Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27851) szabonagyur válasza [HUN]-Kisa (#27850) üzenetére


szabonagyur
félisten

És driverek meg a Win8.1-hez valók ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27852) [HUN]-Kisa válasza szabonagyur (#27851) üzenetére


[HUN]-Kisa
aktív tag

Azt értem de akkor dobjam ki a gépet mert a win 10 nem nagyon futna rajta......win 8 meg egy szar... akkor aki csak win7-et tud futtatni az mehet a levesbe vagy mi?

Bmw 330 Ci, Samsung Galaxy S7 Edge

(#27853) szabonagyur válasza [HUN]-Kisa (#27852) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win10 futna rajta ;)

akkor aki csak win7-et tud futtatni az mehet a levesbe vagy mi?
Akinek Win7 kell vegyen olyan gépet ami támogatja.

Valószínűleg a tiedhez is van valahol USB driver, de azt meg kell keresni. Nézelődj Intel oldalán stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27854) szaboi6512 válasza [HUN]-Kisa (#27848) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ez a jó hozzá Sok próbákozás után találtam rá :DD

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#27855) [HUN]-Kisa válasza szaboi6512 (#27854) üzenetére


[HUN]-Kisa
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm :) működik.

Bmw 330 Ci, Samsung Galaxy S7 Edge

(#27856) szaboi6512 válasza [HUN]-Kisa (#27855) üzenetére


szaboi6512
őstag

:DD :C :K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#27857) [HUN]-Kisa


[HUN]-Kisa
aktív tag

Sziasztok. Megvan a következő fennakadásom erre tudtok valami orvoslást?

[kép]

Bmw 330 Ci, Samsung Galaxy S7 Edge

(#27858) szabonagyur válasza [HUN]-Kisa (#27857) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felkéne tenni a frissítéseket.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27859) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Asus g771j laptopra mennyire javasolt a win7? Driver problemak lehetnek? Spanom gepe es azt mondja nincs 7-hez driver?!

(#27860) KubanitoS válasza gorje (#27859) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha nincs a géphez win 7 driver, akkor mégis hogy lenne ajánlott hozzá? Vagy én nem értek valamit? :F

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#27861) szabonagyur válasza gorje (#27859) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs hozzá driver, ergo a Win7 nem támogatott. Lehet, hogy összetudja kukázni a drivereket de esélyes, hogy nem lesz soha 100%-s a gép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27862) gorje válasza KubanitoS (#27860) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi a választ és neked is szabonagyur! Rápróbálok hardverazonosítókkal drivert keresni, hátha...

Amúgy a géphez win 8-at adtak, ez frissíthető win10-re legálisan? Win7-ről tudom, hogy lehet. 8 vagy 10-et javasoltok amúgy? Én leragadtam a hetesnél.

(#27863) KubanitoS válasza gorje (#27862) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem nincs komoly probléma a Win 8-cal sem, nyugodtan használd azt, ha nincs más. Ha win 7-et nem támogatja a gép, akkor ott lehetnek működésbeli problémák a mókolt, valahonnan letöltött driverekkel.

Tudtommal a Windows 10 ingyenes frissítés lejárt már, de nyugodtan próbáld ki. Rakj fel egy win 10-et (innen lehet letölteni) és próbáld meg aktiválni a Win 8-as CD kulccsal. Ha nem megy még mindig tudsz venni Ebayen nem nagy összegért legális, leselejtezett gépekről származó win 10 kulcsot, csak ugye matricát nem fogsz kapni.

Amúgy ha van a géphez legális win 8, akkor minek erőlteted a 7-et? Semmi értelme...

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#27864) gorje válasza KubanitoS (#27863) üzenetére


gorje
senior tag

Megprobaltam a 7est de nem nyert. A gepen levo recovery-t melyik billentyuvel lehet elohozni?

