Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) gombcomp


gombcomp
senior tag

Sziasztok!
Beruháztam egy ilyen routerba.Minden szép minden jó,de az USB-s
nyomtató megosztás nem akar működni. Az EZ setupnál nem találja a rotuer nyomtató
megosztását,ha hagyományosan adom hozzá akkor települ,de a nyomtatási parancs hibára fut.

Köszi előre is a tippeket. :R

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#52) Razermazer válasza gombcomp (#51) üzenetére


Razermazer
őstag

Tipp részemről a custom firmware, mindenkinek a gyárival csak problémája van nyomtatómegosztásban is.
A kolléga aki nyitotta a topikot , neki is a nyomtatóval volt baja, custommal nyomtat mint a villám és a megosztással sincsen problémája.
Semmi varázslat nincsen a telepítésében, kivéve az hogy lanon keresztül kell végbevinni, de ez minden routernél így van wifin gallyra megy.
Ip cím 192.168.1.10, subnet mask: 255.255.255.0 de ezt automatikusan kitölti úgyis, default gateway: pedig 192.168.1.1.
Utána csak a router adminisztrációs oldalán betallózod a legfrissebb firmwaret, megvárod míg végez és kész is. A link az első hozzászólásban benne van. Használod örülsz :D, ha probléma van ismét szólsz :)

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#53) gombcomp válasza Razermazer (#52) üzenetére


gombcomp
senior tag

Köszönöm! :R
A kábeles csatlakozást használtam a beállításoknál is.
Akkor a 3.0.3.6-069 mehet rá,vagy az újabb is jó?

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#54) Razermazer válasza gombcomp (#53) üzenetére


Razermazer
őstag

Szerintem neked elég a basic változat is( szerintem a legfrissebbet tedd fel) a dlna az biztos, hogy a dlna képes eszközök miatt került bele, okos tv, okos telefon, nasok és minden dlna képes eszköz miatt.
Ha van otthon ilyen eszközöd akkor felrakhatod azt is.

Amit írtál az nem is az n56u-ra való, hanem a kétprocis testvérére az n65u-ra, neked a 3.4.3.6-069 kell, vagy a basic, vagy a dlna változat ahogy írtam.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#55) Kobor válasza gombcomp (#51) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

A hagyományos telepítés windows alól alapból RAW módban kezeli a nyomtatót, amit a gyári fw. képtelen lekezelni, ahhoz, hogy működjön át kell rakni LPR módba, vagy eleve így kell telepíteni.
Asus oldalán vagy egy leírás, a kézi telepítésre vonatkozóan.

A gyári fw-el wifiről nem ajánlott a nyomtatás, mert nagyon lassú.

Üdv,

(#56) Kobor válasza Razermazer (#54) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Neked fent van a 69-es, én még nem mertem :D
Esetleg mik a tapasztalataid, memoria, net sebesség, egyéb.

Köszi, üdv

(#57) gombcomp válasza Kobor (#55) üzenetére


gombcomp
senior tag

Köszi!
Már működik LPR-el.Most még csak a legújabb gyári fw-vel használom.
Majd később lecserélem.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#58) Razermazer válasza Kobor (#56) üzenetére


Razermazer
őstag

Én felraktam a dlna képes változatot, bár én eleve nem szeretem ezt a dlna játékot, de ez az én problémám.
Mint kiderült nem a router firmware miatt volt a sávszélesség csökkenés hanem szolgáltató hiba, de nem is foglalkoznak vele, mert a tűréshatáron belül van(szokásos hozzáállás). Így 10mbit helyett van 7-8mbit.
A modememre felraktam modolt firmwaret, így feljebb tudtam tornászni a sebességet is kicsit és stabilabb a vonal is, mert annak a gyári firmware is katasztrófa volt.
Ingadozások megszűntek, memóriát zabál rendesen, de én érzésem szerint túl sok torrentet futtatok 200-at :DDD persze nem egyidőben csak ugye a sorban vannak. Eleve az usb-s merevlemez csatolás is levesz vagy 20-30 Mb-ot, oda jön még a torrent 20Mb-ja szépen összeadódik. Talán nyernék több mega ramot, ha lapozófilet csinálnék a merevlemezre, de nem akarom még azzal is terhelni, a lemezt. Akadás mentesen megy minden így is, filmnézés merevlemezről, böngészés, stb.
Végeredmény korrekt ez a firmware is, dlna-nak meg kánaán.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#59) Kobor válasza Razermazer (#58) üzenetére


Kobor
aktív tag

Köszi, hv-én akkor kipróbálom, ha jól látom a basic-ben nincs transmission, akkor maradok én is a dlna-s verziónál.

