Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Intruder2k5 válasza mnorbi989 (#1400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vedd fel hálózati meghajtónak, az "nem veszik el"!

(#1402) mnorbi989 válasza Intruder2k5 (#1401) üzenetére


mnorbi989
csendes tag

Most is ott van, a hálózatok közt látom. Most esett le, hogy mi lehetett a hiba, mikor beállítottam a samabát, akkor nem indítottam újra a kezelőfelületet, szerintem ezért nem láttam. :)

(#1403) Intruder2k5 válasza mnorbi989 (#1402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Most is ott van, a hálózatok közt látom"

A hálózati meghajtó annyit jelent, hogy kap egy betűjelet, és eléred mint a C vagy D meghajtókat, nem kell mindig keresni a hálózatok közt!

(#1404) mnorbi989 válasza Intruder2k5 (#1403) üzenetére


mnorbi989
csendes tag

Bocsánat, félreértettem!
Nem is tudtam, hogy lehet ilyet is, de beállítottam! :D
Nagyon szépen köszönöm a türelmet, és a segítséget!

(#1405) @Töki15


@Töki15
tag

Sziasztok ! Egy kedves "kollega" mondta, hogy nézzek szét ebben a topicban.

Kis beállítás gondom akadt, egy RT-N14U routerrel. Ajánlotta a padavan félre fw-t: https://code.google.com/p/rt-n56u/ amit sikeresen , fel is dobtunk a "ketyére".
A probléma viszont már más mint az előző "szoftverrel".

[link]

A web control felületet, sajnálatos módon nem tudom elérni, mi szerint " A weboldal nem elérhető ".
Tűzfalon át van engedve, illetve amiket tudtam engedélyeztem. A router bármelyik másik részében, tudok "turkálni".

A gyári szoftverhez visszatérve, 40k/s es maximum feltöltés volt(korlátlan beállítás mellett), illetve 1 torrentet tudott futtatni összesen.

Megoldást keresnék, hogyan is érem el az alábbi címet : http://192.168.1.1:9091

A segítségeket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1406) bopeti98 válasza @Töki15 (#1405) üzenetére


bopeti98
őstag

A transmission mappát létrehoztad a routerre kötött USB háttértáron, mielőtt bekapcsoltad a kezelőfelületben?

(#1407) @Töki15 válasza bopeti98 (#1406) üzenetére


@Töki15
tag

Köszönöm a segítséget. :R :Y

[ Szerkesztve ]

(#1408) jani04


jani04
aktív tag

Sziasztok.Én TP-LINK TL-WR841ND-ről váltottam RT-N56U-ra.Az a gondom,hogy wifin kevesebb mint fele sebességem van mint amit a tp-link tudott.Ez normális dolog vagy én csináltam valamit rosszul?

(#1409) sugarforce válasza jani04 (#1408) üzenetére


sugarforce
őstag

Én is pontosan egy ugyanilyen cserét hajtottam végre 2-3 hónapja, viszont egyáltalán nem vettem észre sebességcsökkenést. Wifi csatorna mennyire zsúfolt?

(#1410) jani04 válasza sugarforce (#1409) üzenetére


jani04
aktív tag

5 ghz senki más nincs.2.4-en 3 wifi jelet fogok.

(#1411) sugarforce válasza jani04 (#1410) üzenetére


sugarforce
őstag

Csak ötletelés szintjén, nem tudom, azért nézd át a wifi beállításoknál a professional részt:
-Enable Energy Saving Green AP ki van kapcsolva?
-HT Spatial Streams TX ?
-HT Spatial Streams RX ?

Illetve a General fülön Channel Bandwidth ?

(#1412) jani04


jani04
aktív tag

Speedtest írt hülyeséget. :)
de azért megnézem amiket írtál.köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#1413) jani04 válasza jani04 (#1412) üzenetére


jani04
aktív tag

Nem a speedtes írt hülyeséget.Hülye vagyok ehez a routerhez.Vagy a router szar.Viszem vissza.Bármit állítok negyede a wifi teljesítménye annak aminek lennie kellene.Jó lesz nekem egy egyszerű tp link is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1414) crue válasza jani04 (#1413) üzenetére


crue
őstag

Mielőtt visszavinnéd próbáld ki úgy, hogy a wifi csatorna sávszélességet 40 MHz-re állítod (Speciális beállítások/Vezeték nélküli/Csatorna sávszélesség).

