Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18301) Vesz válasza huncutka1029 (#18254) üzenetére


Vesz
csendes tag

Sajnos tudtommal nem ddr3 hanem ddr3L ram kell a gépembe.
Amik már igen csak a 20k közelében vannak.

(#18302) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Üdvözlök mindenkit az új WINDOWS 7-8-8.1 topicban! :D

Egyben szeretném megkérni minden kedves fórumtársamat, hogy ha windows-zal kapcsolatban van kérdése, akkor IDE tegye fel.

Nem kellene megvárni a moderációt, gyerekek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18303) laszlohu válasza mediumgecso (#18247) üzenetére


laszlohu
addikt

Nekem ugyanolyan van, mint amit venni akarsz, csak kettővel korábbi verzió :
112D - s van,
Windows 8.1 - gyel használom,
az asus honlapon lévő win 8 driverekkel tökéletes

qualcomm atheros wifije van, külön kellett az ADHOC 11N - et engedélyezni az eszközkezelőben, az advanced fülön,

Ezenkívül a beépített kijelzője elég fakó, ezért külső DVI - s monitort kötöttem rá,
a HDMI kimenetére, egy HDMI - DVI átalakítóval, a sajátját meg letiltottam.

(#18305) mediumgecso válasza laszlohu (#18303) üzenetére


mediumgecso
őstag

Köszi az infót.
Küldtem PÜ-t.

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#18307) #62853120


#62853120
törölt tag

Sziasztok!

ASUS F5RL laptopra telepítek Win7-et, az XP terméktámogatásának megszűnése miatt, de az a gond, hogy ehhez a géphez nincsenek Win7-es driverek.

Egy külföldi fórumon találtam a következő bejegyzést:

Have done a successful clean installation of Windows 7 Ultimate 64-bit on my ASUS notebook computer. It works perfectly.

Windows 7 contains the necessary drivers in itself. You don’t need to install the drivers. After the installation is completed, go to Windows Update to get the latest drivers.

Ez járható út?

(#18308) SeniorTilla válasza #62853120 (#18307) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Valószínűleg igen. A win7 nagyon sok eszközt felismer a saját beépített drivereivel, illetve a frissítések között is szokott lenni jópár. A fontos dolgok mindenképpen menni fognak szerintem, legfeljebb 1-2 speciális funkció nem (gyorsgombok, ilyesmi).

Az is lehet, hogy mindent felismer. Faterom régi ASUS-át nemrég frissítettem Vista-ról win7-re, tökéletesen működik minden eszköz.

Egy próbát megér.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18310) Droid_


Droid_
tag

Sziasztok!

Van valakinek véleménye, negatív vagy pozitív tapasztalata, a mostani ASUS X szériás kínálattal kapcsolatosan, 130 és 170 ezer forint között?

(#18316) huncutka1029 válasza SeniorTilla (#18315) üzenetére


huncutka1029
addikt

vagy adjatok neki megfelelő választ... :F
Ha behal a HDD, akkor a szervízben a csere HDD-re át tudják tenni a licensz kulcsos oprendszert...
Pl készíts a recovery-ről egy biztonsági mentést az új SSD-re...
Az ODD helyére tedd az SSD-t, és ne a HDD helyére.
Így mindkettő megmarad.
a HDD.-n meghagyja a recovery partíciót, és az SSD-re telepíti fel az op rendszert.

És akkor nincs ez a sok offolás.

Az off-ra off válasz, szintén off topic srácok!
;)

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18317) NTonee válasza huncutka1029 (#18316) üzenetére


NTonee
veterán

Ha normálisan megfogalmazza a kérdést, és nem csapong jobbra-balra tizenakármennyi hsz-on keresztül mindenféle win kulcsos/aktivációs témával, akkor érthetőbb lenne a problémája. Pl:
"letérdelt a hdd/ssd-re cserélnék, segítsetek! Hogyan oldható meg a recovery megtartása?"
Ezt ilyen egyszerűen meg lehetett volna oldani. Így már valóban asus topikba való a kérdés. A helyes választ leírtad, köszönjük! :R
Offolás zárható.