Üdv,

(#60) mert2011


mert2011
csendes tag

Helló!
Van egy zyXEL P-320W-routerem,IEEE 802. 11g/b compliance és az internetem, Invitel 10megás Mbit/s.
Van nekem értelme váltani erre a routerre? ASUS RT-N56U.
A wifi sebessége gyorsabb lenne? Van 802.11n tabom és telefonom.
Jelenleg a wifit az udvar és kert felé egy linksys WRT54G készülékkel,külső antennával osztom ami 54mbit
sebességű.A házon belül a fő routert cserélném /zyXEL P-320W/-erre ASUS RT-N56U.Hálózat,HDD ráakasztás, ftp létrehozás végett.Azt látom,hogy 20.000-23.000.-ft kerülne,vagy elég lenne egy olcsóbb n-es router is?
Vagy nem érek semmit?
Köszönöm a segítséget
:F

(#61) Kobor válasza mert2011 (#60) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Ha az N wifi kihasználása a cél akkor, elég lehet olcsóbb router is.
Itt tedd fel kérdésként.
Nyilván fogsz ajánlatokat kapni WDR3600-ra (bár én az életben nem veszek többet TP-LINK-et)

Van értelme váltani, azt te tudod, én nem foglak rábeszélni, ha végül ilyet vettél szívesen segítünk.

Üdv,

(#62) mert2011 válasza Kobor (#61) üzenetére


mert2011
csendes tag

Köszi a tippet,segítséget majd kérek ha az ASUS-mellet döntök,döntetnek. :R

(#63) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Ugyan nem N56U-t, hanem N65U-t vettem, de talán tudtok segíteni.
Gyári firmware van fent, a gondom a következő:

Az USB-re kötött HDD-vel van olyan problémám, hogy olvasni ugyan tudok róla, de a másolás rá vagy összejön vagy nem. Teljesen kiszámíthatatlan mikor működik és mikor nem. A HDD egy Sharkoon saját tápos rack-ben van (USB 2.0). A jelenség annyi, hogy PC-ről szeretnék rámásolni egy könyvtárat, de azt az üzenetet írja, hogy a mappa nem jött létre, ugyanakkor a könyvtár nevével megegyező nulla byte-os állományt hoz létre ott ahová másolni szerettem volna. De csak egy sima könyvtár létrehozása esetén is ezt csinálja. Ebben az esetben ilyen üzenet kerül a log fileba:

Oct 16 22:27:13 smbd[870]: [2013/10/16 22:27:13, 0] smbd/open.c:mkdir_internal(1991)
Oct 16 22:27:13 smbd[870]: Directory just 'Új mappa' created is not a directory

(a HDD-vel és rack-kel külön semmi gond)

A másik, kevésbé fontos dolog, hogy egy HP M1132 MFP nyomtató van a másik USB-re kötve. Nyomtatással semmi gond, viszont a scanner funkció működése teljesen esetleges. Van mikor megy, van mikor azt írja, hogy "a rendszer nem tud kommunikálni a lapolvasóval"

A választ előre is köszi, főleg a HDD-s gondra szeretnék megoldást találni, a scanner is jó volna ha működne, de azt nagyon ritkán használom.

Tudtok segíteni? Előre is köszönöm.

(#64) yimm válasza Fernet (#63) üzenetére


yimm
aktív tag

A HDD-t formázd linux particióra ( ext3, ext4)
Utána mormálisan fogja kezelni. Nálam ez megoldotta
a problémát
Nyomtatóban sajna mem tudok segíteni.

