Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) arty válasza dfsz34 (#750) üzenetére


arty
veterán

5-6 évre inkább ivy bridget vegyél! a gpu a jövőben nagyobb szerepet kaphat, márpedig a sandyé még a h264 videokgyorsítására is csak korlátozottan képes ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#752) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!

Rendeltem egy Z77-pro3-at de még nem ért ide. Viszont ramot Corsair Vengeance LP-t amről úgy néz ki le kell hogy mondjak,mert ahol jó áron tudnék helyben vásárolni (vidék) onnan nehezen tudják beszerezni (.assetudjamiért) . A hűtő már megvan ,de nem tudom hogy befér-e alá egy magas bordás ram, mert így azt kell vennem. Mennyire lóghat a ram-slotok fölé? Ha valakinek hasonló hűtője van nézzen rá legyen szíves.A manualjában csak a lap teljes méretét találtam,a proci elhelyezését már nem méretezték be.

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#753) Mans20 válasza Möhe (#752) üzenetére


Mans20
addikt

Vegyél hozzá egy sima kingmax vagy kingston ramot,sok értelme nincs a csodaramokat megvenni,vagy pl a hyperx amin laposabb a hűtő az még befér a brocken alá.

(#754) arty válasza Mans20 (#753) üzenetére


arty
veterán

én sem értem ezt az állandó ramparát :) legolcsóbb kingmax és megvagy (vesztettél 3%-ot 1-2 programban, kb ennyi a mellékhatás)

másrészről viszont nem dobsz ki felesleges pénzt az ablakon, nem kell félni, hogy befér-e, hogy kompatibilis lesz-e, stb

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#755) Jack@l


Jack@l
veterán

A corsair 1600-as LP-k olcsók és jók, rendeld le pesti nagyobb és jobb boltokbl (most nem a reklám helye, de 2 van :) ) szerintem megéri azt a + 1-2e ft-ot a jövőre nézve.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#756) fanti válasza Möhe (#752) üzenetére


fanti
addikt

Kingmax vagy Kingston DDR3-1333 2x4GB kitet javaslok.

Fölösleges valami csilivili ramra költeni, és 1333 fölé menni.

Én pl ezt használom duplán : Kingston KVR1333D3N9K2/8G

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#757) FaTHI válasza fanti (#756) üzenetére


FaTHI
őstag

Én anno Kingmax Nano 1600 as 2x4Gb-memót vettem, és az alap 1333-hoz képest bizony van külömbség.
Mondjuk ez tesztekben érződik, látszik legjobban!

(#758) arty válasza FaTHI (#757) üzenetére


arty
veterán

van elég review a neten, hogy lásd kb. semmit nem hoz a ramórajel alkalmazásokban :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#759) fanti válasza FaTHI (#757) üzenetére


fanti
addikt

Winrar bencsmárknál van difi, de játékok, és irodai alkalmazások esetén semmi!

Ezek a processzorok már a három szintű gyorsítótáruknak köszönhetően nem igazán igénylik a nagy sávszélességet.
Úgy is amíg fut egy program, a proci a háttérben elemzi, hogy melyik memória címről mire lesz szüksége várhatóan a következő lépésekhez és előtölti azt.

Az Intel szerint is 1.5 voltos 1333-as memókkal optimális a rendszer sebessége.
Persze dual channelben természetesen!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#760) Möhe válasza Mans20 (#753) üzenetére


Möhe
addikt

Pont sima,alacsony profilos ramot keresek,de ezt tudnám olcsón megvenni egy ismerősön keresztül akinek boltja van. De csak magas bordás ramjai vannak.Más márkából meg nincs neki készleten.

(#761) KJB


KJB
csendes tag

Hali !

Gépet cserélek, mivel itt az ideje a jó öreg P4-től megszabadulni.
A következő masinában gondolkodom, minden alkatrészt a lambdacomputertől beszerezve:
Intel Core i5-3570K (BOX) proci
ASRock Z77 Extreme4 deszka
Gigabyte GV-N560OC-1GI - GTX560 Ti videókártya
Corsair DDR3 1866MHz 8GB Vengeance Kit CMZ8GX3M2A1866C9B memória
Kingston 120GB HyperX SH100S3/120G SSD

A gép alapvetően PS és játékra lészen majd használva, tuningolva nem nagyon (csak próbaképp), illetve a későbbiekben lehet, hogy az SLI-t ki szeretném használni. Alapjában véve láttok-e valami hibát amit feltétlenül javítsak, vagy szerezzek be mást helyett?

