Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Ottó58 válasza polgi803 (#900) üzenetére


Ottó58
senior tag

GYÁRTÓI garancia 3év.[link]
Egyik helyen 2év,
másik helyen 3év, de itt ideírták: gyári garancia.
Több mint 10 éve ASRock alaplappal vettem 462procival gépet a mai napig működik, (netezésre) ezután én is váltogattam, volt Abit, MSI, sokszor Gigabyte, és már azóta több ASRock lapom is, de még egy ASRock sem hagyott cserben. Igaz MSI-t még aznap visszavittem egy kiskerbe, mert tényleg hibásat kaptam, Gigabyte lapot garanciásan cserélnem kellett, talán P35 volt, valami a VGA foglalatnál nem volt rendben.
Szóval van akinek nem jött be az ASRock és ugye a rémhír, hogy rosszak előbb terjed, mint a jó, s mindenben kifoghatsz hibás darabot, bármit veszel benne van a rizikó.
Volt, hogy a Gigabyte lap sem indult, csak ha módosítottam a BIOS-t, a mostaninál is állítani kellett, de nem hiszem, hogy ez olyan nagy baj lenne!
Ezelőtt P67 volt, az Etron vezérlő miatt húzták le, de én nem használtam és tökéletesen működött, és ott is ahová eladtam. Azért maradtam az ASRocknál, mert 1. olcsóbb, 2. alaplapi csatlakozók száma ezen volt a több, ami nekem kellett, mint a más márkájú, azonos árú lapoknál. 3. Ivy miatt, nem akartam a BIOS-okkal vesződni.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#902) polgi803 válasza Ottó58 (#901) üzenetére


polgi803
őstag

Ha veszek egy ilyen lapot,akkor kell BIOS-t frissíteni? És ha igen, hogyan? A mostani 2600K megy bele...És köszi mindenkinek a pozitív véleményeket a lapról! :R

[ Szerkesztve ]

(#903) Ottó58 válasza polgi803 (#902) üzenetére


Ottó58
senior tag

Amikor megvetten i3 2100 procival működött (nem volt 2600K-m) BIOS frissítés nélkül, de gondolom a 2600K is remekül fog működni, majd jön valaki, aki éppen ilyen procival használja.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#904) polgi803 válasza Ottó58 (#903) üzenetére


polgi803
őstag

:R Az jó,mert nem nagyon merek én BIOS frissítéseket csinálni... :B

[ Szerkesztve ]

(#905) Ottó58 válasza polgi803 (#904) üzenetére


Ottó58
senior tag

ASRock Z77 Pro4-ben így is működött az i3, és nem volt benne a proci támogattotsági listáján.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#906) polgi803 válasza Ottó58 (#905) üzenetére


polgi803
őstag

De megnéztem az enyém benne van..köszi! :K :R

(#907) Mans20 válasza polgi803 (#906) üzenetére


Mans20
addikt

[link]

Tőle vegyél lapot,ne a ZSipontól..

(#908) polgi803 válasza Mans20 (#907) üzenetére


polgi803
őstag

Miért...mi a különbség?

(#909) arty válasza Mans20 (#907) üzenetére


arty
veterán

ez ilyen burkolt(?) zsidózás a zsindex mintájára?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#910) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok

Most frissitettem Gigabyte H55-UD3H alaplaprol es i5-760-rol Asrock Z75-Pro3 es i5-3470-re. Nem szokasom ujratelepiteni a wint, igy most is kerulnem. A windows bootnal kekhalalozik, reboot loop van. Eros sejtesem van hogy a sata vezerlo eltero a ketto lapnal, valakinek otlet hogy hogyan dobjam fel a sata vezerlo drivert win7 64 bit-re? Repair discet mar probaltam, elhalt, most install disces repair jon, aztan driver telepitesi proba lesz.

(#911) Jack@l válasza ZozzHUN (#910) üzenetére


Jack@l
veterán

Új lap új win ez masszív alapszabály, a gányolás mégnagyobb szíváshoz vezet. Rakj új win-t.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#912) ZozzHUN válasza ZozzHUN (#910) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Most latom hogy szabvany sata vezerlo van, majd szolok mire jutottam, megprobalok bios turkalni, legujabb van fent 1.40

(#913) ZozzHUN válasza ZozzHUN (#912) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nem vagyok olyan puhany, atkapcsoltam sata-t IDE modba, win siman elindult, feldobom a drivereket aztan visszakapcsolom AHCI-t. Solved :)

(#914) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Mindjárt visszaolvasok, de ki mit tud erről a Non-K OC feature-ről? :)

szerk.: visszaolvastam, senki nem írt még róla kereső szerint.

