Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5901) formasu


formasu
tag

Üdv!
A napokban installáltam egy új ASUS F5SL-APo23-as Laptopot.
XP Driverek letöltve ASUS-tól, telepítve, a gép jól működik, látszólag minden OK! Egy a gond, ha készenlétbe teszem / mindegy, hogy a kikapcsolásnál, vagy csak lehajtom a tetőt /, kikapcsolja a kijelzőt, de a gépet nem, a 3 jelző led ég továbbra is, a merevlemez forog....stb. Innen kilépni csak a bekapcsoló gomb hosszú nyomásával tudok.
A Windows telepítés, utána Driverek, és a Total Commander telepítve, semmi más, és már ekkor sem kapcsol ki készenlétben.
Biztos, valamelyik Driver nem tetszik az XP-nek, vagy a Laptopnak, de nem tudom, hogy melyik! A készenlét gomb csak a VGA Driver telepítése után lesz elérhető, utána próba, és nem kapcsol ki!
Sp2, SP3-al is jelentkezik a hiba!

Ettől még használható a gép, de jó lenne, ha valaki tudná a megoldást erre, és leírná, mert sokszor elég lenne, ill. gyorsabb is lenne csak készenlétbe tenni a gépet, és nem kikapcsolni.

Másik kérdés:
Egy újabb Wireles Driver telepítése után átírta a kikapcsolási ablakot Win98 stílusúra, ahol lenyíló ablakban kell kiválasztani, mit akarok, és nem tudom, hogyan lehetne visszaállítani a hagyományos XP-sre, de a gép nem kapcsolt ki ezután sem készenlétben!

Tegnap felraktam a Vista-t erre az ASUS Laptopra, és a készenlét is OK a Vista-n, tehát fizikai, gépalkatrész hibát kizárnék. Inkább az XP-t szeretnénk használni!

Köszi!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#5902) doddencs válasza galca (#5900) üzenetére


doddencs
senior tag

Hát legjobb, ha megnézed melyik típus ez pontosan. Mert nekünk is van egy A6000-es gép, az A6500U (szal a honlapon A6U).. nem tudom, mind jó-e mindhez. Asus-nál a konkrét típust elvileg matricán jelezték, miénken ott találtam meg.

(ha nincs meg a matrica, google-kép alapján be lehet lőni őket :D ) aztán lehet van rá más mód is, vki kiegészít akkor

[ Szerkesztve ]

(#5903) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Szeretném a segítségeteket kérni.
Szeretnék venni egy laptopot és két típus között gondolkozom. Az egyikben egy kicsit nyengébb a proci (T2370 , ASUS F5SL-AP152) de majdnem 17000-rel olcsóbb mint a társa (T5550, ASUS F5SL-AP023). A kérdésem az lenne hogy mivel egy szériából vannak és a gyártó honlapján is csak a processzorban és a merevlemezben különbözhetnek ezért ha pár év múlva úgy döntök , hogy erősebb processzort szeretnék akkor kicserélhetőek? Van rá mód , hogy másik processzort rakjak bele vagy laptopoknál a csere nem ilyen egyszerű.

előre is köszi a segítséget

(#5904) apez


apez
csendes tag

Nem tud valaki olyan helyet ahol olcsóbban lehet asus aksit venni vagy bele valót? Mert az enyém ma reggel zuhant 5 métert betonra... :S :W

Bla bla bla

(#5905) formasu válasza apez (#5904) üzenetére


formasu
tag

Kettővel feljebb olvshatsz erről a gépről. Remélem, valaki meg tudja mondani, hol lehet a probláma! Egy hetes még a tapasztalat. Talán kicsit jobban melegszik a kelleténél, és az XP-n van némi gondunk vele. Olvasom, ha lehet, kerüljük a SYS-es alaplapot. Mi ezt az ajánlást kihagytuk sajnos.
Én már nem vennék 5xxx-es procinál gyengébbet.
Bocsi, ezt King Charles-nek szántam

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#5906) radamsky válasza formasu (#5901) üzenetére


radamsky
senior tag

Nekem a cd-én volt egy javitás a készenléthez. Azt telepitsd fel ha hazaérek megmondom pontosan melyik.