(#65) Fernet válasza yimm (#64) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszi. Nálad is hasonló hibákat csinált? Abszolút véletlenszerű, hogy megcsinálja-e amit szeretnék vagy nem. Egyik pillanatban létrehozza a könyvtárat, a következőt már nem. A partíció valóban nem linuxos, hanem NTFS. Tegnap csináltam egy firmware frissítést a routeren, de ezen nem segített (ahogyan a nyomtatós ügyön sem).

A formázás érdekes lesz, 2TB majdnem tele van és fogalmam sincs hová mentsem le...

(#66) yimm válasza Fernet (#65) üzenetére


yimm
aktív tag

Nekem az 500GB os winyót úgy látta hogy nincs rajta hely.
2GB-nál nagyobb fájlt nem engedett rá írni
Nálam a linux partició helyre hozta.
Azóta úgy szuperál ahogy kell

(#67) Fernet válasza yimm (#66) üzenetére


Fernet
senior tag

Nálam engedi a 6-7gb-os állományokat is másolni, ráadásul 18-20MB/s sebességgel írok rá PC-ről, szóval nem lenne vele problémám, csak hát néha megzakkan. Szabad helyet pontosan írja. Este megpróbálok egy elfekvőben lévő winyót ext3-ra formázni és rátenni, kíváncsi vagyok tényleg ennyi-e a baj. Remélem ez megoldja.

Most pedig utánanézek, mivel lehet win7 alól ext3-ra particionálni lemezt, illetve elérni azt win alól (ha visszamásolom a tartalmát nem hálón keresztül kellene)

(#68) yimm válasza Fernet (#67) üzenetére


yimm
aktív tag

Mondjuk azt elfelejtettem mondani , hogy nálam inkább a torrent kezelés okozott problémát.

(#69) Razermazer válasza Fernet (#67) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Hát mondjuk egy particionáló programmal én az easeust ajánlom [link] elérni win 7 alól maximum egy ext2 explorer nevezetű programmal lehet, bár elég rég nem fejlesztik. Vagy valami ilyesmivel, én őt használom de már volt hogy nem igazán látott ext3-alatt adatokat.

Esetleg ezt lehet megpróbálni[link]
Utánakeresésem eredményeként total commanderben is lehet, csak kell hozzá egy kiterjesztetés, aminek a neve ex2fs ezt kell még hozzá telepíteni, magát a programot pedig rendszergazdai jogosultsággal kell használni, mert nem enged különben csak 4.9 gigás adatot másolni.

Még ez is érdekes lehet [link] csak itt rendszerszintű integrálásról van szó nem program erejűről, szóval ezzel óvatosan. Leírás alapján telepítés után, minden linuxos partíciót lát native a win. Sajna nem látom a támogatott platformok között a win7-et, de ha van vista, akkor nagy baj nem lehet.

Javított változata az ext2 readnek ez már kezeli az ext3 ext4 partíciókat is[link] szerintem ezt használd, ha nem megy akkor lehet a többivel bűvészkedni.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#70) Fernet válasza Razermazer (#69) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszönöm, este kipróbálom mindenképp! Remélem tényleg csak ennyi a gond.

(#71) csiki52


csiki52
tag

Gyári firmware helyett ma felraktam a custom 3.4.3.6-069 est, ftp aidisk dlna minden OK de nem megy a torrent kliens illetve nincs is benne.
be van kapcsolva a torrent transmission de a 192.168.1.1:9091 nem nyitható meg a gyáriban a download master a 8081 porton megnyitható volt és a torrent is müködött , van e valéami megoldás erre vagy megy vissza a gyári firmware mert a torrentnek mennie kell
ja és a HDD NTFS és annak is kell maradnia mert használom másra is tehát nem formázom ext4 re, már csak azért sem mert sok adat van rajta.
ez a gyárival NTFS ként is simán ment
köszi a segitséget ha tud valaki megoldást

(#72) Kobor válasza csiki52 (#71) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Kapcsold ki, majd a disk megosztott gyökerében hozz létre egy "transmission" könyvtárat, majd kapcsold be, ezután menni kellene.

