Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Drizzt01 válasza JamesHun (#350) üzenetére


Drizzt01
őstag

Egyenlőre ez a veszély nem fenyeget . Most nincs fent játék a gépen.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#352) robisz válasza JamesHun (#350) üzenetére


robisz
senior tag

Én alapból nem tettem fel semmilyen toolt csak a drivereket :)

(#353) JamesHun válasza robisz (#352) üzenetére


JamesHun
addikt

MVP a driverek között van és pont az alaplap specialitását tudod vele kihasználni, csak a gyári weblapon lévő verzió kontra Origin és játékai nem egészen szereti egymást :D
De a béta szekcióban lévő verzió ahogy néztem és amikkel néztem javítja az előző hibáját :D

SeriesX: JamesSHun

(#354) robisz válasza JamesHun (#353) üzenetére


robisz
senior tag

Valóban ott van de szerintem én ezt kihagytam... amilyen teszteket olvastam róla egyelőre nem győzött meg, hogy ez feltétlenül kell nekem :N

(#355) Zap-Em


Zap-Em
tag

Hi! Kinéztem a 'Z77 Fatal1ty Performance' alaplapot és csak azt nem tudom, hogy miben jelent hátrányt, hogy nem aranyozott kondik vannak rajta, mint pl. az 'Extreme 4'-en? Emiatt vehető-e, tetszik a piros-fekete kombó. :)

(#356) BullZeye válasza Zap-Em (#355) üzenetére


BullZeye
veterán

Aranyozott óra tetszik, vagy amelyik sötét anthracitra van fújva? Kb ennyi a különbség.

(#357) Ádyka válasza BullZeye (#356) üzenetére


Ádyka
őstag

Most miért vakítassz? Az aranyozott tovább jó marad, a nem aranyozott 3 év 1 nap után mind tönkremegy. :B

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#358) Kiki18 válasza Ádyka (#357) üzenetére


Kiki18
őstag

Manapság a gyártók mindent kicentiznek,hogy mire lejár a gari,biztosan ,tutira tönkre is menjen. ;]

(#359) BullZeye válasza Ádyka (#357) üzenetére


BullZeye
veterán

Az aranyozott 15 évig lesz jó, a nem aranyozott 14,5 évig.

(#360) #32577792


#32577792
törölt tag

van valakinek tapasztalata Z75-ös és i3-2100-es tuningolhatóságáról?

(#361) Zap-Em válasza BullZeye (#359) üzenetére


Zap-Em
tag

Akkor jó lesz a szürke kondis, fatalityy :) I5 3570k lenne benne 4,3Ghz körül, csak elbírja egy 3 évig :)

[ Szerkesztve ]

(#362) csucsbicep válasza #32577792 (#360) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az i3-at nem tudod húzni, max nagyon korlátozott BCLK tuning, de az fölös.

Zap-Em: Szerintem az E4-nél semmivel sem jobb lap a Pref, sőt Iponban csak 2 évet adnak utóbbira, nem tudom máshol is így van-e.

[ Szerkesztve ]

(#363) #32577792 válasza csucsbicep (#362) üzenetére


#32577792
törölt tag

:(
köszi, akkor marad a nulla tuning

(#364) haddent


haddent
addikt

Üdv
Z77 Extreme4 másnál is 50 fokos játék alatt ? :S Gondolom a 'motherboard' a chipsetre vonatkozik. Nem lesz baja?

(#365) boeing válasza haddent (#364) üzenetére


boeing
senior tag

Baja nem lesz,de elkéltek volna rá valami nagyobb chipset hűtés a Asrock alaplapjaira,mert nagyon melegek. :K

(#366) haddent válasza boeing (#365) üzenetére


haddent
addikt

:F Hát amíg nem veszélyes addig a chipset úgy igazából nem zavar :D Mennyit bírhat ki? mint a proci? 80 fölé nem kéne?

(#367) boeing válasza haddent (#366) üzenetére


boeing
senior tag

Azért a mérnökök biztos le tesztelték,szerintem 80-90 fokig biztonságos de ha lenne mérőm azért kíváncsiságból le mérném. :K

(#368) Zap-Em válasza csucsbicep (#362) üzenetére


Zap-Em
tag

Ja én is iponon néztem, de már csak 1 év gari van a z77 performance-ra, míg az extr4-re 3. Na akkor asszem jó lessz az extreme4 is úgy látom.

(#369) Drizzt01 válasza haddent (#364) üzenetére


Drizzt01
őstag

Helló , nekem alapon is 42-50 fokos a chipset , de nem különös kép zavar. A gond szerintem csak huzamosabb ideig 80 fölött kezdődik .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#370) csucsbicep válasza haddent (#364) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

50 fok az teljesen normális.