(#1415) jani04 válasza crue (#1414) üzenetére


jani04
aktív tag

Örök hála. :R
Most jó.
Köszönöm a segítséget mindenkinek. :D

(#1416) ^Boss


^Boss
őstag

hátha valakinek segít, este beírom a beállításaimat, tegnap kicsit szórakoztam az N56U-val (legújabb custom fw)
frissítettem pár napja egy korábbiról, és hirtelen lassú lett a wifi (200mbit helyett 70-80 max!).
szórakoztam a beállításokkal, és visszakaptam a 200mbit körüli maxot (ugyanazon szobában nyilván).

(#1417) jani04 válasza ^Boss (#1416) üzenetére


jani04
aktív tag

Az nekem tuti jól fog jönni. :)

(#1418) ^Boss


^Boss
őstag

a custom fw-knél gondolom az, hogy az 56U-hoz nincs "full", az helyhiány miatt van? ... (többi routerre van)

(#1419) sugarforce válasza ^Boss (#1416) üzenetére


sugarforce
őstag

Ezzel én is szívtam kicsit, a green ethernet be volt kapcsolva és az visszafogta (csak) a letöltést 20-30mbit-re (a 100 ból)

(#1420) ^Boss válasza sugarforce (#1419) üzenetére


^Boss
őstag

az sokat ront, igen, de igazából ha jól be van lőve, 190-200mbit szobán belül mindenképp hozható rendes kliensekkel, és custom fw-vel, ami a legtöbb embernek elég (nekem asztalira kábel megy a +40mbit miatt, meg ugye talán lesz emelés is idővel)

(#1421) sugarforce válasza ^Boss (#1420) üzenetére


sugarforce
őstag

Amióta kikapcsoltam, nincs is semmi problémám vele. Teljesen megvagyok elégedve vele, nagyon stabil, kikapcsolni is csak a festés miatt kellett, amikor pakoltunk ki a szobából.

(#1422) ^Boss


^Boss
őstag

tehát 200mbit kalauz (klienstől és környezettől sok függ, de talán ez a router maximuma - 56U-m van)
Wireless - General 5GHz panel
Wireless mode: n only
Channel bw: 20/40MHz
Channel: nekem 36, de egyéni, meg kell nézni, hogy az adott környezetben melyik nem használt a szomszédok/stb által. progik: inssider home (win), wifi explorer (mac)
TX power adjustment: 100

professional 5ghz fül:
HT Spatial Streams TX: 2T 300Mbps
HT Spatial Stream RX: 3R 450Mbps
Enable energy saving green ap? off
isolation between main and guest ap? yes
preamble type: long
thresholdok maxon
beacon interval: 150
enable snooping: yes
multicast rate: HTMIX 1S 45Mbps
ezalattiak: Greenfield és WMM APSD off, többi on

2.4GHz:
n only
b/g protection off
20/40MHz
Channel: megkell nézni melyikek nem használtak, az extension channelök esetében is. ha több channel is megfelelő, olyat válasszunk, amelyiknek az extension párja is használaton kívüli körülöttünk
nekem pl 13 ok, de 9 használatos, így 12/8 (mindkettő free) jobb sávszélt adott
többi megegyezik

prof 2.4:
TX: 2T 300mbps
RX: 2R 300mps
multicast: HTMIX 1S 30mbps
többi megegyezik

ha valakinek van még további "tune"-olási ötlete, nyugodtan szóljon :R

(#1423) jani04 válasza ^Boss (#1422) üzenetére


jani04
aktív tag

Köszönöm. :R
Nálam egy rakás beállítási lehetőség nincs.Ezek szerint az én routerem valami korcs.

