Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) FaTHI


FaTHI
őstag

Egy kis segitség kellene!
Asrock Z77-pro3-as lapom és I7-2600-as procimhoz vettem egy Gtx670-es karit. Win7 64 bit és a legújabb bios+ driver ellenére is csak 2.0 PCI-E -van a Gpu -z és az AIDA szerint is.Ugye 3,0-a kellene már ide. valaki erre megoldást?

(#1602) Savanya válasza FaTHI (#1601) üzenetére


Savanya
addikt

Mivel a prociban van a vezérlő ezért Ivy proci kell hozzé hogy PCI-E 3.0 legyen .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1603) FaTHI válasza Savanya (#1602) üzenetére


FaTHI
őstag

Köszi az infót, akkor nem keresem a hibát..:)

(#1604) Pubszon válasza c41r0^ (#1600) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen AHCI módban van minden.
A 2 SATA3-ra 2 SSD van kötve, a többi 4 SATA2-re pedig 3 HDD és egy ODD.
Mind a 6 Intel SATA portnál ki van kapcsolva a Hot Swap, a 2 ASMedia pedig 2 eSATA (ugye mint írtad az egyik a hátsó a másikat előre vezettem ki).
Egyébként a Win7 képes kezelni a Hot Swapot az IRS nélkül is.
A SATA2_4 huncutkodik, de tegnap felcseréltem a kábeleket a SATA2_5-el, ezekbe ugyan olyan 750GB-os HDD van, ezzel egy időben töröltem az IRS programot is, lekopogjam eddig jó. Nem tudom, hogy kontakt hiba volt vagy az IRS csinálta, esetleg még mindig fenn áll a hiba és csak később fog kijönni. :U

Az ASMedia portoknál nem tudok Hot Swapot állítani. Ez amiatt van, hogy jelenleg nincs rákötve semmi?

(#1599) Jack@l: Hibernálás ki van kapcsolva, alvó mádnál csinálta.

(#1598) fanti: Vagy az vagy kontakt hiba, nem tudom, majd lehet kiderül. :U

(#1601) FaTHI: Ennél a karinál semmit nem hoz a PCI-e 3.0, tudom, nekem is GTX670 van. :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1605) c41r0^ válasza Pubszon (#1604) üzenetére


c41r0^
őstag

Az ASMedia portoknál nem tudok Hot Swapot állítani. Ez amiatt van, hogy jelenleg nincs rákötve semmi?
Szerintem igen, mert az UEFI-ben az Advanced/Storage alatt mikor rámész a két ASMedia port beállítására, akkor ha nincs a portra dugva semmi, akkor nem is állítható a két almenüpont (a hot-swap vagy az external drive vagy valami hasonló a nevük). Meg ha fent van a drivere, akkor az eszközkezelőben lehet állítani még két opciót, lehet, hogy ott is engedélyezni kell a hotswapot. De lehet, hogy csak a szokásos két opció van ott (optimalizálás gyors eltávolításra és a write-back puffer ürítésének tiltása). Nem emlékszem, nem a gép előtt vagyok. De én nem is használom az ASMedia chipet, mivel nincs annyi eszközöm és az eSATA se kell nekem, mert ott a házon a dokkoló, amivel az Intel vezérlőre tudom csatolni a drive-ot.

Persze, hogy a Win7-tel is működik a hot-swap IRST nélkül is, de ha beállítod az UEFI-ben, amit írtam, hogy a fix drive-ok SATA portjainál disabled-re állítod azt a két opciót, amit a drive-ra kattintva megjelenít (asszem hot-swap és external drive), akkor már sztem a Win7 alatt sem lehet őket lecsatolni, pontosabban nem lecsatolható eszközökként lesznek jelen. (És egy fixen bekötött HDD-t minek is akarna lecsatolni az ember.) Utána felteszed a legfrisebb IRST-t, és ha akkor sem jön vissza a vinyó sleep után, akkor nincs ötletem.

Az egész feltételezésem abból indult, hogy azért nem jön vissza sleepből az az 1 db. drive-od, mert biztos hot-swappable-nek van beállítva, ugyanis az UEFI-ben az enabled a default mind a két albeállításra (hot-swap és external drive). De ha a többi is annak van állítva, és azok visszajönnek, akkor értelemszerűen nincs köze hozzá.

