Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Mans20 válasza haddent (#448) üzenetére


Mans20
addikt

Itt valamelyik topikban írták hogy úgy kell,hogy nincs áram alatt a gép,én eddig így csináltam,végül is kap áramot akkor is mert ott a gombelem a lapon,ilyen hibáknál azt is szokták mondani hogy az elemet ki kell venni kis időre.Nálam az új gép összerakásakor a merevlemezen még a régi lap dolgai voltak,bootoláskor dobta a kékhalált,a cmos nem segített sajnos csak a win újrarakása.

(#452) emer válasza flash- (#438) üzenetére


emer
csendes tag

BIOS frissítés? Az új win meg alap szerintem.

(#453) flash- válasza emer (#452) üzenetére


flash-
veterán

Ez a két dolog megoldotta a problémát úgy tünik.(egyenlőre)
köszi.

különben azt kérdezném tőletek hogy most ez a virtu ez úgy működik,hogy a monitort az alaplapi videó kimenetre kötöm,és ha 2dben vagyok akkor az integrált vga-t használja,ha pedig játszok akkor pedig átvált a geforce gtx 460 as kártyámra?

meg mereng bennem valami olyan hogy most akkor nagyobb teljeítményt lehet elérni így mert az integrált vga is dolgozik 3d módban a vga kártya mellett?

egyáltalán mikor érdemes ezzel foglalkozni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#454) Coolmat válasza flash- (#453) üzenetére


Coolmat
őstag

Virtu MVP-ről írtam a múltkor egy kis szösszenetet.

(#455) flash- válasza Coolmat (#454) üzenetére


flash-
veterán

aham.
ha azt választom hogy a monitort a vga kártya kimenetére kötöm akkor gondolom nem kell feltenni a virtu drivereket és semmit sem kell állitani,vagy ilyenkor édemes letiltani a virtut?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#456) Coolmat válasza flash- (#455) üzenetére


Coolmat
őstag

Nagyon egyszerű, ha nem akarod használni, nem telepíted fel és kész :) Ha igen, és performance módban szeretnéd használni, akkor tedd fel a virtu mvp programot és próbálgasd melyik játékot gyorsítja vagy esetleg lassítja (mert sajnos ilyen is van) vagy esetleg el sem indul vele, ez utóbbi két esetnél kapcsold ki vagy töröld le a virtu profiljukat, és megoldódik a gond.

(#457) flash- válasza Coolmat (#456) üzenetére


flash-
veterán

oké köszi

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#458) flash-


flash-
veterán

Végülis most már tisztázódott a probléma erre keresek megoldást.

Van tehát az Asrock Z75 pro3 alaplapom. most raktam fel a windows 7 et,és a legujabb biost.
És az a probléma,hogy ha az én beépíthető kártyaolvasómat rácsatlakoztatom az alaplapra(Az USB 3 headerre) akkor a gép inditásnál több percig mutatja az asrock logót,és csak ezután tölt be a windows.B4 kódot ír ilyenkor sokáig.
ha az usb2 headerre csatlakozatom rá(mert ilyen csatlakozója is van)akkor jó,de én többek között az usb 3 miatt vettem pont.
szóval ötlet?
mit állítsak be hogy ne lassítsa le indításnál a gépet?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#459) MiklosSaS válasza flash- (#458) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem Z77 extreme 6 lapom van, ha dvd van a writer-ben, vagy stick az usb portban akkor kb 10-12 madodpercig mutatja az asrock logot bootolasnal, ha kivesszem akkor nem max 1-2 masodperc.

Szerintem hasznald usb 2 modban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#460) flash- válasza MiklosSaS (#459) üzenetére


flash-
veterán

aha hát azért usb 3 módban 44MB/s másolási sebességet érek el,usb2 csatin 30at
ezér gondoltam hátha van valami megoldás.kikapcsolni valamit biosban vagy stb?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#461) Coolmat válasza flash- (#460) üzenetére


Coolmat
őstag

Ha bennehagysz egy memóriakártyát az olvasóban akkor is sokat gondolkodik a BIOS rajta? Esetleg próbáld meg kikapcsolni a Legacy USB Support-ot vagy Legacy USB 3.0 Support-ot a BIOS-ban.

