Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Coolmat válasza windlord (#1550) üzenetére


Coolmat
őstag

Igazán nincs mit :)

(#1552) Pubszon


Pubszon
veterán

BIOS frissítésekor milyen beállítások vesznek el egy Extreme4 lapon?
A tuningos órajel/feszültség oldal beállításai elmennek azt tudom, de más valami?
Sok idő minden beállítást lementeni majd visszaállítani. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1553) windlord válasza Pubszon (#1552) üzenetére


windlord
őstag

Szerintem az összes elveszik...

(#1554) Pubszon válasza windlord (#1553) üzenetére


Pubszon
veterán

Minden oldalt lefényképeztem és az alapján visszaállítottam mindent. :D

A 2.30-as tényleg megoldotta az LLC gondot. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1555) Ptech


Ptech
őstag

Hali.

Hangkártyát akarok venni H77M-be (2*PCI-E16, 2*PCI), a kérdés az, hogy PCI vagy PCI-E legyen-e.
Régebben voltak gondok a PCI kezeléssel, most megy a dolog? Arról is hallottam, hogy akkor is lehetnek gondok, ha a PCI-E kártyát veszem, mert nem látja a lap a kártyákat a PCI-E slotban.
Tapasztalatok ilyesmivel esetleg?

(#1556) Coolmat válasza Ptech (#1555) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A PCI slot is biztosan működik az alaplapokon, csak kezdetben támadt egy kis félreértés amit egy driver hiánya okozott. Ettől függetlenül biztos PCI-E bővítőkártyát vennék a helyedben, mert azt egy későbbi gépfejlesztés után is biztosan tudod majd használni, míg a sima PCI lassan de biztosan ki fog halni ahogy az IDE is eltűnt mára az új alaplapokról.

(#1557) Ptech válasza Coolmat (#1556) üzenetére


Ptech
őstag

Okés, akkor PCI-E lesz belőle, CF amúgy sem aktuális nálam. Köszi az infót.

(#1558) flash-


flash-
veterán

sziasztok

van egy asrock z75pro 3 alaplapom

van egy bootos pendrive-om,és hiába csatlakoztatom a gép usbjre,inditásnál nem látja,pedig be van kapcsolva a biosba hogy usb-t is lásson a bootnál,meg is változatattam a sorrendet de semmi .

laptoppal tudok is bootolni arról a pendriveról,de pcnél nem.

mi lehet a baj?ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1559) Jack@l válasza flash- (#1558) üzenetére


Jack@l
veterán

F11 vagy F12-vel se tudod kiválasztani/elindítani boot képernyőkor?
Új bios van rá?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1560) Kiki18 válasza flash- (#1558) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem használtam még pendriveot boot-ra,csak uefi frissítésre. Milyen típusú a fájlrendszere, FAT32-es vagy NTFS?

(#1561) Mans20 válasza flash- (#1558) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam is a Z75 portjai nem reagáltak,valamiért a driver eltűnik,már többször újraraktam a driverjét,de aztán mintha törlődne,de most elvileg nincs gond velerakd fel újra szerintem.Nálad nincs olyan hogy netezés vagy zene közbe lefagy az egész gép?mert nem tudom mitől lehet ez.

(#1562) flash-


flash-
veterán

megjavult..
győzködött itt mindenki hogy vegyek nyugodtan asrock lapot,első az 1,5 év alatt leégett ez meg búgos..legközelebb asust veszek az már tuti

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1563) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok egy Asrock H77mpv t szeretnék venni ezekben valamilyen kis tuningot lehet csinálni? pl a prociknál a turbo funkciot lehet aktiválni?

Crypto

(#1564) flash-


flash-
veterán

sziasztok

az érdekelne hogy az asrock Z75 pro3 lapon mindkét sata3 as csati inteles?vagy egyik marveles?mert számomra nem derül ki

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1565) Mahrenburg válasza flash- (#1564) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Az ASRock Z75 pro3 lapon mindkét Sata3-as inteles, azaz a Z75-ös lapka vezérli, mint az alaplap összes Sata-portját. A 7-es sorozat déli-híd lapkái natívan 6 Sata-portot kezelnek, a Z77-nél és a Z75-nél 2 Sata3 + 4 Sata2, a B75-nél 1 Sata3 + 5 Sata2 felállásban.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1566) BigBlackDog válasza CJ3 (#1563) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, támogatja a turbo-t.

