Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26901) konyi79 válasza SidCorky (#26898) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem a tavalyi jw, azaz a haswel-es modellek. A többi lutri, vagyis inkább tn
Meg talán a 4k-sok

(#26902) suhamer


suhamer
csendes tag

Sziasztok!
Notebook vásárlás előtt állok és kinéztem egy ASUS GL552VW-CN515D-t [link] . Érdekelne, hogy mi a véleményetek, saját tapasztalataitok erről a masináról, esetleg ha tudtok jobb ár/érték arányban jobbat ebben a kategóriában, ne tartsátok magatokban. :)
Előre köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#26903) Diokhan válasza zldrk (#26896) üzenetére


Diokhan
addikt

Szia.

Hasonló dolgot csinált az én K70IO-m is, a következőket javaslom.

A bekapcsoló gombbal pár percig azért harcolj, nyomkodd, hol erősebben, hol gyengébben, hosszabb-rövidebb ideig, majd ha ez nem használ, próbálj meg egy másik tápot. Ha rendesen be volt csomagolva és nem Ace Ventura szállította a lapost, akkor elvileg nem kellene tönkre mennie az alaplapnak.

Sajnos az én laposom most már olyan éllapotban van, hogy a gombja sokszor akár egy percig sem reagál. Volt, hogy egy áramszünet után 5-7 percbe telt, amíg be tudtam kapcsolni, addig folyamatosan játszottam a bekapcsológombbal.

Én midnenképpen kipróbálnám az általam javasoltakat mielőtt eltemeted az alaplapot.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#26904) Matexx99


Matexx99
tag

Szervusztok!

Van nekem egy K501LX-DM116D típusú notebookom, és az lenne a kérdés, hogy ebbe lehet-e a meglévő HDD mellé bármilyen formában SSD-t rakni, vagy csak a HDD helyére megy be? Sehogy nem bírtam kideríteni, szétszedni meg még nem tudtam (nem mintha nem akartam volna, csak értitek, egyszer szedném szét a beszerelésnél és annyi.)

Köszi előre is :R :R

(#26905) Bkrisz9 válasza Matexx99 (#26904) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Ha jól rémlik a K501-ben van m.2 SSD hely. Mondjuk az is rémlik, hogy valami kacifántos méretű kell bele mert kicsi a fizikai hely a csatinál.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26906) Matexx99 válasza Bkrisz9 (#26905) üzenetére


Matexx99
tag

Köszi, akkor nincs más hátra mint felnyitni és méricskélni :)

(#26907) szaboi6512 válasza Matexx99 (#26904) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia! Nekem k501LX van,ebbe Ilyen fér bele :)

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#26908) Simi37


Simi37
őstag

Nos. Most, hogy összeállt a nagy gépem, búcsúzok a topiktól. A tesóm megkapja a gépemet. Azóta, hogy legutóbb írtam ide read onlyban voltam de már nincs miért maradnom. Mindenkinek köszi mindent :)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#26909) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!
(X751LX, de minden modell érdekel) - HGST HTS541010A9E680
Nektek mennyire agresszívak a merevlemezek energiatakarékossági funkciói?

Kicsit nevetségesen soknak találom, hogy egy év alatt 11915 az összes elindulás/leállás száma, amihez 340688-as load/unload cycle count tartozik.
Emellett olyan játékok is megfogják, akadoznak és 100%-on pörög a merevlemez, ami asztali 5400rpm-es merevlemeznek meg se kottyan.

Windows alól minden létező energiatakarékossági funkció ki van kapcsolva.
Erre vajon lehet hivatkozni mint hiba (mert az), vagy amíg 100/100 a HDSentinel kép, és nem száll fel füst a laptopból, addig "working as intended".

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#26910) Gergosz2 válasza nonsen5e (#26909) üzenetére


Gergosz2
veterán

Emellett olyan játékok is megfogják, akadoznak és 100%-on pörög a merevlemez, ami asztali 5400rpm-es merevlemeznek meg se kottyan.

