Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) milszab válasza BullKoxa (#1048) üzenetére


milszab
senior tag

A memóriát beállítod az eredeti értékre, mer nálam kapásból 1333-asra tette, ás 1866-osak vannak, a proci tuningnál meg 41-es szorzót enged max de annak ellenére csak 3.9-en megy max, de azt mondta valaki hogy csak az 1ik szál tud ennyit... JAh és auton hagyod a frekit akkor azzal se kell játszani. Így is max olyan 1.060 körül ad neki. De most én belőttem 37-re a szorzót és ennyi. MIvel ha már 38-at írok neki, az F-Stream nevű progi már tuningnak veszé és nem engedi bekapcsolni az energiagazdálkodási módot. Max ha kódolok, abban majd felhúzom addig és kész! Kódolásnál sokat számít, de amúgy játéknál pl nem igazán...

(#1052) syl5


syl5
őstag

Up! :)

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1053) BullKoxa válasza ZozzHUN (#1050) üzenetére


BullKoxa
őstag

milszab : Ezek így vannak beállítva 41-s szorzó,és a ram 1600-n .Cpu Auto-n

(#1054) Jack@l válasza fanti (#1049) üzenetére


Jack@l
veterán

Kössz a fikázást, me értelmes érvelést nem nagyon mondtatok....
Én kérek elnézést amiért segíteni akartam.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1055) The Lord


The Lord
tag

Szeretném a véleményeteket kérni a következő konfigról:

Alaplap: Asrock Z75 Pro3
Cpu: Intel i5-2500k
Mem: Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz
Vga: ASUS GTX 275 896Mb
Táp: Scythe Stronger 500W 80+

A Vga késöbb le lesz cserélve egy erősebb Gtxre!

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#1056) Mans20 válasza The Lord (#1055) üzenetére


Mans20
addikt

Jó ez így,de én már hülyét kapok a Z75 től,minden defaulton van biosba a cmos után,de így is lefagy minden,merevlemez hibátlan a hd tune szerint,úgyhogy örülök.

(#1057) syl5 válasza Mans20 (#1056) üzenetére


syl5
őstag

Másik rammal próbáltad? Vengeance, HyperX?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1058) Mans20 válasza syl5 (#1057) üzenetére


Mans20
addikt

Most csak ez a 2x2 hynix van,anyáméba van egy 2gb kingmax,lehet megnézem.

(#1059) milszab


milszab
senior tag

Ezt az energiatakarékos módot csak az F-stream porgival lehet bekapcsolni? A bios-ban nincsen beállítási mód? Ha van akkor melyik az pontosan? Jah meg az igp-t is hol lehet lekapcsolni?

(#1060) SalaLuiz


SalaLuiz
csendes tag

Processzor1x 75 620 Ft
Intel Core i7-3770 dobozos
Alaplap1x 26 000 Ft
ASRock Z77 Pro4-M
Memória1x 14 050 Ft
Corsair DDR3 1600MHz 8GB VENGEANCE KIT2 CL9
Videokártya1x 97 650 Ft
MSI R7950 3GB DDR5 OC PCIe 3.0
SSD1x 28 550 Ft
Corsair 2,5" 120GB SATA Force 3
Számítógépház1x 19 170 Ft
Corsair Carbide 300R
Tápegység1x 17 090 Ft
Corsair CX PSU-600CXV2 600W

vélemény?

(#1061) arty válasza SalaLuiz (#1060) üzenetére


arty
veterán

brutál erős és drága gép :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1062) SalaLuiz válasza arty (#1061) üzenetére


SalaLuiz
csendes tag

Esetleg ha találtok benne vmi kivetni valót h alaplap gyengus a procihoz, vagy memória nem passzol hozzá, akkor légyszives írjátok meg!:)

600W-os táp elég?

(#1063) SalaLuiz


SalaLuiz
csendes tag

esetleg árban lefaragni picit, h a teljesítmény, ill. minőség rovására ne menjen:)

Ezt a videókarit ajánlották feljebb. Nem kell vele nagyon kompromisszumokat kötni igaz?:)

(#1064) csabooooo válasza arty (#1061) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Ehhez a konfighoz egy 450W-os minőségi táp is bőségesen elég.

