Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Pubszon válasza c41r0^ (#1400) üzenetére


Pubszon
veterán

Várom a tapasztalataid. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1402) Hunyus válasza c41r0^ (#1396) üzenetére


Hunyus
senior tag

Ezen beállítások mellett,nekem kékhalált dob,még a windowsig se jut.Lehet biost kellene frissítenem(1.20)

(#1403) c41r0^ válasza Hunyus (#1402) üzenetére


c41r0^
őstag

emeld meg az offsetet +0.015V-ra, nekem is csak annyin stabil, amúgy igen, BIOS csere nem árthat

na én az ASRocktól kapott BIOS-t csak reggel nézem meg

(#1404) Hunyus válasza c41r0^ (#1403) üzenetére


Hunyus
senior tag

Igen olvastam,hogy +0.015v stabil.Én +0.010v próbáltam,de mondom még a windows se bootolt be és már kékhalál.Holnap majd lecserélem a biost.

(#1405) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok . szeretnék kérni némi segítséget .
Ezekkel a beállításokkal , ha elindítom a Prime-ot , egyből kifagy . Mit kellene még állítani szerintetek ?
Úgy gondolom , hogy ebben a prociban , nem csak 4.4 van , hanem azért több is.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1406) c41r0^ válasza Pubszon (#1401) üzenetére


c41r0^
őstag

jó a BIOS, amit küldtek a Z77 Extreme4-hez :C

az Instant Flashes v2.21, "LLC level 1 lock" hibamentes verzió itt letölthető

frissítés után visszaállítottam mindent, és a Win újra is indult, tehát kevés volt a load fesz, hála a level 5ös LLC-nek

sejtettem, hogy a 4.5GHz-hez kicsit több vcore fesz fog kelleni offset +0.015V-nál, ha az LLC level 1 helyett mostmár végre be tudom állítani a level 5öt, és így is lett, most +0.03V-ot adtam neki* és pár perce prime95 stabil, a kb. 1.2V load fesz helyett a CPU most csak 1.144 -1.152 - 1.16 V-okat kap, és a legmelegebb mag is csak 75 fokig ment fel (többi 69-74 fok) most stress alatt, nem 83-ra

szóval ez már így már OK, de nem fogom 4.2-nél tovább húzni, mert szerintem ott még kevesebb fessezl is be fogja majd érni

*ez nem biztos, hogy a végleges 4.5höz, csak hasra lőttem be a +0.03V-ot, de nem is nagyon érdekel, mert inkább a 4.2-höz fogom stabilizálni (ott lehet, hogy offset mínuszba is bele tudok menni, ráadásul LLC5-el, majd elválik)

(#1407) Pubszon válasza c41r0^ (#1406) üzenetére


Pubszon
veterán

Ennek örülök. :C

Ha jól értem most azért stabil alacsonyabb feszen, mert a köztes órajeleken nagyon, míg a full load alatt kisebb feszt kap?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1408) c41r0^ válasza Pubszon (#1407) üzenetére


c41r0^
őstag

igen, pontosan...

full loadnál elég lett volna neki eddig is az ~1.15V, de a köztes szorzóknál csak akkor kapta meg a stabilitáshoz kellő feszeket a CPU, ha offset +0.015V-ot kapott a kényszerű LLC level1 mellett

full load esetén (és a magasabb szorzókon) ugye így LLC level 5-ön nagyobb a vdroop, de a CPU-Z által jelzett 1.15V-al (amihez BIOS-ban +0.030V kell) is stabil 4500on, ha stresselem

1. alacsonyabb UEFI offset pluszfeszültség + nagyon kicsi Vdroop (LLC level 1) de nagyobb fesztüskék loadkor @ 4.5 GHz @ max. 83 fok

vs.

2. magasabb UEFI offset pluszfeszültség + Intel által specifikált Vdroop (LLC level 5) és ezáltal kisebb fesztüskék loadkor @ 4.5 GHz @ max. 75 fok

közül egyértelműen a 2. beállítás a nyertes még akkor is, ha az offset +0.030V miatt a CPU +0.015V-al nagyobb feszt kap az 1.-hez képest IDLE-ben és a kisebb szorzókon (0.85 vs. 0.865V 1600MHzen, ill. 0.985 vs. 1V 3000Mhz körül, tökmindegy...)

