Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26301) Frod válasza Tomi_Sci (#26293) üzenetére


Frod
addikt

Köszi szépen, ránézünk :R

Do you see the white shadow?

(#26302) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok Asus K501Ux-ben van M.2 foglalat. Kérdésem csak sata vagy Pcie szabványt is támogat? Most egy 240GB-os V300 van benne. Ha támogatja a Pcie szabványt és bele menne egy ilyen ssd lehetne érezni a gyorsulást?

(#26303) szobbal válasza Titmouse09 (#26295) üzenetére


szobbal
csendes tag

Hello!

Ezek szerint megjött mindened és dual neked is :)
Én a WiFi sebességet sose néztem, 1080p HD filmek mennek az itthoni szerverről, Másolni is szoktam de használom én is a kábelt. Nem mértem meg még soha. De mivel kb 2 fal van az egyik WiFi és köztem egy födém a lenti WiFi és köztem. így szerintem ki se használnám. De már nem is emlékszem hogy milyen progival lehet lemérni. Amúgy meg a WiFi és kényes dolog. lehet nem szeretik egymást a laptopod meg a router. De ez csak egy tipp.

Xiaomi Redmi2 Pro 2GB, Asus X550DP, Lenovo A7

(#26304) HF77


HF77
őstag

üdv
adva van egy Asus K50ID laptop
ezt a ramot kezelheti? (én nem találok erről semmit)
Kingston 4GB DDR3 1333MHz KVR13S9S8/4

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#26305) TeebyKay válasza HF77 (#26304) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ahogy elnézem igen. A frekiből vissza fog venni mert csak 1066-ot támogat a lap, de egyébként rendben van.

(#26306) HF77 válasza TeebyKay (#26305) üzenetére


HF77
őstag

mert hogy tőlem vásárolták ebbe a gépbe, és állítólag nem megy...bios felismeri, de tovább nem tud menni, bootnál
ezt mondja a vevő!!
sajna nekem rossz vétel volt, így nem tudtam kipróbálni..!! csak mivel két darabról van szó, kicsit furcsa, hogy egyik sem megy.. :U

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#26307) WestCoast92


WestCoast92
tag

Sziasztok!
Most vettem egy Asus x556 laptopot előre telepített win10-el, és az a kérdésem hogy hol találom a windows licensz kulcsot?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#26308) konyi79 válasza WestCoast92 (#26307) üzenetére


konyi79
addikt

A MS szerverén.
Nem kell már hozzá, automatikusan fog aktiválódni telepítéskor, ha van internet.
Rendszer tulajdoságai között meg bírod nézni, de nem lesz rá szükséged.

(#26309) WestCoast92 válasza konyi79 (#26308) üzenetére


WestCoast92
tag

Igazából ha esetleg újra kéne majd rakni azért kérdeztem.
Köszönöm válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#26310) Bkrisz9 válasza WestCoast92 (#26309) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Ki lehet olvasni a biosból ahogy én tudom, bár win 10-nél elméletileg már nem kell, hw ID alapján megoldja magának. A recovery partícióra vigyázz csak újratelepítéskor, azt ne töröld/formázd.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26311) Matexx99


Matexx99
tag

Szervusztok!

Ma vásároltam egy Asus k501 LX-gépet, és a problémám az, hogy folyamatosan megy a venti benne. Speedfannal próbáltam, de lefagy és nem tölt be, újra install után sem. HWinfo64 sem segített. A háttérben nem akadt be semmi, Aida szerint 0% cpunál is folyamatosan 4000-et forog a venti. Valami okosság erre?
Köszi előre is.