(#1065) SalaLuiz válasza csabooooo (#1064) üzenetére


SalaLuiz
csendes tag

A videókártyára azt irják h min. 500-as táp kell hozzá:)

(#1066) Jack@l válasza SalaLuiz (#1060) üzenetére


Jack@l
veterán

Biztos micro atx-es lapot akarsz? Eleve a videokártya hűtő elfoglal vagy 1-2 slotot

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1067) emer válasza SalaLuiz (#1065) üzenetére


emer
csendes tag

Jó kis gép lesz, de ha játék a fő szempont én azért átvariálnék 1-2 dolgot.
Kérj tanácsot a milyen asztali gépet vegyek topikban.

Jack@l: Ha egy kártyás rendszere lesz akkor bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#1068) SalaLuiz


SalaLuiz
csendes tag

Nem igazán vagyok tisztában a méretekkel, h meik milyen házba ill confighoz ajánlott:) annyit vettem észre, hogy vannak a négyzet alaku lapok, illetve a hosszukásabb vékonyabbak:)

Melyik lapot javaslod, ami méretben passzol a házhoz (Corsair Carbide 300r), illetve sok ventit rá lehet kötni?

(#1069) Jack@l válasza emer (#1067) üzenetére


Jack@l
veterán

Űgy értem ha tuner, rendes hangkártya vagy bármi egyéb slotos cucc kell később, akkor azt nem nagyon fogja hova rakni..

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1070) SalaLuiz


SalaLuiz
csendes tag

ASRock Z77 Pro4 ? Ez a normal atx igaz?:)

(#1071) Jack@l válasza SalaLuiz (#1070) üzenetére


Jack@l
veterán

Ja, meg a ramokat cseréld ki alacsony bordás (LP) változatokra, azt jó lesz.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1072) milszab


milszab
senior tag

Ki lehet kapcsolni hogy az usb-k ne kapjanak áramot ha kikapcsolom a gépet? Ha igen akkor hol? Mer van ilyen beépített memóriakártya olvasó, meg usb-s cucc és van rajta 1 led ami világít folyamatosan és eléggé idegesítő! :)

(#1073) Coolmat válasza milszab (#1072) üzenetére


Coolmat
őstag

Nálam a külső HDD-t lekapcsolja ha kikapcsolom vagy elaltatom a gépet, és az egér/bill sem kap áramot, viszont most direkt megnéztem a külső kártyaolvasómmal, és azt tényleg nem állítja le. BIOS-ban sem nagyon láttam erre opciót, talán a legacy USB beállításokkal próbálkozhatsz ezügyben.

(#1074) zsigee


zsigee
tag

Hi All!
A "vga nélkül nem indul a gép" problémára van megoldás!
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, sokat segítettetek, támpontot adott. A gond a virágboltban van. Hasonló gondot laptopoknál már tapasztaltam, de ott a gép el sem indul. A lényeg hogy van valami biosos blokkolás, a kis virágboltokkal nem megoldható. Muszáj nagykerezni :B
Mégegyszer köszi mindenkinek!
:R

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#1075) fanti válasza Jack@l (#1054) üzenetére


fanti
addikt

Mert a te érvelésed csak úgy hemzsegett az értelemtől.....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1076) Mans20 válasza SalaLuiz (#1060) üzenetére


Mans20
addikt

Én prociból a 3570 vagy 3570K-t venném,szerintem az is elég lenne,de majd rácáfolnak ha nem..

(#1077) BullKoxa válasza zsigee (#1074) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia Akkor a z OP a gond ha virágbolti?Akkor nem Asrock nyavalya?

(#1078) Jack@l válasza fanti (#1075) üzenetére


Jack@l
veterán

Most komolyan azt hiszed, hogy értelmes ember 75e es proci mellé meg 95e- es kártyához egy 20e-es lapot fog venni, csak hogy "spóroljon"?
Ott kezdödött, hogy ajánlottam egy olcsóbb, meg játékhoz ugyanolyan jó procit, amit alklalomadtán még tuningolni is lehet, meg egy olyan lapot ami ehhez passzol, van rendes tápellátása(8+4), össze van rakva rendesen, van rajta több sata3, meg usb3.

