Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18501) Kicsirics77 válasza alfa20 (#18500) üzenetére


Kicsirics77
veterán

:K
pontosan az optibay keretre rá lehet tenni az odd meghajtó előlapját

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18502) alfa20 válasza attyla85 (#18498) üzenetére


alfa20
senior tag

Szia,
Bocs csak most olvastam, nekünk van egy ilyen kis gép, sajnos nincs hozzá hivatalos VGA driver Win7-hez, csak Vistahoz, de az sem ér sokat. ugyan fel lehet rá hegeszteni, de folyamatosan el fogja dobálni a meghajtó drivert, az újabb Skyp-on már nem bírja videóhívást, valamint a 11,5+ Flash Playert sem fogja szeretni szét fog esni.
Sajnos eljárt felette az idő, de levelezésre, meg egy-két dologra még jó, komolyabb dolgokra meg ott az N55 :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#18503) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Hali! Nemrég vettem egy X550CC notebook-ot, annyi problémám van vele hogy a wifi állapotjelző led nem világít. A wifi tökéletesen működik, tudom is ki be kapcsolni, csak a led nem működik. Bekapcsoláskor sem villan fel. Olvastam külföldi fórumokon hogy Asus gépeknél előfordul, de megoldást nem igazán találtam. Valakinek van ötlete mi lehet a gond?

(#18504) nemzavarsz válasza HorviGabi (#18503) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

Ezek telepítve vannak? ATK csomag, és Wireless Console, vagy Wireless Radio Control (Windows 8 esetén).

[ Szerkesztve ]

(#18505) norbeey válasza alfa20 (#18500) üzenetére


norbeey
tag

Most, hogy mondod nem teljesen kizárt, viszont akkor többet sehogy nem szedem ki belőle mert se kivülről kihúzni se belülről kitolni nem tudom csak ha teljesen szétszedem a gépet.

(#18506) alfa20 válasza norbeey (#18505) üzenetére


alfa20
senior tag

a optibay/ODD-t elvileg egy csavar fogja, ha azt kiveszed ekkor könnyen ki jön a optibay/ODD.
vagy mit nem fogsz tudni kihúzni?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#18507) attyla85 válasza alfa20 (#18502) üzenetére


attyla85
csendes tag

Hello!

Sikerült megoldani és gondoltam mivel több napon keresztül szívtam vele, megosztom hogyan sikerült a windows aero-t is támogató megfelelő vga drivert telepteni windows7-hez egy Asus X51LR típusú laptophoz. Sajnos nem mind1, hogy hogyan telepítjük az Asus honlapjáról letölthető vista drivert. Ha csak úgy elindítjuk, hogy menjen magától, ugye akkor a Catalyst-tól kezdve egyéb ilyen olyan összetevőt instalál magától de a telepítő végénél a naplófájlban valami hiba tűnik fel. (ha a telepítés folyamatáról, azzal kapcsolatban részletesen tovább olvasunk a naplófájlban) Vélhetően ezért nem működik később megfelelően az illesztőprogram, vagyis nincs windows aero. Ha viszont eszközkezelőben a videókártya drivert eltávolítom és a gépet újra indítom majd újraindítás után frissítem ugyaninnen az eszközkezelőből, (természetesen megadom az elérési utat, betallózom azt a mappát ahová letöltöttem a vista-s drivert) akkor nem települnek a sallangok, hanem véleményem szerint a win7 kiválasztja a megfelelő fájlokat amik kellenek és azokat beágyazza a rendszerbe. És hopp, megjön az aero támogatás.

Lehet segítettem valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#18508) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni? Vettem egy Asus X511CA laptopot és Fn gombokat nem tudom működésre bírni. Windows 7 van rajta (hivatalos).
Nem találok hozzá sehol driver csomagot a probléma megoldásához, ehhez esetleg tudna linket adni? Az Asus oldalán nem találtam ehhez a típushoz. Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#18509) huncutka1029 válasza zsoltzsolt (#18508) üzenetére


huncutka1029
addikt

innen töltsd le az ATK csomagot.