A forumot végig(!) olvasva a következő kérdéseim vannak még :F :
1, A biost mindenképp frissíteni kell, ez miképp a legegyszerűbb, ha még rendszer sincs a gépen?
2, A régi masinámból marad egy audigy2 hangkártya amit szeretnék használni, okozhat-e ez gondot, vagy egyáltalán kell ez még nekem?
3, Egy 550 W-os Chieftec tápom van, nem igazán szeretném cserélni, de ha muszáj, kérlek szóljatok.
4, Mivel lesz egy gyári processzor hűtő is - egyenlőre - nem tervezem a venti cseréjét, ha nem erősen ajánlott. Ugye nem kell?
Köszi! :R

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#762) boeing válasza KJB (#761) üzenetére


boeing
senior tag

Jó kis gép lesz,de a memória szerintem felesleges ekkora bele.Biost frissiteni,majd pobáld meg a Bios alól hátha engedi ha nem akkor Win 7 x64 Sp1 alól még csupaszon,utána friss driverek fel.Táp elég lesz neki,ha jó minőségű,proci hűtött ugy is cserélsz majd,mert a gyári nagyon hangos lesz,Cooler Master Hyper 412S az nekem be vált. :K

[ Szerkesztve ]

(#763) KJB


KJB
csendes tag

Illetve az előző kérdésből kimaradt az hogy egy LG W2253V a megjelenítő, ami ugyebár 1920x1080 nativban fog mozogni mindörökké.

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#764) KJB válasza boeing (#762) üzenetére


KJB
csendes tag

Millió köszönet! :C

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#765) Jack@l válasza KJB (#763) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem lesz szerény az a monitor photoshopolni? (TN panelt messze kerülni kell bármilyen komolyabb grafikához)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#766) KJB válasza Jack@l (#765) üzenetére


KJB
csendes tag

Nem hozok benne színre.

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#767) arty válasza KJB (#761) üzenetére


arty
veterán

ha tuning nem lesz, akkor szerintem a nem-K-s cpu elég lenne, pár ezrest azon is lehetne fogni

meg ahogy írták, a ramok órajele túlzás :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#768) ryger válasza Möhe (#752) üzenetére


ryger
aktív tag

Szia,

Beneztem a gepembe, hogy biztos legyek benne es az en Crucial modulom felett es a venti kozott meg van par millimeter szabad hely(hatra fuj) de abban mar nem lennek biztos, hogy a nagyon magas fajta ram beferne oda. Most CL7-be mennek 1333 Mhz-en de semmi kulonbseget nem erzekeltem a gep viselkedese vagy jatek kozben. Hallgass a tobbiekre es inkabb vegyel olcsobb "alap" modulokat a maradek penzt meg idd el az legalabb meglatszik nem csak a tesztekben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#769) fanti válasza KJB (#761) üzenetére


fanti
addikt

- i5-3570K helyett i5-3450
- Z77 Extreme4 deszka helyett egy Z77 Pro3 vagy H77 Pro4/MVP
- Corsair DDR3 1866MHz 8GB kit helyett Kingston KVR1333D3N9K2/8G
- Kingston 120GB HyperX SH100S3/120G SSD helyett egy OCZ Agility 3 120G

És így spórolsz annyit pont, hogy a Gigabyte GV-N560OC-1GI - GTX560 Ti videókártya helyett tudsz venni egy GIGABYTE GV-N670WF2-2GD GTX670 2GB GDDR5 PCIE grafkártyát amivel aztán nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sokáig elleszel.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#770) boeing válasza fanti (#769) üzenetére


boeing
senior tag

+1. :K

(#771) Möhe válasza ryger (#768) üzenetére


Möhe
addikt

Köszi hogy megnézted.
Már mondtam,hogy vennék de jelenleg nem tudok hozzáférni,csak a magas bordáshoz.(nagyker áron,azért ez nem mindegy) Ezért is kérdeztem meg itt a tulajokat hogy mennyire van a RAM-slot a procihoz közel.
:R

