Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5401) sarobee80 válasza gabor85 (#5400) üzenetére


sarobee80
csendes tag

A telepítő CD-n rajta kell legyen (feltéve, hogy kaptál hozzá). UAA néven szerepel. Indítsd el a telepítőjét és ott instaláld az audio drivert. Ha bepipálod, az UAA frissítés automatikusan bepipálódik...

(#5402) doxa válasza gabor85 (#5400) üzenetére


doxa
tag

a microsoft-tól itt tudod igényelni: [Hotfix Request]
inenne meg le tudod tölteni:[KB888111 (hun)]

(#5403) radamsky válasza tritone (#5390) üzenetére


radamsky
senior tag

1 hét akkor szupi én 2 hétre számítok:))
remélem nem karolják össze olyan szépen becsomagoltam

(#5404) waces válasza gabor85 (#5400) üzenetére


waces
aktív tag

http://support.microsoft.com/kb/888111

Every living creature on earth dies alone.

(#5405) waces válasza radamsky (#5403) üzenetére


waces
aktív tag

neha 3 het az az 1 het (tapasztalat). nagyon nem kell csomagolni, en a sajat, hozzaadott taskajaban adtam a futarnak. visszafele meg ok csomagoljak igen szepen, gyari papirdobozokba

Every living creature on earth dies alone.

(#5406) waces válasza Skyer (#5385) üzenetére


waces
aktív tag

csakhogy ezek az uj gepek meg elegge sovanyak vistahoz (4 gb alatt fajdalmas vistat hasznalni). az emlitett hibajelenseg pedig abszolute nem xp relevans.

Every living creature on earth dies alone.

(#5407) kali válasza waces (#5406) üzenetére


kali
legenda

2 gb memória mellett már szépen fut a vista a notin (is), nem feltétlenül kell azért a 4 gb!
a vista azért lett említve/ajánlva, mert a p4g és társai nélkül alapban jobb (jobban finomhangolható) a vista energiagazdálkodása, mint xp esetében...

(#5408) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok!
A mai naptol tulaja vagyok az F5RL-AP366 modelnek :)
1 kérdésem van elsöre: melyik az a progi amivel én tudom szabályozni a proci pörgését?
nem a ventiét :) elöre is köszi :)

(#5409) ML320 válasza Space marine (#5408) üzenetére


ML320
aktív tag

A szídott/dícsért Power 4 Gear-re gondolsz?

Ember tervez, Isten perverz...

(#5410) doxa válasza Space marine (#5408) üzenetére


doxa
tag

nem tudom pontosan mire gondolsz :U , de én ezt használom:RightMark CPU Clock Utility (RMClock) :C . szerintem mindent tud..... :)
szerk: Power 4 Gear is fut nálam (fsb-t és videokártyát is tud állítani, fenti azt nem)

[ Szerkesztve ]

(#5411) Space marine


Space marine
aktív tag

egész pontosan leakarom szabályozni a procit :) ha képet nézegetek feleslegesen ne pörögjön... minél kisebb órajel és áram felvétel a cél :)
amugy azóta probáltam utána nézni a dolgoknak :) az rmclock és a NHC között nagy különbség van?

(#5412) Space marine


Space marine
aktív tag

okés... szivatott a wlan de meglett az a rohadt driver :) az nhc elég érthetö és szépen kiirja de ez kevés :)
volt már pár noti a kezemben de ennek a ventije mindent üt... :O ez hangos!!!
most vagy szar amit megvettem vagy alapban ez a széria ilyen hangos.. pedig volt már nálam Asus noti nem 2darab...
800MHz-en nem kéne nagyon hallanom semmit.. sztem... ez meg tolja ki a meleg levegöt :O
szar lenne a hütés belül?? 46fokot ir az NHC...
mondjuk van különbség mikor full órajelen jár és mikor 800-on... de ez sztem sok :(
ötlet esetleg? :)

mod: az everest 2900rpm-et ir ki a ventire... ez sztem nagyon sok!!! lesz*rom ha 15fokkal melegebb de legyen halkabb :)

