Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26201) szupersanyi


szupersanyi
aktív tag

Sziasztok!
Van egy új Asus K501LX DM045D-m. Felraktam rá a Win 10-et és letöltöttem minden frissítést vga-hoz, procihoz, stb. Két gondom van vele.
1. Hangos a laptop. Azt olvastam vásárlás előtt, hogy ez egyáltalán nem hangos, és mégis hangosabb az előző teljesen átlagos, kb. 100k-s laptopomnál is. Ezzel mit csináljak?
2. Néztem notebookcheck-en a 950m-es vga-t, ami ebben is van. Ott azt írták, hogy a FIFA 16 maxon, full hd-ban 80 fps-el elfut ezen. Nekem pedig 30 fps-t tud és néha be is akad. Mi lehet a baj?

(#26202) szupersanyi


szupersanyi
aktív tag

A második gondomhoz egy kis kiegészítés: A ram nem lehet probléma, mert az alap mellé még rakattam 8 gb-ot. És a proci sem lehet ennyire gyenge, mert az asztali gépemben egy hasonló erősségű AMD van, de azon 80 fps-el fut a játék.

(#26203) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Leszedtem a Drivers Cloud programot,hogy talál-e friss drivert.Talált is az Intel Graphics-hoz.De a teéepítés végén ez az üzenet fogad.Pedig WHQL jelölése van.Valamint az a kérdésem az ilyen programok mennyire megbízhatók?

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26204) Gergosz2 válasza Orlin (#26203) üzenetére


Gergosz2
veterán

[link]

Note: These software drivers are generic versions and can be used for general purposes. However, computer original equipment manufacturers (OEMs) may have altered the features, incorporated customizations, or made other changes to the software or software packaging they provide. To avoid any potential installation incompatibilities on your OEM system, Intel recommends that you check with your OEM and use the software provided by your system manufacturer. Intel and the computer's original equipment manufacturer (OEM) may not provide technical support for some or all issues that could arise from the usage of this generic version of software drivers.

Röviden: A laptop gyártó dönti el, hogy a gyárit vagy csak sajátot enged telepíteni a gépre.

Ettől függetlenül fel lehet rakni : [link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26205) Orlin válasza Gergosz2 (#26204) üzenetére


Orlin
addikt

Köszönöm!

Még egy kérdés!Ha igazából nincs problémám vele akkor is frissítsem?Vagy,ha működik ne piszkáljam? :)
Csak általában ,ha van lehetőség mindenből a legfrissebb driver/szoftver van a gépemen.Tehát várható,hogy az Asus rábólint és egyszer magától is települ.Vagy itt kell kicsit "trükközni"?

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26206) Gergosz2 válasza Orlin (#26205) üzenetére


Gergosz2
veterán

Win10-nél ajánlott, vagyis van értelme, mert sok user számolt be arról, hogy az Intel Driver összeomlik. Elvileg erre adott már ki frissítést az Intel, de az Asus nem hiszem.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26207) szobbal válasza samu126 (#26199) üzenetére


szobbal
csendes tag

Szia. Ha a leírást elolvastad akkor tudod már mi a szitu :) nem egy leányálom! a Kingston oldalán [link] laptopod szerint ki tudod választani a ramot. Nagy valószínűséggel dualba fog működni :) nekem A6-5350 procis csak 2 magos érezhető a javulás. De gondolom az A10 jobban fog hasítani :) Sok fény kell, ügyes kéz és tökéletesen illeszkedő csavarhúzó. A legszebb öröm az volt mikor kiderült hogy a 2 különböző márkájú ram dualban fut. valószínűleg az órajelük teljesen egyforma. Edigital-ban tűnt a legolcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi2 Pro 2GB, Asus X550DP, Lenovo A7

(#26208) HoaryFox válasza szupersanyi (#26201) üzenetére


HoaryFox
őstag

1. milyen proci van benne? lehet valami feleslegen leterheli ->melegedik -> hangosodik a hűtés
2. nem véletlen az IGP-vel futtatod? Jobb klikk a futtatandó játékra és ott ki tudod választani melyik GPU-ról fusson.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26209) szobbal válasza HoaryFox (#26208) üzenetére


szobbal
csendes tag

Szia!

Ez a kiválasztom a grafikus procit dolog érdekel :) X550-nél is működik? és ha igen hogy? Vagy az AMD erőlteti a dupla grafikus megoldást?

Xiaomi Redmi2 Pro 2GB, Asus X550DP, Lenovo A7

(#26210) Gergosz2 válasza szobbal (#26209) üzenetére


Gergosz2
veterán

Jobb klikk a futtatni kívánt alkalmazásra-> Futtatás Grafikus processzorral.

