Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18401) alfa20 válasza honda130 (#18400) üzenetére


alfa20
senior tag

kicsit elkanyarodtunk és kezd OFF-ba menni
csökkentett módban nevezd át a kisebbik windows mappát bármire pl: torlesre, aztán ha minden jól működk, akkor tötöld le pár nap múlva.
Outlook-ot nem használok csak a céges gépen az meg nem gmail, de én előbb a gmail beállításokat nézném meg ott engedélyezve van e a POP3, vagy az IMAP.
he ezek engedélyyezve vannak akkor Outlook beállítási probléma van, de az már nem ebbe a topikba tartozik.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#18402) honda130 válasza alfa20 (#18401) üzenetére


honda130
tag

Rendben. Köszönöm minden esetre a segítséget!
Tudom hogy off vagyok, csak nem akartam megint egy hosszú kezdetet végrehajtani egy másik topikban. Ennyi szerintem elég is. Az átnevezést nagyon frankó ötletnek tartom, akkor végülis megmarad minden, ami kellhet. Szia!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#18403) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sziasztok lenne egy asus k50ab bekapcsolasnal fekete képet de ha rá kötünk külső monitort akkor ott van kép a gépbe most lett cserélve a kijelző.

(#18404) adamos87


adamos87
tag

Sziasztok!

Kinéztem egy ASUS laptopot páromnak. ASUS X451MA-VX047D
Az igénye az volt, hogy kicsi legyen, fehér :) és legyen benne DVD meghajtó.
A cél, hogy internetezni ( böngészés, Youtube ) tudjon rajta, Office jól fusson rajta.

Valaki esetleg használja ez a típust?

MiI a vélemény róla?

Üdv,
Ádám

Samsung QE55Q80T, XBOX Series X, Live: razorramon1987

(#18405) NTonee válasza adamos87 (#18404) üzenetére


NTonee
veterán

Célnak megfelel. Azonban csak hogy tiszta legyen a kép, 4gb ram a max és nem tudod később sem cserélni, sem bővíteni, ugyanis integrált. Az akku pedig szerintem 3óra körül megáll. A hdd-t érdemes lenne ssd-re cserélni, ha belefér a keretbe.
Fehéret? Pedig olyan jópofa rózsaszín és lila borzalmakat láttam mostanában. ;]

Maxxy10: a cserélt kijelzővel már eleve nem akart képet adni, vagy egy darabig jó volt. Valami nem lett elszúrva az összerakáskor?

[ Szerkesztve ]

(#18406) adamos87 válasza NTonee (#18405) üzenetére


adamos87
tag

Köszi a választ.
4 gb ram bőven elég. Akku idő is. Egyedül a CPU, amit nem ismerek.
SSD sajnos már nem fér a keretbe.

Samsung QE55Q80T, XBOX Series X, Live: razorramon1987

(#18407) NTonee válasza adamos87 (#18406) üzenetére


NTonee
veterán

az a proci elégséges. Nem egy izmos darab, de lényegesen jobb már, mint az egyébként elődnek számító atom sorozat. Egy Core2Duo T7500 szintre képes nagyjából a notebookcheck szerint.

(#18408) mabandi1


mabandi1
tag

Sziasztok.
Van egy Asus X550CC Notebook-om. Filmezgettem rajta videót néztem, egyszer csak éreztem hogy elkezdett melegedni. Hallgattam a ventillátort nem pörgött, elindítottam egy játékot gondoltam nem elég meleg még ahoz hogy felpörögjön, mikor bekapcsolt a dedikált Vga azonnal tűzforró lett a gép de a venti akkor sem pörgött gyorsan kikapcsoltam vártam egy picit hogy hűljön utánna bekapcsoltam felpörgött azonnal gondolom még meleg volt. De azóta olyan szaga van mintha valami megégett volna benne. Ja meg ma olyat is csinált hogy a billentyűzeten hiába nyomtam a számokat shift nélkül akkor is a zárójelet meg a többiket írta.
Szerintetek mit csináljak?
Most minden működik normálisan.
Szervízbe vigyem be? Ugyan még garanciális 1,5 évig.
Nem akarom úgy bevinni hogy semmi problémát nem produkál mert félek hogy rá se fognak nézni és vissza adják ugyan úgy.
Ötletek?

