Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26601) #21346560 válasza Vancom (#26600) üzenetére


#21346560
törölt tag

Format c:\ és tiszta telepítés! :)

(#26602) mondeo61 válasza Vancom (#26598) üzenetére


mondeo61
tag

Szia, töröld a gyári drivert Iobit uninstaller progival + CCleaner futtatás, majd a drivert és innen tedd fel - http://ivanrf.com/en/latest-asus-drivers-for-windows-10 - azóta nekem is jó /N750JK/ + tedd fel a legfrissebb
ATK Package drivert is innen.

[ Szerkesztve ]

(#26603) BaumgartnerS


BaumgartnerS
újonc

Sziasztok, tegnap behalt az ASUS gépem. Használat után lecsuktam, és néhány óra múlva mikor felnyitottam már döglött volt. A ledek világítanak rajta, de teljesen sötét a kijelző, semmire sem reagál. A gép elvileg (másfél éves) még garis, így bejelentettem online. A leírás szerint futár hozza-viszi javításra. A gondom az, hogy a gép dugig van fotókkal, dokumentumokkal stb., amiket nagyon nem szeretnék elveszíteni. Mi az esélye annak, hogy a file-ok megmaradnak rajta a javítás után? Vagy van valami mód, ahogy a süket gépből ki tudom nyerni az anyagaimat?
Köszi a válaszokat.

(#26604) konyi79 válasza BaumgartnerS (#26603) üzenetére


konyi79
addikt

Szedd ki az adathordozót, tedd egy külső házba, majd mentsd le.

(#26605) anderledani válasza BaumgartnerS (#26603) üzenetére


anderledani
őstag

Nem akarlak hülyének nézni, de nyomtad 10 másodpercig a bekapcsoló gombot? Akksi ha kivehető, kivetted, visszatetted?

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#26606) BaumgartnerS válasza anderledani (#26605) üzenetére


BaumgartnerS
újonc

Köszi, tényleg mindent megpróbáltam. Aksi sajna nem kivehető, szétszedni meg nem merem, nehogy gorjon a garancia. Nyomtam a bekapcsológombot, volt aki az F9-et javasolta, azt is nyomtam, de kuka. :-)

(#26607) Vancom válasza BaumgartnerS (#26606) üzenetére


Vancom
csendes tag

asus supportról annyi a tapasztalatom, hogy barátnőm notiját 2 hete küldtük el garanciába, és mindent lementettünk róla, nehogy elvesszenek a dolgok. De végül a fájlok és programok érintetlenek maradtak. Gondolom hibától függ a dolog, hogy mihez nyúlnak hozzá, de megbontani szerviz előtt nem jó ötlet nem?

(#26608) Vancom válasza BaumgartnerS (#26606) üzenetére


Vancom
csendes tag

Olyasmit írtak az asusnál, hogy akkor formáznak esetleg hdd-t, ssd-t, ha a probléma szoftveres. de mivel ebben az esetben szerintem(!) a probléma nem ilyen eredetű, arra fogadnék, hogy nem nyúlnak majd az adattárolóhoz, hanem pl alaplap csere, vagy ami ilyenkor a bevett szokás.

(#26609) Gergosz2 válasza Vancom (#26608) üzenetére


Gergosz2
veterán

A szervizek minden esetben felhívják a figyelmet arra, hogy semmilyen felelősséget nem vállalnak a gépen tárolt adatokért.

(#26606) BaumgartnerS

Amikor bemész szervizbe elmondod nekik, hogy fontos adataid vannak a gépen, és vegyék ki helyben a merevlemezt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26610) Peterson_ válasza Gergosz2 (#26609) üzenetére


Peterson_
addikt

Igen, mindenképp kell mentés, vagy az a megoldás amit mondtál.
Én eltrehánykodtam, igy nem volt mentésem, amikor bevittem kijelző gonddal.

Az ügyintéző csaj mondta is a sablonszöveget, de volt olyan rendes, hogy kihívott egy szervizest, aki szintén meggyőződött róla, hogy kijelző hiba, így tuti nem nyúlnak az adatokhoz.

