Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18751) Babajenks válasza husosfagyi (#18750) üzenetére


Babajenks
csendes tag

hali!

ha asztali akkor I7, amellett h elvileg picivel fejlettebb az I5 (kiadásra)
talán a teljesítmény különbség 30%, ha lehet így kifejezni , kétlem,

strapásság terén bírnia kéne ugyanúgy mint az asztalinak,

másik h én gyorsan kinőttem a 3.gen I5,és asszem amit te vennél is 3.gen, anno hasonló helyzetben voltam , ha I7 vettem volna akkor picivel előrébb lennék most,

Babajenks

(#18752) Babajenks válasza husosfagyi (#18750) üzenetére


Babajenks
csendes tag

visszatérve , mostanság a csapból is az folyik hogy a gyengébb processzorral szereltet SSD-vel,

nemtudom, én ebben az esetben is a több magos-ra szavaznék,,,,

Babajenks

(#18753) NTonee válasza Brillante (#18749) üzenetére


NTonee
veterán

Kösz az infókat! :R
Ha nem gond, kérdeznék még. Wot max-on fps-t, illetve gpu hőmérsékletet tudnál e még írni?

Más: Nem tud valaki sb i7 2620m, vagy 2640m procit? :B Vadászok rá régóta, de nem találok. :(

[ Szerkesztve ]

(#18754) Simi37 válasza NTonee (#18753) üzenetére


Simi37
őstag

Hejj itt mindenki WoTra vész gépe? :DDD

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18755) NTonee válasza Simi37 (#18754) üzenetére


NTonee
veterán

Kollégámnak kéne. :) Nekem van egy G53as gépem, bár lassan frissíteni kéne nekem is. Mondjuk ehhez el is kéne adnom előbb, meg még gyűjtögetni, mert jelenleg asusból csak a G750 jöhet szóba nálam. Az meg nem kicsit drága jószág.

(#18756) muhaha01


muhaha01
tag

Sziasztok!

olyan kérdésem lenne, hogy az ASUS N550JK-nak érintőképernyője van?
csak mert youtube-on lehet látni olyat, hogy igen. Vagy az csak a fullextrás i7-es modellnek van?
pl ez akkor most milyen?
nem találok infot róla.

köszi! :)

(#18757) Babajenks válasza muhaha01 (#18756) üzenetére


Babajenks
csendes tag

amennyiben a T szerepel a cikkszámban akkor érintős,

Babajenks

(#18758) NTonee válasza muhaha01 (#18756) üzenetére


NTonee
veterán

Az csak a fullextrás verziókban van (szerk: igen, a T-s, pl: DS71T) . Szerintem kb esélytelen, hogy itthon is forgalomba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#18759) Babajenks


Babajenks
csendes tag

ha lehetne I7-ből érintőset kapni, azt venném, csak azért mert szebb a kijelzője,
tükröződés ide vagy oda, érintő funkció nem hiányozna,de se I7 se érintőpaneles,,,,se a kettő együtt.

Babajenks

(#18760) muhaha01


muhaha01
tag

Sziasztok!

ha vki vesz monnyuk egy ASUS N550JK-t és akár már ott a boltban, akár csak később beleszerel/szereltet egy SSD-t, akkor nem ugrik a gari, amiért felnyitottad az alját/ eltépted a címkét?
Hogy lehet megoldani? Vagy ma már nincs címke a laptopokon, máshogy oldják meg?

Köszi! :)

(#18761) ZavaBalazs válasza muhaha01 (#18760) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nem ugrik. pl ahhoz, hogy belerakjanak +4 giga RAMot (szintén megoldható ugye a boltban, én pl így vettem), szintén leszedik az alsó fedlapot, nem volt vele semmi gáz.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#18762) Babajenks válasza muhaha01 (#18760) üzenetére


Babajenks
csendes tag

sajnos nem ugrik,,mivel nincs címke/zárjegy ,így simán kontár üzletek is bővíthetik,elfelejthetnek 10-csavarból 6-ot visszatekerni,,,,,kúrtítani a ramot, hol ott a spec,dobozon 2x annyi memo fityeg!

ugyh nincs garancia zárjegy rajta,lelki nyugalommal lehet bővíteni,saját előny ha az ember konyít hozzá.