(#26312) Bkrisz9 válasza Matexx99 (#26311) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Keresőbe keress rá, valaki csinált már hőprofilt is hozzá azt hiszem. :D

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26313) Matexx99 válasza Bkrisz9 (#26312) üzenetére


Matexx99
tag

köszi, rajta vagyok :)

(#26314) Matexx99


Matexx99
tag

Ismét én, de ígérem ez lesz az utolsó segélykérés... :D
Adott a k501lx, minden driver fent (legalábbis remélem) és azt tapasztalom, hogy bár az asztalon lévő szövegek-ikonok élesek, a felugró párbeszéd ablakokban minden kicsit elmosódott. Nem tudok rájönni mi lehet a probléma, a keresőben már utána néztem (de ez nem azt jelenti, hogy nem írtátok már le negyvenszer, hogyan is kell ezt megoldani... :) )

Köszi a segítséget előre is

u.i: és a kukacot sem bírom előhívni az altgr+v-vel, pedig egy félórája még tökre működött.

[ Szerkesztve ]

(#26315) Orlin válasza Matexx99 (#26314) üzenetére


Orlin
addikt

Szia! :)

Windows 10 tippek – Homályosan megjelenő programok hibaelhárítása

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26316) Matexx99 válasza Orlin (#26315) üzenetére


Matexx99
tag

Köszönöm!
A kukac meg az evernote miatt tűnt el, mert pont arra a billentyű kombinációra rak default egy hotkeyt. (emiatt szívesen elbeszélgetnék a developerrel amúgy...)

(#26317) mario777


mario777
újonc

Sziasztok!
Van egy Asus x50r notebookom ezekkel a tulajdonságokkal:
Alaplap: Asus F5000R
CPU: Mobile DualCore Intel Core Duo T2250, 1733 MHz
RAM: DDR2 667 2x1GB

Az lenne a kérdésem, hogy erre az alaplapra ha veszek egy Intel Core 2 Duo Mobile T7600 2.33 GHz- es procit és 2 darab 2GB-os ddr2-es 667MHz-es RAM-ot akkor kezelni fogja az alaplap ezeket?

Egyáltalán lehet így bővíteni ezt a típusú alaplapot?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#26318) cabii


cabii
tag

Sziasztok,
egy asus x302UJ laptop vásárlását tervezem, de felmerült egy csomó kérdés velük kapcsolatban, és nem igazán jutottam válaszra, hiába olvastam utána...
Első kérdésem, hogy aki használt, látott ilyen laptopot, mennyire hangos? gondolom, ha meghajtom, eléggé, de mondjuk alapból, szövszerk, netböngészés közben mennyire elviselhetetlen a sivítása? ezt mennyire befolyásolja a dedikált GeForce 920M?
Azt hallottam, hogy alaplapra forrasztott ram-ja van, plusz egy slot. Tehát ha nem tudok/akarok azonnal 8GB-s kiadást venni, akkor tudom utólag bővíteni garivesztés nélkül?
13"-os, matt kijelzőjű gépet keresek, ha ezt nem ajánljátok, akkor esetleg helyette valamit?
Köszi előre is!
Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#26319) Gergosz2 válasza cabii (#26318) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én a helyedben ránéznék a HP 430 G3-ra is. Nem tudom milyen lehet ez a gép, de az X széria hiányosságaiból kiindulva, nem hiszem, hogy itt is megerőltették volna magkat ASUS-ék, szimplán csak kisebb gépet csináltak.

Ha esetleg nem ódzkodsz a használt de garanciás gépektől, akkor kapni nagyon jó TP és HP Elitebook gépeket amik minőségben elég nagy ugrást jelentenek.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26320) cabii válasza Gergosz2 (#26319) üzenetére


cabii
tag

köszi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#26321) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Lenne egy problémám amire nem tudok megoldást találni ,úgy nézz ki megy vissza garanciába ,de azért elmesélem mi a helyzet hát ha van nálam okosabb és megoldódik.

Pontosan egy Asus X554L ,Bios szerint X555LAB Series

Core i3-5010U
4GB DDR3
Intel HD5500
stb.

Lényeg,egyik napról a másikra eltűnt a hang, jobb oldalt lent az asztalnál is ki van x-elve a hang ikon.

