Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4651) beklas válasza pcsabat (#4650) üzenetére


beklas
csendes tag

A gépedről mit tudnál mondani? Melegedés, teljesítmény kisebb játékokban, ilyesmikről?
Fontolgatom hogy ilyen gépet veszek ezért érdekel

"When shadow comes to claim our souls, some must rise the Light of Old.Names in stones, spirits of legend, deeds unknown yet never forgotten.Theese are the Duranin of honor within and fear without, remember them, when in hope you doubt."

(#4652) [Laca] válasza pcsabat (#4650) üzenetére


[Laca]
csendes tag

http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/nb/F5V/VGA_Vista_070525.zip

(#4653) pcsabat


pcsabat
őstag

Köszi a linket! A gépről annyit, hogy egy igen stabil kis jószág, melegedést igazából nem tapasztaltam a proci kb 40-50 fok között mozog, amikor videót konvertáltem vele akkor sem ment 60 fölé, ami sztem notebooktól elég jó. Igazából játszani nem próbáltam rajta, arra ott van az asztali, úgyh a vga-ról nem igazán tudok nyilatkozni. A képernyőt asszem a philips gyártotta, haverom acer-hez képest gyönyörű, az író LG és semmi gond nincs vele és további pozitívum, hogy az árához képest egy igen jó teljesítményű és jól felszerelt gépecske. Ha nem akarsz/tudsz sok pénzt költeni egy jó gépre akkor sztem jó választás.

(#4654) jasohn


jasohn
tag

Üdv mindenkinek!
Egy Asus F7f-em van és nincs meg a BIOS kódja.
Hogy tudom én a kódot resetelni vagy kitörölni, esetleg van valami univerzális kód? :F

(#4655) beklas válasza pcsabat (#4653) üzenetére


beklas
csendes tag

Nah én most néztem meg a szomszédban van egy ilyen masina, és NAGYON tetszik. Mondjuk én az enyémet 160 GB vinyóval és +1GB RAM-mal fogom kérni. Az egyetlen amit kifogásolok az a X2300-as vidkari.

Tud vki 200 körüli árkategóriában ASUS-t amiben 8400 Go kaliberű kártya van? (vagy álmodik a nyomor? :D)

"When shadow comes to claim our souls, some must rise the Light of Old.Names in stones, spirits of legend, deeds unknown yet never forgotten.Theese are the Duranin of honor within and fear without, remember them, when in hope you doubt."

(#4656) xedos válasza beklas (#4655) üzenetére


xedos
addikt

A notebookzone-nál van ASUS Z37-es (barebone noti) 8400-al 13.3" hasonló áron

(#4657) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, nem ide tartozik, de nem érdekel valakit egy jó kis ASUS laptop? :C

(#4658) ML320 válasza psykie (#4657) üzenetére


ML320
aktív tag

Ennyiért? Khm...
Nézz rá újban erre: ASUS A7U-7S075
Paramétereket összehasonlítani, árat korrigálni ;)

Ember tervez, Isten perverz...

(#4659) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Annó,amikr vettem a a6m q049es notimat,felhoztam hogy a merevlemezből lehet hallani valami kattanás szerű hangot bizonos időközönként.Akkor dannynet a #1187 hszben leírást adott erről a jelenségről..Na most olyan kérdésem lenne,hogy akinek ilyen laptopja van és náli is észlelhető a jelenség,van-e olyan hogy pl játék közben megakad a kép amikor ez a bizonyos hang van? Ez nomális?Vagy nekem is haldoklik a vinyóm?

Thx!

(#4660) ML320 válasza ben11 (#4659) üzenetére


ML320
aktív tag

[link]
Van külön topikja is, ha a kérdésed támad vele kapcsolatban.
Amit még lehet használni: Everest - milyen HDD van benne - gyári diagnosztikai tesztet futtatni.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4661) psykie válasza ML320 (#4658) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi! :R

(#4662) pcsabat válasza beklas (#4655) üzenetére


pcsabat
őstag

Az én gépemben is 2giga ram van és 160as vinyó, mondjuk csak 150 lát. A barátnőm laptopja sztem megfelelő lenne neked de az 240 körül volt, ASUS és 8400go van benne + T7250es C2D, ez már azért elég ütős szerkezet. De sajna most nincs itt és a számát pontosan nem tudom de vmi F3-as széria az biztos. Jó vásárlást!