(#772) Mr K válasza arty (#751) üzenetére


Mr K
senior tag

"5-6 évre inkább ivy bridget vegyél! a gpu a jövőben nagyobb szerepet kaphat, márpedig a sandyé még a h264 videokgyorsítására is csak korlátozottan képes"

Használt Ivy gondolom ritkaság, ha meg újat vesz, az plusz 30-50eFt (gondolom). Ennyiért viszont lehet már venni olyan grafikus kártyát, ami sokszoros teljesítményt nyújt a HD4000-hez képest is. (sandy->ivy gyorsulás intel szerint 25-67% (HD2000/3000 vs HD2500/4000, de a HD 4000 jelenleg csak a méregdrága csúcs procik-ban található).

Egész pontosan mi is az a tevékenység, ami HD3000-rel (vagy egy plusz diszkrét GPU-val) nem oldható meg (4K lejátszáson kívül)? (Nem kötekedem, engem is érdekelne.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#773) KJB válasza fanti (#769) üzenetére


KJB
csendes tag

- A procit még értem, de megéri feladni a tuning lehetőséget? (6ezeré')

- H77 chipszettet nem szeretnék a tuning potenciál miatt, a Pro3 meg kiesik az SLI támogatás hiánya miatt (ha intel - nvidia combo-ban gondolkodom)

- Memória: Mivel a procik mindegyike tudja a1333/1600 Mhz DDR3 kezelni, és a lap is támogatja 1600-ot, ez alá nem mennék. 1600 meg a max ami kihozható belőle gyárilag, és mivel annyira erős egy lánc, mint a leggyengébb láncszem gondoltam a 1866-ra, de lehet hogy nincs igazam.

- SSD-vel meggyőztél ( mondjuk a Kingston Lifetime garis, az OCZ meg 3-5 év gart ad gyárilag)

-És ha lenne a mostani pénzemhez képest + 40k-m akkor igent mondanék GTX 670-re

Egyéb ötlet? És millió köszönet!

[ Szerkesztve ]

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#774) KJB válasza boeing (#770) üzenetére


KJB
csendes tag

Köszi!

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#775) KJB válasza arty (#767) üzenetére


KJB
csendes tag

Köszi!

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#776) Coolmat válasza KJB (#773) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Proci: Ezek olyan erős procik, hogy szerintem nincs szükség tuningolni őket, amikorra meg elavulnak, már tuningolva is kevés lesz a teljesítményük. Jövőtállóság szempontjából az sem rossz ötlet, ha apróról veszel I7-2600-at, 46-50k között lehet már találni.

Alaplap: Intel-Nvidia combo alatt gondolom a Virtu MVP-t érted. Sajnos azt kell mondjam nem éri meg a felárat, elég bugos még a program. Amúgy ehhez nincs szükség semmi SLI-re a lapon, sőt SLI-be kötött Nvidia kártyákkal nem is működik a Virtu MVP. Ezen okok folytán tuning nélküli lapból egy B75 Pro3 is tökéletesen megfelel.

RAM: Az Ivy procik már valóban ki tudják használni az 1600MHz-es RAM-okat, de tesztprogramokon kívűl semmi különbséget nem tapasztalnál egy 1333MHz-el összehasonlítva, ezért bőven jó a legolcsóbb CSX, Kingmax vagy Patriot 8GB-os 1333MHz-es kit is.

SSD: Az élettartam gari nálunk kiskertől függően 3-5 éves jótállást jelent, talán ha RMA-ban kipostázod a hibás darabot a gyártónak kicserélik ezután is, de ilyenről még nem nagyon hallottam. Ugyanazt tudom elmondani mint a RAM-ok esetében: a legjobb ár/érték arányú OCZ Agility3 120GB-nál is csak tesztprogramokban gyorsabb a többi SSD, valós felhasználás során semmi különbséget nem tapasztalnál köztük.

VGA: Az így megspórolt pénzt erre a részegységre költeném ha játék a fő cél, mert játékra elsősorban bika VGA kell. Az előzőekben megspórolt pénz talán elég a GTX560 TI és a GTX670 különbözetre.

