Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) maestro87


maestro87
őstag

Nem tudja valaki, hogy melyik az a szoftver amelyik kikapcsolja az ODD-t ha nincs használatban? (Asrock B75 Pro3-M) Tudom, hogy az alaplapi cd-n van egy ilyen mert múltkor feltettem, aztán meg letöröltem, mert nem akarta visszakapcsolni, de most megint megpróbálnám, de nem akarom az összes szoftvert feltelepíteni és nem jövök rá, hogy melyik volt az.:)

[ Szerkesztve ]

(#1502) Coolmat válasza Egyfejű (#1500) üzenetére


Coolmat
őstag

Javaslom hogy inkább BIOS-ból állítsd be a ventik fordulatszámát, a CPU Fan-t a custom speed opciót kiválasztva lehet jól finomhangolni 1-255 közötti szám megadásával (értelemszerűen az 1-es jelenti a legalacsonyabb fordulatszámot). Windows alól használható ez az AXTU is, de sajnos mindig felülírja a BIOS-ban beállított CPU Fan értéket, ezért nem szeretem használni.

Más téma: vettem ma egy AC F12 Pro PWM ventit, amit kicseréltem a ház hátsó beépített 3 pines ventilátorával, ez utóbbit leköltöztettem a ház aljába, hogy alulról szívja a levegőt a GPU-ra. Az új PWM-es venti szépen teszi a dolgát az alaplap 4 pines Cha_Fan1 konnektorába dugva, a legalacsonyabb fordulat amit felvesz 800rpm (gyári adatok szerint 400 lenne a minimuma, de üsse kavics jó így is), terhelésre szépen fokozatosan pörög föl 1500rpm-ig, majd vissza is szabályoz szépen üresjáratban. Röviden megérte a befektetést az új venti, alapjáraton és terhelve sem lett semmivel hangosabb a gép, és legalább kiderült hogy jól szabályoz a Cha_Fan1 konnektorról az alaplap 4 pines ventiket.

maestro87: Érdekes, még nem is hallottam ilyen programról, ha megtalálod írd már le ide a nevét, kíváncsi vagyok én is rá.

[ Szerkesztve ]

(#1503) maestro87 válasza Coolmat (#1502) üzenetére


maestro87
őstag

Na megtaláltam, hogy melyik volt az. Az Intel Rapid driver.
És ezt írja a súgója:
"ODD energiaoptimalizálás (Microsoft Windows* Vista és újabb)
Ez a szolgáltatás lehetővé teszi a használaton kívüli optikai lemezmeghajtók (ODD) energiaellátásának automatikus kikapcsolását, ha nincs adathordozó, például DVD vagy Blu-ray lemez a meghajtóban, a tálca** pedig be van zárva. Az ODD energiaellátása az operációs rendszer vagy a felhasználó eszközön végrehajtott művelete, többek között a kiadás gomb megnyomása útján kerül visszakapcsolásra. Az ODD energiaoptimalizálás különösen mobilszámítógépek esetén hasznos, mivel a bekapcsolt energiaellátású, tétlen állapotú ODD negatív hatást gyakorol a telep töltöttségi élettartamára. Ez a szolgáltatás csak a következő rendszerkonfigurációkon támogatott: 6-os sorozatú vagy újabb Intel® lapkakészlet, kompatibilis alaplapok és kompatibilis ODD-eszközök. Ha a kompatibilitási követelményekkel kapcsolatban további információkra van szüksége, akkor forduljon a következő helyen elérhető SATA-specifikációkhoz: www.sata-io.org
**A tálcával kapcsolatos feltétel a nyíláson keresztül betölthető meghajtókra nem vonatkozik."

