Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) boeing válasza Saw (#500) üzenetére


boeing
senior tag

Intel(R) 7 Series/C216 Chipset Family SATA AHCI Controller - 1E02.

Szabványos AHCI 1.0 Serial ATA-vezérlő.

(#502) Coolmat válasza Saw (#500) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Inkább az Intel Rapid Storage Technology driver ver:11.1.0.1006 töltsd le innen. Úgy tudom ez a Matrix Storage csak RAID módban telepíthető.

miklosss2012: CPU FAN custom speedet próbáltad már?

(#503) Saw válasza boeing (#501) üzenetére


Saw
csendes tag

Köszi! este ellenőrzöm!

(#504) Saw válasza Coolmat (#502) üzenetére


Saw
csendes tag

Köszi!Este megpróbálom ,de szerintem ezt is próbáltam,mert innen szedtem a driverket a többihez is. :R
Mondjuk zombi voltam lehet benéztem :)

(#505) MiklosSaS válasza Coolmat (#502) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, probaltam de hasztalanul.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#506) haddent válasza MiklosSaS (#499) üzenetére


haddent
addikt

Nyilván nem annyi fokosak :) Az Asrock mindig inkább többet mér mindenből, itt valami komoly gond van..

(#507) Jack@l válasza MiklosSaS (#498) üzenetére


Jack@l
veterán

Berágatsz azt hétvégén megnézem mennyit visz a lap/proci... :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#508) MiklosSaS válasza haddent (#506) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tisztaban vagyok vele hogy nem lehet a processzor es az alaplap chipset-je 0 illetve -2 fokos. Csak ha mar a lap anyinak latja, miert nem vesszi le a ventilator fordulatszamat ? Ekkora hulye, hogy nem erti meg hogy homerseklet fuggoen kellene szabalyoznia a ventilator fordulatszamat. Peldaul ha 30 fokon tekeri 1200-al, akkor 0 fokon lealitja vagy nem kene tulepnie a maxim 2-300 fordulatszamot.
Asus lappal egyszer kiserleteztem, kiraktam par percre a gepet -19 fokban, a processzor akkor 14 fokot mutatott, es a ventilator lealt. 18-19 foknal kezdett porogni ugy 250-300 fordulatszamon. Ezt miert nem tudja ez a ku_va lap ? Hisszen picivel dragabb mint egy Asus Maximus V Gene.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#509) haddent válasza MiklosSaS (#508) üzenetére


haddent
addikt

Be kell állítani a BIOSban (UEFI-ben) , hogy hány C -on legyen a 100%, és az a 100% talán 9es skálán a fizikai határhoz képest (az a 9) mekkora legyen.

(#510) MiklosSaS válasza haddent (#509) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tudom, be is van allitva. Csakhat hiaba.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#511) csucsbicep válasza MiklosSaS (#510) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nalad szerintem valami baj van a lappal..

(#512) recusar


recusar
tag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám. Van egy Asrock B75 PRO3-M-es lapom. A proci INTEL Pentium G620 2.60GHz. A ramok 2x 4gb kingmax 1333Mhz. A biosban 1066-nak ismeri fel a ramokat. Ha csak az egyik ram van benne, hibátlanul megy, de ha mindkettő benne van akkor időnként, pár perc után kékhalál "MEMORI MANAGEMENT" probléma. Nem tudom mi lehet a gond. Win7 64bit az oprendszer. :F

(#513) Kiki18 válasza recusar (#512) üzenetére


Kiki18
őstag

Ugyanilyen deszkám van,igaz két rammal még nem próbáltam.
Próbáltad más slotokba,más felállásba berakni a ramokat?Pl a kézikönyv alapján.

Ha az nem oldja meg,akkor valami bios beállítás lesz a "hiba".

(#514) boeing válasza recusar (#512) üzenetére


boeing
senior tag

Ahhoz hogy kezelje a 1333mhz-t,G800 széria a alap prociból. :K
Biost update volt.?

