Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) szeva000


szeva000
addikt

Nah,újabb csoda jött,hogy rohadna meg most már az egész.Erre van is nekem időm :W
Feltelepítettem a 2 általam használt szoftvert....Az egyik a Zelio Soft a másik a MiniPro programmer....
A Mini pronál usb driver installálásnál ez jön elő:

A Zelio Softnál az eddig működő usb driverre meg azt mondja a win 8,hogy nem található :W Az eszközkezelőben ott vigyorog,hogy ismeretlen usb-s valami....Drivert meg nem látja.
Eddig ugyanezen a win 8-on működtek!Most annyi lett,hogy csináltam egy új telepítést,ha már lett új lap és proci...Mitől lehet ez?
Minek vettem egy új lomot?Ez a legnagyobb gond :W

[ Szerkesztve ]

(#3002) BullKoxa válasza szeva000 (#3001) üzenetére


BullKoxa
őstag

ahogy én olvasom sok gond van még a win8-al driverek terén.A 7-s már nem is jó?Sokan erőltetik ezt a win8-t ,de még elég gyerekcipőben jár.

[ Szerkesztve ]

(#3003) szeva000 válasza BullKoxa (#3002) üzenetére


szeva000
addikt

De eddig hogyan volt jó,hogy kapná be billgécc :W
Most itt szopok és kitörölhetem az egésszel :W

(#3004) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok . Lenne egy kis problémám egy Z77 OC formula lappal . Jelenleg csak egy i5 2500 van benne , nem k-s . Amikor telepíteni akarom a win-t nem indul a lemezről a boot . Egyszer sikerült , de az alaplapi cuccok telepítésekor kifagyott . Azóta ha indítani akarom egy corsair ssd-ről a win logo-nál kifagy , illetve ha megpróbálom újra telepíteni nem sikerül , mert a lemezről nem indul a boot

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3005) Gabás válasza szeva000 (#2998) üzenetére


Gabás
addikt

Az Ultra Fast csak az UEFI GOP funkciót támogató videokártyákkal működik, ahogy ez le van írva ott, ahol a biosodat letöltötted. Egyelőre ilyenek csak az Intel integrált VGA-i.
Ne szitkozódj, ezzel nem érsz semmit, és kvára zavaró.

(#3006) szeva000 válasza Gabás (#3005) üzenetére


szeva000
addikt

nem töltöttem én le sehonnan a biost,sőt a win8 alatt ment is az eeprom író és a plc szoftver a másik lapom alatt....Elég baj az,hogy egy épkézláb wint és egy normális lapot nem lehet gyártani...De szidom,mint az állat,mert 1napja szopok és ezt nekem a kutya nem fogja kifizetni.Normális esetben ez max.1óra lenne :W

[ Szerkesztve ]

(#3007) milszab


milszab
senior tag

Új Bios-okkal már próbálkoztok? Nekem 1.5-ös van rajta, de már van belőle 2.0 is!

(#3008) Gabás válasza szeva000 (#3006) üzenetére


Gabás
addikt

Nem arról beszéltem.

(#3009) gyuribácsi88

Sziasztok, nem tudom hol kéne megkérdeznem pontosan (melyik topicban) ezért megkérdezem itt.

Kedden rakok össze egy pc-t (életemben először) :) nem is az összeszereléssel kapcsolatban van kérdésem, hanem bios beállításokkal.

A gép összerakása után első indításnál a bios beáll valami standard beállításra? Vagy elsőre mindent be kell állítani? Találok ehhez valami leírást vagy videót valahol?

Válaszotokat előre is köszönöm !!!

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#3010) Drizzt01


Drizzt01
őstag

erre esetleg valaki ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3011) ZozzHUN válasza gyuribácsi88 (#3009) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Beáll alapra. Utána rakd fel legújabb bios-t.