[ Szerkesztve ]

(#5413) blueMerle


blueMerle
veterán

Sziasztok, itt is megkérdezem, hátha van valakinek tapasztalata:

egy X51R notim van és mostanában nagyon hangos a ventije, állandóan felporog, és mikor "visszaáll" halkra a hajam is égnek áll olyan idegesito hangja van, 7 féle tónusban. Namost ez nem is lenne gond, ha nem 30 másodpercenként csinálná a gép, a proci 55 fokos átlag, de hiába állítom bármilyen energiasémára akkor is ezt csinálja a venti.

Goto szerviz? :F

(#5414) waces válasza kali (#5407) üzenetére


waces
aktív tag

elfutni elfut, csak az messze van a hasznalhato elmenytol. (egyebkent xp alatt is behangolhato az energiagazdalkodas annyira amenyyire muszaly, a tobbi ugyis csak mokusvakitas)

Every living creature on earth dies alone.

(#5415) Kerio


Kerio
őstag

Aki gagyi festésű gépet szeretne venni 200 ezer forint felett. Az vegyen nyugodtan Asus-t! Egy év után elkezd majd feketedni a grafitszűrke színe. :C :Y Én pedig vigyázok rá :R

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#5416) VANESSZA1 válasza Kerio (#5415) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Melyik nem kopik??? Dell? ACER? vagy Msi? mindegyik !
Hülyeségeket ne irjál !

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5417) Kerio válasza VANESSZA1 (#5416) üzenetére


Kerio
őstag

De Te is azt állítod, hogy kopik. Akkor hülyeséget írtam? Mellesleg az MSI, és a Dell nem kopnak.
Háromszor volt már szervízbe. Egy venti csere, egy Notepad halt meg. Egyszer meg a kamera. Ja, és van egy szép pixelhibája is.
Az NSE hungária GLS futárja meg csak berakta a kertbe. Mert nem voltam itthon, mikor visszahozta. Bemászott a kerítésen, és bedobta.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#5418) Piton válasza Kerio (#5415) üzenetére


Piton
tag

Ne haragudj, láttál te már más márkájó gépet? Éppen csütörtökön kaptam egy MSI-t kézhez, h csináljam meg... Hát elvileg max 1 éves a gép, de az én 1 éves ASUSom ehhez képest makulátlan, pedig naponta cipelem, az MSI meg csak 2 hónapja cipelik heti 1szer... :DD
Szerintem te sem gondoltad komolyan, h csak az ASUS kopik... Ha igen, akkor meg nem láttál még másikat... :W

Kódból vagyunk...

(#5419) Kerio válasza Piton (#5418) üzenetére


Kerio
őstag

Mellesleg két Asus van nálam egy X50V-AP031, és egy F3JR- AP056. Mindkettő kopik. Egy idősek

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#5420) waces válasza Kerio (#5417) üzenetére


waces
aktív tag

a dellek nem kopnak? nem a fenet nem. a lattitude sorozat kivetele nelkul kopotta valik max fel ev alatt (ha nagyon nagyon vigyaz ra a juzer, akkor 10 honap).

Every living creature on earth dies alone.

(#5421) VANESSZA1 válasza Kerio (#5419) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem csak hang vagy és nem igazán tapasztaltál meg más márkákat.
Kopik mindegyik, de egy a lényeg az ASUS az amelyik ár/érték arányban a legjobban megéri.
Felesleges a sok duma, a tapaszatlat ami lényeg.És ez az ami szerintem neked kevés. :C :C

