Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4901) szijartg1 válasza szijartg1 (#4860) üzenetére


szijartg1
csendes tag

valaki nem találkozott ilyennel?

(#4902) ML320 válasza szijartg1 (#4901) üzenetére


ML320
aktív tag

A leírtak alapján hardver hiba lehet. Szervíz :(

Ember tervez, Isten perverz...

(#4903) ML320 válasza kp78 (#4900) üzenetére


ML320
aktív tag

Külső billentyűzettel is csinálja? Nálam akkor van ez, mikor pl a ruhám hozzáér a tapipadhoz. Túl érzékeny a lelkem.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4904) Kovács84 válasza ML320 (#4903) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Bizony bizony, ha bedugsz neki egy egeret akkor nem kapcsolja ki a tapipadot, ezt neked kell megcsinálnod a megfelelő gombbal, jobb felső (tapi áthúzva). Ez a "hiba" nekem is előjött egy hónap után amikor véletlenül belenyúltam a tapipadra, érzékeny ennyi az egész (kapcsold ki). Sajna linux alatt nem sikerült kilőnöm...

(#4905) kp78 válasza ML320 (#4903) üzenetére


kp78
addikt

Ennyi lenne az egész :B
De a kezem, meg a ruhám soha nincs a tapipad közelében. Vagy csak én gondolom úgy? :U
Meg régi gépemnél sem kapcsoltam ki soha sem, ha egeret dugtam rá.
Külső bill-t nem nagyon használok, csak nagyon ritkán.
Mindenesetre kipróbálom, és remélem igazad lesz.
Most amíg ezt megírtam, nem csinálta egyszer sem, remélem ennyi volt a gond.
Köszi :R

(#4906) tothbe válasza ML320 (#4896) üzenetére


tothbe
addikt

Jól fogalmaztál, ilyesmire. de ez csak 1280x1024-et tud, nekem meg 1680x1050 kellene VGA-ban. A többi funkciója okés, de hátha van más, ami nagyobb felbontást is kezel, föleg, hogy ez is 36ezer még Ramiban is, ergo nem olcsó.

By(e) Tothbe

(#4907) tothbe válasza nfsu17 (#4897) üzenetére


tothbe
addikt

Az 5.1-es logitechedhez sztm 3,5" jack közösitöt használhatsz, és akkor nem kell kihúzni a gépböl a dugaszt.

Notihoz a töltöt pedig bekapcsolt állapotban is odateheted, a lényeg csak az, hogy kimélentö a tápot, ami tölti, azt elöször a konnektorba dugd és utána a gépbe.
Amúgy mobilnál is ezt érdemes, mert akkor nem egyböl terhelten kapcsol be a táp, hanem üresben és késöbb kapja a terhelést, ami jót tesz az élettartamának.
Kihúzni meg pont ugyanezen az úton visszafelé érdemes, tehát elöször az eszközböl, utána a konnektorból.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#4908) ML320 válasza tothbe (#4906) üzenetére


ML320
aktív tag

Hoppá, ekkoráról nem volt szó. :F
Szétnéztem, de nem sok biztatót tudok mondani. Eddig csak 1280x1024-et tudókat találtam. És ha még árban lefelé is kell mennünk... :(

Ember tervez, Isten perverz...

(#4909) kp78 válasza ML320 (#4903) üzenetére


kp78
addikt

Egy elég hosszú mailt kellett írnom az imént, és jelentem valóban csak a tapipad volt bűnös, pedig én korábban úgy éreztem, hogy nem érintettem meg egyszer sem. Még egyszer köszi :R

(#4910) Zanik válasza kp78 (#4909) üzenetére


Zanik
addikt

Én rendszeresen letiltom a gyorsbillentyűvel a tapipadot ha gépelek!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#4911) Zanik


Zanik
addikt

Jah, wifihez tanács, az Asus wlan control center egy fos. Legalábbis túl "bonyolúlt", ha az XP kezeli a vezeték nélküli hálózatokat, akkor sokkal könnyebb beállítani a kapcsolatokat, és tutira megtalál minden hálózatot (még olyat is, amiről fogalmad sincs, pl. vonaton másik notebook!). Ezzel szemben az Asus-os progival fél napba telt mire rá tudtam csatlakozni egyik haveromnál a wifi-re. Szóval az Asus-os wlan progit szerintem hanyagoljátok.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#4912) Petek


Petek
tag

Sziasztok!

Szervízzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni.
2 gond is van az asus a6km notimmal. ( garis még )
bekapcsoláskor elkezd nagyon hangosan kerregni a venti, és a szokásos optikai játékos probléma is egyre idegeítőbb. Eddig csak a +R lemezeket nem szerette, nem akartam szervízzel szívni, ezért -R-est használtam. Viszont most már odáig jutott, hogy néhány gyári dvd-t sem akara olvasni.
Azt szeretném kérdezni, hogy akkor most az nse helyett inkább az asus ügyfélszolgálatot keressem? Azt is szeretném megtudni, hogy van-e valami tippetek, hogy mibe csomagoljam a gépet, mielőtt odaadom a futárnak, mert már nincsen meg a doboza.

In vino veritas

(#4913) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

hy all
egy apró kérdésem lenne
az x51rl-be mekkora a legnagyobb mobil proci amt bele lehet tenni?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4914) tothbe válasza kp78 (#4909) üzenetére


tothbe
addikt

Nekem a Synaptics Touchpad progiban van egy olyan lehetöség, hogy touchpad tiltása, ha valamilyen usb-s vezérlöeszközt dugok a gépbe. Ez eddig mindig bevált.

By(e) Tothbe

(#4915) tothbe válasza ML320 (#4908) üzenetére


tothbe
addikt

épp azért kérdeztem, mert ilyen általánosakat én is találtam, de reméltem van ennél speckóbb cucc is. Azért nem értem, mi ebben a problem, mert a cpu switch-ek is simán 2ezer fölötti felbontásokat nyomnak már manapság.
az árban meg nem feltétlen lefelé kell menni, csak ennyiért már mai teknikát szeretnék, nem ilyen elavultat, mint pl. ez a kensington.

By(e) Tothbe

(#4916) kali válasza Zanik (#4911) üzenetére


kali
legenda

én meg pont az asus wlan control center-t használom, mert nagyon is részletekbe menően finomhangolható - csak venni kell a fáradtságot... :DDD

(#4917) ML320 válasza tothbe (#4915) üzenetére


ML320
aktív tag

Vágom. Egyenlőre én spec a saját forrásaimból nem találtam olyat, amit bátran tudnék ajánlani.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4918) Kovács84 válasza Petek (#4912) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Asus ügyfélszolgálatot keresd, h megvan az eredeti doboz, akkor abba rakd vissza ugyanúgy ahogy vetted, ez a legbiztosabb, ha nincs akkor a diplatatyós megoldás (perfectskin + asus táska) jó lesz.

(#4919) ML320 válasza Petek (#4912) üzenetére


ML320
aktív tag

Inkább ezen a linken jelezd a hibát. Az NSE nálam párszor leszerepelt.
A helyi boltokat kérdezd meg doboz, szivacs, zacskó ügyben. Nálunk is szokott néha lenni egy-egy doboz, amiben el lehet küldeni.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4920) harry3


harry3
őstag

Sziasztok. Asus A9Rp notebookban lehet cserélni a videókártyát?

(#4921) nfsu17 válasza tothbe (#4907) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez a jack jól hangzik.
Kicsit mondanál még róla bővebb infót? :U
Hogy néz ki? Hol kapható?

------

ML

Köszi Neked is. :R

------

Wifi

Én is inkább xp-s wifit használom, nekem jobban tetszik. :B

(#4922) tothbe válasza nfsu17 (#4921) üzenetére


tothbe
addikt

jack közösitö? sztm akár a media marktban is. Valami ilyesmit kell keresned:

De létezik kapcsolhatósban is és csatlakozó formájúban is, igazából egy sima elosztót is beköthetsz forditva, itt még az is müködik.

By(e) Tothbe

(#4923) waces válasza Laccuss (#4870) üzenetére


waces
aktív tag

ASUS F3TC-AP095

Tapasztalataim jok :) Napi hasznalatra tokeletes, arban az altalad megadott 200k alatt van picivel. Vista szepen fut rajta, XP meg gyorsan.
Turion64, GeForceGO7300 128MB (256MB), 2GB RAM, WLan, Bluetooth, 15.4" WXGA kijelzo, DVD-RW, 160GB HDD

Every living creature on earth dies alone.

(#4924) ML320 válasza harry3 (#4920) üzenetére


ML320
aktív tag

Nem, csak notival együtt.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4925) ML320 válasza tothbe (#4922) üzenetére


ML320
aktív tag

A kép felső részén nem ellentétes csatinak kellene lennie?!?
Két külön aljzatból jön ki a vezeték, de egy aljzatba megy át.

nfsu17: A hangfaladon milyen csatik vannak? Mert ha 5.1, akkor elvileg 3 jack dugót használ.

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz...

