Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17151) Blue Eagle válasza mg36 (#17150) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Csak mondom, ezek a tulajdonságok az én gépemé. Nem 100%, hogy neked is ez volt.

(#17152) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Tudom,hogy nem a megfelelő topikot találtam meg erre a kérdésre...,de hirtelen nem találtam alkalmasat..

-Hosszas gondolkodás után eldöntöttem ,hogy mégis veszek egy Wi-Fi router-t és az alábbi linkben szereplő cuccot néztem ki magamnak.
[link]

-Erről esetleg vélemény ,érdemes ebbe beruházni...?

Megjegyzés:

-Az egészre kb 10.000 Ft-ot tudok szánni és mindenképpen csak ASUS márka jöhet szóba..
A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm. :R

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#17153) pubos


pubos
tag

sziasztok.kérésem kérdésem lenne.
van egy Asus x50sl noti.Elvileg van bent Bluetooth.De se xp se vin7 nél nem megy.Asus oldalról leszedett driver-el sem.lehetséges hogy még sincs bent?És ne is erőlködjek vele.
köszi

(#17154) Kicsirics77 válasza pubos (#17153) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nincs benne,mivel csak a lehetőség biztosított
nekem x51rl-van és abban sincs
sőt az f5sr-emben sincs

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17155) Blue Eagle válasza Atesz 666 (#17152) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia! Sajnos véleményem nem tud lenni erről a valószínűleg príma kis ruterről, mivel nekem nincs ilyenem. Ha veszel, mert szerintem nem fogsz csalódni benne, akkor viszont én szeretnék számítani a Te véleményedre! Ugyanis nekem is tetszik és vennék is szívesen!

(#17153) pubos: Az Asus Supportján elnézve van hozzá BlueTooth drájver, igaz béta állapotú. Ezt a megjegyzést írja hozzá: BlueTooth driver for WIN XP(Please first install the Wireless Console Utility before BlueTooth installation.)

Ez annyit tesz, hogy Win XP-hez van és a BlueTooth telepítése előtt telepíteni kell a Wireless Console Utility-t.

[ Szerkesztve ]

(#17156) Kicsirics77 válasza Blue Eagle (#17155) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ez annyit tesz, hogy Win XP-hez van és a BlueTooth telepítése előtt telepíteni kell a Wireless Console Utility-t.

hiába fogja telepíteni mivel akkor sem fog menni,de megpróbálhatja ha akarja

nekem iilyen van és ebben sincs benne fizikálisan a bluetooth

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17157) Blue Eagle válasza Kicsirics77 (#17156) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ja! Valóban nincs benne hardverileg. Akkor mi a fenének van az Asus honlapján a dájvok közt a BlueTooth drájv? Igaz, a Specifikáció fület nem lehet megnyitni. Más oldalon néztem utána most és valóban csak wifi van meg network interfész.

(#17153) pubos: Akkor bocsi! Benéztem, hardveresen nincs BlueTooth a gépedben!

Más: Egy hülye kérdés: Nem lehet, hogy azért béta a BlueTooth dájver mert a Wifi adapterből csihol ki BlueTooth kapcsolatot? :F

(#17158) Kicsirics77 válasza Blue Eagle (#17157) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elképzelhető,mert szerintem is azon kellene lennie a kékfog adapternek,de csak abban az esetben ha a wifi kártyán jelzi ikonnal hogy rajta van
gondolom a kelet eu piacra szánt verziókban más a wifi adapter mint távol kelet és amcsi
egyébként ezt sem értem miért nem lehet beleteni
más,olyan is szokott lenni,hogy ugyan a chippet tartalmazza de fizikálisan át van vágva a kettő közötti kapcsolat,anno az AMD prociknál volt valami hasonló dolog ha jól emlékszem,

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17159) Blue Eagle válasza Kicsirics77 (#17158) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ez az előbb csak egy hirtelen ötlet volt, ugyanis az esetemben (K55VJ) egy ugyanazon a mini PCI kártyán van mind a kettő dolog. Rá is van írva úgy ahogy mondod. Egymás alá van írva a Wifi MAC cím és a BT MAC cím.

(#17160) Kicsirics77 válasza Blue Eagle (#17159) üzenetére


Kicsirics77
veterán

igen alapesetben így kellene lennie
mindkét MAC addresnek szerepelnie kell
de ha nincs rajta csak egy akkor szebb jövőt mert nincs kékfog

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17161) Blue Eagle válasza Kicsirics77 (#17160) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ez szerintem is így van. Kérdés a kollegának hogyan van? S neked?