A másik problémádra nem tudom a megoldást. nekem még a cd-én lévő driver van fenn. Ha valami megfelelően és jol müködik nem szokásom az ujabbakkal kisérletezni:)

(#5907) radamsky válasza formasu (#5905) üzenetére


radamsky
senior tag

na ja a chipset nem mindegy. Tudom mert sok sis-es alaplapot használtam, örököltem. Hál istennek sikerült mindegyiktől megszabadulni:)

(#5908) apez válasza formasu (#5905) üzenetére


apez
csendes tag

Pislogtam is rendesen, hogy hol van 2-vel az a probléma! ;) Amúgy a probléma még mindig fenn áll szóval, ha valaki tudna egy aksi boltot ajánlani...
Azt meg köszönném!

Bla bla bla

(#5909) kali válasza doddencs (#5896) üzenetére


kali
legenda

az ssid (service set identifier) a szórt hálózat azonosítója (illetve annak rövidítése), ami router esetében a gyártó által előre definiálva van - de ez megváltoztatható, sőt érdemes is átírni! ha az ssid szórása engedélyezve van, akkor ha a szórás elérhető körzetében rákeresnek az elérhető hálózatokra, úgy az ssid jelenik meg, mint az elérhető hálózat azonosítója. ha az ssid szórása tiltva van, akkor illetéktelenek előtt nem jelenik meg mint elérhető hálózat, vagy csak annyi jelenik meg, hogy rejtett hálózat - ebben esetben ha valaki csatlakozni akar a rejtett hálózathoz, akkor kérni fogja a hálózat azonosítóját, és csak ezt pontosan megadva kerülhet sor a jelszó (wep, wpa, wpa2 - tkip, aes) megadására. azért érdemes megváltoztatni - még rejtett hálózat esetén is - a gyártó által definiált nevet, mert bizonyos emberkék ha találnak rejtett hálózatot, akkor a szokványos router gyártók által használt neveket végig szokták próbálgatni...
ha az ssid szórása tiltva van, akkor noti esetében érdemes előre létrehozni egy profilt a pontos adatokkal (ssid, hálózat üzemmódja, biztonsági szint, kulcs...stb), így biztosan megtalálja a noti a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#5910) formasu válasza radamsky (#5906) üzenetére


formasu
tag

Köszi a választ, de mi csak Vista-s CD-t kaptunk hozzá, az XP Drivereket az ASUS-ról, F5SL oldalról töltöttük le. A gép megy is, csak ez az egy a hiba, hogy ha készenlétbe akarjuk tenni, nem kapcsolja ki a gépet, csak a monitort.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#5911) formasu válasza radamsky (#5906) üzenetére


formasu
tag

Köszi, várom a javítást, vagy mi a pontos neve, mert XP CD-m nincs, csak Vista-s. Nálad is előjött ez a hiba, vagy automatikusan tetted fel a javítást?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#5912) doddencs válasza kali (#5909) üzenetére


doddencs
senior tag

Értem, köszönöm :C

Mivel illetéktelenek elől szeretném megvédeni a netet, akkor hagyom letriltva az SSID-t. A HP-mnál nem volt gond, így is megtalálta, de akkor abban segítenél nekem, hogy XP alatt ezt a pontos profilt merre tudom létrehozni? Vagy simán új kapcsolat létrehozása a vezérlőpultban, és akkor elvileg majd megtalálja?

thx
doddencs

(#5913) kali válasza doddencs (#5912) üzenetére


kali
legenda

ha a wifi (gyártó) saját programja kezeli a kapcsolatot, akkor annak a felületén kell új profilt kialakítani a szükséges paraméterekkel, ha pedig az xp, akkor új a vezeték nélküli hálózati kapcsolatot kell létrehozni, ahol megadod a szükséges adatokat. elképzelhető, hogy rejtett hálózat lévén, csak a profil teljes létrehozása után történő kapcsolódáskor fogja megtalálni a hálóztot, de akkor már biztosan.
fontos; a profil neve és az ssid eltérő legyen!

ha tuti védelmet akarsz; ssid rejtése, wpa/wpa2 és aes párosítás, mac szűrés (csak azok a hálókártyák kapcsolódhatnak, amik szerepelnek a listában), valamint jó hosszú kulcs, ami kis- és nagybetű,valamint számok kombinációjából áll!

[ Szerkesztve ]

(#5914) radamsky válasza formasu (#5911) üzenetére


radamsky
senior tag

A francba kiment a fejemből :( pedig voltam a prohardveren, csak nem néztem be a topikba

Automatikusan tettem fel mert Hotfix alatt volt, mondom bajt nem csinálhat igy feltettem.