(#18409) SeaShark


SeaShark
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék azon fórumtársaktól akiknek van X550LB-X0114D típusú laptopja.
Egyik ismerősöm szeretne egy ilyet vásárolni a családjának. Az ismerő Win7-et szeretne rá telepíteni, és érdekelne mennyire stabil a rendszer, dobja- e a wifit vagy esetleg valami más, megfelelően működnek rajta a driverek vagy esetleg inkább Win8.1-as driverek stabilabbak.
Egyéb tapasztalat is jól jönne

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#18410) Curian


Curian
csendes tag

Sziasztok!

Nyolcadik évét taposó ASUS X59SL típusú (+2Gb RAM) laptopom minden előjel nélkül elkezdett kéken elhalálozni. Általában kb. 4-5 óra menetidő után, mely 1-1,5 óra aktív használatot (böngészés, filmnézés) takar.

A kékhalál képernyőről lőttem egy képet:
[link]

A windows tájékoztatásától a problémáról nem lettem okosabb:
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 7f
BCP1: 0000000000000008
BCP2: 0000000080050031
BCP3: 00000000000006F8
BCP4: FFFFF80002C8EB90
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
\Windows\Minidump\042314-33062-01.dmp
\AppData\Local\Temp\WER-65968-0.sysdata.xml

A probléma leírását segítő fájl megnyithatatlan egyelőre.
Leválasztgatom a hardvert: külső hdd, egyik RAM már megvolt, de nem oldotta meg a problémát. Most épp a második RAM került a gépen kívülre. 20 perce fut hibátlanul, ám ez még semmit nem jelent.

A gép eddig tünet- és hibamentes volt, bár a DVD-meghajtó már jó 3 éve kimúlt, semmiféle lemezt nem képes olvasni, de hajlamos akár percekig"fantomolvasni", főleg gép bekapcsolása után.

Szerintetek melyik alkatrész készül beadni a kulcsot?

Elnézést, ha hosszú voltam!

Előre is köszönöm a tippeket, és segítségetek.

[ Szerkesztve ]

(#18411) Curian


Curian
csendes tag

Sajna már nem engedi szerkeszteni az előzőt, de közben sikerült megnéznem a bővebb hibajelentéseket.

Kétfajtát találtam:
1:
Bug Check String : UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
Bug Check Code : 0x0000007f
Parameter 1 : 00000000`00000008
Parameter 2 : 00000000`80050031
Parameter 3 : 00000000`000006f8
Parameter 4 : fffff800`02c8eb90
Caused By Driver : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+75bc0
File Description : NT Kernel & System
Product Name : Microsoft® Windows® Operating System
Company : Microsoft Corporation
File Version : 6.1.7601.18247 (win7sp1_gdr.130828-1532)
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+75bc0

2:
Bug Check String : SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
Bug Check Code : 0x1000007e
Parameter 1 : ffffffff`c000001d
Parameter 2 : fffff880`074cdd1d
Parameter 3 : fffff880`084ef188
Parameter 4 : fffff880`084ee9e0
Caused By Driver : atikmdag.sys
Caused By Address : atikmdag.sys+412f54
File Description : ATI Radeon Kernel Mode Driver
Product Name : ATI Radeon Family
Company : Advanced Micro Devices, Inc.
File Version : 8.01.01.1248
Processor : x64
Crash Address : atikmdag.sys+2a0d1d

Gondolom, ez semmi jót nem jelent.

(#18412) SeniorTilla válasza Curian (#18411) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy ilyen öreg gépnek bármi baja lehet, szóval nem biztos, hogy egyszerűen megtalálod. Én első körben, ha a ramok jók, a hűtésnél néznék szét.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18413) mediumgecso válasza SeaShark (#18409) üzenetére


mediumgecso
őstag

Hali!