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5422) pzstm


pzstm
titán

Akarok venni egy laptopot a közeljövőben...elég sokat nézegettem. és találtam egy ilyet:
Processzor:
* Intel Core2Duo T9300 (2.5 GHz, 6 MB, 800 MHz)
Merevlemez:
* 250 GB Sata
Memória:
* 2+1GB DDR2 (667 MHz)
Optikai meghajtó:
* DVD-RW SuperMulti LightScribe
Kijelző:
* 14.1'' WXGA, (1280 x 800)
Grafikus megjelenítő:
* nVidia GeForce 9500 512MB
Akkumulátor:
* Li-Ion
Klaviatúra:
* Magyar
Pozícionáló eszköz:
* TouchPad
Audió:
* Integrált
Szoftver:
* Windows Vista Home Premium
Bővítőhelyek:
* 5 x USB 2.0 port
* 1 x IEEE 1394 port
Interfészek:
* 1 x TV kimenet
* 1 x DVI port
Kommunikáció:
* Lan
* Wi-Fi
* Bluetooth
* Modem
Egyéb:
* TPM
* Fingerprint
* 1 GB Intel Turbo memória

Esetleg valakinek van ilyen vagy tapasztalat avgy egyéb más infó?
Előre is köszönöm az infót! :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5423) doddencs válasza pzstm (#5422) üzenetére


doddencs
senior tag

A legfontosabbat kihagytad, hogy mégis melyik tipusról van szó...

(#5424) ML320 válasza pzstm (#5422) üzenetére


ML320
aktív tag

ASUS F8SN-4S001C?

Mire akarod használni? Mi érdekel? Brutál teljesítmény a laptopok között, de ha a PC piacot nézzük, akkor semmi extra, sőt, inkább kicsi a HDD és a VGA. Ez a gép is pillanatok el fog avulni, illetve hamar és nagyot esik az ára (most 360e felett van).

Ember tervez, Isten perverz...

(#5425) ML320 válasza Kerio (#5415) üzenetére


ML320
aktív tag

Hol kopik? Nekem a táska végett kopott az egyik sarok.
Az hogy a tieddel több gond volt, nem törvényszerűség. Amikor azt kérik tőlem, hogy olyan notit adjak, ami nem hibásodik meg, akkor közlöm: olyat már régóta keresek.
A többi márka topikjában is előjönnek elégedettlenségek, szívások, egyebek. Ha a Dellre 3 éves garit vállalnak, az még nem jelenti, hogy nem is fog elromlani.
A következőt mondom a leendő vásárlóknak: Ha az adott típust tekintve millióból egy hibásodik meg, azt az egyet is ki lehet fogni. Ha más gyártót nézek, és azt mondom, abból 50.000 hibás van, akkor is 950.000 jóból lehet választani. Ez az egész lottó. Ahogy az ötös is bejöhet, úgy nem találsz el két nyamvadt számot sem. Bár itt azt szeretnénk, hogy a hiba ne jöjjön be. Az nem mindegy, hogy hiba esetén hogyan viszonyúlnak hozzád. Nekem spec eddig jó tapasztalatom volt az Asus központtal (direkt nem az NSE-t írtam) :B

Ember tervez, Isten perverz...

(#5426) pzstm válasza ML320 (#5424) üzenetére


pzstm
titán

Igen F8SN-4S001C
348 bruttó! :-)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5427) ML320 válasza pzstm (#5426) üzenetére


ML320
aktív tag

Na látod, mondom, hogy esik... :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#5428) Lopez2


Lopez2
csendes tag

Sziasztok!!

Notebook ASUS F7SR-7S111 ez a notebook most elég jó vételnek tűnik, de lenne pár kérdésem és kérésem.
Mindenekelőtt ha van valakinek ilyen típusú laptopja vagy bámilyen más ASUS F7 szériás 17' -os laptopja(sztem a kijelző ugyan az lesz) beugrana everesbe és megnézné milyen kijelző van benne?(everest/megjelenítés/képernyő) Érdekelne a láthatóság, rákeresnék.

A másik dolog hogy nem tudom ez a ATI HD2400 kártya mennyivel rosszabb mint mondjuk a egy 8600 M GS. És nem nagyon bízom az ATI-ban mit tudtok róla?

Megy a gépen az XP ugye? Nem kell Vistával szuttyogni?