Összessegeben mákom volt, de többet tuti nem adom le mentés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#26611) w.miki válasza Ateszzero (#26596) üzenetére


w.miki
veterán

ismerősöm ugyanígy járt.
Csak neki a w8, és a w7 se ment fel a freedosra.
Sikerült megoldani a dolgot, vagy inkább küldje vissza a gépet?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#26612) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy 0km-es Asus gl552 laptopot es 3 fele pendrivrol, 3 fele windowsal probalkoztam beuzemelni a lapost. Mind a haromnal azt irja,hogy a windows telepitesi problema miatt nem folytathato! Rufusal keszitettem a win bootot pendrivra ntfs formatumban ahogy azt kell. Hardver problema lehet? Elore is koszonom a segitseget.

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#26613) Peterson_ válasza Cimbee (#26612) üzenetére


Peterson_
addikt

Triviális kérdés, de próbáltad másik USB csatiban is?
Valahol olvastam, hogy valakinek ilyen miatt sz*rakodott a telepítés.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#26614) Gergosz2 válasza Cimbee (#26612) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én a helyedben megpróbálnám media creation tool-lal csinálni a telepítőt. Én mindig ezt szoktam használni, mert legújabb frissítéseket tartalmazó kiadást szokta leszedni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26615) auth.gabor válasza Cimbee (#26612) üzenetére


auth.gabor
tag

Windows nem telepedik USB 3.0-ról, nincs hozzá driver egyik telepítőben sem, leggyakrabban a formázás után akad le valami teljesen másra utaló hibaüzenettel.

https://iotguru.cloud

(#26616) Gergosz2 válasza auth.gabor (#26615) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azért ebben nem lennék olyan biztos, mert az N550JK-ban csak USB3 port van és mégis sikerült felraknom pendrive-ról a windowst.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26617) auth.gabor válasza Gergosz2 (#26616) üzenetére


auth.gabor
tag

A jelen helyzetet nem ismerem, de tavaly szívtam pár órát pont azzal, a Microsoft-tól letöltött ISO-ban nem volt USB 3.0 driver és végtelen mennyiségű fórum téma foglalkozik azzal, hogy hova kell másolni a driver-t, hogy menjen.

https://iotguru.cloud

(#26618) auth.gabor


auth.gabor
tag

Másik témában volt egy szál a GL752 laptop kapcsán, az indító üzenet: [link]

Van néhány kritérium, ami alapján most laptopot keresek:
- i7-6700HQ vagy jobb
- FullHD (vagy jobb), IPS, matt, 15.6-17.3" között
- 1T HDD és M.2 SSD bővíthetőség
- legalább egy USB Type-C
- 16GB memória
- Win10

Jelentős előny a fém ház és a fém kijelzőhátlap és nagyjából 400e forintig tudok elmenni az árban, ennek megfelel néhány ASUS laptop típus.

Alapvetően mobiljáték- és egyéb szoftverek fejlesztésére használnám, nem játékra venném, de nem nagyon lehet combos laptopot venni, amelyik nem játékra van tervezve és nem szeretnék naponta más-más ügyfélhez elcipelni sok kilót... :)

A jelenlegi HP EliteBook 840 táppal együtt sincs 2 kg. A 14" kicsinek bizonyult, az első tippem egyébként egy ZenBook UX501VW volt, de a tesztek alapján a hűtése sokkal gyengébb, mint az N552/N752 vagy a GL552/GL752 hűtése, másrészt nincs benne HDD, ami azért hasznos dolog a mindenféle ritkán kellő dolgokhoz és a mentésekhez, de munkára SSD-t használok.

Most a GL552/GL752 és az N552/N752 között ingadozok, asztali munkához kell, sokszor naponta másik ügyfélnél, ahol többnyire nincs lehetőség második kijelzőre, ezért hajlok a 17.3" méret felé és az N752 felé.

