Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) schranz válasza tibcsi0407 (#1600) üzenetére


schranz
csendes tag

Sajnos az sem megy!

(#1602) schranz válasza schranz (#1601) üzenetére


schranz
csendes tag

Azt hiszem kezdem előlről..........:-P

(#1603) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

FYI:

Ha DLNA problémátok van, akkor érdemes a miniDLNA-nál a notify intervalt csökkenteni. Nekem 15s-re van, nem tudom mennyi az optimális, de a default 895s nagyon magas. Csökkentés után egyből lát a PS3 minden adatot. Valamint 2104-es hibakóddal eldobálta a media servert, arra az volt a megoldás, hogy több helyet kellett felszabadítani a meghajtón.
Csak azért írtam ezt le még egyszer, mert egy barátom is hasonló problémába ütközött az LG tv-vel (neki N56U van) és a notify interval csökkentése neki is megoldotta a problémát, tökéletesen működik már neki a DLNA.
Jó ez a custom firmware, csak finomhangolni kell 1-2 helyen :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1604) Kamisama


Kamisama
tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek!
Digi betett nekem egy routert az Asus RT N65U routerem elé. Eddig az Asust letöltésre és ftpzésre használtam, ezidáig.
A DDNS-el oldottam meg az FTP-t, de ez most tönkrement.
A Digis router kapja a netet, onnan dinamikus ip-vel (IPoE: Automatic IP) kapom a netet az Asusra.
Mivel a Digis router nem képes letölteni és USB-re és DDNS sincs beleépítve, az asust szeretném továbbra is használni.
Hogyan tudom beállítani, hogy ismét működjön az FTP?
Elég zokni vagyok a témához, le tudnátok írni mi a teendő?

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1605) Kamisama válasza schranz (#1602) üzenetére


Kamisama
tag

Próbáld már meg azt, hogy a hdd-t kihúzod a routerből és beleteszed a gépedbe. Futass le egy checkdisket, és javíttasd a hibákat ha van. Majd dugd vissza és próbáld ki.

Nekem sokszor ez a baj.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1606) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1604) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt hívják szívásnak! A DIGI-s routerben nincsen bridge, bridged mód?

Ha előbbi nincs, akkor esetleg DMZ?

(#1607) Kamisama válasza Intruder2k5 (#1606) üzenetére


Kamisama
tag

Ilyenek vannak:
Upnp
Upnp port mapping
Port forwarding
Application list

Port forward-al nem lehet valahogy megoldani?

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1608) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg meg lehet, ugyanakkor az FTP kényes egy jószág, mert több portot is használ, de majd meglátjuk!

Másik probléma a DDNS, ami ebben a szituban csak a padavan féle custom firmware-el lesz megoldható!

(#1609) Kamisama válasza Intruder2k5 (#1608) üzenetére


Kamisama
tag

Az van feltéve, a legújabb firmware.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1610) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1609) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ott milyen beállításaid vannak a DDNS-nél? Csak mert, én nem használtam még ezt az fw-t... Olyan kellene, ahol külső (external IP checker) forrásból határozza meg az IP címedet!

(#1611) Kamisama válasza Intruder2k5 (#1610) üzenetére


Kamisama
tag

Úgy van.

[ Szerkesztve ]

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1612) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, hát akkor ezt kell beállítani, illetőleg az első routerben a port forwardot (21) az ASUS WAN IP címére, amit meg valamilyen módon nem ártana fixálni, akár a fő routerben MAC-hez kötött IP címmel, akár magában az ASUS-ban manuális beállítással!

(#1613) Kamisama válasza Intruder2k5 (#1612) üzenetére


Kamisama
tag

Asus WAN:

Mit kell beírni ezekbe? Már próbákoztam de nem sikerül:

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1614) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1613) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Például ezt...

(#1615) Kamisama válasza Intruder2k5 (#1614) üzenetére


Kamisama
tag

beállítottam, jó lett a kapcsolat, mi a következő lépés?

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1616) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1615) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Port forward az elsődleges routerben, a 192.168.1.100 címre!

(#1617) Kamisama válasza Intruder2k5 (#1616) üzenetére


Kamisama
tag

És akkor mit hova írjak?

A Wan connections másik lehetősége: STATIC IP

Protocol: TCP, UDP, TCP and UTP

[ Szerkesztve ]

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1618) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1617) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És persze az ENABLE mellé pipa!