Na ja, de sejtem, hogy ez is egy igen lomha példány lesz. Válts SSD-re.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26911) nonsen5e válasza Gergosz2 (#26910) üzenetére


nonsen5e
addikt

Amikor megvettem még nem akadoztak alatta a játékok, nem volt vele probléma.
5400rpm és 5400rpm között mennyi különbség van? Asztali gépemben egy 5400-as WD Re. tökéletesen futtatja ugyanazokat a játékokat.

Felnyitni ezt a modellt hogyan kéne amúgy?
Szerencsére úgy láttam, hogy az alján nincsenek matricák a csavarok fölött, így kikaptam mindet. Néztem hasonló laptopról videót, utána a felső (billentyűzetet és touchpadet) tartó lapot kellene leszedni, de hiába próbáltam csavarhúzókkal és bankkártyákkal feszegetni, fogást sem találtam rajta és a ház többi részét sem nagyon akarta elengedni.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#26912) HoaryFox válasza Simi37 (#26908) üzenetére


HoaryFox
őstag

Én is épp asztali gép építésén vagyok, az alap megvan (deszka, CPU, memória), aztán ha sikerül eladnom a laptopot, jöhet a nagy része :))

Ugyanitt laptop eladó, link az aláírásban :DD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26913) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Sziasztok, szeretnék a barátnőmnek egy laptopot vásárolni. Már egy ideje nézegetem a gépeket és valami olcsóbbra gondoltam. A gép filmezésre, böngészésre meg dokumentumok írására lenne, használva semmi igazán erőforrás igényes dologra.

Elkezdtem ezzel a géppel szemezni: http://goo.gl/uzPgR9

Viszont nem nagyon tudom elképzelni, hogy ez a 2 GB RAM mire is lehet elég... A tárhely még okés mert egy SD kártya és már van azért hely. De a RAM-ot nagyon kevésnek érzem...

Esetleg valakinek van tapasztalata?

(#26914) Gergosz2 válasza nonsen5e (#26911) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem csak az RPM számít. :N

Ezek a HDD-k elég lassúak, szerintem nem igazán való egyik sem rendszer HDD-nek, de adattárolásra annál jobbak. Az enyém gyárilag egy TOSHIBA MQ01ABD100-cal jött ami ezt tudja: [link].

A tpikban a HDD caddy + SSD kombó a legelterjedtebb, szerintem te is azzal próbálkozz, feltéve, ha nem szükséges az optikai meghajtó.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26915) nonsen5e válasza Gergosz2 (#26914) üzenetére


nonsen5e
addikt

Első körben letesztelem majd egy asztali gépből kiszedett SSD-vel, aztán majd meglátjuk.

Felnyitásra tud akkor valaki tanácsot adni?
Kiszedtem a csavarokat, de a billentyűzetet és touchpadet magábafoglaló előlapot nem tudom lefeszegetni, nem akarnak kipattanni a pöckei.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#26916) Dhampir válasza HoaryFox (#26912) üzenetére


Dhampir
félisten

Én örülök, hogy a PC-től megszabadultam, pedig egy pár gépet régebben összeraktam. :)

(#26917) Skizz


Skizz
addikt

Sziasztok,

Tapasztalatok alapján egy N550 le tudja hűteni az i7-4720-ast? Vagy leveszi az órajelét?

(#26918) Gergosz2 válasza Skizz (#26917) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem hiszem. Egy 4200H is befűti rendesen a billentyűzet felső részét ha megdolgozza kicsit az ember. Legalábbis nálam, úgy, hogy évente kap egy takarítást és egy újrapasztázást a gép.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26919) szabonagyur válasza Sapphi (#26913) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Gyors szakító ok lesz a gép ;)

Ilyen sz@rt senkinek sem kívánnék, venni meg főleg nem...

Vegyél neki 130 körül egy normális gépet, 4 GB memóriával, normális CPU-val meg háttértárral, ne 32GB-on szívjon már valaki.

ui. Gondolom ha gépből olcsót akarsz SD kártyából se vennél normálisat, hanem olcsó nagy tárhelyet... na az lenne még csak lassú.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26920) Gergosz2 válasza Dhampir (#26916) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azt hiszem nekem is meg kell válnom tőle, mert közel 3 hónapja be sem kapcsoltam. :O

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26921) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok.
Most tervezek venni egy Asus G752VY típusú gépet. Tudna esetleg valaki véleményt mondani róla? Olvasgaattam fórumokat és sok jót irtak de kíváncsi vagyok a ti velemenyetekre is. Amugy 24 GB DDR4-es rám 256GB SSD+1TB HDD valamint 4GB DDR5-s GForce GTX980M videokari van. ez mellé adnak win10-t egy Asus rog hatitaskat+egeret és egy Asus Cerberus headsetet. Kb 550 e ft lenne.

