Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) mastodon válasza Jack@l (#1750) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, el lehet valamit rontani így? Nekem korábban Abit BX6 v2 alaplapom volt korábban, elég új itt minden.

(#1752) Bacusuz válasza sihingbalazs (#1748) üzenetére


Bacusuz
őstag

Passzolom

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1753) Bacusuz válasza sihingbalazs (#1748) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem egy hd7950 van,luciddal a bf3 a helikopternél szaggat.le is szedtem a rákba.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1754) AndrewTdi válasza Bacusuz (#1753) üzenetére


AndrewTdi
addikt

az azért elég érdekes. ott valami más tré lesz.
nekem 6950-nel nem szaggat be 1920/1200-ban luciddal.

(#1755) Kernel válasza mastodon (#1749) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha telepíted a lemezen mellékelt Asrock Extreme Tunert, mutatja a processzor pillanatnyi frekvenciáját. 2600-os proc. például 1600-ra szokott lemenni, de vannak közbenső fokozatok is.

Úgy vettem észre, XP-n rögtön lekapcsol, amikor nincs terhelve, vagyis netezés és hasonlók mindig alapjáraton megy. Míg Win7-nél később vagy ritkábban lassít, de ezt még nem figyeltem meg alaposabban.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1756) Pubszon válasza CJ3 (#1740) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem normál Z77 Extreme4 van, teljesen meg vagyok elégedve vele, minden téren jól teljesít. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1757) v!ct0y válasza Coolmat (#1742) üzenetére


v!ct0y
veterán

A vinyók teljesen jók! 2 hünapja van meg ez az alaplap+ram+proci. Azelőtt soha ilyet nem tapasztaltam.

(#1758) CJ3 válasza Pubszon (#1756) üzenetére


CJ3
senior tag

Akkor jól gondoltam.....érdemesebb egy normál Z77 es lapot venni bármelyik márka is legyen, és így kapsz egy kis minőséget is :R
Nem kell a 24 K-sra lecsapni mert az már Z77 :N :R

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#1759) Bacusuz válasza AndrewTdi (#1754) üzenetére


Bacusuz
őstag

lehet a lap a rossz...

nem tőled vette véletlenül?...
:-)

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1760) Pubszon válasza CJ3 (#1758) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez egy nagyon jó lap, tuning is jó, meg minden kiegészítőt és extrát meg ad ami kellhet a felhasználónak. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1761) AndrewTdi válasza Bacusuz (#1759) üzenetére


AndrewTdi
addikt

de lehet

(#1762) CJ3 válasza v!ct0y (#1757) üzenetére


CJ3
senior tag

Ezért jutottam arra hogy inkább veszek egy 30K-35K-s s Z77-et, lehet csak egyszerűen ilyen sz@r a lapod 21K ért

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#1763) Manitou


Manitou
addikt

Üdv!

Beléptem én is a klubba egy hete egy Asrock Z77 Extreme 4-el. és egy 2700K-val
Viszont van egy kis gondom.
Arra gyanakszom, hogy a lap nem komálja a memóriákat, ugyanis alap órajelen is egy idő után dob egy kékhalált a gép :U
memóriák: 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz ( magas bordás) (CMZ8GX3M2A1600C9R)

Ha valakinek van ilyen lapja, és ilyen rammal használja, az elárulná mi van neki beállítva?

Esetleg melyik progival érdemes kitesztelni, hogy valóban a memória a hibás?

(#1764) Coolmat válasza Manitou (#1763) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Ugye 1.5V feszt adsz a RAM-oknak? Memóriatesztelő program: [link] (itt az első .zip-es link a neked való, csomagold ki, majd írd ki egy CD-re vagy bootolható pendrivera).

(#1765) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Egy kis tuningba tudnátok majd segíteni? Nem nagyon vágom mit hogy kell :)

(#1766) Manitou válasza Coolmat (#1764) üzenetére


Manitou
addikt

Igen. 1,5V feszt kap a ram. Még arra is gyanakszom, hogy kevés neki a 1,5V és esetleg azért hibázik.
Még ami furcsa volt, hogy ha jól láttam az időzítéseket nem lehet beállítani kézzel :F ha ez így van az elég gáz szerintem.

Köszi :R Megnézem akkor ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#1767) Manitou válasza Coolmat (#1764) üzenetére


Manitou
addikt

Szedtem le egy frissebb 4.20-as memtesztet,ami már támogatja SB procikat is, most azzal fut a teszt.
4.0 alatt csinált egy érdekességet, telebaxta a képernyőt krixkraxokkal, de futott tovább a teszt.

[ Szerkesztve ]

(#1768) Jack@l válasza Manitou (#1767) üzenetére


Jack@l
veterán

Na a krixkrax a memóriahiba :)
Annak a ramnak elég a 1,5 volt, ha gyári XMP1600-on hajtod.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1769) Manitou válasza Jack@l (#1768) üzenetére


Manitou
addikt

De ez nem piros volt.
Csináltam róla fotót, mindjárt felvarázsolom valahogy a gépre.