[ Szerkesztve ]

(#515) Kiki18 válasza boeing (#514) üzenetére


Kiki18
őstag

Ez jogos...már nekem is mondták. És amúgy ennél a procinál a limit az 1333mhz? Vagy lekezeli akár a 2000mhz-s memóriákat is,vagyis a G800-as szérián felül már nincs korlátozás?

(#516) boeing válasza Kiki18 (#515) üzenetére


boeing
senior tag

G800 felül már nincsen korlátozás,vagyis a Ivy bridge cpu 1600 mhz,Sandy meg csak 1333Mhz a Intel 7-es chipsetben. :K

(#517) boeing


boeing
senior tag

Vagyis úgy akartam írni,hogy nekem is 1600Mhz ramom van,és csak majd Ivy lehet majd ki használni,sandyval nem.És Asrock B75. :K

(#518) haddent válasza boeing (#517) üzenetére


haddent
addikt

Jobban mondva konkrétan semmivel nem tudod kihasználni, illetve nem veszed észre a különbséget. Ha meg G800 -hoz csak megfordul a fejedben 2000-es tuning ramot venni akkor gratulálok a pénzbeosztáshoz :DDD (ezt nem neked írom konkrétan, hanem mindenkinek )

(#519) Kiki18 válasza boeing (#517) üzenetére


Kiki18
őstag

És akkor mégis miért gyártják a 2000mhz( és fölötte) ramokat,hogyha a proci lekorlátozza? :F

(#520) boeing válasza Kiki18 (#519) üzenetére


boeing
senior tag

Csak azokat a Cpu korlátozza,amelyiket nem tudod tuningolni.

(#521) Kiki18 válasza boeing (#520) üzenetére


Kiki18
őstag

Értem,szóval egy K-s proci már képes kihajtani izmosabb ramokat is probléma nélkül. Ilyenkor gondolom nem hátrány,ha a lap is képes a 2000mhz+ memória kezelésre is. :D

(#522) boeing válasza Kiki18 (#521) üzenetére


boeing
senior tag

Ez a memória cpu freki mindig is kényes dolog volt,régen is és most is.

(#523) recusar válasza boeing (#514) üzenetére


recusar
tag

Igen, megpróbáltam a kézikönyv szerint pakolgatni a ramokat, de ugyanaz a hiba. Azt tudtam, hogy nem kezeli le 1333Mhz-n, csak 1066-on megy, de akkor sem értem, hogy ha 1 db van benne, megy rendesen, de ha 2, akkor kék. Mintha nem szeretné dual chanelben. Bios update még nem volt. Az megoldaná?

(#524) Jack@l válasza recusar (#523) üzenetére


Jack@l
veterán

Memóriakezelő a prociban van(magyarul biosnak nem sok köze van hozzá), valószínű nem szereti azokat a ramokat, vagy 1,65 voltosok a ramjaid. (a ram meg az alulfeszelést nem szereti)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#525) mastodon


mastodon
aktív tag

Sziasztok! BIOS beállításhoz kérek segítséget, hogy gyorsabban menjen a rendszer, ami Asrock B75 PRO3 alaplap, i3 2125 proci és 2x2 Gb Mushkin DDR3 PC3-12800 CL7 Blackline memória.
Ezek a [CPU beállítások].
Ezek a [memória beállítások].
Ezek a [GPU beállítások].
Jól látom, hogy a proci sebessége dinamikusan változik?
köszi!

(#526) boeing válasza recusar (#523) üzenetére


boeing
senior tag

Biosból mindig a legfrissebb legyen fent 1.40,és utána próba. :K

(#527) recusar válasza boeing (#526) üzenetére


recusar
tag

Úgy tűnik sikerült megoldani a problémát egy bios frissítéssel és azzal, hogy a ram feszt manuálisan 1.65-re raktam. Köszi a tanácsokat mkinek!

(#528) Jack@l válasza recusar (#527) üzenetére


Jack@l
veterán

Attól meg fog halni a procid, próbáld meg 1,6 volttal, feljebb ne nagyon menj, memóriavezérlő hivatalosan 1.57-ig terhelhető... (asszem)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#529) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!
Asrock Z77 Pro 3 lappal van valakinek tapasztalata? Tuningolhatóság érdekelne, i5 2500K menne bele. :)

(#530) Saw válasza Saw (#504) üzenetére


Saw
csendes tag

Hello!

