Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18851) NTonee válasza telefonfulke (#18849) üzenetére


NTonee
veterán

Digiprime
Hivatalos importból származó i7es verzió még mindig nincs sajnos.

(#18852) muhaha01 válasza ZavaBalazs (#18850) üzenetére


muhaha01
tag

Hali,

nem feltétlenül bukó a dolog, hiszen ha utánvéttel fizeted és bemész a boltba, amikor szólnak hogy megjött a cucc, ott le tudod csekkolni, hogy valóban ez-e a specifikáció.
ráadásul azt írják, hogy magyar billentyűzet.
érdekes.

itt van a saját tesztjük a cuccról:
http://www.digiprime.hu/blog/506-asus-n550jk-laptop-teszt

[ Szerkesztve ]

(#18853) NTonee válasza muhaha01 (#18852) üzenetére


NTonee
veterán

Nem magyar billzet, hanem magyarított. Pont az előbb linkeltem egy korábbi hsz-omat, olvasd el. I7-es, ami náluk van, csak hát szürke importos, garancia szívás.

[ Szerkesztve ]

(#18854) muhaha01 válasza NTonee (#18853) üzenetére


muhaha01
tag

hát a tesztképeken magyar billentyűzet van. :)

garanciával miért lenne baj?
ahogy nézem, kapsz tőlük egy papírt, amit ha para van, ezesetben az asus szervízben kell bemutatni.
mi ezzel a gond?

tényleg nem értem mi a probléma a bolttal. (nem, nem kapok tőlük ingyen laptopot, amiért védem őket :DD )

[ Szerkesztve ]

(#18855) NTonee válasza muhaha01 (#18854) üzenetére


NTonee
veterán

A képeken magyar billzet van, igen, sőt még a videón is. De nem olyat árulnak. :(
Azzal a papírral, amit adnak, valós a veszélye, hogy elhajtanak a szervizből.

Szürke import, keress rá, hogy mit jelent. A nem hivatalos magyar importőrtől származó eszközöket a szerviz nem csipázza.

(#18856) Babajenks válasza muhaha01 (#18854) üzenetére


Babajenks
csendes tag

hali

ja videón ,képeken 8gb ram , ehelyett "gyárilag" csak 4gb al kapod (milye rendesek ,bővítik ) :C
(meglátnám hogy kezdi bontani,dobozon 8gb szerepel és bővítjük 8gb-ra, halálhangosan kinevetném és hagynám ott az egggész belebancot)

továbbá osztom "NTonee" véleményét a garanciával kapcsolatban,sajna így megy,
bár gari ide vagy oda jópézért biztos szánnak rá 5 percet,,,garis készülékre!

amúgy nekem is ponnt ez a lapos kellene, I7 cpu-s, egyik délután majdnem el is mentem megnézni, de mondom futok még 1-et itt a fórumon, és haláljogos, egy ilyen árfekvésű gépnél nem lehet vagy-vagy,garancia terén kiváltképpen nem!! :(
szórt billentyűzet, tam-daram,,,,

Amennyiben nem jön rendes hu-s cikkszámmal,nem lessz vétel, nálam ez így nemfér bele sajnos,,

Babajenks

(#18857) Snell


Snell
csendes tag

Valaki tud segíteni?

Elvileg holnap jön meg az új laposom. Egy ASUS F751LD-TY053D.
Nem eget verő a probléma,de német billentyűzettel.Tudok benne cserélni magyarra? K52JB-ben sikerült,nagyon hamar találtam hozzá,de erről semmi infóm nincs. :(

(#18858) justaview


justaview
őstag

Sziasztok,

Az ASUS N550JK-

CN059D verziója = (8GB RAM + 1TB HDD + 4GB VideoRAM) -ot jelent?

Mert néhány bolt ugyanerre más-más paramétereket ad meg...

(#18859) muhaha01 válasza justaview (#18858) üzenetére


muhaha01
tag

Hali,

összevissza írják a dolgot sajnos, sehol a profizmus.

aki a fullos N550JK-t venné, az beszélt már ezzel a bolttal?
http://www.radium.hu/legjobb-ajanlatok/asus-n550jk-cn126.html

ez is ugyanaz a szürkeimport kategória, mint a digiprime?
itt is magyar billentyűzetet írnak, aztán a képen angol van.