(#462) flash- válasza Coolmat (#461) üzenetére


flash-
veterán

erdekes ha van benne kartya akkor nem csinalja.
amugy rajottem :A bootnal ki kell kapcsolni mindent csak a hdd-t kell meghagyni
meg nekem olyan ismeretlen ez az uj bios.Na a tuningrol is valaki felvilagosithatna:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#463) flash- válasza flash- (#462) üzenetére


flash-
veterán

áh ez így sem jó.
van amikor bekapcsolom a gépet és nem is működik van amikor a sajátgépben megjelenik 5 meghajtó de a kártya nem jó aztán már nem is világit az olvasó..

el vagyok keseredvbe egyszerüen nem értem..
de úgy érzem nem az olvasó a rossz hanem én nem tudom beállítani a biost rendesen...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#464) Coolmat válasza flash- (#463) üzenetére


Coolmat
őstag

Szerintem meg vidd vissza ezt az olvasót, és próbálkozz valami más típussal. Én is szívtam egy USB3-as front pannelel (2 USB3 kivezetés csak, semmi kártyaolvasó), mert túl hosszú volt a kábele (a boltban lemértük, 90cm), és nem működött vele normálisan az USB3-as külső winchesterem, kicseréltettem egy olyanra aminek rövidebb (60cm), ezzel most jól működik, azt leszámítva hogy kicsit megmozgatva a kábelét néha ezzel is pillanatra kihagy a működése, és újra felismeri a winchestert.

(#465) flash- válasza Coolmat (#464) üzenetére


flash-
veterán

hat lehet az lesz.
usb2 rol gyonyoruen megy. usb3 al szarakodik.
meg azert usb3 al egy class 10 es kartyaval crystal diskben 47MB/s olvasast ertem el vele...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#466) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem a hőmérséklet figyelő progik mért nem látják a (8800 gt egy ideig) VGA-m?És még valami a Cpu-ban lévő Gpu-t ki lehet kapcsolni?Z77 Pro3 lapom van.

(#467) Coolmat válasza BullKoxa (#466) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Elsőre kérdésedre elég sok lehetséges válasz van pl. rossz a hőmérő diódája, friss drivered van és abból nem tudja a régebbi program kiolvasni a hőmérsékletet stb.
Második kérdésedre: BIOS-ban Advanced menü -> North Bridge Configuration -> IGPU Multi-Monitor-t tedd Disable-re.

(#468) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Hello! A B75-os lapka kezeli-e natívan a PCI-foglalatokat? Ha nem, mellékelnek-e hozzá drivert?A választ előre is köszönöm! Üdv.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#469) flash-


flash-
veterán

sziasztok

Z75 pro 3 lapom van asrock i5 3570k procival.
van egy mugen 2 hűtés rajta.

szerertném kipróbálni a tuningot hogy meddig lehet húzni ebben kérnék segitséget mert biosban még minden a defaulton van.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#470) BullKoxa válasza Coolmat (#467) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi szépen válaszodat.Akkor majd kikapcsolom,mert elég felesleges szerintem az IGPU,vagy tévednék?Biost van értelme cserélni?

(#471) Mans20 válasza BullKoxa (#470) üzenetére


Mans20
addikt

kikapcsolhatod,mert nincs haszna a 8800gt mellett,biost meg akkor érdemes frissíteni ha valami gond van,én mindíg felrakom az újat.

(#472) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

Hello!

Fura kerdesem lesz, ASRock B75M-re mely drivereket erdemes feltelepiteni innen?
http://www.asrock.com/mb/download.hu.asp?Model=B75M&o=Win764

Van diszkret VGA, igy az gondolom nem kell. Sot nem is tudtam telepiteni, mert azt irja, hogy nem felel meg a minimalis kovetelmenyeknek a gep. De gondolom azert, mert van fenn mar a vidkartyahoz driver.

Ezeket tettem fel eddig:
Intel USB 3.0 illesztőprogram - ez kerdes, hogy kell-e? mert nalam fura dolgok tortentek a telepitese utan. Az egerem az egyik usb3 slotba volt dugva, majd ennek a feltelepitese utan nemelyik ujrainditas utan mukodott, nemelyik utan meg nem.
Intel Rapid Storage Technology illesztőprogram (ezt azt irtak, hogy az ssd miatt erdemes a legfrissebbet)
Realtek Lan illesztőprogram
Realtek high definition audio illesztőprogram

Azert kerdezem, mert jelenleg 4 ismeretlen eszkozt is ir eszkozkezeloben. Az egyik gondolom a prociban levo gpu, de az ki fogom kapcsolni. De a tobbirol foglalmam sincs, hogy mi micsoda lehet...

Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#473) flash- válasza StarZ3r0 (#472) üzenetére


flash-
veterán

a prociban levő gpu-t nem a videókártyáknál írja ki?nekem ott írja ki...

nekem is volt több ismeretlen eszköz.pl megnéztem az egyik adatlapját az eszközkezelőben:jobb kilkk rajta-részletek fül-hardverazonosítók- az ott levő azonosítot kigugliztam:int33a0 és első találat Intel Smart Connect illesztőprogram volt.
feltettem el is tünt az ismeretlen eszköz .ennél és lehet a többinél is így célszerű eljárni.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#474) StarZ3r0 válasza flash- (#473) üzenetére


StarZ3r0
tag

koszi, jo otlet, ezt fogom tenni
szerinted erdemes ezeket felrakni ha ugyse hasznalom?

(#475) flash- válasza StarZ3r0 (#474) üzenetére


flash-
veterán

na azt nem tudom,nekem kedd óta van 1155ös platformom,addig 1156os volt. :DD

a smart connectről pl ezt találtam:

A Smart Connect nevű megoldás, mely alvó üzemmódban figyeli azokat az alkalmazásokat és webes szolgáltatásokat, melyekbe be vagyunk jelentkezve (például egy e-mail kliens, vagy egy böngészőben megnyitott Facebook/Twitter oldalt). Az ilyen állapotban letöltött információkat akkor is meg tudjuk tekinteni, ha távollétünkkor az internetkapcsolat megszakadt.

A Rapid Start is az alvó módhoz kapcsolható, mely nemes egyszerűséggel annyit tesz lehetővé, hogy körülbelül 5-6 másodperc alatt harcra kész állapotba kerüljön a gépünk, a hibernálás megszakítását követően.Ennek ellenére a "fagyott állapot" nem igényel semmilyen energiát, ugyanis az eszközök fogyasztása pontosan 0 ekkor.

Mindkét technológia főleg a notebookok esetén lehet kiemelkedően fontos, így ennek tudatában az Intel folyamatosan be is fogja ezeket vezetni, a Sandy Bridge-es, Windows 7 operációs rendszerrel szerelt gépeiben.
forrás:pwcorld.hu

ez a Intel® Rapid Storage Technologyról még ennyit sem tudtam kideríteni,van róla angol leírás,de nincs energiám belemélyedni nagyon,ahogy én értem ez akkor jó ha több merevlemezünk van a gépben,akkor valamiért nagyobb védelmet nyújt...

na ez a Intel Management Engine illesztőprogram meg nem tudom hogy kell e...majd a szakértők megmondják.

Inf drivert mindenképp fel kell tenni az tuti
meg az axtu is nagyon ajánlott figyelni és szabályozni a hőfokot.

Xfast usbről pont tegnap olvastam hogy lehet nem kell feltenni,merthát bootnál van hogy ott akad meg kicsit a rendszerindítás.Merthogy állítólag az xfast gyakorlatilag nem végez mást mint registry módosítást:

Manually enabling Turbo mode on a board from a vendor that doesn't offer its own utility is possible by modifying the HKEY_LOCAL_MACHINES\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\usbstor\054C00C1 registry key. Add a 32-bit DWORD value named "MaximumTransferLength" and specify the maximum transfer size value between 65535 (64 KB) and 2097120 (2 MB) in the data field. Depending on the vendor, some Turbo mode optimizations occur at the signaling level to remove the wait, ready, and acknowledge commands inherent to USB. However, these optimizations play only a minor role in how Turbo mode improves performance.

cir vezérlő azt hiszem infra vezérlő
Az app chargerrel úgy tudom gyorsabban fel lehet tölteni a géphez csatolt usb eszközöket(pl mobil,mp3 lejátszó)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#476) flash-


flash-
veterán

kimaradt a ASRock XFast LAN Utility ver:6.61.1880_WHQL ami gyakorlatilag a cfos,ez szerintem annyit tesz hogy ha töltesz netről,és közben netezni szeretnél akkor sem kell annyira sokat várni hogy betöltsenek a weboldlak,mert pillanatnyi ideig átcsoportosítja a sávszélességet a webezéshez.