És amint feltettem, megint eltűnt az ODD a sajátgépből és most meg sehogy sem akar visszajönni. Meg nem is értem mire jó ez a program, mert semmi beállítási lehetőség nincs benne. Minek fut ez a háttérben? Azt hiszem ezért is töröltem le, mert nem láttam hasznát.:)

[ Szerkesztve ]

(#1504) Coolmat válasza maestro87 (#1503) üzenetére


Coolmat
őstag

Kíváncsivá tettél, ezért kipróbáltam most ezt az Intel Rapidot. Az ügymenet: előbb be kell kapcsolni UEFI-ben a Rapid Statot, majd fel kell tenni az Asrock Rapid Start Utilityt, ami csinál egy rejtett hibernációs partíciót a rendszermeghajtódra, utána pedig jöhet a driver (én az Intel oldalán található legújabbatt választottam). Hatás: mikor elküldöm aludni a gépet először elalszik, majd 5mp múlva mintha visszakapcsolna, de ezzel ellentétben hibernálja a gépet (miért nem egyből hibernálja le ha arra állítottam be?). Ekkor a prospektus szerint 0W-ot fogyaszt a gép, de sima Sleep módban sem lehet sokkal több (sajnos most nincs itt a fogyasztásmérőm hogy megmérjem). Felkeltve még lassabban is tölt be mint simán sleep módból. ODD nálam nem tűnik el, de nem is kapcsol ki ha megy a gép, szóval elég kamunak tűnik ez a marketingrizsa. Inkább le is törlöm a francba az egészet, csak feleslegesen foglalja a helyet a hibernációs fájl :)

(#1505) maestro87 válasza Coolmat (#1504) üzenetére


maestro87
őstag

Én biosba nem állítottam be semmit, de majd akkor én is kipróbálom.
Én lemértem a fogyasztást, nekem sleep módba olyan 2-3W-ot fogyaszt, míg kikapcsolva pedig olyan 1W-ot, tehát a 0W-ot nem tudom, hogy lehetne elérni, max laptop-nál lenne értelme.
Ha tényleg csak ennyit csinál amit leírtál, akkor valóban nincs sok értelme. Én még az InstantBoot-nak sem látom sok értelmét, mert az meg akár 8-szorosára is megnöveli a kikapcsolási időt (kikapcsol-->bekapcsol-->hibernál/készenlét). Akkor már inkább hibernálom, majd futtatok a gépen egy ccleaner-t (vagy hasonlót) és ugyanott vagyok, sőt még jobb is.:)

(#1506) Anfänger válasza maestro87 (#1505) üzenetére


Anfänger
őstag

Hi!
Igaz! De a kikapcsolási idö le van tojva,hogy meddig tart,vagy nem? A bekapcsolási idö ott a lényeg,az meg ssd-vel 2-4 sec max. Legalábbis engem nem zavar,hogy mennyi idö alatt kapcsol ki.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#1507) maestro87 válasza Anfänger (#1506) üzenetére


maestro87
őstag

Engem zavar, mert addig nem megyek a gép elől míg ki nem kapcsol. Volt már úgy, hogy kikapcsoltam a gépet, aztán 1 óra múlva azt veszem észre, hogy még mindig megy, mert nem tudott kilőni egy programot. Pedig még be is volt állítva, hogy kényszerítse az alkalmazások bezárását. Szóval én inkább várok fél percet a bekapcsolásra, mint 2 percet a kikapcsolásra.

(#1508) Jack@l válasza Anfänger (#1506) üzenetére


Jack@l
veterán

Win8 10- sec alatt bebootol kikapcsolásból, azt ne mond, hogy annyi időd nincs mikor benyomod a gépet :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1509) mcmike válasza maestro87 (#1505) üzenetére


mcmike
őstag

Én is lemértem a konfig fogyasztását (fogyasztásmérővel), és hasonló értékeket mértem:
Sleep mode: 2-3W
Turned off: 0W

Nekem 0W kikapcsolt álapotban, de szerintem ez csak a táptól függ... :B

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1510) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Z77 Extreme4 lapnál a boot logo kikapcsolható?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1511) Jack@l válasza mobal (#1510) üzenetére


Jack@l
veterán

Évek óta ki lehet kapcsolni a lapok javán, ez is bele tartozik.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1512) szijartg


szijartg
senior tag

srácok. van egy b75m-gl 2.0-ás lapom. de win2008 alatt nem igazán tudom életre kelteni a lan portját.
találkozott már valaki ilyennel?
eszközkezelőben ott van, hogy felismerte, de közben pedig ott egy felkiáltójel.
biosban is engedélyezve van.