Válaszd ki az oprendszered tipusát.
Utána a listából (utility) válaszd ki melyik szimpi.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18510) zsoltzsolt válasza huncutka1029 (#18509) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

köszi, de mintha ezt próbáltam volna és semmi
de mégegyszer nekifutok

[ Szerkesztve ]

(#18511) zsoltzsolt válasza huncutka1029 (#18509) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, már megy :) másik csomagot választottam :)
Még egy kérdés, nem mennek rajta egyes képernyőkímélők, mert az írja újabb vagy Direct3D kompatibilis videokártya szükséges. Nincs ebben a laptoban ilyen???

[ Szerkesztve ]

(#18512) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

És ez mitől van és hogyan tudnám megszüntetni? És hogyan tudom aképernyő fényerejét változtatni, mert ez még nem megy. Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#18513) Simi37 válasza zsoltzsolt (#18512) üzenetére


Simi37
őstag

Tegyed fel az Iobites Driver Boostert. De ne frissíts mindent csak ami kell vagy ami 3os szintű piros.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18514) zsoltzsolt válasza Simi37 (#18513) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, kipróbálom

(#18515) NTonee válasza zsoltzsolt (#18512) üzenetére


NTonee
veterán

Nálad konkrétan semmilyen driver sincs telepítve, csak amit a win7 felismert automatikusan. Még a chipset csomagja sem. A videokártya nyűgnek is ez az oka.
Egyébként ahhoz a géphez vagy win8 volt eredetileg, vagy op.rendszer nélkül került eladásra.

[ Szerkesztve ]

(#18516) NTonee válasza NTonee (#18515) üzenetére


NTonee
veterán

(#18508) zsoltzsolt: Amúgy nem x551 az?

[ Szerkesztve ]

(#18517) aakosch


aakosch
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus X55V laptop melyen most telepítettem egy Win7 Ultimate 64 bitet. A drivereket szeretném felrakni, de az nvidia driver sehogy sem akar települni, mondván telepítsek előbb egy intel drivert. Mind az intel (chipset HM76) mind az nvidia drivert a hivatalos honlapról töltöttem le. Mellesleg az asus honlapon szó sincs X55V-ről, csak X55VD-ről. Mi lehet a hiba?

Köszi!

(#18518) NTonee válasza aakosch (#18517) üzenetére


NTonee
veterán

Intel chipset install, aztán van inteles vga driver is, tedd fel azt, aztán az nv-t.

[ Szerkesztve ]

(#18519) aakosch válasza NTonee (#18518) üzenetére


aakosch
tag

Köszi szépen így már megy :)

(#18520) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég (január) vettem egy X550DP gépet (rajta lévő címke szerint F550D, minden szoftver szerint X550DP) és gondoltam bővítem egy kicsit ballagási pénzből.

A kérdésem az lenne, hogy gari vesztés nélkül tehetek-e SSD-t HDD helyére, amit aztán optibay segítségével átraknák ODD helyére, aminek vennék egy USB 3.0-ás házat. Esetleg dobnák bele még 4GB RAM-ot.

A szétszedés és a cserék nem okoznak gari vesztést? Ha esetleg be kell küldeni valami miatt, akkor vissza kell építeni a cuccokat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(visszaolvastam és azt láttam, hogy az ésszerű bővítés nem gázos, de azért ha valaki tudna konkrét infót adni, vagy már volt tapasztalata szívesen fogadnám)

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#18521) zsoltzsolt válasza NTonee (#18515) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Elvileg nem volt rajta semmi, csak freedos, és igen, a Win 8 ajánlott, de azt nem akartam :-).Most már csak az utolsó (usb vezérlő) felkiáltó jeles, azzal mit tudnék kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#18522) Titmouse09 válasza zsoltzsolt (#18521) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Működik az USB3.0 portod?
Nekem AMD-s gépem van, kettővel feljebb írtam hogy milyen, és csak azután működött, miután felraktam a chipset drivert. Ellinkelném, de hiába mert az AMD. Szerintem próbálkozz ilyen téren.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#18523) zsoltzsolt válasza Titmouse09 (#18522) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

működik, eddig mindent bevett, pendrive-t, sd kártya olvasót.