Még a régebbi hózzászólásodhoz:

1. BIOS frissíteni FAT32 formázott pendriveról tudsz egyszerűen a BIOS-ba belépve

2. Valszeg nem lesz gond az Audigy2-vel, mégiscsak jobb hangot ad mint egy integrált hangkártya.

3. Azért nem ártana alaposan megnézni azt a tápot, mert a régi tápok elsősorban 5V-os ágra gyúrtak rá, ma pedig majdnem minden alkatrész 12V-on kéri az áramot, ezért kevés is lehet a tápod, hiába 550W és Chieftec (meg el is öregedhettek benne a kondik, stb.). Újnak Corsair CX430V2-t vagy Chieftec CTG500-80P-t ajánlanék.

4. Elég a gyári proci hűtő is ha nem tuningolsz.

(#777) KJB válasza Coolmat (#776) üzenetére


KJB
csendes tag

Tuning kilőve, virtu kilőve (nem a virtura gondoltam az intel - nvidia kombóval, hanem arra, hogy ez a páros jellemzi az életemet mióta van gépem ((na jó még 486-os korszktól)), 1600 MHz kilőve, akkor ennyiből simán egy Intel Core i5-2400 meg egy fullos Z68 alaplap oszt jóság van.
Millió köszönet!

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#778) BullKoxa válasza KJB (#777) üzenetére


BullKoxa
őstag

A PCIe 3.0 nem érdekel,ha igen akkor i5 3xxx-t nézzél.Mert ha lapod és a vga-d ha 670 lesz akkor elesel ettől a cpu miatt.Nekem i5 2500-m volt de eladtam a 3.0 miatt.Most a PC-t hanyagolom minimum 1 évig,motorra fogok most gyűjteni,a gép meg így is megy.

[ Szerkesztve ]

(#779) arty válasza BullKoxa (#778) üzenetére


arty
veterán

pci-e 3.0 nem ér semmit, attól nem lesz gyorsabb kb semmi :)

Mr K - jogos, egy dgpu-val bármikor szintrehozható egy sandys konfig, bevallom erre nem gondoltam!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#780) KJB válasza BullKoxa (#778) üzenetére


KJB
csendes tag

Köszi!

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#781) KJB válasza arty (#779) üzenetére


KJB
csendes tag

Köszi!

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#782) Mankó


Mankó
veterán

Megtudja mondani valaki, hogy a Bios-ban a Package State Control mit jelent, és mire kell állítani? (Auto, Disabled, C2, C6) Jelenleg Auto-n van.

(#783) fanti válasza KJB (#777) üzenetére


fanti
addikt

Boeing, Coolmat és én is csak azt szeretnénk, hogy jól járj.
Ha a játék a fő profil, akkor nyilván a VGA-nak kell nagyon bikának lennie.
Ami alatta van vas, az másodlagos.

Azért másodlagos, mert a mai, fizikailag négy magot tartalmazó processzorok annyira gyorsak alapon, hogy egy izom VGA-t totálba ki tudnak tömni adattal.
És a rendszermemória sebessége nem limitál, inkább a mennyisége limitálhat.
Ezért mondjuk, hogy legyen 8GB memóriád, de az nyugodtan lehet 1333Mhz-es, mert sebességben nem profitálsz játékok alatt a gyorsabb ramból semennyit sem.

Ami a 7-es sorozat mellett szól (alaplapoknál) az az, hogy natívan tudják az USB3-at, és megfelelő Ivy processzorral nem kell lemondanod a PCI-E 3.0 támogatásról sem, ami ugyan ma még csak marketing, de ha új gépben gondolkodsz, akkor miért ne?