Előre is köszönöm a válaszokat.Remélem mostmár így 1,5 hónap után eldöntöm végre hogy melyik 17'-os játékgépet veszem meg 240 ezer körül.

[ Szerkesztve ]

Never knows best

(#5429) kali válasza Lopez2 (#5428) üzenetére


kali
legenda

az asus download support szerint az xp felejtős - semmi driver/software xp alá...

(#5430) doxa válasza Kerio (#5415) üzenetére


doxa
tag

enyém 2005-ös, néhány apró karc kivételével mint az új.... ;)
grafitszürke, csak a bill fekete, de az olyan is volt :DDD

(#5431) waces válasza kali (#5429) üzenetére


waces
aktív tag

attol meg a gyarto (ami alt nem az asus, mert o csak osszeszerelo) oldalan valoszinuleg fogsz hozza drivert talalni

Every living creature on earth dies alone.

(#5432) kali válasza waces (#5431) üzenetére


kali
legenda

igen, lehetséges - ezért is írtam, hogy a support szerint -, de azért nem teljesen garantált a 100%-os végeredmény...

(#5433) Zanik


Zanik
addikt

Nálam a gyakran használt billenytűk kopnak (mattról fényesre!), illetve a billentyűzet alatt is van pár apró karc, de azok nem zavarnak. Sokkal jobban zavar a fedlap, ahol mostanában vettem észre függőleges karcolásokat, amik nagy valószínűség szerint a táskába való becsúsztatáskor keletkeznek. Egyelőre még aprók és csak bizonyos fényviszonyok mellett észrevehetőek, de félek, hogy idővel durván össze lesz karistolva a noti teteje. Jó megoldás lenne a tatyó lecserélése is, de én inkább a fedlap szebbé és tartósabbá tételén gondolkoztam el. Felmerült bennem a matricázás lehetősége, illetve hogy újrafestetem valakivel. Esetleg valaki közületek csinált/csináltatott már valami hasonlót?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5434) Zanik


Zanik
addikt

Jah, a noti egy másféléves A6-os, de nem látszik rajta. Após-jelölt 1 éves Dell Inspiron-jának a teteje meg teljesen kikopott, szóval nem hinném hogy az Asus-ok jobban kopnának a többi, hasonló árkategóriájú notinál.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5435) net84 válasza Zanik (#5433) üzenetére


net84
őstag

én egyszerűen megoldottam a karcolódási problémát. nem pucoltam meg a fedlapot lassan fél éve, és semmi karc nem látszik rajt :DDD lehet, hogy le fogok fordulni a székről, ha megpucolom, mert lassan a kijelzős sem látom annyira poros
a gombok nekem is fényesednek, a billentyűzet alatti ezüst műanyag pedig picit kopik, de nem vészes - ami inkább zavar, hogy a gyári tatyó annó összekaristolta a noti két oldalát.
olyan nincs, hogy egy notebook burkolota nem kopik és nem is sérülékeny - vagyis volt, mert az MSI-nek volt egy karbon burkolatos szériája korábban, de az idiótái megszüntették
még at IBM-ek is kopnak, hiába fekete színű és az a műanyag alap színe is, kifényesenek, az enyhe érdes minta eltűnik és úgy néz ki, mint ami tiszta zsír és mocsok lenne, akkor is, ha frissen van megpucolva

matricáztatni én semmiképpen nem matricáztatnék, egyrészt nem olyan szép egyes típusokon, mint ahogyan leírják, ugyanis a matrica nem tudja követni olyan szépen az adott ívet, mint pl. a festék
én vagy festetnék rá valami épkézláb mintát, vagy textillel vonnám be
utóbbit fogja valószínüleg kapni a notim, ha lejár a garja és tudok hozzá egy plusz fedlapot szerezni, mivel kissebb rombolást kell végrehajtani ahhoz, hogy szépen be lehessen vonni pl. bútorszövettel (az elég strapabíró és talán még egy asus logo hímzést is kapna)

Read only...

