Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18201) KillHates válasza REALista6 (#18199) üzenetére


KillHates
nagyúr

.. mellé :B

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18203) Lalikiraly válasza Doky586 (#18202) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na én ezért vettem W8 al a notit. A fenének sincs már kedve szenvedni vele. Nem tök mind1 két év és úgyis váltás lesz... mind gépben mind windowsban... kíváncsi leszek a win9 nél mennyibe fog kerülni a win8 upgrade...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#18204) SeniorTilla válasza Lalikiraly (#18203) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ingyenes lesz!!!! mint mindig ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18205) teratti


teratti
senior tag

Hello!
Érdeklődnék, hogy lenne egy Asus X550CC-XO095D(Intel ® Core ™ i3-3217U/4GB/750GB/NV 720 2GB/15.6"/DOS....... gépem sokat megy rajta a BF4, Dirt3....stb. a ramot érdemes-e 8GB-ra kicserélni vagy elég ami benne van a 4GB ddr3 1600MHz-en. Sajnos procit nem tudok fejleszteni, már lecsekkoltam itt.... :(

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18206) Lalikiraly válasza teratti (#18205) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

igen érdemes szerintem ha gamelsz, meg egy ssd re váltani :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#18207) teratti válasza Lalikiraly (#18206) üzenetére


teratti
senior tag

Csak a garancia ugrik gondolom ha kicserélem mert még másfél évig az. Vagy bekockáztatom, Asus mi baj lehetne vele.... ;]

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18208) Kicsirics77 válasza teratti (#18207) üzenetére


Kicsirics77
veterán

memóriát és hdd/ssd bővítést gari vesztés nélkül lehet csinálni ha jól tudom

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18209) teratti válasza Kicsirics77 (#18208) üzenetére


teratti
senior tag

Majd utána járok, köszönöm. Ha úgy van ahogy mondod, megnézem milyen van benne és kicserélem valami jó KIT-re. Vagy ha egy 4Gigás modul van benne megpróbálok szerezni ugyan olyat. SSD cserét nem tervezek egyenlőre.

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18210) Kicsirics77 válasza teratti (#18209) üzenetére


Kicsirics77
veterán

memóriát tui bővithetsz ha van ürs hely vagy cserélheted kit-re
de ha gariztatni viszed akkor az eredetit kell vissza tenni bele mindent

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18211) teratti válasza Kicsirics77 (#18210) üzenetére


teratti
senior tag

Akkor csak az lenne a legjobb, ha találnék egy ugyan olyan modult ami benne van. Akkor nem kellene eladni és megmaradna, csak a másik modult kellene kivenni belőle adott esetben. Meg lehet valahol nézni megbontás nélkül milyen van benne?

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18212) Kicsirics77 válasza teratti (#18211) üzenetére


Kicsirics77
veterán

most de komolyan meddig tart az az egy kis csavart kivenni ami takarja a modult?

dejó hogy egy képet sem találok amin látszana

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18213) teratti válasza Kicsirics77 (#18212) üzenetére


teratti
senior tag

Csak annyi? Gőzöm sincs a laptopok "szerelhetőségéről" PC-ket fejlesztgettem eddig ezekkel a szerkezetekkel most ismerkedem.... ;)

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18214) Kicsirics77 válasza teratti (#18213) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elméletileg az alján a takarólemezt le lehet venni vagy az egészet vagy pedig csak egy kis fedelet és ott lesz alatta a memória
de youtube-on keress rá hátha akad valami

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18215) teratti válasza Kicsirics77 (#18214) üzenetére


teratti
senior tag

OK, köszi a segítséget!

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18216) Kicsirics77 válasza teratti (#18215) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nincs mit

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18217) Doky586 válasza Kicsirics77 (#18208) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy vicces beszélgetés:
user: -memóriát és hdd/ssd bővítést gari vesztés nélkül lehet csinálni?
szervizes: -igen
user: -hoztam garanciális javításra ezt a laptopot, nem működik mióta megnéztem mennyi memória fér még bele...
szervizes: -miért van elszakadva a billenyűzet szallagkábele? és mi ez a hosszú karistolás az alaplapon? lepattogzottak a chipek...
user: -megbontáskor véletlen belefutott a csavarhúzó, az asztalról is majdnem leesett ekkor, de elkaptam (a felét)!! Ön mondta előbb hogy ez NEM jár gari vesztéssel...

(#18218) Kicsirics77 válasza Doky586 (#18217) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ez is elég vicces de nem hasítok atom magot mert nemértek hozzá
azért ha valaki ilyesmibe fog feltételezi az ember,hogy konyít valamennyit hozzá

de lehet én vagyok a naiv 37 évesen :DDD

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18219) SeniorTilla válasza Kicsirics77 (#18218) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ne hagyd magad szivatni :) Ez a legjobb :) Mondom én 41

De szólok a témához is: nyilván az alapvetően ép ésszel végzett fejlesztésnél nem vész el a garancia. A hülyeség ellen nincs orvosság, ezért senki ne csavarhúzóval essen neki a ramnak, ahogy doki javasolta. Minek is oda csavarhúzó!? Csak kint a fedlapot fogja csavar, bent nem kell hozzá...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18220) Iszapvarju


Iszapvarju
csendes tag

Sziasztok!

