Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4801) tgr


tgr
tag

Hi
A következő a problémám az F3J laptopommal: ha fülest dugok rá, nem halkul el a hangszóró, hanem mindkettőből szól hang. nem értem mi van vele, nem történt semmi xtra a géppel (bárminemű erős behatás) hogy elromolhatott volna. tud valaki segíteni?

(#4802) plastic-+


plastic-+
tag

Sziasztok!

A napokban jutottam hozzá egy Asus F3L-AP-019 (Intel GL960 -s chipsetel), és ezzel lenne egy kis problémám. Wan benne egy wifi vevő, amit gond nélkül fel lehet telepíteni a géphez kapott driver lemezzel, DE..

Egy Atheros AR5006X wifi vevő van benne, ami fel is települ meg minden, de hiába használom a saját szoftverét, vagy csak a windows-os szoftvert, kb 3-5 perc jobb esetben amíg hajlandó felkapcsolódni a már előzőleg beállított hálózatra!

Valakinek van valamilyen tapasztalata?

Előre is köszönök minden segítséget!

Imi

(#4803) tothbe válasza tgr (#4801) üzenetére


tothbe
addikt

Én megpróbálnék a helyedben egy driver újrarakást vagy akár frissitést ha van az audio-hoz.

By(e) Tothbe

(#4804) tothbe válasza nemo999 (#4800) üzenetére


tothbe
addikt

[link]

És az eredmények:
notebookreview
asus vip forum
Wikidot leirás

By(e) Tothbe

(#4805) tgr válasza tothbe (#4803) üzenetére


tgr
tag

A drivert már újraraktam, az nem oldott meg semmit, a frissítést megnézem. köszi

(#4806) Piton válasza tgr (#4805) üzenetére


Piton
tag

Egyik havernak a forditottja volt egy Fusinal... Ott a megoldasnak csak annyi jott ossze, h eszkozkezeloben tiltani mindent aminek a hanghoz koze van, majd engedelyezni... Azota kb negyed eve nincs vele mar gond...

Kódból vagyunk...

(#4807) nemo999 válasza tothbe (#4804) üzenetére


nemo999
csendes tag

Köszönöm !

(#4808) tothbe válasza tgr (#4805) üzenetére


tothbe
addikt

Esetleg még egy olyan újrarakást is megejthetsz, ha nem lelsz újat, hogy eltávolitod az eszközt kompletten, utána reg. clean pl. easycleanerrel majd restart és mikor újból felismeri a win, akkor megadod neki a driver-t, hátha registry-ben iródott át valami olyan, amit egy ismételt rátelepités nem irt át.

By(e) Tothbe

(#4809) ML320


ML320
aktív tag

Egy kis tapasztalatmegosztás a cseh Asus központ hozzáállásához:
A hibabejelentésnél nekünk kell sajna dolgozni, de megéri. Tegnap kaptunk vissza két notit. Az egyiken repedt káva volt, és villódzó színek. Ezek a piszkok felrakták valami tesztpadra, ami kihozta, hogy cseréljék ki a külső kávát (ez evidens), a monitor kábelt, de egyhuzamban legyen új a belső keret, a CMOS, és az aksi is!!! Egy példányt a tesztpad riportjából kaptunk.
A másiknál az aksi halt el. Kicserélték a felső borítást is, most karcmentes minden!!! :Y
Ez már hozzáállás! Szerintem felejtsük el az NSE-t. A készülékek megfordulása 2, illetve 3 hét volt.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4810) radamsky válasza ML320 (#4809) üzenetére


radamsky
senior tag

és a folyamata?? fogom a telcsit csörgök nekik?? (nem tudok csehül:)) jön a futár elviszi gondolom kell a garifüzet, és 2-3 hét mulva jön a noti vissza futárral??

gondolom igy megy:)

modositom már láttom hogyan megy:) megtaláltam a leirást:) és még csehul se kell tudnom :D

[ Szerkesztve ]

(#4811) Anonymus23


Anonymus23
veterán

A héten (elvileg holnap) jön egy ASUS F5N-AP172, ez lesz az első saját noti (céges már volt), nagyon remélem, hogy minden OK lesz vele, ha valakinek van tapasztalata, akkor örömmel veszem.

;) - The Power of the Light Side

(#4812) ML320 válasza radamsky (#4810) üzenetére


ML320
aktív tag

A netet könnyebben elérem, mint az NSE-t telefonon... Visszaszállítás előtt jött mail, hogy hozzák, így az sem ért váratlanul.

