Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) xtevo válasza Mans20 (#99) üzenetére


xtevo
őstag

Minden frankón működik, nem szoktam ilyet mondani, de az alaplap kinézetre is szép! :D Működésre eddig minden pöpec, a natív inteles sata3 csati tényleg jobb, mint az asmediás. Megnéztem ssd-vel mindkét kimeneten, és jobb eredményt hozott. Szerelésre is minden könnyű talán az előlapi hangkimenet csatija nagyon a szélén van, azzal szívtam picit.

2x 12cm thermaltake venti van a gépben, 1 elöl és 1 hátul, hamarosan cserélem a kuckót, ezért nem foglalkoztam a beállításukkal.
Az alaplapi 7.1 audió csatlakozóiba kicsit erősebben kellett bedugnom a hangfalrendszer kábeleit, érezhetően pattant, de legalább brutál mód tartja.

A virtumvp pedig jó, én észrevettem kis pozitív változást. Aki nem gondolkozik tuningolásban, procihúzásban, azoknak tökéletes választás. (Ezért választottam én is a b75 ellenében.)

(#102) gg72 válasza Coolmat (#95) üzenetére


gg72
veterán

Ok, kösz. ;)
Hát nekem pedig egy elég méretes procihűtő menne rá, ez: [link]. Ennek a mérete 171x126x137mm. Így akkor inkább nézzek más lap után? :U

(#103) csucsbicep válasza Coolmat (#95) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Kár az E4-ért, azt már csinálhatták volna igazán full ATX-re, mint az E6-ot.

(#104) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Holnap tulaja leszek egy Asrock Z77 Pro 4-es lapnak. Azlenne a kérdésem ezzel kapcsolatban hogy egy 560ti kártya menne bele. Felrakom az összes drivert ami kelleni fog, viszont azt fogom valahol látni hogy a lucid illetve a giga kátyám hogy működik együtt? Vagy esetleg kell valami fontosabb beállítást eszközölni a lucid driverjébe?

Illetve lenne még egy olyan kérdésem ezzel a lappal kapcsolatban hogy i5 2500-as proci megy bele. Érdemes egyből bios frissítéssel kezdeni, vagy fölösleges, teljesen kompatibilis ezzel a procival?

köszönöm a segítséget :R

iPhone 13 Pro Max

(#105) MiklosSaS válasza jozsi252 (#104) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem kell uj BIOS neki. Mennie kell a SB-al.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#106) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nem ertek valamit. Tudna valaki segiteni ?
Az alaplapom az asrock z77 extreme 6, a bios-ban belovom az 1.200 V a proceszornak, de max load-ban sokszor rajtakaptam hogy 1.244, 1.253, 1.288-ig fel-fel jarogat. Mit kell kikapcsoljak vagy bekapcsoljak ? Ez a harmadik asrock lapom, de az elso uefi-s. (az elso az egy asrock xxx pIV 2.4 ghz ala, aztan a masodik az pedig egy n68-gs3 ucc).
A asusnal (maximus IV gene) ha belotem az 1.2-ot, az maximum 1.2 volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#107) warcat válasza MiklosSaS (#106) üzenetére


warcat
veterán

Load Line Calibration (LLC) csinálja ezt, vagy ennek megfelelője az AsRock UEFIben.
Max terhelésen több vcoret juttat a procinak,szóval ha lejjebb veszed esetleg kikapcsolod,akkor bizonyosodj meg róla,hogy stabil marad.
Ha elkezdesz BSODozni,akkor valószínű csak az extra kakaóval volt stabil a rendszer,és korrigálni kell felfelé.

EA: It's in the crate!

(#108) jozsi252 válasza MiklosSaS (#105) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi :R

Illetve azlenne a kérdésem hogy a pro4-en 4db sata 3 csati van. Ebből 2 csati külön van rakva sataA jelöléssel. Ez a asmedia sata csatit takarja? Ha igen akkor melyikbe jobb ha dugom a sata3-as ssd-m?

iPhone 13 Pro Max

(#109) drahotab válasza Coolmat (#92) üzenetére


drahotab
tag

Azt írják, az Asrockoknak rossz a venti vezérlése...