Egy Asus X550C laptopom van. Az integrált videokártya mellett van benne egy Nvidia Geforce 720M videokártya.

Most vettem egy 106 cm-es LG plazma tv-t. Amikor HDMI csatlakozóval rákötöm a gépet a tv-re, és úgy nézek filmet, néha kicsit lassabban mozog a kép, mint ahogyan kellene.

Többen is azt mondták, hogy bírnia kell, és nem szabadna szaggatnia, szóval elvileg valami beállítás lehet a gond.

Töltöttem le codec pack-et, próbáltam VLC, KM, BS playert, megnéztem a videokáryák beállításait, de nem jövök rá, mi lehet a baj.
Képernyő másolásával raktam ki a képet a tv-re, és monitor 1366*720-as felbontását állítottam be mindkettőre.

Elvileg a tv-vel sem lehetn gond...

Van valakinek valami ötlete, mi lehet a megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#18221) PhaetonV10 válasza Iszapvarju (#18220) üzenetére


PhaetonV10
tag

Rossz minosegu hdmi kabel esetleg.?

(#18222) SeniorTilla válasza Iszapvarju (#18220) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Állítsd be úgy, hogy csak a monitoron legyen kép, a monitor névleges felbontásán (gondolom FullHD). Filmlejátszásnál nem mindegy, melyik az elsődleges megjelenítő, és az sem, hogy mindkettő megy-e.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18223) Kicsirics77 válasza SeniorTilla (#18219) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem hagyom magam,mert pár laptopot már bővítettem magam is

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18224) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Erről mi a véleményetek???
Asus K551LB-XX203D

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#18225) Kicsirics77 válasza mediumgecso (#18224) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elég jó

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18226) teratti válasza Kicsirics77 (#18214) üzenetére


teratti
senior tag

No, hiába vettem le a takaró lapot egy üres slotot látok csak meg a HDD-t. Meg hiába kerestem a neten + az Aida64 sem írja ki a pontos tipust csak annyi van mindenütt, hogy 4GB DDR3 1600MHz. Így milyen 4GB-os modult vegyek amivel biztos menni fog, amivel nem fog "összeveszni" :F

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18227) Doky586 válasza teratti (#18226) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

CPU-Z progi SPD fülén mondja meg a konkrét tipust, de szerintem túlmisztifikálod a kérdést.

(#18228) teratti válasza Doky586 (#18227) üzenetére


teratti
senior tag

Az sem mondja meg csak annyit amit fentebb írtam.....próbáltam azt is. Nem misztifikálom túl mert nem mindegy mit rakok bele, hiszen ha nem olyat rakok mellé ami benne van nem valószínű, hogy elérem a célom.

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18229) Doky586 válasza teratti (#18228) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem többet mond...

Igaz ez nem a laptopban van, mert abban nekem beforrasztott van.

[ Szerkesztve ]

(#18230) AYEL


AYEL
tag

Sziasztok!
Pár napja vettem egy ilyet: ASUS X550LB XO034D laptop (Intel Core i7 4500U/8GB/1TB/NVIDIA GeForce GT 740M/Free DOS/Sötét szürke

Win7 Ultimate OPrendszert telepítettem rá. A driverek telepítése során tapasztaltam, hogy a vonatkozó Nvidia grafikus kártyát nem tudom detektálni a rendszerben. A laptopra GT 740M matrica van ragasztva. A gyártó hivatalos oldaláról töltöttem le többféle verziószámú illesztőprogramot is (GF GT 740M-hez) de mindannyiszor azt a hibaüzenetet kaptam, hogy az illesztőprogram nem talál megfelelő eszközt a telepítéshez.
Ezek után lefuttattam a Nvidia saját alkalmazását, ami automatikusan detektálja, hogy milyen kártya van benne pontosan. Az eredmény az lett, hogy semmiféle Nvidia terméket nem talál a laptopban. (Ugyanezzel rámentem a asztali gépemre és simán megtalálta a kártyát!)

Az eszközkezelőben azt látom, hogy az Intel beépített grafikus kártyáját látja, ez kezeli a rendszert. Ugyanitt azt is látom, hogy bedrájverezésre vár egy 3D-s videovezérlő, de, ehhez nem találtam megfelelő illesztőprogramot, azt sem tudom miféle lehet.

Hogyan kezelhetném ezt a problémát?

Előre is kösz.

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#18231) teratti válasza Doky586 (#18229) üzenetére


teratti
senior tag

Ha gépközelben leszek beillesztem én is a képet amit látok....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18232) jafi74 válasza AYEL (#18230) üzenetére


jafi74
csendes tag

Hello!
Kiváncsian várom én is a válaszokat,mivel jövő héten érkezik az Asus X550LB-X0112D notim.
Ugyanaz a konfig,csak Intel Core i5 procival.Úgy tudom a Win8-al nem lesz gondja,de nem árt
egy alternatíva.Még mindig jobban húzok a Win7-hez én is.