(#17162) Kicsirics77 válasza Blue Eagle (#17161) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nekem egyikben sincs,de nem éreztem hiányát sosem.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17163) MrOSiris


MrOSiris
csendes tag

Sziasztok!

Egy Asus A2500H notin újra telepítettem az xp-t, és egyszerűen nem tudok rá hangot varázsolni, se az Asus weboldaláról, se a máshonnan letöltött driverekkel.
Valaki esetleg tudna segíteni :F

(#17164) pubos


pubos
tag

Köszi nektek.Megpróbáltam mindent de szerintem ebből akkor kimaradt.
csak tudnám mi a f....van akkor még külön visszajelző is a gépen meg elég sok oldalon olvastam hogy van bent.
Az hogy meg a végén miről is beszéltetek hogy "Wifi MAC cím és a BT MAC cím"ez nekem magas. :))
Igy hát hagyom a francba és beletörődöm hogy nincs bent. :)
még egyszer köszi :R

(#17165) Kicsirics77 válasza pubos (#17164) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ne mérgelődj az én gépeimen is van kékfog visszajelző mégsincs benne bluetooth

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17166) pubos


pubos
tag

amúgy ilyen a wifi kari. :F

(#17167) Kicsirics77 válasza pubos (#17166) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezt neked kellene tudnod milyen mert én nem látok a gépedbe,de ha ilyen akkor ebbe nincs bluetooth

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17168) pubos válasza Kicsirics77 (#17167) üzenetére


pubos
tag

igen ez van bent.
ok értem és köszi.

(#17169) Blue Eagle válasza pubos (#17164) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A MAC cím vagy nevezhetjük fizikai címnek, a hálózati kártyák saját, még gyártásuk korában megadott hexadecimális számsorozat. Ez olyan mint az autók alvázszáma. Elvileg két ugyanolyan számsorozatú nem lehet, főleg nem egy hálózaton, bár előfordulhat gyártók között, hibájukból. Vagy megf. eszközzel át is lehet definiálni némely esetben. De ez nagyon nem jó egy hálózaton belül a 2 egyforma MAC cím. Megbolondul a rendszer.

Szóval az adott drájverek feltelepítése nem hozott eredményt? Eszközkezelő mit mutat?

(#17170) Blue Eagle válasza MrOSiris (#17163) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia!

Ezt próbáld meg!

[ Szerkesztve ]

(#17171) pubos válasza Blue Eagle (#17169) üzenetére


pubos
tag

sajna nem olyan minta nem is csináltam volna semmit.
Eszközkezelőben szintén semmit nem látni.

(#17172) Blue Eagle válasza pubos (#17171) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Gondolom feltelepült rendesen.
Eszközkezelőben semmi sem látszik? Sárga felkiáltójeles ismeretlen eszköz sincsen? Mert ha nincs, akkor azt jelenti, hogy hardveresen nem látja. BIOSban nincs letiltva? BIOSban mit látni?

(#17173) pubos válasza Blue Eagle (#17172) üzenetére


pubos
tag

igen telepítés rendben volt.eszközkezelőben nem látni sárga kiáltó nincs.
Biost is néztem az agyon karcsu állítási lehetőség szerintem nincs.

(#17174) Kicsirics77 válasza pubos (#17173) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a modemet feltelepítetted
mert a kétirányú audiobusz abban van benne
márha neked van ilyen.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17175) pubos válasza Kicsirics77 (#17174) üzenetére


pubos
tag

azt nem.de most akkor megteszem.

(#17176) Kicsirics77 válasza pubos (#17175) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szerintem az lesz a megoldás

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17177) pubos


pubos
tag

fent van minden de sajna igy sem változott semmi.

(#17178) Blue Eagle válasza pubos (#17177) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Vagy hardveresen megmekkent az audio.

(#17179) pubos válasza Blue Eagle (#17178) üzenetére


pubos
tag

mit kellene látnom?pl eszközkezelőben vagy akárhol.

(#17180) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

ez a CPU mennyire jo/szar?

több drón kell ;P

(#17181) Huroq válasza hobizoli (#17180) üzenetére


Huroq
senior tag

Itt egy szép táblázat amiben sorba vannak állítva a CPU -k.
Mindennapi használatra bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#17182) Blue Eagle válasza pubos (#17179) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ha egy eszköz jó, a BIOS a POST során látja, de a windows nem rendelkezik a drájverral, akkor az eszközkezelőben ismeretlen eszköz jelenik meg.

(#17183) Blue Eagle válasza hobizoli (#17180) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az én notimban (Asus K55VJ) Intel® Core™ i3-3110M Processzor van. Amit Te kinéztél (Intel® Pentium 2020M) nem sokkal marad el az enyémtől.

