Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17301) SeniorTilla válasza mabandi1 (#17298) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kíváncsi vagyok, elfelejti-e a bios jelszót az elem kivétele miatt ...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17302) SeniorTilla válasza szabozsolt87 (#17299) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha a recovery partícikat nem törlöd, de másik windowst teszel fel, onnan hogyan tudod visszaállítani a gyári rendszert?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17303) Impressa válasza SeniorTilla (#17301) üzenetére


Impressa
őstag

Erre én is, mert nem minden esetben segít. De már tapasztald te is. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#17304) 008anita


008anita
csendes tag

Sziasztok!

Vettem ssd-t a laptopomba, ami majd a hdd helyére kerül, a hdd pedig a dvd író helyére menne caddyvel. A kérdésem pedig az volna, hogy ez a caddy megfelelő lenne?

Köszi a választ előre is. :)

(#17305) Impressa válasza 008anita (#17304) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Szabvány méret, tehát jónak kell lennie. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#17306) szabozsolt87 válasza SeniorTilla (#17302) üzenetére


szabozsolt87
tag

Nos már arra a szintre jutottam, hogy teljesen leformáztam a vinyót. Felmegy a WIN7, de nem tudom aktiválni.
Azt írja: unknown boot device: \device\harddiskvolume1

(#17307) biker válasza szabozsolt87 (#17299) üzenetére


biker
nagyúr

eredet windows esetleg? :U

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17308) 008anita válasza Impressa (#17305) üzenetére


008anita
csendes tag

Köszi a választ, én is bízom benne hogy jól fog működni :K

(#17309) nussa5 válasza #92049152 (#17295) üzenetére


nussa5
aktív tag

A megoldás az lesz, hogy felhívod a technikai/szervizes ügyfélszolgálatot (06-1/5054561), és kérsz tőlük a gépre (egyedi azonosító) egy master jelszót. Kb. 5 perc, és működik a gép.

(#17306) szabozsolt87

Az első dolog, hogy belépsz a biosba az F2-es billentyűvel és a Launch CSM et enabled-ra állítod, majd a security fülön: a Secure Boot Control-t disabled-re.
Ha ez megvan törölsz minden partíciót a merevlemezről, majd egy normál nem buherált windows 7 telepítőlemezt használva felrakod a windows-t és kész.

[ Szerkesztve ]

(#17310) LemPeti


LemPeti
csendes tag

Üdv!
asus x550cc laptop boot menut hogyan tudom behozni ? Gondolom valamelyik f billentyű . F2 az bios megvan csak ott usbre nem tudom allitani .

(#17311) nussa5 válasza LemPeti (#17310) üzenetére


nussa5
aktív tag

A boot menü az "esc" billentyűvel hívható elő.

(#17312) LemPeti válasza nussa5 (#17311) üzenetére


LemPeti
csendes tag

Koszonom a gyors valaszt

(#17313) nussa5 válasza zirigy (#17297) üzenetére


nussa5
aktív tag

Jó eséllyel menni fognak a windows 8-as driverek, ha valamelyik nem menne fel, tudsz helyette keresni majd külön is.

(#17314) zirigy válasza nussa5 (#17313) üzenetére


zirigy
tag

köszi nussa5.
Itt most nem is a driveroktól tartok, hanem a + programoktól, főleg a Power4Gear-től, hogy menjen.

(#17315) Blue Eagle válasza zirigy (#17314) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Miért kell neked az a Power4Gear? Ugyanezt tudja a windowsba épített energiagazdálkodási felügyelet.

(#17316) LemPeti


LemPeti
csendes tag

Szép estét mindenkink !
Asus x55cc laptop , van benne az intel hd graphics 4000 és egy nvidia gt 720m videókártya ! Kérdés az lenne hogy elvileg a intel-t hasnálja nem az nvidiát. nvidia meghajtó fent van intel meghajtó nincs akkor lassabb ha fent van az intel meghajtó is akkor gyorsabb de akkor is a intelt használja... hogy lehet elérni hogy az nvidia legyen elsődleges ?

(#17317) PAtr0n válasza LemPeti (#17316) üzenetére


PAtr0n
addikt

Na álljunk meg egy pillanatra. Ha minden driver ok, akkor az intelt csak desktop használatkor üzemelteti, de amint elindítasz valami 3D-s cuccot, akkor indul a 720M. Driver nem meglétekor létrejöhetnek olyan anomáliák amiket leírtál, de ha minden smakkol, akkor a fent felvázolt állapot, érvényesül. Frissíts minden drivert!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17318) Blue Eagle válasza LemPeti (#17316) üzenetére


Blue Eagle
őstag

1., NVIDIA drivert telepíteni,
2., NVIDIA Vezérlőpultot megnyitani, azon belül 3D Beállítások kezelése. Na itt lehet kiválasztani mikor melyik grafikus meghajtó működjön.

