Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17951) SeniorTilla válasza NTonee (#17949) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hidd el nekem, abban a topicban több a nem komplett ember, mint a normális. Nagyon régóta ez a véleményem nekem és még sokan másoknak is. Az a baj, hogy sokan szeretnek okoskodni, olyanok is, akiknek f*ngjuk sincs az egészről. Vagy éppen csak egy lekpef... :)

Egyszer telepítettem már windózt, tehát rendszergazda vagyok... ;]

Tele van olyanokkal is, akik üzleti érdekből, megbízásból, stb. ajánlgatnak gépeket. Figyeld meg: a főokosok teljesen vitaképtelenek, és többnyire időnként új reggel megjelennek friss felhasználóként. Én és még néhány nagy öreg ezért nem vagyunk jelen abban a topicban, mert a jó ízlésünk nem bírja azt a sok hülyeséget, amiket ott leírnak. Pedig mi tudnánk tanácsot adni a - részemről legalábbis - több, mint 15 éves notebook forgalmazási és szervizelési tapasztalatokkal.

Aki az ottani tanácsok alapján választ gépet, hát azt csak sajnálni tudom. Természetesen tisztelet a kivételnek.

Egyébként át kellene nevezni - Milyen üzleti szériának titulált notebookot vegyek? topicnak.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17952) NTonee válasza SeniorTilla (#17951) üzenetére


NTonee
veterán

Pontosan ugyanezt tapasztaltam. Nagyon is korrekt a meglátásod. Még pár alkalommal fel is kínálták a "portékáikat" pü-ben, mint bolti eladók, több kedvezménnyel/ajándékkal megtoldva, csak hogy tőlük vásároljak. Aztán amikor egy általam is használt típussal kapcsolatban adtam tanácsot, akkor falkába verődtek és indult is a trollkodás. Azóta nem is megyek a topik közelébe, legyen az ő játszóterük. Csak sajnálom az ott tanácsot kérő embereket.

Sanya: talán, de már nem kapható és amúgy is a matt kijelzőt szeretem. Ráadásul csak az odd helyére tudnék másodlagos hdd/ssd-t tenni.
Az aktuális y510p meg nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#17953) Mikulásbá válasza SeniorTilla (#17951) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1 ! :K

(#17954) lujo10


lujo10
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy X51L gép (T2390+2x1GB RAM), arra gondoltam, hogy feldobok rá egy Win8-at. Persze felmerült bennem, hogy mennyire boldogulna vele, ill. drivereket találok-e hozzá (mondjuk ahogy nézegetem ennél a típusnál Vista után megállt az élet).

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#17955) SeniorTilla válasza lujo10 (#17954) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nemrég telepítettem egy 6 éves asust, amihez gyárilag szintén vista volt. A win7 a VGA-n kívül mindenf felismert. A VGA-t kellett külön telepítenem csak. A win8 több drivert tartalamaz mint a 7, ezért szerintem nyugodtan próbáld meg, menni fog.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17956) alfa20 válasza lujo10 (#17954) üzenetére


alfa20
senior tag

melyik VGA van a gépben?
mert az X1100-hoz az utolsó driver csak vista-ra adták ki, de az sem jó mert folyamatosan széthullik, főleg, a flash-t nem bírja, de már az új skype-vel is vannak gondjai.
De ha feltetted egy tapasztalatot szívesen vennék.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#17957) NTonee válasza NTonee (#17937) üzenetére


NTonee
veterán

pff... közölték, hogy döglött a vga, 108ezer pénzért ki is cserélik nekem :Y :W
jah és ezt így egy 1órás munka után. 14:36kor elkezdték, 15:33-kor árajánlat kiküldve. :F

[ Szerkesztve ]

(#17958) NTonee válasza NTonee (#17957) üzenetére


NTonee
veterán

beszéltem a szervizzel. A gép sehogy sem ad képet, szerintük leválhatott a chip a kártyáról. :O

(#17959) SeniorTilla válasza NTonee (#17958) üzenetére


SeniorTilla
veterán

15k-ért megcsinálják BGA forrasztással, vagy akár chipcserével is

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17960) NTonee válasza SeniorTilla (#17959) üzenetére


NTonee
veterán

ő is megjegyezte, hogy volna esélye ennek a megoldásnak. Feltéve, hogy valóban ez történt, mert a "leválhatott" szó volt hangsúlyos.