Ez fenn állhat a tervezett ASROCK B75 Pro3-M-emmel is? :F

(#110) boeing válasza jozsi252 (#104) üzenetére


boeing
senior tag

De azért rakd fel majd a 1.10 biost,mert sok mindent javít majd.[link]

(#111) AT1S


AT1S
tag

Sziasztok,

Vettem egy ASROCK Z77 Extreme 4 alaplapot. Egy két gondolat:
1. A lap alján vékony rétegben ragacsos anyag található főleg a szélein. Kontakt sprével próbáltam és nagyjából oldja is. Tapasztalt már valaki ilyent? Gondolom a gyártásnál került rá valahogy...

2. A proci behelyezésével is megküzdöttem, marha nehezen lehet ráerőltetni a leszorítót, már féltem hogy eltöröm. Másnál is ilyen nehezen ment?

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#112) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Felteszem ide is a kérdésem hátha itt tudna valaki segíteni. Elakartam indítani a trackmaniát. Nem indult el hanem valami ultra brutál crash történt a gépemmel.

8giga memóriából 70megabájt volt szabad, illetve a proci is 100%-on ment, gépresi kellett. A feladatkezelő meg televolt ekag20nt.exe-vel. Ez zabálta a memóriát, és amikor néztem vagy 1500 folyamat futott ebből a ekag20nt.exe-ből. Rákerestem erre a gugliba és lucidlogix-re adott ki találatot. Lehetséges hogy a virtu kavart be valamit?

Most letiltottam az alaplapon, a virtut így csak a diszkrét kártya van használatba. Valaki találkozott már ilyennel amúgy?

Asrock Z77 Pro4 lapról lenne szó.

iPhone 13 Pro Max

(#113) Savanya válasza jozsi252 (#112) üzenetére


Savanya
addikt

Helló !

Tegnap én is belefutottam BF3-nál Z77 Pro3 lapnál . Virtu MVP lehetséges csak Ivy-nél működik rendesen és Sandy-nál le kell tiltani . Letiltás után nem volt ilyen bajom már .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#114) jozsi252 válasza Savanya (#113) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Köszi az információt, közben keresgéltem ezt a winyón és lucid logix-nál akadtam rá, szóval gondoltam hogy valami a virtuval lehet, de akkor ebbe már teis megerősítettél. Köszi :R

Elég annyi hogy megnyitom a virtu MVP control panelt majd rámegyek a GPU virtualization-nál arra hogy OFF és leis tiltja így a prociba beépített GPU-t teljesen? Illetve hogy összedolgozzon a diszkrét GPU-mal?

iPhone 13 Pro Max

(#115) Savanya válasza jozsi252 (#114) üzenetére


Savanya
addikt

Biosban kell a multi gpu-t disabled-re rakni .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#116) AT1S


AT1S
tag

Szerintetek érdemes vizes blokkot rakni az alaplapi chipre meg a mosfetekre? A blokkok adottak, még az előző konfigomból. Csak azon filózok vajon megéri a plusz munkát? :U Tuningolás szempontjából kérdezem...

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#117) Ptech válasza AT1S (#116) üzenetére


Ptech
őstag

Szerintem nem a lapból fog először kifogyni a kraft, de ha már megvannak a blokkok, akkor ártani nem fog.

(#118) boeing válasza AT1S (#116) üzenetére


boeing
senior tag

Én biztos meg csinálnám,baja nem lesz. :K

(#119) jilian


jilian
addikt

Helló!

Terv jövő hétre:

Z77 Extreme 6 &
3770K &
G.Skill 16Gb /1600 KIT (F3-1600C8Q-16GAB) /Ares Series/

Ha megérkeznek az i3 -as Ivy-k (az lesz a másik konfig ~ június körül), akkor erre (3770K) vízhűtés fog kerülni.
Addig is egy NH D14 (remélem van hozzá 1155 -ös lefogató) fogja kezelésbe venni.
Természetesen a tuning nem marad el és ezért szeretném megkérdezni, hogy az általam kiválasztott ram-okhoz mit szóltok?
Fogják bírni? :U
Esetleg ti mit tennétek bele?

