Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Razermazer válasza Janó1999 (#650) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát szerintem betett neki az áramszünet sérülhetett az adatbázis

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#652) Kobor válasza Janó1999 (#650) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Próbáld meg ezt:
Eltávolítod a diszket, rendes leállítással.
Az USB Application - Common Setting-nél bekapcsolod vagyis YES, az Auto Check Filesystem on USB Storage Plug?, diszk vissza, némi türelem, talán jó lesz.

Üdv,

(#653) powerup2


powerup2
addikt

Nekem egy kérdésem lenne hogy az asus rt-ac66u router hány torrentet képes futtatni fel és letöltést egyszerre és maximum milyen netet tud kiszolgálni ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#654) Intruder2k5 válasza powerup2 (#653) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én RT-N66U-t használok, Tomato firmware-el, ami majdnem teljesen megegyezik az AC66U-val, kivéve a WiFi-t! Átlagosan 100-150 torrent van a kliensben, amiből mintegy 30 megy egyszerre! De igazából nem a futtatott torrentek vannak limitálva, hanem a fel és letöltési szálak, és aztán, hogy ez miként oszlik el a torrentek közt, az más kérdés! Amúgy is, a terhelést is a kapcsolati szálak adják, tehát ezt kell limitálni! Volt már 350+ torrentem is benne, ott már lassan töltődött be a webes felület, stb... Sebességet tekintve maximálisan 4-5MB/sec-re képes torrentezés közben, de ez már eléggé leterheli, inkább 2-3MB/sec ami folyamatosan mehet rajta!

Internet sebesség tekintetében 840Mbps körül van a felső vége, gyári fw-vel HW NAT-al, 3rd party szofttal pedig 350Mbps körül!

De egyébként inkább ITT vannak az AC66U tulajok!

(#655) Intruder2k5 válasza powerup2 (#653) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy régebbi screenshot, most kotortam elő a másik topikban! :)

És egy mostani, 3 perces is...

[ Szerkesztve ]

(#656) Kobor válasza Intruder2k5 (#655) üzenetére


Kobor
aktív tag

Ez milyen felület? :B

(#657) Intruder2k5 válasza Kobor (#656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

rutorrent

Én rtorrent-et használok, nem transmission-t!

(#658) powerup2 válasza Intruder2k5 (#657) üzenetére


powerup2
addikt

Köszi akkor egy nas-t nem tud kiváltani teljesen pedig az lenne a jó ha egy eszközzel lehetne mindent megoldani

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#659) Intruder2k5 válasza powerup2 (#658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Ez, és egyik más router sem egy lemezkezelő célhardver, ez itt csak egy opcionális plusz funkció! Nyilván sem sebességben, sem ilyen irányú terhelhetőségben nem tud versenyezni vele, ámbár messze-messze nem is kerül annyiba, mint egy olcsóbb router, és egy NAS együtt véve, illetve ezektől kevesebbet is fogyaszt! De iparszerű torrentezésre, bérelt seedszerver kiváltására nem alkalmas!

Amit Te keresel, azt úgy hívják, hogy Home Server! Az képes a router funkciókat, és a NAS funkciókat is ellátni "egy személyben"!

[ Szerkesztve ]

(#660) Janó1999 válasza Razermazer (#651) üzenetére


Janó1999
tag

Hát nem tudom.
Szemre minden a helyén van. A média lejátszó lát mindent.
Még karácsony előtt véletlenül csináltam egy áramszünetet, akkor is ezt játszotta. (csak akkor még üres volt)
Egyébként csak nekem nem áll vissza áramszünet után??
Meg azt sem értem, hogy a web control miért nem tud kapcsolódni.
Ha készítek egy üres transmission mappát minden OK lesz. Megy a web control, és a gui is.

(#661) Janó1999 válasza Kobor (#652) üzenetére


Janó1999
tag

Köszi a tippet.
Így volt beállítva.

(#662) bopeti98


bopeti98
őstag

Rákötöttem az RT-N65U routerre a Telekomos 4G Alcatel USB modemet. Be állítottam az internet.telekom APN-t. Működik is rendesen de az APN beállítása óta ez a szöveg fogad ha beütöm a 192.168.1.1 IP címet a böngészőbe:

Mi lehet ez? :F

(#663) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Frissitettem a legujabb custom firm re /version 3.4.3.7-075 / ebben láttam olyan opciót hogy webkamerát lehet müködtetni. Én azt olvastam hogy csak fotókat csinál , de esetleg lehetne videót is?? Vagy csak fotót? A beállitásban elkelne egy kis segitség. Addig megy hogy rádugok egy kamerát meg egy pendrive t.Hogy állitsam be hogy jó legyen? Úgy be lehetne állitani hogy okostelórol elérjem a képeket mobilhálózaton keresztül??

üdv

(#664) Razermazer válasza nagyfejü (#663) üzenetére


Razermazer
őstag

Szerintem nem, még az is csoda, hogy képeket tud csinálni :D így állíthatod be
Azért ez nem nas :)

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#665) nagyfejü válasza Razermazer (#664) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!