(#17184) pubos válasza Blue Eagle (#17182) üzenetére


pubos
tag

ok köszi nektek befejeztem és feladom. :)

(#17185) MrOSiris válasza Blue Eagle (#17170) üzenetére


MrOSiris
csendes tag

Bocsi, hogy eltűntem, vendégek voltak nálunk.
Az Asus weboldalán is ez a driver volt, fel is van telepítve, de olyan mintha nem lenne hangkártya (telepítés előtt még volt hang).
Azt mondják egy kép többet mond ezer szónál, Én rögtön kettőt linkelek :)
kép1
kép2
Az eszközkezelőben a két ismeretlen eszköz gondolom a hangkártyához tartozik (elvileg minden más telepítve lett).

[ Szerkesztve ]

(#17186) sonaj888


sonaj888
tag

Sziasztok!
Van egy Asus Eee Pc R011 CX notebookom amit Németországban vettem. Azt szeretném megkérdezni, hogy van e különbség az R011 PX és a R011 CX között? Azért szeretném tudni, mert az Asus magyar honlapján csak a PX-es verzio szerepel és nem tudom hogy a driverek jók-e a CX-es notebookomhoz.
Szerintem teljesen ugyanaz a kettő, csak országonként más lehet az utolsó két betü. Hátha tudja vki. pontosan.

(#17187) Satis


Satis
tag

Sziasztok!

Asus G74 laptopom fura dolgokat művel újabban.
Ha videót nézek, akár youtubeon vagy filmet nézek egy lejátszóval, időnként beakad a hang (olyan mint amikor meghalni készül egy videokártya) majd helyreáll max 1 másodperc után.
A gépben nvidia geforce 560GTX mobil verziója dübörög, eddig nem volt vele baj.
Frissítettem a drivert, friss video codec pakkokat is leszedtem remélve, hogy segítenek, de sajnos továbbra is csinálja.
Kevésbé hozzáértőként én a videokártyára gyanakszom teljes mértékben, és aggódom, hogy egyszer csak beadja a kulcsot, ami jelen esetben elég drága mulatság lenne...

Ha valaki tudja, hogy mi lehet a háttérben vagy, hogy mekkora veszély áll fenn komolyabb károsodásra, kérem ne habozzon megosztani velem!

Előre is köszönöm fórumozók! :R

(#17188) Driftmester


Driftmester
tag

Hy all! :R
Az lenne a kérdésem, hogy ASUS G50Vt-be muszáj 9800m GS-t vegyek/rakjak, vagy GTX260m is jó bele ami alapból G51VX vagy G60VX-be való [úgy tudom, hogy a G60J-s az tuti nem jó a G50VT-kbe] (külföldi fórumok szerint műxik a G50VT-kben a GTX 260m is)
Ha mégis csak 9800m GS-t kell vegyek, akkor abból 1GB-s is jó vagy 512MB-s gyári kell..? :F

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/driftmester

(#17189) sudosu


sudosu
csendes tag

Hali!
Még nyáron szervizben volt az ASUS X55VD notebookom a FixDirect-nél, visszakaptam remekül működik a gép, ma voltam bent a helyi informatikai boltban hogy RAM-ot bővítsek. Ezzel az volt a probléma hogy nem tudtuk szétszedni a gépezetet mert az egyik csavar menete hibás. Mondta bent az eladó hogy talán beletudja tuszkolni a memóriát (amikor megérkezik), de én nem nyugszok bele hogy így kaptam vissza a gépemet!
Szóval azt szeretném kérdezni lehet e valamit tenni az ügy érdekében? Még van garancia a gépemen. És minden dokumentum megvan a garanciális javításról!

Köszi előre is a segítséget!

(#17190) Impressa válasza sonaj888 (#17186) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Van különbség a két gép között. De parancsolj ezen az oldalon fent vannak a driverek. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#17191) Blue Eagle válasza MrOSiris (#17185) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ezt próbáld meg.

Vagy kézzel kéne frissíteni a hardvert. Vagy megpróbálod automatikusan megkerestetni vele helyi gépen, vagy ráegedni a MS szerverre. Vagy Te magad próbálod érzésed szerint .inf kiterjesztésű fájlt betallózni neki.