(#18860) NTonee válasza muhaha01 (#18859) üzenetére


NTonee
veterán

Igen, ugyanolyan szürkeimportos banda.

(#18861) Babajenks válasza muhaha01 (#18859) üzenetére


Babajenks
csendes tag

sajnos igen , olvass vissza pár lapot,,üzlet rosszabb,(bár nem nevezném üzletnek)

leírásban magyar, képen angol, a készülék meg csehszlovák,....., teljesen más karakterekkel,,

Babajenks

(#18862) muhaha01 válasza Babajenks (#18861) üzenetére


muhaha01
tag

értem, köszi.

oké, tegyük fel, leszarom a magyar billentyűzetet, mert meg tudom szokni az angolt.
ilyen esetben honnan lehet itthon biztos forrásból beszerezni max 300 környéki áron az N550JK-ból az i7-es, 8giga ramos, 1 terás, 4 giga vga-s, nem érintőképernyős modellt?

(#18863) Babajenks válasza muhaha01 (#18862) üzenetére


Babajenks
csendes tag

biztos forrásból sehol,
vagy
amennyiben megelégszel az 1 év garival, amire nem tenném a nyakam, akkor a fentebbi üzletek bármelyikéből,,,,,

Babajenks

(#18864) muhaha01 válasza Babajenks (#18863) üzenetére


muhaha01
tag

mother of god :O

nem nyugszom, nem hagyom annyiban! :DDD

(#18865) Babajenks válasza Babajenks (#18863) üzenetére


Babajenks
csendes tag

biztos forrásból szeretném akkor már arról írnék éppen, de m ivel hivatalosan még nem kapható,(az összes normális üzletet végigkérdeztem ,és semmit sem tud senki a várható érkezésésről, de I5-öt bitangul ajánlanak, vegyek azt), feltétlenül a mostanim mellé még egyet, nemárt ha van 1 tartalék, nemigaz...... :(

Babajenks

(#18866) Babajenks válasza Babajenks (#18865) üzenetére


Babajenks
csendes tag

mindíg az ár érték fejlettségi arányt nézem, a minőség mellett kijött hogy: n széria és I7 kell,
sajnos komoly vevő lennék rá, összeg is megvan, több is, de ha annyiban hagyom ha nem, rendes üzletből még nem lehet, vagy csak majd jövőre, akkor a fejem tetejére állok úgy ketyegek sem kapok!!!

valóban én sem nyugszom, megfogott a kinézete is, alu váz, stb stb,
de nincs sehol hu-s cikkszámú, rendes minimum 2 év garis, akkor cseszhetjük,
marad a bandázs szabvány, cseh, orosz, román, lengyel,német, stb, fújt gombsorral ami úgyis lekopik

azonfelül hogy elvileg a minőségnek meg kéne felelnie, gari aggaszt,mivel ez is elektronika így baromira nem mindegy,,pláne ebben az árkatban

Babajenks

(#18867) NTonee


NTonee
veterán

Az expert nagykernél van i7es n550jk állítólag, az ipon szerződésben van velük. Valaki kérdezzen rá náluk, hogy be tudják e szerezni, és mennyiért.

(#18868) Babajenks válasza NTonee (#18867) üzenetére


Babajenks
csendes tag

milyen forrásból tudod hogy állítólag van nálluk?

Babajenks

(#18869) Babajenks válasza NTonee (#18867) üzenetére


Babajenks
csendes tag

csak mert megnéztem, amennyiben az alábbi áruházra gondolsz:

http://www.expertnet.hu/

(bevallom elég ócs a weblap kereső része,nemtaláltam konkretumot jk I7 kapcsban)

további expert vebáruháznál sem találtam konkrétumot, és ha lenne is ugyanarra a készülékre gondolnék hovatartozás terén (DP, RAD)

továbbá valszeg az ipon weboldalán is fent lenne, de csak szintén az i5 verziós található meg

Babajenks

(#18870) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Zenbook UX32A nezegetek, kerdes a kovetkezo lenne: konnyen cserelheto benne a HDD SSD-re?
Nem jar garanciavesztessel?