(#4663) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Hali!
Lenne egy asus a6r (1,6cel, 1g ram, x200 )noti amire feltettunk egy cod2-t, viszont alacsony beallitasok mellett is nagyon szaggat.
A vga-ra gyanakszom, viszont nem szeretnem ha rendszerujrainstall lenne a vege. ezert tanacsot szeretnék kérni, hogy melyik drivert dobjuk fel.

köszi előre is a segitséget!

üdv:mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#4664) Szerintem... válasza Madn!ght (#4663) üzenetére


Szerintem...
aktív tag

Szia!

Nem kell újrainstallálni a windowst. Sajnos az X200 a ludas. (Nekem X1100 van, de az is X200 chipre épül, tehát kb ugyanolyan a teljesítménye...)

ㅏㄹㅂㅣ - https://www.instagram.com/smogtm/

(#4665) Madn!ght válasza Szerintem... (#4664) üzenetére


Madn!ght
addikt

huh, mondjuk 10-12 fps k*va karcsu... nem lehetne legalabb 25 fole tornazni vmi jo driverrel? Cs 1.6 relative szepen futott rajta anno.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#4666) shteer válasza Madn!ght (#4665) üzenetére


shteer
titán

sajna driver ezen nem tud segíteni, kicsit más motort használ a 2 játék

..szerintem jónak tűnik

(#4667) Madn!ght válasza shteer (#4666) üzenetére


Madn!ght
addikt

Erdekes, ma mondta az ismerosom, hogy tegnap este tovabb kiserletezett a grafikai beallitasokkal. cod2-ben a grafikai beallitasokoknbelul a dxmotor opcional a directx9 helyett a directx7-et valasztotta ki, es mostmar turhetoen fut. :F
Mindenesetre koszi a helpet!

üdv:mad

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#4668) Szerintem... válasza Madn!ght (#4667) üzenetére


Szerintem...
aktív tag

Jah igen, azt elfelejtettem neked ajánlani, hogy vedd le DX7-re :D Úgy már elég tűrhető.

ㅏㄹㅂㅣ - https://www.instagram.com/smogtm/

(#4669) pr0bi


pr0bi
senior tag

Nagyon nem tudom mitévő legyek. Asus X51R sorozatu gépet néztem ki , ami minden általam elvárt kritériumnak megfelelne, ára is jó lenne. Nekem eddig beváltak az asus termékek igaz notebookom még nem volt tőlük , de ez amiket olvasni a magyarországi garancia hálózatukrol katasztrófa, ez az amiért nagyon elbizonytalanodtam. A másik kiszemelt egy nagyon nagyon minimálisan kisebb teljesítményü, de eddig 100% bevált Toshiba noti , mo-i szervízhálózata nagyon jó , és elég minimális a meghibásodási arány , mindenki dicséri ( mellesleg Toshibaval rendelkezem most is). Ki mit mondana? :F

(#4670) kp78 válasza pr0bi (#4669) üzenetére


kp78
addikt

Ha kicsit visszaolvasol láthatod, hogy vannak pozitív változások a szervíz tekintetében is.

(#4671) Robert75


Robert75
csendes tag

Tudós urak!
1 rövid kérdés:
Mi a különbség érdemben az intel
T5250 (2MB L2cacche/FSB667) 1500 MHz ű
és a
T2330 (533MHz FSB/1MB L2cache) 1,6GHz között?
Tapasztalat?

RoB

(#4672) Sycora válasza pr0bi (#4669) üzenetére


Sycora
csendes tag

Igen vannak pozitív vélemények sőt ahogy láttam mostanában csak azok vannak az NSE-vel kapcsolatban.