Vélemény, tapasztalat, javaslat? :)

https://iotguru.cloud

(#26619) Gergosz2 válasza auth.gabor (#26617) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én is tavaly raktam fel a windowst, akkor sem volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26620) konyi79 válasza auth.gabor (#26618) üzenetére


konyi79
addikt

Bár én nem játszok, szerintem teljesen rendben van a UX501 hűtése. Ha jórészt a CPU-t terheled, akkor pedig főleg. A fenti kritériumoknak megfelelő gépet pedig -főleg ezen az áron- nem fogsz más gépet kapni. Van HDD-s változat is, csak azt nálunk nem forgalmazzák, külföldről kell beszerezned. Ellenben akkor az akkud is kisebb lesz, bukod a jó üzemidőt.
Azt viszont vedd figyelembe, a skylake meghozta a TN panelt a gépbe, csak a haswell-es jött mind IPS-el.

(#26619) Gergosz2
Nekem is simán megy USB3-al, decemberben is ment.

[ Szerkesztve ]

(#26621) auth.gabor válasza Gergosz2 (#26619) üzenetére


auth.gabor
tag

Tele volt a net ilyenekkel: http://www.tenforums.com/installation-setup/3290-not-able-install-new-iso-ssd.html

Ez a hibaüzenete: "We couldn’t create a new partition or locate an existing one. For more information, see the Setup log files."

USB 2.0 eszközről ment gond nélkül ugyanaz az ISO, a megoldási javaslatok között volt, hogy másoljam a telepítőre az USB3.0 drivert. Ettől persze lehet más a probléma, csak gondoltam szólok, hogy nálam ez volt a megoldás. :)

https://iotguru.cloud

(#26622) auth.gabor válasza konyi79 (#26620) üzenetére


auth.gabor
tag

"Bár én nem játszok, szerintem teljesen rendben van a UX501 hűtése. Ha jórészt a CPU-t terheled, akkor pedig főleg."

Néztem review cikkeket, az UX501 ötven fokra melegedett, a GL752 negyven fokra, az N752 38 fokig teljes terhelésen.

"Ellenben akkor az akkud is kisebb lesz, bukod a jó üzemidőt."

Asztalon használom leginkább, nem feltétlen előny az, hogy akkuról sokat menjen.

"Azt viszont vedd figyelembe, a skylake meghozta a TN panelt a gépbe, csak a haswell-es jött mind IPS-el."

Ami hirdetéseket eddig láttam, azokhoz IPS-t írtak, például: [link]

https://iotguru.cloud

(#26623) konyi79 válasza auth.gabor (#26622) üzenetére


konyi79
addikt

Lehet, a másik hűvösebb, nem azt mondtam ennek van a legjobb hűtése. Azért csak ultrabookról beszélünk, ebből a szempontból nem biztos egy 17-es gép a megfelelő összehasonlítási alap. Mobilitás szempontjából közel két véglet. Viszont az sem igaz, amit mondanak sok helyen, teljesen lefojtja az i7-et a gyenge hűtés. Egyébként a csuklótámasz alatt a sima SSD modellnél csak akku van, szóval ott nem meleg. A levegőt a billentyűzet felől szívja, szóval nemigen melegszik fel az aluház, talán a zsánernél csak, mikor terheled, oda fújja a meleget. Az alja még felül középen, ahol melegedni tud.
Az IPS figyelmeztetés ha nem volt érthető, a UX501-re vonatkozott.

(#26624) auth.gabor válasza konyi79 (#26623) üzenetére


auth.gabor
tag

"Egyébként a csuklótámasz alatt a sima SSD modellnél csak akku van, szóval ott nem meleg. A levegőt a billentyűzet felől szívja, szóval nemigen melegszik fel az aluház, talán a zsánernél csak, mikor terheled, oda fújja a meleget. Az alja még felül középen, ahol melegedni tud."

Ezeket néztem: [link] [link]

"Azért csak ultrabookról beszélünk, ebből a szempontból nem biztos egy 17-es gép a megfelelő összehasonlítási alap. Mobilitás szempontjából közel két véglet."

Igen, ez igaz. Én alapvetően nem akkuról használom utazás közben, hanem sokat cipelem, de munka közben asztalon és töltővel használom. Freelancer jellegű munkakört képzelj el: otthonról dolgozom, illetve sokfelé és sok ügyfélnél fordulok elő, de utazás közben nem használom a gépet.