Mondom mi a szössz,nézem a vezérlőpultban a hangoknál ,nincs telepített hangeszköz....! :Y

Oké ,eddig nem volt semmi probléma de biztonság kedvéért letöröltem az Audio drivert és újra felraktam,ki próbáltam a régit is ,meg a legfrissebbet is de semmi változás.

A legkomolyabb,hogy az eszközkezelőben semmi kérdőjel sehol,mint ha minden rendben lenne és a hangokhoz csak annyit írt ,hogy "Intel hang" ,most meg illeszteném a képet a ebbe a hozzáoszlásba de már az is eltűnt..... :DD

Biosban minden úgy van ahogyan eddig,nem is volt belenyúlva,most azért csináltam egy resetet és újra tettem a Windows-t,de semmi változás.

Alapból a Windows 10 felismerte a hangot driver nélkül is,most meg se vele se nélküle nuku.
Szerintetek? :R

(#26322) TeebyKay válasza TechN7ne (#26321) üzenetére


TeebyKay
őstag

Szinte biztos, hogy bedöglött az integrált hangkártya. Garinál jobb lehetőség nemigen van (max rádugsz egy külső hangkártyát :D).

(#26323) Matexx99


Matexx99
tag

Szervusztok!

Asus k501 lx (i5 5200u)-nek mennyi lenne a normális, terehelés alatti proci hőmérséklet? És úgy általánosságban mi az ami még elfogadható és mi az ami már sok?
Nekem olyan 73-as átlagot csinál játék alatt, a legelején csúszik fel 80-ig, de az egyáltalán nem tartós. Jó ez így vagy sem? (Mondjuk megjegyezném, hogy ehhez vissza kellett vennem a procit 92%-ra, mert különben simán verte a 90 fokot. Az itt talált hőprofilt használom hűtéshez.)

(#26324) HoaryFox válasza Matexx99 (#26323) üzenetére


HoaryFox
őstag

Tjunction 105°C, még bőven benne vagy. :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26325) Matexx99 válasza HoaryFox (#26324) üzenetére


Matexx99
tag

Köszönöm! :) A tjunction az az érték, ahol a proci lekapcsol, gondolom. Apropó, hány foktól illene throttlingolnia? Mert még soha nem mutatta az aida, hogy ilyen történne, akkor sem amikor 90 fokot verdeste :)

(#26326) HoaryFox válasza Matexx99 (#26325) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ha jól olvastam utána, a max. hőmérséklet 90%-nál throttlingolni, tehát a te esetedben 90+ °C.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26327) Matexx99 válasza HoaryFox (#26326) üzenetére


Matexx99
tag

:R nagyon szépen köszönöm!

(#26328) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy asus notebookot (asus gl552j)
A problémám az lenne hogy fel csatlakozik az otthoni wifi hálózatra, de semmit nem tölt be. (Pl.: A youtube bejön, de a videó nem indul el).
Aztán játszok egy játékkal (The division) azt sem tölti be. Mármint magát az uplayt se. Na a net az jó, mert asztali gépen hasít. De azaz érdekes néha működik behoz mindent aztán egyszer csak off, semmi nem jó. Win 10 van rajta, a net pedig upc. (Hátha számít valamit) Szerintetek mi lehet a probléma?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#26329) Gergosz2 válasza kiezTe90 (#26328) üzenetére


Gergosz2
veterán

Első körben a drivert nézném meg, hogy felraktad-e. Egy reinstall nem kerül semmibe és megér egy próbát.

Utána win10-nek néznék utána. Nem emlékszem, hogy valaki hasonló hibát említett volna ebben a topikban, szóval javaslom, hogy a W10 topikba nézz ben.

Utána szétnéznék a router körül, mert gyanús szokott lenni, hogy valami kábelen jó(asztali gépből feltételezem) de a Wifi-vel meg bajok vannak.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26330) Tomi_Sci válasza Matexx99 (#26323) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nekem 75 fölé még nem ment. 73 szokott lenni a max.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#26331) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Van egy ASUS EeeBook E403SA. Ez alapján lett készítve a telepítő lemez.

