Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Hali , erre valaki ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#952) Jack@l válasza Drizzt01 (#942) üzenetére


Jack@l
veterán

Bitonyéra nem azért fagyogat, ram körül lehet a bibi, ha a hűtő rendesen fel van pakolva.
Bios frissítés, ha tudod mit csinálsz, akkor nem árt amúgy se...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#953) Drizzt01 válasza Jack@l (#952) üzenetére


Drizzt01
őstag

A rammal nincs gond a mem test szerint . Bios frissítést még nem csináltam sosem . :F

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#954) ZozzHUN válasza zsigee (#848) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Sikerult megoldast talalni?

Nekem Z75 Pro3 van i5 3470-nel es sehogy nem akar windows betolteni, mar a welcome utan fagyi van. Vga-val es nelkule is.

(#955) Mans20 válasza ZozzHUN (#954) üzenetére


Mans20
addikt

Szerintem rakd fel újra a wint végre,anyám gépe is csak a logóig jutott,az új lapnál.

(#956) ZozzHUN válasza Mans20 (#955) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Masnak uj winnel se ment miutan berakta a VGA-t, szoval mas megoldas kell

(#957) Coolmat válasza ZozzHUN (#956) üzenetére


Coolmat
őstag

Pedig majdnem biztosan a driverkókányolt Windowssal lesz a gond, jobb lesz ha rászánod magad az újratelepítésre...

(#958) ZozzHUN válasza Coolmat (#957) üzenetére


ZozzHUN
addikt

És akinek új windows van és mégsem indul IGP-vel a rendszere? :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#959) zsigee válasza ZozzHUN (#958) üzenetére


zsigee
tag

Köszi, hogy még téma a történetem. Sajnos nem volt időm foglalkozni vele, szombat óta festek, fúrok, faragok. Egy hét szabadság, egy hét feszített meló...
Amint lesz időm, meglesem újra, mert a probléma nem oldódott meg!
:R

És erről volt szó: [link]

[ Szerkesztve ]

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#960) ZozzHUN válasza zsigee (#959) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Hát elég gáz, hogy még csak nem is ugyan olyan a chipset-ünk, de még az IGP sem, mégis ugyan az a problémánk.

Lesikáltam Nvidia drivereket is, 640x480ban néztem standard driverekkel a windows, reboot után pedig megpróbáltam IGP-t újra aktiválni, semmi... :(

(#961) ZozzHUN válasza ZozzHUN (#960) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Feldobtam egy USB HDD-re egy Portable Win 7 x64et, azzal elindult VGA nélkül is, IGP-vel.

Azért nem annyira kényelmes megoldás az sem, hogy ha újra rakom a windowst IGP-vel, aztán ha megint lesz VGA-m akkor megy azzal is, de ha megint kiveszem akkor megint nem fog menni.

(#962) Sabre válasza ZozzHUN (#954) üzenetére


Sabre
őstag

Nekem az oldotta meg, hogy a hdd-t amin a win van átraktam ide módba... :DD

(#963) ZozzHUN válasza Sabre (#962) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nalam az alapbol IDEn van.

(#964) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Sziasztok! Hol tudom húzni a procit? Z77-es alaplapom van,de nem vágom,hol nyomhatnám fel..

(#965) diox válasza KaakukK16 (#964) üzenetére


diox
tag

Asrock extreme tuner talan a program neve. Keresd a gyári CD-n :)

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#966) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , egy z77 lapon a tuningnál hogy állítsam a feszkót ? Mi az amennyivel még stabil marad kb ? i5 2500k van benne .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#967) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Vettem SSD-t, felraktam rá egy szűz windowst, és láss csodát, IGP-vel mégsem megy, állandóan rebootol...

Na szépen nézek ki most :D

(#968) BullKoxa válasza ZozzHUN (#967) üzenetére


BullKoxa
őstag

Tegnap én csak lehúztam róla a TV-t és megint csak elem kivét és CMOS segített.a tanulság az,ne vegyük ki a VGA-t,és le se húzunk róla semmit.Ennyit a XXI századi technikáról.