(#1513) planbmokus válasza Anfänger (#1506) üzenetére


planbmokus
senior tag

i7+16Gb RAM + OCZ agility 3 120Gb = 14sec boot.

A NASA gépei sem bootolnak 2-4 sec alatt...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#1514) fanti válasza planbmokus (#1513) üzenetére


fanti
addikt

i5-3550 , 16GB RAM, OCZ Agility 3 120GB szintén kb. annyi bootidő.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1515) Pubszon válasza planbmokus (#1513) üzenetére


Pubszon
veterán

Honnan számoljátok a boot időt?
A POST képernyő eltűnésétől az összes ikon betöltéséig?
Én is lemérném, bár eléggé belakott a rendszerem már.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1516) mobal válasza Pubszon (#1515) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Szedd ki win -ben a jelszót bejelentkezéskor - ha van, és bekapcsolástól az asztalig.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1517) Pubszon válasza mobal (#1516) üzenetére


Pubszon
veterán

Úgy több lenne mint 12-14 sec, maga a POST már sztem vagy 3-5sec. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1518) syl5 válasza Pubszon (#1517) üzenetére


syl5
őstag

Nyugi, ha ezeket az értékeket úgy mondják, hogy van normál HDD a gépben és Windows 7 van telepítve, akkor ez úgy kamu/nagyzolás, ahogy van!
Nálam (win7, SSD + HDD) power gomb megnyomása után 14 sec-el kezd egyáltalán a win7 bootolni, és a komplett indulás minden betöltéssel totál 38 sec. Újraindításnál 6 / 28 sec az eredmény.
Ha nincs HDD a gépben, akkor is kb 4-6 / 26-28 sec az indulás idő! Úgyhogy az ilyen 15 sec-es boot időket csakis win boottól számolva egy totál szűz Windows 7-el, csak SSD-vel tudom elképezlni, esetleg Win8-al.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1519) Pubszon válasza syl5 (#1518) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is hasonlót mértem mint te, újraindítással 28sec volt az, hogy megláttam az asztalt, tehát az Üdvözöljük képernyő utána.
(i7 3770 huzva, 16GB ra, SSD + HDD)
Szűzön csak SSD-vel volt kb 12sec.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1520) mobal válasza Pubszon (#1519) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Teljesen jó a 28 sec. Most mondjam azt, hogy WD Black Caviarral nekem legalább 1 perc? :DDD Pedig milyen gyors volt mikor megvettem!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1521) maestro87


maestro87
őstag

Na nekem meg nincs SSD-m csak egy WD5000AAKS-em és a power gomb megnyomásától számítva az alaplap logója 7sec alatt jön be, az asztal pedig 36 sec múlva látható, és olyan 1 perc 17 mp múlva lesz használható a gép, vagyis mire bejön a 4 minialkalmazás és lekérdezi az Aida a gép adatokat (hőfok stb.). Körülbelül ilyen adatokat mértetek ti is SSD-vel, akkor kérdem én miért olyan nagy szám az az SSD? :) Max a program betöltés kicsit lassú nekem (de a ~300 torrentet is be kell tölteni valamikor), de valaki írta, hogy neki SSD-vel csak az asztal megjelenéséig 28 sec telik el. Ja, és minden program már fel van telepítve és 3 automatikusan is indul.
És a konfig:
- AsRock B75 Pro3-M
- Intel Celeron! G540 (a legolcsóbb.:) )
- CSX 4GB 1333MHz (1066MHz) (szintén a legolcsóbb:) )
- Win7 Ultimate x64

Most 20-30mp-ért én nem fogok SSD-t venni (főleg, hogy még drágák), meg amúgy is szerintem csak programok indításakor van nagy haszna.