(#27865) szabonagyur válasza gorje (#27864) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem azt már sehogy, valószínűleg elbuktad a Win7 telepítésével.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27866) gorje válasza szabonagyur (#27865) üzenetére


gorje
senior tag

A particiok kozt ott szerepelnek a recovery, helyreallito particio. A biosban bootnal csak windows boot menu szerepel. Probaltam az F* gombokkal a revoveryt de mindig a windowsos boot menu jon be. Hogyan tudnam elerni, hogy a vinyon levo "telepitot". Spanom 1 particiot formazott csak.
A windows telepitonel a particioknal szerepelnek:


(#27867) szabonagyur válasza gorje (#27866) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 0. lemez 2. meghajtója az a OS recovery-je, neked a 7. meghajtó tartalmát kellene elérni

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27868) gorje válasza szabonagyur (#27867) üzenetére


gorje
senior tag

Igen azt szeretnem elerni, de nem ismerem ezeket uefis gepeket. A biosban a boot menunel csak a windows boot szerepel. Hogyan tudnam elerni a recoveryt? Gondolom e miatt nem tudok belepni az f gombokkal a helyreallitashoz.

(#27869) KubanitoS válasza gorje (#27868) üzenetére


KubanitoS
veterán

Miért szeretnél eleve recoveryvel vacakolni? Tölts le egy Windows 8-at a Microsoft oldaláról és telepítsd fel azt.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#27870) gorje válasza KubanitoS (#27869) üzenetére


gorje
senior tag

Koszi szepen toltom. Telepitesnel toroljem azt a particiot amin a rendszer van/volt 0. 4-es meghajtot es a 100mb-os particiot 0. 1 System meghajtot? Vagy hogy jarjak el? A telepitesnel elott kell valamit allitani a biosban? Mert jelenleg a boot resznel ez szerepel?

(#27871) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Asus x550l (i7) win 10 alatt mintha megkergült volna. Kikapcsolás után is aktív a gép, világít a wifi és a proci(izzó) jele illetve hallatszanak a ventilátorok. Ha lenyomva tartom a bekapcs gombot ugyebár leáll és a kövi indításnál nem ír ki semmi hibát. Mi lehet a baj?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#27872) KubanitoS válasza gorje (#27870) üzenetére


KubanitoS
veterán

A biosban maximum azt állítsd be, hogy arról az eszközről bootoljon a rendszer, amelyen rajta van a win 8 telepítő. Ez lehet DVD, vagy pendrive.

A telepítés menetét fejből nem tudom pontosan, de amikor a partíciókhoz értél az összeset töröld és hagyd, hogy a rendszer csináljon magának egyet. Vagy nyilván úgy állítsd be, ahogyan magadnak szeretnéd. Lehet több partíciód is. Annyi biztos, hogy elrontani nem fogsz semmit, ha letörlöd az eddigieket, pláne, ha sikerült elérhetetlenné tenni a recoveryt, ha jól értelmeztem az előzőleg leírtakat.

A CD kulcsot sem létfontosságú megadni neki, érdemes a telepítés után aktiválni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#27873) gorje válasza KubanitoS (#27872) üzenetére


gorje
senior tag

Nagyon szepen koszonom! Mar vegeztem vele es minden rendben. A reco remelem megmaradt, csak valamiert nem tudtam elohozni?!

(#27874) KubanitoS válasza gorje (#27873) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha törölted a partíciókat, akkor nem maradt meg a recovery.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#27875) K1nG HuNp válasza K1nG HuNp (#27871) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Erre valaki?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#27876) HoaryFox válasza K1nG HuNp (#27875) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nekem is volt már ilyen, de egy idő után magától megjavult.

HDD-ről fut a Win? Mert az okozott nekem ilyet, de egy pár perc után magától leállt.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#27877) K1nG HuNp válasza HoaryFox (#27876) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Nekem amikor be van dugva akkor sosem áll le, ha nincs hálózaton akkor néha siman kikapcsol 0 varakozassal vagy addig megy amig az akksi le nem merul..