[ Szerkesztve ]

(#18318) SeniorTilla válasza huncutka1029 (#18316) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Na a tiéd pont nem volt off :)

Ezt próbáltam mondani már a legelejétől, hogy a recoveryvel kell ezt megcsinálni. A recoveryt pedig úgy kell, ahogy a leírásban olvashatod. Kiírod dvd-re vagy pendive-ra, beteszed az új ssd-t vagy bármit, és bebootolsz a recoveryről. Tökhülyéknek van kitalálva, bocsánat - szaktudás nélküli júzereknek - ezért mindenkinek működik. Ha mégsem, akkor ott a telefonos support. Vagy a megfelelő windows topic, amit fent linkeltem. Nem kell itt ilyen erőltetett marhaságokkal teleszemetelni a topicot.

Amúgy - ha a gyerek valódi problémát írt volna ide, nem a meg nem jött menstruációja miatt görcsölne itt - akkor megkapta volna a normális választ. De kérdezni sem tud normálisan, és tisztán látszik, hogy itt csak azért van, mert nagyon ráér. Nincs neki konkrét kérdése egy sem.

Dupla regisztrációja viszont van. Ezt még egyszer sem cáfolta meg. És ezt itt nem nagyon szeretik. Úgyhogy ha még egy ilyen offot betol, akkor megy fel és meglátjuk, mi lesz. Alapesetben is törölve lesz szerintem az összes ilyen és hozzá kapcsolódó hsz. A dupla reg miatt pedig még ki is tilthatják. Sírva fogunk fakadni...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18319) vcz


vcz
csendes tag

Szasztok,

adott egy - tudom, ősrégi, mégis nagyon szeretem - F3Tc Asus laptop. Vettem neki, hagy örüljön, egy vadiúj HGST 500G-s vinyót, de nem örül mégsem. Néha látja, néha nem; lefut a Win telepítő, de fel már csak ritkán áll róla. Másik gépben tökéletes ez a vinyó és kisebb (jelesül 160-assal próbáltam) vinyóval a gép is.

Mi lehet a gond? BIOS - HDD összeférhetetlenség??? Vagy van rá valami gyógyír? Hol van az leírva fehéren-feketén, hogy mik a hdd alkalmazás határai? Lehet, ilyen nagyont az életben nem fog meghajtani? Akkor mekkorát?

Apropó BIOS. Ha jól emlékszem, az utolsó előtti BIOS van rajta, mert az utolsóval - ami egyébként szintén nagyon régi - a ventillátor folyamatosan, teljes fordulatszámon ment. Ezért vissza kellett tenni az eggyel korábbit.

Előre is köszi, ha valakinek van ötlete.

(#18320) laszlo168 válasza vcz (#18319) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem van egy 320-as vinyó azzal biztos menne, cserélünk?:)

(#18321) vcz válasza laszlo168 (#18320) üzenetére


vcz
csendes tag

Hát... hogy gondoltad a cserét? Milyen (mikori, milyen állapotú) a Te vinyód? Merre vagy földrajzilag (vagy "helyileg" :) )? Ha nem tudunk a cserében megállapodni, mit kérnél érte kp-ban?

(#18322) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
Van egy ASUS X53S laposom és az isten haragos f@száért sem akar bebootolni DVD-romrol.
Mi lehet a probléma?
Újra szeretném tenni a windowst már vagy 70 gépet újra tettem ezzel a lemezzel, persze a sajátomat meg nem tudom..
Amit csináltam: Gép indít-->Esc nyomkodás-->bejött a boot menü--> DVDrom-ról bootoljon..erre elindul a windows :W
A másik pedig hogy biosban is próbáltam belőni hogy DVDről bootoljon, onnan sem akart.
Valaki valami ötlet? tipp?

(#18324) NTonee válasza Tompo92 (#18322) üzenetére


NTonee
veterán

Másik lemezzel próbáltad? Vagy usb-ről/usb-s külső meghajtóról? Én is jártam már hasonlóképp, odd csere lett a vége.

Doky586: és most ezzel mit is szeretett volna a helyi kis kedvencünk?
Ha az előtted kérdező miatt idézgetsz, akkor jelezném, hogy lemezről való bootolásról van szó. Tök mindegy, hogy azon a lemezen mi van, nem sikerül lemezről bootolnia. Lehetne az akár norton ghost lemez is, vagy bármi más. Ne kezd megint.

[ Szerkesztve ]

(#18325) Tompo92 válasza NTonee (#18324) üzenetére


Tompo92
senior tag

Sajnos egyenlőre nincs nálam másik lemez, de szerzek valahonnan aztán próba tovább :)

(#18326) NTonee válasza Tompo92 (#18325) üzenetére


NTonee
veterán

szerintem csináld inkább bootolható pendrive-al. Egyszerűbb, gyorsabb, biztosabb.