Valamiért ezt nem tettem föl...Benéztem köszi a segítséget Neked és Boeing úrnak :R

Van esetleg valakinek SSD vel ilyen lapja ?

ÜDv

S.

(#531) haddent válasza Saw (#530) üzenetére


haddent
addikt

Z77 E4 -el Samsung830 szépen muzsikál... Intel vezérlővel használom, a másik szerintem amúgy is szar :)

(#532) Saw válasza haddent (#531) üzenetére


Saw
csendes tag

Köszi az infót! :R
Küldenél nekem egy pár fotót tesztekről ?
Vettem egy Agility 3 120 gb t,de keveset mutatnak a tesztek :)) ... szerintem persze

Előre is köszi!!!

(#533) haddent válasza Saw (#532) üzenetére


haddent
addikt

Átraktad AHCI -re? Intel-es SATA3 -ra dugtad? mindjárt csinálok 1-2 crystalt :)

(#534) Saw válasza haddent (#533) üzenetére


Saw
csendes tag

Igen azon van már,de lehet csak képzelgek :) És köszi! :R

(#535) orange26


orange26
csendes tag

Sziasztok!

A bios frisítése uefiben az interneten keresztül mennyire biztonságos?

(#536) boeing válasza orange26 (#535) üzenetére


boeing
senior tag

Biztonságos,de nekem nem sikerült,inkább Win alól. :K
Szivesen Saw.

[ Szerkesztve ]

(#537) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni ezen alaplapok tulajdonosaitól, hogy észleltek-e olyat, hogy hangokat add ki a videokártya, amikor üresjáratból felébresztik (300Mhz/150Mhz -> 1160Mhz/1440Mhz). Pl én amikor Photoshopolok bekapcsolt videókártyagyorsítással, akkor zoomléptetéseknél lehet hallani.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#538) boeing válasza Inv1sus (#537) üzenetére


boeing
senior tag

A cicergő hangot a videókártya táprészében a tekercsek adják, főleg terhelés alatt.
Nekem is volt ami ilyen hangot adott,Gigabyte 4890 még régen.Váltottam akkor Sapphirere és meg szűnt a zaj.Kondik minősége a felelős a cicergésért. :K

(#539) Inv1sus válasza boeing (#538) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nekem most Sapphire van. Ezt a hangot nem lehet valahogy megszűntetni? Garanciával cserélni lehet?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#540) boeing válasza Inv1sus (#539) üzenetére


boeing
senior tag

Én inkább ki próbálnám más gépében,és ha ott is akkor gari ha sikerül.De lehet a táp egység is,az nem add ki hangot.?

[ Szerkesztve ]

(#541) Inv1sus válasza boeing (#540) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nem, tuti videókártya.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#542) Mans20 válasza Inv1sus (#541) üzenetére


Mans20
addikt

Esetleg V sync-et kapcsold be a vga menübe.

(#543) Inv1sus válasza Mans20 (#542) üzenetére


Inv1sus
addikt

Így teljesen megszűnt a hang. Ennek mi az oka?

Viszont így nem szeretném használni, mert a játékok így csak max 60 fps-sel fognak futni + a Photoshopban se olyan egyenletes a zoom.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#544) orange26 válasza boeing (#536) üzenetére


orange26
csendes tag

Köszi!:-)

(#545) Jack@l válasza Inv1sus (#543) üzenetére


Jack@l
veterán

Valamit valamiért :)
Amúgy nekem is cicereg, illetve inkább halk sípolásnak mondanám, ha ilyen 1000-2000 fps felett hajtja ki valami játék(menü).