És hogy még szebb legyen: egyiknek sem volt meg a garlevele!

Ember tervez, Isten perverz...

(#4813) Zanik válasza ML320 (#4812) üzenetére


Zanik
addikt

Ezek után már csak reménykedni tudok hogy a garancia lejárta előtt valami apró bosszantó hiba jöjjön elő és hátha nekem is karcmentessé teszik a külsőt! :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#4814) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Tag lettem egy F3L-el. :)
Most telepítem az xp-t és olyan hangja van a dvd olvasónak olvasáskor, hogy félek a szobában maradni. :D Oké, asztalin is hallani, hogy "ide-oda" olvas, de ez szörnyű.
Pedig jól bepattintottam a lemezt és becsuktam.
Na mindegy, csak nem lesz baja. :R

(#4815) Piton válasza nfsu17 (#4814) üzenetére


Piton
tag

Nezd meg, h tenyleg mindegyik ki muanyag pocok tenyleg rendesen tartja-e a korongot... Voltak mar paran, akik bepattintottak de 1-2 kis pocok nem ugrott be rendesen aztan azert volt fura, hangos hangja...

Kódból vagyunk...

(#4816) nfsu17 válasza Piton (#4815) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha kiszedem kiderül. :D
Most még épp telepít. :U
De eddig nem dobott hibát, felmásolt mindent.

Gyors kis értékelés.
Kijelző szép, a gép designe-ja jó, nem túl puritán, nem túl giccses, minden van benne, ami szerintem kellhet az átlagos felhasználónak. Súlyra nem olyan nehéz, billentyű magyar, jó a nyomása, eddig csendes is. Röviden ennyi. :)

(#4817) waces


waces
aktív tag

Egy osszehasonlito teszthez keresnek olyan forumtarsat akinek Vista Business van a gepen (F3TC-AP072-) es meg nem SP1-es. Mivel tegnap SP1 felment az enyemre es kene egy ellenorzo teszt SP0-rol is.

Every living creature on earth dies alone.

(#4818) nfsu17


nfsu17
veterán

Na, tök jól feltelepítettem mindent, net is megy fullon, max a bluetoothba tudok belekötni, hogy azt nem sikerült úgy belőnöm, ahogy akarnám.
Most úgy megy, hogy mobilon blue be és gép látja, majd "csatlakoztatva". Eztuán pc suite-al lehet tologatni ide oda. Most meg valahogy erőltetni kell a dolgot, meg úgy akar csatlakozni, mintha adsl lenne...felh név, jelszó. Egyszerre fel sem ismeri.
Csak ennyi lenne, csak rájövök erre is. :)

(#4819) nfsu17


nfsu17
veterán

Valami gebasz lehet az áramommal? Ha a hangot bekapcsolom és csak úgy van, ilyen tik-tik hallatszik belőle. Tompa, de nagyon szabályos. Ha elnémítom, elmúlik. :U
Meg annyi drivert feltettem (ami kellett), hogy a cpu nem akar 0%-on menni, ha nem megy semmi. 4-3-1 körül ugrál. :(

(#4820) Kovács84 válasza ML320 (#4812) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Ez már derék :C

(#4821) nfsu17


nfsu17
veterán

A Vezérlőpult>Energiagazdálkodás nektek hogy van?
Vagy hogy lenne jó?
A Power4Gear-re van téve és ott minden "SOHA", jó ez így?
Mert itthagytam még előtte a gépet 1 órára és fullra leállt. Sehogy nem akart újraéledni, csak a lan, meg bluetooth világított, de csak egy 4sec-es POWER gomb kapcsolta le, majd be a gépet. Főleg hálózatról használom, nem akarom, hogy leálljon magától ha nem használom.
Így akkor jó lesz?

60Hz a monitor max frissítése nálatok is?

Everest hiányában merre találom a hőm. kijelzőt?

Az 5.1-es asztali (szgépes) hangrendszerrel van esélyem összehozni? :R

(#4822) nfsu17


nfsu17
veterán

Na, most meg hagyományos módon nem kapcsolt ki magától.
win leáll és úgymaradt.
szép. :K :(
még van mit tanulni :B

(#4823) RadyR


RadyR
tag

Sziasztok!