[ Szerkesztve ]

(#1522) Pubszon válasza maestro87 (#1521) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem indul 28sec alatt, de 32-34sec-nél már minden program használható, pedig jó pár indul a winnel.
MSI Afterburner, AIDA64, uTorrent, NOD32, Xfire, Logitech Cam, stb..

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1523) maestro87 válasza Pubszon (#1522) üzenetére


maestro87
őstag

Ilyen kis időnél nem egy nagy különbség. Az SSD árából én inkább egy gyorsabb procit vennék vagy egy VGA-t. Mindig a boot idővel dobálóznak az emberkék pedig szerintem nem az a nagy előnye az SSD-nek...

(#1524) fanti válasza maestro87 (#1523) üzenetére


fanti
addikt

Mondjuk ebben teljesen igazad van!

De manapság célszerű rendszerlemeznek SSD-t választani egy i3/i5/i7 proci esetében, mert hatalmasat lök az oprendszer és az alkalmazások/játékok töltési/használati sebességén.

Én szolgálnék is egy konkrét példával.

A nagy kedvenc S.T.A.L.K.E.R sorozatom legutolsó tagja, a Call Of Pripyat pályabetöltési ideje döbbenetes mértékben csökken SSD esetén.
Nyilvánvaló, hogy ekkor maga a játék, és a pályamentések is SSD-n vannak.

Amúgy a rendszerboot az tényleg nem érdekes, legalábbis számomra nem, mert annak az ideje a legkevésbé limitáló tényező számítógép használat esetén.
Lényeg, hogy a power gomb benyomásától számítottan max. fél perc és kapok egy teljesen betöltődött és használatra kész rendszert, ami szép, de inkább az a mérvadó, amit használat közben produkál egy SSD.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1525) Pubszon válasza maestro87 (#1523) üzenetére


Pubszon
veterán

Persze a boot idő kevésbé számít, de az alkalmazások indulása és folyamatos futása már lényegesen fontosabb.
Ebben a videóban demonstrálva van, láthatod, hogy az üdvözlő lépernyő után szinte azonnal használható a rendszer és ezt én is igazolom. Nekem pedig felesleges gyorsabb proci meg VGA, ez is bőven elég ami van most. Ha egyszer kipróbálnád, te sem váltanál vissza HDD-re. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1526) fanti válasza Pubszon (#1525) üzenetére


fanti
addikt

Egyetértünk!

Én is attól kezdve, hogy "megízleltem" az SSD gyorsaságát, merevlemezt csak adattárolásra használok.
Mondjuk ez a mai SSD árak mellett már nem egy különösebben nagy luxus.

"Nekem pedig felesleges gyorsabb proci meg VGA, ez is bőven elég ami van most."

Na még szép! :K
i7 3770K meg egy GTX670 OC 16GB memóval karöltve, az azért elég gyilkos kombó! :C

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1527) milszab válasza fanti (#1526) üzenetére


milszab
senior tag

Nem beszélve arról hogy a telepítés is sokkal gyorsabb. Pendrive-ról próbltam múltkor, 7perc alatt sikerült feltelepítenem. :D Jah a pendi 20/25 megát tud.

Amúgy a betöltés sok mindentől függ, mennyi cucc van rákötve az alaplapodra, mennyi progi meg hasonlók vannak telepítve. Én mikor a win elkezd betöltődni onnan mérem, és addig amíg a proci használat 0-rá visszaesik, ugye ilyenkor elvileg minden betöltődött, és ez max 30mp nálam. Tuti nem bántam meg hogy megvettem és csak ajánlani tudom midnenkinek!