(#1606) c41r0^ válasza c41r0^ (#1605) üzenetére


c41r0^
őstag

sőt, hot-swap helyett hot-plug a helyes kifejezés, hot-swap csak RAID esetén van :B

(#1607) zolika010


zolika010
tag

Hali! Gyors segítség kéne. Ma raktam össze a gépem és azóta kék halálokkal dobál kifele :/
Alaplap: z77 extreme 4
cpu: i5 2500k
vga: asus 7870 v2
ram: corsair vengeance LP 2x4GB

Az lehet a probléma oka hogy nem raktam fel minden drivert? Mik a legfontosabbak? Sajna csak netről tudom feltenni a drivereket.
Biosban miket állítsak be?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1608) zolika010 válasza zolika010 (#1607) üzenetére


zolika010
tag

A probléma úgy néz ki megoldódott, nem tetszett neki hogy a 2 ram egymás mellett volt :D
ui: BIOS frissítéssel garancia vesztés történik?

(#1609) Pubszon válasza zolika010 (#1608) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem történik garancia vesztés. :N

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1610) Gabó85


Gabó85
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném Asrock Z77 Pro3 lappal kapcsolatban.
Jó pár napja az óra minden bekapcsolásnál/altatásnál arra áll vissza, amit megadtam neki (dátum is).
Tehát az óra nem jár, mintha nem számolná onnan, hogy én a lapon beállítottam. A Windows erőlteti kicsit, úgy kb 1/2 - 1 órán át, aztán megint kezdődik, az adott értékről.
Próbáltam a BIOS ban állítgatni, BIOS frissítés megvolt, egyszerűen nem tudom miért csinálhatja... Elemet nem cseréltem még, de gondolom akkor nem csak ezt felejtené, ill. áram alatt sem indulna az "adott értéktől".
(Mi lehetett az előzménye, nem tudom, amolyan "meglepetés" -ként ért a dolog.)

Ha valakinek van esetleg rá ötlete/megoldása, kérném segítségét, Köszönöm. :R

(#1611) Gabó85 válasza Gabó85 (#1610) üzenetére


Gabó85
csendes tag

Elnézést.

Közben megoldódott. Én voltam a béna, azt el is felejtettem, hogy van rajt egy "CMOS reset" Jumper... :DDD
Pedig egy ideig elszenvedtem vele, míg eszembe jutott (az előző írásomra rá kb 10 percre jött meg az "ihlet").
Legalább friss BIOS van fent :))

(#1612) .45


.45
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: Most raktam ossze egy gépet, i5 3470, asrock B75 Pro3 adatlap. Mikor bekapcsolom a gépet, a monitor nem ad jelet, csak villog a power gomb( mint amikor alvás uzemmodban van). Mit tudok ez ellen tenni? Elore is koszonom a segítséget.

Edit: A monitor azt írja ki: No video input,tehát nem kap jelet sem a vga-tol sem az adatlaptol.

[ Szerkesztve ]

(#1613) Jack@l válasza .45 (#1612) üzenetére


Jack@l
veterán

Dugd be a monitort a másik videokártyába ha van. Reseteld a biost, ha netán az átdugás nem segít.
UI: csipogni csipog?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1614) .45 válasza Jack@l (#1613) üzenetére


.45
csendes tag

2 monitorral is próbáltam, de nem változott a helyzet. Biost resetelném, de az a helyzet, hogy egyáltalán nem jelenít meg képet. az egyik monitoron dvi és d-sub csatlakozó is van, egyikkel se megy. pedig érzékeli a monitort, mert ha kihúzom a csatlakozot, akkor a monitor is kiírja, hogy connection problem. Gariztatás lesz a vége?

Edit: Nem csipog semmi, de minek kéne? :D

[ Szerkesztve ]

(#1615) Coolmat válasza .45 (#1614) üzenetére


Coolmat
őstag

Clear CMOS jumperrel resetelj, ha utána sincs kép akkor pedig vedd ki a memóriamodulokat és csak az egyiket tedd bele az első slotba, ha azzal sem megy akkor a másikat, ha úgysem akkor vagy döglött a lap, vagy nem szereti a RAM-jaidat.

Szerk: csak akkor csipog ha kötsz az alaplapra speakert (kis csipogót):

[ Szerkesztve ]

(#1616) .45 válasza Coolmat (#1615) üzenetére


.45
csendes tag

Na, valszeg doglott a lap. kivettem az alaplaprol azt a kis elemet, visszatettem, nem megy.2x4GB Corsair Vengeance LP RAM-jaim vannak, eloszor egyik be, nem megy, csere, nem megy. Van még amivel próbálkozzak?