"Viszont az sem igaz, amit mondanak sok helyen, teljesen lefojtja az i7-et a gyenge hűtés."

Ahja, a tesztek szerint stabil a teljesítménye, csak közben nagyon felmelegszik.

https://iotguru.cloud

(#26625) debrecenikri


debrecenikri
tag

Üdv mindenkinek!
Visszaolvastam, de nem találtam meg a teljes választ Azt meg lehet valahogy csinálni, hogy a lapos (x550j) ne az integráltat használja az asztalon se, hanem az nvidiát? Idegesít, mert nem érhetők el a megjelenítő beállításai az nV control panel-ben. Előre is köszi a válaszokat!

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#26626) admsoo


admsoo
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a laptopról? (245 ezer, Asus UX305CA FHD, Intel m3, 8gb, 256gb)

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/zenbook-ux305ca-fc141t-p330443385/#termek-leiras

Jelenleg van egy 4 éves laptopom (15", i7 proci, 540m) és jó lenne lecserélni egy ultrabookra.

Mennyire gyenge ez az új m3 proci? Van valakinek tapasztalata vele?

Üdv,
Ádám

[ Szerkesztve ]

(#26627) m4tyik4 válasza admsoo (#26626) üzenetére


m4tyik4
csendes tag

Üdv admsoo!

Nekem ilyen gépen van, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Az akku idő normál használat mellett 6-7 óra, ha csak szövegek szerkesztesz akkor volt már 9 is. A 4K videókat gond nélkül lejátssza, bár tudom hogy csak a kijelzője fullhd. Ha nem akarsz játszani és komoly számítás igényű feladatokat végeztetni vele a legjobb választás.

(#26628) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok

Az emailben ezt kaptam a szerviztől:

HDD(52%),Alaplap,thermal modul,hangszóró rendelve, Cserélve. Teszt ok.

A % a HDD-nél mit jelenthet az üzenetben? Elég sok dolgot cseréltek, bízom benne, hogy most már minden ok lesz a géppel. :D

(#26629) konyi79 válasza auth.gabor (#26624) üzenetére


konyi79
addikt

Értelek én, meleg. Csak ott nem fogod, azon a részén nem is érsz hozzá, meg ennyire felmelegedjen nem is tudom mit kell csinálni vele..
Na mind1, nem rábeszélni akarlak, messze nem tökéletes gép ez, sőt.. Csak nem ez a hibája, én pl sokkal inkább a hülye ezüst gombjait rühellem. Meg a 2/3 szélességű numerikus padot, munkára valami eszméletlen kreténség ilyet belerakni.

(#26630) auth.gabor válasza konyi79 (#26629) üzenetére


auth.gabor
tag

"Értelek én, meleg. Csak ott nem fogod, azon a részén nem is érsz hozzá, meg ennyire felmelegedjen nem is tudom mit kell csinálni vele.."

Nem a megfogás miatt probléma, hanem az, hogy ha a burkolat ötven fokos, akkor ennél csak melegebb lehet beljebb és a hő fárasztja az alkatrészeket... én meg hajtani akarom, például írtam a másik topic-ban, hogy "egy teljes backend build elkészítése a unit és integrációs tesztekkel kb. 4-8GB memóriát foglal, ennek a sokszorosát mozgatja meg, miközben 16-32 szálon fut és kihajtja az összes magot nagyjából 5-10 percig", szerintem a ZenBook nem erre a felhasználási módra van tervezve, ezért vetettem el, pedig alapvetően tetszik a koncepció.

"Meg a 2/3 szélességű numerikus padot, munkára valami eszméletlen kreténség ilyet belerakni."

