Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) syl5 válasza mcmike (#1094) üzenetére


syl5
őstag

Hát én az ilyen tuning szoftvereknek nem nagyon vagyok híve, csak a bajt csinálják.
Ha kell valami akkor azt bios-ban (nekem akkor is bios marad, ha (u)efi :) ) elintézem.

Igazából csak arra gondoltam, hogy hátha valami olyan utility, ami tényleg hasznos nem csak marketing. (mostanában azért találkozok ilyenekkel)

De úgy látszik nekem kell feláldozni magam, és összeszemetelnem a win-em. :DDD

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1102) syl5 válasza Coolmat (#1081) üzenetére


syl5
őstag

Friss windows-al is szenvedett az a lap. Meg mindenhol teljesítmény javulást érzek, jóval pattogósabb lett a gép, és játékokban is van ahol +7-8 fps, lemezkezelésről nem is beszélve. Giga lappal volt olyan, hogy totalmedia theatre-rel bd50-et, de 25-öt is gombnyomástól jó 4-5 sec alatt (közbe akadt a lejátszás, mint állat) szünetelt le, majd indításnál hasonló.
Meg itt van ez is, ami megszűnt lap váltással: "A giga lapommal volt olyan is, hogy ment a játék 40 fps-el, mégis nem volt folyamatos az animáció, szemre akadozott (ezt nevezik talán mikrolagnak)."
Szal az olcsóság, nem mindig kifizetődő.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1103) mcmike válasza syl5 (#1102) üzenetére


mcmike
őstag

A giga lapommal volt olyan is, hogy ment a játék 40 fps-el, mégis nem volt folyamatos az animáció, szemre akadozott (ezt nevezik talán mikrolagnak)

Pontosan, ezt nevezik mikrolagnak. Azért tudom, mert én is rengeteget szenvedtem tőle. ;)

A helyzet nálam más volt, egy régi Giga GA-P35-DS3-am volt E8400-al. Sapphire HD4870-el minden rendben volt, de egyszer cseréltem egy GTX460-ra. A baj az volt, hogy sokkal rosszabb lett minden játék, elkezdődtek a LAG-ok. :Y

Részben volt CPU limit is, de konzekvensen minden játéknál jelentkezett a dolog, olyanoknál is ahol elég lett volna a CPU. Persze minden cikkből az jött le hogy bőven elég a PCI-E 1.0 is, mert nem kell több a GTX460-nak sem. Ennek ellenére lapot cseréltem (PCI-E 2.0 slot) és CPU-t, és láss csodát minden problémám megszűnt... :))

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1104) arty válasza syl5 (#1102) üzenetére


arty
veterán

nekem volt giga z68am előtte és semmi hasonlót nem tapasztaltam. ráadásul abban jobban ment a cpu-m :/

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1105) syl5 válasza arty (#1104) üzenetére


syl5
őstag

Nyilván eltérőek a tapasztalatok, ahány ember, annyi különböző konfig. Mindenesetre az ember a maga tapasztalatit részesíti előnyben, én nem hiszem, hogy veszek a jövőben giga lapot.
Ellenben a giga 460-amat nagyon szerettem, mert baromi hűs és halk, mindemellett brutál gyors volt. Szintén giga 470-ről már sajnos nem lehetett ugyanezt elmondani.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1106) milszab válasza syl5 (#1105) üzenetére


milszab
senior tag

Fatal1ty Z77 Performance lapomon hátul 4db usb van. Most nem világos hogy ezek ugyanolyanok mind? Mer az adatlapján úgy írja hogy hátsó panelon van :
- 4 x Ready-to-Use USB 3.0 Ports.

Viszon az usb 3.0-ás bekezdésnél meg ezt írja :

- 2 x Rear USB 3.0 ports by Intel® Z77, support USB 1.0/2.0/3.0 up to 5Gb/s
- 2 x Rear USB 3.0 ports by Etron EJ168A, support USB 1.0/2.0/3.0 up to 5Gb/s

- 1 x Front USB 3.0 header by Intel® Z77 (supports 2 USB 3.0 ports), supports USB 1.0/2.0/3.0 up to 5Gb/s

Az "1 X front", az az alaplapi usb gondolom.