(#17961) NTonee válasza SeniorTilla (#17959) üzenetére


NTonee
veterán

mod: nem ide :B

[ Szerkesztve ]

(#17962) Dell XPS válasza NTonee (#17958) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én ezt máshol is megnézetném, ellenőrizném! :R

Üdv, Dell XPS

(#17963) markusz5


markusz5
csendes tag

Sziasztok. Tudom nem ide való a bajom de nem találtam topikot erre. Egy 2-3 hete folyadék ömlött egy asus x54h típusú notiba. Szétkaptam megnéztem és az alaplapon fehér por volt. Korrodálódott a cucc vagy ilyesmi :DDD . Kérdés: szerintetek elég ha egy új alaplapot veszek? Szóval a többi alkatrésznek lehet valami baja? (Proci,ram,stb) Köszi előre is. :R

(#17964) lujo10 válasza SeniorTilla (#17955) üzenetére


lujo10
aktív tag

Én is ebben bízom, majd ha lesz időm ki is próbálom :K

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#17965) Blue Eagle válasza markusz5 (#17963) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ha az említett alkatrészeket nem érte a folyadék, akkor azoknak nagy valószínűséggel nincs bajuk.

(#17966) 1Laci


1Laci
tag

Helló,

Van egy ASUS K53SV nb-m, tegnap a Windows mellé feltettem egy Ubuntut és azóta nem megy (nem tudom h lehet e hozzá köze) a hang se hangfalon, se fejhallgatón, a nb speakerei működnek...a drivert is újratettem, de semmi.

Volt már valakinek ilyen? Valakinek valamilyen ötlete erre?
Köszi előre is, Laci.

[ Szerkesztve ]

(#17967) Skizz


Skizz
addikt

Sziasztok

ASUS X502CA-XX109D noteszról van itt tapasztalat? Látom gyenge az akksi, viszont nem is eszik sokat. Esetleg zsanérok, összeszerelés minősége milyen? Asus gari minden esetben szar?

(#17968) Kicsirics77 válasza 1Laci (#17966) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Terminálban ird be hogy alsamixer és nézd meg,hogy a csúszkák hogy állnak.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17969) SeniorTilla válasza Skizz (#17967) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez az egyik legolcsóbb asus noti, ne várj tőle sokat se akkumulátor, se minőség terén.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17970) 1Laci válasza Kicsirics77 (#17968) üzenetére


1Laci
tag

Ja és a lényeget elfelejtettem....Windowson nem megy a hang, Ubuntun még nem is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#17971) Kicsirics77 válasza 1Laci (#17970) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Előtte ment legalább vagy már akkor sem,mert akkor semmi köze a kettőnek egymáshoz,lehet beragadt a jack aljzat

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17972) 1Laci válasza Kicsirics77 (#17971) üzenetére


1Laci
tag

Persze, 2+ éve hibátlanul működött...ezért nem értem, hogy mi lehet a baja. Hozzá se nyúltam jóformán, csak feltettem ezt a Wubi Ubuntut mellé.

(#17973) Kicsirics77 válasza 1Laci (#17972) üzenetére


Kicsirics77
veterán

az nem volt túl jó ötlet ez lehet a hiba forrása esetlegesen
linuxot csak tiszta telepítésként illene feltenni így nem akad össze semmivel sem

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17974) 1Laci válasza Kicsirics77 (#17973) üzenetére


1Laci
tag

Nem használnám sokat a Linuxot, ezért csak ezt tettem fel, másoknak eddig nem volt gond vele.

Kiinstalálom az Ubuntut és meglátom mi lesz vele... de már egy USB-s hangkártyán gondolkozok, ha netán elszállt volna a hangszoro-bemenet (amit nem hiszek).

edit: Ez ugyanúgy néz ki,mint a Wubi-s...esetleg megpróbálom majd ezt...vagy ak tud jobbat, irjon nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

(#17975) Kicsirics77 válasza 1Laci (#17974) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Én értem csak ez nem a legelegánsabb módja egy linux telepítésnek.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17976) 1Laci válasza Kicsirics77 (#17975) üzenetére


1Laci
tag

kiinstaláltam az ubuntut -> nem megy a hang windowson igy se.
beinstalaltam az ubuntut megint -> ott meg megy a hang a hangfalon. (előtte nem is próbáltam, de biztos ment azelőtt is ott)
windowson továbbra se megy a hang.

