Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26151) Titmouse09 válasza szobbal (#26150) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Én is vettem hozzá apróról ugyanolyat, mint benne van, de még nem jött meg.
Mivel pattintgattad szét a gépet? Nem törtek le patentok?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#26152) szobbal válasza Titmouse09 (#26151) üzenetére


szobbal
csendes tag

még a telefonhoz kaptam annak idején egy műanyag "kanalat" amivel szét lehet pattintgatni. Egy lenovo kijelzőjéhez kaptam. [link] bal szélső!

Alsó csavarok kiszed, sarkoknál a kanállal benyúlva óvatosan megfeszegettem, fedelet óvatosan emeld majd mert rövidek a szalagkábelek, utána vár árd vagy 15-16 csavar :) aksit középen kell lehúzni a ventilátornál lévő csati az a kijelző az necces de lehúzható, vinyó kiszed, DVD kihúz, a mellette lévő csatit nem tudtam lehúzni hagytam a francba, a ventinél is lesz egy csavar, finom mozgatásokkal kiemeled az alaplapot, elforgatva nem kiszedve be tudod rakni a ramot, majd bepattintod a fémpeckekbe :)

Xiaomi Redmi2 Pro 2GB, Asus X550DP, Lenovo A7

(#26153) Titmouse09 válasza szobbal (#26152) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Köszi! Lehet beszerzek gyorsan egy hasonló cuccost.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#26154) SZIGMA válasza Titmouse09 (#26153) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Egy gitárpengetővel lehet, hogy jobban járnál.Én egy zöld teknőcöset használok, talán 0.98 mm-es a mérete.Nincsenek élei és ívesen vastagodik illetve puhább mint a linkelt szétszedő, kevésbé hagy nyomot.
A patentokra persze ugyanúgy vigyázni kell.

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#26155) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
N550-be milyen csavarok valók? Hol tudok ilyet rendelni? Egyik csavar megadta magát és kiszeretném cserélni. Hátlapra való persze.

(#26156) Logan1212 válasza Math3us (#26138) üzenetére


Logan1212
tag

Szia! Nézd meg a hőfokokat, nekem is G771JW van és még Mafia 2 alatt is képes a proci és a vga belassulni túlmelegedés miatt. Majd írd meg mik az értékek. Proci 84 foknál vesz vissza.

#26082 Freddycom : A garancia annyit hosszabbodik amennyi időt a gép szervízben töltött + a cserélt alkatrészre újraindul a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#26157) Gergosz2 válasza Buster17 (#26155) üzenetére


Gergosz2
veterán

M2*3mm, T5 Torx. Persze más fejűt is rakhatsz bele, mert ilyet én még feketében nem találtam sehol, vagy csak baromi drágán.

(#26156) Logan1212

A garancia annyit hosszabbodik amennyi időt a gép szervízben töltött + a cserélt alkatrészre újraindul a garancia.

Ez hol van leírva?

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26158) Buster17 válasza Gergosz2 (#26157) üzenetére


Buster17
addikt

Garancia nem veszik el ilyenkor? Egyébként a hdd-t cseréltem ssd-re és az odd helyére került bele a hdd.
Ha ezeket is átcseréltem még nem buktam el a garit, vagy csak ssd-t lehet cserélni garivesztés nélkül?

(#26159) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Asus X550JX-DM324D ről szeretnék véleményt kérni. Úgy láttam hogy egy pár régebbi notebook kaszniát viszi tovább, de úgy összeségében valakinek valami tapasztalat? Ami leginkább érdekelne az anyagminőség, megbizhatóség, hűtési szempontok.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#26160) Peterson_ válasza Buster17 (#26158) üzenetére


Peterson_
addikt

Hadd válaszoljak neked(részben) személyes tapasztalattal a tarsolyomban.

Ha az SSD beépítést szakszervizben, vagy pl vásárláskor számlával igazoltan végezteted, akkor teljesen szabályos, akkor is, ha külső forrásból szerzed az SSD-t.

Ha viszont otthon csinálod, szervizelés előtt vissza kell állítanod a gyári állapotot...papíron legalábbis.

Ram-ot viszont nyugodtan bővíthetsz, azt én otthon csináltam, és egy árva mukkot nem szóltak érte a fixdirectnél.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#26161) TheProb válasza Peterson_ (#26160) üzenetére


TheProb
veterán

Annyira nem veszik komolyan a dolgot. Én pl mindig mindig úgy küldtem vissza h a gyári HDD helyen hagytam az SSD-met, igaz az ODD-t visszacseréltem a caddy helyett. Viszont most teljesen úgy küldtem vissza ahogy a mindennapokban használom (SSD+caddy), nem pampogtak még érte.