(#3012) MSoltRC


MSoltRC
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap lecseréltem az Abit ip35V alaplapomat egy ASRock b75m alaplapra.
Azt tapasztaltam, hogy a hálózati sebesség letöltésnél 8Mb-nél megáll. Ugyanaz a hálózat, másig gépnél rendesen hozza a 17-18Mb-es sebességet.
Lehetséges, hogy hibás az alaplapi hálókártya? Vagy valamilyen beállítást kellene megváltoztatnom?
A gépen a Windows 7 64bit van telepítve, a másik gép, amiről próbáltam szintén 64bit Windows7, valamint egy 32bit-es Windows 7-es gépen is jó a sebesség.
Ugyanazt a kábelt dugtam be a tesztgépekbe, tehát nem kábelhiba, valamint az alaplap és oprendszer csere előtt jó volt a sebesség.
Köszönöm a tippeket, ha valakinek van jó ötlete.
Üdv,
Péter

(#3013) bluekoli


bluekoli
tag

Üdv,

jövő hét csütörtökön érkezik meg az új gépem, egy ASRock B75M-GL lap I3-3220 procival és GTX650ti videókártyával. A kérdesem, hogy miután feltelepítettem az OS-t (Win7 64), milyen drivereket kell majd felrakjak? Az alaplap honlapján van sok olyan, amiről nem igazán tudom, hogy micsoda:

1. Realtek high definition audio - az integrált hangkártyához, gondolom kell
2. CIR receiver - mi ez? kell ez nekem?
3. INF illesztőprogram verzió:9.3.0.1019 - mi ez? kell ez nekem?
4. Intel Management Engine - nem tudom mi ez, de az engine miatt úgy érzem ez kell :)
5. Intel Rapid Start illesztőprogram - erről már olvastam itt a fórumban, hogy nem kell
6. Intel Smart Connect illesztőprogram - gondolom kell
7. Realtek Lan illesztőprogram - integrált hálókártyához
8. AppCharger - gondolom nem egy musthave :)
9. SATA RAID illesztőprogram - nem fogok RAID-et használni, gondolom nem kell
10. Intel Rapid Storage Technology - ???
11. Intel USB 3.0 illesztőprogram - gondolom kell
12. VGA illesztőprogram - mivel dedikált VGA-m lesz gondolom nem kell

A processzorhoz kell külön driver-t majd felrakni?

(#3014) Kernel válasza bluekoli (#3013) üzenetére


Kernel
nagyúr

2. Consumer Infrared Module
3. Kell.
4. IME: számítógép távoli menedzselése hálózatról, bekapcsolás stb. nem kell. Viszont a telepítése nélkül lesz egy sárga felkiáltójel az Eszközkezelőben.
5. Én nem használom.
6. Intel Smart Connect Felejthető.

8. USB akkutöltés készenléti állapotban is.

10. IRST: HDD gyorsítása egy SSD részének vagy egészének gyorsítótárként történő felhasználásával, kötelezően RAID konfigurációban. Mára túlhaladott, mert aki SSD-t vásárol, inkább arra telepíti az egész Windowst. Szerintem inkább az SSD kezdeti korszakában lehetett ez még érdekes.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3015) Coolmat válasza Kernel (#3014) üzenetére


Coolmat
őstag

A 10-es pontban kijavítanálak: amiről írtál az az Intel Smart Response. Az IRST az Intel SATA vezérlőjének AHCI (vagy adott esetben RAID) drivere. SSD-t használva érdemes lehet felrakni, mert benchmarkokban és néha érzetre is egy kicsivel gyorsabb mint a gyári Microsoft AHCI driver.

Amivel még kiegészíteném:
1, 7: Igen kell, de érdemesebb beszerezni a friss drivereket a Realtek oldaláról.
5, 6, 12: Ha BIOS-ban letiltod ezeket (az integrált grafikus kártyát az IGPU multi monitornál lehet) akkor nem kell hozzájuk driver.
Intel illesztőprogramok: frissebb drivereket találhatsz az Intel oldalán (értelemszerűen csak a lapodnak megfelelők kellenek úgymint chipset driver, USB3 stb.).