(#1528) Mans20 válasza fanti (#1526) üzenetére


Mans20
addikt

Majd ha lesz 500Gb SSD max 15000Ft ért amire mindent felrakhatok akkor én is veszek.:)

(#1529) Pubszon válasza Mans20 (#1528) üzenetére


Pubszon
veterán

Az még arrébb van sajnos, de te tudod. :D
Egyébként a filmeket, zenéket is azon tárolnád?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1530) syl5 válasza maestro87 (#1521) üzenetére


syl5
őstag

Nem azt kell nézni, hogy mikor jelenik meg az alaplap logója, meg hogy mikor jelenik meg az asztal, hanem, hogy mikor kezd el bootolni a win, illetve mikor töltődik be az összes progi win alatt. Utóbbi nem egyenlő azzal, hogy meglátod az asztalt.
Amikor te még malmozol 36 sec és 77 sec között, addig én már rég megnyitottam a PH-t, úgy hogy vagy 50 lap el van mentve a Chromba. :)
Szal nagyon nem ugyanolyan értékek, mert nekünk a 36-38 sec a full betöltés, neked meg 77 vagyis a duplája. Ugye arról meg nem is beszélve, hogy Chromba 50 lap elmentve, és rákattintok az ikonjára és már villan is fel és írhatom be a címsorba a webcímet, amit hoz is le rögtön.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1531) talmam


talmam
tag

Sziasztok nemrégen vettem egy z77 extreme m4 es lapot a kérdésem az lenne hogyan lehet jól beállítani a ventik fordulatszámát ?
HAF 912 házam van 2 db 20 as ventivel az elsőt a CHA_1 re szeretném de az pwm es ott ne mtudok rajta semmit állítani ha jól tudom. ezt hova kössem vegyek hozzá 3pin hosszabbítót esetleg és egy 3 pines re kössem. (cha fan2 ; cpufan2; pwr fan) ezek vannak
A fent lévő 20ast rákötöttem a cpu fan 2 re annak tudom állítani a fordulatszámát

Köszi a válaszokat

(#1532) Mans20 válasza Pubszon (#1529) üzenetére


Mans20
addikt

Gondolom mindent mint a hdd-nél,filmeket csak egy darabig:)meg a játékot,bár nem értek az ssd-hez.

(#1533) Coolmat válasza talmam (#1531) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Az egyik 3 pines ventit kötheted a CPU_Fan2-re, és azt a CPU-val együtt fogja szabályozni, a másikat pedig a CHA-Fan2-re, ennek viszont csak manuálisan tudsz egy fix értéket beállítani, ezen nem működik az automatikus szabályozás.

(#1534) talmam válasza Coolmat (#1533) üzenetére


talmam
tag

köszi én is nagyjából erre gondoltam kár hogy nem tettek előre még 1 3 pinest
valakinél apró hirdetésben vagy valamelyik fórumban láttam hogy foglalkozik ilyen venti kábelekkel és elég sok félével nem tudjátok esetleg kit kellene keresnem ?

(#1535) maestro87 válasza fanti (#1524) üzenetére


maestro87
őstag

Igen, játéknál biztos több értelme van, de akkor tényleg arra is kell telepíteni, a windows szerintem főleg csak indításkor használja a merevlemezt, utána már minden a memóriában csücsül ami jóval gyorsabb az SSD-nél. Tehát akkor minden programot is az SSD-re kell feltenni.

Pubszon: Ha adsz egyet örökbe kipróbálni... különben nem hiszek neked! :))
16 ezer egy 64Gb-osért szerintem még sok, főleg ha minden programot erre szeretnék telepíteni meg pár játékot ami ugye a mai játékoknál jó pár GB-ot jelent. 8 ezerért már vennék egyet, addig viszont megelégszem ezzel a sebességel, elvégre a legtöbb erőforrást igénylő alkalmazásom is (nem játék) olyan 6 mp alatt tölt be, de ezt nem is sűrűn használom, a többi meg 2 mp alatt, a böngészők meg ilyen kis programok meg szinte rögtön (~1mp). Ennyit még tudok várni.:) És ki az az elvetemült akinek 13 automatikusan induló programja van?:) Az SSD-re szánt pénzt meg inkább memóriára költeném és egy 8gigás RAM-ra már lehetne telepíteni egy játékot is. Csak olyan program kellene ami nem rendszerindításkor töltené vissza a merevlemezről az adatokat a RAM-ba.

