Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4101) kp78


kp78
addikt

Erről a turion prociról vmi negatív / pozitív vélemény? [link]
Meg úgy a gépről úgy általában vélemény? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#4102) Almos válasza hzcs (#4100) üzenetére


Almos
aktív tag

Köszi a villámgyors reagálást!

vibrálás: nekem most per pillanat maxon van a fényerő, de mintha most már nem csinálná... Mindegy, valószínűleg csak megsütötte a wifi az agyam... :(

ATK driver fent van, anélkül a többi hotkey sem működik, direkt kipróbáltam, leszedtem, majd újraraktam. Viszont a Wireless consol program az nem ugyanaz, mint ami előtte volt. Az új program verziószáma 9.0.2.1, ennek az ikonja olyan "legyezőszerű" míg a régebbi másmilyen volt... De emlékeim szerint a gombnak működnie kellene az intel segédprogram nélkül is, nem?
Lehet hogy ez lesz ám a probléma, mindjárt le is cserélem a programot.

(#4103) Almos válasza hzcs (#4100) üzenetére


Almos
aktív tag

Ott a pont! :R :R

Lecseréltem a progit, és minden tökéletesen működik!

(#4104) Csigger válasza kp78 (#4101) üzenetére


Csigger
őstag

nekem modnjuk nem F3TC-m van hanem F3M notim, de én eddig teljesen meg vagyok elégedve a Tuiron 64 teljesítményével, túl sok izzasztó alkalmazást még nem futtattam rajta, de például egy pár COD-ot már kipróbáltam rajta, nagyon jól futnak (bár ez naggyban függ inkább a vidkaritól) illetve dvdzéshez, netezéshez nagyon jó, gyors kis gép!
nem tudom konkrétan mikre gondolsz, mik érdekelnek vele kapcsolatban!
az F3TC-ben egy fokkal jobb, már azthiszem nem integrált vidkari van a 7300as széria!
bővebben erről a notiról Kovács84 kolléga tud felvilágosítást adni, hisz neki van/volt ilyen notija!

Apple and Android user

(#4105) kp78 válasza Csigger (#4104) üzenetére


kp78
addikt

A venti bekapcsolgat például, vagy csak ha nagyon meg izzasztva?
A régi gépem celeronos volt, de szinte sosem hallottam a ventit, még játék közben sem.
Ez tetszett benne, mert a bnőm HP-jeben a venti elég sokszor csak úgy beindul, és megy egy kicsit.

(#4106) Piton válasza kp78 (#4101) üzenetére


Piton
tag

ASUS F3TC AP074 es ASUS F3TC AP095-is kiraly kis gep... En szeretem oket. A ventit igazan eddig a majd 1 ev alatt talan egyszer hallottam igazan felporogni... Igaz akkor kb 10 ora kemeny proci es videokartya hasznalatnal tartottam... :) No akkor kicsit hangosabb volt, de nem orulten zavaro es a meleg meg amit kinyomott magabol eleg brutalis volt...
Szerintem jo vetel! COD, Warcraft III, NFSU, SoF, Return to Castle Wolfenstein, Doom3 mikor probaltam szepen ment rajt, bar hosszu tavu jatekos tapasztalat nem tudok, mert nem jatszom igazan, csak tesztkent neztem oket...
A gep ar/teljesitmeny aranyban szerintem talan az egyik legjobbnak mondhato.

Kódból vagyunk...

(#4107) Imy válasza Almos (#4099) üzenetére


Imy
veterán

Nekem is ugyanaz a típus van (2 év 3 hónapos), és nekem is 2.5-3h-t kibír.
Az akksim elhasználodottsága 8-10% között mozog.

(#4108) kp78 válasza Piton (#4106) üzenetére


kp78
addikt

Nagyon köszönöm a segítséget.
Igazából átlag használatra kell, de mivel nincs asztali gépem jelenleg, néha bizony játszanék rajta, bár nem a legújabb játékokkal (fifa07, COD, MOHAA).
Az üzemidő is fontos, mivel néha cipelem magammal. Neked mennyit megy el?
Egyszerűen csak az AMD procikól tartok kicsit, mivel a boltban is inkább Intel pártiak, ahol venném, meg úgy általában a többség szerintem intel párti, de isten ments, hogy vitát indítsak itt, mint ami SIS chipset miatt volt.

(#4109) kp78


kp78
addikt

Az X2300 vid.kártya kb mire elég játék terén?