(#18524) NTonee válasza zsoltzsolt (#18521) üzenetére


NTonee
veterán

Chipset/különálló usb driver hiányzik.

(#18525) norbeey válasza alfa20 (#18506) üzenetére


norbeey
tag

A problémám azzal volt, hogy ha egy lyukba becsúsztatsz valamit amin nincs semmi aminél fogva kihúzhatnád és hátulról sem tudod kitolni, akkor az ott marad (amíg teljesen nem szedem szét a gépet és tolom ki belőle, amit nem akarok)

(#18526) zsoltzsolt válasza NTonee (#18524) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Azt honnan tudom letölteni?

(#18527) HorviGabi válasza nemzavarsz (#18504) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Köszönöm a segítséged, sikerült, a Wireless Console hiányzott. Köszi még egyszer!

(#18528) NTonee válasza zsoltzsolt (#18526) üzenetére


NTonee
veterán

Töltsd le a chipset drivert innen. A win8 op.rendszert válaszd ki.

[ Szerkesztve ]

(#18529) zsoltzsolt válasza NTonee (#18528) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

köszi, kipróbálom

(#18530) zsoltzsolt válasza NTonee (#18528) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Feltettem de még mindig jelzi ezt a felkiáltó jelet az Universal serial bus Usb vezérlőnél :(

[ Szerkesztve ]

(#18531) Titmouse09 válasza zsoltzsolt (#18530) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

a kártyaolvasó drivert felraktad? nem lehet, hogy azt hiányolja?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#18532) zsoltzsolt válasza Titmouse09 (#18531) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

kicsit láma vagyok:-)az melyik? :-)

(#18533) Titmouse09 válasza zsoltzsolt (#18532) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

ASUS oldaláról W8/64bit

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#18534) Tamás008


Tamás008
tag

Mire való az Asus ip switch utility nevű program?

(#18535) zsoltzsolt válasza Titmouse09 (#18533) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, megpróbáltam, de semmi változás. Mitől lehet ez? Még mindig felkiáltójeles :W Az összes javaslatot kipróbáltam, de semmi. Egyáltalán mi ez? Mert az usb-s dolgok mennek

(#18536) NTonee válasza zsoltzsolt (#18535) üzenetére


NTonee
veterán

Valószínűleg az usb3 driver hiányzik. Attól még éppen működhet usb2-ként.
Egyébként nem értem, hogy miért csodálkozol. A gépet w8-hoz tervezték, nincs és nem is lesz hivatalos támogatás w7-hez. Ha mégis azt szeretnéd, akkor jönnek az általad tapasztalható problémák. Nem lehetetlen megoldani a driverezést, de neki kell feküdni az internetnek és vadászni. Ha w8/8.1-et teszel fel, akkor valószínűleg semmi ilyesmit nem tapasztalnál.

(#18537) zsoltzsolt válasza NTonee (#18536) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, lehet win8 lesz a vége :)

(#18538) jafi74


jafi74
csendes tag

Asus X550LB-XO112D notim van!W8-as lapi ez is,driver cd is ezt támogatja!Ha probléma mentes
telepítést akartok Win8-at tegyetek fel,minden működik elsőre!Én is idegenkedtem tőle,de szokható
és testreszabható!Jók az új frissítések!Sajnos ez van,olvasgattam egy picit és nem is erőlködtem
a Win7-el!Igaz ha van idő,mindenre van megoldás! :)

(#18539) jafi74


jafi74
csendes tag

Ja,és még egy tipp!Driver cd-én én kivettem a pipát a mindent egybe telepítsünk opcióból,ezerszer újra indult és még mindig a lan-nál tartott.Egyesével telepítetettem mindent,nem sokkal több idő de igy felment minden!És már nem ez az első driver cd amivel így jártam anno asztali pc-nél is.Előző hozzászolim kicsit töredezett lett,ezért bocsi! :)