Én pontosan ugyanilyet vettem az Edigital-ban a hónap elején, de ott el van írva, mert 4 GB RAM van benne, hanem 8 GB!!
Win 7-et nem lehet rá telepíteni (elvileg), az ASUS honlapján csak Win 8 és 8.1-es driverek vannak, én 8.1-et használok, stabil és gyors....Közel 3 hete van meg a laptop, semmi bajom nincs vele, gyors mint a szélvész, minden OK eddig.....a RAM 2x4GB, abból az egyik 4GB beintegrált!! Drivereket megtaláltam hozzá ami kellett.

Ha kérdés van nyugodtan írj.

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#18414) SeaShark válasza mediumgecso (#18413) üzenetére


SeaShark
tag

Szia!

Sajna akkor marad a Win8.1-es

Köszönöm a segítségedet.

(#18415) huncutka1029 válasza mediumgecso (#18413) üzenetére


huncutka1029
addikt

szerintem azért nyugodtan meg lehet próbálni win7-et feltenni, ezeket a notikat op-rendszernélkül is árulják, akkor tiéd a döntés mit veszel hozzá.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18416) mediumgecso válasza huncutka1029 (#18415) üzenetére


mediumgecso
őstag

Azért írtam úgy hogy "elvileg"......ki kell próbálni, akár jó is lehet

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#18417) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Srácok ezt a power4gear hybrid nevű dolgot ti használjátok?
Nekem gyárilag telepítve van és mindíg én váltogatom, holott a leírás szerint neki automatán kéne akksis üzemnél takarékosba váltani. Egyáltalán ér e valamit? Annyira nem vagyok róla meggyőződve. Vélemények?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#18418) huncutka1029 válasza Lalikiraly (#18417) üzenetére


huncutka1029
addikt

nekem is rajta van, először neked kell beállítani a vezérlőpult teljesítmény beállításaiban, hogy akksis üzemnél, illetve hálózatról hogyan paraméterezze a profilt.
Újraindítás után magától fog váltani a profilok között, ha leveszed hálózati töltésről.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18419) Lalikiraly válasza huncutka1029 (#18418) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

amm ezt kifejtenéd nekem bővebben? az energiagazdálkodás speciálisra gondolsz? meg mi az az intel dpts? mert azt kikapcsolja a p4g... Szóval nem értem

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#18420) huncutka1029 válasza Lalikiraly (#18419) üzenetére


huncutka1029
addikt

igen ez is az energia gazdálkodást igazítja ki.
Ha az intelnek is van rajta hasonló progija, akkor döntsd el melyiket akarod használni, a másikat érdemes letiltani, mert egyrészt lassítják as gépet, másrészt bezavarhatnak egymásnak

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18421) Lalikiraly válasza huncutka1029 (#18420) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

De az intelnek nincs külön programja, csak a p4g nél van kiírva a speciális energiagazdálkodásnál... Hogy a p4g letiltja. Namost hogy a p4g automatán állítsa magát mit kell tennem?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#18422) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !
Kinéztem egy Asus gépet a nejemnek. Sajnos ebben az árrésben kell gondolkozom, és ez szimpatikusnak tűnik.
A napi használat során többnyire internet, filmnézés, és Office használatra lenne. Semmi játék !
Két dolog nagyon érdekelne!
Mennyire melegedős a gép, és adott esetben Win 7 lehet e rá telepíteni ?
Előre is köszönöm.

kengyel

(#18423) Balli


Balli
őstag

Sziasztok!
Kinéztem, ezt a laptopot: G56JR , de most láttam, hogy nagyjából ugyanannyiért van ez: N550JK
Fura, hogy a most kijött uj g56jr gamer laptopnak gyengébb VGA-ja van. Igazából nem játékra lenne a laptop, hanem hobbi szintű videóvágás, photosop, álltalános felhasználás. Melyiket ajánljátok? Illetve jól gondolom, hogy minden G56JR laptopnak IPS kijelzője van? Mert szinte az összes boltban nincs ez az info odaírva, nem ugy mint pl a n550jk laptopnak.