(#4110) Kovács84 válasza Piton (#4106) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Jó kis gép a venti felpörög hogyha megvan dolgoztatva (játék én fülhallgatóval CODoztam és nem hallottam a ventit, viszont a hangerő sem volt maxon), de nem vészes, ráadásul a power4gear vagy az NHC beállításai miatt elég rendesen kordában lehet tartani a gépet, akkor a ventialapjáraton megy és zajtalan. Király kis gép, akkuhasználat max 3:45 sztem ki lehet belőle hozni többet, ha az NHC-vel az ember leveszi a proci kajáját. Ajánlott vétel, csakúgy mint a többi tagja az F3 szériának.
Korábban már írtam, hogy terhelés alatt kevésbé melegszik mint a CoreDuo, ott simán 70 fokig terheltem, az Amd-t pedig csak 62-ig tudtam. Azért vannak a CoreDuo mellett a boltban, mert valamivel erősebb eredményeket produkál teszteken gyengébb videokarival párba rakni.

[ Szerkesztve ]

(#4111) Csigger válasza kp78 (#4108) üzenetére


Csigger
őstag

ohh, hát ha étalg használatra van, akkor egyszerűen tökéletes! :DD
nekem is eddig csak jó tapasztalatom van az én kis kicsikémmel! (F3M)
mondjuk nekem csak nvidia go 6100as vidkari van benne, és ahogy hallottam a kollegáktól (mint ahogy Kovács84 kollega is írta) a 7300as geforce már többre képest!
én eddig a COD, COD UO illetve COD2-t próbáltam ki rajta, illetve azokkal játszogatok néha napján, de pl COD UO 1024x768vab majdnem extra grafikán simán megy, ilyenkor mondjuk fel is szoktam vennni a power4gearrel a teljesítményt super performancera, és úgy nagyon kalafa a játék!

amúgy ezekről a power4gear-es modokról tud vki vmi közelebbet?
mer mondjuk azt észrevettem h az a game mod hát hogy is mondjam, igen éredekes, szerintem játékra inkább super performance az ajánlottabb! :)

Apple and Android user

(#4112) atosz


atosz
őstag

Van valakinek LEDes U1-e? Vagy vmi másmilyen LEDes masinája? Az a gondom, hogy az U1-en a képernyő kb közepétől a jobb irányba úgy egy negyednyi egységet haladva az a terület a tetejétől az aljáig mintha kissé sötétebb lenne. Észrevehető bármilyen fényerőn, de leginkább alacsony vagy közepes beállításnál és fehér háttérnál. Az a baj, hogy nem emlékszem, hogy pár hónapja is ilyen volt e csak nem vettem észre és ez normális...

(#4113) Athanáz9 válasza atosz (#4112) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Üdv. Engem az Asus U1F (jól memorizálom?) minden híre érdekel. Minden fajtája. :))

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#4114) atosz válasza Athanáz9 (#4113) üzenetére


atosz
őstag

Thinkpadhoz vagyok szokva, de lenyűgöz. Szuper kis masina. Ha érdekel megnézheted. :)

(#4115) Athanáz9 válasza atosz (#4114) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Üdv, Tavaly tavasszal külföldön láttam. Bestiális ára volt. Persze, hogy érdekel. Mindent a szemnek!

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#4116) Kovács84 válasza Athanáz9 (#4115) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Tényleg durva ára volt :(( pedig aranyos kis jószág. De szerintem nem kellene a széle felé halványodnia. link Bár az emergiafelvételénél ír éredekes dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#4117) Almos válasza Imy (#4107) üzenetére


Almos
aktív tag

Csak kíváncsiságból érdekelne, hogy ezt milyen programmal, hogyan lehet kideríteni?

(#4118) hzcs válasza Almos (#4117) üzenetére


hzcs
senior tag

újabb everest, vagy nhc

de láttam már olyan notit is, amelyiknek az akksija nem támogatja ezt a fajta kiolvasást.

(#4119) kp78


kp78
addikt

Erről honnan tudhatnám meg, hogy SIS-es chipset van-e benne? :F

(#4120) hzcs válasza kp78 (#4119) üzenetére


hzcs
senior tag

szerintem nem sis-es, mert sis chipset mellett nem hinném hogy ati vga van.

(#4121) BluEyes válasza hzcs (#4120) üzenetére


BluEyes
őstag

F5V például SiS+Ati

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4122) kp78 válasza hzcs (#4120) üzenetére


kp78
addikt

De bizony van :U [link]

(#4123) Janika80


Janika80
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám, amire választ várnék, remélem itt megkapom, és megoldódik. Leszögezném, hogy nem vagyok egy számitógépguru, csak mezei felhasználó.
A problémám:
Van egy ASUS A3H-m, amin olyan probléma lépett fel, hogy a billentyűzet alapállapotban, a 2. funkciójú, FN gomb lenyomása utáni karaktereket használja. Hiába nyomogatom nem áll vissza. Most is ugy tudok csak írni, hogy lenyomva tartom az Fn-t.
Mit lehetne vele tenni? Mert én már kifogytam az ötletekből? Van rá valami itthon általáam is megoldaható módozat? Vagy szerviz lesz? (Már nem garanciás.)
Várom a segítségeteket. Bizom benne, hogy nem hiába.

