Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Ptech válasza melan (#150) üzenetére


Ptech
őstag

Az lehet, hogy azért nem tud 1600-on menni, mert nem kap elég feszt. Rakd 1.65-re, abból baja nem lehet.

(#152) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

H77M-ITX vagy B75M-ITX-et érdemes venni? Mik az előnyök/hátrányok? Egy i5-3450 Ivy Bridge menne bele. RAM-ból 4 GB-os kitet szeretnék, 1333 vagy 1600MHz-est ajánlotok? Köszi a segítséget!

(#153) melan válasza melan (#147) üzenetére


melan
senior tag

Hiába tiltotam le a felélesztés engedélyezését, mégsem működik. Most letiltottam a lan kártyáról való felélesztést, most sikerült (egyelőre)...

(#154) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Az hogy van asrock Z77 extreme 6-nal hogy az UEFI-ben ha 1.210 v ala rakom a processzor feszt akkor kekhalal, de ha 1.21-re hagyom es az asrock utility-ben win alatt offset-elem mondjuk 0.03 V es elinditok linx-et, prime95-ot vagy kulombozo jatekokat, akkor nincs gond, vigan visszi az 1.18 V feszt, 4.3/4.4 ghz-en ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#155) Jack@l válasza melan (#150) üzenetére


Jack@l
veterán

1,65 volt nem egészséges az intel prociknak, azzal sztem ne menj 1,5-1,57 fölé. Egyszerűen a lap nincs a helyzet magaslatá autodetektálásnál, csináld manuálisan, az a biztos.(ja, meg ha jó lemlékszem az olcsó kék kingston 1333 as ramokból van 1600-asként eladva feszemeléssel, szóval nagyot nem is tévedett :) )

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#156) Coolmat válasza Jack@l (#155) üzenetére


Coolmat
őstag

Érdekes, nekem auto-n 1333MHz-re és 1,65V-ra lőtte be a KHX1600C9D3B1K2/8GX RAM-okat, de ugye nálam az 1600MHz nem is játszik, mert Sandy procim van, a feszt pedig levettem 1,5-re manuálisan.

(#157) Jack@l válasza Coolmat (#156) üzenetére


Jack@l
veterán

Mondjuk az is benne lehet a pakliban, a sima auto nálam is 1333-ra rakta a corsair ramot(sandyvel), xmp-vel állt át 1600-ra. (de azt is inkább kézzel nyomkodtam utána be ahova kell)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#158) bandika0626 válasza melan (#150) üzenetére


bandika0626
senior tag

Manuálisa tedd 1600-ra a feszt meg hagyhatod 1.5 volton. Nekem így megy. Mondjuk nekem egy asus m5a97pro lapom van. Nekem is 1333-nak ismerte fel 1.5 volton. De átraktam 1600-ra szintén 1.5 volton és tökéletesen megy.
Igaz én most húztam az NB 2400-ra így 1.55 volt kell a ramnak, hogy 1600-on menjen.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#159) bandika0626 válasza AT1S (#116) üzenetére


bandika0626
senior tag

Szia AT1S!

Láttam az adatlapod és én is ugyanilyen alaplapot és procit szerentnék majd összehozni.
Az lenne a kérésem, hogy meg tudsz-e csinálni egy virtualdubos tesztet?
Minden szükséges dolgot tudok adni hozzá meg természetesen segítek is, hogy mit hogyan kell.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#160) AT1S válasza bandika0626 (#159) üzenetére


AT1S
tag

bandika0626: Persze. Írd meg privátban, hogy hogyan kell!