komolyan, ötletem nincs, hogy mi baja lehet....drivert újrarakhatom 66x, akkor se fog menni szerintem.

na, aki erre rájön, hogy mi baja van, vendégem 10 sörre....ilyet még nem láttam, komolyan :D

(#17977) 1Laci válasza 1Laci (#17976) üzenetére


1Laci
tag

Megvan a megoldás.
Csak egy bug volt az egész, Windows Login, Driver Uninstall. Utána pedig nem restartolni, hanem kikapcsolni kell a gépet!!, mert teljesen más 'hatása' van a kettőnek. Ma is tanultam valamit :)

Utána bekapcsolni a gépet, és megy is. Vagy ha nem, akkor simán feltenni a drivert.
Szóval, ha valakinek hasonló problémája lenne, a fentebb leírt pár sor alapján működésre lehet bírni a cuccot.
(közben 1 euróért megrendeltem a hangkártyát ebayről....csak a biztos :DDD )

@Kicsirics77: neked meg köszi, tényleg az ubuntu volt az oka.

(#17978) Kicsirics77 válasza 1Laci (#17977) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem hülyeségből mondtam,linuxot csak külön particióra...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17979) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Első laptop érkezett a kezem közé életemben és volna egy kis problémám. Egy Asus x552c-ről van szó. Amikor megvettem nem volt rajta op rendszer majd kapott windows 7-et. De van egy olyan problémám hogy nem működik egyes fn billes parancs. Például fn+f11 lenne a hangerő csökkentés de nem reagál semmit. Vagy az fn+v lenne a kamera de szintén semmi. Mit kéne telepítenem hozzá? Előre is köszönöm a segítséget. :)

(#17980) NTonee válasza Barell (#17979) üzenetére


NTonee
veterán

Hotkey utility néven szokott lenni.

(#17981) Blue Eagle válasza Barell (#17979) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az "ATK Package"-t kell ehhez telepíteni.

(#17982) Panthera


Panthera
őstag

Egy X551C-re akarom feltenni a lan drivert, de véletlen se találok olyat ami jó lenne Win7 64 bitre. Az AIDA szerint RTL8139/810X a típusa. A gyári win8-as sem jó.
Előre is köszönöm...

[ Szerkesztve ]

(#17983) Blue Eagle válasza Panthera (#17982) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ez sem jó?

[ Szerkesztve ]

(#17984) Panthera válasza Blue Eagle (#17983) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi, közben már kínomban kipróbáltam egy teljesen másik típushoz valót, de érdekes módon az jó lett.
A Realtek honlapjáról szedtem le. Ha valakit érdekel majd, az egyik win7-es lett jó, a 2 közül.

[link]

(#17985) eriktoth válasza MrDzsi (#17782) üzenetére


eriktoth
tag

A speciális energiagazdálkodási beállításokban, állítsd át az összes sémánál a vezeték nélküli hálózatokat maximális teljesítményre!

(#17986) Blue Eagle válasza eriktoth (#17985) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Tök jó meg minden, de szerinted fogja ezt olvasni? Januárban tette fel a kérdést, most március van. ;]
Persze másnak is még jól jöhet...

[ Szerkesztve ]

(#17987) eriktoth válasza Blue Eagle (#17986) üzenetére


eriktoth
tag

Most olvastam, mivel nekem is adódott ilyen problémám gondoltam megosztom, ráadásul egy hónap nem annyira vészes láttam már rosszabbat :D

(#17988) 1Laci


1Laci
tag

Valahogy éreztem, hogy nem úszom meg ennyivel :((

Same bullshit: Ubuntut C:\-re Win mellé.

És megint a hang. Vagyis mikrofon...mindkettő.

ASUS oldalról letöltött realtek Audio drivert ha telepítem a mikrofonom működik, viszont a zene/hang az vízhangzik, hallgathatatlan.

Ha ezt a drivert kidobom, akkor a hang tökéletes, de a mikrofon nem megy, vagyis annyira halkan működik csak, hogy Ventrin/Skypeon nem hallanak abszolut.

Ilyen volt már valakinek, erre mi lehet a megoldás?

NB pontos típusa: ASUS K53SV-SX786 - Win 7 SP1 Ult. + Wubi Ubuntu. A hozzá kapott CD-ről lettek feltelepítve a cuccok. Kikapcsolás, restart most már nem segít.
Köszi előre is!