Erre nekem estek, hogy hogy merészelem me nem tuningol(per pillanat). Hát azzal a lappal nem is nagyon fog, de a procival főleg. A lehetőséget mindenesetre én, mint kókler, megtartanám a jövőre nézve.

Ugyanis valaki kétszer vesz alaplapot, me rájön hogy *, valaki meg kifizet pár ezerrel többet, de az nagy valószínűséggel kiszolgálja majd a socket végéig.
El kell dönteni hogy ocsó vagy jó gépet akar, mind2-re elég jó alternatívát írtam.

Remélem így már a gyengébbeknek is sikerül kihámozni az értelem halovány szikráját az írásaimban.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1079) syl5 válasza Jack@l (#1078) üzenetére


syl5
őstag

Abban igazat adok, hogy lapon (és tápon) nem szabad spórolni!
Csak szemléltetésképp. 20k-s giga P67 lappal 40 sec alatt, 36k-s asrock Z77 lappal 20 sec alatt bootol fel a rendszerem csak SSD-vel. Lehet mondani, hogy az új lapon UEFI van, és Z77, de emellett mindenhol teljesítmény javulást érzek! A giga lapommal volt olyan is, hogy ment a játék 40 fps-el, mégis nem volt folyamatos az animáció, szemre akadozott (ezt nevezik talán mikrolagnak).

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1080) zsigee válasza BullKoxa (#1077) üzenetére


zsigee
tag

Pontosan! Ez nem Asrock hiba, sőt! Egyfajta védelem a virágboltok ellen. És, ha valaki egyáltalán nem látja át, akkor azt mondja, hogy rossz a lap...Én valami bios beállításra gyanakodtam első körben, ezért kezdtem itt tanácsot kéri. És ki is derült, hogy a bios elvielg jól van belőve. (Persze lehetne frissíteni, stb...) A lényeg a virágbolton van. Bővebben itt nem fejteném ki.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#1081) Coolmat válasza Jack@l (#1078) üzenetére


Coolmat
őstag

Akkor leírom mégegyszer hogy te is megértsd: az illető nem akar tuningolni és játékra vesz gépet, akkor mi a frászkarikáért vegyen 3770K-t Z77-es alaplappal, ha az I5-3450 v. 3470 egy B75-ös vagy H77-es lappal is kihajtja bőven a HD7870 v. HD7950 szintű videókártyáját. Azzal meg ne gyere hogy időtállóbb, mert 2-3 év múlva ugyanúgy cserélheti le az egészet ha fejleszteni akar, addig viszont ugyanúgy kiszolgálja ez a tuning nélküli konfig is.

Az alaplap felszereltségére reagálva: natív SATA3 B75-ön is van 1db, SSD-t rákötöd és csókolom, HDD-nek bőven elég a SATA2 is, USB3-ból pedig 4 port szintén elég kell legyen (ha ennél több külső HDD-d van akkor kellhet max több, mert más nem használja ki). 8+4-es vagy nagyobb tápellátásnak tuning lapokon látom csak értelmét, egy sima mezein deszkán hót mind1 ha minőségi tápegységet vesz az ember.

Remélem sikerült rávilágítanom, hogy mi sem sületlenséget magyaráztunk.

syl5: A 6-os szériás Giga lapokkal köztudottan sok nyűg volt, ezért lehet a 20 seces különbség bootban a két lap között (vagy a friss Windows :) ).