(#26159) BogyóBP: Az X és a K szériát én hanyagolnám, egyik rosszabb, mint a másik. Legalábbis nemrég még azok voltak, most látom már vmivel normálisabban néznek ki.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#26162) buresz8 válasza TheProb (#26161) üzenetére


buresz8
tag

A "K" szériára nem mondanám, hogy hanyagolni kellene. Most vettem "K" szériás gépet, és egyenlőre nagyon meg vagyok vele elégedve, és ez előtt is "K" szériás gépem volt, több mint 4 évig bírta. (És még mindig bírná, egyedül a zsanérok adták meg magukat, de már szerettem volna egy erősebb gépet). Szóval nekem csak pozitív tapasztalatom van a "K" szériáról.

(#26163) TheProb válasza buresz8 (#26162) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor az X széria ami botrányos volt, vagy még mindig az.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#26164) Orlin válasza buresz8 (#26162) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem is 5 évet ment a K53!És a milyen notebook-ot vegyek topikban is az ajánlott kategória a "K"!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26165) buresz8 válasza TheProb (#26163) üzenetére


buresz8
tag

Igen, az "X"-re tényleg sokan mondják, hogy szar.

(#26166) Atesz 666 válasza buresz8 (#26165) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Igen, az "X"-re tényleg sokan mondják, hogy szar."

-Ez szerintem attól is függ ki mire használja?
-Nekem X75V-m van és semmi bajom vele. :R

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#26167) TheProb válasza Atesz 666 (#26166) üzenetére


TheProb
veterán

Fos anyaghasználat, hitvány hűtés, stb. ezeket olvastam róla anno.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#26168) Logan1212 válasza Gergosz2 (#26157) üzenetére


Logan1212
tag

NFH

(#26169) Bkrisz9 válasza TheProb (#26167) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Szintén X-es ASUS tulaj vagyok. Kompromisszumot ennél is kell kötni mint minden gépnél de én szeretem. Az elvártakat hozza a hűtését pedig egyenesen imádom. Pár hozzászólással ezelőtt fejtettem ki, hogy miért. Igaz az enyém nem egy kályha konfig (adatlapomon láthatod). Bővebb véleményt pedig a logout blogomban írtam (Nem az a fajta vagyok aki agyon dicsér valamit csak mert neki az van, ez az írásomban is látható :) ). Ami nekem van az összességében egy szerethető gép az átlag embernek.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26170) Tekergek válasza Logan1212 (#26168) üzenetére


Tekergek
csendes tag

A kellékszavatosság nem azonos a garanciával.

(#26171) Logan1212 válasza Tekergek (#26170) üzenetére


Logan1212
tag

Szükséges kiemelni néhány további közös szabályt, amelyek irányadóak mind a szavatosság, mind a jótállás esetében.

- Az egyik ilyen, hogy az igényérvényesítésre rendelkezésre álló időbe nem számít bele a kijavítási időnek az a része, amely alatt a dolgot nem tudjuk rendeltetésszerűen használni. Azaz ha beadjuk a szervizbe a meghibásodott kávéfőzőnket, akkor értelemszerűen ettől az időponttól a határidők nem telnek, másként szólva a határidő nyugszik.

- A másik, hogy az érvényesíthetőség határideje a dolognak vagy egy jelentősebb részének a kicserélése (kijavítása) esetén a kicserélt (kijavított) dologra (dologrészre), valamint a kijavítás következményeként jelentkező hiba tekintetében újból kezdődik.

Akontroll.hu

(#26172) Math3us válasza Logan1212 (#26156) üzenetére


Math3us
csendes tag

Már nézegettem játék közben, és gyakorlatilag a játék indításától kezdve 84-86 fokon van a proci. 59-61% fölé sosem megy a kihasználtság. Így szinte esélytelen, hogy az új játékokkal játszani tudjak.

(#26173) Atesz 666 válasza Bkrisz9 (#26169) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Abszolút egyetértek veled.
-Az én X75V-m is bőven hozza amit elvárok tőle,az enyém sem melegszik az ASUS IceCool megoldásának köszönhetően. :C :R
-Aki meg mindenáron játszani akar az meg vegyen gamer lapost. :K

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#26174) viktorhu


viktorhu
veterán

Sziasztok, tiszta Win 10 telepítés óta időnként hosszú ideig tartó lemezműveletbe kezd a gép, ilyenkor kb. egy percig semmi nem használható rajta (nem észleli a kattintásokat, gombokat sem, csak utólag, amikor végzett az írással).

X202E Vivobookom van, gyárilag még Win 8-cal jött. A winchestert már korábban SSD-re cseréltem, ami nem is okozott problémát. Felraktam Win 8 telepítést, aztán 8.1 update, Asus driverek, aztán amikor jött a Win 10, arra is upgrade-eltem.