(#371) Zap-Em válasza Zap-Em (#368) üzenetére


Zap-Em
tag

Most meg már mind a 2 lapra 2 év gari van írva, mindegy még van 1 hónapom gondolkodni, h. milyen lap is volna jó :)

(#372) Mans20


Mans20
addikt

Beüzemeltem a Z75 pro3 lapom,eddig jó minden,a bebootolás elég gyors lett,nemrég kijött a 1.30 bios,ez ugye már tartalmazza azt ami az előzőekbe volt?ezen kívül mit érdemes még felrakni?meg állítani biosba?

[link] tőle vegyetek lapot,bolthoz tartozik,itt nem szórakoznak a garival.

[ Szerkesztve ]

(#373) Drizzt01 válasza Zap-Em (#371) üzenetére


Drizzt01
őstag

Én úgy tudom , minden új Asrock lapra 3 év gari van mostantól.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#374) Jack@l


Jack@l
veterán

Feltettem az 1.70 -es biost extreme4- re és jelentem a cpu frekit visszaveszi ez már rendesen idle-ban. (nemhiába tűnt el az oldalról az 1.50-es)

Viszont lenne két kérdésem is:
CPU LLC-t hova szokás rakni? (level1-5, auto)
Turbo boost overvoltage-nak mennyi kellene hogy legyen?

Egyelőre nem húzom a procit (2500k), de nem merem ezeket huzamosabb ideig auto-n hagyni...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#375) flash- válasza csucsbicep (#362) üzenetére


flash-
veterán

gianni 3 év garit ad a z75 lapra is

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#376) Mans20 válasza flash- (#375) üzenetére


Mans20
addikt

Ja,számlát meg úgy kell kérni tőle,garinál meg vársz egy fényévet..

(#377) orange26


orange26
csendes tag

Sziasztok!
Már írtam párszor, hogy az Asrock H77 Pro4 /mvp alaplapommal nem indul a gép, mint kiderült, a proci foglalat sérült.
Most kipróbáltuk új alaplappal, a Bios elindult, de 20 mperc után mindig rebootol.
Igaz, ha elindul a Bios hibajelzés nélkül, a proci nem lehet rossz?

(#378) BullZeye válasza Mans20 (#376) üzenetére


BullZeye
veterán

Áfás számlát mindenhol külön kell kérni, gari pedig nálam úgy zajlott annó, odamentem hozzá, másnap mentem a csere cuccért. Számla nélkül is cserélte a cuccot, mert elhagytam a papírt amit adott.

(#379) JamesHun válasza orange26 (#377) üzenetére


JamesHun
addikt

nekem memória csinált ilyet
nézd meg egy másikkal hátha

SeriesX: JamesSHun

(#380) orange26 válasza JamesHun (#379) üzenetére


orange26
csendes tag

Kösz, majd megprobáljuk, remélem csak ennyi.

(#381) orange26 válasza JamesHun (#379) üzenetére


orange26
csendes tag

Most olvasom, neked is 4Gb-os Kingmax 1333-as memóriád volt.
Neked is bejött a Bios, és utána 20 mp múlva újraindult a gép?
Amúgy másik gépben jó volt a memória, mert az enyém másnál jó.

(#382) haddent


haddent
addikt

Létezik olyan, hogy valami aprócska, de hőcsöves hűtő chipset-re? :DDD

(#383) Mans20 válasza haddent (#382) üzenetére


Mans20
addikt

[link] én még csak ilyet láttam,de az nagy,de még azok a kissebbek se férnének el mert a vga takarja a felét gondolom.Nálam elöl fúj be levegőt a 14cm es venti,nincs porszürő meg rács elötte,így csak segít hűti kicsit..

(#384) JamesHun válasza orange26 (#381) üzenetére


JamesHun
addikt

igen ez volt sajna :S
de visszavittem, és egy másik modullal (annak volt kis műanyag tokja, nem csak az antistati zacsis) meg most tökéletesen megy
valamiért ha megnézed a honlapon a támogatott modulokat, kingmax elég vérszegényen szerepel rajta 1333 terén

SeriesX: JamesSHun

(#385) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Lap, proci, memória vásárlás előtt állok, kinéztem két lapot, de látom itt a kérdésemet már feltették.

Én is ezt akartam kérdezni, hogy az Asrock Pro4M mennyire melegedős fajta, mert GTX560Ti Hawk lenne mellé. Ami nálam már most is rendesen termeli a hőt!

Akkor szerintetek érdemesebb az Asrock Z77 Pro4-et választani? Erről van már valami tapasztalat?