Babajenks

(#18763) Brillante válasza NTonee (#18753) üzenetére


Brillante
újonc

WOT max beállításon fps 35-40 átlagban. Min 28 volt, max 50. GPU megkergetve max amit mért 70fok.

(#18764) denes04

Sziasztok.Nemrég jutottam hozzá egy asus k50c tipusu laptophoz...A laptopon jelenleg egy 32 bites win 7 ultimate fut...Annyiban más hogy ebben nem 2 gb hanem 4 gb ram van.A gép viszont csak 3 gb ot lát..Nem is ez a gond hanem nekem nagyon lassunak tünik...Főleg a bőngészőkben a görgetés...Vagy a játékok..A gta sa nagyon akad..volt ennél sokkal gyengébb gépem amin nem akadt..Tudtok valami megoldàst??A vga..
.esetleg tungolni lehet?vagy 64 bites rendszer kéne rá?

[ Szerkesztve ]

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#18765) husosfagyi válasza Babajenks (#18751) üzenetére


husosfagyi
csendes tag

igen, én is az i7 felé hajlok, rendernél szerintem is jelentősen jobb lehet mint az i5

(#18766) NTonee válasza denes04 (#18764) üzenetére


NTonee
veterán

Húzz fel rá egy 64bites win7-et, és töltsd le a legfrissebb drivereket hozzá. Mondjuk az a gép amúgy elég harmatos darab, én nem lepődnék meg a gyengeségein.

[ Szerkesztve ]

(#18767) AsUsLaptop01


AsUsLaptop01
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ősrégi de kiváló álapotú ASUS A4G notebookom.

Keresek hozzá egy használható kapcsolási rajzot de ha rajtavan a töltőáramkör, azzal is beérem.

Köszönöm!

(#18768) paler


paler
aktív tag

Szuper, erre én is kíváncsi voltam. Köszi az infót :R Akku időről tudnál mondani valamit pl. normál netezésnel mennyi ideig bírja ? Wifije stabil ?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#18769) paler válasza Simi37 (#18754) üzenetére


paler
aktív tag

Miért ? legjobb game nyugdíjasoknak :D

Az előző kommentemet Brillantenak irtam

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#18770) Brillante válasza paler (#18768) üzenetére


Brillante
újonc

Akku netezésnél 3-4h, szóval nem világbajnok. Viszont cserébe erősebb sokkal, mint az ultrabookok energiatakarékos procijai. Wifi-vel semmi gond nincs, próbáltam már több hálózaton és iphone hotspottal is, minegyik tökéletes volt. Ha sokat használja valaki a gépet akkuról, akkor én a dellt ajánlanám, viszont cserébe az picit gyengébb, meg fényes a kijelzője, én pedig mattot szerettem volna mindenképp, nah meg drágább.

(#18771) paler válasza Brillante (#18770) üzenetére


paler
aktív tag

Köszönöm a válaszodat :R
Előtte a Dell 7537 volt kinézve a fémház és a "viszonylag erős konfig" meg a nagyon jó akkuidő végett. De utána felvilágosítottak hogy hiába van benne i5-ös CPU, mivel "U" végű ez miatt kb. egy erősebb i3-nak felel meg. Ezután jött képbe a Lenovo Y510p, de ott meg az akkuidő és a melegedéssel nem voltam kibékülve. Én viszonylag keveset játszok, meg nem is egy brutális erősségű játékkal, de ha hetente párszor elkap a harci kedv és az időm is engedi akkor szoktam Wot-ni. És akkor legalább olyan felbontáson és minőségbe szeretném mindezt művelni, mint a mostani PC-el teszem azt. És itt jött képbe az Asus, ami tulajdonképpen az akkuidő kivételével számomra ideális választás lehet. A kijelzője meg külön unikum számomra hogy matt és IPS-es :DD Az akku meg még az elmegy kategóriába belefér, bár számomra ennek a gépnek eddig ez az egyetlen negatívuma, amivel ha még duzzogva is de kiegyezzem :P

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#18772) denes04 válasza NTonee (#18766) üzenetére

Ráraktam de rosszabb lett...Most már azt irta a gép hogy 4 gb ram van benne amiböl 2,87 használhato...Ha kicsit felhuznám a vga t egyfokkal javulna??,Csak hogy kezdjek neki?