[ Szerkesztve ]

(#18540) simos


simos
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék :

Vásároltam egy Asus k73Be-TY Notit ...és persze win8 van rajta.Win 7-et szeretnék rá, de nem enged bootolni. Pedig szerintem jól állítom be a biosban a boot-ot.
Vagy indulás után nem lehet kiválasztani boot menüt? Mint régebben az "F12 " ?

Előre is köszönöm a segítséget !!

(#18541) NTonee válasza simos (#18540) üzenetére


NTonee
veterán

te is szívni szeretnél a driverekkel, mint egy pár hsz-al korábbi fórumtárs? Miért nem jó a 8/8.1, ha már azt is megvetted a géppel együtt? Nem az én dolgom és kérlek, ne vedd támadásnak, csak nem értem. Nem biztos, hogy minden eszköz/driver rendesen működni fog win7 alatt, mivel nincs hivatalos támogatás hozzá, aztán meg indul a vadászat az interneten. Ha a normális start menü hiány a probléma, meg a csempéktől való esetleges undor, akkor itt a megoldás. Be lehet állítani, hogy automatikusan a klasszikus asztal jelenjen meg indításkor és használható start menü is lesz benne. Hidd el, több lesz a nyűg, ha a win7-et rárakod.

Egyébként, ha F2-vel belépsz a biosba, akkor ott is van lehetőség egyszeri, más eszközről való bootolás kiválasztására.

[ Szerkesztve ]

(#18542) simos válasza NTonee (#18541) üzenetére


simos
tag

Nem az én gépem, csak rám bízták, hogy ezt vegyek !
Igen, már utána jártam, hogy nincsenek win 7 driverek !
F2 -vel sikerült belépnem, de nem engedi az optikai meghajtót.

De azért köszi a segítséget !! :R

(#18543) Kicsirics77 válasza simos (#18542) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor indításkor f12 ha minden igaz az a boot menü

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18544) simos válasza Kicsirics77 (#18543) üzenetére


simos
tag

Sajnos nem :( Indításkor ESC -re ad boot menüt, de csak HDD vagy enter setup

(#18545) Kicsirics77 válasza simos (#18544) üzenetére


Kicsirics77
veterán

biosban nem enged bootsorrendet állítani?
jaja tényleg esc,asztali gépemmel kevertem

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18546) simos válasza Kicsirics77 (#18545) üzenetére


simos
tag

nem is hogy nem enged, hanem csak a Hitachi Hdd-t látja.
pedig a sata configurationba látja az lg írót

(#18547) huncutka1029 válasza simos (#18546) üzenetére


huncutka1029
addikt

a biosban keresd meg az UEFI menüt, ott kell lenni egy start EFI shell opciónak is.
Állítsd át, és van IDE / AHCI mód ott is nézd meg mire van állítva.
az AHCI lesz a jó.
Utána kell hogy tudj állítani boot sorrendet.
amig fent van a w8, nem fogod tudni formázni, illetve feltenni a w7-et, csak ha az egész vinyót leformázod egy ubuntu live cd-vel, vagy Gparted-del.
hidd el nem lesz egyszerű.
ezt fusd át
nem akarom elvenni a kedvedet, de tényleg macera

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18548) Kicsirics77 válasza simos (#18546) üzenetére


Kicsirics77
veterán

meg nem is lesz hozzá win7 driver,szóval nem foglalkoznék ezzel ha nem muszály...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18549) simos válasza Kicsirics77 (#18548) üzenetére


simos
tag

Akkor majd hozzá szoknak ehhez !! :)

Köszönöm a segítséget !! :R :R

(#18550) simos válasza Kicsirics77 (#18548) üzenetére


simos
tag

Átfutom !!

Köszönöm !!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.