Üdv,

(#73) Kobor válasza Fernet (#70) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Annyit még, hogy az ext4-et szerintem nem kezeli, legalábbis írni nem tudtam rá, egyikkel sem.
Abban az esetben ha mindenképpen akarod win alól használni, javasoltabb az ext3.
Razermazer által linkelt programokkal próbáltam, nálam az utolsó vált be, az legalább olvassa az ext4-et.

Üdv,

(#74) csiki52 válasza Kobor (#72) üzenetére


csiki52
tag

köszönöm az infot, megtettem de nem változott semmi a weblap nem jelenithető meg
ezek szerint vissza kell tegyem a gyári firmware-t azzal müködött legalább a download masteren belül . Nekem a torrent miatt kell hogy müködjön a számitógép müködése nélkül , lejátszani a tv-m is tud dlna -n keresztül.

(#75) Razermazer válasza csiki52 (#74) üzenetére


Razermazer
őstag

Nálam is megy 9091-es elérés, firefox és chrome alatt is, ott nálad hálózati beállítási gondok vannak, lehetnek.
A download masterrel csak az a baj, hogy le még csak csak leszed, de visszaosztani nem tud.
Vagy ha vissza is oszt, akkor állandóan bontja a kapcsolatot.
Belső hálóról mindenképp el kéne érd, kívülről forwardolni kell a portot, akkor bárhonnan elérheted.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#76) csiki52 válasza Razermazer (#75) üzenetére


csiki52
tag

hát csak ez az egy dolog nem müködik / ami nekem a legfontosabb/ a 192.168.1.1:9091 minden más igen a dlna lekérés 192.158.1.1:8200 is müködik csak 9091 es nem és most probáltam a chrome-al azzal sem megy.
minden egyéb megy.

azt még megprobálom hogy tüzfalat kikapcsolom

[ Szerkesztve ]

(#77) Razermazer válasza csiki52 (#76) üzenetére


Razermazer
őstag

Privben küldjed el nekem a wan beállítás oldalt, a portforward oldalt, és az usb applicationt, abból is a common settingst és a neighborhood sharet. Összehasonlítom az enyémmel hátha van olyan beállítás amit elállítottál.
A router tűzfalát hagyhatod bekapcsolva mivel nekem is be van kapcsolva, nem oszt nem szoroz.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#78) Kobor válasza csiki52 (#74) üzenetére


Kobor
aktív tag

Á, ne add fel, pont a torrent miatt váltottam a gyári fw-ről, lehet, hogy nem jól írtam, vagy valami más.
A download master valami trágya :O

kikapcs
létrehoz
bekapcs

esetleg nézd meg a 68.full-t, hátha én még azt használom

(#79) csiki52 válasza Kobor (#78) üzenetére


csiki52
tag

köszi a képeket igy csináltam ahogy mutattad és még se jo

(#80) Kobor válasza csiki52 (#79) üzenetére


Kobor
aktív tag

Ha még van türelmed próbáld meg ezzel, előtte töröld a mappát(transmission).

Ha így sem megy akkor sajnos nem tudom :W

(#81) csiki52 válasza Razermazer (#77) üzenetére


csiki52
tag

ment a privát vagyis a képek

(#82) csiki52 válasza Kobor (#80) üzenetére


csiki52
tag

feltettem a 068 as firmware-t ezzel sem megy minden más igen de az az előzővel is ment

(#83) Fernet válasza Razermazer (#69) üzenetére


Fernet
senior tag

Megcsináltam mindent, átraktam ext3-ra a HDD-t, vissza is másoltam rá a dolgokat, eddig úgy tűnik rendben van. Ami érdekes, hogy míg NTFS volt, TC-ben 18-19MB/s sebességgel másoltam PC-ről a HDD-re, most ez 15-16MB/s lett. Pedig mindenhol azt olvastam, hogy ext3-on gyorsabb lesz, de legalábbis nem lassabb. No mindegy, ha a korábbi hibákat nem produkálja akkor jó lesz így.

