Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Kernel válasza nonolada1 (#1980) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az már nem is CD, hanem DVD, 3 giga tartalommal. Utilities szekcióban az Asrock Extreme Tunert kell / lehet telepíteni, ami kijelez különböző paramétereket, hőfokot is.

Lehet látni a pillanatnyi frekvenciát is, ahogy lemegy takarékra a processzor. Egyébként gondolom az Everest is mutat ilyeneket, de azt még nem próbáltam, ezzel a lappal.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2002) Kiki18 válasza Jack@l (#2000) üzenetére


Kiki18
őstag

Azt hiszed nem próbáltam? Szeretek mindent magam megoldani,csak végesetben kérdezek. És én már fél éve kérdeztem ezzel kapcs legutoljára. Azóta se találtam válasuzt,láttam,hogy a témához kapcsolódva megy a beszélgetés,gondoltam újra feldobom.

Biosban végignéztem,csak időzítéseket a V-ot tudok állítgatni,mást nem. Külön-külön modulokat is nézegettem,úgy se ment.Az eredmény még mindig stagnáló.

(#2003) Jack@l válasza Kiki18 (#2002) üzenetére


Jack@l
veterán

Sok időt megspóroltál volna magadnak is, ha ezzel kezded, hogy biosban nem is tudod állítani a frekvenciát. :)
Akkor ennyit tud a lap, illetve ennyit engednek,hogy tudjon. Időzítéseken szigoríthatsz, azzal ugyanolyan gyors lesz a ramod, mintha 1333-on járatnád, sőt.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2004) Kiki18 válasza Jack@l (#2003) üzenetére


Kiki18
őstag

??
Gondoltam,hogy egyértelmű,hogy miért teszem fel a kérdést. Ha Uefi engedné állítgatni,minek keresném a választ már fél éve?

Amúgy hogy te is lásd,mi mire jutottunk annó a kérdésemmel kapcs...és láthatod,hogy a proci memóriavezérlőjén jócskán csak többel hajtották a memókat,ergó nem a procitól függött,hanem a deszkától.

Katt

Remélem mostmár dűlőre jutottunk,és igenis a chipset határozza meg,hogy hozzá lehet-e nyúlni a ramokhoz,ha pedig nem lehet állítgatni,akkor a proci vezérel. :R

(#2005) Jack@l válasza Kiki18 (#2004) üzenetére


Jack@l
veterán

Feladom, próbáltam segíteni, de reménytelen vagy, ezt tudja a lapod: Supports Dual Channel DDR3 2200(OC)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2006) Kiki18 válasza Jack@l (#2005) üzenetére


Kiki18
őstag

Még mindig nem érted. :DDD Ez egyre viccesebb. Kérlek,ne írj hülyeségeket. Vagy legalább olvasd el az apróbetűs részt.

**DDR3 1600 with Intel® Ivy Bridge CPU, DDR3 1333 with Intel® Sandy Bridge CPU.

***DDR3 2200(OC) is only supported with Intel® Core™ i7 3770K.

Többet nem akarok írni,mert abból flame lesz és nem akarok büntit miattad. :N

(#2007) nonolada1 válasza Kernel (#2001) üzenetére


nonolada1
senior tag

Sajnos a DVD-n nem találom az említett szekciót.:(

(#2008) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni egy z77 extreme 4 tulajtól.
Meg tudnád nekem nézni, hogy a cha_fan2 és 3 3pines venti vezérlőnek mennyi a minimális fordulata? Ha jól emlékszem 800 és 1000, de szeretnék egy megerősítést.
Köszönöm! :R

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#2009) Anfänger válasza syl5 (#2008) üzenetére


Anfänger
őstag

Hi!
Ventillátortól is függ! Nekem arra egy 200-as venti van kötve,így a minimum fordulat 420 rpm. Más ventivel megint más lesz/lehet.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#2010) Kernel válasza nonolada1 (#2007) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig nálam könyvtárként is megtalálható (Utilities\AXTU), bár én konkrétan erre gondoltam, amit a gyökérben lévő autorun program (ASRSetup.exe) hoz elő:

Csak most Windows 8-ban vagyok, itt nem mutat hozzávaló programot, mert erre még nem készítették fel. Vagy további lehetőség, le is lehet tölteni:

http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?cat=Download&Model=B75%20Pro3-M