persze mindezt csak a CPU-Z és CoreTemp szoftveres feszmérőjével tudom diagnosztizálni, de látszik az összefüggés és a hozomány

amúgy még gyorsan csináltam egy 4.2GHzre tuningot úgy, hogy minden feszt AUTO-n hagytam LLC level 5 mellett, max. 68 fokra mentek fel a magok és kb. 1.12V-ot kapott a CPU full loadkor, szóval ez pont ideális lesz nekem, már csak annyi a dolgom, hogy offset módban leszorítom a feszt, amennyin még elmegy 4.2-n

(#1409) c41r0^ válasza Drizzt01 (#1405) üzenetére


c41r0^
őstag

hát, ne Win alól tuningolj (vagy az AXTU-val csak mutatod, hogy milyenek a beállításaid?), hanem az UEFI-ben állíts be mindent és a RAM-okat vedd vissza alap 1333 MHzre, ha azt is húzod, hogy az biztos ne legyen korlátozó tényező, majd ha megvan a végleges CPU tuning, utána húzd csak a RAM-okat (ami igazából nem fog szinte semmit sem a konyhára hozni, 1333 CL9 felett nincs sok különbség)

egyébként neked ha kifagy Prime-nál, akkor még több vcore feszültség kell

mivel Pro lapod van (abból is mATX, aminél 4+2 CPU fázis van csak), nem pedig Extreme, a Vdroop (terhelés hatására csökkenő vcore feszültség) biztosan nagyobb, ezt két módon tudod kijátszani:
1. vagy nagyobb CPU vcore offset plusz feszt adsz UEFI-ben
2. load-line calibration-t használsz, de ha emellett maradsz, akkor már kerüld a legnagyobb LLC szintet (LLC level 1) 1.3V vcore feszültség mellett és felett

hőfokokat mindig nézd, ha 85 fok fülé megy egy mag maximum hőmérséklete, akkor inkább lődd le a stress programot és vegyél vissza a vcore feszből vagy LLC szintből és/vagy az órajelből, mert a Sandy TjMax-a 98 fok ellenben az Ivy 105 fokával

*stress progik: Prime95 (small FFTs négy szálon csak CPU-ra, Blend egész rendszerre, mivel a Blend teszt a RAM-ot teszteli), LinX

[ Szerkesztve ]

(#1410) Drizzt01 válasza c41r0^ (#1409) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ok köszi a kimerítő választ . A ramokat elvileg nem húztam , legalább is nem szándékosan .

A hőfokkal nem biztos hogy bajom lesz , vizezve van a rendszer . De ettől függetlenül figyelem természetesen .
Akkor amikor elkezdem tolni a szorzót , hadjak mindent autón , csak az LLC szintet állítsam 1-esre ?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1411) c41r0^ válasza Drizzt01 (#1410) üzenetére


c41r0^
őstag

először is a cpu vcore feszültséget ne hagyd auto-n, hanem offset módban adj annyit a CPU-nak, hogy kb. 1.35V-on menjen, kezdetnek ez jó lesz (ezt tudod monitorozni a CPU-Z-vel és a CoreTemppel), az LLC-t állítsd level 1-re, a Turbo Boost-ot kapcsold ki, majd exit&save... ha ez megvan, akkor utána emeld a szorzót 45-re, és szinte biztos, hogy nem fog kifagyni a Win bootkor, tehát ezután tudod majd stresselni és finomhangolni

persze így elég melegek lesznek a magok, de lehet, hogy kisebb fesszel be sem röccenne 4.5ön, ezért túl kell biztosítani az elején

LLC addig legyen 1-esen, míg meg nem találtad a stabil vcore feszt a 4.5GHzhez

amint megvan a stabil vcore fesz, vedd vissza level 5-re az LLC-t és offset módban adj a végleges vcore feszhez még plusszban kb. +0.015V-ot, majd újabb teszt, hogy stabil-e, mindeközben szintén ne menjen 1.35V fölé a vcore fesz (elvileg pont, hogy ezáltal majd csökkenni is fog)... a cpu élettartamának jobb a kicsit nagyobb vcore fesz és nagyobb szintű LLC, mint a kisebb vcore fesz és kisebb szintű LLC beállítás, de hogy a te lap+cpu párosodnál mi az ideális beállítás, azt neked kell kitapasztalnod

emellett az EIST (intel speed step) és C-stat-eket is NAGYON javallott bekapcsolni, hogy idle-ben visszamenjen kisebbre az órajel és a feszültség

ami biztos, hogy Sandy-t én víz mellett sem hajtanám 1.35V felett 24/7 tuningnál, de 1.35V-ig szerintem elmehetsz nyugodtan