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#27878) DarkChild


DarkChild
senior tag

Üdv! Valaki próbált már ezen az oldalon garanciakiterjesztést vásárolni az ASUS laptopjához?
Én másfél hónapja vettem egy GL502VT-t 2 év garival, amit most meg szerettem volna toldani plusz 1 évvel, de a gép sorozatszámának beírása után azt írja ki az oldal, hogy nem vásárolhatok ilyen terméket (mármint garanciakiterjesztést).
Találkozott már itt valaki hasonlóval...?

(#27879) prannk


prannk
őstag

Hali. Asus n551 cn212d a billenytuzet vilagitasr hogyan tueom bekqpcsolni?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#27880) K1nG HuNp válasza prannk (#27879) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Úgylátom tényleg nagy szükséged van arra a világításra ;]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#27881) KubanitoS válasza prannk (#27879) üzenetére


KubanitoS
veterán

Speckó driver kell hozzá. ATK segédprogram név alatt van. Utána fn + F4

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#27882) Remiel


Remiel
őstag

A notivásárlós topikban már rákérdeztem, de semmi válasz, hátha itt. Cégnek kéne könnyen hordozható gép.

Ha csak irodai alkalmazások, net és filmnézés a cél (na meg a könnyű hordozhatóság), akkor mennyire hátrány az M-es proci? Melyik lenne jobb választás?

Zenbook UX360CA

Zenbook UX330UA

Zenbook UX305UA

Nem nagyon találok ebben az árban jobb ultrabookokat és a főnököm mindenképpen könnyű gépet akar.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#27883) roschy


roschy
újonc

Sziasztok! Lenne egy kerdesem: Asus rog gl552jx tipusu laptopba alkatreszeket szeretnek cserelni, processzort,videokartyat es RAM-ot. Mit lehet ezek kozul kicserelni es mit nem?

(#27884) szpali válasza roschy (#27883) üzenetére


szpali
addikt

CPU-ból i7-4720HQ volt a legnagyobb, amivel szerelték, RAM-ból 2x8GB 1600MHz a plafon, GPU szerintem nem cserélhető :N

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#27885) dugo_ válasza szpali (#27884) üzenetére


dugo_
veterán

A 4720HQ is BGA. M.2 SATA SSD és RAM mehet bele pluszba, aztán ennyi.

(#27886) szpali válasza dugo_ (#27885) üzenetére


szpali
addikt

Kérdés, hogy érdemes-e? :U
Nekem a K75VJ-ben 3610QM van. A 3720ast 40e Ft körül, 3820ast 60e Ft körül láttam ebay-en. Minimális fejlődés lenne csak ennyi pénzért, ráadásul a gyárilag elérhető legnagyobb proci is csak a 3630QM volt :N
Amit kimaxoltam, azok a 120+500GB 850 EVO és 2x8GB RAM.

A G75VW LCD-je lenne esetleg érdemi fejlesztés, de az is ugyan úgy TN panel, mint a mostani 1600x900px-es, IPS pedig nem létezik ehhez a géphez, ami kompatibilis lenne :(
Így hát a (számomra) felesleges fejlesztések helyett inkább vettem grafikai munkára alkalmas DELL monitorokat, így itthon, vidéken a családnál és a munkahelyemen is tudok dolgozni és mivel már mindenhol van monitor, ahol dolhoz(hat)ok, sokkal kisebb komprumisszum lehet egy intel NUC beszerzése :K

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#27887) prannk


prannk
őstag

ASUS N551jw cn212-d be milyen ramot rakhatok? Most van benne 4gb ddr3 1600mhz es. Mind1 milyen márkájú?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#27888) prannk


prannk
őstag

Sonicmaster hogy működik? :D bedugom de nem szól :F

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#27889) dugo_ válasza prannk (#27887) üzenetére


dugo_
veterán

Frekvencia és késleltetés egyezzen meg.
Guglizz rá a most benne lévő típusra vagy nézd meg CPU-Z-vel a tulajdonságait , mert szerintem annak a modulnak alacsony feszültségű DDR3L-nek kéne lennie, ebben az esetben viszont ne keverd a 1,5V-os sima DDR3-mal.