(#17192) sonaj888 válasza Impressa (#17190) üzenetére


sonaj888
tag

Köszönöm! ;)

(#17193) Blue Eagle válasza Satis (#17187) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Számomra ez az egész fura.
1. Ha beakad, meg-meg akad a hang, akkor az miért videó vezérlő hiba? Vagy HDMI-re érted?
2. A filmek lejátszásához alig van szükség videóvezérlő erőforrásra.
3. Nálad nincs elsődleges és másodlagos videóvezérlő? Gondolok az Intel Graphics + nVidia-ra. Nálam így ez a kettő van. Az nVidia akkor kapcsol be ha szükséges, pl. 3D alkalmazásoknál. Filmnél az Intel Graphics megy, az nVidia kikapcsolt állapotban van.

(#17194) mabandi1


mabandi1
tag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy milyen nevű programmal lehet megnézni a vga-nak a teljesítményét? Egy X550CC laposról van szó hd4000 és gt720m az aida64-et ismerem de van még valami program úgytudom ahol ki is lehet választani hogy melyiket akarom használni.
Processzorhoz milyen programok vannak?

(#17195) Blue Eagle válasza mabandi1 (#17194) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia!
Legismertebb a 3DMark valamelyik verziója a VGA benchmarkingolására. [link]
Kiválasztani, hogy egy adott alkalmazáshoz melyik grafikus vezérlőt akarod használni, az NVidia vezérlőpult, 3D beállítások alatt lehet.

CPU benchmarking többféle elnevezésű van. Én sosem használtam ilyet. Viszont a 3DMARK nem ismeretlen előttem.

(#17196) mabandi1


mabandi1
tag

Lenne még egy kérdésem, ugyan az az X550CC XO250D laptopról van szó, elvileg ebben van bluetooth de sehogy nem birom bekapcsolni ezt. Meg a webkamerát elvileg belehet kapcsolni az fn+v gombbal de nekem az sem működik. :S a driver lemezról mindent feltelkepítettem...

(#17197) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.
Lenne egy RM Mobile One 945 (Z91F) laptopom amiben elvileg van egy GMA 950 integrált vga. Az lenne a kérdésem, hogy lehet e manuálisan állítani a video memória méretét, és ha igen akkor hol? a BIOS-ban az van kiírva hogy a telepített memória vagy mi, az 1016Mb. 1gb-s modul van benne, így arra következtetek hogy kb. 8Mb a vdeómemüria mérete, és hát valjuk be ez nem túl sok :DDD

A válaszokat előre is köszönöm. :R :R

Üdv.: Aszti

(#17198) Satis válasza Blue Eagle (#17193) üzenetére


Satis
tag

Na, így már nekem is fura. Nem, nem HDMI-ről van szó.
Nem tudom, hogy van-e elsődleges és másodlagos. Elvileg kéne, hogy legyen benne. Viszont ami érdekes, hogy eddig játék közben nem vettem észre ezt a hibát. Csak videók lejátszásánál produkálja.

(#17199) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Adott egy N53SV lapos. (altípus asszem SX619) Sajnos a hétvégén több baja is lett egyszerre. Első sorban kijelzőt kellene benne cserélni (berepedt teljesen), néztem e-bayen van a hozzá valóból egy rahedli (wxga 1366x768), de találtam szinte ugyanabban az árban 1 eladótól full HD panelt is. Szépen le van fotózva a hátulja, tehát össze tudom hasonlítani az enyémmel miután szétszedtem. Az én laposom tipusa is meg van adva, tehát elviekben beletehető a nagyobb felbontású panel, ha a szalagkábel csati hossza, és lábainak száma megegyezik? Belevághatok bátran a cserébe? Amúgy angliai top seller az eladó.
Más: Kell hozzá billentyüzet is, itthon 15 alatt nem kapok, azt is néztem, de kint sincs 9000 (+posta) alatt, ezért más tipusú laposhoz néztem, asszem x54c-hez, méretre/beppatintó fülek helyzete/szalagkábel hossz, helyzete alapján szinte egyforma az enyémmel. Fotó alapján a szalagkábel érintkezőinek száma is megegyezik az enyémmel. A lényeg, hogy ez postával együtt lenne 5k. Persze angol, de majd felmatricázom. Erről vélemény? Ez így működni fog?

Minden segítséget köszönök!

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17200) fkenny válasza sudosu (#17189) üzenetére


fkenny
senior tag

Nézd, ez a gép egy ipari hulladék sajnos, ez tény. Hiába van meg minden papír a javításról, azt fogják mondani te tetted tönkre. Ha jót akarsz magadnak úgy csavar ki hogy egy lapos csavarhúzóval enyhén feszíted miközben tekered ki a csavart. Ezzel a módszerrel ki kell jönnie. Ha kijött ki lehet cserélni egy jó csavarra és cserélni benne a memóriát. Sok szerencsét! Üdv. Egy Kevi "szomszéd"

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.