(#4926) Petek válasza ML320 (#4919) üzenetére


Petek
tag

Köszönöm a linket! :R Megpróbálok valami jó dobozt, szivacsot szerezni, buborékos zacskóm szerencsére van bőven.

In vino veritas

(#4927) nfsu17


nfsu17
veterán

Tothbee, ML :R

Igen, 3 db dugó megy a hangkariba.
Én valahogy úgy szeretném használni, hogy...ez az elosztó ez jó, okos dolog lenne.
Alapból be van dugva ez a 3 a gép hátuljába. Valahogy el kéne követni, hogy egy másik 3 db ilyen dugó, vagy amennyi kell a notinak jöjjön fel az asztal alól az asztal lapjára úgy, hogy közben a "régi" 3 is még be van dugva, plusz ami van az asztalon újonnan. És azt valahogy a notihoz kötni.
Érthető végülis amit szeretnék? Szerintem értitek, mert látom nem újdonság ez Nektek.

Persze nem egyszerre akarom használni a 2 gépet, egyszerre csak egyet.

Ez az átalakító a 3-ból csinál egyet és azt dugom be notiba? Ettől ugye még 5.1 marad?
Az "alap" gépnek ekkor nem kell mennie igaz?

-----

Más.

Tömörítettem videót, a notin is, meg a gépen is és azt vettem észre, hogy a noti PONTOSAN olyan "gyors" 2maggal 2GB RAMmal, mint az alap gép 1 maggal alap 1.8GHz-en, 1 GB RAMmal.
Bár XviD csak 70-80%-ban használta ki a teljesítmányt, pedig beállítottam a két magot a beállításban.
Kicsit ez elkeserít, azt hittem gyorsabb lesz. :(

(#4928) tothbe válasza nfsu17 (#4927) üzenetére


tothbe
addikt

ez az átalakitó a két gép 1-1 aljzatából csinál egy-egy közöset. Mivel te 3 aljzatot használsz, igy 3 ilyen kábelre lesz szükséged és még 3db 3,5" jack hosszabbitó kábelre, aminek az apa fele megy a notiba, az anya része pedig ezekre a kábelekre. Apropó, a notidon van egyáltalán 3db jack kimenet a hangfalhoz?

Egyébként a gépnek nem kell mennie, mert az az egyik ágon lesz kötve a csatikhoz a noti pedig a másikon. Viszont javasolt is, hogy ne menjen, mert a kettö együtt bekötve gerjedne is, hogy csak a legenyhébbet emlitsem.

By(e) Tothbe

(#4929) nfsu17 válasza tothbe (#4928) üzenetére


nfsu17
veterán

Szerintem nincs 3 hely.
1 van elöl, meg mellette a mikrofon. :(

(#4930) kp78 válasza tothbe (#4914) üzenetére


kp78
addikt

Nem találok ilyet a gépemen. :F
Pedig ismerős, szerintem a régi notimon tuti volt.

(#4931) harry3 válasza ML320 (#4924) üzenetére


harry3
őstag

Köszi a választ. Akkor marad. :)

(#4932) ML320 válasza nfsu17 (#4927) üzenetére


ML320
aktív tag

Videotömörítésnél számít a HDD sebessége is, ami ugyebár a notik esetében messze elmarad a 7200rpm-től :P

Ember tervez, Isten perverz...

(#4933) ML320 válasza kp78 (#4930) üzenetére


ML320
aktív tag

A CD-jéről fel lehet telepíteni, asszem az Utility szegmensben van.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4934) tothbe válasza nfsu17 (#4929) üzenetére


tothbe
addikt

akkor hogyan is akarod 5.1-re kötni, ha nincs is hozzá kimeneted? Vagy van spdif-ed valamerre rajta?

By(e) Tothbe

(#4935) bme


bme
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem meg ezt a laptopt.
Felraktam rá original XP-t, aztán beraktam a kapott cd-t amin a driverek vannak. Várom hogy elinduljon a telepítő és ekkor kiírja, hogy a telepítő csak Vista-hoz jó.

Kérdéseim:

1. Rossz telepítő cd-t adtak, és kéne egy olyan ammi xp-vel is megy?
2. A gép csak vistával működik rendesen?
3. Ha xp-t akarok használni szedjem le netről a drivereket?

(#4936) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Erről a notiról vélemények, tapasztalatok?