[ Szerkesztve ]

(#915) Coolmat válasza ZozzHUN (#914) üzenetére


Coolmat
őstag

Valószínűleg ezt jelöli (limited unlocked része az ábrának):

(#916) ZozzHUN válasza Coolmat (#915) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Hmm... BCLK-t miért nem javallott babrálni?

Most egy 4.0GHZ-et szeretnék kihozni belőle, de úgy néz ki a stock cooler már kevés neki így alapon is. Intel Burn Test-tel is pár mp után 72 fokos a legmelegebb mag.

(#917) milszab


milszab
senior tag

Szerintetek mi lehet ez? Elvileg fennt van a cd-ről minden driver! Eddig 2-3 szor raktam újra a gépet de ez mindig ottmaradt! Rákeresetettem a driver cd-n is de nem találta meg magát ott sem! :((

Jah meg ilyen rádiós egerem van és van mikor akad! VAgyis ha simán bedugom hátra a vevőt akkor csomószor akad. Most ilyen hosszabbítón van rajta asztalon de most jó. Valami gépben lehet ami bezavar neki?

(#918) ZozzHUN válasza milszab (#917) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Ezt tedd fel hátha.

(#919) ZozzHUN válasza ZozzHUN (#913) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Visszakapcsolva AHCI módot még mindig BSOD volt, hiába voltak fent a driverek hozzá, ezért fel kellett dobni még ezt a windows fix-et, most elindult, fel telepítette a drivereket, újabb reboot, megy mint a karikacsapás, teszteltem 3dmark11-ben, dekára ugyan annyi graphic score-t kapott a gép, szóval minden rendben van, megúsztam a win reinstall-t úgy néz ki :)

(#920) milszab válasza ZozzHUN (#918) üzenetére


milszab
senior tag

A telepítő lemezen ez volt az első... :)

(#921) ZozzHUN válasza milszab (#920) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Hmm... akkor nem tudom, feldobtam minden drivert, de nálam is van egy PCI Simple Communications Controller, amihez nem talált drivert még...

(#922) Coolmat


Coolmat
őstag

milszab: Próbáld meg azt, hogy letiltassz a BIOS-ban minden felesleges nyavaját amit nem használsz (infraport, párhuzamos port, Intel Smart Connect stb.), valószínűleg el is fog tűnni ezzel az eszközkezelőből. Ha mégsem, akkor nézd végig az Asrock honlapján az alaplapodnak és oprendszerednek megfelelő részen a drivereket, talán mégis kihagytál valamit.

ZozzHUN: Azért ez az AHCI gányolás mégsem teljesen korrekt szerintem, sokkal jobban jártál volna egy friss rendszerrel (Win7 telepítés 30-40 perc, további programok feltelepítése max pár óra), később ha valami gebaszos lesz megint nem tudod majd mi és miért csinálja. A PCI vezérlő ismeretlen eszközhöz tedd fel ezt a drivert (a telepítés elején a kicsomagolás után hibát fog dobni, ahova kicsomagolta magát onnan települ már a Setup.exe-vel).
Tuningos kérdésedre: az I5-3470 ugyebár 3,2GHz-en megy alapból, turbo boost-al mind a 4 magot terhelve ez 3,3GHz-ig, csak 1 magot terhelve pedig 3,6GHz-ig is felmegy (ez ugye folyamatosan skálázódik a magok kihasználtsága szerint, lásd ábra). Ezeket az értékeket emelheted meg 400MHz-el, vagyis pl. 4 magos terhelés esetén 3,3GHz helyett 3,7GHz lesz a turbós órajel. BCLK tuninggal vigyázni kell, csak 103-104MHz körül lesz stabil (vagyis pl. 104*37 = 3848MHz-et tudsz kihozni a prociból ideális esetben). Feljebb ne nagyon próbálkozz a BCLK órajellel, mert kinyírhatsz vele sok mindent a gépedben.

[ Szerkesztve ]

(#923) ZozzHUN válasza Coolmat (#922) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Végül nem gányolás, csak felesleges telepítések elkerülése. IDE módban elindult simán, utána feldobtam az INF packot, utána még a windows hibájából nem indult el AHCI-ban, de FIX-et fölrakva simán elindult, telepítette AHCI drivereket, megy minden rendben, sehol semmi gond, pedig már más nézőpontból is teszteltem.

Tuningot 4 magos terhelésnél 3800ig engedte, BCLK 100-on hagytam, hagyom is ott.

