Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) gryphus


gryphus
csendes tag

Mostmár izgatot a dolog, szétszedtem a masinát, ventiket cserélgettem és kiderült, hogy a ventilátor a bűnös, valamiért nem hajlandó csak fullon menni, pedig pwm-es pwm csatlakozón.Talán megszakadt a negyedik szál? :U
Másik ventilátorral működik a SYSFAN1 fordulatszám vezérlés is.

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#1352) polgi803


polgi803
őstag

Na kérem...egy Asrock Z77 Extreme 4-el jelentkezem a táborba...Minden klafa vele...a venti vezérlés kicsit macerás volt,de az IGP pl problémamentesen üzemel...BIOS frissítés szintúgy...amit észrevettem és meglepő volt 2 dolog...amúgy nagyon tetszett és elismerésem a lap, vagy nem tudom mi fel,de az előző lapomnál nem volt így...1. a rendszer felállása gyorsabb volt sokkal mint az Asus P8P67-es lapomnál...nem tudom minek köszönhető,(nincs SSD-m) de elégedettséggel nyugtáztam...a a másik...mikor indítottam a gépet..mondom Win7 install, semmi kedvem hozzá...de ez van...és lám felállt az előző lappal felrakott rendszer...persze installálnom kellett az alaplapi cuccokat (én mindent felraktam amit csak akart a CD) ,de meglepődtem,hogy nem kellett újra raknom megint a win7-et...szóval eddig IGENCSAK MEGLEPETT EZ AZ ASROCK lap...szó ami szó igencsak félve mertem belevágni,de ezen igencsak megdöbbentem...szóval én ajánlom,pedig én igencsak kritikus vagyok egy betonstabil lap után... :Y :C

Ja és külön köszönet Coolmat kollégának a szájba rágós instrukciókért BIOS Update, meg ventivezérlés, és BIOS beállításért... :R

[ Szerkesztve ]

(#1353) Kiki18


Kiki18
őstag

B75 Pro3-M alaplappal egy esetleges biosfrissítéssel lehet,hogy vezérelni tudom majd a ventiket? Nálam jelenleg sajnos nem működik...

jelenleg 1.20-as bios van rajta. :R

[ Szerkesztve ]

(#1354) bluobluo75 válasza polgi803 (#1352) üzenetére


bluobluo75
őstag

Na ennek örülök ha végül jó lett! :C Köszi, hogy megírtad! :R
Használd egészséggel!
Én még a cpu hűtőn agyalok melyik legyen, mert még nem dőlt el :U
vagy a Thermalright HR-02, vagy az Alpenföhn Brocken
Ha még vannak észrevételeid a lappal kapcsolatban akkor írd meg, szivesen várom!! :K
Érdekel minden újítás!

(#1355) Kiki18 válasza Kiki18 (#1353) üzenetére


Kiki18
őstag

.140 raktam fel,semmi új...minden maradt a régi. De legalább friss. :K

(#1356) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Z77 Extreme4 lapom van és szeretném a BIOS-t frissíteni, mert még a gyári 1.2 van rajta, mondjuk minden jól műtődik.
Cseréljem le vagy hagyjam ha jó?
Ha cseréljem akkor melyik módon?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1357) Mans20 válasza polgi803 (#1352) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam is gyorsan indul a Z75,a ventit meg be kell állítani amennyire akarod hogy forogjon,1 től 10 ig lehet,nálam 4-re van rakva így 900-on forog az 1200-as venti,a wint meg jobb ha felrakod újra.

(#1358) Jack@l válasza Pubszon (#1356) üzenetére


Jack@l
veterán

Cseréld, az nagyon erégi. Pendriveról nem lesz semmi gáz.
UI: a 2.10 most jött ki, én még várok vele 1-2 hetet, nehogy leszedjék valami miatt (de már van win8 uefi támogatás is benne)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1359) Pubszon válasza Jack@l (#1358) üzenetére


Pubszon
veterán

Melyik verzióval kell UEFI-ből flashelni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1360) Mans20 válasza Pubszon (#1359) üzenetére


Mans20
addikt

Azt töltöd le amihez az instant flash van írva,a fájlt meg rárakod a pendrivera.