Feleségem szeretne magának egy notit, mivel az asztali géphez sosem fér hozzá miattam.
Leginkább munkájához kellene (könyvelősdi, office, ilyesmik), de imád játszani is, leginkább nyomozós (csi) esetleg point-and-click kalandjátékokkal és persze filmeket is habzsolja (xvid, dvd, hd).
Kinéztem neki egy ASUS Z99DC-4P010 notit a következő lényeges tulajdonságokkal:
- 14.1" WXGA 16:9 GlareType
- Mobile AMD Turion64 X2 TL60 (2mag, 64bit) 2GHz
- 2048MB 2db 1024/533MHz
- NVIDIA® GeForce Go 8400M-GS 128MB

Amit nagyon furcsállok, hogy az Asus honlapján még csak nem is szerepel, gugli pedig néhány magyar bolton kívül csupa kérdőjelet dob (ázsiai oldalak).
Tud valaki valami infót mondani nekem erről a notebook-ról? Esetleg valami átszámozott példány lenne?
Jah és még egy dolog: mennyire érdemes egy nv 8400M-es grafikával megáldott jószágba beruházni? Azért kérdem, mert a másik, amit kinéztünk, az egy Asus F3TC-AP095 és ebben "csak" 7300GO van. A DirectX verziókon kívül nagy a különbség a két chip között?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Nem minden csacsi csöcse csecse csak a csecsecsöcsü csacsi csöcse csecse, mert ha minden csacsi csöcse csecse lenne, minden csacsi csecsecsöcsü csacsi lenne.

(#4824) ML320 válasza RadyR (#4823) üzenetére


ML320
aktív tag

Az F3TC-nek nejed részéről a súly lesz a hátrány. Komoly dög, nehéz is, mint a ... Itt van egy az asztalon, most telepítem.
A két grafikus chip között nincs nagy különbség teljesítményileg, a DX10 kihasználtsága meg szerintem parasztvakítás. Melyik az a játék, ami támogatja, és feltétlen szükséged volna rá? :D Ja, és persze használj Vistát, amihez mit szólnak a könyvelői programok?
Én részemről a 14-re szavaznék. Teljesítményre azonosak, a súly nagy különbség.
Ár? Az F3TC egy 20-25-tel olcsóbb lenne?

Ember tervez, Isten perverz...

(#4825) BPeter01


BPeter01
tag

Régebben volt szó a CMOS elem merülésről, de nem találom.
Kérdezném, hogy nehéz kicsrélni egy X51r-ben?
Milyen van benne?

Üdv: BPeter

(#4826) nfsu17


nfsu17
veterán

Van esélyem, hogy nekem is segít vki?

Készenlétbe raktam az xp-t és asztalin egy gombnyomással vissza is jött a rendszer. Na ez sehogy nem jön vissza, semmilyen gombbal. BIOS 204-es (F3L) és mindent rendben találtam ott. Első notebookom, szóval minden új nekem ezen a szinten. Nem tudom mit hogyan kell beállítani, leírás elég szűkös, erre ki sem tér nagyon.
Videótömörítés meglepően gyors, de ha egy fájlon jobb egeret kattintok, az néha lassan jön be. Annyi drivert tett fel a cd, hogy hihetetlen, 58 folyamat megy alapból. Először egyenként akartam letölteni, aztán nem az lett belőle. :(
A hőm. kijelzőt sem találom. :(

Igazán lekötelező lenne, ha vki tudna segíteni. :R

(#4827) shteer válasza nfsu17 (#4826) üzenetére


shteer
titán

én csak hibernálást használok, de a készenlétből gombnyomásra vagy egérmozgatásra is vissza kellene jönnie

az automatikusan induló cuccok közül ki lehet iktatni párat, de csak óvatosan, megfelelő utánajárás után

..szerintem jónak tűnik

(#4828) nfsu17 válasza shteer (#4827) üzenetére


nfsu17
veterán

"kellene"
de nem jön :(

meg filmet nézni se lehet rajta, mert vízszintesen szétesik a kép..."elvágódik". Gondolom 60Hz miatt.
Az Asynchronous Flit-et ON-ra állítottam, de semmi eredménye. Nagyon zavaró.

A gép jó, meg minden, alig melegszik, gyors, wifi is stabil, de ezen kívül semmi nem úgy megy ahogy szeretném.
Leállítani szinte még egyszer sem sikerült normálisan, előbb is lefagyott a végén.

