Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) gryphus válasza Jack@l (#1150) üzenetére


gryphus
csendes tag

Erre én is rájöttem, hogy pont a fele, de miért kezeli annyin a ramokat?

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#1152) Kiki18 válasza gryphus (#1151) üzenetére


Kiki18
őstag

A 667 a valós órajele. 1333mhz pedig a virtuális. Tehát jelenleg a géped 1333mhz-n futtatja a ramjaidat.Nincs probléma.

(#1153) arty válasza BullKoxa (#1146) üzenetére


arty
veterán

tévéken előfordul... ha nagyon zavar (sokat jársz a biosban? ;) ) a tévén megpróbálhatsz utánállítani... llano topikban is előjött az asrock-uefi párossal, másoknak (nálam mindkét asrockom, z75ös és a llanos is megy, mindkettő samsung lcdtvn - bár amd vgaval mindkettő)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1154) The Lord


The Lord
tag

Tegnap este összeraktam a gépet!Nagyon megvagyok elégedve a teljesítményével!Meg a biosban is mindent megtaláltam, azt hittem komplikáltabb a bios!

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#1155) dobobazsy


dobobazsy
őstag

egy kis segítségre lenne szükségem.
felraktam a Win8-at, egy Z77 Pro3-mas alaplapom van, és egy eszközhöz nem talál illesztőprogramot.
a neve: PCI egyszerű kommunikációs vezérlő. szerintetek mit kellene ehhez felrakni, hogy eltűnjön az eszközkezelőből?

köszi előre is! :R

(#1156) mcmike válasza dobobazsy (#1155) üzenetére


mcmike
őstag

Jó eséllyel ezt hiányolja: Intel Management Engine driver

;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1157) Mans20 válasza dobobazsy (#1155) üzenetére


Mans20
addikt

[link]

Innen a Intel Management Engine illesztőprogramot letöltöd és felrakod,ez a 64 bites rendszeré,ha 32-es van a gépeden,visszalépsz és kiválasztod a 32-eshez a drivert.

(#1158) dobobazsy válasza Mans20 (#1157) üzenetére


dobobazsy
őstag

bevált! köszönöm szépen mindkettőtöknek! :R

(#1159) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Sziasztok
Asrock z77 pro3 lapom van. Hogy lehet müködésre birni a THX Tru Studio nevü programot. Mindig azt irja ki hogy nincs támogatott hardver.
Köszi

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#1160) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy milyen alaplapot ajánlotok nekem?
Mindenképpen z77-ben gondolkodom, mégpedig azért mert két 5870-et szeretnék cf-be használni, a tuning nem olyan fontos, egy i7 2600k lenne bele téve ,de különösebben szerintem ezt a procit nem igen kell húzni , usb3 nem árt, ha van benne, bár ez már lassan alapfelszereltség ezeknél, szóval az igényeim nem lennének nagyok, lényeg hogy cf-be tudjon két 5870-est.

Nem vagyok tisztába igazából , hogy az új ivy-s alaplapok közül melyik márka számít megbízhatónak, de én asus párti vagyok, asrockról voltak ~régről~ rossz gondolataim , illetve a gigabyte volt még a másik az asus mellett amit jónak tartottam.

Válaszotokat előre is köszönöm, ha esetleg van más tapasztalatotok hogy milyen pontos lapot ajánlanátok az még nagyobb segitség lenne.

Üdv.:Peti

(#1161) dobobazsy válasza chosa921 (#1160) üzenetére


dobobazsy
őstag

szerintem ez attól függ, hogy mennyibe kellene beleférjen az alaplap ára :K
énsem voltam soha ASRock párti, de a mostani alaplapommal meg vagyok elégedve :C

(#1162) Kiki18 válasza chosa921 (#1160) üzenetére


Kiki18
őstag

Én inkább abba kötnék bele,hogy moért veszek K-s procit,ha nem akarsz tuningolni?
És ha CF kell,akkor a B75-ös deszkák is jók már erre,és máris 20K alatt vagy.