Athens 2004

(#18424) SeniorTilla válasza Balli (#18423) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az N notik és az S,K,A ultrabookok az ASUS legjobb gépei, tehát N. Én is sokat eladtam, jó gépek.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18425) NTonee válasza Balli (#18423) üzenetére


NTonee
veterán

nem ips van a G56JR-ben.
A vga miatt én is csalódtam benne, azonban nem vagyok meggyőződve arról, hogy a 850 jobb lenne.

(#18426) SeniorTilla válasza NTonee (#18425) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pedig a notebookcheck szerint SOKKAL jobb :) 71. vs 35. helyezés, komoly különbség

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18427) alfa20


alfa20
senior tag

A G széria játékra az N meg inkább komolyabb multimédiára vagy kihegyezve,
egyik sem a kommersz széria közé tartozik, inkább minőségibb darabok (ettől függetlenül ezek is elromolhatnak, mielőtt még valaki megkiabál).
szerintem mindkettő jó választás.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#18428) NTonee válasza SeniorTilla (#18426) üzenetére


NTonee
veterán

láttam már én is, de azt is, hogy az még nem volt tesztelve, csak egy elméleti pozíció. Szeretnék egy ilyet a kezembe venni, hogy jól megizzasszam. :)
A másik érdekesség viszont, hogy...
Balli: most keresgéltem egy kicsit és néhány helyen olyasmit emlegetnek, hogy tényleg matt ips panelről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#18429) Balli válasza SeniorTilla (#18424) üzenetére


Balli
őstag

Köszi szépen! Akkor már csak az a kérdés, hogy N550JK vagy N550LF? ELőbbiben jobb a grafikus kártya (ami nem annyira fontos nekem), utóbbiban meg jobb a hangrendszer (ami meg egyáltalán nem fontos) viszont az fém borítást kapott, világitanak a billentyűi és olcsóbb is, vagy másikban is? Van még más főbb különbség?

NTonee: szerk: latom kozben jottek reakciok :) tehat a lenti kozben nem aktualis :)
Hivatalos oldalukon egyértelműen odavan írva, hogy IPS panel :F
Ez alapján a 850 egyértelműen jóval jobb. Egyébként a VGA teljesitmenye mennyire számít videóvágás/photoshop szempontjabol?

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#18430) NTonee válasza Balli (#18429) üzenetére


NTonee
veterán

jujj, simán sötét vagyok ám. Mindenféle oldalon böngészgetek, de melyiket hagyom ki? Persze, hogy a hivatalos gyárit. :DDD
Közben már azt is látom, hogy a notebookcheck is frissített a benchmarkot illetően. Amikor legutóbb néztem, akkor még nem volt tesztelve, csak elméleti pozíció volt. Mostanra megkínozták ők is.
Úgy látom ez nem az én napom. :W Visszafekszek aludni inkább. :DDD Bocsi, bocsi! :B Pörögnek a dolgok, na. Szerintem max 2hete néztem a 850est.

[ Szerkesztve ]

(#18431) SeniorTilla válasza Balli (#18429) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem tökmindegy, mennyivel gyorsabb a VGA. Ha már eleve gyorsabb, akkor miért vennéd meg a lassabbat? :F

Az IPS-ről kérdezd meg a boltot, vagy keress tesztet a neten. Elég ránézni, azonnal látszik. A függőleges látószöget kell nézni, ha nem megy el a fekete, akkor IPS. Vízszintesen a korábbi N-ek is tudtak nagyon jó látószöget produkálni, nem IPS panellal, de a függőleges csak az IPS-nek megy.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18432) NTonee válasza SeniorTilla (#18431) üzenetére


NTonee
veterán

mindkettőnek ips-nek kell lennie
n550jk
g56jr

(#18433) Balli: szabin vagyok :)) De közben meg várom, hogy hívjon az autószerelő, hogy hozza haza a dinoszauruszomat. :)

[ Szerkesztve ]

(#18433) Balli válasza SeniorTilla (#18431) üzenetére


Balli
őstag

Itt n550jk es n550lf a kettő között van 30k kölönség. Ami látható hogy a n550jk-nak jobb a VGA es kicsit a proci is. Ez alapján egyértelműen megérei a 30k különbséget, csak másik oldalon nem teljesen tiszta, hogy a lf miben tud többet. Nem is értem, hogy Asus miert csinal hazon belül versenyt, vagy a jk lenne a lf ujabb generációja? Csak mert lattam itt, hogy mostanaban többen vettek lf-t, csak nem értem akkor már miert nem jk, ami picivel drágább ugyan, de...