Janika

(#4124) Kovács84 válasza Janika80 (#4123) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Őszintén nem pontosan értem a kérdést, mit írtál FN gombokkal, hiszen azokkal maximum a numerikus pad (a számok) karaktereit, valamint a speciális funkciókat lehet előhívni (azokat amik az F1, F2...F3 stb billentyűk felett vannak, úgy mint hibernálás, wifi, fényerő hang le-fel, némítás stb.)

(#4125) hzcs válasza Janika80 (#4123) üzenetére


hzcs
senior tag

arra tippelek, hogy be van kapcsolva a num lock, akkor világítania kell a lednek. Ha be van kapcsolva, kapcsold ki.

SIS chipsetre: akkor rosszul gondoltam, kerestem guglin is, de semmi értelmeset nem találtam. 1 helyen láttam olyat, hogy X50V, és zárójelben F5V series. X50V (F5V series)
De furcsa, hogy az Asus oldala se ismeri.

(#4126) utánvétel válasza hzcs (#4125) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Az asus A3-as szérián nem jelzi led ,ha be van kapcsolva bármely ..lock gomb.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4127) utánvétel válasza utánvétel (#4126) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Helyesbítek:
Jelzi. :R

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4128) Blackmate


Blackmate
senior tag

Vala nekem egy Asus Z9200G-es noti, amiben jelenleg csücsül 2x256 MB PC2700-es (DDR333)-as hynix memória. Megérett az upgrade-re, csak nem igazán vagyok tisztában ezekkel a DDR1-2-3 dolgokkal.

A boltokban olyat látok szinte már csak, hogy PC3200-as, 400 Mhz-es ram.
Ezek kompatibilisek a meglévőmmel?
Van érezhető különbség a márkás (Kingmax, Corsair, stb.) és a noname ramok között?

Egyszeri, hosszútávú beruházást tervezek, úgyhogy ha megéri az árát, áldozok rá.

Mellesleg a chipkészletem Intel Montara-GM+ i855GME.

(#4129) jakobkacsa válasza Blackmate (#4128) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

DDR PC3200 jó lesz, legfeljebb csak 333MHz-n fog menni, mert a chipset csak 333MHz-et támogat (ergo vehetnél DDR PC2700-as ramot is, csak az jóval ritkább a piacon)

márkás és noname ramok között átlagosan kevés a különbség, legfeljebb késleltetésben (ha működik, működik, notiban pedig értelmes ember nem tunningolja a ramokat), de ajánlott márkást választani

és mindenképpen próbáltasd bele a modult/modulokat a notiba még vásárlás előtt, mert a kompatibilitást senki nem garantálja

Dyslexia for cure found!

(#4130) Kovács84 válasza jakobkacsa (#4129) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Meggondolanadó az upgrade csak akkor javasolt, ha nagyon tetszik a noti, ti a 333Mhz-s rammok ára a csillagos egekben van. A gyártók között nincs érezhető teljesítménybeli különbség, az persze nem baj (sőt javasolt), hogy ugyanolyan rammok (gyártású) legyenek a notiban.

(#4131) Csigger


Csigger
őstag

csáó minden kedves kollegának!
előreláthatólag tervezek az F3M notimról írni egy kisebb beszámolót, tesztecskét, mint amilyet Kovács84 kollega is írta az F5M-ről!
Hátha egy két jövőbeli felhasználónak segítek a döntésben! :D
MIndezt majd csak csütörtökön fogom megejteni addig ugyanis még vizsgázom, szal előbb nem jön össze a cucc!

Apple and Android user

(#4132) Kovács84 válasza Csigger (#4131) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Hát akkor hajrá, jelenleg én is visgázom úgyhogy az F3TC-ről tesztet nem fogok írni, remélem a leendő tulaja megcsinálja ;) vagy Pitont kell rábeszélni egy velősebb tesztelgetésre.

[ Szerkesztve ]

(#4133) kp78


kp78
addikt

Budapesten tud vki ajánlani egy-két boltot, ahol van bőven választék ASUS-ból, meg lehet őket tapogatni, és azonnal meg is lehet venni? :R Meg persze megbízhatóak és árban is jók :D

[ Szerkesztve ]

(#4134) Kovács84 válasza kp78 (#4133) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Notebook store
Usanotebook 1139 Budapest, Váci út 99. (BC'99 irodaház)

[ Szerkesztve ]

(#4135) Piton válasza Kovács84 (#4132) üzenetére


Piton
tag

El kell, h keseritselek, en is vizsgazom, meg mellette melozom 3 fele, szoval a teszt meg kicsit varat magara, de ha vege a vizsgaknak, meg melo is kicsit normalisabb szinten lesz, nem tegnap elott 1 honappal kellett volna az amivel tegnap biztak meg, akkor neki esek tesztelni igerem... :)

Kódból vagyunk...