Ma mindenképpen megnézem

Amugy ez egy Microsoft javitás, nem a gyártoé

(#5915) formasu válasza radamsky (#5914) üzenetére


formasu
tag

Várom továbbra is! Vagy a pontos neve kellene, vagy az elérhetősége, hogy be tudjam azonosítani, és letölteni. Köszi.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#5916) szabax


szabax
csendes tag

Sziasztok az érdekelne hogy amit néztem Asus F5N- AP222 abban mit jelent a BlueTooth: V2.0+EDR. Vagyis a BlueTooth-t értem de az EDR azz mire való illetve mire jó? És még valami esetleg ha találkozott valaki ezzel a típussal AP222 van e benne tényleg BlueTooth mert valahol azt írják hogy van valahol meg hogy nincs.. A válaszokat előreis köszönöm!

szabi

(#5917) dominik009


dominik009
csendes tag

Sziasztok!
Közeljövőben tervezem notebook vásárlását.A keret 150-160-170 ezer Ft.

[Ezt néztem ki]
És ezt

Játszani is szeretnék rajta, nem a legújabbakkal Cod2 vel leginkább.
Internetezésre lenne legtöbbet használva. Esetleg Cod4 et vinné e ??
Hátha van valakinek itt ilyen, nah akinek ilyen van kérem irjon róla valamit.
Előre is köszönöm. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#5918) Sycora


Sycora
csendes tag

Hi. Ha beletennék 1 gb ramot x51-esembe az 512 mellé akkor az 512 lassítaná a gigát? Vagy jobban járok ha 512-őt rakok bele?

(#5919) formasu válasza dominik009 (#5917) üzenetére


formasu
tag

Hi!
A múlt héten vásároltunk egy ASUS F5SL-AP023-ast egy barátomnak.
Talán a kelleténél kicsit jobban melegszik.
XP-n készenlétbe kapcsolva csak a monitort kapcsolja ki, a gépet nem!
Vista-n ez jó, de ott meg a beépített mikrofon hanggal vannak problémák, amit a Skype-n vettünk észre.
Itt a fórumon is mondták, de már régebben tapasztaltam, hogy a SYS-es alaplapokat .kerülni kellene!
Én vettem egy F3SL AP023-at, az jó gép volt, de drágább is volt.
Legalább hasonlóban gondolkodnék, az AMD-t részemről kerülném.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#5920) dominik009 válasza formasu (#5919) üzenetére


dominik009
csendes tag

Oks
Köszönöm a válaszod.
F3sl-t nemnagyon találtam csak 1 helyen de ottmeg nincs leirva rendesen a specifikáció.
NvidiaGeforce 9300 jó valamire játékok terén ?
Esetleg nem tudsz mondani valami jót igy max 170 környékén ?? Amin cod2 esetleg cod4 jól futna ?

[ Szerkesztve ]

(#5921) kali válasza dominik009 (#5917) üzenetére


kali
legenda

a t5550 proci erősebb mint a tk-57 , viszont a sis chipset gyengébb kicsivel, mint az ellenfélé...

Sycora; az időzítés a lényeg - ha azonos, akkor ok -, mivel mindig a gyengébb időzítésre áll be a rendszer. ha tudja a noti a dual-channel kezelést, akkor az csak azonos méretű modulok esetén működik, például; 2 * 512 mb. ha nincs dc, akkor teljesen mindegy, jobb lehet akár a több (512 mb + 1024 mb) memória is - már ha megy együtt a kettő, mert a notik sokkal érzkenyebbek a memóriák kezelésére, gyakran két eltérő modul már nem is megy együtt! ha két teljesen azonos újat veszel, vagy ha a meglévő mellé teszel/veszel másikat, akkor is próbáld ki előtte, hogy boztosan minde okés legyen!
a notik tényleg nagyon kényesek erre...

formasu; semmi gond az amd procis, vagy amd chipset által vezérelt notikkal, az ellenlábasnál is vannak/lehetnek problémás típusok/darabok!

dominik009; az alábbi két oldal segítségedre lehet;

Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List

Mobile-Processors-Benchmarklist

(#5922) dominik009 válasza kali (#5921) üzenetére


dominik009
csendes tag

Köszönöm szépen

(#5923) Sycora válasza kali (#5921) üzenetére


Sycora
csendes tag

Kösz....