Edit: Ilyen kis csipogóm nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#1617) Coolmat válasza .45 (#1616) üzenetére


Coolmat
őstag

Esetleg még kipróbálhatod a RAM-okat egyesével a többi slotban is. Jó lenne megnézni más gépben működnek-e a RAM-ok, ill. a te alaplapodban más RAM-ok működnek-e (biztos van ismerősöd akinek DDR3-as RAM-jai vannak a gépében). Clear CMOS-t ne (csak) elemmel hanem jumperrel resetelj, az alaplap kézikönyvében benne van hol található az alaplapon és melyik állásban van reseten. Ha így sincs semmi, akkor javaslom mégegyszer nézd végig alaposan minden tápcsatit rádugtál-e a kellő helyekre (egyszer én is bosszankodtam 10 percig egy portalanítás után, mert nem adott képet a VGA, aztán rájöttem hogy elfelejtettem visszadugni a 6 pines tápkábeleit). Ha tutira klappol minden a szerelésben akkor vidd vissza gariztatni az alaplapot (és a RAM-okat is, hátha csak azokkal nyűgös).

(#1618) misionline


misionline
tag

Üdv.

Asrock Z77 Extreme4 alaplapom van i-5 3570k procival 8 giga 1600-as rammal.

Biosban beállítottam az optimális oc értékek közül 4.4 ghz re. Semmi mást nem állítottam minden ahogy alapbol volt, (legújabb bios van fent)
Teszteltem, és több órát toltam Bt3-al. Nem volt semmi gond.
Ez így ezek szerint megfelelő, vagy manuálisan valamit át kell állítanom, ha igen akkor mit?
Egyenlőre BOx os cooler van procin eddig így 4.4Ghz en nekem nem volt gondom vele.

(#1619) .45 válasza Coolmat (#1617) üzenetére


.45
csendes tag

RAM csere megvolt, 1333 Mhz-s Kingston RAM-okkal se megy(ezek tuti jók).CMOS trukkok megvoltak,kábelek ellenorizve.Eredmény: nuku. Megy vissza gariba a RAM-okkal egyutt. Koszonom mindenkinek a segítséget!

(#1620) Mans20 válasza .45 (#1619) üzenetére


Mans20
addikt

Ha még nem telt le a három nap a lap vételétől akkor szerintem cseréltesd le valami asus vagy msi-re,én nem veszek több asrockot az biztos.

(#1621) Remington válasza misionline (#1618) üzenetére


Remington
őstag

feszültségeket érdemes manuálisan beállítani, automatán valószínűleg jóval többet kap a szükségesnél ami semmiképpen se jó

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1622) Jack@l válasza misionline (#1618) üzenetére


Jack@l
veterán

Azt rohadt gyorsan cserélds le, mert hamar rántotta lesz a procidból :) Ne húzd gyári szutyok colerrel.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1623) jilian


jilian
addikt

Használ valaki itt 16 GB memóriát 1866Mhz -en? :U
Esetleg 16 GB --ot az XMP profiljával?

[ Szerkesztve ]

(#1624) LeC


LeC
addikt

ASRock Z77 EXTREME4

lan drivel telepítési közben kifagy a windows annak mi lehet az oka?
Legfrissebb driverrel is.
windows 7 64bit

Valakinek már volt hasonló gondja?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#1625) misionline válasza Jack@l (#1622) üzenetére


misionline
tag

Hali.

Köszi, vissza is állítottam..
De amúgy nincs benne védelem?

(#1626) Jack@l válasza LeC (#1624) üzenetére


Jack@l
veterán

Exe-s telepítő, vagy inf-ből rakod fel kézzel? A gyári asrock oldalról leszdettel próbáld, elvileg azzal le van tesztelbve hogy jó. (de volt már itt akinek fagyogattak a portjai, lehet a lap selejtes)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1627) LeC válasza Jack@l (#1626) üzenetére


LeC
addikt

igen leszedtem ami asrocknál van fent, exe-s telepítő.
Egyszerűen befagy a kép a telepítésnél, és nem megy tovább csak resettel.

Valakinek volt már hasonló?

Minden más driver felmegy.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#1628) Anfänger válasza Jack@l (#1508) üzenetére


Anfänger
őstag

Hi!
Nekem nem jelent gondot,csak maestro87 kérdezte,hogy miben nyilvánul meg az instant boot. Engem sem zavar a win7-nél az a 20-22 sec amíg feláll a win7 a sata II-es ssd-vel.
Az Asmedia achi driverrel 28 sec volt,de gondoltam kipróbálom anélkül és most még gyorsabb. Nekem király ez így. :R

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#1629) Pubszon válasza LeC (#1627) üzenetére


Pubszon
veterán

Rakd fel inkább inf-ből, ez valami szoftveres gond.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1630) Jack@l válasza Anfänger (#1628) üzenetére


Jack@l
veterán

Win8 nekem 11 sec volt újonnan felrakva egy tűzfallal rajta.

