Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26751) szabonagyur válasza 66zio (#26750) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mehet 8GB is, ugyebár 12GB-ot eszik meg így a gép. A márka is kb mindegy, mivel a gyártói valszeg noname lesz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26752) 66zio válasza szabonagyur (#26751) üzenetére


66zio
aktív tag

Köszönöm, még egy utolsó kérdés. Az órajeleknek viszont meg kell egyezniük ugye? Szóval 1600MHz-vel nem fog működni?

(#26753) szabonagyur válasza 66zio (#26752) üzenetére


szabonagyur
félisten

De 1600-al is menni fog csak visszaveszi a kisebbre magát, sőt szerintem a 1600-as olcsóbb is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26754) noby


noby
aktív tag

sziasztok szert tettem egy asus x550j i5ös masinára de pl word of tank közben 95fokos a gép ez mennyire egészséges másnál is ennyi?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#26755) noby


noby
aktív tag

alapon is 45fok pedig van alatta hűtő pad.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#26756) Gergosz2 válasza noby (#26754) üzenetére


Gergosz2
veterán

95 :D :D :D :D

Nem, nem egészséges az alatta lévőt meg tedd inkább magad alá, legalább így tényleg lesz valami haszna a nagy melegben.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26757) Bkrisz9 válasza noby (#26755) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Hűtőpadnak az esetek nagy részében semmi értelme, legfeljebb a burkolatot hűti. Tegyél a hátsó talpak alá 1-1 kupakot, hogy megemeld. Esetleg egy pasztázás, pucolas sem ártana neki bár nem tudom mennyi idős a masina. A 95 fok elég sok. Van ahol 90 a határ ahonnan visszavesz a gép a teljesítményből (vagy kékhalállal közli, hogy melege van.)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26758) noby válasza Bkrisz9 (#26757) üzenetére


noby
aktív tag

itt vettem a minap phn 145ért 5hónapos és 1,5év gar van rá de gondolom evvel nem lehet gariztatni?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#26759) Bkrisz9 válasza noby (#26758) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Utána kéne nézni neten tesztekben mennyire melegedett. Ha nem ennyire akkor lehet gond a hűtéseddel és akkor garancia.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26760) noby válasza Bkrisz9 (#26759) üzenetére


noby
aktív tag

csak tudod az a bosszantó elutalok 145öt és megkapom a lapost és nem jó és gariztathatom hiába patika 5hónapos de meleg mint a dög.ha esetleg asus gariban bárki tud segíteni asus bizalom programban is van a készülék azt megköszönném mi ennek a menete?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#26761) SZIGMA válasza noby (#26760) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

- alapon 45 C fok az jó
- játék közben 95 C meg nem jó
Megoldás:alapos tisztítás, újrapasztázás MX-4 vagy jobb pasztával, underclock

"csak tudod az a bosszantó elutalok 145öt és megkapom a lapost és nem jó és gariztathatom hiába patika 5hónapos de meleg mint a dög"

A laptopnak igazából semmi baja, a konstrukciója sz@r és nem bírja a játékot.

bosszantó lehet,ha valaki elutal 145k HUF-ot egy laptopért anélkül, hogy utánaolvasna a modellnek.Merthogy tele az internet a hasonló panaszokkal, az X széria itt a PH-n sem ajánlott,ha jól emlékszem.Az is legyen gyanús legközelebb, ha sok az eladó féléves "gémer" gép egy szériából(mind nemdohányzó nyugdíjas orvosházaspáré (mint az autóknál),akik alig kapcsolták be)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#26762) noby válasza SZIGMA (#26761) üzenetére


noby
aktív tag

bocs én voltam a hibás hogy nem olvastam utána még én kérek elnézést! de köszönöm a segítséget!

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#26763) SZIGMA válasza noby (#26762) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Nem kell megsértődni, a te véleményedre reagáltam.A véleményem lehet,hogy kicsit nyers,de ha végigolvasod és végiggondolod, őszinte, jogos és logikus.Ha megérted,ami benne van,akkor legközelebb jobban döntesz és azt kapod a pénzedért,amit vártál (legalábbis az esély nagyobb lesz rá).

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#26764) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok egy barátom ide adta az ASUS Eee PC 1001PXD Atom N455 1.66GHz 1GB 250GB 10.1 Notebook ját hogy rakjam újra.

