Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27301) Osi222


Osi222
tag

Sziasztok!

következő két 14"-es asus között vacilálok:

E402SA:
https://www.asus.com/hu/Notebooks/E402SA/specifications/

E403SA:
http://www.asus.com/hu/Notebooks/E403SA/specifications/

Mindkettőt N3700 -as procival néztem, így nagyjából 40 ezres különbség van a két modell között árban.
A fém külső és minőségibb megjelenés a 403 felé billenti a mérleget, viszont teljesítményben nem látni egetrengető különbséget.
Ti melyikre szavaznátok?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#27302) Bkrisz9 válasza Osi222 (#27301) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Valamire amiben valami processzornak nevezheto dolog van. i3 xxxxU alatt ne nézz semmit.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#27303) Osi222 válasza Bkrisz9 (#27302) üzenetére


Osi222
tag

Abszolút basic usernek lesz, aki a netezésen kívűl a szövegszerkesztésig fog jutni max. Ezért is nézegettem ebben a kategóriában. De most látom, hogy létezik 13"-as Asus X302UJ-FN008D is. Erről esetleg vélemények, tapasztalatok?

(#27304) Bkrisz9 válasza Osi222 (#27303) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Az a baj, hogy ezeket az i3 alatti csodákat már most is meg lehet fektetni pár erőforrás igényesebb oldallal amit teletűzdelnek reklámmal vagy csak szimplán összetettek (igen a facebook is ilyen pl.) szóval simán belefuthat ilyenbe. Gondolom nem 1 évre vesztek gépet ha már vesztek hanem 2-3 minimum, addigra lehet simán kiakasztja ezeket az egyszerű böngészés is, ezek tabletekbe valók talán nem notebookba.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#27305) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

X552MJ lapos csak akkor kapcsol be a bekapcsolóval ha közben le fel hajtogatom a fedelet.

Ez fedélkapcsoló hiba? lehet ezt javítani ?

(#27306) #33253120 válasza #81556480 (#27305) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem szalagkábel vagy kontakthiba. Az én régebbi laposomban ugyanazon a panelen/szalagkábelen van a kettő.

(#27307) #81556480 válasza #33253120 (#27306) üzenetére


#81556480
törölt tag

A kontakt hiba mit takar? a szalagkábel csatlakozásánál? Műszaki ember vagyok, cserélhető ez az alkatrész kiveszem-beteszem módon?

Egyszer már szétszedtem töltő csatlakozó cserére.

(#27308) #33253120 válasza #81556480 (#27307) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pl. Én pl kb az 50. bicajos oldaltáskás hurcolásnál ráztam le az X54H bekapcsológombjának az alaplapi csatijáról a szalagkábelrögzítőt. :D És eltűnt a "zárt" házból. :)
Azóta is Power Tape tartja. :( (alkatrészfelajánlást elfogadok fizetősben is. )

(#27309) szobbal


szobbal
csendes tag

Sziasztok!

Egy X550DP laptopban nehéz lenne kicserélni a MediaTek WiFi-t egy Atheros-ra? vagy esetleg jobbra? 5Ghz stb.

Xiaomi Redmi2 Pro 2GB, Asus X550DP, Lenovo A7

(#27310) szabonagyur válasza szobbal (#27309) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha sosem árulták azzal és a BIOS is tiltja más fajtát akkor biztos nem egyszerű :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27311) szobbal válasza szabonagyur (#27310) üzenetére


szobbal
csendes tag

Atheros-t látok a driverei közt a honlapon. Nálunk itthon szinte minden TP-Link azokba is az van ha jól rémlik azért gondolkodtam a cserén. Az 5Ghz csak egy próba volt hátha :DD

Xiaomi Redmi2 Pro 2GB, Asus X550DP, Lenovo A7

(#27312) szabonagyur válasza szobbal (#27311) üzenetére


szabonagyur
félisten

De csak az adott Athereos mehet bele max, illetve 5Ghz-hez kell a kiépítés is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27313) szobbal válasza szabonagyur (#27312) üzenetére


szobbal
csendes tag

Köszi! Akkor keresgélni kell! :)

Xiaomi Redmi2 Pro 2GB, Asus X550DP, Lenovo A7

(#27314) 01andris


01andris
tag

Sziasztok.Az ASUS GL sorozat tényleg annyira nem jó (szar).Videóvágásra venném.Állítólag nagyon melegszik(30 perc alatt) hogy égeti a kezet.