A konfig így nézne ki:

Ház: BITFENIX Merc Alpha
Táp: Chieftec 500-80PB (van)
CPU: I5 3570K
CPU cooler: Xigmatek Gaia?
Lap: Asrock Z77 Pro4 (akkor nem M-es)
VGA: MSI GTX560 Ti Hawk (Van)
Ram: Valamilyen 8Gb DDR3 1600Mhz-es (nem tudom milyen jó ehhez a laphoz)
Hdd: 1 Tb Hitachi 7500Rpm. (van)

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#386) Coolmat válasza Faterkam (#385) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Ha nem tervezel nagyon komoly tuningot, akkor Z75 Pro3 vagy Z77 Pro3 megfelelő lesz neked, kb. 4,3-4,5GHz-ig ebben a lapban is el kell mennie a 3570K-nak. A Z77 Pro4 nem éri meg a felárat szerintem, a következő lépcső tuninglapban legalább egy Extreme4(M) lenne, az meg jóval drágább ezeknél. A Xigmatek Gaia jó hűtő, esetleg ha kicsit többet áldozol rá az AC Freezer 13 Pro-t ajánlanám helyette. A házba vegyél majd előre és felülre egy-egy AC F12-es házventit, a lappal leszabályozhatod ezeket is ~1000rpm-re, így nem hangosak, és a szellőzés is biztosított (persze majd jól rendezd el a kábeleket a házban). RAM-ból majdnem mindegy milyet veszel, Intel platformon kb. semmi különbség nincs 1333MHz és 1600MHz között sem, csak arra figyelj hogy 1,5V-on üzemeljen ha 1600MHz-est választassz, és ha hűtőbordás akkor low-profile legyen (ne legyenek rajta hatalmas tüskék hogy beférjen a CPU cooler alá).

(#387) Faterkam válasza Coolmat (#386) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszi a válaszod!
Nem, abszolút nem tervezek most még tuningot!

A Z77 Pro3-at néztem, de nincs rajta DVI, és egy árba van a Pro4M-el. De azt meg akkor a melegedés miatt vetettem el. Sztem a lap marad a Z77 Pro4. A házból néztem még ezt, ebbe vannak ventik már és porszűrő is, picit drágább. Nem tudom megéri e?
A ramnak, igen pont ez miatt közben ezt találtam ki. Ez Low Profil.

Ventiből már van a mostani házban, amit kiveszek majd, egy 12cm-es és egy 8cm-es Swif2-es. A nagy hátul, a kicsi elöl. A Hdd-t a kicsi hűti, mert a GTX560Ti miatt már volt 49fokos is. Most olyan 35-39 terhelve.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#388) JamesHun válasza Faterkam (#387) üzenetére


JamesHun
addikt

[link]
ez se egy rossz ház
én ezt vettem és kb annyi mint amit te is kinéztél

SeriesX: JamesSHun

(#389) Coolmat válasza Faterkam (#387) üzenetére


Coolmat
őstag

Z77 Pro4 előnye a Pro3-al szemben:

- DVI csati: HDMI van mindkettőn, azt átalakítani DVI-re nem nagy kunszt, meg egyébként is a GTX560TI kimenetét használod, szóval teljesen mind1
- 4+2 fázis a Pro3 4+1 fázisával szemben: tuningnál lehet minimális jelentősége, elhanyagolható szerintem
- +2 Asmedia SATA3 port: SSD-t úgyis az Inteles SATA porton kell használni, HDD-nél pedig abszolút nincs jelentősége a SATA3-nak, hacsak nem elég a 6 SATA port a Pro3-on akkor ennek sincs nagy jelentősége
- +1 PCI slot: a Pro3-on is van 2, annyi csak elég kell hogy legyen
- +2 USB 2.0 a hátlapon: cserébe a Pro3-on alaplapi USB2-es tűsorból eggyel több van

Ezekért a különbségekért nem éri meg +5k-t kicsengetni a Pro4-ért szerintem, és a déli híd hűtőjét sem kell túlmisztifikálni, nálam a H77-es még nem melegedett játék alatt sem 45 fok fölé.

A RAM oké, ezzel biztos nem lesz gond egyik CPU coolernél sem.

Ház: Asgard Pro és TT MS-III is ajánlott, itt olvashatsz róluk igényes teszteket ShellKretor-tól: [link] [link]. A Bitfenix Merc Alpha is jó ház (nekem a Béta változat van), csak kicsit puritánabb ezeknél, az biztos hogy mindegyik megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

(#390) Faterkam válasza JamesHun (#388) üzenetére


Faterkam
addikt

Hmm, nem rossz, és mondjuk ennek elöl van a Jack, Usb aljzat, nem pedig a tetején. Nálam ez azért jó, mert mellettem van a ház az íróasztal sarkán, szélén. Ott van csak hely.