Nvidia vezérlőpultban alapból be lehet állítani AMD-s megoldásoknál sem lehet ez másképpen.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26211) szobbal válasza Gergosz2 (#26210) üzenetére


szobbal
csendes tag

Sajnos ilyen lehetőség nálam nincs. :( lehet csak Nvidiánal lehetséges.

Xiaomi Redmi2 Pro 2GB, Asus X550DP, Lenovo A7

(#26212) szupersanyi válasza HoaryFox (#26208) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

1. I5 5200U, azt honnan tudhatom meg, hogy leterheli-e valami feleslegesen?
2. Megnéztem és nem az integráltról fut. Be van állítva alapértelmezettnek a 950M. Más ötleted nincs?

(#26213) Titmouse09 válasza szobbal (#26211) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Az AMD CCC-ben keress olyat, hogy váltható grafikus rendszer alkalmazás beállításai, vagy valami ehhez hasonló. Itt be tudod állítani, hogy mit mivel futtasson (nagy teljesítményű, vagy energiatakarékos).

Nemrég felraktam a Crimson drivert, ott pedig játékoknál be lehet állítani profilokat: (nekem 8650G és 8670M van)

8650G+8670M vagy
8670M vagy
8670M overdirve.

Ezek bekapcsolt dual graphics mellett vannak. Nem tudom ezek lennének-e akkor is, ha kikapcsolom, azt még nem próbáltam.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#26214) szobbal válasza Titmouse09 (#26213) üzenetére


szobbal
csendes tag

Igen ezeket megtaláltam :) Még én se jöttem rá pontosan hogy és mit használ. Húzni nem merem így is melegszik. Nem egy erőmű a gép a proci miatt De hát ez van :) 1-2 játék megy az elég. Mondjuk a GTA5 pont nem :D amit kipróbálnék. Sajnos játszhatatlan. néha nem rajzol semmit csak vagyok a vak világban :)

Xiaomi Redmi2 Pro 2GB, Asus X550DP, Lenovo A7

(#26215) TheProb


TheProb
veterán

Na végre elkészült a gépem, elvileg hnap hozza a futár. Kb kicseréltek rajta mindent amit kértem, holnap meglátjuk:

"LCD cover és bezel, jobb és baloldali zsanér, billentyűzet modul és bottom case cserélve, hűtés tisztítva, újrapasztázva, Asus final teszt-ok"

Remélem a hdd caddy-met nem lopták ki belőle... ;] Vagy ha cserélték a házat akkor átpakolták az újba...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#26216) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv! Van egy Asus G56 Notebook-om, és bővíteni szeretném egy SSD-vel. Mivel csak egy háttértárat tud befogadni ezért arra gondoltam, hogy a DVD olvasót kihasználatlanság miatt kiveszem. Kérdésem az lenne, hogy ha annak a helyére akarom betenni vagy az SSD-t vagy a HDD-t, akkor milyen kiegészítő elemet kell az SSD mellé meg beszereznem ? Mert gondolom simán az olvasó helyére nem tudom egyiket se beszerelni.

PS4

(#26217) Titmouse09 válasza mrhitoshi (#26216) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Egy úgynevezett HDD caddy kell neked, abba teheted a HDD-t az optikai helyére, a HDD eredeti helyére pedig az SSD-t.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#26218) Peterson_ válasza mrhitoshi (#26216) üzenetére


Peterson_
addikt

Szia!
Előszöris a HDD caddyt kell beszerezned, amit az optikai meghajtó helyére tudsz tenni, és az ODD előlapját rá tudod pattintani, ezzel kvázi kívülről láthatatlan lesz a beavatkozás.

Másodszor, az SSD-t mindenképp a HDD helyére kell tenned, a winyó menjen a Caddybe.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#26219) TheProb válasza mrhitoshi (#26216) üzenetére


TheProb
veterán

12,7-es caddy kell bele

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#26220) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Akkor gondolom ez jó lesz: [link]

Bár kicsit sokallom az árát, de a többi is ilyen árban van. Holnap be is szerzem, mert most már nagyon bosszant, hogy a laptopban van egy marha erős CPU, egy viszonylag gyors GPU és dög lassú bizonyos szituációkban. Kell egy SSD bele.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

PS4

(#26221) Gergosz2 válasza mrhitoshi (#26220) üzenetére


Gergosz2
veterán

ebay-ről harmadáron megkapod. De szerintem itt Hardveraprón is féláron.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26222) TheProb