Fel is telepedig működik pár napig aztán egyszer csak nem bootol a gép, hanem preparing automatic repair-t ír ki.
Nem lett rá telepítve semmi. Ezt megcsinálja Win 8.1 esetén és Win 10nél is.
Amikor telepíten nem 2 partíciót hoz létre, hanem 4-et.

Mitől van ez?

Mi lehet a hiba oka?

(#26332) HoaryFox válasza cekkk (#26331) üzenetére


HoaryFox
őstag

Próbáld meg telepíteni a gyári USB telepítő készítő progival [link]
Mondjuk egy HDD ellenőrzést is tartanék, hátha ott a hiba.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26333) pety27


pety27
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Asus GL552JX laptopot,win10 et raktam fel rá. A gyári driver lemezen kívül milyen programokat ajánlanátok még rá hogy a "legtöbbet" kihozzam belőle? Érdemes biost is frissíteni rajta ,ha van újabb verzió? Illetve szerintetek az miért van hogy a gyorsgombok (fn+f1-f2...) mind működnek,kivéve a bill. háttérvilágítása nem..?a drivert felraktam hozzá,de nem is világít csak bootolás előtt.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#26334) konyi79 válasza pety27 (#26333) üzenetére


konyi79
addikt

Billentyűzet világításhoz az ATKACPI driver and hotkey-related utilities-t rakd fel.

(#26335) Gergosz2 válasza pety27 (#26333) üzenetére


Gergosz2
veterán

Szerintem még szedjél le belőle.

Pl. Asus Splendid, Update semmire sem jók a saját tapasztalatom szerint.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26336) Bkrisz9 válasza Gergosz2 (#26335) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Előbbi egyetlen egy dologra jó: Amikor sokat bámulok fehér képet, pl wordnél vagy programozásnál akkor átváltok szemkímélő módra, az a sárgás árnyalat sokkal kényelmesebb a szemnek, sokkal később fájdul meg.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26337) cekkk válasza HoaryFox (#26332) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!

(#26338) cekkk válasza HoaryFox (#26332) üzenetére


cekkk
veterán

Szia!

Az ezzel készült penről fel sem lehet telepíteni a gépre a windows-t :(

(#26339) HoaryFox válasza cekkk (#26338) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ugyanaz a hiba? Esetleg másik ISO-val is megpróbáltad?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26340) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

2 hete cseszeget ezzel a frissítéssel.Megvártam a win keddi frissítést,de még mindig.El lehet ezt tüntetni valahogy?Telepítettem már vagy 50-szer.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26341) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Gondban vagyok, rosszalkodott a GPU (GF555M) driver a WIN 10-en ezért leszedtem DDU-val, nem ez az első eset, hogy ezt használom. Eddig megszoktam, hogy újra indítás után az Eszközkezelőben ott van egy ismeretlen eszköz amit át állítók MS szabványos videó adapterre és mehet vissza az Nvidia driver, most viszont nincs ott. Így leszedtem a intel (HD3000) driverét újra indítottam fel tettem az intel drivert, de továbbra sem tudom a GF-et fel tenni.
Több intel és NV drivert is próbáltam, de nem akar működni.
Valakinek lenne ötlete mivel próbálkozzak?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#26342) mkbla