(#4673) Piton válasza Sycora (#4672) üzenetére


Piton
tag

Meg nem is muszaly az NSE-nel, hanem lehet kozvetlen az ASUS Ugyfelszolgalatnal is intezni a dolgokat...

Errol mar volt szo feljebb...

[ Szerkesztve ]

Kódból vagyunk...

(#4674) Edgeri


Edgeri
senior tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem.
Vettem egy ASUS X51R AP134 notebook-ot. A gépen nem volt op. rendszer, így nekiláttam egy XP Prof. SP1-es telepítésnek. Minden rendben ment, amíg a telepítés során (XP telepítési állományok felmásolása utáni reboot) kék halál történt egy olyan hibával, hogy a Windóz leáll, mert olyan ACPI eszközt talált, amihez a BIOS frissítése kellene.
Amennyit megtuttam a netről, hogy valszeg a SATA-s vinyó (Hitachi) miatt van a probléma és a telepítést lehet folytatni úgy, hogy az XP telepítés során a "más gyártós driver telepítéses F6" üzenetnél az F7-et kell lenyomva tartani és akkor nem lesz gond (amúgy ezt tanácsolta a kékhalálos hibaüzenet is). Így is tettem, felment az XP gond nélkül.

VISZONT: most nem tudom telepíteni az ATK0100-as drivert, mert az alábbi hibaüzenetet kapom: Install failed! ATK0100 ACPI Utility.
Amíg ez a driver nem megy fel, addig nem lehet a WLAN drivert sem feltenni!

Illetve a hardverkezelésben két fel nem ismert hardvert talál, az egyik valszeg a WLAN, a másik pedig egy "szabványos hajlékonylemez-kezelő" (szerintem ez a SATA-kezelő).

A kérdésem az lenne, hogy ezt az ACPI drivert hogyan lehet feltenni, illetve ehhez újra kell-e telepíteni az XP-t? Ha újra kell telepíteni az XP-t, akkor hogyan töltsem be a telepítés során az ACPI drivert, mikor nincs floppy a notebookban (honnan töltsem be a drivert - persze ha találok)?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv, Edgeri

(#4675) tsaba12


tsaba12
csendes tag

Hello, van egy 2,5 éves Asus A4L notebookom, és gondoltam kicserélem benne a procit.
Jelenleg egy 478 mPGA Celeron D 335 2,8Ghz -es proci van benne.
Sehonnan sem tudom kideríteni hogy vajon felismeri-e a gép (és a BIOS) a szintén 478 mPGA csatolós Celeron M -procikat???

Sajnos az Asus Szakszervízben nem kaptam valami túl informási választ:
" A szervíz nem javasolja a cserét..."

Szóval olyan hozzászólók véleményét várnám, akiknek van gyakorlati tapasztalata a témában!

Egyébként sajnálom hogy elég barátságtalanok itt a Házigazák, és elég lekezelő stílusban zárták az előzőleg nyitott topikomat. Pedig én tényleg csak szeretnék már valakitől gyakorlati infó kapni a kérdésemre....

[ Szerkesztve ]

(#4676) Csigger válasza Edgeri (#4674) üzenetére


Csigger
őstag

ott kezdődik a dolog, hogy SP1et raktál a gépre! ezek a notik már inkább SP2re illetve vistára vannak úgymnd megépítve, sokminden nincs benne az Sp1es Xp-be ami neked kéne ahhoz, hogy rendesen menjenek a driverek, illetve telepítésnél ne akadjon ki! de olvasd át a fórumot ha tudod, keress rá erre a típusra, mit mondanak a tulajok az Xpről! mer a mostanában kiadott notikat vistával együtt dobják ki, ezért akadhatnak gondok az Xp telepítéssel!