Ha váltóáramról megy, néha gondol egyet és azt mutatja akkuról megy.
A wifi ment, de ha fölé vittem egeret azt írta nincs bluetooth csatlakoztatva. Közben az ikon jelezte, hogy megy a wifi.
Elég káoszos itt minden lehet nekiállok egy egyszerűbb telepítésnek, ahol nem a gyári cd-re hivatkozom. :( ...BIOSfrissítés után.

Már bánom, hogy nem az asztalit fejlesztettem. :))
Mindegy, megyek, szétbarhálom tovább...ha van még mit.

(#4829) Sycora válasza BPeter01 (#4825) üzenetére


Sycora
csendes tag

Hello. Mi lett az elemmel? Pontosan melyik x51r széria?

(#4830) ML320 válasza nfsu17 (#4828) üzenetére


ML320
aktív tag

patch-ek fent vannak?

Ember tervez, Isten perverz...

(#4831) BPeter01 válasza Sycora (#4829) üzenetére


BPeter01
tag

X51r AP-003
Nem tudom mi lelte, de minden bekapcsolásnál kiírja, hogy CMOS battery low, és minden BIOS beállítás alapról indul. Nagyon nem is zavarna, ha a dátumot/időt nem felejtené el.

Üdv: BPeter

(#4832) RadyR válasza ML320 (#4824) üzenetére


RadyR
tag

Igen, mi is arra jutottunk, hogy a kisebb jobb lenne, de én nagyon furcsállom, hogy sehol sem találok neten Z99DC típusról leírást. Érdekes.

Nem minden csacsi csöcse csecse csak a csecsecsöcsü csacsi csöcse csecse, mert ha minden csacsi csöcse csecse lenne, minden csacsi csecsecsöcsü csacsi lenne.

(#4833) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Ha valaki egy Asus X51R-AP041-es laptop-ot vesz, akkor ne lepődjön meg, ha nem tudja felteni a hangot, mert nem mindegy, hogy a drivereket milyen sorrendben rakjuk fel!
1; UAA bus,
2; Modem,
3; Hd audio driver,
4; Video driver.
Remélem valakinek tudtam segíteni! :B

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#4834) Kovács84 válasza RadyR (#4823) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Én is dobok egy szavazatot a ASUS Z99DC-4P010-re :K

(#4835) Sycora válasza (Darkwood) (#4833) üzenetére


Sycora
csendes tag

Hi. Én is megjártam már ezt az utat. Sokat szenvedtem mire rájöttem a technikára. :D

(#4836) ML320 válasza Sycora (#4835) üzenetére


ML320
aktív tag

Oj oj oj... Mondta Aljosa, orosz tankönyvünk kedvenc hőse :DDD
Az Asus direkt fel is hívja a figyelmet az audio drivernél: Please first install the UAA driver before Audio installation. ;)

Mondjuk a szívás az, hogy leszedünk 52MB-ot, hogy a végén egy 800k-s állományt lefuttassunk... :W

Ember tervez, Isten perverz...

(#4837) Sn00k


Sn00k
veterán

HI!

Van egy F5M AP045 notim geforce 6100 vga-val.
Meg lehet ezt húzni kicsit a coolbits-el, mint az asztali pck-nél, vagy nem tanácsos?

3njoy the Lif3

(#4838) ML320 válasza Sn00k (#4837) üzenetére


ML320
aktív tag

Miért akarod húzni?
Én hagynám. Nem rossz az a kis Go6100, de nem is kapkodó idegbeteg. Ahhoz, hogy jó teljesítmény legyen, oda legalább 50-100%-os teljesítménynövekedés kell, amit visszont nem nézek ki belőle. Ha meg gáz lesz a notival?

Ember tervez, Isten perverz...

(#4839) nfsu17 válasza ML320 (#4830) üzenetére


nfsu17
veterán

Hogy mik? :B :U

Ilyenről nem olvastam. :(

Most az új bios-t nem sikerült feltennem, szépen el is qrtam mindent, de üzletben feltették, most jöhetnek újra a driverek, de míg vki meg nem mondja szépen, részletesen mit, hogyan, addig nem teszek rá semmit. :))

Abszolute nem vágom mi fontos, mi nem.
Az ASUS splendid sem tudom mire való, de amiatt le "csíkos" a videó, mikor elindítottam, leokéztam amit feldobott ablakot és után jó is lett. Csomó xart is feltett a cd-ről. :(

Légyszi segítsetek. :R :R

----------

#4833

Na, köszi, valami ilyesmit vártam. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#4840) ML320 válasza nfsu17 (#4839) üzenetére


ML320
aktív tag

Visszaszívtam :B :R
Eddig szinte mindegyikhez volt CPU hotfix, hibarnate hotfix, meg egyéb patch. A Download centert átnézve viszont neked nincs semmi ilyesmid... Mea culpa...