(#1107) Coolmat válasza milszab (#1106) üzenetére


Coolmat
őstag

Hátul 2db Intel vezérlős USB3 és 2db Etron vezérlős USB3 van, ha tehted az előbbit használd. Az alaplapon található USB3 tüskesort ki lehet vezetni a ház előlapjára ilyen USB3 front panellel.

(#1108) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok!
egy kis segítségre lenne szükségem. van egy z77 pro3 lapom és egy 2500k procim.
húzni szerettem volna, kezdésnek 3.8 ghz-re állítottam a masinát, és offset módban rátoltam +0.070V körüli értéket. bekapcsoltam a gépet, és amint elindítottam a linx-et, a CPU-Z a proci feszültségére 1.35 fölötti értéket mutatott, ami túl sok. alapon 1.170 körül kap, és az offsetes emeléssel olyan 1.24 körül kéne lennie. meg tudnádok mondani nekem, hogy ez miért van? vagy hogy hogyan kell beállítani tuning esetén?
előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#1109) milszab válasza Coolmat (#1107) üzenetére


milszab
senior tag

Igen tudom! Ilyesmim van vekem is! És hátul honnan tudom melyik melyik? Leírásában sincs megkülönböztetve, meg hátul sincsen!

(#1110) Coolmat válasza milszab (#1109) üzenetére


Coolmat
őstag

Ez jó kérdés, mert tényleg nem találtam rá utalást sem a manualban.

(#1111) mcmike válasza milszab (#1109) üzenetére


mcmike
őstag

Eszközkezelőből letiltod az USB vezérlőt, pl. az Etron-t. Ezek után bepróbálgatsz hátul egy Pen drive-ot. Amelyikekben nem éled fel, az az Etron, a többi kizárásos alapon más lesz... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1112) atom87


atom87
aktív tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség:

Kollégám vett egy Z77 Pro4-es lapot + i5 3570k processzort. A többi alkatrész már adott volt (memória, táp, HDD,SSD,stb..)

Összeraktam a gépet, bekapcsolom és az folyamatosan újraindul a boot logo-nál. Nagyjából 5 másodpercenként. Lehúztam az összes sata eszközt, csatikat, memóriából is csak 1 modult hagytam, de a helyzet ugyan az.
Csináltam CMOS törlést, akkor eljut odáig, hogy kiírja a procit, memória méretet, BIOS verziót, stb, plusz, hogy nyomjak F2-t vagy DEL-t, hogy belépjek a BIOS-ba vagy F1 a folytatáshoz.
Az első esetén újraindul és ugyan ez a képernyő fogad mindig. Ha F1-et nyomok, akkor pedig boot logo-san indul újra folyton.

Egy dolgot holnap még kipróbálok, hogy veszek egy 8 Pin-es táp csatlakozót, mert ezen az FSP tápon csak egy 2x2-es csati van....

Tanácstalan vagyok... Ötletek??

Kawasaki z1000

(#1113) BullKoxa válasza atom87 (#1112) üzenetére


BullKoxa
őstag

Próbáld ki hogy kiveszed a procit és vissza teszed! Ha már kivetted nézd meg nincsenek -e elgörbülve a tüskék (dolgok) a foglalatba.

[ Szerkesztve ]

(#1114) goodluck


goodluck
tag

Sziasztok!

Z77 Extreme4 lapra EZT a hűtőt tervezem.
A kérdésem a következő lenne, ki tudom-e mind a négy memória helyet használni a hűtő bordázatának méretei miatt?
Cooler Master 690 II házba kerülne.

[ Szerkesztve ]

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#1115) syl5 válasza goodluck (#1114) üzenetére


syl5
őstag

Szerintem ki, csak LP ramokkal.
De kérdezd meg a hűtős topikba, ott jobban tudják, vagy le kell mérni.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1116) milszab válasza mcmike (#1111) üzenetére


milszab
senior tag

Köszi! Meg is van. A felső kettő az! Amúgy van hogy néha beakad a rádiós egerem mikor külső vinyóról másolok vagy kódolok, vagy pendrive is van bennt! Ez mitől lehet?

