Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26951) SZIGMA válasza lemcsi (#26949) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Próbáld ki egy linux live rendszerrel és kiderül, hogy szoftver vagy hardver.Bár én a hardvert tartom továbbra is esélyesnek.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#26952) Kicsirics77 válasza myke01 (#26946) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pedig ha ccfl csöves a háttérvilágítás akkor bizony inverter is van benne,általában egy ilyen tejszínű tasakban van és 4 vastagabb gumiszerű vezeték jön ki az egyik végéből

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26953) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Van valakinek TP201SA notebookja? Gondolom ez hivatalos ASUS garanciás, ha ennyi helyen kapható. Lányomnak kellene szövegszerkesztésre, böngészésre.

.

(#26954) konyi79 válasza myke01 (#26946) üzenetére


konyi79
addikt

Ha már így szétkaptad, billentsd már ki azt a kijelző panelt, lesz rajta egy típuskód. A kábelt nézve az LVDS, LED-es kijelző lesz az...

Már csak a kora miatt is, core-i modellek többnyire már LED kijelzővel jöttek, valahol a core2duo éra végén volt a váltás. A CCFL panelek jobban 16:10-ek voltak, a 16:9 panelek meg LED

Sőt, biztos.

[ Szerkesztve ]

(#26955) Fortuuu


Fortuuu
csendes újonc

Hali! A véleményeteket szeretném kikérni az ASUS szervízéről, Asus notit készülök venni, szeretném tudni, hogy probléma esetén mire számítsak?

(#26956) TeebyKay válasza Fortuuu (#26955) üzenetére


TeebyKay
őstag

Arra, hogy ha gáz van vele hetekig nem lesz notid. Fel kell postázza az eladó az asus szakszervizébe mert csak ott lehet javítani sehol máshol az meg eltart egy darabig.

(#26957) Dhampir válasza TeebyKay (#26956) üzenetére


Dhampir
félisten

Hetekig? Már ők is a Lenovo szerviz szintjén dolgoznak? :F

(#26958) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Asus K501L-es laptop most lett újrahúzva friss rendszerrel (+ssd bővítés és takarítás is volt)
Ma viszont észrevettük, hogy nem megy a wifi. (Eddig ethernet kábelről volt a kapcsolat)
Driver fenn van, bios-ban engedélyezve, hiába bújom a netet, több tippet nem kapok onnan. Esélyes, hogy pl takarításnál nem kötötték vissza vagy ilyesmi!? Esetleg spontán elromlás?

Do you see the white shadow?

(#26959) Kicsirics77 válasza Frod (#26958) üzenetére


Kicsirics77
veterán

lehet nem rakták vissza a wifi antenna kábelt,vagy az egész modult ;]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26960) TeebyKay válasza Dhampir (#26957) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ismerősömnek volt gondja vele, beküldte a laptopot, két héttel később kapta vissza, ugyanúgy hibásan, visszaküldte, újabb két hét volt mire megjavították az egyik problémát a kettőből. Mégegyszer már nem akarta visszaküldeni mert kell neki a gép.

(#26961) Zoli-bácsi válasza Fortuuu (#26955) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szia,

nekem kétszer volt szervízben a gép, mindkétszer gyorsan (ha jól emlékszem szállítással 4-5 nap) és jól megcsinálták. Szóval pozitív a tapasztalatom velük.

(#26962) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Az Asus G551VW itt olvasható tesztjében írják:

A zsanér szerkezet 3 csavarral és egy fémes pánt segítségével csatlakozik a műanyag alsó burkolathoz. Amennyiben a hűtés rendszert nem tartjuk karban (bal oldali zsanérnál helyezkedik el) a hő által előidézett korrodáció miatt a réz perselyek (csavar tartó) kitörhetnek a műanyag vázból.

Tehát a fém nem fémhez, hanem műanyaghoz csatlakozik. Ez így van megoldva még az előd G551JW-nél is? :F

(#26960) TeebyKay

Köszi a tapasztalat megosztását.

(#26963) albinolynx


albinolynx
őstag

Zenbook UX303UA gépet szeretnék vásárolni. I5 6200u cpu, 8gb ram, intel hd 520 vga.
Akinek ilyen gépe van, tudna írni róla? Pro - kontra.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26964) pinnacle válasza pinnacle (#26953) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincsen még tapasztalat ezzel vagy a TP200SA-val? N3700, 3710 elég szövegszerkesztésre, böngészésre?