(#1412) c41r0^ válasza c41r0^ (#1411) üzenetére


c41r0^
őstag

a cpu élettartamának jobb a kicsit nagyobb vcore fesz és nagyobb szintű LLC, mint a kisebb vcore fesz és kisebb szintű LLC beállítás

ez kicsit félreérthetőre sikerült, ugyanis annál jobb, minél kisebb/kevesebb az LLC, azonban ASRockéknál pont, hogy a Level 5 eredményezi a legkisebb LLC-t és a Level 1 a legnagyobb LLC szintet, tehát én gyakorlatiasan írtam a szintekre (szint = level a BIOSban) vonatkozóan az előző HSZben

(#1413) J.J. András


J.J. András
őstag

helló,

hogyan lehet ezeken az AsRock Z77-es lapokon beállítani, hogy a 4PIN-es PWM-es venti-csati az PWM-esként működjön ?

A régi rendszerekben (Abit, Gigabyte ... Tualatin, Core2 ÷ Quad) szépen rádugtam, és 450rpm-től kezdte felpörgetni.

Ez a szutyok AsRock meg a 14cm-es PWM-es ventit 1025-ről indítja.

Hiába állítom be hogy Manual 1-es Level.

üdv

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#1414) Drizzt01 válasza c41r0^ (#1411) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ok rendben és köszi . Kipróbálom.
Már csak egy kérdés , melyik az az LLC . :B

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1415) c41r0^ válasza Drizzt01 (#1414) üzenetére


c41r0^
őstag

Load-Line Calibration
ha nem level, hanem % szintű, akkor a stabil fesz megtalálásáig tedd 100%-ra majd ha megvan, akkor 0%-ra

J.J. András - sajnos némelyik UEFI-ben jó, némelyikben nem a ventik vezérlése, ez ilyen általános ASRock UEFI bug, ez az egyetlen hátulütője van a többi laphoz képest, cserébe ugyanaz a teljesítmény jóval kedvezőbb áron elérhető
UEFI update legfrissebbre és próbáld azzal

[ Szerkesztve ]

(#1416) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Az LLC , az a CPU Load Line Calibration ?
Ha igen akkor ott nincs LEVEL, csak % 0 - 50 - 100
Most 0-ra állítottam .

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1417) Pubszon válasza J.J. András (#1413) üzenetére


Pubszon
veterán

Gondolom ez a CPU Fan konnektorba van dugva.
Próbáld úgy, hogy a CPU target értéket beállítod 60-ra, a venti fordulatot meg megint 60-ra.
Kezdetnek ez jó lesz, ha pedig működik, akkor módosíthatod ezeket az értékeket.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1418) c41r0^ válasza Pubszon (#1417) üzenetére


c41r0^
őstag

a venti fordulatot meg megint 60-ra ott már nem csak level 1-9-ig lehet állítani? vagy ez is már megint BIOS függő?

amúgy nálam a AC Freezer 13 Pro ugye a PWM-es CPU csatiba van betolva, a max. 1350 helyett olyan 900at forog 50 fok targetnél és level 5ön, az első gyári 14cm-es házventi molexre van dugva (direkt nuku ventiszabályzás, menjen mindig fullon), a hátsó és felső gyári 12cm-es ventik nem PWM-esek, de ezek is közepes levelekre vannak állítva (így mennek 650 körüli fordulaton) és a CHA_FAN csatikra vannak kötve, a külön alulra vett 12 cm-es AC hűtő meg TC-s (direkt nem PWM-est vettem), az érzékelő az egyik vinyó aljához van dugva, és így forog 450 körül szintén az egyik CHA_FAN csatin

[ Szerkesztve ]

(#1419) J.J. András válasza c41r0^ (#1415) üzenetére


J.J. András
őstag

azt megcsináltam, ugyanolyan szar.
1.10-es volt fent (gondolom első release), aztán felraktam a legújabb 1.30-ast.