[ Szerkesztve ]

(#1424) ^Boss válasza jani04 (#1423) üzenetére


^Boss
őstag

custom firmware, linkelve van sokszor az utóbbi 50 hszben is.

(#1425) jani04


jani04
aktív tag

Értem.Köszönöm.

(#1426) Imi7733


Imi7733
csendes tag

Sziasztok!

A routerral (N65U) szemben állva, kb 3 méterre, nincs köztünk semmi, egyfolytában azt dobálja fel a telefon, hogy "Az internetkapcsolat instabil". Valaki találkozott már ilyennel? Többféle telefonnal és többféle firmware-el is ugyanaz a helyzet. Utoljára a .083-as custom volt rajta, de próbáltam a .081-est is és a gyárit is, de ugyanaz a helyzet. A jelerősséget mutató ikon szerint tökéletes a jelerősség, az internetkapcsolat viszont instabil..., nem is igen megy olyankor a net, illetve csak döcögősen... :W

(#1427) Intruder2k5 válasza Imi7733 (#1426) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És kábelen jó? inSSIDer-el nézted már a csatornabeállítást? Ha mindez rendben, akkor valószínűleg garancia lesz!

[ Szerkesztve ]

(#1428) Imi7733 válasza Intruder2k5 (#1427) üzenetére


Imi7733
csendes tag

Kábelen sem az igazi szerintem, mert a média lejátszó kábellal van rákötve és az is kínlódik állandóan...
Egyébként 4-5 hónapja ment a router minden gond nélkül a .081 custom firmware-el, de kb két hete elkezdte ezt a szarakodást, azóta már állítgattam mindent, még a gyári firmware-t is visszaraktam kínomban, de azzal sem jobb a helyzet...
Eldbálja a netet és csak akkor megy tovább egy kicsit, ha nyomok egy restartot vagy egy reconnect-et neki.
Van hogy csak pár percig, néha meg pár órát.(de az internetkapcsolat olyankor is instabil)...Az ideg megöl már vele.
Ja és megnéztem, de a környéken nincs wifi, ami zavarná...
És 5Ghz-en is ugyanazt produkálja, mint a 2,4-en...

[ Szerkesztve ]

(#1429) bopeti98 válasza Imi7733 (#1428) üzenetére


bopeti98
őstag

Próbáld meg router nélkül megnézni milyen a kapcsolat. Lehet az internetszolgáltatóval van a baj.

(#1430) Imi7733 válasza bopeti98 (#1429) üzenetére


Imi7733
csendes tag

Azt is próbáltam már, igaz nem sokáig, mert nálam szinte minden wifiről menne, telefon, tablet, laptop, sőt igazából a media player is, de azt végül is összekötöttem kábellel, hátha jobb, de nem...
A lényeg, hogy ha direktre kötöm pl a laptopot a szolgáltató modemére, akkor megy simán, net jó, csak a routeren keresztül szarakodik...
Most is itt ülök vele szemben (levettem a szekrény tetejéről) és azt írja, hogy az internetkapcsolat instabil!!!
Kb 2 méterre van tőlem. Agyrém!!! Térerő fullon, a kapcsolat mégis instabil... Nem is értem...

[ Szerkesztve ]

(#1431) CyberJedi


CyberJedi
tag

Eladósorba került egy N56U, elérhetőségem a névjegyemben. (Adminok: tudom, hogy az Apró rovatba való, de ez egy ritkaság, és az itt lelkendezőknek tudnia kell róla).

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#1432) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv Urak!