(#1567) flash- válasza Mahrenburg (#1565) üzenetére


flash-
veterán

jolvan köszi az infót,én is sejtettem,de nem voltam benne biztos.
elég szépen meg is hajtja az ssd-m:)
de a boot időn még lehetne valahogy csiszolni?
a legtöbb idő a bootból az amikor mutatja az asrock feliratot indulásnál a gép..akkor csinálhat valami olyat is amit nem kéne:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1568) BigBlackDog válasza flash- (#1567) üzenetére


BigBlackDog
veterán

BIOSban nézzél szét. A nem használt integrált eszközöket kikapcsolhatod, a bootsorrendnél csak az ssd szerepeljen (feltéve, ha ezen van a rendszer). Ezenkívül, ha van valami self test, akkor annak a kikapcsolásával is lehet nyerni időt.

(#1569) !george!


!george!
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e. Van egy Asrock lapom, és az USB csatlakozók néha szarakodnak. Van még rá jó pár hónap gari, de az üzlet ahol vettem megszűnt. Tudom-e még valahol érvényesíteni a garit, és ha igen hol és hogyan?

(#1570) flash- válasza !george! (#1569) üzenetére


flash-
veterán

pontosan milyen lap?pontosan mit jelent hogy szarakodnak?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1571) BigBlackDog válasza !george! (#1569) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ebben a listában lévő magyar helyeknél érdeklődnék.

(#1572) !george! válasza flash- (#1570) üzenetére


!george!
csendes tag

P43DE3 a típusa.
Sokszor van, hogy rákötök bármelyik USB kimenetre pl. fényképezőt, és vagy nem ismeri fel, vagy csak nagyon sokára. Ennél sokkal régebbi gépen, pillanatok alatt felismeri. Régebben nem tapasztaltam ezt. Volt olyan is, hogy a fényképezőt rákötöttem, és a többi kimeneten - egér, billentyű - a kapcsolat megszűnt. A külső vinyót mire felismeri is legalább 1 perc.

Köszönöm a listát

[ Szerkesztve ]

(#1573) flash- válasza !george! (#1572) üzenetére


flash-
veterán

én törölném az összes usb eszközt eszközkezelőben,továbbá próbálkoznék olyannal hogy megváltoztatom a betűjelét az usb meghajtóknak.

innen az inf illesztőt feltetted?

Intel Rapid Storage Technology illesztőprogram fent van?ha fent van lehet uninstallálását próbád ki.

vagy van olyan rácsatlakoztatott ezköz ami miatt a többi is belassul.húzz le minden usb-s ezközt(nyomtatót is ilyesmit is)még az egeret billentyüzetet is.aztán így dugj rá fényképezőt vagy usb-t

bios reset,bios frissités...
esetleg rendszer ujrarakás...

én ezeket megpróbálgatnám hátha...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1574) flash-


flash-
veterán

na volt egy usb3 as beépíthető kártyaolvasóm amivel irtó lassan bootolt a gép,szarakodott,fagyogatott,de win ujrarakás segitett továbbá az hogy az asrock oldaláról csak az usb3 drivert raktam fel és az inf drivert,aztán futattam driver geniussal egy frissitést,1.5 ös biost tettem fel és szuperül megy végre.
nemtom mi okozta a javulást de végre oké

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1575) Pubszon


Pubszon
veterán

Z77 Extreme4 lapban hogyan lehet bekapcsolni, hogy a hálókártya felébresztheti a számítógépet?
A Wake On Lan funkció, de nem találom.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1576) Jack@l válasza Pubszon (#1575) üzenetére


Jack@l
veterán

Talán a wake on pci device elég hozzá, és driverből valahogy bekapcsolod a hálokarnak, a wake on lan-t, de lehet a wake on ring az(ha van ilyen biosban).

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1577) flash- válasza Pubszon (#1575) üzenetére


flash-
veterán

lehet hogy elég a windben bekapcsolni?
adapterbeállitásoknál

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1578) Pubszon válasza flash- (#1577) üzenetére


Pubszon
veterán

Valószínü, hogy az alaplapnál már ki sem lehet kapcsolni ezt a funkciót, hanem az OS dönt felőle.
És igen, elég volt csak a windowsban engedélyezni. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1579) Pubszon


Pubszon
veterán

Srácok.
Szeretnék egy SSD RAID 0 tömböt ASRock Z77 Extreme4 lapon, de előtt tisztába kellene magam rakni a SATA portokkal kapcsolatban.