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#18773) NTonee válasza denes04 (#18772) üzenetére


NTonee
veterán

Azt a sis vga-t nem valószínű, hogy tudnád húzni, de még ha sikerülne sem sokra mennél vele.
A 2,87et nem nagyon értem, de valamennyit biztosan a vga használ, mivel osztott memóriával működik.

[ Szerkesztve ]

(#18774) Simi37


Simi37
őstag

Nagy segítségre lenne szükségem. Van egy ASUS X550CC-XX723D (8GB) laptopom. WoTozgattam ~40 fps aztán elment otthonról. Visszajöttem és kemény 4!!! fpsel megy a WoT és 54°nál nem megy feljebb. Amikor 40 fpsem van akkor 70re ment. Találtam egy vagon svchost.exe-t a folyamatokban de nem 100as proci...de erősen belassult. Átgyalultam rajta a az ESS5öt az AVGt és a Kaspersky-t ÉS SEMMIT NEM TALÁLTAK (volt rookit keresés is). El vagyok keseredve egy kicsit. Amíg elvoltam csak a tesóm játszott a Fifával és azt mondta h már ott erősen akadozott pedig nem szokott o.O Magyarul elmélet ahogy kiléptem a WoTból vmi történt.... de mi??

Szerk: Találtam valamit... :F :F

Magyarázat az fps esésre meg a hőmérsékletére...de mi okozza ezt?? :Y

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18775) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

az n550jk HHD-jének a hangos, folyamatos ciripelése normális dolog, vagy hibás darabot fogtam ki? ha nem hibás, valahogy javítható a helyzet? annyira azért nem világvége, de csendes környezetben könnyen észrevehető, ha meg egyszer észreveszi az ember, csak arra tud figyelni. :DDD

(igen, tudom, SSD megoldja... amint meglesz rá a keret, megy bele :) de sajnos az még arrébb van.)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#18776) denes04 válasza NTonee (#18773) üzenetére

Érteem...azértköszi..és ha esetleg ráraknék egy xp t?Javulna a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#18777) Simi37 válasza Simi37 (#18774) üzenetére


Simi37
őstag

Megvan mi volt...a Power4Gear vmiért átkattant High Perfből Quiet officeba és a forfulatszámot vitte 70%ra. Így a játék teljesítménye 10% volt...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18778) nemzavarsz válasza denes04 (#18776) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

Az ASHE mode engedélyezve van a BIOS-ban? Attól az 1200-as proci 1500-on megy! :Y

[ Szerkesztve ]

(#18779) NTonee válasza denes04 (#18776) üzenetére


NTonee
veterán

A win7 biztos nem csapkodja magát földhöz örömében az 1mag 1,2ghz-től és sis vga-tól. Próbálkozz meg xp-vel, ha van lehetőség rá. Driverek ahhoz vannak bőven a support oldalon.

(#18780) NTonee válasza denes04 (#18776) üzenetére


NTonee
veterán

Esetleg w7 home basic kikapcsolt témákkal és valami alacsonyabb hardverigényű böngészővel (Chrome/FF helyett), pl K-Meleon.

[ Szerkesztve ]

(#18781) SeniorTilla válasza NTonee (#18779) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezzel maximálisan egyetértek én is. Ez a gép egyszerűen túl kevés a win7 normális futtatásához.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18782) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy van egy ASUS X51R laptopom, és Windows 7 telepítése után vannak gondok driverrel. Nem találok hozzá normális Win 7 drivert a VGA-hoz. Tudtommal egy Ati X1100 van benne. Illetve más Win 7 es driverek is jól jönnének, merre lehetne találni ilyeneket esetleg? Köszönöm.

(#18783) justaview


justaview
őstag

Sziasztok!