[ Szerkesztve ]

(#1082) Jack@l válasza Coolmat (#1081) üzenetére


Jack@l
veterán

Ok, tegyük fel 1-2 év múlva jönnek ocsó 1 terrás ssd-k, mit csinálsz? :)
Kéne 30-40%+ hogy kihajts egy következő generációs videokártyát, mit csinálsz?
El akarod adni, vajon repesni fognak a tuningmentes intel cumódért?
Megejelenik egy high-endes proci(adja az ég, hogy még kihozzanak 1155-re valamit), ami háklis a jobban ingadozós tápellátásra, mit csinálsz?
Alkalomadtán úgy gondolod jó lenne crossfire, mert ocsón tudsz 1 év mulva második videokarit mondjuk?
Lapon, tápon én nem spórpolok, 1 rohadt fillért se, ezt már megtanultam. Sokszorosan meghálálja 2-3 év távlatából.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1083) Coolmat válasza Jack@l (#1082) üzenetére


Coolmat
őstag

Jönnek az 1TB-os olcsó SSD-k (legyen igazad): szépen rádugom a SATA3 portra és boldogság van. Ha B75-ös lapot vett az illető akkor a régi SSD-t szépen átdugja vagy az egyik Asmedia SATA3-ra vagy Intel SATA2 portra (amik igaz kicsit lassabbak mint az Intel SATA3, de csak benchmarkokban ütközik ki, valós használatban nem), ha H77-et vett akkor ott van még egy Intel SATA3 port erre a célra.

Kéne +lóerő egy új VGA kihajtásához? Biztos nem egy tuningolt konfigban fogok gondolkodni, el is mondom hogy miért: volt régen egy P4 3GHz + Ati 9600XT (AGPX8) konfigom, amiben kb. 2 év után VGA-t cseréltem egy Geforce7600GT-re (szintén AGPX8), és láss csodát, tuninggal sem tudtam rendesen kihajtani (ekkor kezdtek megjelenni a 2 magos asztali processzorok). Azóta azt mondom, hogy ne akarjunk ilyen félmegoldásokat hogy csak VGA-t fejlesztek és a tuningolt régi proci majd elviszi.

El akarom adni 2 év múlva: csak az tuningőrültek fogják elkerülni a cumóm, akit nem érdekel a tuning (és akármennyire nem tudod elhinni az emberek nagy többségét nem érdekli) az potenciális vásárló marad.

S1155-re nem jön már semmilyen high-end proci, azoknak úgyis mindig külön foglalatot csinált az Intel (lásd LGA1366 és LGA2011), az új main-stream procik pedig jövőre már tokozást is cserélnek LGA1150-re, nehogy véletlenül is használni tudd a régi deszkád az új procival.

Crossfire vagy SLI: az emberek 99%-a nem gondolkozik ebben (a legfőbb indok hogy sokat fogyaszt és nagyobb táp kell hozzá), aki meg megengedheti magának, az úgyis eleve olyan alaplapot vesz.

Ezt nem tudod még mindig belátni, hogy az emberek nagy többsége nem igényel 5GHz-es tuningot és hozzá 50ezres alaplapot, mert alapórajelen is mindenre elegek ezek a processzorok, ha meg később fejleszt az ember, akkor úgyis cserélhet le mindent, ha tuningolt, ha nem. Két ember vesz tuningolható konfigot: akinek a munkájához kell, meg aki az e-penist fényezi a tuningrekordjaival, de érdemben nem használja ki.

[ Szerkesztve ]

(#1084) arty válasza Jack@l (#1082) üzenetére


arty
veterán

oké, akkor vegyen egy olcsó z75ös lapot, máris van 2 sata3-a

30-40%? nem tuningol, nem érted? akadj már ki kicsit a SAJÁT helyzetedből :)

mire ezt eladja, mert kevés lesz, már tökmindegy h tuningolható-e vagy sem, fillérekkel sem kapsz érte többet. nézz rá az apróra, kit érdekel, hogy a valakinek a core2-je megy 3ghz-et...

1155re már kb semmi se jön. az intel 1-2 gennél többet sose hoz ki egy foglalatba :)

második vga általában szívás, jobban jártsz, ha egy kártyásból veszel jobbat.

tápon nem, de lapon lehet fogni pár ezrest, ha valaki NEM tuningol.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1085) mcmike


mcmike
őstag

Frissített már valaki Firmwaret az ASMedia vezérlőkön? Elméletileg vannak hozzá FW file-ok, de semmilyen körítés / user guide nincs a ZIP-ekben. :F