[ Szerkesztve ]

(#1619) Kamisama válasza Intruder2k5 (#1618) üzenetére


Kamisama
tag

Azt írja ez a kaka hogy Internal port cannot be empty, please input again

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1620) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1619) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor írd be oda is a 21-et! Általában ez csak opcionális szokott lenni...

(#1621) Kamisama válasza Intruder2k5 (#1620) üzenetére


Kamisama
tag

nem müxik de többet homokórázik az ftpnél, és felismeri az ipcímet:

illetve a ddns-nél még mindig piros hibaüzi van:

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1622) killerjohn


killerjohn
addikt

sziasztok!

Vettem egy ilyen asus csodát, és mit ne mondjak, nem vagyok különösebben elragadtatva :(
A netes letöltés jól megy, azzal nincs gond, de a rádugott USB elérése LAN-on keresztül, enyhénszólva katasztrófa. Max 16MB/sec-el megy a másolás úgy hogy a PC-ről gigabiten keresztül vagyok rákötve a routerre. Ez a szám simán lemegy 4-8MB/sec-re amikor még 10MB/sec-el töltök is torrenten (mármint a PC-n). Márpedig a routernek ennél SOKKAL többet kellene tudnia kezelnie, arról nem is beszélve, hogy mivel a PC-n megy a torrent, ezért ez egyáltalán nem érinti az USB teljesítményét. A gigabites LAN ugyebár elméletileg 125MB/sec lenne (gyakorlatban ennek még a fele is 60MB), és a 10MB/seces letöltés + 8MB/seces másolás ennek a közelében sincs :(

A másik amit nem értek, hogy mi van a fájl méretekkel? Az USB vinyón már most is 4-25GB-os fájlok vannak, amiket szépen kezel, de amikor SMB-n keresztül másolok rá 6 GB-os fájlt, akkor 4-nél "elfogyott a hely a lemezen" hibát kapok...

Tudnátok segíteni? Lehet hogy benéztem valamit és csak az én hülyeségem ez az egész :(

(#1623) tibcsi0407 válasza killerjohn (#1622) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szia,

Pontosan melyik csodát vetted? N65, vagy N56?
Egy kicsit magasabbra lehet tornászni ezeket a sebességet, de ne várj tőle NAS szintű teljesítményt, ez csak egy router.
Milyen fájlrendszerben van az USB-re kötött meghajtó partíciója? EXT3, vagy EXT4 alatt valószínű egy kis gyorsulást érnél el.
Milyen Firmware-t használsz? Gyárit?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1624) killerjohn válasza tibcsi0407 (#1623) üzenetére


killerjohn
addikt

RT-N65U

az USB vinyó sanszos hogy NTFS, mivel eddig notira volt kötve, és >15GB fájlok vannak rajta. A fali és lengőkábelek cat5e-sek. fw-t 20 perce frissítettem 3.0.0.4.374_1317-re (gyári, persze).

(#1625) tibcsi0407 válasza killerjohn (#1624) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ext fájlrendszert ajánlott használnod. 30 MB/s lehet a maximum, amit el fogsz érni sebességben.
Valamint javaslom, hogy tedd fel a Padavan-féle firmware-t, amit a topic első hozzászólásában megtalálsz, vagy a téma összefoglalóban. Semmi trükközés nem kell, csak webes felületen installálod, aztán ha bejött, akkor nyomsz egy factory defaultot és persze konfigurálod a routert.
Ott elérheted a 30MB/s körüli értéket, de még így se várj csodákat.

https://utdetailing.hu/

(#1626) killerjohn válasza tibcsi0407 (#1625) üzenetére


killerjohn
addikt

Más lehet a gond, nem a fájlrendszer. A 16MB/sec fájlmásolással még ki is békülnék, de lemegy 2-re amikor torrentről szedek valamit...