Úgyhogy legyen egy akármilyen 7-es csipkészletes lap, benne egy Ivy a gyári hüsivel, 8GB memória, egy 120-as Agility3, korszerű táp erős 12 voltos ággal, és EGY BAROMI ERŐS VGA!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#784) Jack@l válasza fanti (#783) üzenetére


Jack@l
veterán

Akkor jöjjön az ellenvélemény :)
Utálom ha a gépemet visszafogja ram, (1600 mhz nálam alap)
K-s proci jól jön, egyrészt jobban el tudod adni később, másrészt a tuning lehetség megvan és nem is akármennyi. Z77 szintén elég jó a natív sata3 miatt.
PCe 3 szerintem is teljesen felesleges még kb 1 évig, vagy lehet tovább is, szóval egy jó formában lévő 2500k-val is jól jársz.
VGA: a lleggyorsabban amortizálódó dolog a számtech cuccok közül, 1 év múlva (remélhetőleg) töredék áron megkapod ugyanazt.
SSD: az agility az egy *, sokkal jobbat is kapsz már pár ezerrel drágábban, ezen tuti nem spórolnék.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#785) fanti válasza Jack@l (#784) üzenetére


fanti
addikt

Mutass tesztet, hogy hol fogja vissza a gépedet a ramsebesség!

K-s prociba nagy tuningpotenciál van, ez tény.
De minek tuningolni ha a VGA egy 560 Ti?
Mert egy GTX680-at is kihajt alapból akár egy alap 2500K is.
Akkor meg minek a tuning? Hova is kell?
Később jobban eladható? Igen, 2 ezerrel többet kapsz majd érte 3 év múlva, mint a "K" nélküli tesóért.

VGA gyorsan amortizálódik, ez igaz. De egy játékgépnél mégicsak az a legfontosabb, és ha így gondolkodunk, hogy egy év múlva a töredékéért megkapom, akkor soha nem veszünk meg semmit.

SSD. OCZ Agility3-ast használok én is, és több ismerősöm.
Elégedetten.
Mi is a baj vele? Bruttó 25-ért mérik, olcsó, gyors, stabil.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#786) Jack@l válasza fanti (#785) üzenetére


Jack@l
veterán

Bármelyik tömörítős, vagy sok ramot használó alkalmazáson meglátszik, nem játékokra gondolok elsősorban...
SSD meg 1 dolog hogy neked eéólég az a cirka 230/150 MB átvitel amit real körülmények közt visz, de azóta már duplaolyan gyorsak is vannak, jól ki is hajtják a gyors procik betöltéseknél.
Témának részemről vége, kicsit tovább kéne látni a jövőbe mint 1 hónap, és mindjárt megváltozna az álláspont.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#787) arty válasza Jack@l (#786) üzenetére


arty
veterán

linkelnél valami tesztet a "tömörítős vagy sok ramot (mennyivel lesz több a ram, ha 1600on jár? :D ) használó" alkalmazásokról?

részemről parancsolj (alap, 2500k-s eredmények!)

winrarban az 1333-as ram az 1866-oshoz képest 15%-al lesz lassabb. minden másban kb hibahatár, vagy 1-3% gyorsulás... az 1600as még winrarban sem jobb 10%-al se, máshol meg kimutathatatlan az előnye. szerintem ez nem ér egy fillért sem, mert míg az 1333mhz-es ram olcsó és kompatibilis, addig a bordás tuningramok okozhatnak kellemetlen meglepetéseket...

vga-ra kell költeni minden "felesleges" ezrest szerintem is :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#788) fanti válasza Jack@l (#786) üzenetére


fanti
addikt

Dupla olyan gyors SSD mint az OCZ Agility 3?

Melyik is az?

Esetleg ezt megnéznéd? : [link]

Talán olvas el ezt : [link]

A winrar bencsmarkra meg nem szoktam elélvezni......

Részemröl itt a pont.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#789) Jack@l válasza fanti (#788) üzenetére


Jack@l
veterán

128-ast nézzél, CDM 3 és random write-al.
@Arty, a legjobb példa az integrált vga sebessége, de webserver, photoshop nagy képekkel, nagy cache-et használó adatbázis serverek, vagy tömörítő cumók. Mind mind szépen skálázódik a ramspeeddel.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#790) KJB


KJB
csendes tag

fanti! Jack@l! arty!

Köszi! Nem egyszerűsítitek meg az életem. :DDD

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#791) arty válasza Jack@l (#789) üzenetére


arty
veterán

- integrált vga nem számít, mivel egy geforcet tervez KJB :)
- photoshop teszt is van a linkemen, ZÉRÓ gyorsulást ad a gyorsabb ram

továbbra is várom a linket egy teszthez, ami megcáfolna ;) (csak mert a ramom bírja az 1600at (kingmax 1333) és ha TÉNYLEG érne valamit meghúznám kicsit ;) )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#792) Mankó válasza arty (#791) üzenetére


Mankó
veterán

Kingmax 1333 van nekem is, ugyanaz mind neked. Milyen beállításokkal mennek ezek 1600on?