mkbla
senior tag

Üdv mindenki,

Van egy ASUS X550JK laptopom, nagy csalódás többet vártam, aki teheti inkább kerülje.
(i5, 8GB ram, NV 850m,ssd)
A legnagyobb problémám, hogy indokolatlan módon kikapcsol. Nem tudom mire vélni inkább random mint szerintem bármi is befolyásolná.
Mivel egész jó vga van benne igy játszani is jó lenne , ha 5 percnél tovább is tudnék. Alapból a persze rákötöm vagy monitorra vagy tvre ahol pl DR3 esetleg Fifa 15-tel tolnám úgy 2-3 percig. Ha csak monitor van rajta és honozok, akkor talán 10 percet is hajlandó működni.
Apróbb érdekességek és észrevételek:
alapból eddig 8.1-gyel használtam, de most nemrég 10et tettem fel, az alap driverrel amit a windowst tett fel, le tudtam játszani egy meccset a fifával, csak sajna eléggé szaggatott illetve belassult néha (azelőtt 8.1-gyel soha nem volt probléma) igy hát leszedtem a legfrissebb drivert és kezdőtött a kikapcsolgatás 2-3 percenként.
DR3 tv-n full hdban teljesen játszhatatlan. Feltettem az aidát, ami szerint akár 96 fokig is felmelegszik a proci. Amit még észrevettem, hogy ha nem kötök rá semmi külső monitort tvt akkor ez a hiba nem áll fönn, tehát honozás közben sem lép ki illetve a DR3 sem kapcsolja le a gépet, holott a proci ugyanugy szaladgál 90-94 fokon.
A kérdés az hogy mi lehet erre a megoldás? Driver? ezt esetleg visszaküldjem gariba? Kicserélik megjavitják? felejtsem el dobjam ki ez ilyen szar?

Előre is köszönöm a segítséget :R

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#26343) alfa20 válasza alfa20 (#26341) üzenetére


alfa20
senior tag

1,5-2 óra szenvedés után, egyszer csak W10 lefrissítette magának az intel drivert és előkerült az Általános adapter... :Y :W

nem mind ha legalább 500x nem nyomtam volna rá a frissítések keresésére... MS...

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#26344) Gergosz2 válasza mkbla (#26342) üzenetére


Gergosz2
veterán

Mi az a DR3? Meg a honozás?

Az X széria amúgy sincs a toppon, ezt sajnos tudjuk. A hűtése elég bajos szokott lenni, bár lehet egy kör garanciáztatást megérne a dolog. Bár akkor is melegedni fog, de sanszos, hogy valami más bibi is van nálad.

Én a helyedben, ha nemrég vetted a géped, visszavinném és vennék helyette egy másikat, mert ez borítékolható, hogy nem lesz jobb, főleg, ha elkezdek szerelgetni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26345) mkbla válasza Gergosz2 (#26344) üzenetére


mkbla
senior tag

DR3 - Dead Rising 3
HON - Heroes of Newerth

Ezen a garancia dolgon én is gondolkodtam, de ez céges gép, emagról rendeltük, nemtudom h mit értetlenkednek majd meg h mennyi isőbe fog telni, nem akarom visszaküldeni 2-3 hétre hogy megkapjam teszt OK-val. mindamellett hogy otthon néha játszom ez munkaeszköz, és kényelmetlen enélkül dolgozni..
Milyen más bibi? tavaly júliusban vettem a gépet. Úgy alapjáraton, ha nem játszok rajta, külső monitoron, akkor semmi baja (a sajátján is el lehet játszani meg nem vagy le, csak kicsi, third person shooterrel inkább jobb full hd-ban halomra ölni a zombikat a 100centis tv-n..) Általános irodai használat mellett nem igazán fagyogat le, másik verzió az h átpasszolom egy kollégának én meg valahogy szerzek magamnak másikat...

[ Szerkesztve ]

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#26346) frovery


frovery
senior tag

Adott egy X553M lapos.
Decemberben rendelnem kellett hozzá egy kijelző kábelt, mert hol volt kijelző, hol nem. Január végén megjött de rövidebb volt 5-6 centivel. Ma megjött valahára a hosszabbik fajta, összerakom de egy olyan hibát produkál, ami előtte nem volt és meghaladja a tudásomat.