Itt a Noti

A BIOS-ban nem lehet Boot ként kiválasztani pendrive-ot. CD olvasó ugye nincs benne hogyan lehet újra pakolni az ilyen Notikat? :D :R

Crypto

(#26765) SZIGMA válasza CJ3 (#26764) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

USB HDD vagy USB DVD van a listában?Bármilyen USB-s eszköz megfelel.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#26766) szaboi6512 válasza CJ3 (#26764) üzenetére


szaboi6512
őstag

Talán segít :)
[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#26767) Peterson_ válasza noby (#26754) üzenetére


Peterson_
addikt

Ahogy néztem, ennek a gépnek elég hurka hűtése van, így annyira nem meglepő a magas hőfok.
Ahogy előttem is mondták, körülbelül annyit tudsz tenni, hogy alaposan kipucolod, és adsz neki egy jóféle pasztát, a gépet pedig megemeled passzív rácsos paddal, vagy a kupakos megoldást alkalmazva.

Az enyémben(N550JK) dupla ventis megoldás van, de így is előfordult, hogy Pl egy Arkham Knight alatt belekarcolt a 90 fokba, pedig néhány havonta kompletten takarítom.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#26768) [P]laci válasza szaboi6512 (#26710) üzenetére


[P]laci
senior tag

szia! :)
milyet vettél bele?

(#26769) [P]laci válasza szaboi6512 (#26710) üzenetére


[P]laci
senior tag

szia! :)
milyet vettél bele? upsz, közben észrevettem, hogy már válaszoltál rá itt, bocsánat.

(#26770) he7edik.


he7edik.
addikt

Zenbook tulajoktol kérdezném hogy ezek a gépek mennyire bővíthetőek vagy itt minden bele van forrasztva at alaplapba.

Égő szöveg a flém vázon

(#26771) noby


noby
aktív tag

Asus k501lx kinek mi a véleménye melegedés stb érdemes megvenni?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#26772) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Az ASUS X550VX-DM074D típusú notebookok IPS panelesek?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#26773) HoaryFox válasza TCr (#26772) üzenetére


HoaryFox
őstag

Szerintem annak kell lennie.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26774) szabonagyur válasza TCr (#26772) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sehol sem írják, valószínűleg csak sima FHD TN.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26775) TCr válasza szabonagyur (#26774) üzenetére


TCr
veterán

Az miben jobb / rosszabb az IPS-nél?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#26776) TeebyKay válasza TCr (#26775) üzenetére


TeebyKay
őstag

Rosszabb színeket ad mint az IPS panel. Legalábbis másokat. Kisebb a betekintési szöge.

(#26777) szabonagyur válasza TeebyKay (#26776) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kisebb eléggé finom megfogalmazás azért.. :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26778) TCr


TCr
veterán

Köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#26779) patesz


patesz
csendes tag

Üdvözlök Mindenkit!

Szeretném megkérdezni, hogy valaki rendelkezik-e információval Asus K73SV(-TY325) laptop wifi+BT kártyájának cseréjével kapcsolatban?
Szeretnék ac képes kártyát behelyezni de nem szeretnék feleslegesen pénzt költeni.

Asus esetén a mini PCIe port whitelist-es?
Amennyiben igen, létezik "modding bios" vagy valami megoldás a problémára?

A másik kérdésem memória bővítéssel kapcsolatos.
Az alaplap (legjobb tudomásom szerint) 8 GB memórát engedélyez.
Ennek kijátszására és 16 GB-ra bővítésére van megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#26780) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy Asus gl552 laptopot. MÁR MOST MEGBÁNTAM :(

Konfig:

i7 4750hq,gtx 950m 4gb, 8gb mem

Nem tudom miért de néha játék közben brutális lagba kezd a gép....GTA 5el és WOTal szoktam néha játszani. Van,hogy órákig jól működik és van,hogy folyamatosan csak laggol a játék még LOW grafikán is. Megnéztem a GPUz progit és 100%on áll a GPU betöltése és elhasználja a 4gb memóriát is. Az intel kártya 87c az Nvidia pedig 67c ez normális? És ez egy ÚJ gép!!!