(#5924) sanzi89


sanzi89
addikt

A segítségeteket kérném! Az ASUS M50VA illetve VR laptopról szeretnék bővebb infókat kapni! Külföldről olcsón meg tudnám venni a gépet, de részletes paramétereket nem tudok kapni sehol. ASUS.com-on se híre se hamva ezeknek a tipusoknak. Valaki tud segíteni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5925) SLi


SLi
tag

Helo
van a nővéremnek egy asus a6u 5050 gépe állítólag alaplap hibás azért mondom hogy állítólag mertz már nézegettték többen és eztmondták rá én sajns nem nagyon értek a notebookokhoz szóval kérdezném hogy hallot-e már valkai arról hogy javították ezt vagy valaki tudja-e javítani stb köszi :R :R

(#5926) dominik009 válasza SLi (#5925) üzenetére


dominik009
csendes tag

Szia!
Alaplap problémát könyen szokták javitani laptopnál.
Egyszerűen kicserélik (legalábbis MSI-nél) .
Ha garis a gép akkor vigyétek vissza és ott elméletileg megcsinálják.

(#5927) Scooby009


Scooby009
csendes tag

Sziasztok skacok!
Remélem jó helyen vagyok :)
Szeretnék laptopot venni az maximum 200.000 magyar ropogós :-)

A noti legfőképp netezésre és játékra kellene.
Én F3ka-t néztem ki, nemtom hogy milyen erős laptopokhoz nemértek nagyon.
Azt szeretném megkérdezni hogy ez a laptopkonfig vinné e a az újabb játékokat ( pl. cod4 )
[link]

Köszi a segítséget előre is.

(#5928) Judy075


Judy075
tag

Sziasztok!

Asus A6U laptopom aksija gyengélkedik, ezért arra gondoltam, hogy vennék egy új akksit.. A gép 2,5 éves, szinte állandóan nyúzva van, és sajnos leggyakrabban hálózatról ment az aksi mellett.
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e utángyárott aksival foglalkozni, vagy eredetit kell venni? Mi a véleményetek az aksik felújításáról, az mennyire megbízható?

Előre is köszi!
Judy

(#5929) sedthh


sedthh
csendes tag

sziasztok, az asus f5sl ap152 típusu laptopomhoz kerestem xp drivereket és a gugli ezt az oldalt dobta. végig böngésztem pár oldalt, és mindenre találtam megoldást (köszönöm utólag is) kivéve egy problémára:

nem tudok kapcsolódni vezeték nélküli hálózathoz
fenn van az asus wlan center, lan driver, modem, valami egyéb wlan szócskát magában rejtő alkalmazás ami a driverek közt található volt, mégis akár hányszor indítom újra a gépet az xp talál egy új ethernet vezérlőt amit nem tud telepíteni, a Sis191est pedig felismeri de nem tudja használni, (nincs bedugva)

tudnátok segíteni? nem jut eszembe semmi már (felraktam minden létező frissitést, beleértve az sp3at is, de nem jutottam vele előre)

[ Szerkesztve ]

(#5930) ML320 válasza sedthh (#5929) üzenetére


ML320
aktív tag

F5SL AP141 volt a kezemben a múlt héten. Ott nem a gyárilag javallott WLAN driver működött, hanem az W780-as, amit több másik Asus-nál is megtalálhatsz. Eressz rá egy Everestet, hogy minek ismeri fel a kártyát.

Ember tervez, Isten perverz...

(#5931) sedthh válasza ML320 (#5930) üzenetére


sedthh
csendes tag

helló

Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter (egy atheros-t már felraktam de azzal nem tudott mit kezdeni a windows)
SiS191 Ethernet Controller (ezt sikerült feltelepíteni)

(#5932) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Sziasztok!

Memória bővítés: +1GB 533 KINGSTON memória csak 4000 Ft

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5933) BluEyes válasza sedthh (#5931) üzenetére


BluEyes
őstag

[link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#5934) ltz400


ltz400
csendes tag

Sziasztok!
Van egy F3L típusú laptopom.A memóriám csak 533 MHz-en 4-4-4-12-es időzítéssel megy.Eredetileg pedig azt írják mindenhol hogy 667 MHz-en kéne.Hogyan tudnám átállítani?

(#5935) Lejszi


Lejszi
senior tag

Sziasztok!

Ha minden igaz egy ilyen laptopra cserélem le a régit:

[I]ASUS F5SL-AP152 notebook

Főbb jellemzők:

- Intel CoreDuo T2370 (1,73 GHz, 1024 kB, 533 MHz FSB)
- 3GB DDR2
- Radeon HD3470 256MB VGA
- Super Multi DVD író
- 15,4’’ WXGA
- 250 GB HDD
- Wi-Fi
- Gigabit Ethernet
- Webkamera
- Ajándék táska és egér
- 2 év garancia[/I]

Mondhatni úgy is hogy átpártolok az ACER-ről az ASUS-ra.
Kinek mi a véleménye erről a vasról?