Instant Boot ver:1.29
sose használtam.
sztem nem túl hasznos főleg ha van ssd-d.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#477) StarZ3r0 válasza flash- (#475) üzenetére


StarZ3r0
tag

nekem tegnap ota :D
thx az infokat, akkor ezek alapjan kimazsolazom, ami nekem kellhet belole

(#478) Coolmat válasza StarZ3r0 (#477) üzenetére


Coolmat
őstag

Ha a Smart connectet, Rapid startot, iGPU-t stb. kikapcsolod a BIOS-ban, akkor nem jelennek meg a Windows eszközkezelőben sem. Az Intel Management Engine drivert tedd fell mindenképp, az tűnteti el az ismeretlen PCI vezérlőt.

(#479) StarZ3r0 válasza Coolmat (#478) üzenetére


StarZ3r0
tag

ooo, koszi, akkor ezeket kikapcsolom, nem latom nagy szukseget, h ezek fennlegyenek, gondolom ezek inkabb ilyen marketing cuccok (marmint a smart meg rapid), amivel el lehet adni jobban a termeket

update: az inf driver mire szolgal amugy? :)

[ Szerkesztve ]

(#480) Coolmat válasza StarZ3r0 (#479) üzenetére


Coolmat
őstag

Igen, flash- már leírta előttem mit is takarnak ezek a dolgok, valójában tényleg marketingbullshit. A Smart Response amiről nem esett még szó akár még értelmes dolog is lehetne (HDD rendszernek + kis SSD cachenek), de sokkal több értelme van külön SSD-re tenni a rendszert és HDD-t adattárolásra használni (meg a B75-ös lapok nem is támogatják ezt a smart response nyavaját).

Szerk: nem tudom milyen inf driverre gondolsz, kicsit konkrétabban? :)

[ Szerkesztve ]

(#481) StarZ3r0 válasza Coolmat (#480) üzenetére


StarZ3r0
tag

http://www.asrock.com/mb/download.hu.asp?Model=B75M&o=Win764
itt felulrol a 3. sorban.
flash- emlitette, hogy azt is mindenkepp fel kell tenni.

[ Szerkesztve ]

(#482) Coolmat válasza StarZ3r0 (#481) üzenetére


Coolmat
őstag

Jahogy az, ez az Intel chipkészlet "általános" drivere, érdemes feldobni (pl. PCI és USB2-es vezérlők drivere szokott ebben lenni). Utána azért nézd meg nem írta-e felül az AHCI vezérlőd driverét, találkoztam már ilyennel, és akkor újra fel kellett tenni a Rapid Storage Technology drivert (ez gyakorlatilag a SATA AHCI driver).

(#483) flash-


flash-
veterán

nekem is lenne egy kérdésem:

az igpu-t a biosban úgy kell letiltani hogy bemegyek az advanced\north bridge configuration-ra,és ott a az IGP multi monitort kikapcsolom?

vagy hogy kell letiltani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#484) Coolmat válasza flash- (#483) üzenetére


Coolmat
őstag

Igen, elvileg ezzel kikapcsolod az IGP-t.

(#485) flash-


flash-
veterán

köszi

megpróbálom tuningolni a cpu-t,de 4500mhznél kékhalál van prime95 közben.
0x124 a hibakód.
erre ilyenkor valahol azt írják hogy ad remove vcore or qpui/vtt (usually vcore,once it was qpi/vtt)

na most ebből nem sokat értek.
nem találom a vcore-t.vtt-t találtam de qpi-t pedig nem.
amúgy itt az összes beállitsáom van valami rossz beállitás ami veszélyes lehet?

biosom

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#486) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Egyszeruen nem ertem ezt az alaplapot. Asrock Z77 extreme 6, beallitom a feszt fixen 1.35-re , offset 0, es terheles allat futkarozik 1.225 es 1.4005 V . 2600k@4600 mhz-re huzva.
Miert nem marad a beirt ertekeken ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#487) Jack@l válasza MiklosSaS (#486) üzenetére


Jack@l
veterán

Ki kell kapcsolni az energiatakarékos cumókat.
UI: bedobhatnál 1-2 fontos beállítást a laphoz, hogy mire figyeljünk, nekem is ez lenne a cél kb.
Csak most nincs sidőm hazavágni a vinyómat 1 extremebb tuningal :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#488) flash- válasza MiklosSaS (#486) üzenetére


flash-
veterán

ez a baj nekem is futkározik 4800ról 3400re az órajel és a vcore is ugrál.
miket kapcsoljak még ki?speedstepet már kikapcsoltam,egyéb ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#489) Trebron09