Túl sokk volt már a meló erre a hétre.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4841) Proteus89


Proteus89
csendes tag

Sziasztok.Hallot már vki az R2HV-A1-ről???És ha vkinek van mit tud róla mondani?Előre is thx! :R

(#4842) tothbe válasza nfsu17 (#4828) üzenetére


tothbe
addikt

Filmhez javaslom a VLC player-t. Nem nagy, simán feltolod, nem kell semmi codec és nekem eddig tökéletesen vitt mindent még mkv-t meg x.264-et is.

By(e) Tothbe

(#4843) tothbe


tothbe
addikt

Amúgy nem tudom olvastátok-e, de kijött az everest 4.50 ultimate és az már ismeri az én alaplapomat meg a hyperramot is.

By(e) Tothbe

(#4844) nfsu17 válasza ML320 (#4840) üzenetére


nfsu17
veterán

Pedig jól jött volna. :D
Most kikapcsol az xp simán, 1 csík után be is tölt, de semmi, semmi sincs még telepítve, itt vagyok egy szűz xp-vel megáldva, mert már semmit nem merek rá telepíteni. Gyári cd-t meg mégúgyse. :(

A gyári cd-n az első telepítési dolga a telepítőnek egy WinHotFix telepítés volt.
Nem tudjátok az mi lehet? :F Mert honlapon nem láttam ilyet.
Haver is régen adott valamit, hogy SP2-es xp ide vagy oda, ezt telepítsd, mert fontos. Vagy az XP előtti korszak volt? :U Fene, nem tudom.

------

tothbe

jó a VLC, használtam is, de most KM Playet fan vagyok. De nekem mindenképp kell Klite pack, mert videó tömörítés mániákus vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#4845) Sn00k válasza ML320 (#4838) üzenetére


Sn00k
veterán

Nem akarom feltétlenűl húzni, csak kíváncsi voltam, notinál ,hogy is van ez.

Asztali PC-ém meg van húzva elég rendesen, ezért kérdeztem...:)

Mindegy, akkor hagyom a picába ;]

3njoy the Lif3

(#4846) tothbe válasza nfsu17 (#4844) üzenetére


tothbe
addikt

ez sem hangzik rosszul, föleg, hogy ez magyar is. Na majd kiprószálom, köszi az 5letet.

By(e) Tothbe

(#4847) Carlos-D


Carlos-D
csendes tag

Sziasztok!

ASUS F3M-AP090 típusú notebookom van. 2 napja az XP-be való bejelentkezéskor elkezdett "futni" a kép. Ma újra észleltem, de már Win-ba való bejelentkezés után. A notebook kijelző dőlésszögén igazítottam kb 1 cm-t, s helyreállt a kép. 4 hónapja van meg, mindeddig hiba nélkül működött.

Mi lehet a hiba oka? :F

Ötleteket, válazokat előre is köszönöm!

(#4848) (Darkwood) válasza Sycora (#4835) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Érdekes dolog ez. Azért valamilyen leírásban leírhatnák, hogy így csinálj a paraszt! :B

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#4849) ML320 válasza nfsu17 (#4844) üzenetére


ML320
aktív tag

Az a WinHotFix az a patch készlet, amit kérdeztem, majd utánna nem találtam. Az F3M notiknál, amíg nem volt fent, aksinál 50%-nál kifagyott a gép... Az kell mindenképpen.
XP-s telepítőlemezed van? Milyen verzió? Mármint van egy menüd, és szépen felülről kezdj el telepíteni mindent, vagy újabb fajta - mindenfélét kipipálgatva egymás után feltelepítő menü?

A haverod által adott telepítő winter/reborn edition? Egy lemezről kismillió progival tudod kiegészíteni a telepítést? Azt hagyjad... Valaki esküszik rá, de többnyire a gond van vele. Kísérletezni lehet, de ha valami hibádzik, a többség legyint a lemezedre.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4850) (Darkwood) válasza nfsu17 (#4839) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Szívesen! :B :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.