(#793) banderasz77


banderasz77
addikt

Nekem 1600-as Corsair Vengeance van 2*2GB, magas bordás. Csak azért vettem meg, mert vagy 800 Huf-al került többe anno amikor vettem, mint egy alap Kingmax 1333-as kit. Szóval nekem is jobban tettszik az 1600-as ramsebesség, mint az 1333. Lehet, hogy ez csak jobban érzem magam tőle dolog, de ennyit megért... ;]

(#794) KJB válasza arty (#791) üzenetére


KJB
csendes tag

Köszi még egyszer!

Tudom jól, hogy a PS amúgy sem szereti a több szálon futó dolgokat, és inkább a memória mérete, mintsem a Hz-ek számítanak, de ki tudja most nem az az egy ezres számít, mint láttad P4-ről váltok, ezért ígyis-úgyis nagy változás lesz az új gép az életembe és kb 5 évig nem tervezek nagy változtatást. Inkább most kiadok ennyivel többet, de ez ne köszönjön vissza egy-másfél év múlva - akkor sokkal több gubáért cserébe...

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#795) arty válasza Mankó (#792) üzenetére


arty
veterán

semmi extra, biosban átállitom 1333-ról 1600-ra, minden auto-n

anno a llano-m mellett próbáltam ki (az nagyon igényelte a magasabb ramórajelet) és mivel kb hetekig használtam gond nélkül, feltételezem, hogy bírják az 1600at :) most az intel konfigba téve (llano kapott 2x2g kingmax2000mhz-est) persze 1333-on járatom, mivel itt semmi értelme hajszolni...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#796) Jack@l válasza arty (#795) üzenetére


Jack@l
veterán

hát ez a baj, hogy minden auto-n...
Semmit nem fog gyorsulni ha az időzítéseket meg visszavette.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#797) fanti válasza Mankó (#792) üzenetére


fanti
addikt

Majdnem az összes mai DDR3-1333-as memória simán viszi az 1600MHz-et.

Még feszemelés sem kell hozzájuk.
Nekem is a Kingston kitjeim gyárilag 1333-asak, de 1600-as beállításokkal is használtam még anno LGA1156-ban egy i7-870 alatt, annyi hogy nem 9-9-9-24, hanem 9-9-9-27 volt az időzítés, a subtimingok meg Auto-n.

A Kingston ugyebár Infineon, Hynix és Elpida memóchipeket használ a moduljain többnyire.
És pl. az én Kingston KVR1333D3N9K2/8G-s ramjaimon Hynix memóriák vannak, amiket sikerült beazonosítanom tipusszám alapján.
Namármost, a Hynix az 1066-tól 1600-ig specifikálja ezen ic-k sebességét a honlapján az alap 1.5 voltos feszültségen, természetesen eltérő időzítésekkel.
Tovább kutatva ezen infók alapján kiderült az, hogy egyéb neves memóriamodul gyártók is előszeretettel használják ugyenezen Hynix memóic széria tagjait akár az 1600MHz-es kitjeikhez is. Csak az XMP-ben vagy az SPD-ben játszanak kissé az időzítésekkel.
Ja, meg tesznek rájuk csilivili bordákat tök fölöslegesen.
Persze úgy szebb is és eladhatóbb is, mint pőrén.
Nomeg drágább is.......

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#798) banderasz77 válasza fanti (#797) üzenetére


banderasz77
addikt

Hozzátenném még, hogy egy azon chipeket is beskáláznak más-más sebességre, attől függ, melyik hogy sikerült...illetve mit bír. :K

(#799) Mans20


Mans20
addikt

Valaki nem tudja hogy a Z75 pro3 lapba mért száll el a usb driver?most raktam fel másodszor mert bedugom a pendrivet a portba és kiírja hogy nem ismeri fel,driver felmegy utána igen.

(#800) fanti válasza Mans20 (#799) üzenetére


fanti
addikt

előlapi port, vagy hátsó?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.