(#5436) kali válasza net84 (#5435) üzenetére


kali
legenda

nekem az A6M notim már 17 hónapos, de sehol egy kopás vagy karc - igaz a tatyójába is úgy teszem bele, hogy előtte ráhúzom azt a zacsit, amiben gyárilag csomagolva volt. ha hurcolászom, akkor a billentyűzet és a kijelző közé is mindig bekerül az a szövet lemezke, ami szintén a gyári csomagoláskor került bele. lehet, hogy fanatizmus, de meghálája a sértetlenségével... :C

(#5437) Zanik válasza kali (#5436) üzenetére


Zanik
addikt

Na, akkor én itt csesztem el! :(

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5438) SG3rg0


SG3rg0
őstag

SZIASZTOK

Napokban vásároltam egy ASUS F5SL-AP023 notebookot!
Csak vistás driver van hozzá, és én xpt szeretnék használni!

Segítség kéne hogyan tudnék keresni hozzá xps drivert, vagy kinek van ilyen notija!

Előre is köszönöm, a segítséget!

(#5439) Sycora válasza SG3rg0 (#5438) üzenetére


Sycora
csendes tag

asus.com-on találsz drivereket.

(#5440) kali válasza Sycora (#5439) üzenetére


kali
legenda

mondjuk a noti saját letöltési kategóriájában csak vista 32 bit alá vannak illesztők és programok! külön összeszedni meg egy kicsit macerás, sőt...

(#5441) SG3rg0


SG3rg0
őstag

ASUS.COM kilőve, igen mindenütt 32bites vista driver van!

SEGÍTSÉG PLEASE!

(#5442) shteer válasza SG3rg0 (#5441) üzenetére


shteer
titán

szvsz nem fog menni ha ott nincs driver - vista miért nem jó rá?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#5443) Proci85 válasza SG3rg0 (#5441) üzenetére


Proci85
senior tag

mire használod majd a notit? Ha gonolod próbálj ki rajta egy Kubuntu Linuxot. Ismerős csajnak ballagására áprilisban vettem asus notit és gyönyörűen fut rajta, webcam, wifi, 3d, stb:)

[ Szerkesztve ]

(#5444) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Én xpt szeretnék használni!

Nincs valamilyen hely ahonnan lehet letölteni ilyen xps drivereket!
Vagy valami?!

(#5445) BluEyes válasza SG3rg0 (#5438) üzenetére


BluEyes
őstag

"Segítség kéne hogyan tudnék keresni hozzá xps drivert,"

Például:
1. Az .exe végű driverek általában önkicsomagoló tömörítvények. Csomagold ki őket, ha tömörítve vannak, és nézz bele a könyvtárakba. Egy csomó "vistás" driverbe be van pakolva az xp-s,.w2k-s is.
2. Ha másként nem megy, dobj fel egy vistát ideiglenesen, pakold fel a drivereket, aztán az eszközkezelőben nézd meg, hogy egyáltalán mi van a gépedben, gyártó, típus stb. Aztán gúgli, meg asus.com-on olyan típusok keresése, amiben ugyanez az eszköz van, hátha annál kinn van az xp driver.
Jó munkát!

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#5446) Kicsirics77 válasza SG3rg0 (#5444) üzenetére


Kicsirics77
veterán

de van a support.asus.com/download

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5447) waces válasza shteer (#5442) üzenetére


waces
aktív tag

dehogynem. siman a gyartok oldalairol ossze lehet szedni a drivereket (mar ha van valami elvarazsolt, amit xp nem ismer)

Every living creature on earth dies alone.

(#5448) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Hát próbáltam ugy is hogy az alkatrészekre kerestem rá de ugysem volt jó!

(#5449) doxa válasza SG3rg0 (#5448) üzenetére


doxa
tag

softpedián románul pont erről van szó ITT miszerint (ha jól nemértem :DDD ) a vistás driver jó XP-re is, csak a LAN-nal van baj, de az meg mellékelve....

ha van ismerősöd aki el tudja olvasni többet is megtudhatsz.... :D

(#5450) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Ezt már néztem! :(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.