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2011) nonolada1 válasza Kernel (#2010) üzenetére


nonolada1
senior tag

Akkor az az AXTU lesz,csak én azt hittem az vmi tuningoló alkalmazás:)

(#2012) Kernel válasza nonolada1 (#2011) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tuningolhat is, ha akarod (már amelyik lapot lehet), de alapból csak kijelez (hőfok, fordulatszám stb.).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2013) Savanya válasza syl5 (#2008) üzenetére


Savanya
addikt

Érdekes szabályzás mert Xigmatek 1500-as ventit 840-880-ra szabályzott le , míg az AC F12-öt ami 1300rpm-es 980-1010-re szabályozta csak .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2014) syl5 válasza Savanya (#2013) üzenetére


syl5
őstag

Köszönöm!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#2015) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Tényleg ennyire lassú lenne Fatal1ty-vel meg egy SSD-vel a boot?

(#2016) nonolada1 válasza Kernel (#2012) üzenetére


nonolada1
senior tag

Jó lenne,ha mást nem ,legalább a ventillátro fordulatszámokon,ha lehetne változtatni,de majd hazamegyek,felrakom,aztán megnézem mit enged:)

(#2017) Mans20


Mans20
addikt

Na jó ez a Z75 lap,a legútobbi bios óta már nem fagy annyit,ez is már boldogság,most már kékhalál is van fagyásnál,eddig csak simán széthalt a rendszer,úgyhogy ez biztos egy új funkció asrocknál... :(((
csak ennyit ír

*** Hardware Malfunction
Call your hardware vendor for support.
*** The system has halted. ***

ilyen volt valakinél?mert ilyen kékhalált még nem láttam,meg le se menti a windows a minidumpba hibát,úgy meg lehetne nézni hogy mivel van a baj.

(#2018) Pubszon válasza KaiotEch (#2015) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem is majdnem ennyi Extreme4-el és egy Kingston V+100 96GB-os SSD-vel.
Pár másodperccel rövidebb nekem, de az SSD-m csak Sata2-es és már eléggé belakott a Win7 pár induló programmal.
Szerintem nem rossz, maga a POST képernyő is van 7-8sec.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2019) Kiki18 válasza Mans20 (#2017) üzenetére


Kiki18
őstag

Egy személyes kérdést megengedsz? Milyen memóriáid vannak? Hány Mhz-ek? Tudod állítani az mhz-eket?

Köszi. :R

(#2020) syl5 válasza Pubszon (#2018) üzenetére


syl5
őstag

Rossz ez sajnos... én egyáltalán nem vagyok megelégedve a boot idővel.
Nekem is z77 extreme 4 + i5-2400 + samu 830 128gb és van ennyi. Jó mondjuk nekem már egy éves belakott, de megkímélt win7, és internet security is van, meg vannak ott még jó pár tálcára ülő programok, de akkor is, kevesebbnek kéne lennie.
Egyébként a normál HDD fogja meg nagyon a boot folyamatot, a post képernyőnél nagyon sokat (7-8 ) vár, és a win7 boot is 2-3 sec-el hosszabb, ha van bent HDD is.
Csak SSD-vel már tűrhető, de egyébként szörnyű, pláne úgy hogy a hulladék 10k-s matx am3 lap, meg az x4-es phenom úgy bootolt hdd-ről, mint ez az ivy-sandy keverék ssd-ről.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#2021) Pubszon válasza syl5 (#2020) üzenetére


Pubszon
veterán

Megnézném a HDD bootot egy belakott Windowsal, hogy meg lenne ennyi idő alatt, főleg hogy ha fel is áll a Win még akkor sem tudod használni csak kemény másodpercek után.
Maga a Win7 programokkal együtt feláll 20-22s alatt, az szerintem nagyon is jó.
Nekem is van 3 HDD az SSD mellett, az tuti megfogja a POST-nál.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2022) Gabás válasza syl5 (#2020) üzenetére


Gabás
addikt

ha ennyire fontos, használjátok az Inter Rapid Startot

(#2023) Mans20 válasza Kiki18 (#2019) üzenetére


Mans20
addikt

[link] Ilyen a ram,1333-as, a Z lap miatt tudom állítani 1600-ra,feljebb nem próbáltam,még a régebbi 2x2gb hynix 1333 nál felraktam 1866-ra,darabig bírta de lefagyott,anyám H61 es lapjába G530 van,a lap tud 1333 at is,de a ram nála is 1066-on megy mert a proci 1066-ot tud,igaz nála van 1333 ra beállítás,de arra állítva nem bootol a gép csak bios reset után.