A probléma a tiszta Win10 telepítéssel kezdődött. Asus részről nem nagyon van hozzá speciális driver, intel chipset, amit a Win telepített is, ehhez tartozik a lemezvezérlés is. Az Asus oldalról is csak az inteles inf file-t tudom telepíteni, ami nem is hoz változást. Más tippem nincsen, hogy miért fogja meg ennyire a gépet a lemezművelet. Van valakinek ötlete?

(#26175) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
ide is írok hátha valaki tud mondani nekem megoldást a problémámra.
szóval adott egy router wdr4300-as és egy g751jy laptop amiben intel 7260 AC wifi kártya van. Bazira instabil a letöltés. Ha torrentet töltök akkor is és ha ftp-ről akkor is. Össze vissza ugrál a sebesség és jóval lassabb mint amennyit kellene neki tudni. Nem tudtok valami beállítás ami ezt megoldhatja? valakinek nem volt hasonló hibája?
köszönöm

(#26176) Titmouse09 válasza smallmer (#26175) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Ez inkább hálózatos kérdés.
Jó lenne tudni legelőször, hogy milyen a környezet wifi szempontjából, 5 vagy 2,4 GHz-en használod (valószínűleg persze 5 ha ilyen cuccaid vannak), más eszközökkel is előjön a hiba, vagy ezzel a géppel de más hálózaton?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#26177) Gergosz2 válasza smallmer (#26175) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem ártana tudni, hogy milyen a routered, milyen távolról mérted és mennyi fal volt köztetek. De a G750-es gépek úgy tudom alu házasak szóval nem csodálkoznék ha itt is előjönne az a probléma, hogy emiatt kicsit gyengébb a wifi.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26178) Bkrisz9 válasza smallmer (#26175) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Ahogy írták is nézz utána, hogy a tiednél fennáll-e az ASUS N és G széria több gépének hibája. Több típusban is katasztrófa a wifi, elvileg a fedlap árnyékol.
Ha 5Ghz-en használod a wifit akkor a hatótáv kisebb lesz illetve akár 1 fal is komoly veszteséget okozhat.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26179) Gergosz2 válasza Bkrisz9 (#26178) üzenetére


Gergosz2
veterán

Több típusban is katasztrófa a wifi

Ezt mire alapozod? Nálam egy tp link wr1043nd routerrel ~10 méterről és 2 fallal a sávszél 70%-ával tudok netezni wifin. Bőven használható kategória ez. (N550JK-tól van szó, alja teteje alu.)

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26180) mazza


mazza
tag

Sziasztok,

Melyik sorozat az üzleti kategória az Asusnál?

(#26181) Gergosz2 válasza mazza (#26180) üzenetére


Gergosz2
veterán

A Zenbook-ok elvileg.

Meg van egy ASUSPRO termékcsalád is.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26182) mazza válasza Gergosz2 (#26181) üzenetére


mazza
tag

köszi, próbálok olyat keresni, amelyik windows 7-t is támogat, de valamiért nem tölt be a support rész

(#26183) Bkrisz9 válasza Bkrisz9 (#26178) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Nem tudom a tied beleesik-e ebbe de asszem a G551 es N551-el vannak/voltak ilyen bajok. Lehet mar azota javitottak az ujabb szeriakban.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26184) Gergosz2 válasza mazza (#26182) üzenetére


Gergosz2
veterán

99.99999% a valószínűsége, hogy csak w8-tól kezdve támogat.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26185) FBalazs369


FBalazs369
újonc

Sziasztok!

Kicsit félek írni, láttam sokan nem favorizálják az X szériát.
Egy X550JK-m van (i7 4710HQ, gtx 850m) kb 1,5 éves és újabban olyan hangot ad a hűtőventillátorja mint egy villanyborotva. A garanciális füzetkét ha jól értelmezem, már réges-régen az ssd beszerelésével megsértettem a garanciát ("A Terméket nem feljogosított személy bolygatta meg, javította és/vagy módosította;") ezért szétszedtem hátha találok valamit. A felső lapot felszedtem, de az alaplapot inkább hagytam a helyén. Ránézésre semmilyen deffektje nincsen a hűtőnek és semmi másnak. Takarítva eddig nem volt, ezért most porszívóval amennyire tudtam megtisztítottam, de még mindig hangoskodik. A hangon kívűl semmi problémát nem mutat, tökéletesen működik, a szokottnál jobban nem melegedik.
Amire igazán kíváncsi lennék, hogy valakinek volt-e már hasonló gondja, és hogy mi okozta, de természetesen puszta ötletekre is vevő vagyok, hogy mi lehet a probléma forrása.

Előre is köszi!