Tegnap megjött az N56U-m. A gyári fw-t akárhogy állítgattam, gyengébb jelem volt (főleg 2 fallal és 6 m-el arrébb), mint a TP-Link 841ND-vel. Aztán feltettem ezt a custom fw-t és beállítottam ^Boss leírása szerint. Most 2,4 G-n már az Asusnak erősebb a jele, 5G-n viszont gyengébb lett mint a gyári beállításokkal. A másik gondom, hogy notin (n-es wifi) max 50/30-at dob a speedtest, a Tp-Linkkel ez 75/55 körül volt (100/50-es DIGI net). Tablet Z-n mérve tud 84/55-et, igaz 5 G-n. Van ötletetek mit és hogy kellene beállítanom? :F

(#1433) ^Boss válasza CortezX (#1432) üzenetére


^Boss
őstag

inssider-rel megnézted a környező zavaró dolgokat, és a csatornákat aszerint lőtted be?
szobán belül 200-at tud (macbook pro és imac is, pedig az imac nyilván nem az arcába van tolva, hanem a szoba másik végében van). egyik n-es, másik ac-s wifi-s, szóval mégcsak erre sem fogható.

illetve egyidőben az asus-os mérésekkel közvetlenül is kösd be, a digi topic szerint a napokban nem épp a maxon pörög néhol a net..

[ Szerkesztve ]

(#1434) CortezX válasza ^Boss (#1433) üzenetére


CortezX
aktív tag

Wifi Analyzer-el néztem, és aszerint állítottam be az 1-est főcsatornának. Egyébként 7 másik jel van 2,4-en, 5 G-n pedig senki más nincs. Ezzel az appal és a hozzá tartozó tcp serverrel 2,4 G-n 49/45 mbit, 5 G-n 72/92 mbit átlagsebességet mértem lan-wlan között. Wlan-wlan esetében 30/32 és 71/72 volt a max.

(#1435) ^Boss válasza CortezX (#1434) üzenetére


^Boss
őstag

PPPoE ennyire visszafogná? :F

(#1436) CortezX válasza ^Boss (#1435) üzenetére


CortezX
aktív tag

Elég bosszantó hogy a 4 éves "buta" TP-Link 2,4 G-n simán lekörözi. Próbálgatom még a beállításokat, de én örülnék ha a 100 mbit-et tudná az N-es eszközökön.

(#1437) ^Boss


^Boss
őstag

biztos valahol hiba van, nekem 2.4-en is 100 fölött ment, nemhogy 5g-n..

(#1438) CortezX válasza ^Boss (#1437) üzenetére


CortezX
aktív tag

A régebbi custom fw-vel egyébként ment minden simán? Korábban írtad, hogy frissítés után lassult be a wifi.

(#1439) ^Boss válasza CortezX (#1438) üzenetére


^Boss
őstag

ment azzal is a sebesség, igen. de fogalmam sincs melyik verzió volt már. az újjal is hoznia kéne, ugyanolyan a routerünk, és ugyanúgy senki nincs az 5G-n..

(#1440) Imi7733 válasza Intruder2k5 (#1427) üzenetére


Imi7733
csendes tag

Na megnéztem 2 másik routerral is és ugyanezt produkálja a másik 2 router is, mind a kettő tp-link, úgyhogy megnyugodtam, hogy nem az Asus-al van a baj, de akkor viszont megint tanácstalan vagyok, mert a szolgáltató szerint az ő részükről minden rendben... Ki is próbáltam, ha közvetlen a modemről adok kábelen netet a laptopnak, akkor megy szépen minden gyorsan, a routerek viszont kábelen is és wifin is szarakodnak, alig akar betölteni valamit, tisztára gatya a sebesség...
El se hiszem,de komolyan, ez már vicc...
Ja és a routerek többször resetelve lettek, hogy nehogy az legyen, hogy valamit elállítgattam bennük.. :DDD

(#1441) Intruder2k5 válasza Imi7733 (#1440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kábelt cseréltél már a modem és a router közt?

(#1442) CortezX válasza ^Boss (#1439) üzenetére


CortezX
aktív tag

Nem kevés állítgatással eljutottam odáig, hogy legalább a TP-Link sebességét hozza másolásnál. Lan-wlan 10,5 Mb/s (~85 mbit). 35-40%-on megy közben a router procija.

(#1443) ^Boss válasza CortezX (#1442) üzenetére


^Boss
őstag

nem tudom, valami nem kóser, 22-23 simán kihozható a dologból.. de mivel a beállítások, meg a körülmények hasonlóak, valamit a pppoe ronthat a dolgon esetleg... :F gyári fw-vel milyen volt?