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#546) Mans20 válasza Inv1sus (#543) üzenetére


Mans20
addikt

60 fps mért nem elég?nálam is a gtx260 sípol a játékoknál a menübe ha nincs v sync bekapcsolva,,ez sajnos nem garis dolog,

(#547) BullZeye válasza Mans20 (#546) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak ezzel az a baj, hogy később lesz játék, aminél max 55FPS lesz elérhető, és 100%on pörög a VGA, és akkor viszont sipolni fog.

Ha alaplap topicban kérdezed, akkor ezek szerint az alaplapra gyanakodsz. Más alaplapban ezt nem csinálta abszolút? Vagy csak nem vetted észre, mert elnyomta egy venti?

(#548) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Kurva jo TROLL alaplap ez a rohadt Asrock. A lap szerint a lap szenzorja -60 fok. Most logikusan -60 foknal le kellene aljanak a ventik, de nem uraim. Az en Asrock-om, feltalalta azt hogy az alig 30 fokos alaplapot -60 nezzuk, aztan az egyik ventit (a hangosabbat) nyomjuk 2000-re majdnem, a masikat pedig jarasuk 800 alatt. Igy kell trollkodni azzal aki penzt adott erte.

Itt a bizonyitek: (minden program igy latja, csak a restart utan jon helyre)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#549) fanti válasza Coolmat (#502) üzenetére


fanti
addikt

Szia!

Ezt az alaplapot néztem ki magamnak : ASROCK H77 Pro4/MVP, és hozzá egy INTEL Core i5-3550 3.30GHz 1155 BOX processzort.

Van hozzá Kingston KVR1333D3N9K2/8G memókitem 2 db egyforma (azaz összesen 16GB).
Ezek a memóriák DDR3 1333Mhz-es, 9-9-9-27, 1.5v-osak.

Jól fognak együtt működni így a dolgok?

Tuningolni nem akarok, de egy CoolerMaster HyperTX-3 lesz a procin.
Van még egy OCZ Agility 3-as és egy Kingston SV100-as SSD-m is.
Meg egy LG DVD író és egy 1.5TB-os Samsung HDD.
VGA-nak egy 6950 2GB - ost használok.

Van olyan BIOS beállítás a lapon, ami megváltoztatja a bootolható eszközök logikai sorrendjét?

Köszi előre is!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#550) Coolmat válasza MiklosSaS (#548) üzenetére


Coolmat
őstag

Szerintem ne szenvedj vele tovább és vidd vissza gariba, kifogtál egy hibás darabot, előfordul sajnos :(

fanti: Szia!

Teljesen oké az elgondolás, ha jól értem így 4X4GB RAM-ot akarsz belepakolni, az már elég ütős lesz :) Ezt a memóriát ugyan nem találtam meg a támogatott memóriák listájában, csak a 2GB-os tesóját, de ez nem azt jelenti, hogy nem működne, valószínűleg nem lesz gondod ezekkel a memóriákkal sem. Procira elég a gyári hútő is ha nem tuningolod (persze ha már megvan a TX3 akkor az is jó). SATA csatlakozóknál arra figyelj majd, hogy az Agility3-at az egyik Intel SATA3 portra kösd rá, ezt onnan ismered fel hogy szürke színű, gyárilag le van ragasztva egy matricával, és 4 fekete SATA2 port mellett van, a másik két szürke színű SATA port a memóriamodulok mellett az Asmedia SATA3 vezérlőhöz tartoznak, és kicsit lassabbak mint a natív Inteles SATA3. Természetesen lehet változtatni a bootsorrendet a BIOS-ban Boot menü - Boot Priorities almenüben. Apropó BIOS: kezdd majd egy frissítéssel. Ezt úgy eszközölheted, hogy letöltöd innen a legfrissebb 1.30-as változatnak az Instant Flash verzióját, felmásolod egy FAT32-re formázott pendrivera vagy SD kártyára, a lapra rádugva a BIOS Instant Flash menüpontjára bökve fel fogja ismerni a felmásolt újabb BIOS fájlt és frissíti magát. Ha gyárilag legalább 1.10-es BIOS-al kapod meg, akkor lehetőséged van Internetes frissítésre is a BIOS-ból, ez még kényelmesebb megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.