A régi 1043ND m tudta .Képet is és videót is. Ez a router nem nagyobb kategória? Akkor miért lenne csoda?
A beállitást nem lehet elvégezni web es felületen? nem igazán vagyok jártas a consolos megoldásokban.

üdv

(#666) Intruder2k5 válasza Razermazer (#664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem meg egész biztosan tudja! :)

ITT mondjuk van egy optware-hez, gondolom elég hasonló a két megoldás, persze e-mellé még némi leleményességre is szükség van!

[ Szerkesztve ]

(#667) Razermazer válasza Intruder2k5 (#666) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát akkor tudja én ugye nem használtam sose még a nasomnál se pedig lehetett volna. Igaz az már grafikus felületű volt.

Nagyfejű mint látod ez parancssoros telepítő, de kb 10 perc alatt megvan. A másik pedig mint olvashatod olyan webkamera kell ami támogatott a listában.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#668) Intruder2k5 válasza Razermazer (#667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az gondolom megvan neki, ha 1043nd-n is használta! :)

(#669) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#666) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm. De ez nekem nagyon magas! Ráadásul még dns t is kellene állitgatnom az ip miat. Inkább hagyom.

A 1043 nd is csak nagy nehezen hoztuk össze , hogy működjön. Napokig leveleztem Suste és Vargalex fórumtárssal , mire megértettem mit kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#670) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Valaki segitsen légyszives4 Feltettem a gyári firm et. Beállitottam a titkositást a wifi hez de , hova kell beirni a jelszót??? Mert igy nem tudok a telóval csatlakozni.

üdv

(#671) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem WPA Enterprise kell, hanem WPA2 Personal

[ Szerkesztve ]

(#672) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#671) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm! sikerült!
Még egy kérdés , az IPv6 ot érdemes engedélyezni?

[ Szerkesztve ]

(#673) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Van valaki akinek 65-ose van? Mennyivel tud írni olvasni róla? Nem értem ,miért van az ,hogy néha megy 25 mb/s-el és van ,hogy csak a felével.

[ Szerkesztve ]

(#674) Razermazer válasza Gsx-rr (#673) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát kérlek ez attól függ, hogy mennyire terheled le az adott pillanatban. A csúcssebesség nem mindig lesz annyi nincs az kőbe vésve.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#675) Gsx-rr válasza Razermazer (#674) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Semmi nem fut ,transmission se.

(#676) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Valami nem jó! Nem enged be a router webes felületére. Hiába irok be jelszót. Hogy lehet resetelni?

üdv

(#677) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#676) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván a reset gombbal, áram alatt 10mp-ig nyomva tartva azt!

(#678) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#677) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm!

(#679) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#678) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! De máskor inkább tartsd fejben a jelszót! :)

(#680) Razermazer válasza Gsx-rr (#675) üzenetére


Razermazer
őstag

Tudod ott van még a filerendszer is!! ntfs, ext3 stb egyik gyorsabb másik lassabb.
Ez a dolog egyébként lanon vagy wifin fordul elő?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#681) nagyfejü válasza Razermazer (#664) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!

Ez alapján próbáltam . A támogatott listában benne van a /Logitec c200/ Camera / de amikor futtatom az ellenörzést azt irja
-Ha az eredmény lesz "Nincs ilyen fájl vagy könyvtár", azt jelenti, hogy a kamera nem támogatja a vezető uvcvideo.

üdv

(#682) Razermazer válasza nagyfejü (#681) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát én elolvastam ezt az angol oldalt ahol a kamerák listája van és az első pontban le is írja hogy sajnos ha támogatott is akkor is lehet az első és második generációs logitech kameráknál firmware bug. Azt meg megállapítani, hogy melyik van éppen rajta az általad vásárolt camerán az jó kérdés!
Ahol tudnának segíteni az a domain megszűnt.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#683) Gsx-rr válasza Razermazer (#680) üzenetére


Gsx-rr
veterán

ext 4-re van formázva. Természetesen lanon próbálom. Múltkor is volt hogy belassult 5 mb/s-re router reset és ment megint egy darabig 26 mb/s körül.
direkt megnéztem ugyanazzal a fájllal.
Amúgy milyen sebesség lenne a normális? a 25 körülivel elégedett voltam.

(#684) nagyfejü válasza Razermazer (#682) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm a választ!
Valki tuja mit jelent a következő:
Network error error code /C7113/

Eddig a telórol tudtam irányitani a Pio AV. recivert , de most ezt kapom.
üdv

(#685) Razermazer válasza nagyfejü (#684) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát ez valami audio driver betöltődési hiba, vagy driver betöltődési hiba. Ezt tudom de hogy hogy orvosold azt nem. Vagy driver újratelepítés kell vagy router újraindítás.

Gsx-rr hát ext4 és ntfs között lanon nálam max volt 12-14 többet nem is várnék. wifin van most 7.20 esetleg 8 ez teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#686) bopeti98 válasza Gsx-rr (#673) üzenetére


bopeti98
őstag

Nálam 30 MB/s szokott lenni a sebesség LAN-on. NTFS-re van formázva a vinyó. WiFi-n a max 10 MB/s de eléggé ingadozik így.