(#1444) CortezX válasza ^Boss (#1443) üzenetére


CortezX
aktív tag

A gyárival nem csináltam ennyi mérést, de 2,4-en adatátvitelbe kb ugyanez. Jelerősségbe viszont jóval gyengébb volt (a lakás legtávolabbi pontján 15-20 dbm-el), ezért is tettem fel a customot.

(#1445) F3rro71


F3rro71
csendes tag

Sziasztok!

2 napja van a birtokomban egy RT-N56U.
Ami a gondom, hogy nem tudom feltelepíteni rá az USB alkalmazásokat mint pld a Download Manager. A furcsa a dologban, hogy aznap mikor kibontottam, majd beállítottam a kapcsolatot feltettem rá a kiszemelt HDD-t (1Tb, NTFS) és ment is simán töltött le és fel minden gond nélkül. Ezután levettem hogy leformázzam mert egy notebookból jött ki minden szutyokkal egyetemben.
Először ext3, majd Fat32, ext2 és NTFS file rendszerrel próbáltam mivel egyik telepítendő alkalmazás sem ment fel rá (egyik file rendszerre sem). :(
A telepítés számol 17%-ig, majd kiírja, sikeresen települt. Ha megpróbálom elindítani undefined üzenettel nem csinál semmit.
Firmware kérdésben pedig azzal próbáltam először amivel jött. Erre ment fel először majd utána erre sem. Tegnap pedig felfrissítettem a gyári 5656-os számúra, de semmi változás nem történt.

Remélem érthetően tudtam elmondani a nyavalyámat és azt is remélem, hogy valaki segíteni is fog tudni?! :)

Köszönöm szépen előre is!

(#1446) zolszabo72 válasza F3rro71 (#1445) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

Kedves hozzáértő fórumozók!
csatlakozom az előttem szólóhoz, nekem ugyanez a gondom, kb 1,5 éve gond nélkül ment a pendrive-ra telepített download manager, de egy egész napos áramszünet miatt a rendszer nem a megszokott módon működik. Visszatettem a korábbi mentett beállításokat tartalmazó file-t, frissítettem a 3.0.0.4.376_1665 verziójú firmware-re, de nem tudom telepíteni a managert. 18 %-ig telepítés, majd egyszerre sikeres telepítés és a tovább a manager után "A download master le van tiltva" üzenet....
Ha van javaslat, köszönettel veszem
Zolszabo72

(#1447) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Javaslat éppen van...

http://code.google.com/p/rt-n56u/

(#1448) CortezX


CortezX
aktív tag

Az mitől van, hogy a routerre kötött vinyóról eltűnnek fájlok és komplett mappák? :F Konkrétan a TM-el kezdtem el töltögetni, de ez így nem kóser. Minden 2. filmet elkezdi újra letölteni, attól függetlenül, hogy egyszer már leszedtem szintén a TM-el. Ennyire nem szereti az NTFS-t? Ha visszadugom a notira, akkor látom a cuccokat, de sok mappát nem tudok megnyitni, több fájl pedig 0 kbyte...

(#1449) zolszabo72 válasza Intruder2k5 (#1447) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

Kedves Intruder2k5, a linken talahato firmware-t ratoltve gondolom ujra kell parameterezni mindent? A routeren keresztul ddns-t hasznalo eszkozoknek itt is lehet biztositani ugyanezt a lehetoseget? Mint hetkoznapi emberke, sikerulni fog? Ha kesobb mediaszervert szeretnek rakotni, akkor lehet konfiguralni egy konytarat a letolteseknek? Es meg egy kerdes: ugye nem orosz a nyelv?
Koszonettel zolszabo

(#1450) Intruder2k5 válasza zolszabo72 (#1449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Így van, újra be kell állítanod mindent!
- Milyen lehetőséget szeretnél a ddns-t használó eszközöknek?
- Minden bizonnyal sikerülni fog, nem kell atomfizikusnak lenni hozzá!
- Szerintem lehet állítani a médiaszerver könyvtárat!
- Nem orosz a nyelv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.