Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) arty válasza Jack@l (#796) üzenetére


arty
veterán

ott a kép, magad is meggyőződhetsz róla, hogy mik a beállítások.

CR, CAS számít valamit (ez nem lett visszavéve, hiszen 1600hoz nincs profil!), a többi végképp semmit. ha 2%-ot gyorsul az órajeltől/beállításoktól összesen, akkor szerinted a tRAS pluszminusz 2-3-tól mennyit változik? 0.075-t? :DDD azért aztán van értelme tuningolni....

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#802) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!

Asrock Z68-as deszkám van. Érdemes lecserélnem Z77-esre mondjuk vagy ne foglalkozzak vele?

(#803) fanti válasza VaMik (#802) üzenetére


fanti
addikt

Ha elégedett vagy vele, akkor fölösleges váltanod!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#804) arty válasza VaMik (#802) üzenetére


arty
veterán

z68am gariban immár ~4. hónapja, ezért vettem egy z75-t (ua, mint a z77 a marketingbaromságok nélkül), semmi változás (usb3 a z68on is volt és még a tuning is jobban ment abban... a pcie3 meg "köztudott" h semmit nem ér)

szvsz pénzkidobás lenne

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#805) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Ez a lap valóban tudja szabályozni a ház ventiket feszültség szinten?

(#806) Mans20 válasza fanti (#800) üzenetére


Mans20
addikt

Előlapi,de hátra dugva se ment,pedig az egér meg bill hátra van dugva és azok jók voltak.

(#807) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nemtudjátok ki lehet e kapcsolni a Z77 extreme4-ben az Ivy GPU-ját valahol biosban?
Mindent megtaláltam csak ezt nem. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#808) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#809) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok.

nekem az alábbi konfigom van,hozzáteszem,hogy minden cucc az alapon pörög:

Asrock Fatal1ty Z77 Professional
I7 3770K,
Asus HD7950-DC2T-3GD5,
Geil Value Plus 2x4GB/1600 cl9
Samsung 830 128GB ssd
Corsair HX650W táp+Corsair Graphite 600T ház,

Kérdésem több is lenne felétek:

érdemes-e ramot fejleszteni 1600/16gb-ra,vagy akár 2400/16gb- ra.
mivel ez a lap már támogatja atja az intel xmp 1.2 , 1.3 at/xmp-extreme memory profil/.
olvastam a gskill úg ramjairól/TridentX/ amit direkt 3770k ivy bridge procikhoz fejlesztettek ki,z77 lapokhoz.
Igazából melóra nem használoma gépet,bf3-at tolok vele ,meg COD MW2-t.
szerintetek érdemes beruháznom ilyesmire ,vagy nem lesz semmi külömbség?

válaszokat előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#810) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Azlenne a kérdésem hogy van nekem egy Asrock Z77 Pro4-es lapom. És esetleg megtudná valaki mondani hogy az alaplapi usb 2.0 illetve 3.0-ás portokon hány mA jön ki?

iPhone 13 Pro Max

(#811) arty válasza Ferdzsoo (#807) üzenetére


arty
veterán

kilehet, de a pro3-ban sem túl ráutaló a funkció neve :( aszem talán igp multi monitor(view?) ... ezt tedd disabledre + hdmi audiot is le kell kapcsolni, hogy eszközkezelőből végleg eltűnjön.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#812) arty válasza Bacusuz (#809) üzenetére


arty
veterán

ha kicsit visszaolvasol, pont erről ment itt nemrég a "vita" :)

nem érdemes fejleszteni a ramon, 1333mhz is bőven elég és a 8 giga is.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#813) Jack@l válasza jozsi252 (#810) üzenetére


Jack@l
veterán

amennyit kiszedsz belőle... :)
usb maxiumum terhelhetőség: 500mA

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#814) fanti válasza Bacusuz (#809) üzenetére


fanti
addikt

Én is 8GB 1333MHz-es dual kitet javallok!

Vagy (mivel most jó a forint árfolyam) vehetsz 16GB-ot is, bár ez még sok mai szemmel nézve.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#815) jozsi252 válasza Jack@l (#813) üzenetére


jozsi252
veterán

És USB 3.0-ás portra ha rákötök egy 2.0-ás cuccot akkor felfog venni 3.0-ás portról 1A szerinted?

iPhone 13 Pro Max

(#816) Jack@l válasza jozsi252 (#815) üzenetére


Jack@l
veterán

Kitolták volna az usb3 szabványban a terhelést? Me ha nem, akkor is fel fog venni, csak ne csodálkozz ha a déli hidad közben leég...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#817) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Az mitől lehet hogy alvó mód után az alaplap elfelejti a voltage offset beállításokat.?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#818) Gabás válasza Ferdzsoo (#817) üzenetére


Gabás
addikt

bekapcsoltad a PLL Overvoltage lehetőséget?