Még egy dolog, most, hogy rádugtam a HDD-t a routerre és másolgattam kicsit, a következő bejegyzések keletkeztek a system log-ban (vannak egyforma sorok, azok csak egyszer szerepelnek):

Oct 18 16:31:51 kernel: xhci_hcd 0000:01:00.0: WARN: short transfer on control ep
Oct 18 16:31:52 kernel: sd 3:0:0:0: [sda] No Caching mode page present
Oct 18 16:31:52 kernel: sd 3:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
Oct 18 16:31:53 rc_service: hotplug 6297:notify_rc restart_nasapps
Oct 18 16:31:53 FTP Server: daemon is stoped
Oct 18 16:31:53 Samba Server: smb daemon is stoped
Oct 18 16:31:53 Samba Server: daemon is started
Oct 18 16:33:31 smbd[6345]: [2013/10/18 16:33:31, 0] libsmb/ntlm_check.c:smb_pwd_check_ntlmv1(55)
Oct 18 16:33:32 smbd[6345]: smb_pwd_check_ntlmv1: incorrect password length (74)

Segítenétek értelmezni?

[ Szerkesztve ]

(#84) Kobor válasza csiki52 (#82) üzenetére


Kobor
aktív tag

Nem értem a dolgot, nem tudom mi lehet, most kellene egy nálam okosabb :(

(#85) csiki52 válasza Kobor (#84) üzenetére


csiki52
tag

hát én se mert win 7 alatt sem volt megnyitható visszatettem a gyárit a donloadmasterrel megy

(#86) Kobor válasza csiki52 (#85) üzenetére


Kobor
aktív tag

Megtaláltam, úgy néz ki NTFS alatt nem működik :(

" In Transmission, integrated into the firmware, blocked the ability to work from USB-drives with file systems other than EXT2/EXT3/EXT4/XFS."

(#87) csiki52 válasza Kobor (#86) üzenetére


csiki52
tag

köszönöm a sok infot, segitséget sajnos nem tudok lemondani az ntfs rol egyrészt nem látná a tv a hdd-t másrészt nem használok linuxot kivéve a box firmwarét de az kezeli az NTFS-t is.
a gyárival meg a download masterrel megy
igaz lassan néha gyorsan...formázni nem tudom a sok rajta levő adat miatt és csak egy relativ ures hdd-m van de az a tv-re van formázva az vesz fel rá ha nem vagyok itthon
majd egyszer talán ez is jo lesz most egyelőre nem szándékozom venni uj hdd-t hogy kiprobáljam.

(#88) Razermazer


Razermazer
őstag

Kijött a 71-es firmware meghallgattatott a kívánságotok, ezzel a firmwarrel már lehet a transmissiont használni ntfs filerendszerű merevlemezzel is ;) [link] fogyasszátok teszteljétek.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#89) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Gondolkozok egy ilyen típusú router vásárlásán.

Jelenleg TP-LINK WDR3600 -asom van, amivel az a gondom hogy elég gyakran szakad a net rajta. (vargalex buildet használok, sokan segítettek már hogy mi lehet a gond, azonban nem igazán született olyan megoldás , ami valóban megoldotta volna a gondomat, ezért szeretném leváltani)

A kérdésem , hogy valakinek van-e a routerrel kapcsolatban valami rossz élménye. Elég stabil-e satöbbi.

Elég sok eszköz lógna rajta, de ami lényeges, hogy folyamatosan lenne rajta egy zyxel 310-es nas.

-.-

(#90) Vesa válasza Razermazer (#88) üzenetére


Vesa
veterán

Szia,

Most vettem én is egy N56U-t és a kérdésem az, hogy az emltett custom FW-ből melyiket kell feltenni?
Van vagy 5 féle (basic, full, dlna, aria stb.)...

A tudomány a valóság költészete!

(#91) Kobor válasza ubid (#89) üzenetére


Kobor
aktív tag

Én maximálisan meg vagyok elégedve, nincs szakadás, DIGI, bár a gyári fw-el nincs sok tapasztalatom.

(#92) Kobor válasza Vesa (#90) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Bár nem engem kérdeztél, az új verzióból(69, 71) csak 3 fajta van.