Szerk.: Alapból úgy van beállítva, hogy csak a 3D alkalmazásoknál lép életbe az nVidia GPU!

Minden driver legyen telepítve ez természetes!!!

[ Szerkesztve ]

(#17319) PAtr0n válasza Blue Eagle (#17318) üzenetére


PAtr0n
addikt

2. Alapértelmezett driver szerint úgy kellene működnie, ahogy felvázoltam :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17320) Blue Eagle válasza PAtr0n (#17319) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, de ha akarom akkor az IE az Nvidiát fogja használni, nem pedig az Intelt? Vagy nem jól gondolom?

(#17321) PAtr0n válasza Blue Eagle (#17320) üzenetére


PAtr0n
addikt

Persze az is igaz, jól is gondolod, de alapértelmezés szerint desktop feladatokra az intelt, grafikus feladatokra az nVidia-t fogja alkalmazni ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17322) Blue Eagle válasza PAtr0n (#17321) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Természetes. Ezt én is így gondolom, mint fentebb írtam is.

(#17323) PAtr0n válasza Blue Eagle (#17322) üzenetére


PAtr0n
addikt

Akkor egyet értünk :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17324) Mr.Skynet válasza SeniorTilla (#17300) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hali Mindenki!

(#17300) SeniorTilla: jobb is, hogy kissé késve válaszolok, mert ha azonnal a megvétel után írnék ide nem tudnám magamban tartani azt a sor negatív élményt, amit ezzel a gép vásárlásával átéltem :W . Ha nem siettem volna nagyon munkába, és lett volna időm, szerintem ahány lap lett volna a panaszkönyvükben, azt én mindet teleírtam volna. Gyakorlatilag csak az vigasztal, hogy jó ár/érték arányú gépet kaptam jó lehetőségekkel, itt most a kiterjesztett garanciára és a részletfizetésre gondolok.

Asus x550cc - xo132d i3-3217u, GT 720m, 500GB, 4GB sötét szürke gépezet, 120ezer 0% THM 10havi részletre, a 2 év garin felül +1év gari kiterjesztést kértem ami 5400Ft volt, kifejezetten kértem, hogy nézzenek utána, hogy ez rendes gyártói Asus gari, vagy esetleg valami madaras tesco Jancsi és Juliska szerviz kapcsolatot jelent(?), de megnyugtattak, hogy rendes magyar Asus gari az a +1év.

(#17255) mabandi1: korábbi beszélgetésünket (és a priviket) folytatva, most már tuti, hogy amit én kiállítási darabot korábban néztem, az valami hibás (elejtett vagy a fene tudja :DDD ) példány lehetett, mert most még1x is megnézve a videódat, kezemben fogva a sajátomat és instant a videóval egyszerre nyomogatva az enyémet is, ugyan olyannak tűnik. (pedig ez nem fehér).

Nálatok megy ez a link? tegnap óta nálam elérhetetlen. További érdekességet vélek felfedezni, a bios verzióm 216-os, a gép 2013 szeptemberben gyártott, tegnap néztem van-e új bios és elvileg 212 a legújabb ami júniusi :D
Nem vagyok Win8 barát, szóval maradtam a Win7-nél, nem tudom, hogy ez normális-e, de nálam az állapotjelző led-ek közt a wifi led nem világít, egyébként a wifi hibátlanul működik. Ami viszont még érdekesebb, mikor még op.rendszer sincs a gépen és bekapcsolom a gépet, a power gombom led-je sem világít (soha) netán a bios-ban ez ki-be kapcsolható valahol, mert valakit netán zavar a fénye? Csak azért, mert mabandi1 gépének a videónján jól látható, hogy világít a power gomb. Ez normális szerintetek? A másik, hogy tudom ciki, de lövésem sincs, hogy van-e BT a gépben, pár oldalon azt írják, hogy az xo132d -ben van BT, az Asus oldala szerint az x550cc gépekben a BT megléte csak opcionális. Az eszközkezelőben nem látom sehol, ismeretlen eszközöm sincs, Aida szerint sincs. Most akkor az xo132d gépekben kellene lennie BT-nek vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#17325) mathieu_hun


mathieu_hun
csendes tag

Sziasztok!