EZZEL a bolttal milyen a tapasztalat, ha van valakinek, és ha szabad ilyet kérdezni ebben a topikban egyáltalán.

N550JK lenne a kiszemelt.

[ Szerkesztve ]

(#18784) NTonee válasza justaview (#18783) üzenetére


NTonee
veterán

Külföldi beszerzés, szitázott/matricázott billzet, kétséges garancia érvényesség. Nem akarsz ott vásárolni.

(#18785) Kicsirics77 válasza bigbuda (#18782) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Xp támogatás van hozzá csak hivatalosan.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18786) bigbuda válasza Kicsirics77 (#18785) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Tehát akkor a Win 7-ről mondjak le teljesen? Nincs valami megoldás?

(#18787) Kicsirics77 válasza bigbuda (#18786) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem fog menni rendesen,nem fogsz találni drivert hozzá.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18788) bigbuda válasza Kicsirics77 (#18787) üzenetére


bigbuda
aktív tag

amugy a gép alján van vista matrica, de a vista az gagyi ugye? vagy melyiket tegyem rá? vista vagy xp?

(#18789) Kicsirics77 válasza bigbuda (#18788) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Én hagynàm sz xp-t,vista is elfut rajta de érezhető a rendszer lassúsága,ha 2gb ram van akkor csak vista 32 bit.
Első laposom ilyen volt kb.6 évig használtam xp-vel tökéletesen.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18790) bigbuda válasza Kicsirics77 (#18789) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Értem, köszi.. Amugy egy idősebb házaspárnak lesz, alap felhazsnálásra, internetböngészés, filmnézés, skype... Tudtomal már nem támogatott rendszer az xp... Az elkövetkezendő néhány évben ilyen alapszolgáltatások használatakor szerinted észrevehető a rendszer elavultsága a gyakorlati használatkor?

(#18791) Kicsirics77 válasza bigbuda (#18790) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem vagyok jós.
Ha csak arra kell akkor xp sp3 megy egy jó viruskergető.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18792) ZavaBalazs válasza ZavaBalazs (#18775) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

erre valami?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#18793) lucky89


lucky89
újonc

Sziasztok, N550JK vásárlását tervezem, és win7-et futtatnék rajta. Az ASUS honlapján viszont azt látom, hogy leginkább win8-at támogat. Fel tudom majd így telepíteni az összes szükséges drivert, illetve mennyivel maradna el így a gép teljesítménye a win8-hoz képest? Mehet a win7 vagy érdemesebb lenne beruházni 8ra? Köszi

(#18794) Snell


Snell
csendes tag

Valakinek tapasztalata Asus K95vb-yz031h -val?
Esetleg vélemény,hogy jó-e valamire? :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18795) mabandi1


mabandi1
tag

Sziasztok.
Van egy asus x550CC gépem, az a probléma vele hogy nem szól a hangszórója. Ha bedugom a fülest az probléma mentesen szól de kihúzom és semmi. Valakinek valami ötlete van?

(#18796) Snell válasza mabandi1 (#18795) üzenetére


Snell
csendes tag

K52JB-m van,de nekem is volt már ilyen gondom. Újratelepítettem az audio drivert és ment minden flottul.Sőt egyszer elég volt csak letörölni az SRS-t.De először nézd meg,hogy nincs-e letiltva a hangszóró a vezérlőpultban :D

(#18797) mabandi1 válasza Snell (#18796) üzenetére


mabandi1
tag

Nincs letiltva a hangszóró, megkérdezhetem mi az a SRS? :D

(#18798) Snell válasza mabandi1 (#18797) üzenetére


Snell
csendes tag

SRS Audio Sandbox a neve.Egy progi ami jobbá teszi a hangzást,állítólag. Én kaptam a géphez :)

(#18799) mabandi1 válasza Snell (#18798) üzenetére


mabandi1
tag

Na nekem ilyen nincs megpróbálom újra telepiteni...

(#18800) mabandi1 válasza Snell (#18798) üzenetére


mabandi1
tag

Az újra telepítés megoldotta a problémát. Köszi! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.