[ Szerkesztve ]

(#687) Gsx-rr válasza bopeti98 (#686) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nálam is hasonló volt! Örültem is neki!

(#688) Razermazer válasza bopeti98 (#686) üzenetére


Razermazer
őstag

az lehet mivel ti kétprocis vasat használtok ha jól tudom, egy n56u nem tud ennyit max 16-17-et

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#689) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Van valaki aki mindkét routert kipróbálta már?

(#690) Kobor válasza Razermazer (#688) üzenetére


Kobor
aktív tag

Igen, 30 MB/s, én sem láttam még :)

[link]

(#691) Razermazer válasza Kobor (#690) üzenetére


Razermazer
őstag

Az azért rendesen látszik, hogy nagyméretű fileok esetében van a sebesség a csúcsközelben. Apró kisméretű fileoknál a töredékére felére esik vissza.
De ez így normális, az írás meg sose lesz annyi mint az olvasás ez is tudott :)

premierparkEgy ember biztosan nem próbálta ki mindkét típust, hiszen minek tette volna? talán azért mert gyorsabb valamivel a kétprocis megoldás, de a ramméret ugyanaz. Itt jegyezném meg, hogy aki nagyon torrentel akarja megterhelni(több 100 torrent) az jobb ha csinál az usb-s merevlemezre egy swap partíciót. Nekem is elszaladt úgy, hogy csak 10mb volt szabad a ramból, de sok helyen olvastam, hogy az azért nem egészséges.
Összeomolhat a router váratlanul.

Szóval mindegy melyik típust választod ahogy érzed. Utóbbi időben azért voltak, gyári hibás darabok ki tudja hányadik revíziónál tartanak asuséknál. Viszont ott a gari lehet cserélni. Másik amire felhívnám a figyelmed hogy windows 8 nem szereti az asus routereket, gyári szoftvert legalábbis, custommal még nem volt probléma.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#692) Intruder2k5 válasza Razermazer (#691) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Egy ember biztosan nem próbálta ki mindkét típust, hiszen minek tette volna? "
Dehogyisnem, bopeti98! Ő gariba cseréltette az N56U-t N65U-ra, de mivel az övé egy hibás darab volt, így nem releváns a tapasztalata vele! :)

(#693) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Miota belepiszkáltam a ruoterbe / firmcsere/ nem nagyon megy a netradio az AV reciveren. Azt irja server error. Látni látja , a mediaszerver működik. Esetleg állitsak be neki port forwardot? De nem tudom melyik portot használja.

üdv

(#694) nagyfejü válasza nagyfejü (#693) üzenetére


nagyfejü
őstag

Most meg működik! Nem értem.

(#695) Razermazer válasza Intruder2k5 (#692) üzenetére


Razermazer
őstag

Ő volt az!! na az én fejem sem káptalan :D keresgélni nem volt időm, mert most per pill nyakig vagyok egy gépben!
Elhiszem neked :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#696) smallmer


smallmer
őstag

n65u tulajok tudtok mondani wifi jelerősség viszonyítási alapot mondani valamilyen routerhez képest? :) mondjuk 1043nd-hez

(#697) Meezga


Meezga
újonc

Sziasztok!

Otthon egy N56U-t használok, gyári firmware-el. Szeretnék egy VPN hálózatot csinálni a cégem számítógépei számára (5 gép). A gépek alapesetben egy irodaházban (tőlük béreljük az irodát, és ők szolgáltatják az internetet is) tűzfal /lehet, hogy tűzfalak.../ mögött vannak. Innen tök jól működik a történet, de az egyik mobil géppel a következő hibajelenséget tapasztaljuk: ha otthoni wifis kapcsolaton keresztül próbálkozik, akkor 169-es hibaüzenettel elszáll.
Több helyen írják (pl itt is: http://hup.hu/node/125948), hogy ICMP problémáról lehet szó, és a tűzfallal kellene kiszűrnöm, de sajnos nem igazán tudom hogyan kellene.
A tűzfal/hálózati szolgáltatás oldalon meg is találtam az ICMP feliratot, de nem nagyon boldogulok vele (melyik típust kellene szűrnöm?, elég a számot megadni?, lehet többet egyszerre?, stb...)
Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#698) Syd69 válasza smallmer (#696) üzenetére


Syd69
aktív tag

Igaz nem TP-Link: WRT 54 GC +20%

Alma

(#699) Gáben81


Gáben81
senior tag

Üdv.
Nemrég üzemeltem be egy RT-N65U típust.

Kérdésem,hogy nálatok is ennyire sercegő hangot ad ha tölt?Nem lehet elviselni... :W

(#700) bopeti98 válasza Gáben81 (#699) üzenetére


bopeti98
őstag

Intenzívebb letöltésél ( Például torrent ) nálam is serceg de engem nem zavar mivel általában megy háttérzajként a tévé vagy a rádió ami elnyomja a hangját meg amúgy sem annyira vészes szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.