Az Asus k50ij laptopomnak az utóbbi napokban megreccsent az LCD-je és a zsanérok is már eléggé gatyán vannak...

Olyan kérdésem lenne, hogy egy asus k50ab egész felső része (lcd, webkamera, mikrofon, burkolat, zsanérok) kompatibilis-e az én k50ij-mel?

Mert ahogy néztem, bőven olcsóbb egy hibás gépet megvenni és annak egy az egyben átszerelni az egész felső részét (már ha lehet ilyet).

Segítségeteket előre is köszönöm!:)

Máté

(#17326) Kicsirics77 válasza mathieu_hun (#17325) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elképzelhető,hogy a csatlakozó kábelek nem eggyeznek meg
de egyelőre nem találtam olyan képet amin ez látszana igazán.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17327) KillHates válasza mathieu_hun (#17325) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tolhatod át nyugodtan az AMD-s kijelzőjét az Intelesre :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17328) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek "Asus X502CA-XX078D" erről a notebook ról? Internet, filmezés, ilyesmikre lenne használva a kicsike. A beépítet vinyó mellé tudok rakni SSD-t ha szükség van rá?

(#17329) haxiboy


haxiboy
veterán

Üdv. Kb 1 órával ezelőtt kezdődött a hiba Asus 1015BX netbookom bekapcsolva hagytam amíg elmentem előadásra (többször is csináltam ilyet eddíg semmi gond nem volt) Felnyitottam majd megcsúszott az ujjam, láttam villannia kijelzőt majd lecsukódott, ismét felnyitottam és azóta nem ad képet. Olyan mintha azt hinné le van hajtva. Namost szétszedtem, de nem találtam olyan microkapcsolót vagy bármit ami érzékelné hogy le van hajtva a kijelző. Ez pontosan hol van? Illetve más is okozhatja a hibát? Egyébként bekapcsol, felpörög, tolja a hőt ahogy eddíg is csinálta. Nemtudom mi lehet a gond.

Előre is köszi!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#17330) petiwr válasza petiwr (#17328) üzenetére


petiwr
senior tag

Vagy esetleg ASUS X550CA-XX179D?

(#17331) haxiboy válasza haxiboy (#17329) üzenetére


haxiboy
veterán

Tévedtem, érzékeli hogy lecsukom, ezesetben mi lehet a gond ? Monitorra dugva sem ad képet. GPU?

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#17332) Notalab


Notalab
tag

Kicsit off, estleg tipp, hogy hová írjam:
Szóval, a K53S-ben ssd beszerelés miatt újra raktam a win7-et, Most a Power4Gear minialkalmazását nem tudom kirakni. Nagyon kellene, mert ezzel kapcsolom gyorsan hogy power, vagy takarékos módba menjen a gép. Szerintem a nagy ssd opimalizálásnál leállíthattam valami szolgáltatást. Vagy mi lehet a gond?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

...

(#17333) Mr.Skynet válasza haxiboy (#17331) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia, hogy mi lehet a probléma azt nemtom, csak azt, hogy a kijelző lehajtását a kijelző kávàba tett picike neodinium mágnes miatt érzékeli a gép. Nem nehéz kitalálni monjuk egy hangszóró mágnessel, hogy hol érzékeli a mágnesességet a gépezet, amire leoltja a kijelzőt... szóval kis kapcsolókat ne is keres ami esetleg be tudna ragadni ;)

Szerk.: most olvasom a másik hsz-ed, így akkor ez tárgytalan... :B

[ Szerkesztve ]

(#17334) Blue Eagle válasza Notalab (#17332) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ezt nem az InstantOn csinálja?

(#17335) mabandi1 válasza Mr.Skynet (#17324) üzenetére


mabandi1
tag

Mr.Skynet!
Nekem is ugyan az a problémám hogy akármelyik oldalon nézem azt írják hogy van benne bluetooth... De a gépen persze nem találom sehol, írtam egy e-mailt nekik egy hete már de a válasz...

[ Szerkesztve ]

(#17336) Notalab válasza Blue Eagle (#17334) üzenetére


Notalab
tag

Nem én a Power4Geart használom. Kint van egy "kapcsoló" és azzal rakom energiatakarékos vagy power módba, egy kattintással. Most, hogy nem tudom kitenni, magát a programot kell elindítani, le OK-ni a rendszerüzenetet, megvárni mig elindul...macerás.
A felső kép: [link]

[ Szerkesztve ]

...