Hát ez valami szánalom az AsRock részéről ! :W

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#1420) J.J. András válasza Pubszon (#1417) üzenetére


J.J. András
őstag

hali, Neked is köszi,

de a proci 28÷38 fok között mozog, ha besüt a nap a szobába (azaz meleg van, és csak NETezek, sok flash felnyomja a hőfokot)

Ellenben hiába állítom 45÷65°C között, meg hiába teszem level 1-re, ugyan úgy pörög (egy kivétel van, ha FULL ON-ra teszem, akkor 1600-on pörög)

na, mindegy, írok AsRock faszomnak, minek van a piacon PWM-es venti és minek tesznek 2 db PWM-es venticsatit a deszkára, ha nem tudja használni a hardwer.

:R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#1421) c41r0^ válasza J.J. András (#1419) üzenetére


c41r0^
őstag

De ez chassis fan vagy CPU hűtő fan, amiről szó van? És hová dugtad?

Speedfan nem jó átmeneti megoldásnak, vagy ha van a CD/neten vmi ASRock tuningprogi, amiben a ventiket lehet szabályozni (AXTU, vagy melyik...)? lehet, h csak az UEFI-ben nincs kihatása a beállításoknak, de Win alól lehet szabályozni a fordulatot.

Ez Z77 Pro4-M a lap, ugye?

esetleg írhatsz az ASRock supportnak, nekem is csináltak egy BIOS-t 1 nap leforgása alatt, amiben javítottak egy Load-Line Calibration-nel kapcsolatos hibát, de pár hsz-szel lejjebb megtalálod a témát

(#1422) fanti válasza c41r0^ (#1412) üzenetére


fanti
addikt

Szia!

Tehát ha én nem tuningolok, és a CPU élettartamát akarom a legjobban megnyújtani, akkor a CPU-ra vonatkozó LLC-t a legkisebb értékre kell tegyem, azaz Asrockéknál Level 5-re?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1423) c41r0^ válasza fanti (#1422) üzenetére


c41r0^
őstag

igen, de ha alapon van a CPU (a cpu szorzó AUTO-n áll), és az LLC-t is AUTO-ra állítod, akkor level 5-öt állít be magának

Csak tuning esetén kell bekapcsolni (akkor sem kell feltétlen, csak ha kiküszöbölhetetlenül sok a cpu vdroop), egyéb esetben disabled / 0% / level 5 / normal / default / stb., -re kell tenni, lapgyártótól és BIOS/UEFI-től függően

A load-line calibration-ről a Logouton is van egy jó írás a miértekről.

Emellett a C-state-ek + EIST is nagyon ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#1424) Pubszon válasza c41r0^ (#1418) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem a proci PWM-es hűtője a CPU_FAN1-be van dugva, a két ház 12cm-es venti meg a CPU_FAN2-be van egy elosztóval, hogy mind a 2 venti a proci hőmérséklete alapján a procihűtővel szinkronba mennyen.

Nálam a CPU_FAN1-be dugott PWM-es venti alapfordulatszámát 1-255-ig lehet állítani és meg kell adni egy CPU Temperature target értéket.
A PWR_FAN1-et meg hagyjátok a fenébe, azt se tudom mi az, nálam sehogy sem ment a szabályzása.
J.J. András ez nálad is kell hogy működjön. :K
ha kell képet is tudok berakni az én beállításaimról.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1425) Pubszon válasza Pubszon (#1424) üzenetére


Pubszon
veterán

Módosítani már nem tudtam, de itt a kép az én beállításomról, de a procihűtő PWM-es csatiját mindenféleképp a CPU_FAN1-be dugjátok!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1426) c41r0^ válasza Pubszon (#1425) üzenetére


c41r0^
őstag

A PWR_FAN az a tápegység ventijének szánt csatlakozó, de mivel manapság beépített ventik vannak a tápon belül, ezért nem igazán szokták használni semmire sem, ha van elég más csatlakozó a lapon. Esetleg akkor jön jól, ha a tápodba olyan pót-ventit teszel, ami nem a tápon belül csatlakozik.

Persze, hogy a CPU_FAN1-re kell dugni a CPU ventilátort, ez egyértelmű. Én a "Target fan speed"-nél level 5-öt állítottam be, nem is néztem, hogy van ilyen "custom fan speed" mód is, ez a beállítás a non-pwm-es cpu fan2-re vonatkozik, vagy egyszerre a cpu fan1+cpufan2-re? (tehát a "custom fan speedje" vagy "custom fanspeed"? érted... sokszor olyan idiótán fogalmazzák meg a BIOS-ban a dolgokat...)