(#1770) Pubszon válasza Manitou (#1766) üzenetére


Pubszon
veterán

Próbáld úgy, hogy adsz neki 1.55V-ot.
Az időzítéseket természetesen lehet állítani kézzel is, csak rossz helyen keresgéltél. ;)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1771) Manitou válasza Jack@l (#1768) üzenetére


Manitou
addikt

Na itt van:
[link]

Ez mi a pék? :DDD

Pubszon
Próbáltam 1,55-el régebben, csak akkor tuning is volt, így nem tudom az segít-e.
De várjuk meg a teszt végét. Most fél órája fut ez a frissebb memtest, eddig nem talált hibát, várok még vele jó pár órát, Aztán kiderül mi van.

Igen közben rájöttem, hogy kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#1772) Jack@l válasza Manitou (#1771) üzenetére


Jack@l
veterán

Na ez nem az, de valami bekergült a vidokariba az tuti. Amúgy simán mennie kéne a régebbi memtestnek is mindegyik gépen, max nem irja ki a procid pontos tipusát.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1773) Manitou válasza Jack@l (#1772) üzenetére


Manitou
addikt

Ment is rendesen, aztán egy idő után dobott egy ilyen képet :)

(#1774) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok! Az alaplapon a 9A hibakód az mi? még a BIOS-ig se tudok bejutni...

(#1775) polgi803 válasza polgi803 (#1774) üzenetére


polgi803
őstag

Megoldódott...elem ki...majd be és oké...

(#1776) Manitou válasza polgi803 (#1774) üzenetére


Manitou
addikt

USB initialization is started

(#1777) Manitou


Manitou
addikt

Már több mint 5 órája fut a memtest, hiba nélkül.
Szerintetek még meddig menjen? :D

Most elkezdtem gyanakodni VGA hibára is.
Mert olyat is produkált ma pl, hogy asztal működése leállt, aztán meg helyreállt. Lehet valami driver gebasz lesz.

(#1778) Jack@l válasza Manitou (#1777) üzenetére


Jack@l
veterán

64 bites prime95-el még ess neki 1-2 órát, az is ki szokta hozni. De lehet a videokártyán haldoklik valamelyik ramcsip.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1779) Manitou válasza Jack@l (#1778) üzenetére


Manitou
addikt

Hát be is baszna ha VGA-n haldokolna bármi, zsír új az is :U Persze ettől még lehet.

Nah 6,5 órája fut a teszt, nekem már nincs idegzetem tovább tesztelni, szerintem leállítom.

(#1780) Pubszon válasza Manitou (#1777) üzenetére


Pubszon
veterán

Az szerintem az lesz hogy feszt kell emelni neki, meg lehet a procinak is, bár az ha nincs piszkálva akkor nem.
Nekem akkor csinálta azt, hogy még a minialkalmazások is hibával leálltak, mikor nagyon alulfeszeltem a procit. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1781) Manitou válasza Pubszon (#1780) üzenetére


Manitou
addikt

Most beállítottam defaultra a biost, aztán majd elválik mi van.
Meg egy 12.4 hotfix catalyst is fel lett küldve.

(#1782) Manitou


Manitou
addikt

Á csak nem jó valami. :U AZ előbb megint megfagyott és kékhalaál. Csak a winamp ment + neteztem.

Mikor újraindult a gép, azt írta ki merevlemez nem található. Meg rendszergazda jogosultságok kellenek stb...
De aztán csak látja mindet.
Lehet az egyik vinyó döglődik. Pedig HD sentinek szerint 100/100-as minden merevlemez.
Netán az SSD-vel lenne valami gond?

(#1783) Coolmat válasza Manitou (#1782) üzenetére


Coolmat
őstag

Sokat segítene, ha bemásolnád ide vagy lefényképeznéd a kékhalál szövegét.

(#1784) Manitou válasza Coolmat (#1783) üzenetére


Manitou
addikt

Az a baj nem volt rá időm, mert pár másodpercig van csak, aztán újra is indul a gép. Le akartam fotózni, de még időm sem volt a gép után nyúlni .
Újabb sentinel szerint a 640-es samsung vinyómnak már csak 96% a kondíciója. Most lehúztam a samsungot. Kiváncsi vagyok így előjön-e a hiba. De lehet csak satakábel gond lesz, még az lenne a legjobb eset.

[ Szerkesztve ]

(#1785) Coolmat válasza Manitou (#1784) üzenetére


Coolmat
őstag

Ki lehet kapcsolni az automatikus újraindulást, keress rá a "Speciális Rendszerbeállítások"-ra, majd itt a speciális fülön az indítás és helyreállítás résznél beállítás gomb, itt tudod kikapcsolni. Létezik program is az utólagos visszanézésre, ha erről csinálsz egy képet az is jó.

(#1786) polgi803


polgi803
őstag

Csak, hogy mutassam mennyire jó az Z77 Extreme 4 egy próba erejéig ezt tudtam vele....meg egy szerencsés vételű procim lett... :) és a vétele óta semmi baj vele...