(#4136) Kovács84 válasza Piton (#4135) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Rendicsek :) igaz én nem melózok de van 4 szakom :O Ilyenkor rossz, de amikor megvan az új ösztöndíjszámítás mindig örülök egy kicsit :DD és veszek egy két IT-s cuccut, mint a jól megérdemelt munka gyümölcse.

[ Szerkesztve ]

(#4137) Moonlight001


Moonlight001
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni?
ASUS F3M notebook beépített bluetooth-jához keresném a megbízható drivert.

Valakinek van ötlete?

Köszi!

Acer Aspire 5920G / Core 2 Duo 2400Mhz 800 FSB 4Mb L2 cache; 2Gb DDR2; 250Gb; geForce 8600m GT 512Mb.

(#4138) Kovács84 válasza Moonlight001 (#4137) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Az asus honlapján elérhető driverrel mi a gond?

(#4139) utánvétel válasza kp78 (#4133) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Az usanotebook-ot én is javaslom,Bp-n ők a legolcsóbbak.A minap voltam náluk,1 napos határidőre hozzák a cuccot,amiből nincs a helyszínen.Asusból is volt néhány darab,bár most karácsony után kissé le voltak fogyva.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4140) utánvétel válasza Moonlight001 (#4137) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Itt megleled a drivert: [link]
A jobb oldali "general download" -ba beírva a géped adatait,hibátlanul ott vannak a driverek. :))

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4141) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek az élményeimet az egyetlen asus notebookkal amit használatam.
A3000-es ha jól emlékszem, kb így néz ki.

Először kb 4 hónap után, tönkrement a wifije.
Utána elkezdett repedezni a borítás.
Most hogy 2 éves a laptop, a kijelző tövénél eltört telljesen a ház.
Mára már telljesen használhatatlan, ráadásul 3napja meghalt a vinyója,
az összes adattal:S A fejet kicsapkodja a falhoz.

Csak rossz tapasztalatom van evvel a géppel.

Köszi!

(#4142) Kovács84 válasza kem (#4141) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Nem gondoltad, hogy szervízbe kell küldeni, ti ha a wifi ami elvileg és gyakorlatilag is az alaplapra van integrálva és elromlik vmi az alaplapon, akkor automatikusan cserélik a gépet. Amúgy az A3-as szériára már nem egy panasz érkezett, főleg drivergondok voltak vele, meg hardware-összeütkzések

[ Szerkesztve ]

(#4143) kem válasza Kovács84 (#4142) üzenetére


kem
addikt

Amíg lehetett gariztattam.

Köszi!

(#4144) Kovács84 válasza kem (#4143) üzenetére


Kovács84
aktív tag

ÉS, mi volt nem küldted vissza?

(#4145) kem válasza Kovács84 (#4144) üzenetére


kem
addikt

Amikor a kijelző használhatatlan lett, addigra lejárt a garancia, a vinyó meg most halt meg szintén a gari után. Ha jól emlékszem 2év gari volt rá.

Ja igen, a webcamera is tönkrement egyszer!

Köszi!

(#4146) Kovács84 válasza kem (#4145) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Hát elvileg minden Asust 2 év garira adnak szval amikor valamelyik alkatrész tönkrement vissza kellett volna küldened, mert ha az alaplapon volt a hiba, márpedig a wifi ott és a monitorkeretben van, kaptál volna egy új gépet. Tehát az első hozzászólásod nem volt teljesen jó.

(#4147) x51r?? válasza Szerintem... (#4036) üzenetére


x51r??
csendes tag

Kösz már elvitték a gépet a szervizbe.Csak lessz valami.

(#4148) hzcs válasza Kovács84 (#4142) üzenetére


hzcs
senior tag

A wifi az nem foglalatban van? Nekem sima minipci-ben van.

(#4149) shteer válasza hzcs (#4148) üzenetére


shteer
titán

nekem is

amúgy én ilyen repedezést, törést még nem láttam asus notin :U egyik ismerősé már 3 éves de semmi baja, akksija is rendben van

..szerintem jónak tűnik

(#4150) Octi válasza Janika80 (#4123) üzenetére


Octi
aktív tag

Fn+Insert

Be kapcsoltad a NumLock-ot. Ha kikapcsolod, megint jó lesz ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.