(#18233) teratti válasza Doky586 (#18229) üzenetére


teratti
senior tag

No, nekem ezt adja. Tök üres, meg másütt is csak azt írja, hogy 4GB DDR3 1600MHz. Belepróbálok majd egy ilyen paraméterekkel rendelkező modult és meglátjuk....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18234) Doky586 válasza teratti (#18233) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a Slot #1 nekem is ilyen üres. Válaszd a többit..
és frissebb verzióval lenne jó próbálkozni (1.67 helyett 1.69-el)..

[ Szerkesztve ]

(#18235) teratti válasza Doky586 (#18234) üzenetére


teratti
senior tag

Az összes üres ha rákattintok csak nem raktam be mindet..... ;)

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18236) Vesz


Vesz
csendes tag

Sziasztok.
Lehet volt róla szó, de nem találtam. Vettem egy asus x550cc gépet. win7 telepítettem rá. de az istenért nem ismeri fel a bluetooth drivert. van valami ötlet? vagy win 8.1 megoldja a gondom? ( És mi előtt kérdeznétek, igen van benne. )

(#18237) teratti válasza Vesz (#18236) üzenetére


teratti
senior tag

Én kapásból 8.1-et raktam rá és nincs gond a driverekkel.

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18238) Doky586 válasza teratti (#18235) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a beforrasztott ramnál nem mutatja az SPD-t, de ennyit akkor is mutat:

(#18239) Vesz válasza teratti (#18237) üzenetére


Vesz
csendes tag

akkor lehet update lesz. mert nagyon zavar hogy nem megy. és talán még gyorsabb is a gép úgy :) a win 8.1 bonyolultabb a wni 7 nél felhasználói szemmel? mert igazából attól félek hogy nem tudok átszokni rá.

(#18240) teratti válasza Vesz (#18239) üzenetére


teratti
senior tag

Én sem tudtam "megszokni" a Win8 startfelületet és egy programmal meg is lett oldva, hogy maradjon a 7. Lehet bonyolultabb vagy csak szokatlan nem is tudom olyan keskeny a határvonal a kettő között....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18241) teratti válasza Doky586 (#18238) üzenetére


teratti
senior tag

Itt nekem is mutat ennyit de ez kevés. Úgy látszik lehet tetszőlegesen fejleszteni, itt nem kell törekedni az azonosságra... ;] Azt gondoltam naívan, hogy mint a PC-nél lehet benne egy modul megnézem a típusát és veszek egy ugyanolyat. Ez nem így működik....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18242) Doky586 válasza teratti (#18241) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ennyire félsz a kompatibilitástól, akkor bemész az ASUS márka boltba/szervizbe, ott ajánlanak ASUS ramot, ők szerelik be, garanciát vállalnak rá, ha nem azt teszik bele amit kell és emiatt cserélni kell másikra, az az ő káruk lesz, nem a tied...

(#18243) SeniorTilla válasza Doky586 (#18242) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Olyan nincs, hogy ASUS RAM. :) Van hynix, Samsung, stb-stb, de asus nincs.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18244) teratti válasza SeniorTilla (#18243) üzenetére


teratti
senior tag

Akkor Neked mi a javaslatod? Laptopnál nem számít a kompatibilitás, nyugodtan vehetek bele bármilyen 4GB DDR3 1600MHz-es RAM-ot? :R

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18245) SeniorTilla válasza teratti (#18244) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az én gépem már évek óta két különböző rammal megy Dual Symmetric módban. Az egyik samsung, a másik hyundai. Nyugodtan vegyél bele te is valamilyet, és próbáld ki. Ha az első integrált, akkor úgysem tudsz két egyformát bele tenni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18246) teratti válasza SeniorTilla (#18245) üzenetére


teratti
senior tag

Ok, kipróbálom. :R

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18247) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Ilyet fogok venni a héten: Asus X550LB-XO114D Mi a véleményetek??

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#18248) huncutka1029 válasza mediumgecso (#18247) üzenetére


huncutka1029
addikt

ennyi pénzért, és ilyen erős CPU+VGA-val már igazán lehetne full HD kijelzője egy notinak. :(
De azért +100K-t kérnek

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18249) Vesz válasza teratti (#18244) üzenetére


Vesz
csendes tag

Én ma voltam bent a szervizben, hogy be rakassak +4gb ram-ot. És jött a meglepetés. Nincs beforrasztott ram. a slot-ban ott figyelt a 4gb ram. Úgy hogy csak akkor tudok bővíteni ha veszek egy 8gb ramot 20.000 ért :W

(#18250) teratti válasza Vesz (#18249) üzenetére


teratti
senior tag

Az szép..... Nekem ilyen, a linken lévő gép hátulja van. [link]
Szépen látszik azon a képen amin le van szedve a kisebb borítás, hogy üres kis slot várja a bővítést. :)

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.