Mi a tök lehet vele? :O

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#26781) Gergosz2 válasza Cimbee (#26780) üzenetére


Gergosz2
veterán

Egyrészt a GL nem ugyanaz mint a G széria, annál rosszabb, másrészt tele van a fórum azzal, hogy az ilyen gépek hűtése nem bírja a négymagos I7-es procikat.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26782) Cimbee válasza Gergosz2 (#26781) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Ilyenkor mit tudok csinálni? Van egy félig gamer laptopom amit böngészésre tudok csak használni? :(

Cimbee

(#26783) Cimbee


Cimbee
aktív tag

10 perc játékmenet után....és teljesen behal a laptop....

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#26784) TeebyKay válasza Cimbee (#26783) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen a proci jól befűt, felforralja az alaplapi vga-t is és meghal mind a kettő. Játékra nem alkalmas gép, próbáld meg eladni és i5-s gépet venni.

(#26785) Bkrisz9 válasza Cimbee (#26783) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Sajnos megszivtad. A milyen notebookot vegyek topicban ezt magyarazzuk az embereknek de nem ertik meg. A GL egy atcimkezett teli muanyag vacak semmi koze a ROG-hoz es a G szeriahoz. 4 magos i7 egyenesen ongyilkossag bele ahogy tapasztalod is. Szerintem passzold el es vegyel egy sima G-s asust vagy Dell 7559-et (kb az egyetlen 15-os gep ami le tudja huteni a 4 magos i7-et, mondjuk a nyari melegben egy szobaban lehet az is megizzad).

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26786) Dhampir válasza Cimbee (#26780) üzenetére


Dhampir
félisten

Látod-látod. :(

(#26787) Titmouse09 válasza Cimbee (#26780) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Eléggé hasonló probléma lépett fel havernál is a héten (asztali géppel).
Volt minden, driver csere, win reinstall, minden. Aztán addig nézegettük, míg kiderült, hogy a Realtek HD Audio Manager valami iszonyat módon meghülyül és kb kiakasztja a gépet. Üresjáraton képes volt felcsavarni a VGA fogyasztását 40W-ra. Kilőtte a feladatkezelőben és megnyugodott a VGA, rendesen mentek a játékok is utána.

Bár amit leírtak előttem, azzal teljesen egyet tudok érteni, de egy próbát megérhet ennek is utánanézni.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#26788) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nem ez a megfelelő topik, akkor adjatok linket, hogy hol is kellene ezt a kérdést feltenni...

Szóval, egy ismerősöm hívott nem rég, hogy egy garis Asus laposhoz igényelné az Asus futárszolgálatot, de 2 problémába is ütközött.

1. Az RMA formanyomtatvány kitöltésénél (webes felületen) nem fogadja el az adott település irányítószámát, csak ilyen nagyobb városok (pl megyeszékhelyekét) isz-t, ezért nem lehet elküldeni a kérést, hibás isz-ra hivatkozva (ami meg nem hibás persze)
2. Próbálta hívni az Asus szervízközpontot (+36-1-505-4561), ami be is jelentkezik, csak hiába nyomkodja a kívánt menüponthoz tartozó billentyűt a telóján, mintha semmi sem történne, nem megy tovább az automata menü...

Az 1. problémát nem tudtam ellenőrizni, mert momentán nincs nálam hibás Asus lapos, aminek tudnám a sorozatszámát(ez az első, amit meg kell adni), viszont a 2. pontban szereplő problémát kipróbáltam, hívtam a számot, és nálam sem lehet menüt választani...

Jó lenne ha valami megoldást tudna valaki javasolni avagy egy olyan telefonszámot adni az Asus-tól (magyar legyen a support), amit fel is vesznek/működik. Thx!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26789) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van tapasztalatotok az üzleti kategóriába sorolható ASUSPRO P2520LA notival?

A paraméterekkel utánaolvasás révén nagyjából tisztában vagyok, a gyakorlati felhasználási tapasztalat érdekelne, illetve az Asus terméktámogatás ilyen kategóriájú laptopok esetében is ugyanolyan, mint a konzumereknél?

Mire lehet számítani gariztatás esetén?

Előre is köszönöm!

(#26790) Cimbee válasza Fire/SOUL/CD (#26788) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Szia. Nálam is volt ilyen probléma. Gondolom iphonrol kezdemenyeztek hivast, nekem csak androidon engedte benyomni.

Cimbee

(#26791) monosgeri21


monosgeri21
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Gamer gépet szeretnék 250.000 HUF határig. Eddig az ASUS G551JW-CN214D gépet néztem. Esetleg valami támpontot tudnátok-e adni a VGA és a CPU teljesítményéről, hogy elég lesz-e az újonnan megjelenő játékok futtatására High/Ultra beállításokon.