TheProb
veterán

Találkozott már valaki azzal, hogy geforce experience azt írja az összes játékra, hogy nem lehetséges az optimalizálás?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#26223) Gergosz2 válasza TheProb (#26222) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én amikor BF3-mal játszottam még, akkor kikapcsoltam, mert csak sz-rab lett tőle az egész. De akkor is írta pár játékra, hogy nem tudja optimalizálni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26224) Bkrisz9 válasza TheProb (#26222) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Nem is kell... totál szarul lövi be a beállításokat. Kézzel állítsd be a grafot és ennyi. Az experience-es driverek legyenek fent, nekem 5-10 fps különbség van aközött amikor fent voltak és amikor nem.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26225) TheProb válasza Bkrisz9 (#26224) üzenetére


TheProb
veterán

Van amikor nem olyan szarul konfigol, pl BF4. Plussz sokszor rohadtul nincs hozzá türelmem hogy manuálisan finomhangoljam a beállításokat, hogy mikor jön ki a legjobb fps...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#26226) sas_k


sas_k
újonc

Sziasztok!

Van egy Asus X54C típusú gépem ami az utóbbi időszakban eléggé hangosan búgott ezért ki lett fújatva a ventilátora és ezzel a probléma meg is szűnt, de ezután a gép belassult illetve a hang recseg, szaggat, akadozik és szinte lehetetlen videot nézni mert szaggat és lerontja a képminőséget vagy játékot elindítani.
Mi lehet a probléma?
Válaszokat előre is köszi :R

(#26227) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

Adott egy Asus X550JK. (bár ez a probléma szempontjából valószínűleg lényegtelen)

A probléma, hogy ha normál módban nézem pl. a videát, akkor akadozik, szaggat, stb, de amint kiteszem teljes képernyőre, megszűnik a hiba. Ez nyilván adobe flash player hiba, mert amikor eltávolítottam és a böngésző "saját" bővítményét használta, akkor nem volt gond. Viszont ez a megoldás azért nem jó, mert vannak olyan oldalak,amiket nem tud megjeleníteni.

Találkozott már valaki ilyen problémával, és ha igen, mi a megoldás?

Üdv: Zoli

(#26228) SZIGMA válasza sas_k (#26226) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szét is lett szedve, kitisztítva, újrapasztázva? Mert ha csak ki-be lett fújkálva, az max. a búgáson segít,az alapproblémán a túlmelegedésen nem. AIDA-ban hőfokokat néztél? Lehet throttling miatt is.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#26229) Gergosz2 válasza sas_k (#26226) üzenetére


Gergosz2
veterán

Lehet, hogy a kifújás már nem volt elég, valami kosz ment a venti tengelyére ami miatt nem tud rendesen pörögni. Láttam olyat is, hogy meglazult a tengely és azért kezdett el visítani a venti. Ehhez persze a melegedés is társult ami magával hozta a teljesítmény csökkenését is.

Először én azt próbálnám meg, hogy egy kis szilikon olajat nyomnék a tengelyre, ez sokszor segíteni szokott. (Ha kifejezetten nincs otthon ilyened, a villanyborotvákhoz szoktak adni egy kis üvegben)

Ha ez sem segít, akkor jöhet egy venti csere, amit ha magad csinálsz elég olcsón megúszhatod: [link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26230) HoaryFox


HoaryFox
őstag

A processzor leterheltségét legegyszerűbben a Feladatkezelőből meg tudod nézni.
A másodikra meg talán annyit tudok mondani, hogy nem biztos, hogy ugyanazzal a procival van mérve az a játék, mint neked. Pl. én G56JR gépemet is mindig a fullos i7-tel mérték, seholsem volt az én gépemben lévő proci. Szerintem itt a bibi.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26231) sas_k válasza Gergosz2 (#26229) üzenetére


sas_k
újonc

Szétszedtem a gépet megnéztem a ventilátort, teljesen be volt szorulva, nem volt fordulatszáma, átmozgattam kézzel és forgott, előtte a videokártya 85-90 fokos volt alapjáraton, most pedig 40-50 fokos.
Köszönöm a segítséget, probléma megoldódott :R

(#26232) buresz8


buresz8
tag

Sziasztok.
Van egy ASUS K501 notebookom, de a két ventilátora nagyon hangos. Ez mitől lehet? Akkor is nagyon pörögnek, ha minden 40°C alatt van, szóval még az sem lehet hogy túl melegedne.

(#26233) szupersanyi válasza buresz8 (#26232) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

Nekem is ugyanez a bajom, de még nem sikerült megoldani.

(#26234) Gergosz2 válasza buresz8 (#26232) üzenetére


Gergosz2
veterán

+ (#26233) szupersanyi

notebook fan control-t próbáljátok meg, ott be lehet állítani mikor kezdjen el pörögni. Most próbáltam N550JK-n, amin program alapból 75°C-ot állít be kritikus hőmérsékletnek. Ez azt jelenti, hogy 70°C-ig meg sem szólal a venti, áll, 5 °C-os hiszterézis van benne.