Ebben a tesztben azt irjak, viszonylag konnyen szetszedheto es a szetszedes nem jar garanciavesztessel.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18871) NTonee válasza Babajenks (#18869) üzenetére


NTonee
veterán

mondom nagyker, nem expertnet (az valami nagyon gyökér shopnak tűnik), de mindegy, most volt időm és rápislogtam, jelenleg nem hozza a listában valóban, de perpill semmilyen n550 nincs ott.
A forrás nem publikus. :P Csak annyit mondott, hogy múltkor látott raktáron, így az ipon elvileg be tudná szerezni, csak valószínűleg nem éri meg az árkülönbséget, ezért nem vették fel saját terméklistára.

(#18872) Babajenks válasza NTonee (#18871) üzenetére


Babajenks
csendes tag

akkor ebben az esetben is mindegy ,kösz a segítséget amúgy.

Ahogy lehet majd kapni, egy egyszerű kereséssel is meglehet találni,megette a fene ha már valamit így kell vadászni.

Babajenks

(#18873) Snell


Snell
csendes tag

Hali!

Remélem erre a kérdésemre kapok érdemleges választ,ha már eddig fel sem tűntem senkinek.

Most vettem egy lapost,nem tudom,hogy Magyarországon forgalmazzák-e,én Németországban vettem. Nagyon klafa minden,egyet kivéve. Nem működik a TouchPad-om! Eszközkezelő látja,de sehogy nem telepít szoftvert,amit a hivatalos honlapról szedtem le az sem jó. Esetleg tipp,hogy melyik széria drivere lehet még jó?
Az enyém egy Asus F751LD,bár X751LD-ként is jelzik. Jaaa,a gép csak Windows 8.1 64bittel működik...a többi OP-ra abszolút 0 driver. :( :( :(

(#18874) Brillante válasza Snell (#18873) üzenetére


Brillante
újonc

Fn + F9 billentyűkombinációt próbáltad? Nálam ki volt valamiért kapcsolva a touchpad és ezzel sikerült visszakapcsolnom.

[ Szerkesztve ]

(#18875) Snell válasza Brillante (#18874) üzenetére


Snell
csendes tag

Igen,semmi azonkívül,hogy egy pillanatra megjelenik a karika és gondolkozik :D

Eszközkezelőben azt írja sárga háromszöggel,hogy : PCI adatolvasási és jelfeldolgozási vezérlő
ezért gondolom,hogy nincs telepítve a driver.Pedig a DriverScanner sem talál semmit :( :(

Hardverazonosító : PCI\VEN_8086&DEV_0A03&SUBSYS_20108086&REV_09
Google sem ad értelmes választ.

[ Szerkesztve ]

(#18876) gzbotii válasza Snell (#18875) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha van ra garancia, vigyed vissza.
Online vasarlas eseten meg a 8 napos elallas...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18877) Snell válasza gzbotii (#18876) üzenetére


Snell
csendes tag

Online,de nem kell nekem a hercehurca :(

Odáig eljutottam,hogy Synaptics márkájú a TP és az illesztőprogrammal van valami,nem szereti a 8.1-et úgy nézem,de nincs másik hozzá,ez a baj,ilyenkor most mivan? :D
Ha ráteszem az ujjam akkor csak a karika pörög körbe,de nem mozdul meg a mutató és a vezérlőpultban ha belépek az egér menüpontba,akkor kiírja,hogy nem tud csatlakozni az illesztőprogramhoz.

(#18878) NTonee válasza Snell (#18877) üzenetére


NTonee
veterán

Nézz körül a synaptics weboldalán is driver után.

A kimásolt hardverazonosítóhoz pedig ez a driver tartozik: Intel® Dynamic Platform and Thermal Framework Drive
Ott van a support oldalon a letöltések között az others menüpontban.

Szerk: még valami a touchpadhoz... kell neki az ATK Package V1.0.0020 is vagy újabb verzió. Szintén ott van a driverek között.

[ Szerkesztve ]

(#18879) Snell válasza NTonee (#18878) üzenetére


Snell
csendes tag

ATK 1.0.00031 már fent van. Synaptics-hoz 4 driverem van már,eddig egyik sem jó,de most már csak egy SM-buszvezérlő hiányzik,ami mindjárt fent lesz,de a TouchPad még mindig nem mozog. Adtak amúgy lemezt,driverekkel. Csak épp nem ehhez a szériához...:/

Az normális,hogy a feladatkezelőben 2szer van Asus Smart Gesture,2szer ugyanez 32 bites és egy Asus Smart Gesture Loader?