Az alábbi képen vannak a SATA portok, de nem tudom melyik melyik vezérlős, és így azt sem, hogy melyik tudja a RAID-et.
Arra már rájöttem, hogy a SATA3_A1 az a eSATA is egyben, tehát annak használatát mellőzöm, sosem tudni mikor jön jól az eSATA.
Én úgy gondoltam, hogy a SATA3_0 és SATA3_1-re kötném a két SSD-t RAID módban, a SATA2-esekbe meg a 3 HDD-t meg az optikát AHCI módban.
Az UEFI-ben ugye két vezérlő van, az Intel és az ASMedia, de nem tudom melyik melyik. :F
Jól gondolom, vagy jól félrenéztem valamit? :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1580) Sefi84 válasza Pubszon (#1579) üzenetére


Sefi84
senior tag

Nagyon nehéz, SATA3_A1-SATA3_A0 az ASMedia ;)
A többi meg Intel :K
Egyébként a lap füzetében benne van egyértelműen minden, csak el kell olvasni.

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#1581) Coolmat válasza Pubszon (#1579) üzenetére


Coolmat
őstag

Jól gondoltad, a SATA3_0 és SATA3_1-re kösd a két SSD-t. Arra figyelj, hogy mindenképpen friss Intel Rapid Storage Driver-t tegyél fel, mert csak az újabbak támogatják a TRIM-et RAID módban ami fontos az SSD-knek!

(#1582) Jack@l válasza Pubszon (#1579) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha megcsinálod,tudnál egy összehasonlító tesztet csinálni single vs raid ssd-vel? Mondjuk CM3 -al? Érdekelne mennyire éri meg, meg szubjektíven mennyit dob a rendszeren, pl win boot. (gondolkodok én is hasonló megoldáson ha számít valamit érdemben)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1583) Pubszon válasza Sefi84 (#1580) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, ezt már megnéztem, ide nem is dugok semmit mert ezt feltartom az eSATA portnak. :K

(#1581) Coolmat: Azt már tegnap felraktam, a 11.6-os az.

(#1582) Jack@l: Persze, megnézem neked, csak nem tudom mi az a CM3. :D
Más teszteket én is akarok csinálni.

Na de a kérdésem az, hogy ha a SATA3_0 és 1-re beállítom a RAID vezérlést, akkor a SATA2-es portokra is azt állít? Mert oda jobb lenne nekem az AHCI.
Gondolom a SATA3_A0 és A1 marad AHCI. :U

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1584) Jack@l válasza Pubszon (#1583) üzenetére


Jack@l
veterán

CrystalDiskMark 3.x (bocs, lehagytam a D-t :) )

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1585) somasz


somasz
addikt

Üdv! Valaki legyen olyan szíves, foglalja össze, mivel jobb a H77-Pro4-m, mint a B75-Pro3-m, sürgős lenne. 10 gépből álló hálózathoz kellene, i7-3770 + 16gb ram lenne bennük, renderelésre lennének használva. Az árkülönbség 10 euró, nagyjából.
Ha megbízhatóbb, stabilabb, és a feladatkörre alkalmasabb, akkor H77 lesz.
Javaslatok?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#1586) Jack@l válasza somasz (#1585) üzenetére


Jack@l
veterán

Most ez komoly, hogy hgh-endes géphez a chipseten meg a lapon akarsz spórolni 10 eurót és a fórumról kérsz tanácsot? (kicsit elkeserítenek az ilyen "szakemberek")
Csak hogy on is legyek, gugli is segít ám: [link]

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1587) Sefi84 válasza somasz (#1585) üzenetére


Sefi84
senior tag

10EURO különbségnél nem kérdés a H77-es kell. :K

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#1588) somasz válasza Jack@l (#1586) üzenetére


somasz
addikt

Ez alapján csak pár, számomra mellékes feature-rel tud többet a másik. Nem vagyok zsugori, sem szakember, unokatestvéremnek segítek csak. Kérdezni pedig tudtommal szabad.
Kérdés, hogy stabilabb-e?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#1589) somasz válasza Sefi84 (#1587) üzenetére


somasz
addikt

Rendben, köszi.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#1590) Jack@l válasza somasz (#1588) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha neked mellékesek ilyen apróságok, hogy:
Some features are disabled in B75, however (only one SATA 6Gbps port, no RAID, no ISRT).
Akkor jó :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1591) Remington


Remington
őstag

Sziasztok!

Mennyire éri meg a kb.12k-s felárat Z77 Pro3-hoz képest az Extreme4? :F i5 2500k-t szeretnék bele, tuningolni is szeretném.

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1592) zolika010 válasza Remington (#1591) üzenetére


zolika010
tag

Ha tuningra mész akkor egyértelműen extreme4, eleve jobb a tápellátása.

(#1593) 161


161
csendes tag

Üdv Mindenki!