Előző témába beleugatva egy kicsit: ha TÉNYLEG NEM AKAR tuningolni, akkor bőven jó a K nélküli proci is. Viszont azt is igaznak tartom, hogy egyszerűen NEM ILLIK 20k-s lapot rakni egy 75k-s CPU, illetve egy majdnem 100k-s VGA alá. De a Z77 Pro4 már jó választásnak tűnik... :K

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1086) arty válasza mcmike (#1085) üzenetére


arty
veterán

szerintem feleslegesen pénzt szórni sem illik ;)

döntse el ki melyik illemtanárnak hisz :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1087) syl5 válasza Coolmat (#1083) üzenetére


syl5
őstag

Jó hogy szóba került az Asmedia vezérlő.
Ezek ugye azok a sata portok, amelyek deaktiválódnak ha hátulra az esata portra kötök valamit?
Ez a jelölésük ugye? SATA3_A0_A1
Mi még a különbség a sima (SATA3_0_1) portoktól? Csak a vezérlés? A sima inteles vezérlés?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1088) mcmike válasza syl5 (#1087) üzenetére


mcmike
őstag

Tudtommal igen, minden úgy van ahogy írtad. SATA3_A0_A1 portok jelentik az ASMedia vezérlővel meghajtott SATA portokat. A másik két SATA3 port az pedig a natív Inteles, ami a chipsetben (PCH) van. Ez utóbbi jobban ajánlott, nekem is ezen lóg a Samsung SSD. ;)

[B]Arty: valóban nem illek feleslegesen pénzt költeni sem, igazad van. De valljuk be, az alaplapon megfogott kb. 7-8k szerintam aránytalanul kevés a 75k-s CPU és 95k-s VGA árkategóriájához képest. :B

Ha egy 20k-s entry level lap kerülne a szóban forgó konfigba, az kb. azt az érzést keltené bennem, hogy egy Dacia Logan kasztnijába szerelik be az 5-ös BMW cuccait (Motor, váltó, ülések, stb...) :DDD

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1089) Coolmat válasza syl5 (#1087) üzenetére


Coolmat
őstag

Alaplapod oldalán leírják: SATA3_A1 connector is shared with eSATA3 port, vagyis igen, ha a hátsó eSATA3 portra dugsz valamit, akkor a belső SATA3_A1 portot nem tudod használni.
A SATA3_0_1 és SATA3_0_2 portokat az Intel déli hídjába integrált (ezt hívják natívnak) vezérlő végzi, ami benchmarkokban valamivel gyorsabb mint az Asmedia külön chip által vezérelt SATA3_A0 és A1 portok.

Az alaplapos példádhoz: I7-3770-et (nem K-s végűt) attól még ugyanúgy felesleges 7-8 ezerrel drágább Z77-esbe tenni (kivéve ha 4+1-es tungingot szeretne vele az ember, lásd itt), semmivel sem lesz stabilabb vagy gyorsabb a drágább lapban.

[ Szerkesztve ]

(#1090) arty válasza mcmike (#1088) üzenetére


arty
veterán

tehát hamár drága az egyik alkatrész, nosza legyen a lap is drága? (még akkor is ha értelme semmi?) ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1091) syl5 válasza mcmike (#1088) üzenetére


syl5
őstag

& (#1089) Coolmat:
Köszi!

Feltettem az összes driver-t.
Érdemes még valami egyéb utility-t feltenni a driver dvd-ről?

Virtu-t érdemes belőni?
Nem olvastam még rendesen utána, de ezzel elvileg teljesítménynövekedést lehet elérni, másrészt fogyasztást lehet vele csökkenteni, ha nem kell nagy gpu erő, ugye?
Mondjuk elsőben nem nagyon hiszek, de utóbbi jó lenne. Feleslegesen ne pörgesse a villanyórát a bálna 580, ha csak netezek, vagy filmet nézünk. Mennyire működőképes ez a dolog?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1092) Jack@l válasza syl5 (#1091) üzenetére