(#1361) haxiboy válasza gryphus (#1348) üzenetére


haxiboy
veterán

Köszönöm a válaszokat. Meg is rendeltem a lapot Lec kollégánál. Elvileg jövő hét csütörtökön ér ide. Sajnos proci még nem lesz bele mert nincs rá keret. De hát inkább várok 1-2 hónapot, addigra az árak is talán normálisabbak lesznek. Sajnos amilyen szerencsétlen vagyok kifogok valami hibás alkatrészt. Előző gépvásárlás = mindent boltban vettem meg VGA meghalt a második bekapcsolásnál, és képesek voltak 5k-t lehúzni rólam a mocskok egy ugyan olyan VGA-ér mert állitólag nálam ment tönkre (memória hibás volt, 5 gépből 4ben el sem indult 1 ben meg szemetelt). Bizom benne hogy most nem lesz ilyen :) Ventillátor vezérlés nálam nem sokat lesz, egy kompakt vizhűtés lesz rá (Corsair H80 vagy valami hasonló). Egy előlapi ventiszabályzót pedig mindenképpen beszerzek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#1362) Jack@l válasza haxiboy (#1361) üzenetére


Jack@l
veterán

De akkor meg minek vettél lapot?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1363) polgi803 válasza Mans20 (#1357) üzenetére


polgi803
őstag

Nálam 1-255 ig mehet a venti vezérlés...akkor mennyi legyen? :U

(#1364) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Egy ilyen alaplapba milyen PCI kártyát javasoltok?
Azért kérdezem, mert itt van két pci kártya ([link], [link]), de midnegyiknek más a foglalata.
Köszi

(#1365) Coolmat válasza margithid (#1364) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Miért akarsz még 1 hálókártyát ebbe a lapba, mikor már integrálva van 1 gigabites (ha szervergépet építessz akkor tárgytalan eme kérdésem)? Egyébként mindkettő belemegy a lapba, a hosszabb foglalat a régi PCI (ebből kettő foglalat van a lapon), a rövidebb az újabb PCI-Express szabvány (ebből 1 rövid és egy hosszab X16-os foglalat X4-es módban van a lapon amibe tehetsz bővítőkártyát), ezért is utóbbit részesíteném előnyben, már csak azért is, mert a PCI-os kártya csak 100-as ethernetet tud, a PCI-E-s pedig gigabitest (1000 Mbit/s).

[ Szerkesztve ]

(#1366) margithid válasza Coolmat (#1365) üzenetére


margithid
veterán

Nonstop hazsnálatra kellene a gép, két adsl nethez, max 15 megás lenne a net.
A léyneg, hogy midnegyik jó!
Köszönöm!

(#1367) Jack@l válasza margithid (#1364) üzenetére


Jack@l
veterán

A pci expresset vedd, mert a sima pci már szinte teljesen eltűnik az új lapkról...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1368) margithid válasza Jack@l (#1367) üzenetére


margithid
veterán

Rendben, köszi.

(#1369) Coolmat válasza margithid (#1366) üzenetére


Coolmat
őstag

Azt ugye tudod hogy sima mezei Windowsal nem fog menni egyszerre a két ADSL egy gépen? Ahhoz már valami "komolyabb" OS kell ami normálisan tudja kezelni a két hálózatot, de erről inkább érdeklődj a hálózatok mélyvíz topikban.

(#1370) margithid válasza Coolmat (#1369) üzenetére


margithid
veterán

Virtuális gépeket futattok majd, azokhoz kell a több hálózat.

(#1371) Mans20 válasza polgi803 (#1363) üzenetére


Mans20
addikt

Nem tudom mért van máshogy,állítsd be olyanra amilyenre akarod hogy forogjon alapon.

(#1372) windlord


windlord
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne felétek egy Asrock z77 pro4-m lappal kapcsolatban.
Egy z68 pro3 gen3 -ról tervezek váltani, mert a pro3 gen3 nem akart üzemelni pár videokártyával amelyet beletettem... állítólag ez ennek a chipset -nek a hibája.