(#1627) tibcsi0407 válasza killerjohn (#1626) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A fájlrendszer is gond lesz, hidd el. A routeren Linux alapú firmware van, ezért fekszik neki jobban az EXT. Még mindig az original firmware-t használod? Kicsit olvasd vissza a topicot, ha nem hiszel nekem. Magas terhelés mellett egyébként csökken a fájlátviteli sebesség.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1629) killerjohn válasza Kobor (#1628) üzenetére


killerjohn
addikt

tyű, a gond az, hogy én még linuxot eddig csak screenshotról láttam, ergó egy driver feltelepítése erősen brick szagú :) melyik tomato-t érdemes feltenni? vagy azt a másikat amit az előbb linkeltetek?

szerk: nagy opensource fan vagyok, meg "customization meg minden", de nem aggályos hogy az egyik orosz a másik meg lengyel? Nem esne különösebben jól egy adatszivárgás...

[ Szerkesztve ]

(#1630) tibcsi0407 válasza killerjohn (#1629) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nincs rá Tomato, csak a Padavan-féle firmware. De nyugodtan megbízhatsz benne, tökéletesen működik.
Egyébként biztos hallottál róla, hogy az ASUS firmware-ben volt súlyos biztonsági rés. [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1631) Kobor válasza killerjohn (#1629) üzenetére


Kobor
aktív tag

Tomato nincs erre a hardware, padavan ajánlott, én is azt használom.
NTFS-t viszont nem, így nem tudom mekkora javulás várható.

lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#1632) tibcsi0407 válasza Kobor (#1631) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Volt köztünk 24 másodperc :D

https://utdetailing.hu/

(#1633) killerjohn


killerjohn
addikt

köszi a válaszokat!

ettől azért kicsit összeszorult a torkom :)

Kb az az érzés amikor a Note 3 custom firmware telepítés után lassabb mint az eredetivel, de legalább még instabil is ;) Na mindegy, megpróbálok együtt élni a mostanival, aztán ha már túl lassú, akkor lehet hogy szétbarmolom a routert...

(#1634) tibcsi0407 válasza killerjohn (#1633) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem egy nagy szétbarmolás. Igazából felrakod webes felületről és használod. Nem kell semmi mást csinálnod. Konfigurálod a webes felületen, amire szükséged van és kb. annyi az egész.
Nincs szükség telnetezésre, vagy ilyesmi, ha átlagfelhasználó vagy.

https://utdetailing.hu/

(#1635) killerjohn válasza tibcsi0407 (#1634) üzenetére


killerjohn
addikt

na jó, akkor felteszem a RT-N65U_3.0.3.8-085_full.trx-et és egyelőre nem haxolom szénné a bővítmények miatt :)

(#1636) tibcsi0407 válasza killerjohn (#1635) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A beépített bővítmények szerintem minden elvárásodat kielégítik majd. DLNA, Torrent, FTP, Samba

https://utdetailing.hu/

(#1637) killerjohn


killerjohn
addikt

nah, ennyit erről, 5p használat után teljesen beszart a router, csak áramtalanítás után tért észhez. éljen a custom fw :(

szerk: most épp attól kapok infarktust, hogy azt mondja a LAN1-re a padavan, hogy 100Mbps, Full Duplex, ami kicsit gázos...

btw 10MB/seces másolási sebesség 90% CPU? milyen proci van ebben, C64?

[ Szerkesztve ]

(#1638) #85552128


#85552128
törölt tag

Tegnap felraktam én is a custom FW-t (RT-N56U_3.4.3.8-085_dlna) az N56U-ra.
Ma viszont úgy indult, hogy a WiFi rész nem indult el: se a gépen nem lehetett látni a hálózatok között, de a két led sem világított.
Más is tapasztalt már ilyet ? Egy restart megoldotta, de nem lenne szerencsés ha naponta előfordulna.

[ Szerkesztve ]

(#1639) tibcsi0407 válasza killerjohn (#1637) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nyomtál Factory resetet fw telepítés után?

https://utdetailing.hu/

(#1640) killerjohn válasza tibcsi0407 (#1639) üzenetére


killerjohn
addikt

nem. minden beállítás kuka volt a fw frissítés után, nem gondoltam volna, hogy kell factory reset...

egyébként vicces, mert ha FTP-n másolok fel, akkor a 10MB/sec már csak 45% cpu használatot jelent...

[ Szerkesztve ]

(#1641) tibcsi0407 válasza killerjohn (#1640) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez Firmware frissítésnél alapszabály,még gyári esetén is.

https://utdetailing.hu/

(#1642) killerjohn válasza tibcsi0407 (#1641) üzenetére


killerjohn
addikt

már kész is :) ami még izgi, hogy hogy a fenébe teszteljem le, hogy melyik kábel (router->fali doboz, falban lévő kábel, vagy a gép melletti fali doboz -> gép) van tönkremenve? valamiért 100Mbps a link, de minden kábel cat5e, direkt leellenőriztem többször is...