(#120) jozsi252 válasza jilian (#119) üzenetére


jozsi252
veterán

CORSAIR 16348MB Vengeance Red DDR3 1866Mhz CL9 QUADKIT CMZ16GX3M4X1866C9R

Legalábbis szerény véleményem szerint, egy ilyen quad kittel jobban járnál. Corsair jobb ramokat gyárt úgygondolom.

iPhone 13 Pro Max

(#121) jilian válasza jozsi252 (#120) üzenetére


jilian
addikt

Ment PÜ!
...már OFF lett volna... ;)

(#122) XaraX válasza jozsi252 (#120) üzenetére


XaraX
addikt

Hogy melyik jobb, inkább nem vitatnám..
Viszont 4 corsair-t nem feltétlenül biztos, hogy betuszkol a D14 alá, az valószínű.

(#123) jilian válasza XaraX (#122) üzenetére


jilian
addikt

Én is ettől félek, a mostani EVO-k miatt is a ventit nem tudom teljesen a helyére rakni.
De ez nagyban függ az alaplaptól is!

szerk.:
ha nem vitatnád, akkor szerinted mi lenne a jó választás a konfighoz?

[ Szerkesztve ]

(#124) jozsi252


jozsi252
veterán

Low Profile-os belefér szerintem. De jogos a felvetés, nemvettem figyelembe az NH D14-et, aztán azért írtam a rendes méretű corsair-t. :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#125) jilian válasza jozsi252 (#124) üzenetére


jilian
addikt

De most nem a D14 a lényeg, írtam, hogy víz kerül rá.

(Jó lenne tudni, hogy a lapon milyen távol vannak a memo foglalatok)

(#126) XaraX válasza jozsi252 (#124) üzenetére


XaraX
addikt

Low Profile biztosan, de abból tudtommal nincs 1866-os.
Az 1600 tuniningképessége, legalábbis 1.6 v alatt és 8 gb estén említésre sem méltó.
Jó pár ramot próbáltam, mire a mostaniak véglegesek lettek.
D14 alá talán úgy be tudtam volna erőltetni a 4 Evo Corsa-t a Z68 EX4-be, hogy a ramok után rakom fel a hűtőt..
Nem próbáltam, de úgy tűnt.
"ha nem vitatnád, akkor szerinted mi lenne a jó választás a konfighoz?"
Ehhez tudni kellene, mi a cél..
Ha csak 1600, szinte mindegy, milyen 1.5 V ramot veszel.
Sőt, ebben az esetben tökéletes az 1600-as alacsony bordás Corsair.
Akár 1.3- 1-35-el is hibátlanul megy 1600-on.

[ Szerkesztve ]

(#127) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Valaki tud-e segíteni, hogy ebben a lapban (ASRock Z77 Pro4) menni fog az i3 2100-as proci, mert a processzortámogatási listában nem szerepel.
Az enyém Rev.: D2, a listában pedig Q0-s van.

P67-E4-ről váltanék.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#128) gg72 válasza Ottó58 (#127) üzenetére


gg72
veterán

Miért ne szerepelne a listában? [link]

(#129) jilian válasza XaraX (#126) üzenetére


jilian
addikt

Hát mi a cél??

Első sorban megbízhatóság...
túlhajtás, magas órajellel alacsony késleltetéssel kis fogyasztással. :K 40 e. körül.

szerk.:
ha jól látom a képeken az Extreme 6 nem olyan "vékonyka" mint az Extreme 4 igaz?

[ Szerkesztve ]

(#130) Ottó58 válasza gg72 (#128) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az, hogy D2, vagy Q0-s az nem számít?

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#131) gg72 válasza Ottó58 (#130) üzenetére


gg72
veterán

Látod, ezt észre sem vettem. Én sajnos nem tudom, de talán jön valaki, aki igen.