(#27315) Bkrisz9 válasza 01andris (#27314) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Nem jo, sima Asus G551 i5-el vagy Dell 7559 i7-el.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#27316) Huawei


Huawei
tag

Sziasztok!

Van egy Asus K501 notim, aminek nagyon nem vagyok megelégedve a hangminőségével (fülessel). Az lenne a kérdésem, hogy tudtok e valami progit esetleg ami elkerülte a figyelmemet (AudioWizard fent van) és nem tettem fel, mert így nagyon szarul szól. Előtte egy Pavilion DV7 volt de összehasonlíthatatlanul jobb hang jött ki belőle (természetesen fülessel gondolom).

Előre is köszi a válaszokat!
Üdv.

(#27317) Dhampir válasza Huawei (#27316) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy USB-re dugható DAC-al feljavíthatod.

Ebben a fórumban érdeklődhetsz

Nekem egy olcsó Sound Blaster Play! van, hasonlót talán még olcsóbban Kínából is be lehet szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#27318) Huawei válasza Dhampir (#27317) üzenetére


Huawei
tag

Huu! Ennyire drámai a helyzet? :D Van egy X-Fi PCMCIA kártyám csak ugye nem érek vele sokat ezzel a géppel :D Akkor ez ennyit tud? Megdöbbentő...

(#27319) Dhampir válasza Huawei (#27318) üzenetére


Dhampir
félisten

Hát, hacsak nem valami Hi-Fi hangchip lappang a K501-ben, akkor annál jobb lehet egy külső cucc. Az általam említettnél nyilván komolyabb dolgokat is be lehet szerezni, csupán pénz kérdése. :)

(#27320) Huawei válasza Dhampir (#27319) üzenetére


Huawei
tag

Annyit tudok, hogy a HP-ban valami ALC HD audio volt, ebben is valami ALC van. Ennyi különbség lenne, egy új és 7-8 éves ALC között méghozzá NEGATÍV irányban? Ezt egyszerűen nem hiszem el... Márpedig úgy néz ki sajnos ezek szerint.

(#27321) Dhampir válasza Huawei (#27320) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha jól rémlik, abban Beats Audio hangrendszer volt.

(#27322) Huawei válasza Dhampir (#27321) üzenetére


Huawei
tag

Altec Lansing, de ugyan úgy ALC hangchip mint ez is.

Szerk.: Ezt lehet rosszul gondolom így átgondolva. Altec Lansing volt benne az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#27323) #21346560 válasza Huawei (#27316) üzenetére


#21346560
törölt tag

Azért az sem mindegy milyen az a füles.
Sőt! Én konkrétan egy fülessel meg sem próbálnám hallgatni...

(#27324) Dhampir válasza #21346560 (#27323) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet Füles Mackó, Füles a Micimackóból, Füles rejtvénymagazin, Docteur Justice által adott füles, füles sapka... :D

(#27325) #33253120 válasza Dhampir (#27324) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ne olvass annyi Kockást. Kezd megártani... :D

(#27326) Huawei válasza #21346560 (#27323) üzenetére


Huawei
tag

Jogos! Nagyon pontatlanul írtam. Füles esetén fejhallgatót értettem (Sennheiser HD215). Még mindig értetlenül állok a dolog előtt. Ég és föld a különbség a HP javára.

(#27327) kolivanov777


kolivanov777
tag

Sziasztok!

van egy Asus X555La notim és windows 10 volt rajta, fel szeretném rakni rá a win7-t, ami sikerült is!
De nem tudok drivereket feltelepíteni rá, nem felel meg a gép a követelményeknek! ezt írja
Ennyire be van lőve a noti win10re?