(#924) Sabre


Sabre
őstag

Sziasztok!

Egy i5-2500-hoz választok éppen lapot és a z77 pro3, pro4-m és a pro4 volt amit ajánlottak a milyen alaplapot topikban.

Szeretném azt a pár plusz mhz-et is kisajtolni a prociból, ennek a tekintetében a +pár szorzó feljebb állításán túl van valami amiben másképp viselkedik a 3 lap?
Fölöslegesen nem veszek drágább lapot, mindegyik funkciója mellékesen kielégítő számomra.
Szempont kizárólag az a pár mhz.... melyiket vegyem? Illetve bukkant fel használt z68 pro3 is, az is elég lehet ilyen célokhoz? :U

(#925) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Azt hittem szétbsz az ideg, gép tökéletesen megy, rebootoltam egyet, erre nem ad képet a gép bootolástnál, de látom, hogy NUMLOCK ki/be kapcsolgat. Átkötöttem VGA kábellel a monitort az alaplapi VGA kimenetre, ott ad képet, betölt a bios, amikor jönne windows boot, akkor rebootol, semmi BSOD. Olvastam valahol, hogy VGA kártya ki/be és akkor megjavul. Megjavult... WTF?! Akitől olvastam annak minden rebootnál ezt kell csinálnia, én nyomtam most megint egy rebootot, tökéletesen megy. Semmi nem történt a reboot előtt, semmi driver pakolás, semmi hardveres buhera.

[ Szerkesztve ]

(#926) arty válasza Sabre (#924) üzenetére


arty
veterán

ha z77pro3 lenne, akkor pár ezrest spórolsz, ha z75pro3-at veszel (pár semmiresejó beállítást buksz a biosban, a lap fizikailag ua. elvileg)

én így tettem.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#927) arty válasza ZozzHUN (#916) üzenetére


arty
veterán

72 fok az semmi, amiatt nem kell aggódnod

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#928) ZozzHUN válasza arty (#927) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Ha jól láttam akkor 105 a max, szóval 95 fok alatt kéne tartani tesztek alatt, igaz :)

Köszönöm :R

(#929) arty válasza ZozzHUN (#928) üzenetére


arty
veterán

én lapom elvileg 96-98 környékén lekapcsol, ezért 90-ig nem is aggódok :D

prime95el óriási melegben talán el tudok jutni 85-87ig, de valós használat mellet 75 fölé nemigazán megy... (mondjuk ha menne se érdekelne)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#930) Jack@l válasza arty (#929) üzenetére


Jack@l
veterán

Ezek sandy hőfokok??? Lazák vagytok :)
A prime még nem is fűti annyira fel a procit...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#931) ZozzHUN válasza Jack@l (#930) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Én nem hagyom 70-75 foknál jobban melegedni, nem jó érzés :)

(#932) Mans20 válasza ZozzHUN (#931) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam a 65 fok is sok,de jó lenne rájönni hogy mi van a Z75 lapommal mert még mindíg széthal a rendszer és már unom,csetelek,aztán rámegyek youtubera és ott marad a csetnek egy része,ha mozgatom az oldalt akkor tűnik el,a másik öröm meg a rendszer széthalás,semmi kékhalál csak lefagy a rendszer,pedig csak a procin van húzva 500MHz,ahogy lesz lóvém veszek asust.

(#933) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok.

Most egy Asus P8H67-M Pro lap van a gépemben, de ha a boltban ahol vettem a gépet meg tudok egyezni az eladóval akkor cserélném Asrock Z77 Extreme4 vagy Asrock Z77 Extreme6 lapra.

A váltás oka, hogy később akár kerülhet a gépbe akár másik proci is, így időtállóbb lenne a rendszer, de most per pillanat az jobban zavar, hogy a gépet telepakoltam ventilátorral de ezen az elcseszett lapon csak 1 házventi és egy "táp" csatlakozó van csak így nem tudom használni a frissen vásárolt ventiket.

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy a ventilátor vezérlésben mennyire jók ezek a lapok (jó lenne ha olyan lassan is tudná fogatni a ventiket ahogy csak lehetséges, de ha kell a huzat akkor pörgetheti őket rendesen)

Azt már tudom, hogy az Extreme4 keskenyebb mint az átlag ATX-es lapok így a ramok és az alaplapi táp csatlakozó túl közel vannak ráadásul csak úgy lógnak a levegőben. Van még valami egyéb érdekes dolog a lappal kapcsolatban?
Illetve lenne még egy kérdésem, hogy az Extreme6 esetében ha nem tuningolunk semmit akkor is kell használni azt az extra molex csatit?
Szerintetek melyik lap lenne a jobb választás?