Az az érdekes, hogy 17,3" méretben sem látszik szélesebbnek a numerikus pad, pedig lenne rá hely... :/

https://iotguru.cloud

(#26631) konyi79 válasza auth.gabor (#26630) üzenetére


konyi79
addikt

Ebben BGA tokozáson ül a proci, nem is engedi az Asus 80C főlé, ott elkezd throttlingolni, Aida szerint mikor néztem stabilan kitart 2,7-2,9GHz között valahol a 4 mag, szóval nem vészes, persze csak procit terhelve. Ez a hőmérséklet nem hinném gondot csinál. Én néha képeket dolgozok fel csoportosan, olykor videókkal nyűgölök, de ebből a szempontból tényleg nincs gond. Korábbi laposom Ivy i7-tel 105C-is elment, köszöni jól van azóta is. Szóval én nem féltem őket, 3-4 évnél tovább meg nem akarom használni.
Ezek a gombok meg... rengeteget dolgozok táblázatokban. Halálom. nem is értem, erre is simán elférne. Egyébként az összes Asus gép ilyen.

Ha egy-egy folyamat ennyi adatmozgást eredményez, ügyelj a meghajtóra is. Amelyik nem gyárilag PCI-e 4x meghajtóval van szerelve, az nem is kezeli, azok SATAIII only M.2 kompatibilisek, más az alaplap. Ekkora írás-olvasás művelethez meg lehet már hasznos lenne a gyorsabb interfész. Bár az512-es SSD-vel szereltekben meg sosincs HDD (Sőt, a kissebbekben a wifi is csak n-es --köszönjük Asus) Bár, ha kiesett a típus, akkor ezek nem lényeg neked, de lehet a dolog érinti a nagytesókat is.

(#26632) auth.gabor válasza konyi79 (#26631) üzenetére


auth.gabor
tag

"Ezek a gombok meg... rengeteget dolgozok táblázatokban. Halálom. nem is értem, erre is simán elférne. Egyébként az összes Asus gép ilyen."

Ahja... :/

"Ha egy-egy folyamat ennyi adatmozgást eredményez, ügyelj a meghajtóra is. "

Át fogom tenni az SSD-t a mostani gépből... de az adatmozgás leginkább memória-memória művelet, nem I/O... :)

https://iotguru.cloud

(#26633) 2.1


2.1
csendes tag

Sziasztok!A probléma

Asus b43e laptop saját kijelzőjén és a d-sub on keresztül zöldes árnyalatú, nem színhelyes képet ad. Viszont hdmi-n keresztül már hibátlan. Lehetséges megoldások?

almásderes

(#26634) Gergosz2 válasza 2.1 (#26633) üzenetére


Gergosz2
veterán

simán lehet, hogy a kábeled rossz.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26635) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek Asus A52N laptopja van. Az Asus oldalán Windows 7 driverek vannak csak fent, viszont a gépen Windows 10 van.
A hiba hogy a webcamera fejjel lefelé ad képet, és nem tudom átállítani sem.
Írták hogy a windows 10 drivere nem jó, a driver inf fájljában kell átírni a FLIP értéket.
De nincs hozzá jó driverem, csak amit maga a windows 10 telepít.

Mi a megoldás?

Köszönöm!

(#26636) Ronald


Ronald
csendes tag

Sziasztok!

Otthoni ,àltalànos hasznàlatra tervezek gépet venni.Fontos lenne a jó kijelző,lehetőleg IPS.
Mi a vèlemènyetek erről a gèpről ?

ASUS K401UB FR023T laptop
• Gyártó: ASUS • Processzor típus: Intel® Core™ i7 Processzor • Számozás: 6500U • Memória méret: 8GB • Merevlemez méret: 1TB • SSD / Flash meghajtó: 24GB • Kijelző méret: 14.0 • Felbontás: 1920 x 1080 • Tipus: Full HD LED / fényes • Videokártya típusa: GeForce 940M • Operációs rendszer: Windows 10 • Garancia időtartam: 2 év • Szin: Fekete / Ezüst

Köszönettel: Ronald

[ Szerkesztve ]

(#26637) Sdmv8


Sdmv8
tag

Sziasztok!

Van egy Asus N550-es laptopom (i5-4200H, GTX850m, 4gb ram) alapjáraton elég melegnek érzem, program szerint (CPU: 69-70fok, GPU: 67 fok).

Van a gépre még 1 év garanciám, szétszedhetem-e itthon? Annyira gondoltam, hogy a hátlapot leveszem és a hűtőket kifújatom sűrített levegővel. (a levegőt melyik nyíláson szívja a gép?)