Kérdés vhogy drivert lehet hozzá szerezni? Töltöttem le windows 7-t elvileg, de azokkal nem működik!

Előre is köszi a segítséget!

(#27328) Bkrisz9 válasza kolivanov777 (#27327) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Ha nem támogatja a gép csak 8-tól akkor ez van.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#27329) kolivanov777 válasza Bkrisz9 (#27328) üzenetére


kolivanov777
tag

Az cumi!

(#27330) Huawei válasza kolivanov777 (#27327) üzenetére


Huawei
tag

Szerintem össze lehet vadászni a neten a drivereket. Én is ezt tettem, bár tény hogy még mindig van egy valami az eszközkezelőben amit nem telepített fel és lövésem sincs mi lehet az :) Sok esetben a Win8-as drivereket is megeszi a Win7. Érdemes a telepíteni kívánt hardver gyártójának a honlapján nézelődni. Elvileg az én notimra sincs hivatalos Win7 driver támogatás mégis az van fent és hibátlanul teszi a dolgát.

(#27331) kolivanov777 válasza Huawei (#27330) üzenetére


kolivanov777
tag

Valamiiért nem jött össze most 8.1 fut rajta, win7 átalakítva!
Most elvileg jó minden!
Köszönöm a kommenteket!

(#27332) haj


haj
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata N752VX-el?

Megéri az árát?

Köszi üdv

(#27333) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Asus X51 RL laptopom van.Azt szeretném megkérdezni hogy erre érdemes feltenni a Win 8.1-et?

(#27334) #21346560 válasza adsl (#27333) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mi helyett?

(#27335) adsl válasza #21346560 (#27334) üzenetére


adsl
aktív tag

Win 7 home premium

(#27336) SZIGMA válasza adsl (#27335) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Éppen rá lehet rakni, bár 2GB RAM-mal csodára ne számíts.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#27337) adsl válasza SZIGMA (#27336) üzenetére


adsl
aktív tag

Ebbe sajna csak 1GB RAM van

(#27338) SZIGMA válasza adsl (#27337) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Akkor az úgy fog kinézni, hogy a hardverek és a rendszer kapásból lefoglal 1 GB-ot, a többin tudod futtatni,amit szeretnél.Ez jelen esetben 0 GB.
WIN7 Starter és Home fölötti oprendszereknél szerintem 3 GB alatt kár is próbálkozni, még ha el is indul, a felhasználói élmény véget ér a böngésző indításánál, ami padlóra teszi az egészet.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#27339) adsl válasza SZIGMA (#27338) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszönöm a választ.Akkor marad a Win 7 Home Premium.

(#27340) szőr Artúr


szőr Artúr
tag

Sziasztok! Vadonatúj asus tulaj vagyok. Egy zenbook ux305ua a gép.
A problémám, hogy egy gyors keresés nem volt elég, hogy választ találjak: miként lehet mentést készíteni az előtelepített windows 10 home telepítőjéről?
Utolsó előtelepített Windows-om egy Vista volt, egy Thinkpad t61-en. Ott külön volt lehetőség másolatot készíteni a recivery partícióról, DVD-re. Itt még DVD sincs. Mi több, linux alól nézve még recovery partíció sincs.
Mit lehet csinálni?

(#27341) albinolynx válasza szőr Artúr (#27340) üzenetére


albinolynx
őstag

Én Macrium Reflect Free-vel csináltam egy mentést.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#27342) szőr Artúr válasza albinolynx (#27341) üzenetére


szőr Artúr
tag

Azóta romlott a helyzet. A gép átminősítette magát veszélyes hulladékká.
Próbáltam egy resetet csinálni, az adatok törlésével, de a diszk teljes felülírása nélkül.
Először csak megállt 3%-nál és csak kikapcsolni lehetett a power gombbal.
Egy bios piszkálást követően már csak végtelen ciklusban indul újra, mintha megdöglött volna a Windows loadere.
Részemről feladva. A gép fizikailag elfogadható, a kijelzője ugyan elég ócska, de Windows nélkül mit csináljak vele? Linux alól még a fényerő sem állítható, meg ha már fizettem ezért a csodáért, akkor használnám. Nyomorult asus még egy recovery image publikálására is képtelen.