Basic: ez semmi extra dolgot nem tartalmaz, főkén akkor ajánlott, ha nem akarsz külső hdd-ről torrentezni, stb.

Dlna:Ez tartalmazza a "transmission" klienst, ill. a "dlna" szervert.

Aria: ez az "aria2" letöltő klienst tartalmazza, transmission helyett, én nem ismerem, nem próbáltam.

full: a 68-as volt az utolsó, "transmission", "minidlna", "openvpn".

A lényeges különbségek ezek.

(#93) Vesa válasza Kobor (#92) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a választ, így már világos!
Igazad van, csak 3 féle van, én azért néztem félre, mert van egy olyan, hogy 3.0.3.7-071_full.
Ez nem tudom mi lehet, mert a másik 3.4.3.7-071, abból nincs full, de mindkettőt 2 napja tették fel, mégis más a verziószám.. Lehet tudni, hogy itt mi a különbség?

A tudomány a valóság költészete!

(#94) Razermazer válasza Vesa (#93) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Igen lehet tudni az egyik a 3.0.3.7-071 az nem a n56u-ra való, hanem a testvérre az n65u-ra.
Neked a 3.4.3-071 kell, abból is ízlés szerint amelyiket szeretnéd, a különbségeket Kobor már vázolta ;)
Vagy ugye a 68-at teszed fel abban még minden benne volt ha szükséged van rá.

Ubid: Maximálisan kiszolgálná az eszközöket, a nast meg nevetve, hiszen akkor nem is terhelnéd a routert magát a filecserével, mert azt a nas végezné.
Nekem két gép van rajta, egy merevlemez, és egy telefon tv-még nincsen, de szerinem azt is gond nélkül kiszolgálná.
Mellé nem lőhetsz vele, stabil gyors router, nekem mióta megvan, szinte csak firmware cserére állítottam le, addig folyamatosan ment tehát upptimeban nagyon jó nincs szakadás sose.
Custom firmware-el meg isteni. Hozzáteszem hogy a maximális kihasználtsághoz kell hozzá egy usb n66 adapter, ez az adapter működik, mint állomás és mint access point is.
Belső antennái ellenére nagyon erős jelet ad.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#95) Kobor válasza Razermazer (#88) üzenetére


Kobor
aktív tag

Ez a legjobb FW idáig hihetetlen jól kezeli az erőforrásokat, a torrent itt használ a legkevesebb cpu-t, pedig már 22GB-os cuccokkal is megszórtam, a memória kezelés ugyanolyan, mindenesetre még nem akadt meg semmi. :C

(#96) Razermazer válasza Kobor (#95) üzenetére


Razermazer
őstag

Akkor holnap én is felteszem :D :K megnézzük.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#97) Vesa válasza Razermazer (#94) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a választ, akkor már világos minden! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#98) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

Vettem kb 2 órája egy N65-ös routert. az alapbeállításokkal nem volt gond pár perc alatt volt is net.
WD külső hdd-t.

Elkezdtem a nehezebbjét az usb alkalmazásokat ,de már 10 perce csak ellenörzi a merevlemezt.

Igazából a torrentet szeretném beállítani rajta ,amiről fogalmam sincs. Van egy Utorrent kliens a gépemen és fogalmam sincs ,hogy fog ez majd kommunkálni és vezérelni a router kliensét.

Olvasom ,hogy van a Transmission ,de egyelőre se kép se hang ,hogy az micsoda. És hogyan fog az a gépem helyett a routerre kötött Hdd-re másolni és visszatölteni onnan.

azt se ,hogy hogyan tudok majd fájlokat a pc-mről a külső Hdd-re másolni!

További cél ,hogy a hálón lévő tv-m lássa a hdd-n lévő fájlokat.

Bocs a nagyon amatőrségemért ,ígérem hamar tanulok! :)

Előre is köszi!

(#99) Vesa


Vesa
veterán

56U-ban nincs tűzfal? Vagy csak én néztem el valamit?

A tudomány a valóság költészete!

(#100) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#98) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van a routeredben ilyen menü?

USB application -> Download Master

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.