(#18880) NTonee válasza Snell (#18879) üzenetére


NTonee
veterán

Nincs még fent az sm buszvezérlő driver? Akkor neked a komplett chipset driver csomag nincs fent. Ezt töltsd le és telepítsd.

(#18881) Snell válasza NTonee (#18880) üzenetére


Snell
csendes tag

Elvileg fent volt,mivel azt elsőnek raktam fel,mindent az Asus supportjától húztam le,de nem minden megy úgy néz ki.Na szóval,most már nincs sárga kis háromszögem.
TouchPad még mindig nem megy,van még egy driver,amit felszórok,ha azzal sem,akkor nincs tippem :( :(

(#18882) Snell válasza Snell (#18881) üzenetére


Snell
csendes tag

Ezek után sem megy a Pad...Vélemény? :W

http://prohardver.hu/dl/upc/2014-06/13/232956_l4crjppp5vh7iwrq_sy.jpg

[ Szerkesztve ]

(#18883) Snell válasza NTonee (#18880) üzenetére


Snell
csendes tag

Feltelepítettem,1 restart után jó,2. után megint sárga háromszög.Kiégek. :F

(#18884) NTonee válasza Snell (#18883) üzenetére


NTonee
veterán

szerintem kezd újra az egészet.
Innen tölts le mindent, nulláról kezd azzal az intel chipset csomaggal, amit korábban linkeltem, aztán a letöltésekből ATKACPI driver and hotkey-related utilities, Keyboard Device Filter Utility, ASUS Smart Gesture (Touchpad Driver), utána meg ahogy tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#18885) Snell válasza NTonee (#18884) üzenetére


Snell
csendes tag

Elsőre is innét töltöttem le mindent.De most megcsináltam még egyszer úgy,ahogy mondtad.2 különböző Win8.1-el is és még mindig semmi. Amikor rárakom az ujjam a padra,egy pillanatra megjelenik a zöld karika,tehát működik nem?A driver szar,ennyire? 3 driverem van a Synaptics-tól. v.17.0.6.2, v.17.0.6.13,v.17.0.19. A harmadikat nem is tudja felrakni,pedig az a legfrissebb. De írják más fórumokon,hogy a Dell és a Lenovo lapiknál is volt gond ezekkel a TP-kel.Most mit tudok csinálni? Ha visszaküldöm a gépet és küldenek egy másikat,azzal is ugyanez lesz,akkor azt is küldjem vissza? :W

Szerk.: Ha a vezérlőpultban az EGÉR-re megyek,akkor kidobja,hogy: Nem lehet csatlakozni a Synaptics mutatóeszköz illesztőjéhez. Bár ezt lehet,hogy írtam éjjel is,nem emlékszem már :(((

[ Szerkesztve ]

(#18886) NTonee válasza Snell (#18885) üzenetére


NTonee
veterán

az az asus smart gesture telepítő rakja fel synaptics-ként? Annak a hardverazonosítójára kerestél már?

[ Szerkesztve ]

(#18887) Snell válasza NTonee (#18886) üzenetére


Snell
csendes tag

Most, hogy mondod...ez megtörténhet,mert én nem épp nézem a programok között és azt írja,hogy v.17.0.8.2 van fent,ami nekem nincs! :D Akkor? Lehet,hogy nem is Synaptics a márkája? :Y

(#18888) NTonee válasza Snell (#18887) üzenetére


NTonee
veterán

hülye kérdés... ha egyáltalán nem telepítesz drivert hozzá, akkor sem működik? Illetve szerintem keress rá a hardverazonosítóra.

(#18889) Snell válasza NTonee (#18888) üzenetére


Snell
csendes tag

Úgy nem működik,ez tuti,mert kellett hoznom egy egeret a Win felrakása után :/ amin meg is lepődtem,mert eddig amikhez szerencsém volt,mindegyik működött driver nélkül,de ez valami extra amin még 3-4 ujjal is lehet dolgokat művelni :(( Van egy illesztő a listában,amit tuti nem én raktam fel: Synaptics 16.3.7.0 és 2013/08/08-as release date,le sem tudom törölni.