(#27343) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok Adott egy régi ASUS X59SL notebook. Ennek még 2.0 USB csatlakozói vannak Ha beviszem szerelôhöz, akkor ô ki tudja cserélni 3.0-ra? Megéri e pénzben? Ha igen, mire számítsak? A gépemen fog rontani valamit, vagy csak a fájlok átvitele lesz gyorsabb?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#27344) szőr Artúr válasza BLUE TORNADO (#27343) üzenetére


szőr Artúr
tag

A konkrét típust nem ismerem, de még nem láttam olyan notebookot, amin az I/O portok ne alaplapra integrált eszközök lettek volna. Jó eséllyel nem lehet megoldani.

(#27345) albinolynx válasza szőr Artúr (#27342) üzenetére


albinolynx
őstag

Most alapvetően mit szeretnél?
Nekem egy ux303ua van (maximálisan elégedett vagyok vele azért az összegért, amit kicsengettem érte). Én készítettem először egy mentést a már említett programmal. Majd kis bios turkálás után windows 7 x64 telepítés. Windows 10-nek minden további nélkül egyből telepíthetőnek kell lennie!
Feltételezem, a bios frissítés hibamentesen megtörtént.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#27346) SZIGMA válasza BLUE TORNADO (#27343) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Ahogy a kolléga írta, a vezérlők integráltak, viszont a laptopod fogad Expresscard-ot, azzal megoldható a 3.0.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#27347) szőr Artúr válasza albinolynx (#27345) üzenetére


szőr Artúr
tag

Szerettem volna egy telepítőt gyártani, a'la Thinkpad, de előtte megnéztem, hogy nincs rajta szerviz partíció, ezért elindítottam a Windows-t, de ott sem találtam mást, csak a szabvány backup szoftvert.
Akartam egy resetet csinálni, hogy legalább egy használható konfigról készítsek mentést, de beledöglött a resetbe.

Eredmény : kellene egy telepítő, amiben benne van minden, ami a gyárilag felrakott gépen megvolt. Egyesek ezt bloatware-ként emlegetik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27348) szabonagyur válasza szőr Artúr (#27342) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia,

Nem gondolod, hogy a hiba nálad van? A másik témában a másik géppel is csak neked voltak gondjaid.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27349) szőr Artúr válasza szabonagyur (#27348) üzenetére


szőr Artúr
tag

Nem. Dellel sem csak nekem és win10-zel sem csak nekem.
Mindkettőre többen panaszkodtak, csak nem itt.
Ebben az esetben pl keress rá a Windows 10 infinite loop after reset kifejezésre!
A hiba ismert, ami az én fő problémám, azon túl, hogy ez így hihetetlenül gagyi, hogy az asus még egy nyomorult recovery image kiadására sem hajlandó a jelek szerint. Magyarán a mentés hiányában elveszett a kifizetett szoftverek egy része. Az a része, amit bloatware-ként emlegetnek sok helyen. Tegnap óta még nem találtam a gyártó által készített image-t.

[ Szerkesztve ]

(#27350) szabonagyur válasza szőr Artúr (#27349) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ha a témában kicsit is jártas lennél (bármennyire is próbálod előadni nem vagy az...) tudnád, hogy a Win10-et bármikor újra rakhatod, nem kell a recovery disc, és nem veszíted el mivel géphez van kötve a licensz.

A többi a gépen található program vagy ingyenes és fent van az Asus oldalán vagy sharware/freeware ami letölthető a gyártók oldaláról.

Amiről meg te beszélsz az a WU egyik régi frissítése utáni dolog, nem az amit te csináltál.

Bios-t meg minek piszkáltad? Nem véletlenül nem indul már el a Win.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.