(#3016) Kernel válasza Coolmat (#3015) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet, ott mostam össze valamit, amikor az ISR-ről olvastam a cikket:

How to Set Up Intel Smart Response SSD Caching Technology

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3017) Jack@l válasza gyuribácsi88 (#3009) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha nem nyúlsz hozzá akkor is elindul és megy rendesen. Ramokat esetleg átállíthatod xmp-re és az ő sebességére, mást nagyon nem is kell ezen felül. (mivel nem sokmndent írtál le a gépről/kívánságokról)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#3018) gyuribácsi88 válasza Jack@l (#3017) üzenetére

Szia, köszi a választ :R

A gép egy:

Asrock b75pro-3 + i5 (3570) + asus 7870 + 2x4 gb ram (low profile) + 1db ssd + 4db hdd.

Ehhez kéne valami jó beállítás, ha esetleg az alap (standard) nem a legjobb.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#3019) Drizzt01


Drizzt01
őstag

talán ma erre valaki ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#3020) Jack@l válasza gyuribácsi88 (#3018) üzenetére


Jack@l
veterán

Igpu multi monitort még tedd disabled-re és kész is minden.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#3021) gyuribácsi88 válasza Jack@l (#3020) üzenetére

:R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#3022) andrasko válasza szeva000 (#3000) üzenetére


andrasko
senior tag

bios-ban igpu + win-re telepítve a driver...
úgy nálam ment a "ultra fast" boot, egyébként csak "fast".

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#3023) szeva000 válasza andrasko (#3022) üzenetére


szeva000
addikt

Már marad a fast beállítás,mert benne van a hd7770.

(#3024) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok.
Osszeraktam az új gépet.
3570k és extreme4 de be se kapcsol. Se fény se hang. Mit baszhattam el?

(#3025) Gabás válasza Looserke (#3024) üzenetére


Gabás
addikt

táp, alaplap, kettő közti kapcsolat

[ Szerkesztve ]

(#3026) Looserke válasza Gabás (#3025) üzenetére


Looserke
őstag

Próbáltam a régi gépem beindult az új táppal.

(#3027) szeva000 válasza Looserke (#3024) üzenetére


szeva000
addikt

Az alaplap lehet rossz...de így látatlanban megmondani.......

(#3028) andrasko válasza szeva000 (#3023) üzenetére


andrasko
senior tag

nekem is... (Sapphire 7770 OC) :K

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#3029) szeva000 válasza andrasko (#3028) üzenetére


szeva000
addikt

az a baj,nekem elég lenne az igp,de mikor behalt a másik lap,még előtte nem sokkal a vga:D...akkor gyorsan vettem egy ASUS HD7770-DC-1GD5-V2-t...Most már elmondhatom,hogy használtam 1 napot:D
De el is adnám a p*csába,mert én nem játszom.

(#3030) [CS]Blade2 válasza Looserke (#3024) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Esetleg a bekapcsológomb van rosszul bekötve, vagy hibás.

[ Szerkesztve ]

(#3031) Looserke válasza [CS]Blade2 (#3030) üzenetére


Looserke
őstag

Alaplapi bekapcs gombbal se ment

(#3032) Gabás válasza Looserke (#3031) üzenetére


Gabás
addikt

Nem zártad valahol rövidre (pl hátlap?) Ha nem, vissza gariba…

(#3033) Looserke válasza Gabás (#3032) üzenetére


Looserke
őstag

coolermaster 212 evo hátlapja lehet leér a ház aljára, holnap megnézem úgy hogy kiszedem a lapot,
de szerintem rövidrezárásnál is legalább egy csippanást hallanom kellett volna vagy legalább a ventik megmoccantak volna

(#3034) Savanya válasza Looserke (#3033) üzenetére


Savanya
addikt

Táp rövidzárlat védelme miatt csak éppen negyedet fordulnak a ventik ,de nem fog csipogni .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#3035) Looserke válasza Savanya (#3034) üzenetére


Looserke
őstag

Kivettem a lapot és beindult lol.
Most meg nem találom a hűtő pasztát sehol basszameg így nem tudom visszarakni a hűtőt ááááá... :W

(#3036) Raidon


Raidon
őstag

Intel VGA-t miert nem engedheti telepiteni?
Azt irja hogy nem felel meg az alapveto rendszerkovetelmenyeknek....
Windows 8

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#3037) Anfänger válasza Raidon (#3036) üzenetére


Anfänger
őstag

Lehet,hogy a biosban elözöleg letiltottad,nálam is volt ilyen.Engedélyezd a biosban aztán próbáld újra.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#3038) andrasko válasza Looserke (#3035) üzenetére


andrasko
senior tag

Én is találkoztam hasonló gonddal... Nálam az alábbi volt a probléma:
A pc-házamban 2 megoldással rögzült, csavarral az alaplap:
1) a ház anyagából kialakított kiemelkedő dombocskára, csavarhelyre.
2) a hagyományos kis, réz alaplapi rögzítő csavarokkal.