[ Szerkesztve ]

(#1787) Gabás válasza polgi803 (#1786) üzenetére


Gabás
addikt

ezt mivel hűtöd, nitrogénnel? :D

(#1788) polgi803 válasza Gabás (#1787) üzenetére


polgi803
őstag

Alpenföhn Brocken 2x Thermalright ventivel...adatlapomnál ott van...

[ Szerkesztve ]

(#1789) Jack@l válasza polgi803 (#1786) üzenetére


Jack@l
veterán

Másfél volt egy ivy-nek? Az rohadt sok...
Mindenesetre léggel ez rohadt jó eredmény, grat.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1790) polgi803 válasza Jack@l (#1789) üzenetére


polgi803
őstag

Csak próba volt...alapon megy...

(#1791) Tin válasza Manitou (#1763) üzenetére


Tin
veterán

nekem ugyanezzel a lappal és 3770 procival a 2 db 8 gigás modul van benne, CMZ16GX3M2A1600C10, minden teljesen alapon megy, és nincs vele baj, a memtest összerakás után futott 8 órát gond nélkül, gond azóta sincs. igaz, ez CL10-es...

(#1792) simcsics


simcsics
csendes tag

Hali !
kérdésem lenne. Ha bekapcsolom a lucid virtut, akkor nem indulnak, vagy hibával leállnak a 3d teszt programok.( 3dmark 11, Heaven dx11)
Valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#1793) CHIPman válasza Jack@l (#1789) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Terhelés nélkül még a legvékonyabb gyári hűtővel is meg lehetne csinálni, lol.

Egyébként nekem a héten 2x4GB mezei borda nélküli RAM-ból sikerült kihoznom 1600 CL9 1T-t 1,65V-on B75 Pro3-M-ben. Ráadásul a harmadik modullal(tehát 3x4GB) megy dual channelben. :Y

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1794) peteris


peteris
csendes tag

Sziasztok,

Alaplap választásban szeretnék segítséget kérni. Asrock B75M és H77M között ingadozom. Tudom, a B75-ön nincs RAID, Intel Rapid Store Technology és Smart Response Technology, de ezek nem is izgatnak. Van azonban egy másik különbség, a H77M-en van egy optikai digitális hangkimenet, a B75M-en nincs. Számomra a digitális kimenet fontos. Az, hogy optikai vagy koax nem érdekes, mert a receiveremen van mindkét fajta bemenet. 5.1 csatorna is megfelel, nem érdekel a 7.1 (ez is egy különbség a két lap között).
A kérdés az, hogy a B75M audio jack csatlakozóival tudok-e valamit kezdeni, esetleg valamelyik "átprogramozódhat" digitális kimenetre, van-e ilyen beállítási lehetőség? Sokat "gugliztam" ezügyben, de nem sikerült egyértelmű választ kapnom.
Megoldás lehetne egy SPDIF header az alaplapon, de sajnos az Asrock nem barátja ennek a technikának.
Előre is kösz, ha valaki megosztja ezirányú tapasztalatait velem.

(#1795) vlevi válasza peteris (#1794) üzenetére


vlevi
nagyúr

"H77M-en van egy optikai digitális hangkimenet, a B75M-en nincs"
Van olyan B75 lap, amin van. Viszont az már majdnem annyiba kerül, mint egy H77-es.

Ezen a gigán pl. van, igaz nem kivezetve, csak az alaplapon csatlakozó formájában :
GIGABYTE GA-B75M-D3H
bal alsó sarokban, a 4 kondi mellett, F_AUDIO, SPDIF_O, COMM...

De van ASROCK B75 Pro3 lapon is, de ez már tényleg csak 50 (negyvenkilenc) forinttal olcsóbb, mint a H77 chipset legolcsóbb darabja.

Akkor már inkább H77, mert azon, ha mást nem, a 6 USB2 + 2x USB3-at csak ki tudja használni az ember...

(#1796) CHIPman válasza vlevi (#1795) üzenetére


CHIPman
nagyúr

B75 Pro3-M-en is van(már ha az az a hatodik a jackek mellett), az 2-3ezerrel olcsóbb.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1797) vlevi válasza CHIPman (#1796) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valami miatt az az iponnál drágább, mint a normál méretű pro3.

De most nézem, hogy a napokban ugrott fel az ára 17-ről majdnem 20-ig a pro3-m lapnak.

pcx-nél pedig nincs M-es.

(#1798) peteris válasza vlevi (#1795) üzenetére


peteris
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat. Azt hiszem a Gigabyte lap lesz a megoldás, nem is tudom miért nem gondoltam rá. Túlságosan rá voltam kattanva az Asrockra (pedig a jelenlegi lapom is a Gigabyte-tól van).

(#1799) vlevi válasza peteris (#1798) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem értem, a Pro3-M mitől drágult meg annyira, pedig az lenne a jó választás.

(#1800) CHIPman válasza vlevi (#1797) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én 14500-ért vettem az enyémet ipon garival, ezek szerint jól jártam. :D

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.