A többiektől kérdeném: Most raktam fel 64-bites windowst és az a probléma, hogy ha gyorsan húzok egy ablakot, akkor húzza maga után a kávát, tehát mintha késne a monitor olyan képet produkál. Kiszedetem a videókártyát, mondom majd rákötöm közvetlenül az alaplapira (HD4000), de így is ugyanaz a helyzet. Gondolom valami alaplap beállítás, vagy driver lesz... Van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#161) Jack@l válasza AT1S (#160) üzenetére


Jack@l
veterán

Buta kérdés, de először raktál chiset drivert(intel inf), és utána vga-t?
Csinálj egy windows megelégedettség pontos mizét, aztán fogja belőni neked a windows az aerot is. Utána majd szépen visszarakhatod classic felületre, tuti nem fogja húzni az ablakot majd...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#162) AT1S válasza Jack@l (#161) üzenetére


AT1S
tag

Igen, úgy raktam. Meg még egy csomó *****-t az AsRock oldaláról, ahol volt 1-2 dolog amiről azt se tudtam micsoda, de legalább az eszközkezelőben mindent felismert. A tesztet még nem futtattam, majd kipróbálom ha hazaértem.
Én arra gondoltam, hogy talán HD4000-et használja a 7850-helyett (bár annak sem kellene húznia a képet...), mivel miután kiszedtem a kártyát ugyanúgy csinálta. Virtus cuccok elvileg fenn vannak, de gondolom ahhoz az alaplapi kimenten kellene, lennie a monitornak??

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#163) AT1S válasza Jack@l (#161) üzenetére


AT1S
tag

Az élményindex lefuttatása után egyből jó lett! Köszönöm a segítséged!

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#164) huby80


huby80
senior tag

Nem tudja valaki a leállitás miért tart olyan sokáig a z77 extreme 4 en?

(#165) Jack@l válasza AT1S (#162) üzenetére


Jack@l
veterán

Vrtut nem használok, nálam elvi okokból ki van kapcsolva az egész IGP. De úgy olvastam, hogy akkor alaplapra kell dugni a monitort, és valahogy átjátsza az igp a rendes vga képét oda.
(Meg azt is, hogy ennek az ára pár fps minusz játékokban)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#166) porsapka


porsapka
csendes tag

Sziasztok!
Ismét segítség kellene. :)
Hosszú távra,megbízhatóbb lapot keresek,tuning nélkül, i3-2120 procihoz.Találtam párat,de nem tudok dönteni(emelkedő vételár szerinti sorrendben)

Gigabyte B75M-D3V 17800-legolcsóbb
ASRock B75 PRO3-M
Gigabyte B75M-D3H
BIOSTAR B75MU3+
ASRock B75 PRO3
Gigabyte B75-D3V
ASRock H77M
MSI B75A-G43 .
BIOSTAR H77MU3
ASRock H77 PRO4/MVP
Gigabyte H77-DS3H
ASRock B75M-ITX
MSI H77MA-G43
ASUS P8B75-M
ASRock Z75 PRO3
ASUS P8H77-M LE 26400-legdrágább

és integrált vga-s kellene hogy legyen!!! :)
Előre is köszi. :)

(#167) jozsi252 válasza porsapka (#166) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

ASRock H77 PRO4/MVP -t fogják ajánlani a legtöbben szerintem :K Mivel nagyon jó kis lap.

iPhone 13 Pro Max

(#168) boeing válasza porsapka (#166) üzenetére


boeing
senior tag

ASRock H77 PRO4/MVP. :K

(#169) Jack@l válasza huby80 (#164) üzenetére


Jack@l
veterán

Pár mp nálam.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#170) porsapka válasza jozsi252 (#167) üzenetére


porsapka
csendes tag

köszi. :)

(#171) porsapka válasza boeing (#168) üzenetére


porsapka
csendes tag

köszi. :)

(#172) Mans20


Mans20
addikt

Három Asrock lap bemutató [link]

[ Szerkesztve ]

(#173) MXF


MXF
csendes tag

Hi All!
Gépfejlesztésbe kényszerültem. Alaplapnál az Asrock Z77 Extrem4 és a Z68 Extrem4 Gen3 között vacillálok, de sajna nem tudom melyik lenne a jobb választás. főleg DTP munkára kellene (PS, LR). Procinak a i5 2500K-t néztem bele. Légyszi segítsen már valaki aki ismeri ezeket, hogy mi előnye vagy hátránya lenne a Z77-nek a Z68-al szemben, vagy esetleg ha van más pénztárca barátabb ajánlatotok, szívesen veszem azt is.