Jack@l
veterán

Ezt a virtus fogyaszttásos dolgot le tudnád mérni nekünk?
Egyébként sztem nem fog sokat csökkenni, mert a gtx580-at idle módban fogja hagyni, ami kb ugyanannyi mintha sima desktopon lennél. Talán filmnézésnél vagy multimonitornál nyerhetsz vele kicsit.
ATI 7-es szériával lehet ezt jobban eljátszani, nekik 3 wattra lenyomja a nagyon energiakimélő üzemmód a kártyát.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1093) syl5 válasza Jack@l (#1092) üzenetére


syl5
őstag

Nincs fogyasztásmérőm, így majd csak köv hónap végén (ha leolvasom az óraállást) tudok nyilatkozni, vagy ha majd lesz kedvem, akkor tesztelgetem napi szinten egy hétvégén.
Most néztem, egy hó alatt elment 132 kWh, és volt majdnem egy hét, hogy nem is voltunk a lakásba. Ez kb 20 kWh-val több a szokásosnál. Kb ennyi ideje van nálam az 580. Igaz a nagyon melegek miatt heti 35-40 órát biztos ment a szobaventillátor (bár nem tudom az mennyire nyomja meg).

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1094) mcmike válasza syl5 (#1091) üzenetére


mcmike
őstag

A drivereken kívül én csak az AXTU-t (ASRock Extreme Tuner) raktam fel, de azt is csak a ventillátor sebességek és hőfokok monitorozása miatt. Bár erre sem lett volna szükségm mert van AIDA64 is a gépen.

Sajnos nem tudok nyilatkozni a virtu MVP-ről, nálam tltva van, mint ahogy az összes többi "marketing feature" is. :D

Ha lesz velük kapcsolatban kedvező tapasztalat itt a fórumon, akkor utólag beélesítem őket. ;)

Kollégámnak van fogyasztásmérője amit kölcsön is tudok kérni. Ha van rá igény, akkor esetleg meg tudom majd nézni a különbségeket. De nem szeretném összeszemetelni a Windowst ezzel a Virtu MVP programmal... :B

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1095) mcmike válasza arty (#1090) üzenetére


mcmike
őstag

Ha csak ez a kérdés, akkor a válaszom: IGEN! :DDD

Ez az én szubjektív véleményem, részemről lezártnak tekintem a dolgot.
Neked van igazad, vegyen bele minél olcsóbb alaplapot... :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1096) SalaLuiz


SalaLuiz
csendes tag

Amúgy ne marjátok egymást az alaplap választás miatt, hisz mindkét tábornak a javaslatából levontam a hasznos információkat:

Jack@l azt javasolta, h ha már 3770-es procit választok akkor illik hozzá egy picivel drágább és jobb lapot választani, amivel ki tudja használni az adottságait:)

Az ellentábor, pedig rávilágított arra, h lehet spórolni az olcsóbb, de erős procival, illetve a szintén olcsóbb lapkával hozzá:)

Mindkettő javaslat hasznomra vált, de maradok a core i7-nél:) illetve hozzá a z77-es laphoz.

Köszi mindenkinek! :R

(#1097) milszab


milszab
senior tag

MI ez az új cucc? "No-K OC technológia"
"Az órajelnövelés már nem csak a K-Series CPU-k tulajdonosainak elérhető, a nem a K-Series családba tartozó CPU-k esetén az ASRock No-K OC szabadon ereszti a CPU képességeit, mindössze egyetlen kattintással megnövelve annak órajelét."

Biosban nem látok ilyen nevű menüpontot, vagy ezt nem is kell bekapcsolni? Van itt egy videó de nem igazán értem mit mutogat a csávó : [link]

(#1098) milszab válasza milszab (#1097) üzenetére


milszab
senior tag

Közben rájöttem. Annyi hogy a biosban a procit 4.1-esnek látja, meg ha auton hagyom akkor nem 3,6-ig hanem 3.9ig engedi fel, de ugye ezt alapból tudta csak külön be kellett állítani. Azt a 4,1-et így sem tudja, szóval nem sok értelmét látom!

(#1099) fanti válasza SalaLuiz (#1096) üzenetére


fanti
addikt

De akkor VGA-ból se érd be egy 7870-nél kisebbel!

De szívem szerint akkor inkább egy 7950(70) vagy GTX 670(80)!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1100) arty válasza mcmike (#1095) üzenetére


arty
veterán

nyugi, láthatod, neked lett igazad :P

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.