(#18327) SeniorTilla válasza Tompo92 (#18322) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem felejtettél el megnyomni egy gombot, miután a bootloader kiírta? Tudod, a CD-boothoz.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18328) Tompo92 válasza NTonee (#18326) üzenetére


Tompo92
senior tag

az milyen az a bootolható pendrive?

SeniorTilla: megnyomtam az ESC-et bejött a boot menü ott kiválasztottam hogy dvd-rom-ról bootoljon de csak a windows indul el

[ Szerkesztve ]

(#18329) Doky586 válasza NTonee (#18324) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most akkor őt is el akarod küldeni a "DVD lejátszó probléma" vagy a "Probléma DVD/CD íróval" topicba mint engem?

(#18330) NTonee válasza Tompo92 (#18328) üzenetére


NTonee
veterán

itt olvasgass

Doky586: persze, sőt... ha meg kiesik egy bill a helyéről, akkor meg mehetsz a billzet topikba. :DDD

(#18331) Tompo92 válasza NTonee (#18330) üzenetére


Tompo92
senior tag

Hát ez nekem sok szedjek le ezt szedjek le azt tallozzak ide oda faszom, ne haragudj de nekem ez sok :D
Azért köszönöm a tippet.
Maradnék a hagyományoknál :D Lemez be aztán zsa Win7 (bár ez most épp nem szuperál)
Kerítek egy másik telepítőt aztán megpróbálom..
Köszi a segítséget mindnekinek :R

(#18332) Ferenc26 válasza DFB (#18111) üzenetére


Ferenc26
csendes tag

4096MB DDR3as van benne

(#18333) mediumgecso válasza laszlohu (#18303) üzenetére


mediumgecso
őstag

Ment PÜ

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#18334) vajonmilesz


vajonmilesz
csendes tag

Sziasztok,
lehet hogy már volt, akkor elnézést.
Asus K53Ta sx029d laptop azt csinálja, hogy ugrál a battery mód és az ac mód között, ez a két ikon mindig felugrik váltakozva, kb. 10-20 ms között.
A hálózati adapter bedugva, tehát elméletileg 220-ról menne a gép.Ha kihúztam a hálózatból, s csak akkuról ment, akkor nem volt ilyen jelenség, Leszedtem az akkut, s csak hálózatról ment, akkor is rendben működött. Vmelyik külföldi fórumon olvastam, hogy atk package probléma, azt leszedtem a gépről. most már nem ugrálnak fel az ac mód és battery mód ikon. Viszont, ha 220-on van, és az akku is bent van, akkor mintha mindig történne valami váltás a háttérben, mert az egér körül kis körbefutó bizbasz jelzi, hogy valamit dolgozik a gép. Eddig ilyet nem csinált. A feladatkezelőben nem látom, hogy mi az ami ilyenkor dolgozik.
Találkozott vki ilyesmivel? S ha igen, mi volt a megoldás?
válaszokat előre is köszönve:
V.

vajonmilesz@freemail.hu

(#18335) Doky586 válasza vajonmilesz (#18334) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a két ikon mindig felugrik váltakozva, kb. 10-20 ms között."
Neked aztán villámgyors szemed van.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#18336) halkow


halkow
őstag

tudtok valami jó asus laptop keresőt, paméterek alapján?
régóta keresek egy laltopot
hasonló mint ez tudtok segíteni?

www.edigital.hu/Notebook/Asus_K50AB-SX010L_notebook-p49519.html

Alcatel onetouch idol2s the king

(#18337) #92415744 válasza halkow (#18336) üzenetére


#92415744
törölt tag

Üdv Mindenki,

Adott egy ASUS laptop, F5RL, 1gb ram van benne(DDR2 667mhz) mellé rakok egy másik 1gb 667mhz ramot, azt nem látja, továbbra is csak 1gb van. Bármelyik foglalatba teszem őket. Egyesével működnek.
Vagy csak két egyformát fogad el?
Köszi.

(#18338) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Az azonnali laptopos topikbol küldtek ide, hátha tudtok segíteni.
Asus K50ab laptopom ezt a hibát írja: [link]
A mindennapi életben annyira nem is zavaró, de szeretnék megoldást keresni rá.
Amit én észre vettem: HD filmek szaggatnak, hol kisebb, hol nagyobb mértékben.
Egyetlen játékkal játszom, hetente 1-2x és idegesít, hogy max. 20 fps van, amikor win 7-en volt 50 is...
A gépbe HD4570m vga van, meg valamilyen gyári (nem értek hozzá, csak használnám)
Jelenleg win 8 van a gépen.