(#174) AT1S


AT1S
tag

Rádugtam az 1TB-s Samsung 103SJ winchestert a SATA3 (Extreme 4-en a szürke portok) portba és kb. minden második indításnál egyfolytában kattogott a vinyó, össze vissza ugrált benne a fej. Majd átdugtam SATA2-be és azóta nincs vele gond. Tapasztalt már valaki ilyen jelenséget?

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#175) AT1S válasza MXF (#173) üzenetére


AT1S
tag

Szerintem ezen nagyon nem kell vacillálni, mivel az általad említett alaplapok majdnem egy árban vannak. Így egyértelműen a Z77... Itt van egy cikk az újdonságokról: LINK
Teljesítményt nézve sincs sok különbség, de ha nem akarsz csoda SLI vagy CF rendszert építeni, akkor szerintem a Z75 Pro3 is jó alternatíva, és valamivel olcsóbb is.

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#176) Jack@l válasza AT1S (#174) üzenetére


Jack@l
veterán

Ezt jó tudni... :( De biztos az intel-es sata3 csatira dugtad, mert mintha a külső chipen is lenne plusz sata3.
Nálam az ssd van csak rajta ami sata2-es, de eddig teljesen jól megvannak.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#177) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Valamint megakadt a szemem. Páramentesítő? :Y Az mi is? Hol van itt rajta ilyen berendezés?

(#178) AT1S válasza KaiotEch (#177) üzenetére


AT1S
tag

Itt elmondják miről is van szó!

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#179) KaiotEch válasza AT1S (#178) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham érdekes... Amúgy a jelenlegi(MSI Z68A-GD65) lapomról érdemes lenne cserélni?

(#180) AT1S válasza KaiotEch (#179) üzenetére


AT1S
tag

Hát... Én biztos nem cserélném le a helyedben. Minek is?

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#181) KaiotEch válasza AT1S (#180) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nemtudom... hátha jobb a ventivezérlése... Meg más a kinézete :D Meg hátha ott nem ciceregnek a kondik... Bár ahány ilyen nagyobb értékű gépet meghallgattam mindnél észrevehető volt kivéve az irodaikban...

[ Szerkesztve ]

(#182) csucsbicep válasza KaiotEch (#181) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem teljesen fölös lecseréld, ventivezérlést meg megtudod oldani 3k-ból, veszel egy előlapiszabályzót és kész.

(#183) KaiotEch válasza csucsbicep (#182) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát jó... marad másra pénzem :)

(#184) jilian


jilian
addikt

Megjött az Extrem 6 @ 3770K
De nem tudok belèpni a biosba, mert nem èrzèkeli az USB- egerem/bill.
Szereznem kell PS2-eset? :F

(#185) boeing válasza jilian (#184) üzenetére


boeing
senior tag

Nem USB 3 dugtad.?

(#186) jilian válasza boeing (#185) üzenetére


jilian
addikt

Probàltam mindenhova, ùgy is hogy csak a bill. van bedugva, semmi.
Szereztem PS2-es àtalakìtot is, az se jò.
Annyit ìr, hogy press f2 or del

(#187) boeing válasza jilian (#186) üzenetére


boeing
senior tag

1.50 bios kell neki akkor. :K

1. Modify i-Rock PS2 keyboard issue.
2. Patch G-SKILL F3-17000CL11Q-16GBXL memory.

Ahogy néztem elég sok a Usb probléma vele,de a 1.50 orvosolja majd.

[ Szerkesztve ]

(#188) jilian válasza boeing (#187) üzenetére


jilian
addikt

Megoldòdott. :(((
Ennyit szìvni.
A billentyűzetemet egyszerüen nem làtja az elejèn töltèsnèl.
Egy règebbi (Zboard) viszont igen. Azzal ment minden simàn.

Úgyhogy csak ennyi volt a problèma.
Utàna kell jàrnom ennek a dolognak.
Most megy fel a win.

(#189) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok

Alaplapot szeretnék venni a mostani Asrock H61m/U3S3 helyett i5 2400-as procihoz.