(#132) XaraX válasza jilian (#129) üzenetére


XaraX
addikt

Az EX6 normál méretű, jól látod.
Nem szeretek ajánlani semmit, mindenkinek más az ízlése, igénye.
Sandy óta az ídőzítéssel nem sokat nyersz, ( mellesleg a sebességet sem igazán érzed normál használatban), szintetikus tesztekben látszik a nagyobb sebesség.
Én valamelyik 2133-as G.skill-t választanám, ha gyors és megbízható ramot keresnék jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#133) Coolmat válasza Ottó58 (#130) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Még az Intel oldalán sincs megkülönböztetve a D2 és a Q0 revízió ("ORDERING / SSPECS / STEPPINGS" menüpontban sem), tuti biztos hogy mennie kell ebben a lapban.
Amúgy miért veszel ehhez a procihoz Z77-es lapot? Nem tudod majd ebben sem tuningolni, hacsak nem tervezel K-s CPU-t venni a jövőben, akkor bőven jó neked egy H77 Pro4/MVP is, a tuninglehetőségen kívűl a felszereltsége teljesen megegyezik a Z77 Pro4-el.

(#134) Ottó58 válasza Coolmat (#133) üzenetére


Ottó58
senior tag

Valóban igaz, mert a lapom memóriatámogatási listán sincs amit használok és a memók jól szuperálnak benne. Így a proci is jól működhet ebben a lapban.
Nem is ehhez a procihoz venném, csak most lapot, később Ivy-t.
Most P67-ben van, csak azért, mert olcsóbban hozzájutottam annak idején a laphoz, amikor az a B2-B3 cserélgetés volt. (ASRock P67 Extreme4 B3).
Amíg nem vennék másikat, ezzel kellene beérnem, habár elég jó proci.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#135) Coolmat válasza Ottó58 (#134) üzenetére


Coolmat
őstag

Ivyból K-s CPU-t vennél vagy "simát"? Mert pl. egy I5 3450 vagy 3550-hez is bőven elég egy H77-es lap, 3570K-hoz vagy 3770K-hoz kell csak Z77-es tuningot is támogató deszka.

(#136) Ottó58 válasza Coolmat (#135) üzenetére


Ottó58
senior tag

3570K-ra gondoltam, most kb.15-el olcsóbb, mint a 2600K.
Aztán tényleg lehet elég is lenne a nem K-s proci és a H77-es lap, csak később jobban eladható.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#137) Jack@l


Jack@l
veterán

Sziasztok,
Két kérdésem lenne:
Asrock z77 extreme4-en hogy lehet kikapcsolni teljesen biosban(1.30) az igp-t?
Eszközkezelőben a PCI Simple Communications Controller felkiáltójeles, ahhoz milyen drivert kell feltenni?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#138) Savanya válasza Jack@l (#137) üzenetére


Savanya
addikt

1. Biosban keress egy olyat hogy " multi gpu " , ezt rakd disabled-re .
2. Ehhez letöltöttem 2 félét is mire eltünt : Intel Management Engine driver ver:8.0.3.1427 és a Intel Smart Connect driver ver:2.0.1083.0 drivereket .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#139) Coolmat válasza Jack@l (#137) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A BIOS-ban a North Bridge konfignál ha kikapcsolod a IGPU Multi-Monitor-t és a Primary Graphics Adapter-t PCI Expressre állítod, akkor elvileg kikapcsolja teljesen az IGP-t (viszont így nem használható a Virtu MVP sem).
A PCI vezérlőnek hitt valami mint kiderült nem az aminek a Windows hiszi, az Intel Management Engine driver ver:8.0.3.1427-t kell feltenni hogy eltűnjön mint ismeretlen eszköz.

Savanya: A Smart Connect máshoz kell, mondjuk ha jól emlékszem ezt sem ismerte fel a Windows, de ha kikapcsolod a BIOS-ban ezt a Smart Connectet akkor meg sem jelenik az eszközkezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#140) jozsi252 válasza Coolmat (#139) üzenetére


jozsi252
veterán

Jelen állás szerint nálam ha bevan kapcsolva akkor se használható :P Mert kinyírja a rendszerem és csak restart segít.

iPhone 13 Pro Max

(#141) Coolmat válasza jozsi252 (#140) üzenetére


Coolmat
őstag

Ha a Virtu MVP-re gondolsz akkor tényleg még elég béta a cucc, nálam is produkált olyat, hogy BF3 közben szépen megzabálta a RAM-ot, aztán lelőtte a játékot, ill. mikroszaggatásokat is okoz néha. Most vettem észre, hogy megjelent az Asrock honlapján is az újabb verzió a béta zónában (amit a Virtu oldaláról lehet leszedni az trial verzió, és folyamatosan a hülye logójukat mutatja játék közben is, ergó használhatatlan), majd kipróbálom ezzel is mit produkál.