(#1117) goodluck válasza syl5 (#1115) üzenetére


goodluck
tag

Koszonom, feltettem ott is a kerdest. :)

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#1118) mcmike válasza goodluck (#1114) üzenetére


mcmike
őstag

Nekem is ugyanez a lap van (ASRock Z77 Ex4) + Alpenföhn Gros Clockner Rev B BLUE Edition. Nekem már elfedi az 1-es slotot, nem tudtam berakni a G.Skill-eket, csak a következőbe. Alpneföhn méreteiből tudsz majd következtetni. ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1119) goodluck válasza mcmike (#1118) üzenetére


goodluck
tag

Eleg cumi ez igy! Vagy masik huto, v. 1*2 slot marad lehet gondolkodni..... :(
Ahogy elneztem az alltalam tervezett Scythe Mine 2 meg nagyobb is mint a tied. :O

[ Szerkesztve ]

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#1120) ZozzHUN válasza zsigee (#1074) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Ha olvasnad a topikot mar lattad volna hogy leirtam, de legalabb tul vagy rajta :)

(#1121) ZozzHUN válasza atom87 (#1112) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Ha be tudsz bootolni egy linuxot akkor viragbolti win a baj.

(#1122) mcmike válasza atom87 (#1112) üzenetére


mcmike
őstag

BIOS (UEFI)-be be tudsz lépni vagy nem? Nekem nem jött le. :B

Ha igen, akkor milyen verzión van? Ha 1.20, akkor lehet gyorsban frissíteni kellene.

Ezen kívül nincs ötletem... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1123) Jack@l válasza goodluck (#1119) üzenetére


Jack@l
veterán

Alpenfohn brocken alá bemegy az LP-s ram, csak utólag kell felrakni a hűtőt.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1124) Jack@l válasza atom87 (#1112) üzenetére


Jack@l
veterán

Ramot ellenőrizd, hogy 1.5 voltos e...
Meg lehet nem árt a legújabb bios se rá.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1125) fanti


fanti
addikt

Az UEFI-ben ez a Power saving mode, ez mit takar pontosan, és miért van tiltva alapból?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1126) Gabás válasza fanti (#1125) üzenetére


Gabás
addikt

az Asrock saját hülyesége, csökkenti a mag feszültségét azt hiszem 0,1 V-tal

(#1127) goodluck válasza Jack@l (#1123) üzenetére


goodluck
tag

Koszi a tippet erre mar gondoltam en is elmeletben. :K :R

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#1128) Coolmat válasza fanti (#1125) üzenetére


Coolmat
őstag

DRAM Voltage-ot azért vedd le 1.500V-ra, jobb a békesség.

(#1129) syl5 válasza Coolmat (#1128) üzenetére


syl5
őstag

jaja!

Amúgy azt nem értem, hogy miért 1,65 a default.
XMP miatt? Nekem is XMP-s 1,65V ramjaim vannak, persze 1,5-en használom őket.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1130) fanti válasza Coolmat (#1128) üzenetére


fanti
addikt

Ja, nem az én biosképem volt ez, a neten találtam a szemléltetés kedvéért.
Utánaolvastam ennek a power saving modénak.

Egyesek szerint (mivel vcore csökkenést okoz) instabillá tudja tenni a rendszert bizonyos LLC levelekkel kombinálva.....úgyhogy hagyom is disableden!

Amúgy nekem 1.5 volton van manuálisan a memófeszkó, mivel autón 1.585-öt adott és a ramjaim meg standard 1.5 voltos kingstonok (KVR1333D3N9K2/8G). Összesen 16GB.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1131) dobobazsy


dobobazsy
őstag

srácok! olvastam, hogy 0,5 V távolságon belül kell maradni azt hiszem a CPU és DRAM feszek közt. a procimat alulfeszeltem, így 1,05 volt körül kap, míg a ramot a gyári 1.585-ön hagytam. ez így probléma?

[ Szerkesztve ]

(#1132) fanti válasza dobobazsy (#1131) üzenetére


fanti
addikt

annyi még belefér.....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1133) dobobazsy válasza fanti (#1132) üzenetére


dobobazsy
őstag

közben beállítottam a gyári 9-9-9-24 időzítést, és így 1.5 volton is működik a ram. köszönöm a választ, nem sokan szokták észrevenni a kérdéseim :DDD :R

(#1134) atom87 válasza ZozzHUN (#1121) üzenetére


atom87
aktív tag

ZozzHUN,mcmike: Nem lehetett bootolni, mert kb POST körül rögtön újra is indult, sőt BIOS-ba sem lehetett belépni.
Jack@l: a RAM természetesen 1,5 voltos.