Mondjuk nálam pont, hogy a Freezer 13 Pro ventije a leghalkabb, szóval nekem aztán tökmind1, mire állítom be, csak ne menjen állandóan, azaz ne legyen full onban, nekem ez az egy a lényeg. A CM két saját 12es ventije hangban überel minden más ventit a házban - beleértve az MSI HD7770 VGA-m ventijeit is.

(#1427) Pubszon válasza c41r0^ (#1426) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem tudtam, hogy ez a PWR fan micsoda, sosem láttam ilyet egy lapon sem.

Ez a costume speed a CPU1 és 2-re egyaránt vonatkozik.
Nekem az 1-be van kötve a PWM-es proci venti, a 2-esbe meg a gépház első és hátsó ventije egy elosztóval, ami mellesleg ugyan olyan mint ami a CPU-n van, csak nem PWM-esek.
Viszont szerintem a ház 2 ventijét valamivel lassabban járatja.
Ezzel a megoldással a CPU venti minimumát 5-10 RPM-es lépésekben lehet állítani. :K

Nekem így az összes venti hőmérsékelt vezérelt, ezért a gép elég halk terheletlenül.
Játék alatt meg jön a hangja, de akkor sem vészes. :N

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1428) Kiki18 válasza Pubszon (#1427) üzenetére


Kiki18
őstag

Szóval azt mondod,hogyha a CPU_fan 1-en van PWM-es ventim,de a házban lévő két ventillátort ha egy elosztóval a CPU_fan 2-re dugom,akkor ugyanúgy szabályozódik?

Mivel a házventijeim nem pwm-esek ,így az elől lévő ventit egy cha_fanba(nem vezérelhető) a hátsó ventit meg pwm-fanba(ez sem vezérlehető) dugtam. Így számomra hangos,főleg azért mert fejmagasságban van.

(#1429) Pubszon válasza Kiki18 (#1428) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, ha a CPU_FAN1-be dugod a prociét, a CPU_FAN2-be meg egy elosztóval a 2 házventit, akkor mind a 3-at együtt fogja szabályozni. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1430) Kiki18 válasza Pubszon (#1429) üzenetére


Kiki18
őstag

Nagyon frankó,kössz a segítséget,meg is csináltam és végre síri csend van. :D :C
Köszöntem. :R

(#1431) Pubszon válasza Kiki18 (#1430) üzenetére


Pubszon
veterán

Örülök, hogy segíthettem. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1432) Hunyus


Hunyus
senior tag

Nekem oda van dúgva,de nem igazán vettem észre hogy szabályozná.Olyan mintha 1folytába 1fordulatszámon mennének a ventik..

(#1433) Pubszon válasza Hunyus (#1432) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor valami beállítási gond van.
Amúgy miért rakod off-ba? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1434) Hunyus válasza Pubszon (#1433) üzenetére


Hunyus
senior tag

A biosban van a gond?Nincs valami progi amivel tudom nézni,mert mondjuk leterhelném a cput,és akkor egyből kiderülne,h szabályozza-e.Miért rakom offba?Nem tudom,talán mert nem akarok senkit se fárasztani :)

(#1435) planbmokus


planbmokus
senior tag

Sziasztok!

Már másfél hónapja vagyok boldog tulaja egy Z77 Extreme 4-M-nek.
Olyan kérdésem van, hogy valaki használ hozzá X-Fi MB2-es software-t?
Érdemes rá kiadni 25 $-t?
Mert ha jó progi, akkor érdekelne...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#1436) Pubszon válasza Hunyus (#1434) üzenetére


Pubszon
veterán

Szerintem igen, a BIOS-ba.
Amit képen belinkeltem, azon van, hogy hogy kell beállítani!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1437) fanti válasza c41r0^ (#1423) üzenetére


fanti
addikt

Igen, a CPU szorzója és az LLC is Auto-n áll.

Köszönöm válaszodat!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1438) Jimcat


Jimcat
csendes tag

Sziasztok!
Ezt az alaplapot néztem ki egy 3570k procival
http://www.aqua.hu/asrock-z77-extreme4-alaplap-172969.html/?search_termek=Z77
Kérdés milyen ram illetve milyen hütöt ajánlotok hozzá? egy kis tuningra gondoltam

(#1439) Pubszon válasza Jimcat (#1438) üzenetére


Pubszon
veterán

Maga az alaplap és a proci jó választás, de a memória és a hűtő választást inkább kérdezd meg a megfelelő topikban. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1440) Jack@l válasza Jimcat (#1438) üzenetére