(#1163) dobobazsy válasza Kiki18 (#1162) üzenetére


dobobazsy
őstag

ha jó áron be tudja szerezni akár megveheti a K-s procit.. később még jól jöhet az a szorzózár mentesség.
viszont ha tényleg szóba sem jön a tuning, akkor fölösleges.

szerk. nekem is k-s procim van (igaz ez csak 2500k), és gyári hűtővel használom videókártya nélkül :DDD azért döntöttem mellette, hogy ha jövőhónapban tudok venni egy videókártyát és hűtőt rá, akkor megpróbálok húzni rajta :))

[ Szerkesztve ]

(#1164) chosa921 válasza dobobazsy (#1163) üzenetére


chosa921
tag

Valami hasonló okok miatt van nekem is K -s procim, ez " majd ha egyszer arra szánom magam" elv alapján vásároltam, ha már veszek akkor olyat veszek amit még később lehet "húzni".

Üdv.:Peti

(#1165) chosa921 válasza chosa921 (#1164) üzenetére


chosa921
tag

A limit amúgy 30.000 Forint, ezaz az ár határ ami még nálam belefér.

Üdv.:Peti

(#1166) milszab válasza Bluerainbow (#1159) üzenetére


milszab
senior tag

Lehet nincsen feltelepítve a hangkártya drivere? Nálam müxik rendesen és elég jól szól! Bár nem Asrock oldaláról szedtem le mer ott csak a sima van, de ezzel se tudom elérni az összes funkciót sajna...

[ Szerkesztve ]

(#1167) Bluerainbow válasza milszab (#1166) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

A legujabb Realtek driver van feltelepitve. Lehet nem az kell , hanem amit az alaplap oldalarol lehet letolteni ?
Koszonom

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#1168) Jack@l válasza Bluerainbow (#1167) üzenetére


Jack@l
veterán

Realtek oldalán mindig frissebb van.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1169) milszab válasza Bluerainbow (#1167) üzenetére


milszab
senior tag

Én a kapott cd-ről telepítettem azt fel, meg mindent, kivéve a videókari driverét! De most azt is használod amúgy? Ezt a thx-es izét is az asrock oldaláról szedted le? Mer nekem is 1szer kiírta hogy valami baj van, mer próbálgattam több ilyen változatát a proginak.

(#1170) Bluerainbow válasza milszab (#1169) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Próbáltam én cd-ről is , weboldalról is , nem megy. Ma uj rendszert teszek , és a cd-ről teszem fel a drivert meg app-ot...meglátjuk mi lesz.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#1171) The Lord


The Lord
tag

Tudtok nekem abban segíteni, hogy este megy a gép mikor lefekszem megnézek egy filmet és hagyom ha d mennyen de reggel nem ad képet a monitor pedig a gép meg!?Windowsban kikapcsoltam az alvó módot!Az alaplapom Asrock Z75 Pro3

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#1172) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Asrock B75 Pro3-M alaplapom van és XP-t szeretnék rátelepíteni, de valami kékhalál szerűség jön be a telepítés előtt. Valami merevlemez problémát ír ki.
Véleményem szerint valami ilyesmi problémám lesz nekem is mint amit [ez] a hozzászólás tartalmaz, de nem tudom hogy lehetne megoldani a problémát.

Valaki tudna segíteni? :F
(Win7 simán felment rá.)