(#26965) Endkiller


Endkiller
csendes tag

Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan problémám, hogy az asus x555l gépemen nem müködik teljesen jól a hang kimenet. Ez kb annyit takar, hogy hiába dugom be a fejhallgatót, hangszórót, nem kapcsol át rá, hanem szól tovább a beépített hangszórokon. Viszont van amikor meg működik. Valaki tudna erre valami megoldást?

(#26966) Fortuuu


Fortuuu
csendes újonc

Hali, Asus ROG strix gl502vt noti-ról kérnék véleményt :)

(#26967) H.Roland


H.Roland
aktív tag

Van olyan, aki vásárolt Asus N552VW laptopot?

Az N552VW-nek sok alverziója van, amik processzorban, DRAM-ban, HDD-ben, SSD-ben és videókártyában (2 ill. 4 GB RAM) különböznek. Vannak FI, FY és FW altípusok.
Én a héten egy N552VW FW112T-t vettem 256 GB SSD-vel, 1 TB HDD-vel, 12 GB DRAM-mal, 1920 x 1080 Full HD kijelzővel. Ez 380 ezer Ft volt, nem mellesleg az egyik, ha nem a legdrágább verzió.

Az Asus honlapja szerint minden Full HD-s kijelző IPS paneles. Viszont, amikor otthon bekapcsoltam a laptopot, megdöbbenve tapasztaltam, hogy ez TN paneles. Amikor átvettem a gépet a boltban, ugyan bekapcsoltam a laptopot egy perc erejéig, de nem nézegettem a panelt, mert eszembe sem jutott, hogy nem IPS van benne.
Megkérdezem a boltot, hogy most mit lehet ezzel kezdeni, visszaveszik-e, kicserélik a kijelzőt, vagy más megoldás van-e, mert elképesztő az, hogy egy majd 400 ezres laptopot TN panellel áruljanak. Egyszerűen nem értem, hogy gondolta ezt az Asus.
Még annyi, hogy egyik N552VW specifikációjában sincs megemlítve a panel típusa, csak annyi, hogy 15.6 / Full HD LED matt kijelző.

Néztem, de nem találtam topikot az N552 laptopnak, így ebbe az általános topikba írok.

[ Szerkesztve ]

Minden relatív.

(#26968) konyi79 válasza H.Roland (#26967) üzenetére


konyi79
addikt

Lassan a topik öszefoglalóba is be lehetne írni, az Asus TN panelekkel trollkodik, 2016-ban, a felső-középkategóriában. Ráadásul azokban a modellekben is, amelyek tavalyi elődjében még IPS-ből is jobbfajta volt. :(

(#26969) pinnacle válasza H.Roland (#26967) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Melyik boltban vetted? Ha webshopban vásároltad 14 napig indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól. Mondjuk tényleg furcsa, hogy ennyi pénzért nem IPS van benne. Amit én kérdeztem, mindkettőben az van. (Igaz ezek után ki tudja?). Ráadásul a leírásban is IPS FHD (1920x1080)-t jeleznek. A fenébe a közepén nem jelzik.

[ Szerkesztve ]

(#26970) szabonagyur válasza pinnacle (#26969) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, a leírásban ott van, hogy van HD vagy FHD vagy IPS UHD vagy IPS FHD kiadása is.

Sokan nem veszik észre a per jeleket, hogy az bizony egy opciós dolog csak, úgy mint a 2/4 GB VRAM.

(#26971) H.Roland: a bolt mire fel cserélné? Te voltál tájékozatlan.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26971) H.Roland válasza pinnacle (#26969) üzenetére


H.Roland
aktív tag

A Laptopszalonban vettem.

Néztem most külföldi oldalak tesztjeit, és a N552VW-FW026T és N552VW-FY094T verziókban IPS van, csak ezeket itthon nem lehet kapni.

Egyébként jobban megnéztem az Asus oldalát, és a kijelzőknél van HD, Full HD, IPS Full HD és IPS UHD.
Ahova nincs odaírva az IPS, az a TN ezek szerint.

Nem tudom, hogy a prohardveres teszten milyen verziót kaptak a tesztelők, az viszont biztos, hogy ők sem voltak eléggé tájékozottak abban, hogy a Full HD-s verzióból van TN paneles is. Ez számomra fekete pont a cikknek. :((

Holnap felhívom a boltot. Két lehetőség van: vagy visszacserélik egy IPS panelesre, vagy magát a kijelzőt cseréli az Asus szerviz (pixelhibás kijelzőknél csinálnak ilyet pixelhiba-garancia esetén), de ez utóbbira sok esélyt nem látok.

[ Szerkesztve ]

Minden relatív.