Jack@l
veterán

Nekem alpenfohn brocken van, ütős :)
Ramanak bármelyik jobb 1600-as cl9-es ddr3 jó, arrra figylej, hogy 1,5 voltos legyen és low profile.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1441) c41r0^ válasza Jimcat (#1438) üzenetére


c41r0^
őstag

kis tuninghoz (kb. 4 GHzig) elég az ARCTIC COOLING Freezer 13 (nem a PRO, hanem a sima) is (vagy hasonló kategóriájú hűtő), az kb. 8K
RAM-nál pedig mindegy, hogy 1333 vagy 1600-as, csak 1.5V-os legyen és CL9, de akkor már célszerű 1600-ast venni, ha csak 1-2K különbség van köztük
low profile ram akkor kell, ha nem férne el a RAM a CPU hűtőtől, de valóban javallott inkább azt venni, ha később hűtő cserét akarsz, akkor jól jöhet

ha megnézed az adatlapomat, én is a legjobb ár/értékű cuccokat válogattam össze - lap, cpu, hűtő (4.5GHzen is simán elég), memória terén

(#1442) planbmokus válasza Jimcat (#1438) üzenetére


planbmokus
senior tag

Nekem 4-M van, ami ennek a mATX változata, Corsair Vengeance LP-k vannak benne, de teszteltem sima Vengeance-el és Kingston Hyper-X BLU-val, mindegyikkel tökéletes.
Hűtőből CM Hyper 212 EVO-t használok, az is patent.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#1443) c41r0^ válasza planbmokus (#1442) üzenetére


c41r0^
őstag

csak ennek 4+2 CPU fázisa van, nem pedig 10+2, mint az ATX-es Extreme4-nek
tuningnál nagyon nem mindegy, persze "kis tuningnál" (sic!) elég lesz neki a 4+2 fázis is

[ Szerkesztve ]

(#1444) Jimcat válasza c41r0^ (#1443) üzenetére


Jimcat
csendes tag

kis tuning alatt ertem 4 ghz koruli erteket jol szelozo hazban

(#1445) windlord


windlord
őstag

Pro4-M lapnál van érte feltenni a kiegészítő progik közül az:
- Instant Boot
- XFast USB
- XFast Lan
- THX TruStudio

Progik valamelyikét is?
Vagy csak felesleges kiegészítők.

Használjátok őket?

(#1446) Kiki18 válasza windlord (#1445) üzenetére


Kiki18
őstag

Nálam felment minden biztbasz, az instant boot nem tudom mit csinál(nem használom) ,xfast USB zavar,mert ha bedugok egy pendrive-ot,kiírja,hogy húzzam ki és dugjam be újra,hogy Fast-ul mehessen( :N ) egyszóval felesleges

Xfastlan jobb alsó sarokba bedob egy ablakot az éppen érezhető adatforgalmat mutatja a hálózaton,nekem jó ,mert tudom,hogy épp tölt-e tőlem valaki a hálózatról. Amúgy ez is felesleges.

THX Stud. is fent van,elindul,de nem csinál semmit,konfigurálni se tudom,nem értem el jobb hangzást sem. Szerintem ez is felesleges.

Remélem tudtam segíteni. :R

(#1447) planbmokus válasza windlord (#1445) üzenetére


planbmokus
senior tag

XFast Lan mindenképp ha játszol,
XFast USB-nél pár5-ot lehet nyerni sebességben, összességében hasznos.
Instant Boot: újraindításkor hasznos, átlépi a hardver-postolást, -6-8sec újraindításkor.
THX TruStudio - szép hangokat lehet vele elérni megfelelő rendszereken.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#1448) Gabás válasza Kiki18 (#1446) üzenetére


Gabás
addikt

legalább a gyári oldalt nézzétek meg, mielőtt magatok próbáljátok kitalálni a szolgáltatások funkcióit…

(#1449) windlord válasza Gabás (#1448) üzenetére


windlord
őstag

Megnéztem a gyári oldalt, elolvastam miről van szó.
Csak én éppenséggel semmit sem vettem észre a leírt dolgokból, ezért feltettem a kérdést.

planbmokus: thx

(#1450) Kiki18 válasza windlord (#1449) üzenetére


Kiki18
őstag

+1 :K

Az a baj,hogy ez csak marketingbullshit. Jónak tűnik és hangzik,de túl sok haszna nincsen.

Hol beszéltünk mi itt cfosspeed-ről? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.