Most néztem meg, le van szedve az alja, és tényleg addig egy helyben áll. Elfelejtettem, hogy felraktam a progit és nem értettem, hogy miért túráztatja a rendszer ennyire hűtőventiket, előtte nem tette, szépen hűtött folyamatosan. Hát ez volt a baj :D

De sajnos a ti gépeteknél ez a venti búgás típushiba sajnos, elég sok tulajnak volt már vele gondja amit meg is osztottak velünk. Valaki szervizbe is vitte, de ott sem sokat tudnak rajta javítani. A fent említett progival legalább el lehet érni, hogy ne visítson egész végig.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26235) Bkrisz9 válasza Gergosz2 (#26234) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Valaki rakott fel asszem beállítható hőprofilt is kicsit feljebb ami nála bevált.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26236) szupersanyi válasza Gergosz2 (#26234) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

Letöltöttem, de angolul sem tudok túlságosan és ezt a programot sem ismerem. Nem akarom tovább rontani a helyzetet. Pontosan mit csináljak a programon belül? És hány fokra állítsam a kritikus hőmérsékletet? Hol kell beállítani?

(#26237) Gergosz2 válasza szupersanyi (#26236) üzenetére


Gergosz2
veterán

[link]

Röviden:
letöltöd, bemásolod, progi elindít, géptípus kiválaszt majd engedélyezed.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26238) szupersanyi válasza Gergosz2 (#26237) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

:C :C :R
Köszönöm!! Lassan egy hete ezen idegeskedek, most hirtelen halk lett a gépem. Valami sistergés még mindig jön a gép jobb felső sarka felől, de ezt már el tudom viselni. A ventillátorok végre leálltak. :)

(#26239) szaboi6512 válasza Gergosz2 (#26237) üzenetére


szaboi6512
őstag

Megvolt de nem látom a gépem típusát

[link]

Soory megvan ,én az asus alatt kerestem :W

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#26240) szupersanyi válasza Gergosz2 (#26237) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

Ha kicsit feljebb akarom állítani azt, hogy hány foknál induljon be a ventillátor, akkor mit kell csinálnom?

(#26241) Gergosz2 válasza szupersanyi (#26240) üzenetére


Gergosz2
veterán

vagy az XML fájlt írod át, vagy amikor a típust választod ki a neve mellett ott lesz, hogy Edit. [link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26242) buresz8 válasza Gergosz2 (#26234) üzenetére


buresz8
tag

Köszi mindenkinek, nekem is sokkal jobb lett.
Még egy kérdés, hogy a ventiknek mennyire árt a sokszori elindulás/megállás?

(#26243) buresz8 válasza buresz8 (#26242) üzenetére


buresz8
tag

Ki milyen beállításokkal használja? Mert nekem nagyon ugrál a hőfok (egyik pillanatban 45°C 1ms múlva 55°C-t ír) és ennek megfelelően a venti is ki/be kapcsol állandóan.

Illetve egy idő után magától bezáródik a program. Erre ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#26244) szaboi6512 válasza buresz8 (#26243) üzenetére


szaboi6512
őstag

Személy szerint a K501LX beállításaival, nem módosítottam semmit. Nem tapasztalom az általad leírtakat :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#26245) szupersanyi válasza szaboi6512 (#26244) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

En most feljebb vittem egy kicsit a hatart es kiprobalom igy. Az rosszat tesz a gepnek, ha tul keson kapcsolnak be a ventilatorok, vagy csak hangos lesz a gep?

(#26246) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Asus G550jk laptopomnak az utóbbi időben jelentősen visszaesett a grafikai teljesítménye. Mivel tudnám ellenőrizni, hogy ez oprendszer (win 8.1), driver, vagy hardver gond-e?

(#26247) karakaitamas


karakaitamas
csendes tag

Hello!

Azt szeretném kérdezni, hogy ASUS X555UJ XO049D szériához vannak-e win 8.1 driverek.

(#26248) TheProb válasza TeebyKay (#26246) üzenetére


TheProb
veterán

Próbálj meg egy teljes driver uninstallt (DDU-val), majd menjen rá a legújabb nvidia. Ha utána is szar akkor próbáld meg hogy manuálisan állítsd be, hogy ténylegesen a dedikált vga-val indul-e a game.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#26249) csiben1


csiben1
tag

Hi!
Az ebay-es akkumulátorokról mi az általános vélemény? Konkrétan EZT a típust néztem ki. Gondolom ez után gyártott. Ezek miben gyengébbek a gyáritól, vagy egyáltalán lenne e hátránya egy gyárival szemben?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#26250) szabonagyur válasza Orlin (#26164) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bizonyos K széria ajánlható...K555xy és hasonlóak ugyanolyan X minőség.. K501yx most teljesen vállalható lett.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.