(H77M - v1.30efi) Randomban USB bimbammol a lapon cmos reset után is ha nincs rajta semmilyen usb-s periféria akkor is cirka óránként bimbammol eggyet aztán 3-4 ilyen után ha usb-s egér ill más usb cucc van rajta az összes usb port megszűnik funkcionálni. Ujraindítás után kezdődik elöről, (nem fagy ki, nincs kék halál)

Hasonlót tapasztalt már valaki?

[ Szerkesztve ]

https://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.zip https://downloads.wdc.com/windlg/WinDlg_v1_37.zip

(#1594) Coolmat válasza 161 (#1593) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Kellett most így reggel 1 perc mire leesett mt értessz "bimbammol" alatt :) Viccet félretéve ez egyáltalán nem normális tünet, egyértelműen garanciális ügy.

(#1595) zolika010


zolika010
tag

Hali!
Asrock Z77 Extreme4-hez fel lehet rakni a 2.30-as BIOS-t? Mármint hogy nincs vele semmi gond?

(#1596) Jack@l válasza zolika010 (#1595) üzenetére


Jack@l
veterán

Megy rendesen nálam már egy jó ideje.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1597) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Az Intel Rapid Start funkciót használja valamelyikőtök?
Ez csak hibernáláshoz való vagy alvó módhoz is?

Azt produkálja a gépem, hogy ha alvó módból felébresztem, eltűnik egy meghajtóm, de mindig ugyan az. Most töröltem az Intel Rapid Storage drivert meg a Start-ot is kikapcsoltam, illetve az eltűnő merevlemezem portját átcseréltem egy másikkal, ami mellesleg ugyan olyan HDD. Ezzel megtudom, hogy a lemez vagy a port miatt van.
Pár napig tesztelem, remélem így megjavul.
Ez a hiba egyébként azóta jelentkezik, hogy átvariáltam az alaplapi csatlakozást (kb egy hete) és ezzel egy időben feltettem az IRST 11.6-os verzióját. Ha még fogja csinálni, a tápkábelt megmozgatom, meg a kábelt kicserélem az érintett lemezét/portét.
Mi csinálhatta ezt szerintetek?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1598) fanti válasza Pubszon (#1597) üzenetére


fanti
addikt

Szia!

Én az IRST-re voksolok, de kíváncsian várom a teszted eredményét.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1599) Jack@l válasza Pubszon (#1597) üzenetére


Jack@l
veterán

Összeakad valami szoftvar/driver szinten, én ezért nem szeretem a hibernálást, mert csak gond van vele...
UI: lehet meg kéne írni asrocknak a problémát, hátha bios bug.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1600) c41r0^ válasza Pubszon (#1597) üzenetére


c41r0^
őstag

Ha a HDD-k AHCI módban vannak (márpedig miért ne abban lennének, akkor az UEFI-ben a HDD managementnél be lehet állítani SATA portonként, hogy lecsatolható-e az adott SATA portra kötött eszköz vagy nem (Advanced / Storage vagy hasonló menüpont az UEFI-ben, most nem tudom, mert fejből írom). A beállítás értelemszerűen közvetlenül az adott SATA portra érvényes, és így közvetett módon pedig a porton lógó eszközre.

AHCI enabled + Intel Rapid Storage driver mellett működik a hot-swap (meg az NCQ is), tehát gondolom amelyik nem jön vissza sleep után, annál a SATA portnál lecsatolható van az UEFI-ben beálllítva, és sleepnél le is csatolódik, aztán ébresztésből visszajőve gondolom nem csatlakozik fel újra.

Nekem 4 eszköz van a gépben, 1 SSD, 2 HDD és egy ODD, ezek portjaira mind azt állítottam be az UEFI-ben, hogy ne lehessen őket hot-swapolni (mivel ezeket nem is mozgatom), ezen felül mivel a házamon van egy SATA HDD dokkoló, az ehhez tartozó portnál meg azt állítottam be az UEFI-ben, hogy lecsatolható legyen. Működik is gyönyörűen. Az Intel portjait használom az összes belső eszközhöz és a HDD dokkolóhoz is. A vinyók és az ODD SATA2-esen vannak, az SSD SATA3-ason (nincs, ami indokolná, mert max. 120/70 read/write-ra képes, de miért ne...), a másik SATA3-as porton meg a házhoz tartozó külső HDD dokkoló van kötve. Az ASMedia ASM1061 SATA portjait meg célszerű szintén AHCI módba + lecsatolhatóra tenni ha arra nem dugsz belső vinyókat - legalábbis az első portot mindenképp, mert ha a hátlapi e-SATA-ra kötsz valamit, akkor az azt a portot használja. De ehhez persze kell az ASMedia SATA vezérlő driver is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.