[ Szerkesztve ]

(#969) zsigee válasza BullKoxa (#968) üzenetére


zsigee
tag

:F :Y :Y Akkor semmi lehetőség normális működésre bírni? Ez garanciális hiba? Simán vissza is viszem...

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#970) ZozzHUN válasza zsigee (#969) üzenetére


ZozzHUN
addikt

De, most jöttem rá hogy mi a gond. Röviden: windows aktiváció...

Felraktam aktiválatlanul a windowst. Megy mint az álom... Nem tudom mi köze az IGP-nek hozzá, de nálam ez megoldotta.

(#971) BullKoxa válasza ZozzHUN (#970) üzenetére


BullKoxa
őstag

És akkor havonta újra teszed majd?Ez lesz a megoldás. Jó ha csinálsz iso fájt (mikor minden progi fent van) róla mikor kész a rendszer akkor így meg lehet csinálni hamar.

zsigee : Ez tuti nem garis téma.De arra kíváncsi lennék hogy csak az Asrock lapok csinálják-e ezt a dolgot.Ha igen akkor elásta magát nálam ez a márka,örökre.Mint vga-ban a giga.

[ Szerkesztve ]

(#972) Mans20 válasza ZozzHUN (#970) üzenetére


Mans20
addikt

Nálad működik a turbo?mert nálam a biosba nem lehet rámenni,átugorja azt a részt,lehet a 1.40 bios miatt nem tudom.

(#973) Coolmat válasza ZozzHUN (#970) üzenetére


Coolmat
őstag

Ugye eredeti Windowst használsz, nem pedig "hiperszuper kókány editiont"? Ha igen akkor írj az Asrock supportnak, hátha új BIOS-al orvosolható a probléma.

(#974) ZozzHUN válasza Coolmat (#973) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Itt a virágbolti verzió okozta a problémát, szóval nem az Asrock a hibás :)

Már megoldottam az aktiválást eredeti kulcs-csal. Azért írtam ki, hogy másnak is érthető legyen, ha ilyen problémába ütközik, mint pl Zsigee is gondolom ebben a bajban szenved :)

(#975) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

Létezik összefoglaló táblázat, vagy valamilyen iromány, ami összehasonlítja a B75 és a H77 chipset közötti különbségeket / hasonlóságokat?

(#976) Coolmat válasza xtevo (#975) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Táblázat a topik elején is van linkelve, de azért röviden összefoglalom miben "szegényebb" a B75: RAID köteteket nem támogat, nem használhatsz cacheként SSD-t HDD mellé (jobb külön SSD-t haszálni mint ezt hibrid megoldást, teszt erről), 2-vel kevesebb USB2.0 port (így is van rajta 8db USB2 + 4db USB3 kiépített vagy előlapi kivezethetőség formájában), 1-el kevesebb SATA3 port, viszont 1-el több SATA2 port (egyes alaplapokra tesznek még +2db Asmedia SATA3 portot is). Remélem nem hagytam ki semmit :)

(#977) xtevo válasza Coolmat (#976) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi! :R Emlékeztem erre, tudtam, hogy láttam valahol, de nem találtam, mea culpa. Így már tiszta minden, egy átlag felhasználó a b75-ös chipset-el teljesen jól elvan, ellesz. ;)

(#978) arty


arty
veterán

Intel 7-es lapjain az uj storage driverrel raid0-zott ssd-ken is van trim!

(jól kicsesznek a 6os széria tulajdonosaival...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#979) Jack@l válasza arty (#978) üzenetére


Jack@l
veterán

Mért, az RST 11 csak azokra megy rá?
UI: aki meg telhetetlen, és raidelni szeretne, az így járt :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#980) arty válasza Jack@l (#979) üzenetére


arty
veterán

gondolom a szokásos intel stratégia: vegyél újat :) driverben tiltják a trimet a 6os lapokhoz és probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#981) jilian


jilian
addikt

Több hsz. -emből válogattam össze: (monitor/ventilátor topik)

A Displayport kàbel miatt vilàgìtanak a ventik ledjei kikapcsolt gèp mellett.
Ha kihùzom a DP kàbelt a vid. karibòl, elalszanak a ledek.