Ha van hasonló árkategóriában másik gép azt is szívesen megnézném.

Üdv!

(#26792) TeebyKay válasza monosgeri21 (#26791) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ultra-ra biztos nem lesz elég, highon azért talán el fog futni a többség.

(#26793) Fire/SOUL/CD válasza Cimbee (#26790) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz a választ!

Sajnos nem erről volt most szó, bár az igaz, hogy ismerősömnek szifonja van, de én egy android 5.1 és 6.0-ás telóról is próbálkoztam (sőt ilyen igazi békebeli buta telóról is), de tegnap nem ment sehogy.
Írtam panaszt, ma már ment minden, minden telóról.

Az RMA-val kapcsolatban (csak azért osztom meg az infót, hátha más is belefut), megváltoztatta az Asus az űrlapot és a külföldi szerveren keresztül kapcsolódik. Ez annyit tesz, hogy kis települések (meg kb a Magyar települések 80%-a) nincs benne, ezért nem fogadja el az adott irányítószámokat. Annyit kell tenni, hogy a hibaleírásnál is add meg a szállítási címet(itt viszont pontosan), majd amikor az elszállítási címet kéri az űrlap, ott az adott településhez legközelebbi nagyváros irányítószámát kell megadni(pl most cimbim egy somogy megyei kis településen él, de 7400-at megadva, Kaposvár lett megjelölve), aztán ezt majd a hibaleírásban megadott címre és isz-ra javítják az Asus Magyarországnál...

Még1, kösz a segítőszándékot! :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26794) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Sziasztok . Adott egy ASUS G751JY notesz. A lan kártyát az istenért sem tudom gigbitre fogni. 100mbit-et ir nekem kapcsolatra. A net digi 1000es. Másik laptop ugyanazon a kábelen tökéletesen viszi a gigabitet. Friss drivererk stb. Mi lehet a baj ?

(#26795) blue_23 válasza Sebibalu (#26794) üzenetére


blue_23
senior tag

Hiányzik az ATK segédprogram.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#26796) HoaryFox válasza Sebibalu (#26794) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nézted Eszközkezelőben, hogy bemész a hálókártya tulajdonságaiba, majd Advanced (magyarul nem tudom, talán Speciális) és a Speed & Duplex érték mire van állítva?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26797) Sebibalu válasza HoaryFox (#26796) üzenetére


Sebibalu
őstag

Igen. Először automatán volt, át állítottam, gigabit duplexre de semmi változás. Előtte ugyanezzel a kábellel és a Dell és HP notival tökéletesen ment gigabiten. Gondolom ha rossz lenne a lan kártya a gépben akkor 100al sem menne.

(#26798) Sebibalu válasza blue_23 (#26795) üzenetére


Sebibalu
őstag

Fennt van az is. Minden driver minden egyéb program :(

(#26799) Fire/SOUL/CD válasza Sebibalu (#26798) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Legújabb BIOS legyen fent (egyes ROG-oknál a BIOS-ban is állítható a NIC sebessége)
2. Egyes router-k (vagy épp szolgáltató "modemje") nem támogatja a Gigabit Duplex-t (amúgy sem lehet "sima" half duplex, hanem csakis Full Duplex), szóval állítsd át 1Gb/s Full Duplex-re
3. Az újabb Cat5 kábelek bekötését nem minden gigabit NIC tolerálja maradéktalanul(az első generációs Cat5 kábelek meg nem is tudnak 1Gb/s átvitelt), egy Cat5E kábellel kellene próbálkozni

UI: Az is segíthet, hogy pl egy Live Linux-ról (legújabb Ubuntu vagy Mint pl) beboot-olsz és próba, mert ha Linux alatt hasít a LAN, akkor a Windows-os driver-l van a gond (vagy magával a Windows-l), ha meg Linux alól is lassú, akkor a fent leírt 3 pont hozhat megoldást.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26800) Sebibalu válasza Fire/SOUL/CD (#26799) üzenetére


Sebibalu
őstag

Eddig 2 laptoppal ment a gigabit net szépen. A routerem asus gigabites szintén. A lan kártya beállítással próbálkoztam, ott automatán volt. Át tettem gigabit full duplexre de semmi. De még azért próbálok valamit alkotni. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.