[ Szerkesztve ]

(#5936) VANESSZA1 válasza Lejszi (#5935) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én Asus-ról pártoltam át Toshiba-ra. :C :DD :DD

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5937) Gyocsika


Gyocsika
csendes tag

Sziasztok!

Van két Laptop ami közül kellene választanom.

Az egyik egy Asus a másik egy Acer

Az lenne a kérdésem h az Asus-ra fellehet valahogy varázsolni az XP tehát XP kompatiblis -e ? És hogy vannak e driverek hozzá? Mert az Acer tuti az.

Azért vacilálok mert Asus -ban jobb a VGA de viszont a vinyó kisebb.

Szerintetek sok különbség van Ati HD 2600 és Ati HD 2400 XT között?

Melyiket lenne érdemesebb választani?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#5938) VANESSZA1 válasza Gyocsika (#5937) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Biztos hogy fel lehet tenni az XP-t
Az ATI 2600 nagyon karaj VGA - csak annyit róla hogy az + 2Ghz Core2Duo + 2GB ram és a Crysis-el nyomulok !!!
A HD2400 fényévekkel le van maradva !

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5939) Gyocsika válasza VANESSZA1 (#5938) üzenetére


Gyocsika
csendes tag

Köszi a választ4

És XP-s drivereket honnan tudok leszedni hozzá? Vagy adnak szerinted hozzá? Innen rendelném meg.

(#5940) sedthh válasza Lejszi (#5935) üzenetére


sedthh
csendes tag

én pont most vettem egy ilyet :D egész jó de miután 2 nap után leszedtem a vistát mert majdnem agyvérzést kaptam tőle további két napomba került összeszednia drivereket (amúgy ezen a fórumon fenn van mind, innen vannak)

ha olyan olcsón meg tudod szerezni mint én akkor cserélj, de számítsd be a driver szopást

btw köszönöm a segítségeket, úgy tűnik minden megoldódott, wlant is siekrült belőni nagy nehezen

(#5941) Lejszi válasza sedthh (#5940) üzenetére


Lejszi
senior tag

" majdnem agyvérzést kaptam tőle további két napomba került összeszednia drivereket" ---> Mármint az XP drivereket?

amúgy ezen a fórumon fenn van mind, innen vannak --> be tudnád ezt nekem linkelni?

előre is koszi :R

(#5942) VANESSZA1 válasza Gyocsika (#5939) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem ez op.renszer nélküli.
Ha gondolod , és igy is megveszed akkor te kell feltedd rá a saját XP-det.
A driverek:
ASUS Driver Treiber DE
DriversheavenNet

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5943) Sycora


Sycora
csendes tag

Hi. Vettem ma 1 gb kingmax ramot laptopba, de az az érdekes hogy nem ismeri fel együtt az 512-esemmel. Csak az 1 gb-ot látja ha megcserélem őket akkor is. Bios-ban is. Ötletek????

(#5944) Sycora válasza Sycora (#5943) üzenetére


Sycora
csendes tag

Ez egy X51R Ap041-es

(#5945) sedthh válasza Lejszi (#5941) üzenetére


sedthh
csendes tag

aha xp driverek

olyan 300+ megát kóstálnak a szükséges windows javításokkal együtt :)

(#5946) Gyocsika válasza sedthh (#5945) üzenetére


Gyocsika
csendes tag

Ha nagyon nagyon szépen megkérlek nem csomagolnád be egy rar. ba és töltenéd fel őket?
Nagyon örülnék neki, mert elég kezdő vok ebben a témában.
Előre is nagyon köszi!

(#5947) Gyocsika válasza Gyocsika (#5946) üzenetére


Gyocsika
csendes tag

Ide fel is tudnád rakni.
Előre is köszi!

(#5948) Gyocsika válasza VANESSZA1 (#5942) üzenetére


Gyocsika
csendes tag

Köszi ezeket is átnézem, de jó lenne ha feltudnák nekem tölteni így egy rar fájlba. :F

(#5949) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

ASUS ASNB F3KE-AP138-ról nem tudtok valami infót: [link]?

TV-tuner jól működik benne? Képminőség oké? Driverek megvannak Vistához és XP-hez?

Köszi.

(#5950) VANESSZA1 válasza Gyocsika (#5948) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem ilyenre nem sokan vállalkoznak, én legalábbis nem !
1Mbit -es kapcsolattal egy hétig töltögethetném.
Sokkal egyszerűbb ha leszeded, vagy áttükrözöd valahová.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.