(#27890) S-line


S-line
újonc

Hello! Újra itt vagyok. Megint rá szántam magam, hogy veszek egy új procit a gépbe, ami nem más mint egy Asus X51R socket M foglalatú gép. Két procit néztem ki ami elfogatható árban van. Core Duo T2500 és Core2 Duo T7200. Szerintetek melyiket vegyem meg bele? (jelenleg egy Core Duo T2300 van benne, gyárilag pedig egy Celeron M420 volt benne).
A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#27891) K1nG HuNp válasza S-line (#27890) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Utóbbi természetesen.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#27892) albinolynx válasza Remiel (#27882) üzenetére


albinolynx
őstag

Az UX sorozat ajánlott. Egyébként az említett topik téma összefoglalóból:

Könnyen hordozható ultrabook kell, filmet nézni, netezni, fotót szerkeszteni. 230k Ft
Asus UX303, de szigorúan csak a Core I processzorral szerelt változatok, a Core m nem ajánlott. Ha fotószerkesztés nincs, akkor az UX310 is jó lehet, de annak TN paneles a kijelzője. A dedikált vga-s (Q végű) darabok nem ajánlottak, mert a hűtés kevés a hardverhez.

Nekem egy ux303 van, ettől a leírástól függetlenül döntöttem mellette. Ux305-öt linkelted. Szemeztem vele, de végül elvetettem a zsanér része miatt. Nekem jobban tetszik a zártabb kivitelű 303-as. Amit megjelöltél igény, szerintem maximálisan túlteljesíti. Én CAD-es munkához is használom (solidworks 2017, nem két alkatrészes összeállítások). Meglepően gyors, pedig asztali munkaállomáshoz vagyok szokva.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#27893) prannk


prannk
őstag

ASUS N551jw cn212d be milyen ramot tehetek?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#27894) K1nG HuNp válasza prannk (#27893) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Akármilyen low voltage noti ramot. Alul kellesz lecsavarozni a hdd-ram-ról a borítást, és csak be kellesz pattintanod a slotba a ramot.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#27895) g.és.h.


g.és.h.
újonc

Sziasztok. Érdeklődnék. Van egy asus f5sl notebook-m szeretném újra telepíteni de valamit el állítottam a biosban szerintem mert egyszerűen nem tudom feltelepíteni. Az a gondom hogy a telepítő lemezt berakom elkezdődik a telepítés megjelenik a windows világos kék ablaka és le állítja a gépet azonnal. Valaki tudna nekem segíteni mit hova kellene beállítani a biosban, hogy végre sikerüljön a fel telepítés. Fontos lenne s.o.s. !!! Válaszotokat előre is köszönöm. :-)

(#27896) mondeo61 válasza g.és.h. (#27895) üzenetére


mondeo61
tag

Egy kis rákeresés kell csak!
Biosba lépés: https://www.asus.com/hu/support/faq/1008829 - általában restart és F2 gomb lenyomva.
Hiba oka lehet: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install/unable-to-install-windows-10-on-my-asus-f5sl-ap179/3184586e-b698-4f83-b8fb-127fcdf258da
Valószínű a biost kell frissíteni először.

[ Szerkesztve ]

(#27897) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Ha a laptop ki van kapcsolva, a töltő halkan sípol. Ez mitől lehet? 2.5 éves.

(#27898) #21346560


#21346560
törölt tag

További minden jót mindenkinek! Én átpártoltam a ROG fórumba! ;)

(#27899) HoaryFox válasza bexinho23 (#27897) üzenetére


HoaryFox
őstag

Valószínű a trafó vinnyog. Nem tudom, hallottál-e már a "coil whine" jelenségről, na pont ugyanez van a te töltődben is.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#27900) bexinho23 válasza HoaryFox (#27899) üzenetére


bexinho23
őstag

Még nem hallottam erről a jelenségről. Csak furcsálltam, mert eddig még csak egy utángyártott töltőnél észleltem ilyen zajt. Úgy gondoltam, hogy a végét járhatja a töltő.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.