A probléma elhárítva, valmi kontakt hiba lehetett. Leszedtem a hűtőt, proci ki-be, majd jó lett egyből...

Köszi mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Kawasaki z1000

(#1135) BullKoxa válasza atom87 (#1134) üzenetére


BullKoxa
őstag

Akkor segített amit írtam?

Más :
Valaki le tudná írni hogy a Biosban mi mit csinál (szájba rágósan) ?

(#1136) atom87 válasza BullKoxa (#1135) üzenetére


atom87
aktív tag

Úgy tűnik igen!

Kawasaki z1000

(#1137) ZozzHUN válasza BullKoxa (#1135) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Manual :)

(#1138) arty válasza fanti (#1132) üzenetére


arty
veterán

az idle vagy a terhelt fesz számít?

mert nekem idle 0.960ra áll a cpu ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1139) dobobazsy válasza arty (#1138) üzenetére


dobobazsy
őstag

háát szerintem a terhelt.. nálam idle 0.8 alá esik (offsettel csökkentettem)

(#1140) Sefi84 válasza dobobazsy (#1131) üzenetére


Sefi84
senior tag

Hát ezt nagyon fèlre olvastad ès rossz tanácsot adsz másoknak!
A dram ès a VTT között kell 0,5V-on belül maradni a cpu-nak ehhez semmi köze, max annyi, hogy abban van a mem vezèrlö.

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#1141) milszab


milszab
senior tag

A komplett bios beállításokat nem lehet valahogy elmenteni? Mer az Oc tweaker-ben van 3 mentési lehetőség, de szerintem az csak annak az oldalnak az adatait menti el...

Jah és a belső usb áramtalanítását még mindig nem találtam meg... :/ Miért nem csinálnak magyar nyelvű biost azt nem tudom. :D

(#1142) ZozzHUN válasza milszab (#1141) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Mert ha megtanulsz angolul akkor már mindenhol tudsz boldogulni.

(#1143) dobobazsy válasza Sefi84 (#1140) üzenetére


dobobazsy
őstag

bocs. amikor kérdeztem hogy cpu és dram-e a 2 szempont, akkor senki sem mondta, hogy nem..
kösz a felvilágosítást!

(#1144) Qtya72


Qtya72
aktív tag

Üdv!

Z77 pro4 lapban 1600-as ADATA memók, a BIOS-ban 1333-ra állítva, 1,5 volton, az AXTU viszont 1,65 voltot ír rá.
Használhatom 1600, 1,65 volton?
Nem lesz gondja?
Esetlegessen kell mást is állítanom?
Widows alól is ellehet érni a BIOST? Ha igen, mi a módja?

[ Szerkesztve ]

(#1145) Jack@l válasza Qtya72 (#1144) üzenetére


Jack@l
veterán

1,6 fölé ne menj hosszú távon, manuálisan állítsd be neki biosban, akkor tuti nem mászik el...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1146) BullKoxa válasza syl5 (#1101) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hi! Ez szerintetek normális hogy ha az NV kari adja a képet akkor ilyen a Bios?Nagyon zavar ez a dolog mikor matatok benne.

(#1147) ZozzHUN válasza BullKoxa (#1146) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Állítsd be a monitorodat, CRT nem kalibrálja be magát, a te beállításod is csak egy felbontásra érvényesül, a bios meg azt hiszem 640x480ban jön be, ahhoz külön be kell állítani a pozíciót, szélességet, stb-t.

(#1148) The Lord


The Lord
tag

Sziasztok!

Ma megjött az i5-2500k procim!Már össze is raktam a gépet és arról nyomom!Hihetetlen milyen új világ ez az intel 775-öt után!Remélem ha majd lesz kérdésem fordulhatok felétek?! :R

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#1149) gryphus


gryphus
csendes tag

Sziasztok!
Asrock Z77 Pro4 lappal az a problémám, hogy a Dual Channel módban belerakott DDR-1333MHz-es ramokat 666MHz-en futtatja. Sem auto, sem 1333MHz-re állítva nem történik változás.
Van valakinek ötlete?
üdv: gryphus

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#1150) Jack@l válasza gryphus (#1149) üzenetére


Jack@l
veterán

Megszorzod kettővel és kijön a szám. Nincs DDR3 667. :)
Mérjél memspeed-eket aidával, abból látszani fog.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.