Garancia menete, hogy működik, mert a panellal nem vagyok megelégedve, a kép egy kis idő elteltével beég a kijelzőbe (pl: win logó, bögésző sáv stb) mozgó kép esetén a kép tökéletes.

Kösz előre is.

[ Szerkesztve ]

(#26638) Gergosz2 válasza Ronald (#26636) üzenetére


Gergosz2
veterán

ez nem IPS-ses.

(#26637) Sdmv8

Nekem is ugyanilyen gépem van. A kijelző nálam is hasonlókat produkál de ez nem beégés, hanem IPS ghosting. Ha beégne a kép akkor konstans látnád a beégett részeket függetnelnül attól. hogy mit csinálsz, viszont ghosting esetén ha sokáig kint van egy statikus kép akkor utána láthatod a körvonalait ha homogén képre váltasz. De ez elszokott tűnni ha párat frissít a kijelző. Nálam rendszerint ez akkor szokott látszani, ha megnyomom a windows gombot és előjönnek a csempék a kék hátérrel.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26639) Sdmv8 válasza Gergosz2 (#26638) üzenetére


Sdmv8
tag

Köszönöm Gergosz, akkor maga a panel nem a jobb fajta, de a kép színei azok jók. Igen amikor, win csempére váltok, akkor nagyon látható.

A hátlap leszedéssel nem vesztek garanciát, hogy megnézzem mennyire poros a hűtő?

szerk: Esetleg egy 4gb-os memoria modult, ami jó ebbe a laptopba tudnál linkelni, mert a jelenlegi 4-et igen kevésnek érzem benne. Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#26640) Gergosz2 válasza Sdmv8 (#26639) üzenetére


Gergosz2
veterán

A hátlap leszedéssel nem vesztek garanciát, hogy megnézzem mennyire poros a hűtő?

Elvileg nem szedheted szét, de egy darab matrica meg semmi hasonló sincs a hátlapra ragasztva. Én évente viszem tisztíttatni meg újrapasztáztatni. De előtte is szétszedtem mert SSD-t tettem bele.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26641) Peterson_ válasza Sdmv8 (#26637) üzenetére


Peterson_
addikt

Ezek valóban magas hőmérsékletek, szinte tuti, hogy ráférne egy tisztítás, pasztázás.

Az alján semmilyen biztonsági elem nincs, így szét tudod szedni.
A hűtés egyik csavarján van egy matrica, de nálam speciel elég trehányul lett felragasztva, így sérülés nélkül le tudtam szedni, és újra tudtam pasztázni jó kis mx4-gyel.

Takarítani 2-3 havonta szoktam, így alapjáraton 30 fok körül megy minden, winyó caddyben 25 körül.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#26642) Ronald válasza Gergosz2 (#26638) üzenetére


Ronald
csendes tag

Köszönöm.Akkor dràga èrte a 270 ezres àr szerintem.Kàr,mert jók a paramèterei.

(#26643) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok

Létezik olyan, hogy usb porthoz vmiféle drivert kéne frissíteni?

Az a helyzet áll fent most, hogy 2*USB3.0 és 1*USB2.0 portból az egy darab usb2.0 nem működik, de úgy, hogy rádugva az egér vagy a pendrive ledje világít, de nem ismeri fel, nem mozog az egér? A két usb3.0-s működik ahogy kell.

Mit tudnék ezzel kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#26644) bandee0817


bandee0817
tag

üdv mindenki. van egy asus x550lb típusú laptopom, az i7 4500u-val szerelt. kb 7 hónapja próbáltam utoljára windows 10-et telepíteni rá, akkor különböző hibákkal találkoztam, mint pl a hangerő indokolatlan elhalkulása, nem állt le teljesen a gép, stb..... a kérdésem az lenne hogy tudja-e valaki hogy azóta javították-e ezeket a hibákat avagy továbbra se érdemes megpróbálkozni feltelepíteni? az asus support nem tud konkrét választ adni, így mind azótokat kérdezném, aki rendelkezik ilyen típusú géppel, avagy tud információt nyújtani ezzel kapcsolatban. köszönöm és béke :)

(#26645) Répaszedő


Répaszedő
újonc

Sziasztok!