(#26972) Fortuuu


Fortuuu
csendes újonc

Asus Strix szériáról vannak tapasztalatotok????

(#26973) Gergosz2 válasza Fortuuu (#26972) üzenetére


Gergosz2
veterán

Drága.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26974) Fortuuu válasza Gergosz2 (#26973) üzenetére


Fortuuu
csendes újonc

Oké, de ezen felül, túlmelegszik, throttlingol, recsegős, / szuper hűtés, problémamentes stb? :)

(#26975) H.Roland válasza szabonagyur (#26970) üzenetére


H.Roland
aktív tag

Igen, a tanulság az, hogy mindennek alaposan utána kell nézni, és a ph-s tesztekben leírtakat sem szabad alapul venni. Annyi vigasztal, hogy az asztali gép lecserélésére vettem, javarészt külső monitorra lesz kötve.

Azért azt megjegyzem, hogy egyrészt utólag könnyű okosnak lenni, másrészt a boltokban feltüntetett specifikációk sem egyértelműek, és eléggé tudatosnak kell lenni, hogy ilyet kiszűrjön az ember. Merthogy továbbra is azt mondom, hogy érthetetlen a TN panel egy ilyen kategóriában. Lehet, hogy várnunk kell még 1-2 évtizedet, mire kikopik a TN technológia.

[ Szerkesztve ]

Minden relatív.

(#26976) szabonagyur válasza H.Roland (#26975) üzenetére


szabonagyur
félisten

TN sajna minden kategóriában érthetetlen szerintem... :(

A cikkek pedig tájékozódásra jók max, boltok oldala szintén.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26977) pinnacle válasza szabonagyur (#26970) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Könnyen be lehet nézni az adatokat, először én is a középsőt láttam IPS-nek. Ezért is ajánlom mindenkinek a webes rendelést. Régebben még bolti átvétel esetén is volt lehetőség elállásra, nem tudom, most mi a helyzet. Laptopszalonnál pénzt 14 napig adnak vissza, cserére 31 napig van lehetőség.

H.Roland nem jelezték az IPS-t, lehet, hogy nálunk nem is forgalmaznak ilyet. Ha jó a mysoft keresője, akkor ezek az IPS-es modellek. Talán becserélik neked valamelyikre.

Valaki tudna nekem segíteni ebben a TP201, N3700 kérdésben?

[ Szerkesztve ]

(#26978) szabonagyur válasza pinnacle (#26977) üzenetére


szabonagyur
félisten

TP201: kevés a memória nagyon még ehhez is... :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26979) pinnacle válasza szabonagyur (#26978) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! TA201-et már 4GB-al árulják. Úgy már jó lesz? Nekem nagyon régi laptopom van, de semmi gond. Mindkettő proci jobb nála, csak nem tudom, hogy passzív hűtésnél, terhelésnél tudja tartani az órajelet, vagy visszaveszi, így lehet, hogy a végén a papírforma ellenére gyengébb, mint a C2D P8400.

[ Szerkesztve ]

(#26980) szabonagyur válasza pinnacle (#26979) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kis méretbe nagyon olcsón, nem lesz jobb sajnos. a CPU szerintem meg épp, hogy a P8400-al lesz egy szinten, itt amin nyersz az akksi idő, stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26981) pinnacle válasza szabonagyur (#26980) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! Annyi elég is lenne, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy akinek ilyen laptopja, CPU-ja van, mi a tapasztalat. Üzletben még az Acer Travelmatet ajánlották, de azt mindenki szidja, majd megkérdezem a topikjukban mi a helyzet.

(#26982) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Asus X550JX-XX292D-re "varázsolható" Windows 7 úgy hogy a laptop minden funkciója működik vagy ne is próbálkozzak ? :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#26983) H.Roland válasza szabonagyur (#26976) üzenetére


H.Roland
aktív tag

Valószínű, hogy amíg marad az LCD technológia, marad a TN panel is, mindegy, hogy ez hány évet, évtizedet jelent még.

Minden relatív.

(#26984) Dhampir válasza H.Roland (#26983) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy egy nagyon jó minőségű hagyományos panel néha jobb, mint egy több ponton bevilágítósan szerelt, olcsó IPS kijelző.

(#26985) szabonagyur válasza Riccsiz_h (#26982) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia,

Ahogy mondod ha varázsló vagy akkor mehet, mivel Google-ből kell összevadászni a drivereket... A gyártói oldalon amihez van driver az támogatott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26986) H.Roland válasza Dhampir (#26984) üzenetére


H.Roland
aktív tag

Ha hagyományos panel alatt TN-t értesz, erre azt tudom mondani, hogy akkora szakadék van az IPS és a TN között, hogy inkább nézek egy helyenként bevilágítós, olcsóbb IPS panelt, ami normál használat mellett sokszor fel sem tűnik, mint egy TN-t, aminek az elfogadhatatlan betekintési szögeiért és az általa okozott kényelmetlenségért semmi nem kárpótol.