Szóval!
Tudtok Ti ilyen hibáról ennél a lapnál?
Vagy van valamilyen nyügje\baja amely negatív tapasztalat lehet?

Szorzózáras cpu alá (i5-2400) szeretném ,melynél ki tudnám használni a 4+1 szorzós tuningot.
Vga egy hd 7770 lenne benne hajtva és 8GB 1600MHz ram.

Jó választás lehet nekem?
Nem szeretnék mégegyszer befürödni a lappal...

(#1373) kisboxi18


kisboxi18
csendes tag

Sziasztok! ASRock Z68/Z75 alaplapot keresek,használtam vagy akár olcsón ujjonan! Mi a véleményetek erről az alaplapról!Köszönöm a segítségeteket!!

(#1374) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok!

Egy Z77 Ext4 (legújabb UEFI) tulaj lettem én is 3570K-val, tuning kérdésem lenne.

A cél mondjuk 4.5 GHz 24/7-re és olyan tuning lenne jó nekem, hogy minden Intel energiatakarékos feature enabled legyen (EIST, C1-C6 states, ezek most mind be is vannak kapcsolva) , de turbo nem kell értelemszerűen, és mindez persze a lehető legalacsonyabb feszekkel.

Most, amióta megvan (2 napja), alapon használom a CPU-t (3.4+turbo on), emiatt minden fesz AUTO-n is van, rendezze le a lap magától. A RAM fesz is AUTO-n van, de XMP profilból kiolvassa a kellő 1.5V-ot is az időzítések mellett (amúgy 2x4 GB 1600 CL9 Corsair Vengeance low profile black), úgyhogy ez nagyon szimpatikus.

Node, visszatérve a tuningra: alapon idle-ben kb. 0.86 a VID (minimális szorzó mellett, ami asszem 14) , full load 4 szálon 3.4-en ~1.06V a VID, load 1-2 szálon turbo ONnal 0.9V-ra lövi be a VID-et a lap.

Kipróbáltam egy gyors, de még optimalizálatlan tuningot, de az ASRock saját auto-tuning marhaságait természetesen mellőztem, tehát az OC tweaker menüpont legfelső 3 opciója disabled.

Na tehát, egy gyors 4.4GHz teszt, szorzó fel 44-re (all cores), minden fesz auto-n hagyva, kivéve PLL overvoltage, ezt disabled-re tettem, EIST, C1-C6 states, thermal throttling, stb. Intel energiamanagement feature-ok ON. Egyből beröccent, de ami feltűnt, hogy

- A TURBO menüpont továbbra is enabled-et mutat, ugyanakkor inaktív, tehát nem lehet rákattintani, de a turbo overvoltage menü viszont aktív maradt, de persze ezt is auto-n hagytam. Gondolom jelentősége nincs, a tippem az, hogy amint nem auto-n van a cpu szorzó (vagy legalábbis az alap szorzó felettit állít be az ember), a turbot egyből letiltja amúgy is lap. Így mivel nincs turbo, nem lesz turbo overvoltage sem, hiába hagyom auton.

- a CPU load line calibration (LLC) is auto-n volt, alap órajelen azonban 5ös szintre állt be, most a megemelt szorzó után az auto-val meghatározott érték átállt 1-es értékre, amit ha manual 5-re állítok vissza, akkor is 1-est jelez a BIOS (balra mellette kijelzi az aktuális értéket). Az Intel spec. micsoda? Az 5ös érték, vagy pedig az LLC full disabled-re rakása? Mert a level 1 sztem nem lenne jó hosszútávon a procinak (1-esen nagyobb fesztüskét kapna loadnál, ahogy a grafikon is mutatja UEFI-ben), szóval inkább nagyobbat vdroop-oljon a lap és maradjon 5ösön, ez lenne a cél. Vagy ha az Intel spec. LLC off, akkor lehet kiakpcsolom. Gondolom az LLC-re hatással van valamelyik más auto fesz beállítás, valahogy biztos el lehet érni, hogy 5ös maradjon, majd megnézem.