Panel: tegnap voltam szamtech boltban. Egymás mellett volt a y510p es mellette egy IPS Asus... nagyon sokaig neztem, de meg nem tudtam volna mondani hogy az y510p nem IPS, nagyon csodalkoztam. Tobbi nem IPS laptopnal eg es fold volt a kulonbseg. Tehat ugy tunik nem minden esetben olyan egyszeru azt mar megallapitani, hogy a bolt mint mond meg,,

(#18430) NTonee: ha megteheted simán szundíts egyet, abbol bajod nem lehet :)

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#18434) alfa20 válasza Balli (#18429) üzenetére


alfa20
senior tag

A hivatalos oldalon azért a CPU közt is van különbség.
N550JK: i7 4700HQ, i5 4200H
N550LF: i7 4500U, i5 4200U

a kettő közt azért van érezhető különbség videó vágásnál.
hordozás szempontjából az U-s, komoly munkára HQ!

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#18435) NTonee válasza alfa20 (#18434) üzenetére


NTonee
veterán

+1 JK az erősebb cpu-val.

(#18436) alfa20 válasza Balli (#18433) üzenetére


alfa20
senior tag

Az LF nem tud többet annyi, hogy az "energiagazdaságosabb".

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#18437) NTonee


NTonee
veterán

egyébként tud valaki valamit erről a digiprime üzletről? Korrekt mókusok?
csak mert én is gondolkodom a G53 lecserélésén.

[ Szerkesztve ]

(#18438) Balli válasza NTonee (#18437) üzenetére


Balli
őstag

na es milyen laptopra? :)

Athens 2004

(#18439) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Régebben volt egy ASUS X54HY-SO085D-m. 32es (win7 pro) op rendszer volt rajta egyszer újrahúztam 64essel és 20!! percig bootolt. 1 perc alatt az asztalon voltam viszont ha bármire kattintottam fagyás kivéve ha előtte vártam ~20 percet. Az eseménynapló ki is adta, hogy a hiba 7001 és 10005 megnéztem ez a 2 együtt jár de nem találtam rá megoldást. Azóta van egy másik laptopom ASUS X550CC-XX723D (8GB) erre egyből a 64est tettem fel mivel nem tudnám kihasználnia 8 ramot...és bekapcsolásnál ugyanazok a hibák jelentkeznek :F :Y :W Persze itt is megvárom a 20 percet de sokkal gyorsabban kéne betöltsön. És a képek:
10005:

7001:

7024 ez most új de nem bekapcskor viszont sokszor nagyon ennél kb 4szer többször csak nem fér ide:

És a bekapcsolás összes "hibája" most a 10005t nem látom de régen sok volt belőle, de van helyette sok más:

Erre a sokmindenre mi lenne a megoldás? :((

Előre is köszönöm :)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18440) SeniorTilla válasza Balli (#18433) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pedig azonnal látszik ha IPS, hidd el. Lehet, hogy a gyakorlottabb szemnek jobban feltűnik, de ha le-fel hajtogatod a kijelzőt és nézed közben a színeket, akkor azonnal kiderül. Nagyon nagy a különbség. HP gépeknél előfordul, hogy a gyári honlap sem írja, hogy IPS van benne. Amikor itt teszem rá a magyar nyelvet, akkor látom, hogy hoppá, ez bizony IPS! Megy fel az aida pl., és a kijelző típusára rákeresve a neten, szintén hamar kiderül.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18441) SeniorTilla válasza Simi37 (#18439) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát ha két gépnél is ugyanaz a hiba, akkor próbálj ki egy másik telepítőt. Gondolom nem gyári a lemez, lehet rajta bármi probléma, akár vírus is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18442) Balli válasza SeniorTilla (#18440) üzenetére


Balli
őstag

Igen tényleg óriási a különség álltalában, de ha egyszer van lehetőséget tényleg nézd meg a y510p kijelzőjét.. elképesztő mit kihozak egy nem IPS panelbol, nekem nem gyakorlott a szemem, de probaltam hajolgatni ossze/vissza, tenyleg nem nagyon lattam kulonseget.