syl5: A 7mp-et csak azért írtam, mert nem tudom ki hogy számolja és így mindenki összetudja hasonlítani. Egyébként az a 7mp inkább már a logo eltűnését jelenti. (8-nál már eltűnik) És valaki csak úgy méri, hogy meglátja az asztalt és nem nézi a programok betöltődését. De akkor átszámolva 29mp múlva látom meg az asztalt, és 70mp múlva használható fullosan a gép. De ha a widget-eket kivenném akkor még gyorsabb lenne.
Lehet, hogy duplája a programok töltődési sebessége, de te 10x-er többet fizettél egy SSD-ért mint én egy vinyóért. Én 24Ft/GB áron vettem pár éve a winchestert, te meg olyan 250Ft/GB áron vehettél SSD-t. Azért van egy kis különbség.:) Meg egy olyan olcsó géppel mint az enyém szerintem nem rossz ez a teljesítmény sem...

(#1536) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy az Asrock Z77 Extreme4 alaplapot érdemes frissíteni, ha igen melyikre, vagy jobb gyári beállításon hagyni?

[ Szerkesztve ]

(#1537) c41r0^ válasza bluobluo75 (#1536) üzenetére


c41r0^
őstag

tedd fel a legújabb UEFI-t, a 2.3-at, tegnap jött ki

1. Update CPU code.
2. Modify CPU load line calibration behavior. - na ha nem írok nekik, akkor ez a bug benne maradt volna :DD

talmam - "a CHA_1 re szeretném de az pwm es ott ne mtudok rajta semmit állítani" pont, hogy a PWM-es csatlakozókat tudod még jobban testreszabni az UEFI-ben a 3 pinesekhez képest, mivel hőfok target és level is rendelhető hozzá, míg a 3 pineshez csak level rendelhető

[ Szerkesztve ]

(#1538) Pubszon válasza c41r0^ (#1537) üzenetére


Pubszon
veterán

Na ezt fel is fogom rakni, mert így nem állapot ez a LLC 1 kényszerítés. :D

(#1535) maestro87: Adnék szívesen, de nekem is csak egy van. :P
Egyébként egy 64GB-os is sokat lódítana a rendszereden, csak akkor nem arra kellene rakni a rendszert, hanem azt beállítani HDD gyorsítóként, és akkor a rendszer tényleg csak azokat az adatokat rakná rá, amik igénylik a gyorsaságot. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1539) bluobluo75 válasza c41r0^ (#1537) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi, én nagyon keveset értek az ilyen dolgokhoz majd egy szakit megkérek tegye fel ha meglesz az új rendszer, UEFI még nem volt sosem a rendszeren így nem tudom mivel vagy mennyivel újabb a régi biosnál
viszont még volna olyan kérdésem, hogy a Z77 chipset-től várható valami újabb, vagy még marad ez?
kb október végén rendelném meg új konfigom

(#1540) mcmike válasza c41r0^ (#1537) üzenetére


mcmike
őstag

Köszi a tippet, fel is raktam gyorsan a legfrissebbet. Bár nem húzom a procit, attól függetlenül jó ha up to date a rendszer. ;)

Ezt a Boot logót hogyan lehet lecserélni? Nem tudjátok véletlenül? Elég szegényes az előzőhöz képest... :N

Szerk: pont meg is találtam az UEFI boot logo módosítást ASRock Z77 Extreme4-hez...csak kár hogy nam angol... :(

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1541) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Egyébként mi az a beállítás, újítás az UEFI-n amit a BIOS nem tud?
Illetve az új konfigomnál hátrány lenne a BIOS vagy miben nyilvánulna meg ha nem UEFI-t választanák?
Ez lenne a majdani konfigom:
i7 3770K
Asrock Z77 Extreme 4
Ati Radeon HD 7870 Sapphire OC 2GB
CORSAIR 8192MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT
Thermalright HR-02 Macho Rev.A (BW)
Köszönöm előre is a válszt! :R

(#1542) Coolmat válasza bluobluo75 (#1541) üzenetére


Coolmat
őstag

Az UEFI gyakorlatilag a BIOS továbbfejlesztése (pl. 2,2TB-nál nagyobb HDD-k kezelése, grafikus beállító felület, meg még sok apróság) nincs olyan hogy ezt vagy azt választod, az új lapokon már mind UEFI van. A konfigodhoz annyit fűznék hozzá hogy brutális lesz, viszont ha kimondottan játékra lesz, akkor elég lenne egy I5-ös proci pl. 3570K (az I7 8 szálát nem használják ki a játékok), és akkor beleférhet egy ütősebb VGA pl. HD7950.