(#142) jozsi252 válasza Coolmat (#141) üzenetére


jozsi252
veterán

Úgylátom neked is ugyanolyan VGA-d van mint nekem is. Valamennyit lehet hogy javítana az fps-en de azért a 560ti elég masszív 1 kártya, nemnagyon van rászorulva a virtu-ra. De azért ha csak kintvagyok winbe és ott dolgozok akkor elég lenne bőven a prociba épített IGP, erre viszont nagyon jólenne a virtus megoldás HA működne :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#143) melan


melan
senior tag

Találkozott valaki olyannal, hogy a win7 alvó állapotba térés után mindig azonnal visszakapcsol? Energiagazdálkodásnál az időzített visszatérést letiltottam. Mi lehet a gond?

(#144) Savanya válasza Coolmat (#141) üzenetére


Savanya
addikt

Virtu MVP -t ne is várd hogy rendesen működjön Sandy-nál , az Ivy-re van kitalálva ahol az int. vga DX11-es már .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#145) Savanya válasza melan (#143) üzenetére


Savanya
addikt

USB eszköz kapcsolja sajnos vissza egyből , biosban letiltottam az usb-ről ébredést azóta nem csinálta .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#146) Coolmat válasza Savanya (#144) üzenetére


Coolmat
őstag

Elvileg ezt még a Sandy korszakban találták ki, tavaly szeptemberi hír volt itt a PH-n. A hivatalos oldalon sem írják hogy csak Ivy CPU-val megy rendesen (sőt, néhány AMD APU-val is működik), a lap leírásában is csak ezt írják: "Lucid Virtu Universal MVP can be supported only with processors which are GPU integrated."

(#147) melan válasza Savanya (#145) üzenetére


melan
senior tag

Én is hasonlóra gondoltam... Már megszoktam a korábbi gépemnél (kényelem), hogy CTRL+ESC-el induljon. Most win7-ben beállítottam a billentyűzetnél meg az egérnél, hogy ne ébreszthessen, és így jónak tűnik - amellett, hogy elindul a gép CTRL+ESC-el. Lehet az a gond, hogy az alaplapomon a ps2 port zöld/lila, azaz valami kombinált féle, abba van dugva a billentyűzet, az egér meg usb. Lehet fesz marad készenlétben a porton a bill miatt, és egérként meg elindul miatta? (vagy mi a szösz)

(#148) melan válasza melan (#147) üzenetére


melan
senior tag

Mégsem működik :( Megnézem, ha letiltom a biosban. Nem értem, mi a gondja ezzel a lapnak... a biosban meg nem látok olyat, hogy alvó mód beállításai (S3)...

(#149) Jack@l válasza Coolmat (#139) üzenetére


Jack@l
veterán

Köszi a segítséget, oda volt állítva, mert én is valami hasonlóta emlékeztem, csak a shared memory auto helyett nálam 128 megán maradt, gondolom azért nem akarta kikapcsolni. Mostmár jó minden.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#150) melan


melan
senior tag

Sziasztok! A problémám még mindig az, hogy a H77-es lapomban (ami elvileg támogatja az 1600-as ramokat) a Kingston 1600-as ram csak 1333-on fut, ha autora állítom a biosban a ramkezelést. Persze, ha felveszem manuálisan 1600-ra, akkor úgy megy, de nem értem miért nem alapból? Annyit vettem észre, hogy a bios szerint 1,5 voltot kap, míg a leírása szerint 1,65 fesz kell neki.
Állítsak be 1,65 és akkor jól kezeli, vagy hagyjam így?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.