A problémát az 1) pontban leírt csavarhely okozta. Valamivel nagyobb volt az átmérője, mint a pici alaplapi rögzítőcsavar. Megoldásként műanyag szigetelő alátétet alkalmaztam... igaz akkor már minden csavar alá tettem belőle! :K
Így az alaplap a ház-testel csak a csavarokon keresztül érintkezik, nem pedig a csavarhelyek teljes felfekvésénél. :B
Azóta elmúlt a probléma! :C

... egy próbát megér! ... szerintem! ;)

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#3039) Looserke válasza andrasko (#3038) üzenetére


Looserke
őstag

nekem a házba becsavarható kis réz bizbaszokba megy bele a csavar, de szerintem olyan kicsik, hogy a 212 evo hátlapja hozzáért a ház falához, szerencsére meglett a hűtőzsír és felraktam a hűtőt így a kivett lapon, rákötve a monitort és az egeret már be tudtam lépni az UEFIbe úgy látszik megy minden...

délután majd beszerelem a lapot a házba csak teszek a hűtő hátlap és a ház fala közé valami papírt vagy ilyesmit hogy ne érintkezzenek

(#3040) andrasko válasza Looserke (#3039) üzenetére


andrasko
senior tag

referálj majd... :K

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#3041) Looserke válasza andrasko (#3040) üzenetére


Looserke
őstag

mindenképpen... :K

...de most még melóznom kell és ahhoz kell a régi gép :O

(#3042) Looserke


Looserke
őstag

:DD UEFI frissítve és beállítva, most megy fel a Windows 8.

(#3043) kickboxko


kickboxko
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy volt e már valakinek hibás Asrock B75 pro3 ATX laplapja amit garizni kellett vagy hasonló?

A kérdés oka az hogy kaptam egy bontatlan darabot viszont garim sajnos nincs rá és most nem tudom hogy használjam e, vagy "olcsón" adjam el gari nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Life is simple"

(#3044) Hego


Hego
tag

Az Asrock B75 PRO3 alaplapom melyik sata 3 portjára dugjam az ssd-t? Sata3_0 vs Sata3_A0 vs Sata3_a1

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#3045) Kernel válasza Hego (#3044) üzenetére


Kernel
nagyúr

A0 és A1 AsMedia port, másik az Intel vezérlő.

PDF doksiban és az alaplapon eredetileg található címkén is szerepel a megfejtés:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3046) Looserke


Looserke
őstag

Win8 fent, World of Tanks is fent és pörög ezerrel vajsimán... :DD

(#3047) Raidon válasza Kernel (#3045) üzenetére


Raidon
őstag

Az erdekelne engem hogy ha nem SSD-m van mondjuk Sata3 as vinyo
es ha az inteles sata portra dugom a vinyot akkor is erezheto gyorsulas?
Mivel sokszor van olyan ha masolok beakad a hang ha kozben megy a zene kicsit idegesito...

Koszi

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#3048) -KP-


-KP-
addikt

Asrock z77 pro3 alaplap működne egy fsp atx 400 pnf táppal? a tápom 24+4 tűs, de az alaplap meg 24+ 8 ??? :Y

(#3049) Raidon válasza -KP- (#3048) üzenetére


Raidon
őstag

Nekem is a 8 pinesnel csak a tapon levo 4 pines van bedugva nekem azt mondtak ha ezzel a konfiggal nem tuningolok akkor eleg hozza :)

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#3050) Gabás válasza Raidon (#3047) üzenetére


Gabás
addikt

érdemes csak az Intel-vezérlős portokat használni, ha van annyi szabad, de a Sata 2 és 3 közt valszeg nem lesz különbség HDD-vel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.