(#26186) Bkrisz9 válasza FBalazs369 (#26185) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Nem sértetted meg amennyiben nem hagytál szemkiverős nyomot (pl. gyári garanciás matricák felszakítása). Visszateszed a gyári HDD-t vagy ami benne volt és beküldöd.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26187) mazza válasza Gergosz2 (#26184) üzenetére


mazza
tag

Downgrade elven nem lehet windows 7-t futtatni rajtuk? Az a baj a drivereket sem tudom megnézni az egyes modellekre, nem tölt be egyiknek sem a support.

300-400 ezer között milyen gépet tudtok ajánlani üzleti kategóriában?

(#26188) Gergosz2 válasza mazza (#26187) üzenetére


Gergosz2
veterán

[link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26189) IXTRO


IXTRO
csendes tag

Sziasztok!

Beírtam keresésre, de nem adott ki semmit, ezért teszem fel ezt a kérdést:

Van nekem egy újonnan vásárolt Asus ROG GL752VW laptopom, amire feltettem egy 64bites windows 10 Enterprise-t. Feltettem hozzá mindent az alaplapi cd-ről, aztán csatlakoztatni szerettem volna az 5TB-os Samsung külső vinyómat, de nem történ semmi. A vinyó nem világít és a win10 semmit nem reagál arra, ha rádugom usb-n keresztül.

Valakinek van akármilyen ötlete, hogy mit lehet ilyenkor csinálni ahhoz, hogy felismerje a vinyót? Ha igen kérem ne tartsa magában. :)

Köszönöm előre is a jó tanácsokat!

Mit mondott Krisztus a kereszten? - Hú de feszülök!

(#26190) Titmouse09 válasza IXTRO (#26189) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Gondolom USB3.0 port. Működik rendesen minden más azon a porton? Nekem bár teljesen más a gépem de kell hozzá a chipset driver. Azt is felraktad?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#26191) szaboi6512 válasza IXTRO (#26189) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekm is ez volt,elsőként engedélyezd a Biosban a usb eszközöket

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#26192) #21346560 válasza szaboi6512 (#26191) üzenetére


#21346560
törölt tag

2 különböző dologról beszéltek!

(#26193) szaboi6512 válasza #21346560 (#26192) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nem írta hogy tud használni egyéb USB eszközöket és ez is egy megoldás lehet

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#26194) Gergosz2 válasza IXTRO (#26189) üzenetére


Gergosz2
veterán

De ha nem világít akkor áramot sem kap. Drivereket nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26195) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Az ESET mint mindig most is jelezte,hogy frissíteni kell a Windows-t,de mellette mutatott más Intel/Asus drivereket is a listában.Rá is kattintottam,de csak a windows frissítések települtek.A többi drivert már nem is mutatja.
Azokat,hogyan tudom frissíteni?Vagy ez miért van így?
Asus Live Update és Intel Update nem mutat semmit...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26196) Gergosz2 válasza Orlin (#26195) üzenetére


Gergosz2
veterán

Asus Live update-et nyugodtan törölheted, mert magán kívül semmit sem fog frissíteni.

Az Eset pedig csak a Win frissítések miatt szokott szólni, ha rég telepítetted őket, vagy valami fontos biztonsággal kapcsolatos jött ki.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26197) konyi79 válasza Bkrisz9 (#26183) üzenetére


konyi79
addikt

Nálunk van N551 meg UX501 is, mindkettő fém fedlap, kiválóan teljesítő intel wifi modulok.

(#26198) Bkrisz9 válasza konyi79 (#26197) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Biztosan jött már ki azóta javított széria de az tény, hogy voltak vele gondok. :)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26199) samu126


samu126
csendes tag

Üdv!

ASUS F550DP-XX042D Egy ilyen masinám lenne, azt szeretném kérdezni, hogy milyen ramot kell venni bele? 4gb-on éldegélt eddig de már nagyon karcsúnak érzem, főleg egy Visual Studio+stackoverflow böngészése közben már köhög.

8gb-ot szeretnék venni (elvileg 8gb is a max).

+van valami tudnivaló a ram beszerelésről ami fontos vagy csak simán burkolat leszed pattint és vissza?
Előre is köszi! :)

(#26200) Titmouse09 válasza samu126 (#26199) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Nekem pont ilyen gépem van (fura hogy saját maga szerinte X550, nem?)
Én is bővíteni akartam, így vettem itt apróról még egy olyat, mint ami benne van.
Gondoltam rá, hogy veszek bele jobbat (AMD A10-5750M proci tudja az 1866MHz-et is kezelni), de egy olyan 8GB kit 15-17k lett volna. Így meg 5k-ból kijött.
Én még nem szereltem be, mert nem jött meg a HDD caddy-m, de szobbal kolléga pár napja leírta a tapasztalatait egy szintén X550DP gépről.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.