(#17337) rolii21


rolii21
aktív tag

Sziasztok. Hdd t keresek az asus laptopomba 500 gb osat hol tudnek a legolcsobban beszerezni bp en, 1ev garival, ujonan?

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#17338) PAtr0n válasza rolii21 (#17337) üzenetére


PAtr0n
addikt

Aprod.hu, Hardverapro.hu, talán még az expressz.hu, de az már elavult. Ennyire nem kerestél még semmit a neten? :) Az apródos hírdetések között kapásból látok garisat...

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17339) rolii21 válasza PAtr0n (#17338) üzenetére


rolii21
aktív tag

Koszi. Ujra gondoltam, nem bejovos a hasznalt biznisz meg majdnem annyiert lattam mint a bolti ujak. Van par bizniszem hardver aprorol de tudod bele un az ember ezekebe a ketes dolgokba... pl vettem most egy laptopot es sipol a hdd meg hangos.

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#17340) PAtr0n válasza rolii21 (#17339) üzenetére


PAtr0n
addikt

Persze rá lehet faragni, épp a minap Apródoztam egy 750Gb-s 3.5"-ös HDD-t asztali gépbe 6900-ért, eddig jónak tűnik, jelenleg is folyik rá nagy állományok másolása. Nem azt mondom, hogy tuti a használt, de manapság már az újban sem bízhat az ember, némely cucc biza pont a gari idő letelte után 1-2 hónappal döglik be. Haver járt így VGA-val és monitorral is. Egyik 5 nappal a gari után, másik 1 hónappal utána döglött be. Használt laptopot meg maximum 1 éveset szabad venni, a 2 évesek nagy százalékával már gondok vannak.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17341) rolii21 válasza PAtr0n (#17340) üzenetére


rolii21
aktív tag

Ezzel semmi gond (lekopog) a hddn kivul, az is 100/100 as csak ne sipolna:( . Igen minap vettem egy tv t ujban, vettem hozza meg ket ev garit 12 ezerert. Annyit meg er ha tenyleg gari lejarta utan besz@rna.

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#17342) PAtr0n válasza rolii21 (#17341) üzenetére


PAtr0n
addikt

Milyen ASUS notiról van szó? Barátnőm K52-ese új kora óta sípol, de csak akkor, amikor a Win7 lejjebb veszi a fényerőt ha nem használjuk. Nem értem mi az összefüggés, bár lehet hogy olyankor csökkenti a HDD pörgési sebességét, ami azon a fordulaton besípol. Hátha tud valaki erre gyógyírt....

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17343) rolii21 válasza PAtr0n (#17342) üzenetére


rolii21
aktív tag

ASUS x52jr-sx102v róla lenne szó. Hát nem tudom h ez egy gyári féle sipolás e, már elég öreg lehet szegény, ~2300 indulás leállás van benne meg valami 350 nap használat. Mikor bekapcsolom elég érdekes hangot ad, meg néha mint ha csikarna:D Szerintem biztos nem egészséges, de nem gond, kicserélem és jó lesz külső hdd- nek a tv re pont jo lesz filmeket dugni. :)

[ Szerkesztve ]

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#17344) PAtr0n válasza rolii21 (#17343) üzenetére


PAtr0n
addikt

Így van, arra tökéletes lesz, fontos dolgot már nem szabad ilyeneken tárolni...

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17345) SeniorTilla válasza rolii21 (#17339) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HDD-t csak újat érdemes venni, nem nagy összeg, de a használt nagy kockázat!

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17346) Mr.Skynet válasza PAtr0n (#17342) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Nekem is K52JR volt, az az egy biztos, hogy nem a hdd sípol, mert nekem ugyan úgy sípolt mint mindenkinek itt a fórumon és hdd helyett ssd volt a gépezetben.

(#17347) PAtr0n válasza Mr.Skynet (#17346) üzenetére


PAtr0n
addikt

De akkor mi a fene adja ki? :) Csak simán a rendszerhűtő csinálná?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17348) Impressa válasza PAtr0n (#17347) üzenetére


Impressa
őstag

Okozhatja az alaplap tápáramköre is (pl. kondikra jellemző ez a sípoló hang). De már találkoztam olyan lapossal is, hogy, ha az UTP kábelt rákötöttem, akkor kezdett el sípolni az alaplap (azóta is működik) :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#17349) PAtr0n válasza Impressa (#17348) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igazad lehet, de tudtommal a tekercsek szokása a ciripelő sípolás. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17350) Kicsirics77 válasza PAtr0n (#17349) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Valószínűleg az inverter a monitornál ami ciripel.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.