@Lec, neklem is az volt az első tippem, mint amit Pubszon írt.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1631) LeC válasza LeC (#1627) üzenetére


LeC
addikt

jelentem legújabb bios felment, majd a LAN driver is simán felment, exe-vel indítva :)

hogy ez miért nem jutott eszembe előbb :DDD

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#1632) Jack@l válasza LeC (#1631) üzenetére


Jack@l
veterán

Érdekes, nekem az első biossal se volt gond, de legalább tanultunk ma is valamit.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1633) misionline válasza Jack@l (#1622) üzenetére


misionline
tag

Hali.

Alapon használom azóta, gogy szóltál...
Most kíváncsiságból aida progival logoltam amíg játszottam.
Kb 20 percet toltam BT3 al 4400Mhz-en gyári collerral,
Nagyon bejön ez az Ashrock z77 extreme 4, még a vga-m is jobban megy benne.

[ Szerkesztve ]

(#1634) Coolmat válasza misionline (#1633) üzenetére


Coolmat
őstag

A CPU magok azért durván melegszenek, 90 fok nagyon sok. Javaslom tegyél rá egy jó hűtőtornyot (minimum Xigmatek Gaia-t, vagy valami hasonló 12cm-es coolerrel rendelkezőt, bővebben a milyen cpu coolert vegyek topikban), mert hosszútávon ez így nem lesz jó.

(#1635) misionline válasza Coolmat (#1634) üzenetére


misionline
tag

Köszi, igen előbb is javasolták, és addig még alapon sem nagyon játszom , szerdáig kibírom, akkor veszek valami mélyhűtőt rá. :D
Csak pusztán kíváncsi voltam mennyit melegszik, fagyás , sb semmi nem volt rendesen ment a game, csak kilépve ugye a log adatin csak pislogtam.
De gondolom azért van védelem a cpu ban vagy alaplapban, ha túl meleg valamit csinál, hogy megvédje?

(#1636) vlevi válasza c41r0^ (#1600) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gépcsere környékén járok, amiből az SSD már megvan, és ezzel együtt szembesültem egy problémával. A jelenlegi gépemet újraraktam emiatt, és beállítottam a BIOS-ban az AHCI módot a Sata vezérlőhöz. De így nincs DVD író. Csak olvasónak látja :( Ez még a régi gépem, egy ASU P5QL-Pro lap, amin 6 SATA port van, de egy vezérlőn. Utánaolvasgattam, és azt szűrtem le, hogy ez így nem fog menni, AHCI módban nincs DVD írás :( Ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem. Az ASROCK B75M lapon van SATA3 portból is három, és még SATA2-esek is vannak. Megoldható-e ennél a lapnál a BIOS beállításaiban, hogy a SATA3 portok AHCI módban menjenek, míg a SATA2-esek ne? Így oda tudnám dugni a DVD-t, és működne az írás.
Néztem más lapokat is, pl. Gigabyte-ot, de ott a B75 lapokon csak 1 SATA3 van, de annyit meg tud a legolcsóbb Asrock B75M-DGS is, jóval olcsóbban.

(#1637) Jack@l válasza vlevi (#1636) üzenetére


Jack@l
veterán

Mintha rémlene valami, hogy intel RST-ben lehetne ilyet állítani portokra, de ott valami más baj lesz, nincs új fw arra az íróra vagy alaplapra? Nálam be van nyomva az ahci, és simán ír-olvas a NEC.
Magyarul nem kéne, hogy egy író ilyenen fennakadjon, régebbi giga core2-es lapommal se volt baj.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1638) Coolmat válasza misionline (#1635) üzenetére


Coolmat
őstag

Igen, van a prociban beépített védelem, hogy bizonyos hőfokot elérve egyszerűen megszűnteti a tápellátást (BIOS-ban Over Temperature Protection), ill. bekapcsolható még a BIOS-ban a CPU Thermal Throttling is, ami visszaveszi a CPU szorzóját ha túl meleg lenne a helyzet.

vlevi: Nem tudom ezt hol olvastad, de biztosan lehet IDE módban is írni, ez vagy a lapod vagy a DVD íród fogyatékossága lehet, ha tudsz próbálj mindkettőn BIOS-t és/vagy firmwaret frissíteni. Az új lapokon nem a SATA3 - SATA2 szerint lehet ki/be kapcsolni az AHCI-t, hanem a vezérlő szerint, vagyis B75 lapon 1db SATA3 és 5db SATA2 tartozik az Intel vezérlőhöz (ezeknél egyszerre lehet kapcsolni az AHCI-t), és opcionálisan egyéb vezérlő (pl. Asmedia) SATA3-nál lehet külön 2 portot átállítani.