(#26922) Sapphi válasza szabonagyur (#26919) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Köszi a választ, hát én is így voltam vele. :D Folyamatosan nézem a gépeket. Igazából ebből a gépből Magyarországon van egy kicsit normálisabb kiadás, de itt Angliába csak ez a szar van...

(#26923) beci77


beci77
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a GL552 modellben mi a különbség a VX, a JX, és a VW termékek között? Van -e amelyik nem ajánlott, illetve jobban ajánlott, ha igen akkor miért?
Nézegettem összehasonlításokat, de még nem jöttem rá a válaszra.
Köszi a válaszokat!

(#26924) Dhampir válasza Gergosz2 (#26920) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem egyszerűbb a dolgom; se PC, se laptop. :D

(#26925) albert8


albert8
addikt

Helló! Egy kis segitséget kérnék, egy laptoppal kapcsolatban. N550JK valszeg a zsanér eltörött a monitor meg a kábelek valszeg rendben meg a hátsó fedlap boritás sem százas. Tudnátok ajánlani valami szervizt? legjobb lenne veszprémben valami márkaszerviz ahol nem akarnak átbaszni, de esetleg pesten is. :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26926) Gergosz2 válasza albert8 (#26925) üzenetére


Gergosz2
veterán

hivatalos Asus szerviz: [link]. Veszprémben szinte biztosra veszem, hogy semmi ilyen nincs :D

Amúgy, hogy sikerült összehozni? :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26927) albert8 válasza Gergosz2 (#26926) üzenetére


albert8
addikt

Igen pesten erre jutottam én is. Nem tudom sajnos nem voltam ott a barátnőm hozta össze. Igazából nem egy massziv szerkezet de nem volt leejtve meg semmi. Ilyen

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26928) myke01


myke01
senior tag

Adott egy ASUS A52F (K52F) laptop , ami 3 hét állás után úgy döntött ,hogy nem kapcsolja fel a fényeket a kijelzőjén :)) . Magyarul ,nem világít a háttér-világítás az LCD-ben .
A gép elindul , betölti az operációs rendszert , mert ha fénnyel megvilágítom a kijelzőt ,akkor azon látszik minden (de csak kizárólag akkor ) . Hogyan orvosolható eme hiba ? Csak kijelző cserével ?

(#26929) Kicsirics77 válasza myke01 (#26928) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha ccfl csöves és szerencséd van akkor csak az inverter adta meg magát amit lehet cserélni azonos tipusra

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26930) myke01 válasza Kicsirics77 (#26929) üzenetére


myke01
senior tag

Én is arra gondoltam ,de nem leltem meg sehol a kijelző környékén ; hol keressem ?

[ Szerkesztve ]

(#26931) Kicsirics77 válasza myke01 (#26930) üzenetére


Kicsirics77
veterán

le kell szerelni a kijelző keretet és az alján kellene lenni a funkció billentyük feletti részen csak a kijelzőben.
de lehet a kijelző mögött van és a kijelzőt is ki kell venni.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26932) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Sziasztok!

Asus k501lx notim van és mostanában folyton 4500-on forog a venti, megállás nélkül.. Aida azt írja 60 fokos a proci, ami azért durva ahhoz képest hogy csak böngészek.. Ötlet?

"Cogito ergo Sum."

(#26933) Kicsirics77 válasza Axel pRo (#26932) üzenetére


Kicsirics77
veterán

mikor volt utoljára kitakarítva?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26934) Axel pRo válasza Kicsirics77 (#26933) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Nem volt mióta megvan. Tavaly december óta. Habár volt azóta szervizben alaplapcserével kb 5 hónapja. meg ventilátort is cseréltek benne mert megadta magát. De az egy másik történet

"Cogito ergo Sum."