Szívesen megnéznék egy "nagyon jó minőségű hagyományos" TN panel és egy olcsó, bevilágítós IPS panel közötti különbséget, hogy felhasználói élményben mennyivel ad többet az előbbi. Nem lepődnék meg, ha semmivel.

Minden relatív.

(#26987) Dhampir válasza H.Roland (#26986) üzenetére


Dhampir
félisten

Amikor IPS-nél a fekete szín inkább lila, vagy ghosting-ol, az sem valami szép látvány.

(#26988) PrinceHerceg válasza Dhampir (#26987) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ezek sajna elég általános dolgok! :)

Engem inkább az érdekelne, hogy az X52J t. lapimban miért olyan marha hangos, értsd ciripelős, az egyébként 100/100-as HDD-m? :))

(#26989) Dhampir válasza PrinceHerceg (#26988) üzenetére


Dhampir
félisten

Csere más típusú HDD-re?

(#26990) PrinceHerceg válasza Dhampir (#26989) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Minden HDD-vel ezt csinálja... szóval szerintem vhogy zaj, esetleg vibrálásmentesíteni kellene! :)

(#26991) davidsz válasza PrinceHerceg (#26988) üzenetére


davidsz
őstag

Nekem az egy hetes Zenbook Pro-m zizereg, pedig 512SSD van benne. Lemezműveleteknél, valamikor még egér mozgatás közben is zizeg. Azus központot felhívtam. Azt mondták, hogy ez ilyen. Amíg minden működik, addig ez nem garanciális gond.... :W

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#26992) albinolynx


albinolynx
őstag

Ált. a zizegős hangokat valamilyen induktivitás tekercsei generálják. Quadro vga-nál is volt ilyen. Ott szerencsésen ki tudtam "önteni" pillanatragasztóval a tekercsközöket és megszűnt a zizegés.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26993) Jona00 válasza davidsz (#26991) üzenetére


Jona00
csendes tag

Nekem HDD + SSD volt benne az ASUS N552 WV laptopomban, de úgy éreztem hangos a HDD és kicseréltem SSD-re (így most 2 van benne), na ennek is van hangja, csak jóval halkabb, az-az valami más okozza a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#26994) Ákos1111


Ákos1111
tag

sziasztok,

tudtok javasolni egy max 300.e hufig jó asus laptopot.
mi számít jónak nálam?
kijelző max 14,1-es, csendes, ne melegedjen, STRAPABÍRÓ legyen.
válaszotokra várva, üdv.:

Ákos

(#26995) Bkrisz9 válasza Ákos1111 (#26994) üzenetére


Bkrisz9
őstag

A milyen notebookot vagyek topik a te helyed illetve annak az osszefoglaloja. Egyebkent valamelyik UX303/305 de jo lenne tudni mire tervezed hasznalni.Arra figyelj, hogy FHD IPS legyen. A laptopszalon pl. kiirja mindig ha IPS a kijelzo.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26996) Ákos1111 válasza Bkrisz9 (#26995) üzenetére


Ákos1111
tag

munkára.
értsd itt: word, net, outlook,nagyobb pdf-ek ami keményebben eheti a memóriát az a autocad, de csak 2D-ben.

ami tényleg fontos lenne,h strapabíró legyen, ne legyen nehéz és jó akksival rendelkezzen: jövök megyek egész nap.
köszi!

(#26997) Bkrisz9 válasza Ákos1111 (#26996) üzenetére


Bkrisz9
őstag

hu, hát erre nem egy konzumer gép való hanem valami üzleti de azok dupla árban vannak vagy használtan. Továbbra is valamelyik UX-es Asus ami ennyiből kijön újonnan de csodát ne várj tőlük.
Ha a VGA elég benne akkor a HP Envy 13 van még 340-ért. Ez már inkább a munkagép kategória.
Továbbiakban térjünk át a feljebb említett topikba és annak összefoglalójához!

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26998) Ákos1111 válasza Bkrisz9 (#26997) üzenetére


Ákos1111
tag

Köszönöm!

(#27000) szabonagyur válasza #45553408 (#26999) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Nekem is ilyen, amikor nincs a dvga terhelve csak eszközkezelőben látszik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.