[ Szerkesztve ]

(#1639) jilian


jilian
addikt

Tolja valaki, XMP profillal a memoriáit?
1600 Mhz feletti ramokkal?
:F

(#1640) vlevi válasza Jack@l (#1637) üzenetére


vlevi
nagyúr

"régebbi giga core2-es lapommal se volt baj."
Hát ez az, nekem van :(
Felraktam az ASUS honlapjáról a legfrissebb drivert (igaz az is 2009-es, de legalább van), de semmi változás.
A DVD meghajtó látszik a sajátgépben, de csak olvasóként. Író szoftverek, pl. CDBurnerXP szerint nincs író a gépben. És a Win beépített író szoftvere sem kezel íróként.

"Nem tudom ezt hol olvastad, de biztosan lehet IDE módban is írni, "
Az a bajom, hogy az én gépem csak úgy tudna, AHCI-ben nem. Nem értem. Egy NEC Optiarc AD-7191S meghajtóról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1641) Coolmat válasza vlevi (#1640) üzenetére


Coolmat
őstag

Bocs, elírtam, úgy akartam hogy biztos lehet AHCI módban is írni :) Alaplap BIOS frissítés és DVD író firmware frissítés megvolt (persze csak akkor ha nem a legfrissebb van már rajtuk)?

(#1642) Jack@l válasza vlevi (#1640) üzenetére


Jack@l
veterán

Nero-val is nézted?
Csak kíváncsiságból dugd már át másik portba. Ja, és gondolom a windows ahci állítás után újra lett rakva!?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1643) vlevi válasza Jack@l (#1642) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nero-t nem rakom fel :D

Portokat már próbáltam dugdosni, semmi hatás.
BIOS-ból, író firmből is a legfrissebb van fenn, és a win is újra lett rakna 2 napja.

(#1644) Jack@l válasza vlevi (#1643) üzenetére


Jack@l
veterán

De a kérdés az, hogy mikorújraraktad, akkor milyen beállítás volt a biosban. :)
A másik dolog, hogy intel chipset installation utility fel van rakva win-re? (tudom, amatőr kérdés)
De hogy megtudd ki a ludas, vidd el haverodhoz az írót kipróbálni, vagy kérj valakitől egy másikat, hogy megnézd az ír e nálad.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1645) vlevi válasza Jack@l (#1644) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze, az SSD miatt át lett állítva, és úgy raktam fel a win-t. Valószínűleg keresek egy másik írót, és kipróbálom azzal.

(#1646) Jack@l válasza vlevi (#1645) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha ez segít, ezzel tuti jó: Optiarc DVD RW AD-7241S ATA Device

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1647) Kernel


Kernel
nagyúr

Az lenne a kérdésem, hogy multimonitoros lapoknál, mint például a B75, a boot, illetve BIOS-képernyő mindkét monitoron párhuzamosan látszik?

Ha rádugok például 1 db monitort és 1 db TV-t, az alaplap nem tudhatja, hogy én melyiket szeretném elsődlegesnek (vagy melyik van éppen bekapcsolva), így az lenne logikus, hogy mindkettőn lássam ugyanazt. Később jön a Windows-driver, ahol gondolom konfigurálni lehet, igény szerint, de engem itt a bootfolyamat érdekelne.

A PDF-doksiban sem láttam erre utalást, csak annyi, hogy a lehetséges három csatlakozóra dugj két monitort (miután a processzor legfeljebb kettőt támogat). Próbálkozni azért nem tudok vele, mert még nem kaptam meg a lapot.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1648) Kernel válasza Kernel (#1647) üzenetére


Kernel
nagyúr

Illetve rosszul fogalmaztam, ilyenkor egyik monitort a DVI-D kimenetre kell tenni, a másik kettő választható.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1649) Rendo84 válasza fanti (#1049) üzenetére


Rendo84
senior tag

:)

(#1650) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok. tudja valaki mit jelent 4 sipolás bekapcsoláskor? ventiket huztam ki menet kozben aztan vissza dugasnal elkezdett vibralni a kep. kikapcsoltam a tapnal, azota a 4 hosszu sipszo hangzik el, es ujra indulgat. mit tettem? :O

bocsi az ekezetekert, telefonrol irok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.