Töltőre rakom, mindegy, hogy benne van az akksi, vagy nincsen, csak a zöld leg villog.
Mellette a hálózati töltő ledje semmi, nem is világít. Ha rányomok a bekapcs gombra, akkor folyamatosan világít, amíg nyomva tartom. Azután villog tovább. Természetesen semmit nem is csinál, még a venti sem pörög fel. Kivettem már a ramot is, hdd, odd-t is.
Mi lehet a hiba?

(#26347) fuze


fuze
őstag

Megőrülök attól, hogy a laptopom magától bekapcsol miközben alvó módban van :W Főleg azért bosszantó, mert olyan is előfordult, hogy a laptoptáskában indult el! Ez mindig csak akkor történik, ha akksiról megy! Amikor bedugva használom, nem történik ilyen!

Az energiabeállítások kiegyensúlyozottan vannak, és már ott is be van állítva, hogy "felébresztési időbélyegzők" NEM. Azt már megfigyeltem, hogy ha ez be van kapcsolva, akkor hálózatról is elindítja magát, hogy frissítsen.

A vicc az, hogy én szerintem nem a frissítés miatt kapcsolja be magát, nekem viszont lövésem sincs, hogy mi okozza.

Plusz infó, hogy HDD caddy is van a gépben, ami szokott furcsa dolgokat csinálni amikor akkun van a gép. Például másodpercenként (!) felpörög amikor elalszik a kijelző... érthetetlen. Remélem van valami megoldás

Gépem:
Asus G56JR
8GB ram
120 GB samsung evo SSD
Delock HDD Caddy+ Gyári 1TB HDD

Windows 10

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#26348) Gergosz2 válasza fuze (#26347) üzenetére


Gergosz2
veterán

Érdekes.

Nem tudom, mennyire segít, de nekem is volt hasonló gondom. Nálam a vezeték nélküli egér okozta a bajt, mert nem kapcsolt ki vagy valami hasonló. Ha alvóba tettem a gépet , már arra is felkelt, ha nagyon kicsit megmoccant az egér, még kattintani sem kellett.
Gondolom már nézted, hogy mi keltette fel legutóbb a géped,ha nem akkor érdemes ránézni.

HDD caddy-s rész nekem Window-os bugnak tűnik. Elvileg a W8 is sokat parkoltatja a HDD fejet, hogy spóroljon. Gondolom W10-nél is van ez(nem mondom 100%-ra de valamit ezzel kapcsolatban is olvastam, hogy a W10 még többet csinálja.), és ha akkuról megy akkor még jobban visszaveszi.

Amikor elfelejtettem, hogy fent maradt a notebook fan control és túráztatta a gép ventijét akkor olvastam utána a Power4Gear-nek, és ott is számoltak be páran arról, hogy ez is bugos lehet, és nem nagyon csinálja azt amit kéne.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26349) fuze válasza Gergosz2 (#26348) üzenetére


fuze
őstag

Az egér nálam nem ébreszti. Az bluetooth-os és régebben már kipróbáltam, hogy reagál rá vagy sem.

Hol tudom megnézni, hogy mi ébresztette fel?

Az is lehet, hogy a Caddy béna, illetve olvastam, hogy vannak olyan notebookok, amelyek nem szeretik annyira a caddy-t. Ez is lehetséges.

Jaj a Power4Gear... Régebben használtam és nekem nem volt gondom vele. Azonban energiatakarékos módban olyan gyalázatosan lassú volt a gépem, hogy úgy döntöttem nincs értelme használni. Nem is nagyon értem minek vannak ezek a parasztvakító driverek... A legrosszabb a Splendid vagy mi, ami automatikusan szarja el a monitor színeit. Hát nem aranyos? :)

adms.hu | UI Designer

(#26350) anderledani


anderledani
őstag

Edigital-ban akciós a K501UX, vettünk is egyet, és az a szerencse ért, hogy bár az oldalon 4 giga ram volt feltüntetve, 8 van benne.
Mit érdemes tudni erről a típusról, mik a tapasztalatok vele?

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.