(#819) Ferdzsoo válasza Gabás (#818) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem. De alulfeszelés van. Nem over.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#820) fntastic


fntastic
aktív tag

AsRock H77M-et tervezek venni i5-2300 alá, bátorítotok vagy eltántorítotok a vásárlásától? :D
Hogy van ez a venti vezérlés mizéria?
Amúgy azért tetszett meg a lap, mert jó ára van és hátul 8 USB csati.

(#821) Coolmat válasza fntastic (#820) üzenetére


Coolmat
őstag

Másik topikban válaszoltam.
Ventivezérlés működik, néhány embernél nem veszi le teljesen a fordulatot, de ez csak pár CPU cooler esetén fordult elő.

(#822) fntastic válasza Coolmat (#821) üzenetére


fntastic
aktív tag

Értem, csak gondoltam itt külön felteszem a kérdést azokhoz akiknek esetleg van ilyen/ehhez hasonló lapja.

Azt hittem, hogy ez ház ventikre vonatkozik, ezekszerint akkor CPU hűtőknél? Alpine 11-el mondjuk akkor menne rendesen? :)

(#823) Coolmat válasza fntastic (#822) üzenetére


Coolmat
őstag

Ventikkel a következő a helyzet:
- 3 pines házventit manuálisan be lehet állítani egy fordulatra, és fix annyin pörög, vagy a CPU FAN2-re bekötve a procival együtt szabályozza (alacsony terhelésen lehet be sem kapcsol így).
- 4 pines házventit automatikusan tudja szabályozni, de ilyen csati csak 1 van az alaplapon (mivel másik topikban kitárgyaltuk hogy nem ilyet veszel, ezért téged ez nem érint).
- 4 pines CPU ventit szintén automatikusan tudja szabályozni. Level1-re beállítva kicsit magasan pörög alacsony terhelésnél is, ezért az Asrock csinált egy custom fan speed opciót a BIOS-ba, aminél alacsony értéket beállítva teljesen leszabályozza alacsony terhelésnél a ventit (ez az ami pár embernél nem működik rendesen, és viszonylag magas fordulatszámon hajtja a CPU fant). Konkrétan Alpine11-et használva nem tudom működni fog-e neked rendesen ez a teljes leszabályozás, valszeg igen, de ha ne adj Isten mégsem akkor sincs katasztrófa, mert nem egy hangos darab.

(#824) fntastic válasza Coolmat (#823) üzenetére


fntastic
aktív tag

Köszi az értékes infókat. :R

(#825) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Artic Cooling Freezer i30-al van valakinek tapasztalata méret ügyileg?

"Csak úgy mondom"

(#826) The Lord


The Lord
tag

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem!Most kaptam gazirtatásból egy Asrock z75 pro3-as lapot.A kérdésem az lenne, hogy ilyen:CORSAIR VENGEANCE 8GB [2x4GB] 1600MHz DDR3 KIT ramokat kezel-e a lap?!

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#827) fntastic válasza The Lord (#826) üzenetére


fntastic
aktív tag

Nem nagyon szokott kompatibilitási probléma adódni egyik RAM-mal sem manapság, a Corsair amúgy is egy elég jó márka, szóval vinnie kell. :)

(#828) diox válasza The Lord (#826) üzenetére


diox
tag

hali. lekezeli azt fix. nekem is corsair vengeance van benne de a LowProfileos. Sok különbség nincs a két ram között csak a bordázat! Kimondottan jó lesz ha i3-i5-i7(sandy)mellé veszed az 1.5V-os fesz miatt! Egyébként én is nézegettem anno amit linkeltél! Jó ramok! :)

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#829) The Lord válasza diox (#828) üzenetére


The Lord
tag

Köszönöm a gyors választ! :R Remélem minden stimmelni fog!Ha jól megy akkor i5 2500k lesz a proci! :DD

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#830) The Lord


The Lord
tag

És szerintetek egy Ninja 3 elfér a ramoktól és a mosfet hűtőtől?? :R

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#831) diox válasza The Lord (#829) üzenetére


diox
tag

Na az jò. Nekem is 2500k-m van. A hűtős dkérdésedben nem tudok segíteni. Ha parás nagyon akkor válaszd ugyan azokat a ramokat Lowprofile kiszereléssel! Ùgy fix hogy elfér! Vag y másik hűtőt ha tudsz. Artic freezer rev.2-t akarok majd nézd meg azt ha gondolod:)

[ Szerkesztve ]

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#832) The Lord válasza diox (#831) üzenetére


The Lord
tag

Hát majd meglátom.Eddig egy asus p5q pro-m volt.azon is a ninja 3 volt és g.skill pi ramok!Ott nem volt semmi gond a helyel remélem itt sem lesz.Már nagyon várom hogy összeálljon az új gép mert kíváncsi vagyok milyen! :DD :DD

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#833) arty


arty
veterán

asrock z75/77 pro3-ban ki mennyi hajtja a cpuját?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#834) diox válasza The Lord (#832) üzenetére


diox
tag

akkor egyszerű, rendelésnél jelzed a boltnak, hogy nézzék meg ha nem akkor sem kell félni a legtöbb bolt visszaveszi, PCX biztosan ha nem megfelelő számodra a termék (ninja 3)!