Ezt a három lapot néztem ki

H77 Pro4/MVP
H77M
B75 Pro3-M

Minél olcsóbban szeretném megúszni a fejlesztést, persze ha van ami megéri a felárat akkor áldozok rá :)

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#190) boeing válasza kisfer (#189) üzenetére


boeing
senior tag

Asrock Z77 pro3 vagy H77 pro4/MVP. :K

(#191) Jack@l válasza kisfer (#189) üzenetére


Jack@l
veterán

Mi a bajod a régi lappal? Az best buy volt sokáig, húzni úgyse fogod a 2400-at nagyon...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#192) nyinya


nyinya
tag

Hello!

Vásároltam egy ASrock z77 pro 4es alaplapot, és az lenne a kérdésem, hogy elérhető e valahogy az uefi bios windowsban?
Másik kérdés:
Az aida azt írja hogy a ramjaim csak 1333 mhz-en mennek, közbe amikor a biosban nézem, ott be van állítva 1600 mhz-re, és az xmp is be van kapcsolva ha minden igaz, és a feszültség is 1,65 V. Valami ötlet?

üdv nyinya

Öreg gamer

(#193) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Én is beléptem a klubba egy Z77 Fatal1ty Proffal.

(#194) Mans20 válasza nyinya (#192) üzenetére


Mans20
addikt

Rakd fel az asrock féleAXTU programot,biztos rajta van a cd-n,abba lehet állítgatni pár dolgot,amit a biosban is,majd írj a laról véleményt,hogy működik e minden normálisan,pl ventilátorvezérlés.

(#195) nyinya válasza Mans20 (#194) üzenetére


nyinya
tag

A programot felraktam, viszont csak a feszt tudom állítani a ramokon.

A lapról...
Biost nem frissítettem, de őszintén szólva nem hiszem hogy baj lenne a venti verézlésével.
3570k-t tartja terhelés alatt max 55 fokon az AC freezer 7 pro rev. 2, igaz mx-4es paszta van alatta. (3,4 ghz, később majd húzok rajta kicsit másik házban más hűtővel)
A bios átlátható.
Kissebb gondnak számít nálam, hogy kicsit kissebb mint az atx form, így csak 7 helyen lehetett házba rögzíteni, a 24pines csati rádugásakor kicsit óvatosnak kellett lennem, nehogy eltörjön. Ezt leszámítva szerintem minden működik ahogy kell, nem tapasztaltam más rendellenességet. Annak ellére hogy a házban nincs extra venti az alaplap 39 fokon van, max 50re megy fel ha nagyon leterhelem (crysis 2).

[ Szerkesztve ]

Öreg gamer

(#196) nyinya válasza nyinya (#195) üzenetére


nyinya
tag

Érdekes hogy a cpu-z meg jól írja.
Futtattam egy linx-et:

Öreg gamer

(#197) kisfer válasza Jack@l (#191) üzenetére


kisfer
aktív tag

Semmi bajom a régi lappal, csak kell a jobb sata vezérlő és a belső usb 3 csati -ezért is írtam hogy szeretném olcsón megúszni- jó áron eltom adni a mostani lapomat.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#198) boeing válasza nyinya (#192) üzenetére


boeing
senior tag

Aida még nem ismer fel a alaplapot azért 1333MHZ a Ram.

(#199) BullZeye válasza jilian (#188) üzenetére


BullZeye
veterán

Milyen billentyűzet és egér? Mert ha te is szívsz 99% én is fogok Logitech Wavel, régi szutyok vezeték nélküli.

(#200) Innox


Innox
tag

Sziasztok!
A minap rendeltem egy H77Pro4/MVP alaplapot. Bele egy i5 3450-es CPU van. A helyzet az, hogy egyszerűen képtelen vagyok rá 64 bit es Win7-et felrakni. 32-bit es 2x sikerült elsőre. Van valami BIOS beállítás, hogy 64 vagy 32 bites legyen a rendszer? Tanácstalan vagyok. Aki tud kérem segítsen.
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.