Hardverazonosítót hol találok? Mert nincs az eszközkezelőben sehol,még sárga háromszöggel sem :D
Fn+F9-et nyomom,akkor is megjelenik a zöld karika egy pillanatra.

[ Szerkesztve ]

(#18890) NTonee válasza Snell (#18889) üzenetére


NTonee
veterán

magát a hardvert sem látja ezek szerint és driver nélkül semmi nincs? Akkor mehet vissza sajnos. :( Az asus supportot próbáld meg esetleg felhívni, de gyanús, hogy ott valami bibi van.

[ Szerkesztve ]

(#18891) Snell


Snell
csendes tag

Aida64 látja.Ez az azonosító : ACPI\VEN_SYN&DEV_0A19

Ezt nézd meg nekem légyszi,nem tudok portugálul,de ugyanezt a drivert szedtem le hivatalos honlapról és ugyanezt jelzi amikor végzett,mint neki alul a képen.Neki is Asus laposa van....

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18892) NTonee válasza Snell (#18891) üzenetére


NTonee
veterán

utolsó tanácsként az van oda írva, hogy csomagold ki, de ne telepítővel tedd fel, hanem manuálisan próbáld frissíteni a drivert. Jobb klikk a ps/2 egér eszközön (ha van ilyen az eszközkezelőben) - tulajdonságok - illesztőprogram - frissítés - keresés a számítógépen és ott add meg a mappát, ahova ki lett csomagolva (almappák pipa) és tovább.

(#18893) Snell válasza NTonee (#18892) üzenetére


Snell
csendes tag

A Windows megállapította,hogy az eszköz illesztőprogramja naprakész.

Synaptics SMBus Driver

Nem találom az Egér és mutatóeszközök között,csak ez volt ami Synaptics és a verziószámnál v17.0.6.13 van,én a legújabbal próbáltam,ami v17.0.19. és ezt adta,hogy naprakész. :W

(#18894) Snell


Snell
csendes tag

Itt a kép,létezik! Látja a gépem,akkor miért nem tudom használni? Csak akkor látom,ha kihúzom az egeret,amúgy nem :(((

(#18895) alfa20


alfa20
senior tag

sziasztok,

valakinek lenne ötlete az alábbi problémára:

Op: Win8.1u1, ha az F12-öt megnyomom rögtön alvóba teszi a gépet, és nem jövök rá miért.
BIOS-ban nincs semmi beállítási lehetőség, FN+12 rendesen működik a média lejátszó a következő számra ugrik, W7-nél nem volt semmi gondom.
A funkció gombok az FN-el működnek.
W8-as topikban nem kaptam semmi haszon infót...

noti: N55SF

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#18896) alfa20 válasza Snell (#18894) üzenetére


alfa20
senior tag

szia,

itt nincs véletlen letiltva?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#18897) Snell válasza alfa20 (#18896) üzenetére


Snell
csendes tag

szia,

az a baj,hogy idáig el sem jutok! Mivel egyik drivert nem rakja fel,a másikat igen,de viszont,ha belépek oda,hogy EGÉR,akkor kidobja,hogy nem tud csatlakozni az illesztőprogramhoz és le kell törölnöm. Hivatalos oldalról van a driver. Neked kellett egér,hogy tudd telepíteni vagy ment a padod?

(#18898) Snell


Snell
csendes tag

Most kaptam ezt a frissítést Microsoft Update-n,bepróbálom,semmi más lehetőséget nem tudok már...miért kell bele egy olyan TP,amit még egy ötujjas kesztyűben is tudsz használni,miért nem jó a sima??? :W

(#18899) alfa20 válasza Snell (#18897) üzenetére


alfa20
senior tag

nekem ment minden gond nélkül driver telepítés nélkül is.
lehet érdemes lenne egy Live Linux pendrive-val vagy lemezzel megnézni egyáltalán jó e TouchPad[/I]

akkor hajrá update :)
talán segít...

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#18900) Snell válasza alfa20 (#18899) üzenetére


Snell
csendes tag

Nem jó.... :( Abban tudsz segíteni vagy guglizzak? Most már tényleg nem tudok mit. :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.