(#4937) radamsky válasza bme (#4935) üzenetére


radamsky
senior tag

Vistás buli, elvileg talán az ASUS honlapján talán van driver
nézd meg ott ha van akkor szedd le
lehet hogy a másik lemezen van anno én is kerestem , és a másik lemezre nem vollt feltüntetve hogy xp driver, de betettem és lám ott is volt

(#4938) bme válasza radamsky (#4937) üzenetére


bme
tag

köszi a választ

3 cd-t kaptam összesen.
egy driveres
egy nero
meg mégegy ami most nem tudom mi, de azt beraktam és ott meg a power nem tom mi (valami féle DVD lejétszó progi)akart települni

szerintetek megéri vistát felrakni? a mai metro-ban van pont egy cikk hogy az sp1-gyel még rosszabb lett

(#4939) ML320 válasza bme (#4938) üzenetére


ML320
aktív tag

Vista? Attól függ, mire használod. Ha kvázi irodai jelleggel munka/tanulás, minimál játék és egyéb program, akkor talán igen. Az asztali gépemen fent van, de csak a TV megy rajta, meg a hold'em. A szervizgépemre felraktam. Utánna egy játék, de kell virtuális meghajtó. Az Alcohol úgy hazavágta, hogy rakhattam újra. Már az első nap.
Használhatóságra kb olyan, mintha W98 után használnád az XP-t. Hasonló, de más.

Driverből meg te sem kaptál XP-s lemezt, mint itt sokan... Net, letöltés.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4940) bme válasza ML320 (#4939) üzenetére


bme
tag

ML320: Driverből meg te sem kaptál XP-s lemezt, mint itt sokan... Net, letöltés

Oké köszi ez a lényeg nekem az egészből. Tehát mehet rá XP csak nem adtak hozzá cd-t.

Köszönöm a segítségeteket

(#4941) ML320 válasza bme (#4940) üzenetére


ML320
aktív tag

Így jár, aki előbb szövegel, utánna csekkol: a neten is csak a Vista driverek vannak. :O
Viszont: eressz rá egy Everestet, hogy milyen a pontos chipkészlet! Az általad linkelt oldal nem írja, és lehet, hogy az ATI oldaláról le lehet szedni a megfelelőt.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4942) Sn00k


Sn00k
veterán

Mit lehet tudni erről a VGA-ról?
Intel GMA X3100

Nagyon gagyi?

Van 1-2 jópofa noti, csak az a baj, ilyen VGA-val vannak felszerelve...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#4943) p_adam válasza Sn00k (#4942) üzenetére


p_adam
addikt

Volt szerencsém egy ilyen gépet szerezni ismerősöméknek, Core 2 Duo-val HD (720p) videókat szépen viszi(ezen meg is lepődtem), de játékra nyilván nem való.

(#4944) Szabi1987


Szabi1987
aktív tag

Hello

Asus F5M-AP051 15,4"/Tur.64 MK38-2,2GHz/1GBDDRII
nVIDIA Geforce 6100

Most vettem nemrég egy ilyen paraméterekkel rendelkező laptopot!
Netezésre meg ilyenekre elég , de az a kérdésem ,hogy valami játék megy rajta??
Haverom mondja rakjam rá a CoD2őt...
Hogy fog menni rajta, vagy meg se próbáljam? :(

Golden Brown - The Stranglers

(#4945) Sn00k válasza Szabi1987 (#4944) üzenetére


Sn00k
veterán

Nekem ugyan , ilyen notim van kis eltéréssel AP045-ös,én csak pokerezgetek vele neten, meg a syberia 2, illetve w3 van feltéve rá ezeket rendesen viszi, akadás nélkül, de szerintem COD2 az nagy falat lesz neki, max teljes lebútitásban menni fog...

3njoy the Lif3

(#4946) Kovács84


Kovács84
aktív tag

Ezt tessék szemügyre venni ;)

(#4947) (Darkwood) válasza Kovács84 (#4946) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Nem kevés az a HDD 4200 rpm?! :F

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#4948) ML320 válasza (Darkwood) (#4947) üzenetére


ML320
aktív tag

Viszont 1.8"! Amúgy minek nagyobb. Veszek inkább egy 120-160GB 2,5"-t, berakom egy keretbe, és még mobilabb, mert több gépnél is tudom hozni-vinni.
Pontosabban nem veszek. Már van kettő. :DDD

Ember tervez, Isten perverz...

(#4949) (Darkwood) válasza ML320 (#4948) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Hmmm... Végülis! :D

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#4950) Kegab


Kegab
csendes tag

Sziasztok!
Én most vettem kb. 2 hete egy F5V-AP074-es notit, a telepítgetésekkel (xp-re) nekem is gondom volt. Részben sikerült az Asus honlapjáról, a többit viszont a "Driver Genius" oldotta meg.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.