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#934) fanti


fanti
addikt

VIRTU megint :-)

Kipróbáltam két STALKER epizóddal.
A Shadow of the Chernobyl esetében (DX9) nem hoz gyorsulást a Virtu használata, ugyanis a Hyperformance nem engedélyezett ennek a játéknak az esetében.

A Call of Pripyat esetében viszont a Hyperformance engedélyezett úgyhogy a bencsmárkal ilyen különbségeket mértem ki 2xMSAA használatával:

Virtu OFF

Virtu ON

Azért mégiscsak hoz a konyhára ez a Virtu Hyperformance!

Természetesen később más támogatott játékokkal is tesztelni fogom, de engem már ennyi meggyőzött. Jó lesz ez, később meg csak még jobb, ahogy tökéletesednek a driverek!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#935) The Lord


The Lord
tag

Sziasztok

Tegnap kézhez kaptam az út Asrock Z75 Pro3-as lapomat!Ma kibontottam és meglepődtem milyen igényesen és biztonságosan van becsomagolva!Nagyon tetszik a lap és eddig nagyon jókat olvastam róla!Rápróbáltam a Ninja 3-at is és szomorúan láttam hogy nem fér el a ramoktól...(Corsair Vengeance). Valakinek van ötlete milyen hűtők férnének el?

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#936) polgi803 válasza The Lord (#935) üzenetére


polgi803
őstag

Hűtőtől távolabbi slot-okba rakd bele őket és már jó is lesz...

(#937) The Lord válasza polgi803 (#936) üzenetére


The Lord
tag

Értem.De nem olyan mint az ASUS?Mert ott ha nem a közelebbi slotba van dugva akkor nem indul a gép...

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#938) polgi803 válasza The Lord (#937) üzenetére


polgi803
őstag

Ha megnézed nekem Asus P8P67-es lapom van és a távolabbi slot-okba vannak a ramok pont a hűtő miatt....és elindul,sőt már régóta így üzemel a gépem...

(#939) The Lord válasza polgi803 (#938) üzenetére


The Lord
tag

köszönöm a választ! :R

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#940) arty válasza The Lord (#935) üzenetére


arty
veterán

inkább ramot cserélj... még jól is jöhetsz ki belőle anyagilag :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#941) The Lord válasza arty (#940) üzenetére


The Lord
tag

Ezeket is most vettem!Sajnos a procira még gyüjtögethetek...

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#942) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , lenne 1 kérdésem . Van egy Z77 Pro4 M lapom , van értelme a bios frissítésnek ? Néha fagyogat a gépem .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#943) Jack@l válasza fanti (#934) üzenetére


Jack@l
veterán

Eztet én nem hiszem el, nálad valami gixer lehet a sima videokarinál. Tudnál mérni egyet kikapcsolt monitor sync-el is?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#944) Qtya72


Qtya72
aktív tag

Üdv!

Beruháztam egy Z77 Pro4 lapra, az a gondom, hogy a fülesem, Roccat kave . gerjed, serceg össze vissza. Kipróbáltam másik gépen, ott semmi baja.
BIOS frissítve 1.40-re, driverek rendben, ha a monitor hangszóróját kötöm rá akkor jó.
Valakinek ötlet?

(#945) ZozzHUN válasza Qtya72 (#944) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nekem akkor sercegett, amikor előre kötöttem a fülest, hátulra kötve no problem.

(#946) Qtya72 válasza ZozzHUN (#945) üzenetére


Qtya72
aktív tag

5.1-es, csak hátra tudom kötni.

(#947) milszab válasza fanti (#934) üzenetére


milszab
senior tag

Most néztem, Tomb Raider - Underworld -nél ugyanannyi fpst kapok, Grand Theft Auto IV -nél pedig bekapcsolt virtuval 20-al kevesebbet!

(#948) fanti válasza milszab (#947) üzenetére


fanti
addikt

Ezek a játékok szerepelnek a Virtu támogatási listájában?
Úgy, mint: Hyperformance támogatás?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#949) fanti válasza Jack@l (#943) üzenetére


fanti
addikt

Milyen gixerre gondolsz?

Nincsen semmi gixerem, a rendszerem tökéletesen működik.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#950) Jack@l válasza fanti (#949) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem nagyon vágom a gyorsulás mögötti logikát, ennyi. Van új a nap alatt, de azért hogy többfajta videókari együttműködjön (pláne intel + X) játékok megjelenítésében, arra azért még várni kell, ha egyáltalán...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.