Node, 4.4 GHz-en, LLC (auto) level1-en és auto CPU feszen az idle VID-ek nem változtak, turbo valóban inaktív, mivel ha Prime95-tel 1 vagy 2 szálon terhelek, ugyanúgy csak 4.4GHzre ugrott fel az órajel, a load VID az 1.2V alatt volt kicsivel, tehát elvileg a lap nem feszeli szét a CPU-t így sem, szinte minden feszt auton hagyva.

Freezer 13PRO mellett full loadnál max. 68 fokra ment fel, egyik mag pedig 71 fokra az ~1.2V vcore mellett. Szerintem ez már így is elég jó, de javítani szeretnék rajta.

De a cél majd az lesz, hogy 4.5ön menjen olyan alacsony fesszel, amin csak lehet, ugyanakkor jó lenne nem tökölgetni a manuális cpu vcore állítgatásokkal...

Kérdés1: LLC OFF az Intel spec? LGA775-nél az volt. Gondolom mivel tuninglap, itt inkább alapból ON-on van, de a "leggyengébb" 5ös szinten. Emiatt hagytam most auto-n a gyors tuningpróbánál, de ugye felugrott 1-re. Ha kikapcsolom az LLC-t, akkor már lehet, hogy offset módban kell megnövelni a vcore-t a 4.5-höz, mivel load-nál a vdroop miatt le fog esni a cpu vcore, ugye?

Kérdés2: 1.2V körüli VID mellett van esélyem a 4.5GHz-re kikapcsolt LLC-vel? Jól gondolom, hogy 4.5höz 24/7-re inkább kicsit magasabb vcore fesz (offsettel vagy fixen, ez most mindegy) és LLC off, mint auto fesz és LLC level 1-en? Így igaz, hogy load esetén nagyobb lesz a vdroop, de sztem nem nagyon fog lemenni úgy sem 1.1V alá.

Kérdés3: A kisebb szorzók mellé (mikor idle-ben megy) az EIST intelligensen ki fogja osztani a kisebb VID-eket akkor is, ha a vcore fesz offset-re vagy fix-re van állítva? Mert ugye az EIST feature az kell nekem.

Kérdés4: a vcore offset a cpu gyári VID-jéhez képesti eltérés, ugye?

Mire figyeljek, mit finomhangoljak még?

Egy "gondom" van a lappal: néha egy UEFI mentés és kilépés után a CHA_FAN1 beállításait Full ON-ra teszi az általam manuálisan beállított "automatic / level 5" érték helyett, tehát "elfelejti" a beállításomat.

(#1375) c41r0^ válasza c41r0^ (#1374) üzenetére


c41r0^
őstag

Egy "gondom" van a lappal: néha egy UEFI mentés és kilépés után a CHA_FAN1* beállításait Full ON-ra teszi az általam manuálisan beállított "automatic / level 5" érték helyett, tehát "elfelejti" a beállításomat.

*a CPU_FAN 1&2 csatlakozónál felejti el, nem a CHA_FAN1-ét, bár a Freezer 13PRO-nál nem is hallani, ha fullon megy

(#1376) Jack@l válasza c41r0^ (#1375) üzenetére


Jack@l
veterán

Lehet nem elfelejti, hanem valami védelem húzáskor. Nálam még sose csinált ilyet.
Mindenesetre újabb biossal(most jött ki úgyis a 2.2, van benne egy csomó új állítás), meg cmos resettel hátha megjavul.
UI: level2 / 50 fokkal használom, úgy csendes a 12 centis venti.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1377) syl5 válasza Jack@l (#1376) üzenetére


syl5
őstag

Milyen új dolgok vannak benne? Érdemes feltenni?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1378) Mans20


Mans20
addikt

Z75 höz is kijött a 1.50,fel is rakom.