Ki kell hùznom a monitort a konektorbòl / DP-kàbelt a Vga-bòl, hogy
ne vilàgìtsanak a ventilátorok LEDjei.
Ez mièrt van?

De, hogy a tökömbe lehetsèges ez?
Mindent kihùzhatok hàtul, se tàp, semmi, ès vilàgìt.
Mièrt pont a ventik ledjei??

Hiàba àramtalanìtom le, mindent kihùzhatok a gèp hátuljából, szò szerint
mèg a tàpot is.
Csak akkor alszik ki, ha a DP kàbelt lehùzom a vga-ròl, vagy a monitort ki a falbòl.

Bonyolult a dolog mert 4 db venti a radiátoron + egy 14-es venti a procinál kifelé fúj alaplapról kapja az áramot.
A 23-as oldalt és a két 12-es elől pedig egy ventivezérlőről kapja a naftát.
És mint említettem, a gép hátuljából minden kábelt kihúzhatok, még a tápkábeleket is!
csak akkor alszanak el a ventillátorokon a ledek ha kihúzom a monitort a falból/ ill. a vga-ból a DP kábelt.
Ha visszadugom, újra világít.

Tehát hogyan lehet képes egy DP kábel ennyi helyre visszajuttatni az áramot??
Azt még haggyán, hogy az alaplapi oké lenne, mert oda van dugva a kártya, de hogy a ventivezérlőnek hogy adja át a tápon keresztül???

Igen a monitor gombja sem segít, csak a fali dugó / DP kábel lehúzása vga-ról.
- a vga-nak külön kábele van a táptól.
- ugye mint említettem 4+2 venti az alaplapra csatlakozik
- a másik 3 pedig a ventivezérlőre / pumpa / hőmérőre, ami szintén egyedi külön kábel a táp felől.
Tehát az áram:
falból -->monitor--->DP kábel--->vga--->alaplap (rákötött ventik) --->táp--->ventik

<----------------------------------------->

Tehát a gondom adott, már csak itt látok reményt. :(((
Hogy az alaplapon lehet -e valami olyan funkció ami teljesen kilőné az áramfelvételt a VGA-ról. :F

(#982) Coolmat válasza jilian (#981) üzenetére


Coolmat
őstag

Érdekes probléma. DVI kábellel is fennáll a hiba? Ha nem, akkor használd azzal, a Dell U2311H úgyis "csak" 8 bites színkezelést tud, ahhoz meg elég a DVI-d is. Az alaplap beállításai között nem hiszem hogy lenne bármi ilyesmi erre az esetre, talán a power state beállításokkal elszórakozhatsz (C1E, C3 stb.), de nem hinném hogy ez megoldaná a dolgot. Esetleg írj a videókártya vagy az alaplap gyártó supportjának, hátha tudnak valami okosat mondani (erre sem látok nagy sanszot, de egy próbát megér).

(#983) jilian válasza Coolmat (#982) üzenetére


jilian
addikt

Nem azzal nem.
Azért kell most a DP kimenete is a monitornak, mert a DVI már használva van egy ITX rendszer.
A monitor szépen vált is a jelek között auto-n, csak ez a világítós mizéria ne jött volna elő. :((

Gondoltam rá, hogy írok mind2nek, de én is nagyon kevés esélyt látok arra, hogy ez a probléma orvosolható lenne.

Nomeg ezt magyarázzam el angolul...pffff :DDD

Más nem veszek egy másik kábelt, és itt a monitor előtt csatlakoztatom a kábeleket, így nem a monitor / vga csatlakozója fárad el.
Mert azért elég para így itt hagyni a gépet, hogy így az áram csak úgy jön megy, még ha pár amperről is van szó..... nem?