Valaki valamit?

Tegyem vissza a win 7-et?

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#18339) nemzavarsz válasza vajonmilesz (#18334) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

Szia!
Ha van lehetőséged rá, akkor próbáld meg egy másik akkuval, szerintem az a hibás.

(#18340) huncutka1029 válasza csipszikutya (#18338) üzenetére


huncutka1029
addikt

előbb próbáld meg az eszközkezelőben az illesztő programot frissíteni, lehet, hogy nem kompatibilis a W8-cal, vagy nincs megfelelően telepítve.
távolítsd el, majd telepítsd újra.
Utána indítsd újra a gépet, és nézd meg mennyi memória van neki adva.
Ha kell növeld a virtuális memória méretét, lehet, hogy a w8 lekorlátozta...
ha nem megy akkor win7 vissza.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18341) csipszikutya válasza huncutka1029 (#18340) üzenetére


csipszikutya
senior tag

ezek közül mind megvolt..
akkor nincs más megoldás, win 7.

köszönöm!

(#18342) Tomy27


Tomy27
tag

Üdv ismét.
Ma rábeszéltem magam, és újra pasztáztam az
ASUS K52Jr Notebook- ot.Viszont nem tudom most
már mi van, mert kb ugyanazt csinálja mint előtte.
Felesleges volt pasztázni, sőt eddig azt vettem észre
hogy azóta még picit rosszabb is lett, mint sem jobb.
Mert alap hőmérséklet 0% terhelésen is 45-50C körül,
de 25-30% processzor terhelésen már mindjárt 90-100C.
Nagyon felbosszantott, ennek nem kell sok idő, szinte
másodpercek alatt felszökik a hő, amint terhelést kap.
A ventilátor jó, mert szépen fel pörög, meg le is halkul
amint nincs terhelés, viszont hideget fúj nem meleget.
Most mi lehet, elképzelhető lenne hogy a hőcső lenne
benne a hibás?Pedig vagy 2-3 éves a gép, hihetettlen.
Várnám tapasztaltabbak válaszát, köszöntem. :O :U

[ Szerkesztve ]

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#18343) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék, hogy kell egy ASUS A3hf billentyűzetét kiszedni? Szét szeretném szedni, csak nem jövök rá hol kéne.

(#18344) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok...
"intel management engine interface" ez miféle driver?
Driver Genius találja de nem tölti le gondoltam letöltöm külön de nem tudom hogy mi ez.

(#18345) Tompo92 válasza Taoharcos (#18343) üzenetére


Tompo92
senior tag

Esetleg így szét tudod szedni.
Én is youtube-os videó alapján tudtam megnyitni a laposom.

(#18346) razorka777 válasza Tompo92 (#18344) üzenetére


razorka777
veterán

Ez az intel VPro távoli hozzáférés technológiájának egyik összetevője.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#18347) mr.unio


mr.unio
újonc

sziasztok

N550 lf-em van és ugyebár úgy vettem hogy 1Tb+16 gb ssd(express cache), mindenhol így írják ki. ám a vinyó benneilyen és itt szó sincs 16 gb ssd ről egy mezei mobilvinyó. msata bővítőhely van a gépben, de az üres. A gépnek a gyári asus matricáját előttem vágták el tehát a gyár így küldi ki?! vagy most ki a hunyó ebben az ügyben? a gyár nem teszi bele de mást kommunikál? :F

(#18348) NTonee válasza mr.unio (#18347) üzenetére


NTonee
veterán

ha a merevlemez típusszáma végén van egy H, akkor az egy SSHD. Ha nincs, akkor egy sima HDD.

[ Szerkesztve ]

(#18349) teratti válasza Tomy27 (#18342) üzenetére


teratti
senior tag

Nem lehet, hogy szoftveres baj van inkább mint hardveres :F

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18350) Impressa válasza Tomy27 (#18342) üzenetére


Impressa
őstag

Üdv.!

Ha csak hideget fúj az viszont baj, akkor a hőcsővel lesz problémád. Ha a procinál melegnek érzed kézzel, de a ventilátornál már jóval hidegebbnek, akkor ott lesz a probléma. Gondolom figyeltél az összerakásnál.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.