(#1379) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy adott a profilomban lévő konfig, ami bekapcsoláskor a következő dolgot produkálja: power gomb megnyomva, cpu hűtő áll, majd egy kis fordulat, megint áll, majd megint kis fordulat, és utána felpörög mint vmi helikopter aztán vissza a szabályzott értéke, az elején miért nem akar "normálisan" felpörögni? Mitől lehet? Meg tudom valahogy szüntetni?

Köszi a válaszokat előre is. :R

(#1380) fanti válasza Coolmat (#1369) üzenetére


fanti
addikt

Szia Coolmat!

Föltetted az 1.4-es BIOS-t a lapodra?
Ha igen, vélemény, tapasztalat?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1381) Coolmat válasza fanti (#1380) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Még nem próbáltam ki, majd ma este felteszem és megnézem, de nem sok újdonság van benne a changelog szerint (Win8-at meg nem tervezek majd használni).

(#1382) jilian


jilian
addikt

Melyik az a Bios beàllìtàs, amelyik azèrt felelős,
hogy kikapcsolt gèpnèl is, lehessen tölteni az USB -ről pl.:telefont?

(#1383) Coolmat


Coolmat
őstag

fanti: Feldobtam az új BIOS-t, tényleg nincs benne semmi újdonság, ami szembetűnő, hogy lecserélték a BIOS post képernyőt egy szolidabb Asrock logóra, és megjelent egy új menüpont, ahol az internet flasht lehet kicsit részletesebben beállítani (network connectionnél pl. DHCP vagy Static IP, ill. a letöltés régiója). Más változást nem nagyon vettem észre, a régi beállításaim (pl. ventisebesség) is úgy működnek mint az előző verzióval.

jilian: Direkt megnéztem most és nem találtam ilyen beállítást a BIOS-ban, viszont enélkül is tölti a telefonom USB-ről kikapcsolt állapotban, a memóriakártya olvasómat sem kapcsolja le, viszont a külső HDD-met okosan leállítja. Esetleg nézd meg ezt az AppCharger programot, elvileg kikapcsolt állapotban is gyorsítja a kütyük USB töltését, ami nem tudom hogy lehetséges, ha ez egy Windows program...

(#1384) Pubszon


Pubszon
veterán

Z77 Extreme4-re felraktam a legújabb BIOS-t, a 2.20-ast és észrevettem, hogy 0.04V-al többet ad a procinak.
1.20-as volt fent, a gondom az volt vele, hogy ha a CHA_FAN1-be dugtam egy 3Pin-es ventilátort, nem vezérelte akár hogy is állítottam, csak fullon járatta.
Ez másnál is jelentkezik?
Az új BIOS-al még nem próbáltam. :B

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1385) jilian válasza Coolmat (#1383) üzenetére


jilian
addikt

Èpp ezt szeretnèm elkerülni, mert nekem meg vilàgìt az egerem/billentyűzetem.... :/

(#1386) Jack@l válasza Pubszon (#1384) üzenetére


Jack@l
veterán

A 3 pinesbe dugd...
@Jilian, az már ébek óta úgy van, standby 5v mindig megy a tápn, kapcsold le a kapcsolóját és nem fog, ha zavar.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1387) c41r0^ válasza Pubszon (#1384) üzenetére


c41r0^
őstag

a feszemelkedés az LLC level miatt lehet, nekem tuningkor automatán állítja magának level 1-re, akármire is állítanám manual módban, ill. auto esetén is level 1-re áll, míg az 1.2 default UEFI-ben viszont volt hatása az LLC level állítgatásának... nézd meg te is, biztos így van most már nálad is

az Ivy topicban azt írtad, hogy neked állítható az LLC, ennek oka az 1.2-es UEFI volt, de mivel én a gépösszerakás után egyből azzal kezdtem, hogy feltettem a 2.1-es UEFI-t, és ott már ez a "forced" LLC level 1-re állás jelenség szintén megvolt, ezért nem értettem, hogy nálad meg miért megy, de akkor az UEFI verzió az oka

lehet azért áll át level 1-re, hogy "hülyebiztos" legyen a tuning, mert végülis mindent auton hagyva, csak a CPU szorzót felnyomva 44-re nekem stabil is volt egyből, LLC level 5ön meg biztos kellett volna még + vcore offsetet állítani még a 4.4-hez is, tehát szerintem ezt a nem túl hozzáértők számára tehették bele (vagy ha nem, akkor bug)