[ Szerkesztve ]

(#984) Coolmat válasza jilian (#983) üzenetére


Coolmat
őstag

Displayport wikipédia oldalán ha megnézed jobb oldali ábrát ott írják hogy a Pin19 felelős ezért a "visszaáramért", ha azt valahogy le tudod földelni akkor elvileg nyert ügyed van. Egyébként nem értem mi szükség volt a szabványba ilyen áramátvitelt berakni, egy monitorhoz édes kevés az a 3,3V 500mA, másra meg úgysem jó, sőt csak a bajt okozza esetedben.

Másik ötletem, hogy próbálj ki egy ilyen HDMI-DP átalakítót, elvileg HDMI-vel nem lehet ilyen galiba. HDMI wiki jobb oldali ábrán pin kiosztásnál a Pin 18-as tud 5V 50mA-t átvinni, de ez édeskevés a ventik világításához szerintem, és itt nem látok power back pint sem ami visszavezethetné az áramot.

(#985) jilian válasza Coolmat (#984) üzenetére


jilian
addikt

Próbáltam olyan kábellel, ami DP-->Hdmi de nem jó mert a jel csak DP felől megy hmi felé, és ugye nekem fordítva kéne a jelnek mennie. :(((
Viszont!
Ha a monitorba ilyet tolnék? És akkor innét tovább egy DVI-vel? :F
Vajon DP-nak látná? vagy DVI-nek?

[ Szerkesztve ]

(#986) Coolmat válasza jilian (#985) üzenetére


Coolmat
őstag

DVI-nek látná, de az teljesen mindegy, mert ugyanúgy digitális jelet küldene, vagyis nem romlana semmit a képminőség.

(#987) jilian válasza Coolmat (#986) üzenetére


jilian
addikt

Nem úgy értem. :N
Hanem, hogy ugye a monitor DP -jára is DVI-t kötnék végül is az az átalakító által, és hogy ez be-e zavarhatja a monitor jelfelosztását. :U
Érted...

(#988) Coolmat válasza jilian (#987) üzenetére


Coolmat
őstag

Működőképes megoldás szerintem, de akár ezzel is működhet HDMI kábelt használva, a monitornak tökmindegy, mert ugyanolyan digitális jelet kap minden esetben.

(#989) jilian válasza Coolmat (#988) üzenetére


jilian
addikt

Én olyan kábelt vettem aminek az egyik fele DP a másik Hdmi,
ugyanazt a cél szolgálj mint az általad linkelt átalakító, csak ugye úgy nem kellett átalakító, hanem egyből a kábel ilyen-olyan. :K
És mint mondtam ezzel a megoldással nem jó, mert mindíg a DP felől megy a jel.

Akkor lett volna jó ez a kábel(módszer) ha a monitoron van a Hdmi csatlakozó és nem a vga-n. :K
Mert a vga nem tud hdmi -n, keresztül DP-ra jelet küldeni, ne kérdezd miért de én is akkor kérdeztem, hogy miért nem működik amikor már a kábelt megvettem és tapasztaltam. :(((

Tehát csak a fentebb említett megoldás (DP--->DVI) lehet a megoldás, de megvárom míg a monitor topikban rábólintanak, mielőtt felesleges ezreket nyomok a fiókba megint... :K

(#990) fanti


fanti
addikt

Egy kis SSD-s összehasonlítás : [link]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#991) arty válasza fanti (#990) üzenetére


arty
veterán

a két sandforces mehetne mostmár raid0ba ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#992) Zap-Em


Zap-Em
tag

Hi!
Az IGP-n az alaplapról megy a kép, mitől lehet ,h. ha a hdmi mellé még bedugom a kivetítőt is a dvi-be, akkor csipog kettőt az alaplap, ilyenkor a bios is 'túlméretezett' lesz (d6-ot ír ki a debug led de olyat nem találtam a leírásban). Viszont a gép az elindul utána rendesen. Ha csak a a hdmi van akkor nem csipog. Erre van valami vagy ez ilyen?