Én Thermaltake-ből ezt találtam a héten, de erről vegyesen írtak jót, rosszat az Iponon :(

Akkor neked jó véleményed van a tiédről? Anyagminőség, szellőzés stb?

Coolmat:

Köszi az összehasonlítást! :R

A Xigmatek házat pont ShellKretor írása miatt nézegettem, én is olvastam :)
A másikat még nem olvastam, csak a "Milyen gépet vegyek" topikból szemeztem ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#391) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!
Asrock Z75 PRO3-at néztem ki egy i5 2500k-hoz. Tuningot mennyire bírná a lap?

[ Szerkesztve ]

(#392) haddent válasza Coolmat (#389) üzenetére


haddent
addikt

Nekem pont a VGA melegíti a chipsetet :W :W
Ennyire hülye helyre rakni és ilyen kis hűtővel :Y Ez az egyetlen hibája Z77 E4 -nek... Igazából nem vészes, csak idegesítő, hogy kis odafigyeléssel mennyivel még jobb lehetne...

most nézem, hogy elvileg 2x 16x PCI-e. ezek szerint mindegy hova rakom az egyetlen karit?:O

[ Szerkesztve ]

(#393) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Szerintetek melyik lapot válasszam:
- H77M
- B75M

Főleg az lenne a kérdésem, hogy elég-e nekem a B75, vagy inkább a H77-et vegyem.
Egy 3570T cpu menne bele, 8Gb rammal (2x4GB), és egy GTX 670vga, meg egy Sata3-as SSD .

Amiatt nem tudok dönteni, hogy nem értem az 1. hsz táblázatát ami szerint támogatja az intel rapid storage technológiát, de be van jelölve, és lábjegyzetem kiegészítésként ez van írva:
ACHI HW/FW, RAID not supported. Ezt hogy kell érteni akkor? Most ACHI támogatás, vagy beállítási lehetőség van, de raid nem? Előbbi fontos lenne az ssd miatt ha jól tudom....

Köszi előre is az útba igazítást, segítséget! :R

Bogyóka

(#394) Coolmat válasza haddent (#392) üzenetére


Coolmat
őstag

A lapod manuáljában ezt írják:

"PCIE3 (PCIE 3.0 x16 slot) is used for PCI Express x8 lane width graphics cards, or to install PCI Express graphics cards to support CrossFireX TM or SLI TM function."

"In single VGA card mode, it is recommended to install a PCI Express x16 graphics card on PCIE2 slot."

Szerintem működni fog de csak x8-as sebességgel.

ceaser: Sok különbség nincs a két lap között, ha megelégszel 1 SATA3 porttal és RAID funkcióra sincs szükséged (AHCI-t természetesen támogatja a lap) akkor a B75M is tökéletesen elég számodra. Amúgy miért szeretnél 3570T-t egy GTX670 mellé? Egy ilyen csúcs videókártya mellett ennyire számít az alacsonyabb processzor fogyasztás :F Nem vagyok benne biztos hogy a csökkentett órajellel ki tudja hajtani ezt a videókártyát ez a proci.

[ Szerkesztve ]

(#395) TomiLi válasza Coolmat (#394) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi a segítséget!

Most elbizonytalanítottál a procit illetően. :B Ebben nem voltam biztos, hogy a cpu "passzol-e" a vga-hoz (csak itt nem kérdeztem meg :R )
Akkor ezt még átgondolom, és lehet, hogy marad a 3570K, és egy Z-s lapot választok.

Köszi mégegyszer!

Bogyóka

(#396) #32577792 válasza TomiLi (#395) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát igen, az a proci nem "való" ahhoz a vga-hoz

(#397) Faterkam válasza haddent (#392) üzenetére


Faterkam
addikt

Na én is pont ettől félek, mert a GTX460 után az 560Ti Hawk egy kazán :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#398) csucsbicep válasza haddent (#392) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Esetleg nem tudod valamilyen irányból egy kisebb ventivel megfújatni?

(#399) Macka


Macka
veterán

Z77 Fatality Prof. van valakinek? :F

(#400) TomiLi


TomiLi
addikt

Átértékeltem az alaplapok lehetőségeit, és a 3570K-hoz inkább passzoló lapokat néztem:

Ismét két versenyző van:
- Z77 Pro4-M
- Z77 extreme4-M

Utóbbinak "csak" az az előnye, hogy támogatja a quad sli-t? 2xpci-e 3.0 (dualban 8-8x sebességgel, ami a Pro4-M-nél nem lehetséges)

meg egy kicsit dizájnosabb

Köszi! :R

Bogyóka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.