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#835) diox válasza arty (#833) üzenetére


diox
tag

amikor én vásároltam én is megkérdeztem, 4.2ig nyugodtan hajthatom a 2500k-t azt mondták valahol ebben a topikban!

[ Szerkesztve ]

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#836) arty válasza diox (#835) üzenetére


arty
veterán

én is 4.2-n hajtom, csak kiváncsi lennék van-e akinek ennél jobban megy... (vagy a lap kb ennyit bír?)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#837) szijartg


szijartg
senior tag

agyalok egy sabertooth z77 + 3770k kombón.
de, mi a z77-eseknél az az ssd caching?
leírást nem találtam hozzá, sajnos

(#838) arty válasza szijartg (#837) üzenetére


arty
veterán

nem fogod használni, ergo mindegy :)

(ha van egy ssd-d, akkor a hdd-d "elé" cacheként tudja használni. zéró értelme van, mert ezerszer jobb, ha az egész rendszert ssd-re rakod. intel marketingfeature.)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#839) szijartg válasza arty (#838) üzenetére


szijartg
senior tag

akkor jól gondoltam én is ;)
thensz az infót :R

(#840) diox válasza arty (#836) üzenetére


diox
tag

passzolom...4+1fázis...sztem valahogy plafon 4.5ig, de ha nem fontos az a magas órajel akkor felesleges erőltetni szvsz!!

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#841) Bubu maci


Bubu maci
tag

Sziasztok! Az AsRock 7-es lapokra felmennek a 775-ös hűtők? Valahol ezt olvastam... Ha ez igaz akkor AsRock lapot vennék, mert van "raktáron" egy Thermalright SI-128 SE-m, ami valószínű elég lenne egy 3570k-s procihoz....

(#842) milszab válasza Bubu maci (#841) üzenetére


milszab
senior tag

Igen rámegy. Én is ez miatt választottam ezt a márkát... Annyi, hogy kicsit elfordítva áll rajta, de hát csak így tudták megoldani.

(#843) szijartg válasza Bubu maci (#841) üzenetére


szijartg
senior tag

de, elvileg bármelyik 1155-re felmegy a 775-ös. legalábbis én úgy tudom...

(#844) rszp válasza Bubu maci (#841) üzenetére


rszp
aktív tag

Korántsem biztos.

Az alaplap hátoldalán, a processzor mögött van egy qva retension backplate ami nem eltávolítható a rendszerből. Pontosabban, leszedhető de szükség van rá. Ez nálam nem engedi fel a TR HR-01 Plus hátoldali rögzítőjét.
Ahol nincs a hátoldalon ütközés ott tényleg felmegy a 775 hűtő.

bővebb infó

[ Szerkesztve ]

(#845) The Lord


The Lord
tag

Akkor a Ninja 3 is felmegy rá remélhetőleg?!

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#846) Bubu maci válasza rszp (#844) üzenetére


Bubu maci
tag

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat! Esetleg lehet tudni, h. mely típusoknál lehetne biztosra menni /a "z"-sek közül.../?

(#847) fntastic válasza Bubu maci (#846) üzenetére


fntastic
aktív tag

AsRock :D

(#848) zsigee


zsigee
tag

Tiszteletem az Uraknak!
Lenne egy kérdésem.
Tehát először is a konfig:
Asrock H77M, i5-2500/LGA1155, 2*4gb Kingmax ddr3 1333, és egy Emtek gt240 vga 512mb ddr5.
A többi nem is lényeg jelenleg.
Beállítások: A vga adja a monitorra a képet, néha játék, amúgy alap felhasználás. A filmek (HD) HDMI-in az alaplapi csatolón. Hang optikai kábelen kersztül. Küldi a képet, minden ok. A BIOSban az elsődleges megjelenítő pedig a PCIexpress.
A gond az, ha kiveszem a vga-t, a gép nem tud elindulni. BIOS behozható, de win nem jön, újraindul. Az elsődleges megjelenítőt átállítottam "onboard"-ra, de akkor is csak ennyi.
Ha visszateszem a vga-t, és alaplapra dugom a monitort akkor indul a gép.
Bízom benne, hogy érthetően sikerült leírni a problémát.
Mi a gond, esetleg beállítás, vagy valami más?
A rendszer Win7 Ult. SP1 x64, driverek pedig telepítve.
Köszi a válaszokat, és a segítséget előre is.
Üdv. :R

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#849) Ottó58 válasza Bubu maci (#846) üzenetére


Ottó58
senior tag

ASRock Z77 pro4. Eddig 775-s hűtővel használtam.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#850) The Lord válasza zsigee (#848) üzenetére


The Lord
tag

Nem vagyok biztos benne, hogy jó amit leírok neked!De szerintem ahoz hogy vga nélkül adjon képet egy i3-as proci kéne amiben van vga-mag is!Mert szerintem az alaplapon nincsen integrált vga csak a kivezetései vannak!

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.