(#1388) jilian válasza Jack@l (#1386) üzenetére


jilian
addikt

Èrdekes, csak az ITX konfigomon vilàgìt, a
màsikon nem... :U

(#1389) Pubszon válasza c41r0^ (#1387) üzenetére


Pubszon
veterán

Hol lehet megnézni a valós LLC szintet?

Jelenleg 3-ason van, de megnézem, hogy változik e a load fesz ha átállítom.
Egyébként ha level 1-re állítom akkor is több feszt ad a procinak mint az 1.20-as bios-al level 1-en.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1390) c41r0^ válasza Pubszon (#1389) üzenetére


c41r0^
őstag

az éles LLC szintet (mint minden éles és aktuális értéket) kiírja a funkció felirat és az állíthatóság között

(#1391) fanti válasza Coolmat (#1383) üzenetére


fanti
addikt

Köszi az információt!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1392) Pubszon válasza c41r0^ (#1390) üzenetére


Pubszon
veterán

Majd ha írtál a supportnak az LLC ügyben, írd már be ide, hogy mit válaszoltak. (Ha fognak)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1393) Hunyus válasza Pubszon (#1392) üzenetére


Hunyus
senior tag

Szia.

Nekem is ugyan olyan lapom van,mint neked(Z77 Extreme4)jelenleg 1.20 bios van rajt.Hogyan tudom le frissíteni,kell hozzá valami progi stb?Bocsi h láma vagyok,de soha nem frissítettem még biost.Viszont olvastam h van már 2.20 verzió is,gondolom akkor érdemes lenne feltennem.Illetve mit érdemes a biosba állítani,mire érdemes oda figyelni(gondolok ez alatt bármire).Mert igazából,semmit nem állítottam a biosba,azon kívűl h cd-ről bootoljon(mikor telepítettem) :D

(#1394) Pubszon válasza Hunyus (#1393) üzenetére


Pubszon
veterán

Hali.
Letöltöd ezt a ZIP filet, ebben van a 2.20-as BIOS.
Majd az ebben lévőt felrakod egy FAT32 fájlrendszerű pendrivera.
Belépsz a UEFI-be, vissza állítod gyári beállításra (Load UEFI default), majd meg keresed az Instant Flash menüt (de ne az Internet Flash, bár lehet azzal egyszerübb lenne de én nem úgy csináltam) és megnyitod, majd kiválasztod a pendriveon lévő filet amit felraktál rá.
Lassan végig fog menni egy csík, azt megvárod, majd magától újraindul a gép de ne nyúlj semmihez, a végén kiírja, hogy készen van.

De ha minden rendbe van vele, akkor felesleges frissítened, nekem is kár volt.
A boot sorrendbe meg nekem mindig az SSD az első, ha meg telepítek akkor az F11-es quick boot-ot használom.

Ha pedig nem tuningolsz, elcserélhetnénk a CPU hűtőnket. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1395) Hunyus válasza Pubszon (#1394) üzenetére


Hunyus
senior tag

Köszi szépen a választ :R

ŐŐ nem cserélnék :DDD ,viszont annyira nem vagyok elájulva tőle,70-75fokon van a cpu 100%terhelés mellett,4.700mhz-nél,persze a fesz elvileg magas volt,azt már írtátok korábban,mondjuk nem tudom mennyire jó érték ez a hőfok,kinek mennyire melegszik más cpu hűtő mellett

(#1396) c41r0^


c41r0^
őstag

Egy kis információ, magamnak is összeírtam, hogy később is meglegyen és veletek is megosztom:

i5 3570K @ 4.5 GHz stabil OC, ASRock Z77 Extreme4 UEFI v2.2-vel

OC Tweaker beállítások az UEFI-ben

Advanced Turbo 30 - disabled
Load Optimized CPU OC Settings - disabled
Load Optimized GPU OC Settings - disabled