(#1543) tranceplanet


tranceplanet
addikt

bocsesz

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#1544) bluobluo75 válasza Coolmat (#1542) üzenetére


bluobluo75
őstag

Lehet, hogy ki fogsz nevetni, de a köreimben vajmi kevesen hallottak az UEFI-ről, még annál a boltnál sem ahonnan venni szoktam a hardvereket a gépembe :B :F
Ezért is a kíváncsiság, de remélem egy olyan embernek akinek voltaképp ez a munkája, nem fog gondot okozni az összeszerelés, üzembehelyezés:U
Nem te vagy az első aki lebeszél a 3770K-ról és inkább nagyobb videókártyát ajánl ;)
Csak én inkább hosszútávra gondolkodom, és kevés játékra, modern de gyors rendszerre, kompatibilitás a lehető legtöbb mindenre, mind hardver mind szoftver, ha lehet ebben az ársávban még úgy 4-5 évig!
Fejleszteni komolyabban csak 4-5 évente szoktam
Szóval ha van olyan nem túl hosszú leírás, változás magyarul az UEFI-ről amit érdemes és kötelező tudni a használatáról, beállításáról, stb... légyszi linkeljétek már be!
Köszönöm szépen! :R

(#1545) Coolmat válasza bluobluo75 (#1544) üzenetére


Coolmat
őstag

Azért próbállak rábeszélni az I5-re, mert bőségesen kihajtja ezeket a videókártyákat (kivéve a 2-4 GPU-s szörnyeket), 4-5 év múlva pedig az I7-el sem mész sokkal többre mint az I5-el, de legalább a videókártyád hosszabb ideig elég lesz.
Nem kell rettegni ettől az UEFI-től, ugyanúgy kell belépni a beállításaiba (bekapcsolod a gépet és nyomod veszettül a DEL gombot), annyi a különbség hogy szép ízlésesen néz ki, és egérrel is lehet kezelni, minden másban ugyanazok a lehetőségek vannak mint egy régimódi BIOS esetén.

(#1546) bluobluo75 válasza Coolmat (#1545) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi az infókat, átgondolom amiket mondtál :K :R

(#1547) windlord


windlord
őstag

A profilomban szereplő masinéria olyat produkál, hogy win7 alatt elküldöm aludni és ahogy leállna, úgy rögtön vissza is tér...
Ezt miért csinálja a lap, mi lett elállítva?

(#1548) Pubszon válasza windlord (#1547) üzenetére


Pubszon
veterán

Első körben próbáld meg, hogy minél több mindent lehúzol a gépről.
Csak a létfontosságú dolgok legyenek rákötve! Egér, bill, monitor, más semmi.
lehet valami ami rá van dugva, elindítja egyből.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1549) Coolmat válasza windlord (#1547) üzenetére


Coolmat
őstag

Én a hálózatra gyanakodnék, kollégiumban nekem is felkelti a gépet egyből a hálózat. Ezt kikapcsolhatod az eszközkezelőben a hálókártyát megkeresve itt:

(#1550) windlord válasza Coolmat (#1549) üzenetére


windlord
őstag

És nálad a pont.
Odáig már leszűkítettem a kört, hogy ha fut a utorrent akkor felébred rögtön.
Kiszedtem benne, hogy alvó torrent -nél nincs alvó mód, de mégis elment aludni...

Köszönöm a hálókártyás tippet, sok időt és idegeskedést spóroltál meg nekem!

:C :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.