Egyebkent 300ezer magassagig van ASUS-nak alternativaja 15" IPS kategoriaban?

Athens 2004

(#18443) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Valaki használja a live update nevű alkalmazást? van valami haszna? tudom arra lenne hogy majd ő frissíti a driverket ilyesmi. Van értelme a gépen hagyni?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#18444) Simi37 válasza SeniorTilla (#18441) üzenetére


Simi37
őstag

3 azaz 3 féle vírusírtóval fésültem át a gépet + trojan remover és semmit nem találtak. És "csak" ez a hiba más nincs és a réginél sem volt. AVG, ESET, ASC7 Ulti

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18445) SeniorTilla válasza Balli (#18442) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ilyen erős konfiggal nincs. A Sony most nem virít, hp-ból vannak az envy 15 és 17-esek, de kisebb VGA-val és nem IPS kijelzővel.

Az ASUS N-eket nagyon jól elvitték, mondjuk az ár is jó volt (250 volt a legdrágább), de most nincs belőle.

Az N56 és 76-osok képe olyan volt, mint egy papírlap. Értem ez alatt, hogy mint a fénykép. Döbbenet jó volt a képminőség, pedig ezek nem IPS-ek voltak, hanem vízszintesen széles látószögűek, függőlegesen nem. De a fehér tényleg olyan erős és homogén volt, mint a fénykép. Nem tudom mennyire érthető...

A függőleges látószög azért fontos, mert mindig a gép előtt ülsz, tehát a vízszintes annyira nem lényeg, de a nézőpont függőlegesen gyakran változik. A legtöbb gép pedig már 5-10 centis fejmozgást is színtorzulással honorál :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18446) SeniorTilla válasza Simi37 (#18444) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Te tudod, de a hiba ordítja a telepítő média problémáját. Egy próbát azért megérne, tölts le egy másikat :) Persze csak próbaképpen, még a 30 napos ingyenes használati időn belül.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18447) Simi37 válasza SeniorTilla (#18446) üzenetére


Simi37
őstag

Hát őszintén a szomszédtól szedtem akinek az összes win7 megvan másolt "CD"n. A régin volt Home Prem is azzal nem volt baj de csak 32esen volt. Sajnos nemnagyon értek az eseménynapló hibáihoz. Van 64es Ulti esetleg azt megpróbáljam ráhúzni? Ja és ami talán fontos lehet csökkentettben nem jelentkezik semmiféle lassú boot és fagyás.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18448) SeniorTilla válasza Simi37 (#18447) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Lehet beépített driver probléma is, chipset, ilyenek. Próbáld meg az ultival. Aztán meg, van a ph-n windowsos topic is, ott jobban értenek hozzá, és több választ kaphatsz, mint itt. Múltkor úgyis volt egy kis kiabálás aztán moderátori beavatkozás emiatt (ráadásul én voltam az egyik ellenző, ha nem a legellenzőbb :) ), ezért itt ezt már ne feszegessük tovább. :R

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18449) Simi37 válasza SeniorTilla (#18448) üzenetére


Simi37
őstag

Annyi igaz h a géphez két db win8as illlesztő CDt kaptam nem 7eset. Aztán a LAN-WLAN drivert leszedtem egy másikról pendrivera tettem jött ide utána mintahogy a lanos is az ASUS.COMról jött le...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18450) NTonee válasza Balli (#18438) üzenetére


NTonee
veterán

még nem tudom, hogy merjek e kezdeni az N-es géppel. Az N550JK, amit kinéztél, az nekem is tetszik, viszont a G szériában a hűtés szerintem komolyabb. Mivel hébe-hóba játszani is szoktam, így ez nagyon fontos.
(#18440) SeniorTilla: ha matt ips, akkor az azért bezavarhat hirtelen ránézésre. Ha már elkezdi az ember tekergetni a kijelzőt, akkor már egyértelműbb a dolog.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.