(#2024) syl5 válasza Gabás (#2022) üzenetére


syl5
őstag

Majd lehet kipróbálom, de az igazi megoldás a win8 lesz.
Csak az az elba.. UI

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#2025) Pubszon válasza syl5 (#2024) üzenetére


Pubszon
veterán

Win8-ba van valami ami javít a boot-on?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2026) Gabás válasza Pubszon (#2025) üzenetére


Gabás
addikt

van

(#2027) syl5 válasza Pubszon (#2025) üzenetére


syl5
őstag

Bezony.
Barátnőm jópár éves ceruza p4 notija gyorsabban bootol, mint az én 4 kilós asztalim. :DD

Kikapcsoláskor csinál egy új boot-ot, aminek az állapotát elmenti, és következő indításkor azt húzza be. Valami ilyesmi, de pontosan le van írva a cikkben.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#2028) Gabás válasza syl5 (#2027) üzenetére


Gabás
addikt

+, ha már Asrock lapokról beszélünk, egy UEFI GOP-ot támogató (egyelőre csak Intel) videokártyával még gyorsabbá válik a boot

[ Szerkesztve ]

(#2029) Kiki18 válasza Mans20 (#2023) üzenetére


Kiki18
őstag

Értem,köszönöm a választ. Amire kellett,megtudtam. :DDD

(#2030) nonolada1 válasza Kernel (#2012) üzenetére


nonolada1
senior tag

Felraktam az AXTU-t,így most már sok adatot látok,ami tök jó,de nem tudom bármin is tudok-e változtatni,mert változtattam a ventik fordulatszámán,de semmi változást ne észleltem.

A többi változtatható dolog mi alapján módosítható?

(#2031) nonolada1


nonolada1
senior tag

Az létezik,hogy figyelve az AXTU adatait,a processzor működési frekvenciája menet közben változik annélkül hogy állítgatnám? Van hogy 1600Mhz,van ,hogy a max 3300.Ez mitől függ?

(#2032) Kiki18 válasza nonolada1 (#2031) üzenetére


Kiki18
őstag

Terheléstől függ. Játék,programok,stb esetén maxon van,de ha idle van a gép,akkor 1600mhz-en fog menni. Energiatakaréskos módnak hívják,elvileg áramot spórol és kíméli a hardvert.

(#2033) nonolada1 válasza Kiki18 (#2032) üzenetére


nonolada1
senior tag

Köszönöm a gyors választ,csak azért lepődtem meg,mert az ősgépemen( AMD Sempron 3000+) nem tapasztaltam ilyet. :)

(#2034) nonolada1


nonolada1
senior tag

Viszont a AXTU-val próbáltam pl a ventik fordulatszámán változtatni,de nem észlelek változást.Lehetséges,hogy az alaplap ezt nem támogatja?

(#2035) Kiki18 válasza nonolada1 (#2034) üzenetére


Kiki18
őstag

Sokunknak nem működik a ventiszabályozás,csak a proci (CPU_FAN) csatlakozóknál.
A 200-400-s hsz-ig (zthiszem) beszélgettünk rőla,mindenki elmondott róla jót-rosszat.

Úgytűnik,hogy ez egy szériahiba az Asrock 7-es alaplapoknál. :(

(#2036) nonolada1 válasza Kiki18 (#2035) üzenetére


nonolada1
senior tag

Értem,köszönöm,akkor nem erőltetem:)

(#2037) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! B75 Pro3-ass lapon működik a venti szabályozás? Le lehet nullára is állítani a ventit?

(#2038) milszab


milszab
senior tag

Nálam a venti vezérlés megy frankón a biosból meg az F-stream progival is! Viszont a vezeték nélküli egerem néha akadozik elég dúrván és nem tudom miért! Előző gépemnél nem volt ilyen, viszont van hogy smmi baja és 1szer csak elkezdi csinálni. Már próbáltam csrélgetni vevőegységét az usb-k között de nem lett jobb! :O

(#2039) Mans20 válasza Kiki18 (#2035) üzenetére


Mans20
addikt

Én a házhűtőt szabályzóval állítom be,majd megnézem lehet mit művel a pwm-es ventivel,a ventiszarakodás meg már régebbi hiba asrocknál,meg az egyéb rejtélyes hibák,nem tudom mit spórolnak ki a lapokból,de valamiért csak van oka hogy ólcsóbbak mint a többi.