(#26935) Kicsirics77 válasza Axel pRo (#26934) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elképzelhető,hogy hardveres gond lesz de lehet a szoftveres szabályozás adta meg magát.
de lehet csak simán ujrapasztázás és takarítás kell neki,habár ha garanciális akkor inkább ezt szervízben kellene elvégeztetni.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26936) Axel pRo válasza Kicsirics77 (#26935) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

holnap dobok egy win reinstallt ami amúgy is esedékes. Aztán ha a csupasz rendszernél is ugyanez lesz akkor visszaküldöm szervizbe.

"Cogito ergo Sum."

(#26937) myke01 válasza Kicsirics77 (#26931) üzenetére


myke01
senior tag

Azt többször is szétkaptam ,de sehol nincs benne az említett darab .Most is szét van borítva előttem ,de nincs benne ilyesmi.

(#26938) Kicsirics77 válasza myke01 (#26937) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nincs a kijelző mögött véletlen?hogy azt megnézd ahhoz ki kell venni magát a kijelzőt isa keretből,ritkán szokott magában a gépházban lenni az inverter de az is előfordulhat.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26939) myke01 válasza Kicsirics77 (#26938) üzenetére


myke01
senior tag

nincs a kijelző részben ,az biztos , akkor a gépházban figyelne ?

(#26940) Kicsirics77 válasza myke01 (#26939) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elképzelhető.de akkor közvetlen a funkció billentyűk felett.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26941) myke01 válasza Kicsirics77 (#26940) üzenetére


myke01
senior tag

na ahhoz jobban kell bontani ,majd beszámolok hol találtam meg

(#26942) Kicsirics77 válasza myke01 (#26941) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ok.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26943) Skizz


Skizz
addikt

Hello,

N50jk driverei win10-hez igen foghíjasak az ASUS oldalán. A hiányzókat (pl. chipset, audio, vga) lehet pótolni a 8.1-hez készületkből?

köszi

(#26944) davidsz


davidsz
őstag

Sziasztok!

ASUS UX501VW-FX165T került hozzám. 3 napos. Este bekapcsolva hagytam, és arra lettem figyelmes, hogy "cizeg" "cicereg" valami benne. Egér és tapipad mozgatásra valamikor hangosabb, valamint lemezműveleteknél.
Mindegy, hogy táppal vagy akkuval megy a gép.
Biosban, Win reinstall közben nem csinálja. újrahúzás után is megmaradt a gond.
Mi lehet ez? Vigyem vissza garanciában?

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#26945) Skizz válasza Skizz (#26943) üzenetére


Skizz
addikt

*N750

(#26946) myke01 válasza Kicsirics77 (#26940) üzenetére


myke01
senior tag

Megtörtént a szétbontás atomjaira ,de sehol az inverter ; sem a kijelző környékén (mellette ,mögötte) ,sem a gépházban . Most akkor vagy nincs ,vagy esetleg beépítve a kijelzőbe ?

Néhány kép :

(#26947) lemcsi


lemcsi
tag

Napot. Van egy pár éves EeePc-m.
Jóideje nem használtuk, most toltam rá egy win10-et.
Azóta már eszembe jutott, hogy nem véletlenül nem használtuk.
Akármit csinálok vele, nem müködik minden billentyü.
Lehet valami szoftveres probléma miatt?

(#26948) SZIGMA válasza lemcsi (#26947) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Most kapott egy friss rendszert, milyen szoftveres gond lehetne?
Ez hardver lesz.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#26949) lemcsi válasza SZIGMA (#26948) üzenetére


lemcsi
tag

Korábban használva volt, belassult, kapott egy win8-at, utána jelentkezett elöször.
Akkoriban nem foglalkoztam vele, nem volt idöm.
Most viszont van, igy ötletelnék mi baja lehet..

(#26950) HoaryFox válasza Skizz (#26943) üzenetére


HoaryFox
őstag

Igen, én is azt csináltam, tökéletesen mennek! :K

Ja, és VGA drivereket még véletlen se töltsd le szerintem az ASUS honlapjáról, gyári oldalakról frissebbet kapsz, csak a sorrendre figyelj (Intel és utána NV)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.