Trebron09
őstag

Kövezzetek meg, de ilyen 2500K/2600K és az Ivy-s K-s procikat meg úgy egyáltalán a 1155 4/4-es procikat minek tuningoljátok, rengeteg helyen, fórumon olvasom, hogy így meg úgy nem megy ezekkel a tuning, meg hogy kell..stb., de most komolyan ilyen procival minek tuningolni? 200+ ponttal többet ad a 3dmark, vagy netán 5sec-el előbb betölt a program vagy 10sec -el az op.rendszer.. komolyan nem értem :U

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#490) Jack@l válasza Trebron09 (#489) üzenetére


Jack@l
veterán

Van igen sok progi ami lineárisan skálázódik ám vele, nem a játékokra gondolok.
(10 sec is sokat számít, főleg ha az ember 1 nap 50x 10seccel kevesebbet vár...)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#491) flash- válasza Trebron09 (#489) üzenetére


flash-
veterán

ha valami tuningot elér az ember azt sikerélménynek veszi.
én belőlem legalábbis sikerélményt vált ki.
meg hobbi-kíváncsiság.nem a gyakorlati haszna miatt .

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#492) boeing válasza Trebron09 (#489) üzenetére


boeing
senior tag

Egyetértek. :K

(#493) MiklosSaS válasza Trebron09 (#489) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kovezzetek meg de miert kell Mercedest vagy Audi-t venni ? Miert nem jo az Opel, abba is van eros motor meg klima, szervo, esp, stb.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#494) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ha valakinek van extreme 4 vagy 6-os lapja, es lenne szives megmutatni (de szajbaragosan) hogy lehet felhuzni 4.4 ghz fole ezt a processzort ezzel a kur_a lappal. Ugyan ez a processzor a maximus IV gene-z-ben olyan szepen muzsikal 5 ghz-en 1.455 V-al hogy alom nezki. Ezzel a kib_asszot asrockal meg 4.6 ghz-nel 1.4 fesszel nyomja a kekhalalt a prime allat. Ugyanaz minden csak a lap mas.
Energiatakarekosakot kivettem, 500 W -raktam a maximalis fogyasztast, feszt fixed mode-ra 1.375 (megis a win allat felugrik 1.4-re is), offset az + 0.015V. Mi a faszt allitjak meg be hogy menjen minimum 4.7-4.8-an egy olyan processzor ami 5.3 gh-en muzsikal 1.525 V-al Asus lapban ?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#495) haddent válasza MiklosSaS (#494) üzenetére


haddent
addikt

A gond csak ott van, hogy fixed mode-nal nem kéne látnod offset -et :D

(#496) Kiki18


Kiki18
őstag

Szevasztok.
B75-Pro3M mennyire tuningos lap?Egyántalán lehet vele ilyet művelni,vagy jobb,ha alapon hajtok benne mindent?
Mit lehet róla tudni,milyen memóriákat szeret?Kezeli a 2000mhz+ ramokat is, vagy csak az alattiakat szereti? És lehet belerakni 1.6-1.7V-os tuningramokat,működni fog?(Legalább az adott ram sebességén?)

Ismerkedem a lappal,és még mielőtt konfigot építenék köré,meg kéne ismernem a tudását is. :K

(#497) Jack@l válasza MiklosSaS (#494) üzenetére


Jack@l
veterán

http://ipon.hu/hir/core_i7_3770k_690868_mhz_en_asrock_lapban/20367
Azé csak el fog ebben is döcögni... :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#498) MiklosSaS válasza haddent (#495) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

@haddent: na akkor itt valami gond lehet, utana nezek.
@Jack@l: a linkekel, meg a 6-7 giga tesztekkel ami a neten van, teli a tokom. Senki sem rak fel egy BIOS-settings-et, csak nyomja a cpu-z-et.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#499) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#498) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja, majd el felejtem. Ha 0 fokos a processzor es -2 fokos az alaplap, mi a kur_a anyjanak kell tekerni azt a kur_a ventilatort ezren felul ????????

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#500) Saw


Saw
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy Asrock z77 extreme 4M lapot.
Felraktam rá egy win7 ultimate sp1 t,de nem müködik jól szerintem az ahci és ami a legfurcsább hogy Inter Matrix Storage drivert nem tudom felrakni,mert azt mondja hogy nem
elég hozzá a hardverem...
A bios ban ahci ra van rakva a Sata controller.

Valakinek van esetleg ilyen konfig ? megnézné hogy Neki hogy milyen néven szerepelnek az eszközkeleőben ata/sata kontroller és a meghajtók. :R

Üdv

S.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.