[ Szerkesztve ]

(#1643) tibcsi0407 válasza killerjohn (#1642) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A hálókártya is gigabites, ugye? Hát, erre nem nagyon van ötletem, ezt lehet a hálózatos topicban hamar megválaszolnák neked.

https://utdetailing.hu/

(#1644) killerjohn válasza tibcsi0407 (#1643) üzenetére


killerjohn
addikt

egy notival lecsekkoltam (mert azt tudom hurcolni a lakásban):
- a router és a fal közötti kábelre a kapcsolat gigabites
- a másik szobában a fal és a PC közötti kábel gigabites

ergó a falba épített kábel
a) nem gigabites, de akkor őrjöngök, mert cat5e-t rakattam be
b) rosszul lett szerelve a fali ajzat az egyik vagy mindkét oldalon

utóbbit holnap lecsekkolom, csak kell szerszámot vennem...

(#1645) Kobor válasza #85552128 (#1638) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Én még nem tapasztalatam ilyet, a 85-ös viszonylag új, ha továbbra is jelentkezik esetleg próbáld a 81-est, ezt már elég régen használom.

Üdv,

(#1646) #85552128 válasza Kobor (#1645) üzenetére


#85552128
törölt tag

Köszi, manuálisra állítottam a wifi channeleket így (10+ újraindítás után) még nem jelentkezett a probléma.
Viszont egy újabb probléma, hogy újraindítás után valamiért nehezen csatlakozik a PPPoE kapcsolathoz (lehet egyébként, hogy emiatt fagyott le indulásnál is), log alapján "PAP authentication failed" ezután újra próbálkozik többször is majd ~50 másodperc múlva "PAP authentication succeeded". A régi routerrel ilyen nem volt, szóval nem hiszem, hogy szolgáltatónál lenne valami mindenesetre posztoltam a fejlesztőnek bug reportot hátha tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1647) killerjohn


killerjohn
addikt

szóval azt mondjátok, hogy még a padavan fw-el is normális, hogy a CPU használat 100% ha fájlt másolok samba-n keresztül az NTFS-es külső vinyóra?

átformattálnám EXT-re, csak 1) nem tudom hogyan kell (windows PC-vel lehet? mert linux nincs itthon hacsak az android nem számít annak ;) ), 2) ííííírtózatos szopás lenne 2TB-ot lemásolni majd vissza...

szerk: még valami: valaki leírná 2 sorban hogy a routerbe épített, padavan-féle torrent letöltő hogyan kapcsolható be és hogyan használható (értsd: miként kell majd .torrent fájlokkal etetni a routert, megnézni, hogy mi hol tart, leállítani a seedet, stb)

[ Szerkesztve ]

(#1648) CortezX válasza killerjohn (#1647) üzenetére


CortezX
aktív tag

Szia!

Nekem N56U-m van, szintén padavan fw-el, és 7mb/s a max sebesség samba-n (80-90% procihasználat mellett.)

Én ezzel formáztam ext4-re, azóta megszűntek a problémáim. Megy Win alól is :)

Az USB application menüpont alján találod a "Torrent Transmission" pontot. Ott kell átkattintani az "Enable Transmission?" gombot. A torrentek kezelésére én a Transmission Remote GUI-t haszmálom, szerintem ezzel a legegyszerűbb (szinte ugyanaz mint a utorrent).

(#1649) killerjohn válasza CortezX (#1648) üzenetére


killerjohn
addikt

Köszönöm!

(#1650) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Nektek volt már olyan, hogy eldobta a külső meghajtót, aztán nem láttátok többé? Azt hittem az USB házzal van a gond, mert a gépre dugva ott sem működött. Aztán szétszedtem, újrapartícionáltam a meghajtót, aztán az USB házra kötve is látta a gép. Utána rádugtam a routerre és ismét se kép, se hang. Megint az asztali géppe kell dugnom,hogy hozzáférhessek a fájlokhoz. Ott látja is szépen. EXT3-ban volt. EXT4-ben sem látta. De a PC igen paragon driverrel.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.