Apple and Android user

(#4677) Edgeri válasza Csigger (#4676) üzenetére


Edgeri
senior tag

Köszi.
Gondolod, hogy az a baj, hogy SP1-es install XP-vel telepítettem? Ezek szerint az SP2-es már ismeri az ACPI drivert?
3 órája mást sem csinálok csak keresek, de nem találok megoldást :O

Üdv, Edgeri

(#4678) Piton válasza Edgeri (#4677) üzenetére


Piton
tag

Probald ki SP2-vel azzal valoszinu menni fog... Eleg sok "extra" van ilyent eren SP2-ben, ami most mar altalanosnak mondhato de SP1 idejeben meg nem is letezett szinte... :)

Vagy csinalj egy telepitot, amibe bele teszed SP1 aztan az osszes driver, de szerintem SP2vel probalva talan gyorsabban es egyszerubben celba ersz... :)

Kódból vagyunk...

(#4679) Edgeri válasza Piton (#4678) üzenetére


Edgeri
senior tag

Szia!
Köszönöm a segítséget, megpróbálom SP2-vel telepíteni. Ha nem sikerül, akkor megint sikítok :DDD

Üdv, Edgeri

(#4680) Piton válasza Edgeri (#4679) üzenetére


Piton
tag

Csak halkan, mert sokan mar alszanak.... :)

Kódból vagyunk...

(#4681) Zanik válasza Robert75 (#4671) üzenetére


Zanik
addikt

A T5250 az Core 2 Duo proci, ami hiszed vagy sem, jobb mint egy T2330, ami viszont "csak" Core Duo. Tapasztalat nincs, mivel kötve hiszem hogy bárkinek is lenne két pont ilyen procival szerelt notebookja! Lényeg: a T5250 az újabb, tehát nagy valószínűséggel jobb.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#4682) xedos válasza tsaba12 (#4675) üzenetére


xedos
addikt

Szóval: szerintem nem megy bele...
Azt hiszem neked mobil p4 M procit kellene keresned. Prescott magosat -FSB 533!

(#4683) childboy


childboy
tag

Üdv. a népnek! :)

Én is csatiztam!
F3TC-AP074

Ha jól látom, ez, és a 096 között a különbség, hogy 160GB-os winyó, és 6 cellás akksi van a 096-osban?

Ez a Splendid video mit takar? Vagy valami kábítás? :D

[ Szerkesztve ]

(#4684) tsaba12 válasza xedos (#4682) üzenetére


tsaba12
csendes tag

Köszönöm a választ.
Lehetséges hogy az jó lenne. Én elsősorban a mostani Celeron D proci melegedése miatt szeretnék cserélni.
A p4 M procik kevesebb hőt termelnek ha jól tudom.
Lábkiosztás és FSB hasonlóság miatt én is gondoltam már erre, de azt nem tudom hogy a BIOS felismeri -e Az M procit. Szóval ezt csak tapasztalat alapján lehet kideríteni.

(#4685) radamsky válasza childboy (#4683) üzenetére


radamsky
senior tag

jot választottál nekem is az van:))

én kábitásnak vettem amugy, felesleges memoriazabálo proginak

(#4686) childboy válasza childboy (#4683) üzenetére


childboy
tag

Nem csomagoltak XP driver-t hozzá? :F
Nem tudom mit erőletetik ezt a szaros Vistát, lóf.... nem ér.

(#4687) childboy válasza childboy (#4686) üzenetére


childboy
tag

De ahogy nézem, az Asus oldalán csak Vistához van chipset driver!
Merre bújkál XP-hez?

(#4688) childboy válasza radamsky (#4685) üzenetére


childboy
tag

Szia! :)

Áh, segíts XP driver ügyileg!!! :K

Köszi!!!

(#4689) childboy válasza childboy (#4688) üzenetére


childboy
tag

Na meglett, a másik CD-n, amire csesztek ráírni, hogy driver-t tartalmaz.. :(((

(#4690) ben11 válasza Csigger (#3893) üzenetére


ben11
őstag

Kipróbáltam a cod-ot a go6100 -val, és tényleg majdnem max grafikán megy(pedig csak 512 ramom van)..meg is lepődtem..most majd megnézem az emlegetett uo-t,de mivel az kiegészítés,nem hiszem hogy a grafikán akkora változás lenne..Ezek után tényleg nem értem, hogy a rohadt füstgránát a cs-ben ,mért fekteti meg a vga-mat..
Egyébként azt hogy nézted meg hogy hány fps-el megy a cod?