(#993) fanti válasza arty (#991) üzenetére


fanti
addikt

Ja :)

Én nemigen venném hasznát a raidnak, meg a PH teszt szerint is keveset gyorsulna a rendszer.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#994) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

Én is társulok a klubba egy ASRock Z77 Extreme4 alalappal. Egyelőre még várom az i7-2600K-t bele, de a héten remélhetőleg már az is meglesz. ;)

Használja veleki ezt a lapot Samsung 830 SSD-vel? Melyik STA3-as portra érdemes kötni? Az Intel vezérlőre tippelnék, mert az ASMedia vezérlőkről nem sok jót hallottam. :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#995) arty válasza fanti (#993) üzenetére


arty
veterán

240gb egyben jobb mint 120-120 külön - a minimális gyorsulás pedig a bonusz :)

én meglépném, csak nincs 2 ssdm :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#996) Coolmat válasza mcmike (#994) üzenetére


Coolmat
őstag

Az Intel vezérlőre kösd majd. Asmediával sincs baj, csak lassabb a lineáris írás/olvasás rajta.

(#997) mcmike válasza Coolmat (#996) üzenetére


mcmike
őstag

Köszi,

Vettem egy nagy levegőt, és elolvastam az egész topic-ot majdnem az elejétől egészen idáig (természetesen csak a részemre releváns infókra koncentrálva). ;)

Amire még idáig nem kaptam választ, az hogy milyen sorrendben érdemes egy új Win 7 (x64 Ultimate) installnál a drivereket feltenni. Konfig adataimnál, kivéve alaplap + CPU (ez lesz:ASRock Z77 Extreme 4 + i7-2600K). Az OS a Samsung 830 128 GB SSD-re menne AHCI módban természetesen. Nem fogom használni ezeket (le is kellene majd tiltanom UEFI-ben az instal előtt): alaplapi hangkártya, Intel VGA, Virtu MVP.

Én erre gondoltam:
1. Intel INF
2. Intel Rapid Storage Technology (IRST)
3. ASMedia SATA3
4. LAN (Broadcom)
5. USB3 driverek: Intel, ASMedia
6. CIR Infrared (ha kell)
7. Discrete VGA drivere
8. stbstb...

Mire valók ezek: Intel rapid start, Intel smart connect? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#998) Coolmat válasza mcmike (#997) üzenetére


Coolmat
őstag

Ez a sorrend így rendben van szerintem. A Rapid start Intel smart connect stb. nyavajákat tiltsd le szintén az UEFI-ben (ha nagyon érdekel mit csinálnak ezek nézd meg az Asrock vagy az Intel oldalán a marketinganyagot róluk, kétlem hogy bármi hasznát vennéd ezeknek. Az IGP-t az IGPU multi monitornál lehet kikapcsolni (a Virtu drivert meg egyszerűen ne telepítsd fel). Szükséged lesz viszont az Intel Management Engine Driver telepítésére, ez tűnteti el az ismeretlen PCI vezérlőt az eszközkezelőből (ezt felteheted egyből az INF után). Az Intel oldalán van fent egyébként frissebb USB3, INF és IRST driver mint ami az Asrock oldalán található, ajánlom ezeket telepítsd (a kiírással ellentétben nem csak Intel gyártmányú alaplapokra lehet telepíteni). Friss ASMedia driverek itt találhatóak.

(#999) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Gépfejlesztés előtt állok kb egy hónap múlva és azt szeretném megkérdezni, hogy ezeken a lapokon látok 775-ös hűtő foglalatot is. A processzort használtan vennék esetleg OEM-be akkor jó lenne a gyári 775-ös hűtőm?

(#1000) Coolmat válasza gyenesmartin (#999) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Igen, van furat a 775-ös CPU coolereknek is, használhatod a régi gyári hűtődet, de ha újat kellene venend az sem nagy kiadás, 1000Ft-ért lehet itt aprón kapni gyári S1155-ös hűtőt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.