(#2040) nonolada1 válasza mexel (#2037) üzenetére


nonolada1
senior tag

Én az alaplaphoz adott DVD-n található AXTU progival próbáltam állítani,de nem sikerült.

(#2041) whitehand


whitehand
senior tag

Sziasztok!

Fatal1ty Z77 Professional lap van valakinek? Mi a tapasztalat vele?
Corsair Memokat szereti?

(#2042) nonolada1


nonolada1
senior tag

Mi a lényegi különbség amúgy a B, a H és a Z jelű lapok között?

(#2043) KaiotEch válasza nonolada1 (#2042) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#2044) nonolada1 válasza KaiotEch (#2043) üzenetére


nonolada1
senior tag

Köszönöm,de ez a használhatóságukat tekintve miben nyilvánul meg?

(#2045) Kernel válasza nonolada1 (#2044) üzenetére


Kernel
nagyúr

H61-nél az a gond, hogy mára elavult a natív SATA3 és USB3 hiánya miatt. Van ugyan U3/S3 típus is, de azt kiegészítő AsMedia-chippel oldják meg, ami még a gyártó szerint is alacsonyabb "performance". Emiatt H61 alapú gépet összerakni inkább csak olyanoknak jó, akiket teljesen hidegen hagy az U3/S3. Pl. idősebb felhasználók, laikusok stb.

B75 Pro3 M-nél nem véletlenül van leragasztva egy kis címkével a 2 db AsMedia SATA3 port, ami arra buzdít, hogy elsődlegesen a másik SATA3 portot használjuk, ami az Intel chipsethez tartozik. Plusz itt már natív USB3 portok is vannak, 4 db. Ventilátort a BIOS-ban lehet szabályozni, ahol egyrészt szintek vannak (Level 1-10), ami talán nem az igazi, bár valamit változott a fordulat, de én jobban nem foglalkoztam vele. Másik lehetőség egy adott hőmérséklet megcélzása (ami itt minimum 45 °C). Ekkor a fordulat lassan leszabályoz egészen alacsonyra, és elvileg csak akkor fog ráerősíteni, amikor közeledünk a 45 fokhoz, majd ezen a hőfokon igyekszik stabilizálni. De ezt is inkább hagytam, mert úgyis egy fal választ el a géptől (épp a zajhatás kivédése miatt), vagyis számomra mellékes a téma, csak elszórakoztam vele.

Z75, 77 pedig a tuningolhatóság, illetve további igények, amire nekem már semmi igényem, ezeknél jobban nem is mentem bele a részletekbe.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2046) nonolada1 válasza Kernel (#2045) üzenetére


nonolada1
senior tag

B75 Pro3 M-nél nem véletlenül van leragasztva egy kis címkével a 2 db AsMedia SATA3 port, ami arra buzdít, hogy elsődlegesen a másik SATA3 portot használjuk, ami az Intel chipsethez tartozik.

És ha én mégis ide duktam a vinyóm,az okoz bármit is?Lassabb lesz tőle,vagy ilyesmi? Egy kis fekete téglalap alakú cimke valóban volt rajta:)

(#2047) Kiki18 válasza nonolada1 (#2046) üzenetére


Kiki18
őstag

Vinyóra sztem nincs hatással sebességileg,viszont SSD-t ne oda dugj. Az asmedia Sata3 visszafogja az SSD sebességét.

(#2048) nonolada1 válasza Kiki18 (#2047) üzenetére


nonolada1
senior tag

Rendben:)

És akkor hol található az a SATA 3 foglalat ezen az alaplapon,ahová érdemes dugni?

(#2049) Kernel válasza nonolada1 (#2046) üzenetére


Kernel
nagyúr

SATA II HDD-m van, ezeket a SATAII-portokon használom.

A szürke színű csatlakozó pedig az Intel SATA3, ahová majd mehet az SSD. Ha egyszer ráveszem magam a beszerzésre.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2050) nonolada1 válasza Kernel (#2049) üzenetére


nonolada1
senior tag

Az rendben van,de azt vettem ki,amit írtál,hogy SATA 3 és SATA 3 port között is különbség van az alaplapon,akkor melyikbe érdemes dugni egy SATA 3-as HDD-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.