(#4691) Csigger válasza ben11 (#4690) üzenetére


Csigger
őstag

valamivel durvább grafikája van az UO-nak szóval nem fog teljesen max grafikán menni! de teljesen jó! az fps-t nem néztem! azt én sem tudom hogy ezt milyen progival lehet mérni!

Apple and Android user

(#4692) sarobee80 válasza ben11 (#4690) üzenetére


sarobee80
csendes tag

Hi all!
ben11 ezzel a progival tudod mérni az fps-t játék alatt:
[link]
üdv!

(#4693) Klemice


Klemice
senior tag

adott egy Asus F3KE-AP101 gép olyan 220ért már hozzá lehet jutni

# Turion64 X2 2,1GHz
# 2,1GHz
# 15,4" WXGA CS
# 200GB 5400 SATA
# ATI X2300
# 2x2048 DDRII
# DVD-RW
# Nincs operációs rendszer
# 2év garancia

kérdésem hogy megéri-e az árát mert szerintem igen már csak a 4 giga memória miatt
lehet rá rakni xp-t?
valamint milyen a procija meg a videókártyája, pl lehet-e játékra használni, mert ha lemenne 200 alá az ára a nyár folyamán akkor aktuálisá válna

(#4694) ben11 válasza sarobee80 (#4692) üzenetére


ben11
őstag

Köszi szépen!
Meg is lesem.

(#4695) Sycora


Sycora
csendes tag

Hali az lenne a kérdésem ha beállítok egy fényerősséget mé nem tárolja, menti el a gép. minden ujraindításkor max fényerőn van nem emlékszik beállításra.

(#4696) Kovács84 válasza Klemice (#4693) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Valóban megéri, ha nem lenne most jó kis gépem, szívesen beruháznék rá.
Pro: -Jó processzor (elég sok notim volt már és bárki bármit is mond a Turionok nagyon jól teljesítenek, lehet, hogy az intel erősebb, de jobban is melegszik, ez igaz a mostani Thinkpademre is, ULV-s procival is fűt)
-A 4 giga sok, hiszen ha XP-t raksz rá nem tudja megcímezni az egészet, csakis valamilyen 64 bites Linuxal, ill. ha jól tudom Vistával sikerülhet.
-Az X2300-as videokártyát ebben a gépben ki lehet kapcsolni, hiszen Amd-s lapkakészlete van, ami magába foglalja a kisebbik 1250-et. Tehát ha kikapcsolod nem fűt.

Kontra:
-tükröződik a monitor, bár ebben a kategóriában nehéz matt kijelzőt kifogni.

Simán vedd meg...

[ Szerkesztve ]

(#4697) Klemice válasza Kovács84 (#4696) üzenetére


Klemice
senior tag

300-400 kategóriás asus-t volt alkalmam használni egy ideig 17 colos wide képernyővel és ott is tükröződős képernyő volt
az xp-ben nem lehet bekapcsolni valahogy azt hogy lássa a 4 gigát?

(#4698) Kovács84 válasza Klemice (#4697) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Sajnos nem lehet bekapcsolni, egész egyszerűen amikor készítették még nem merült fel, hogy 4 giga is lehet a gépben :D Az asusnak egyébként szerintem nagy problémája a tükröződéses kijelző, remekül lehet rajta játszani, filmet nézni, de huzamosabb ideig nem kellemes vele dokumentumokat gépelni, pláne ha nem megfelelő a világítás a szobában.

(#4699) Kovács84


Kovács84
aktív tag

Az Asus marketingesei elkezdték megdolgozni a YOUTUBE-ot :C
Na ez a nagyon tuti.

[ Szerkesztve ]

(#4700) radamsky válasza childboy (#4689) üzenetére


radamsky
senior tag

sorry nem voltam net előtt

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.