(#17989) Kicsirics77 válasza 1Laci (#17988) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Mondtam már hogy ne wubi-val tedd fel..de hát hiába beszélek ezekszerint...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17990) Sanya válasza 1Laci (#17988) üzenetére


Sanya
nagyúr

SZia! a cd-n lévő driverek elavultak lehetnek, tölts le egy frissebbet.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17991) Kicsirics77 válasza Sanya (#17990) üzenetére


Kicsirics77
veterán

alapvetően a probléma avval van,hogy a windowsba telepíti bele wubi.exe segítségével.
jelenleg egy hdd külön particióin használom win7 és a linux mint 13-at és semmi gondom nincs a hanggal
ja és a grub a rendszerválasztó induláskor.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17992) 1Laci válasza Kicsirics77 (#17991) üzenetére


1Laci
tag

Értem én, hogy ez a Wubi bekeverhet, de biztos tud működni ezzel is rendesen + nekem a Linux egy-két órára kell csak suliba, arra tökéletesen megfelel...sikerült megtalálni a "hibát" erre a hang-problémára is:

A legújabb driver volt fent, asus oldalról, de a cd-n is ugyan az volt.

Szóval a következő volt: nem vágom miért, de kiszedte innen a "Disable all sound effects"-nél a pipát...én hozzá se nyúltam, komolyan nem értem hogy lehet ilyen...hogy a driver csinálta volna? Mert amikor az fent volt, akkor volt sz@r a hang, amikor leszedtem, jó volt.

Most viszont boldogság van, működik minden ahogy kell :D Remélem így is marad. :)

(#17993) Kicsirics77 válasza 1Laci (#17992) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ebbe a linux simán belenyúlhat

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17994) krizsók


krizsók
csendes tag

Sziasztok!
Ma kaptam egy ASUS X552E-t nincs rajta op.rendszer elvileg FREE DOS igen, de igy is csak azt irja ki, hogy Hiba! IDE/ATAPI drivers not found! Segitség még nem ismerem a DOS-t meg ezt a hiba jelzést sem, mi lehet, ha tudnátok segiteni,illetve hol lehet win8-at kapni jo áron. Koszonom :)

(#17995) szabonagyur válasza lujo10 (#17954) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Nem tudom mennyire késői a válaszom, de a Win8 nálam X50 vagy F5SL mikor melyik néven fut, nem az igazi a Win8, sokat kékhalálozik stb. Sőt Win8.1-re nem is engedte frissíteni vagy alapból azt telepíteni. Win7 az optimális neki szerintem is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17996) NTonee válasza krizsók (#17994) üzenetére


NTonee
veterán

például itt. Ami most rajta van freedos, azzal nem kell foglalkozni, nem tudod használni lényegében semmire.

(#17997) krizsók válasza NTonee (#17996) üzenetére


krizsók
csendes tag

Koszonom. Nem ismerem az A4 Team-met megbizhatoak, mert jo arban levonek tunik a windows, de lehet csak azert, mert OEM?

(#17998) vasember123 válasza krizsók (#17997) üzenetére


vasember123
újonc

Ha még nem vetted meg a Windows 8-at, érdemes benézned ide.

(#17999) Gaben06


Gaben06
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre, vagy véleményre lenne szükségem.

Szervizben volt a ASUS notebookom egy N76-VZ-V4G-1187H tipusú.

Alaplapot, Thermal modult, billentyűzet modult, Wifi kártyát cseréltek benne.

Most már minden működik, de észrevettem, AIDA64 és GPUZ programok futtatásakor, hogy nem 4GB-t az nVidia GT 650M videókártya memóriája. Hanem 2GB-ot olvas ki mind a két program. Pedig 100%-ban biztos vagyok, hogy 4GB nak kell lennie és előtte annyi is volt.

Kérdésem, hogy ez lehet csak egy rossz BIOS beállítás eredménye, vagy összecserélték az alkatrészeket, és nem azt szerelték be aminek lennie kellene?

Köszönöm a válaszokat.

(#18000) szabonagyur válasza Gaben06 (#17999) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet a GPU-Z sem tökéletes, nekem a laptopomnál valami 2TB memóriát ír ki. Amúgy a GT650M esetében tök mindegy, hogy 4 vagy 2 GB a memória, egyiket sem használja ki.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.