CPU Configuration
CPU ratio - all core
All core - 45
BCLK - 100.0
Spread Spectrum - auto
Intel Speedstep Technology - enabled
Intel Turbo Boost Technology - enabled (módosíthatatlan, UEFI által lockolt, ha a CPU ratio nem AUTO, hanem fölötte van)
Additional Turbo Voltage - +0.004V vagy auto (mindegy, nincs szerepe, mivel a Turbo eleve nem működik ha a CPU ratio nem AUTO)
Internal PLL Overvoltage - disabled
Long / Short Duration... beállítások - auto
.. Plane Current Limit beállítások - auto
GT Overclocking Support - disabled (mivel az IGP-t eleve nem használom)

DRAM Timing options
nálam XMP profilból betöltve: 1600 MHZ CL9-9-9-24-2T@1.5V
DRAM Reference clock - auto
DRAM Frequency - DDR3-1600
DRAM Configuration almenüben minden auto-n

Voltage Configuration
Power Saving Mode - disabled
CPU Voltage - Offset Mode
Offset Voltage - +0.005V
CPU Load-Line Calibration - mindegy, mert sajnos mindig lockolva Level 1-en - UEFI bug, vagy feature v2.1 és v2.2 esetén
IGPU voltage - auto
IGPU Load-Line Calibration - auto
DRAM Voltage - auto - XMP profilból betölti az 1.5V-ot (1.5 V)
VTT Voltage - auto (1.076V)
PCH Voltage - auto (1.059V)
CPU PLL Voltage - auto (1.832V)
VCCSA Voltage - auto (0.925V)

Advanced / CPU Configuration (minden energiagazdálkodási feature enabled)
Active Processor Cores - all
Enhanced Halt State (C1E) - enabled
CPU C3 State Support - enabled
CPU C6 State Support - enabled
Package C State Support - auto
CPU Thermal Throttling - enabled
Intel Virtualization Technology - enabled
No-Execute Memory Protection - enabled
Prefetcher beállítások - enabled

VCore feszültségek alakulása (szoftveres mérés CPU-z által)
4.5 GHz, Vcore offset +0.005V, LLC level 1
idle állapot 4 mag 1600 MHz - 0.856V-0.864V-0.848V
load állapot 4 mag 4500 Mhz - 1.208V-1.200V-1.216V
load állapot 1 mag 4500 Mhz - 1.12V-1.16V

Képek a stabil 4.5 GHz-ről load (terhelt), illetve idle (üresjárat) állapotban:


LOAD állapot, Intel LinX és Prime95 Small FFTs mind a négy magon 1. kép
(katt rá a nagyobb képhez)


LOAD állapot, Intel LinX és Prime95 Small FFTs mind a négy magon 2. kép
(katt rá a nagyobb képhez)


IDLE állapot a LOAD állapotok után, az EIST leveszi a szorzót 16-ra és a vcore feszültséget kb. 0.86V-ra
(katt rá a nagyobb képhez)

(#1397) Hunyus válasza c41r0^ (#1396) üzenetére


Hunyus
senior tag

Szép írás,kedvet kaptam hozzá,ezek alapján én is beállítom.Amúgy nagyon hasonló a konfigod(lap.cpu.ram.ház.monitor)

[ Szerkesztve ]

(#1398) c41r0^ válasza Hunyus (#1397) üzenetére


c41r0^
őstag

ezek voltak a legjobb ár/érték arányú alkatrészek, kb. ennyi a történet :)

a vcore offset mértéke eltérhet nálad, de minden másban szerintem neked is jó iránymutató lesz ez

(#1399) c41r0^ válasza c41r0^ (#1396) üzenetére


c41r0^
őstag

(#1400) c41r0^


c41r0^
őstag

na ASRock Support küldött egy új UEFI-t, "BIOS L2.21" néven, elvileg ebben benne van az LLC level 1 lock javítása.

Majd felteszem, de most nincs kedvem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.