Van egy ASUS A53B notebook-om.

Szeretnék bele SSD-t rakni, a HDD-t meg átalakítóval beraknám az optikai meghajtó helyére. A lényeg, hogy sehol nem találom milyen SATA csatlakozó van a gépemben. AIDA64 kimutatta, hogy a most bennelévő 750Gb HDD SATA 2es, de hogy a gép csatlakozója milyen azt nem. Tudom, hogy a SATA 3-as SSD is csatlakozik az 1 és 2es csatlakozóba, de szeretném tudni, hogy ha meg is veszem, akkor milyen sebességre számíthatok, ugyan is ez alapján szeretném kiválasztani a SSD-t. Ha nem fog gyorsan menni, akkor nem szeretnék feleslegesen drágábbat venni. Ha meg csak sima SATA akkor talán meg sem éri beruházni rá.

Amiket találtam leírásokat, ott mindenhol csak Sata, Vagy Searial ATA-ként volt leírva, egy helyen volt SATA 6Gb/s. A gép papirjaiban sem találtam semmi leírást. Lehetséges, hogy egy 2011es gép csak sima SATA csatlakozóval rendelkezik?

Örülnék ha valaki tudna segíteni, hogy vajon milyen a csatlakozó, esetleg hol lehet megnézni.

Képek a Bios-ról hátha segít majd valamit:
Kép1: http://www.kepfeltoltes.eu/images/234IMG_2676.jpg
Kép2: http://www.kepfeltoltes.eu/images/431IMG_2677.jpg

A gép adatai:
CPU: AMD E-450 1.65Ghz with Radeon HD6320
GPU: RAdeon HD7470M 1Gb
RAM: Samsung 4Gb DDR3 SDRAM 1333Mhz
HDD: Seagate 750Gb Sata 2
OS: Windows 7 Ultimate x64

Később a RAM-ot is szeretném bővíteni, nem tudom ez mennyire befolyásolja a fent leírtakat. Jelenleg 1db 4Gb-os modul van benne, ami mellé szeretnék még 1 ugyan olyat. A lap elvileg max 8Gb-ot bír 1333Mhz-en.

(#26646) szaboi6512 válasza Buster17 (#26559) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ez fent van?

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#26647) Répaszedő


Répaszedő
újonc

Időközben kaptam egy tippet, hogy rakjam fel az ingyenes HWiNFO progit, ami elvileg kiírja a nekem szükséges atatokat a SATA csatlakozóról.

Interface speed supported: Gen3 - 6.0Gbps
Current interface speed: Gen2 - 3.0Gbps

Tehát SATA 3as a csatlakozó a notebookban, de ami most benne van HDD az SATA 2es ha jól értelmezem.

Szóval, ha veszek SSD-t akkor elvileg teljes mértékben kitudom azt használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#26648) Gergosz2 válasza Répaszedő (#26647) üzenetére


Gergosz2
veterán

a sebességet a SATA vezérlőd fogja meghatározni, meg ugye azt mondani sem kell, hogy az SSD-k dobozára írt sebesség csak elméleti érték.

De azt borítékolhatod, hogy gyorsabb lesz mint egy SATA2 portra kötött HDD.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26649) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek Asus A52N laptopja van. Az Asus oldalán Windows 7 driverek vannak csak fent, viszont a gépen Windows 10 van.
A hiba hogy a webcamera fejjel lefelé ad képet, és nem tudom átállítani sem.
Írták hogy a windows 10 drivere nem jó, a driver inf fájljában kell átírni a FLIP értéket.
De nincs hozzá jó driverem, csak amit maga a windows 10 telepít.

Senki sem találkozott ilyennel?
Köszönöm!

(#26650) SZIGMA válasza Tomika86 (#26649) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

A hardverazonosító alapján tudsz drivert keresni hozzá, valamelyikkel jó lesz (vagy állítható lesz a menüjében).

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.