(#1173) mcmike válasza maestro87 (#1172) üzenetére


mcmike
őstag

Szia,

Be kell adagolni az XP-nek a SATA vezérlő driverét, mert különben nem ismeri fel a HDD-t. Win Vista és 7 esetén nem kell, mert már tartalmaz egy régebbit. Intel SATA vezérlő x32 / x64 bit Win XP floppy fileok a B75 Pro3-M-hez. ;)

Intel vagy ASMedia vezérlőre van kötve a Boot HDD? :F

1. Másold fel a Zip tartalmáz a floppy-ra vagy USB-re, kicsomagolva azt a könyvtárszerkezetet ahol a txtsetup.oem file található.
2. A telepítő elindulása után rögtön nyomogasd az F6-ot, és majd később kerni fogja a lemezt (vagy USB-t) amit elkészítesz.
3. Ezek után már meg kellene találnia a HDD-t

:U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1174) maestro87 válasza mcmike (#1173) üzenetére


maestro87
őstag

Helló!

Jól van az a zip fájl? Azt mondja a winrar, hogy az archívumnak nincs vége. Amúgy a két link egyforma lett.:) 32 bites XP-t szeretnék feltenni.
Ez a link egyébként honnan van? Hol találom meg az asrock honlapján?

"Intel vagy ASMedia vezérlőre van kötve a Boot HDD?"
Ha megmondod, hogy ez mit jelent, akkor én is megmondom.
Azt hiszem a SATA2_4 és SATA2_5-re van kötve a 2 vinyó. És a 5-ös porton lévőre akarom felrakni az XP-t.

Pendrive-on nem baj ha más is van rajta?

Esetleg azt nem tudod, hogy hogy lehetne a printer és a com portot működésre bírni Win7 64 biten, mert az LPT-s progikat fel sem lehet telepíteni normálisan Win7-re, mindig valami io.sys hiányzik neki. Ha ez megoldódna (meg a Visual Basic 6), akkor talán XP-t sem kellene feltennem.

[ Szerkesztve ]

(#1175) maestro87 válasza mcmike (#1173) üzenetére


maestro87
őstag

Letöltöttem innen újra az általad linkelt hibás zip-et (32 bites-et nem találtam), kimásoltam a mappa tartalmát egy üres pendrive-ra, bootoláskor F6--ot nyomtam, de azt írta ki, hogy nem talál bootolható képfájlt (vagy valami ilyesmit).
Floppy-val meg nem nagyon tudom kipróbálni. Igaz van floppy meghajtóm is az is, de PATA-ás úgy mint a DVD-ROM-om és csak egy PATA-SATA átalakítóm van. Vagy lehet ezekre az átalakítókra két IDE eszközt is rákötni?
Vagy, hogy csináljam, hogy jó legyen? Már VirtualBox-ot is próbáltam de azon sem működik az LPT. :F

(#1176) Coolmat válasza maestro87 (#1175) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Mihez kell neked az XP? Azt ugye tudod hogy egy 10 éves oprendszert nem illik ilyen gépre telepíteni, max ha munkához kell valamilyen program miatt, de oda is inkább a Win7 Prof-tól elérhető virtálus XP-t javasolnám. Ha mégis minden áron ragaszkodsz az XP-hez, akkor töltsd le ezt a programot, és integráld bele az XP telepítődbe a letöltött floppys drivert (angol nyelvű guide van a honlapon).
Szerk: 32 bites XP-hez nyílvánvalóan 32 bites driver kell, innen töltsd le a f6flpy-x86.zip-et.

[ Szerkesztve ]

(#1177) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Z77-Pro4-M és 3770k proci 4,5-re húzva mennyire lenne megbízható szerintetek?
4*8gb ram hátráltatna a tuningban? (Rendergép)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#1178) gryphus


gryphus
csendes tag

Sziasztok!

Asrock Z77 Pro4 lap-nál IGP-t használva a Virtu MVP hibát észlel és leáll (wrong GPU configuration).
Ötletem sincs mi lehet a baj...Tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#1179) gryphus válasza gryphus (#1178) üzenetére


gryphus
csendes tag

Utánaolvastam picit, láma kérdés volt :B
Jelenleg nincs is GPU a gépemben :)), a Virtu MVP pedig több grafikus meghajtónál kaphat szerepet.

[ Szerkesztve ]

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#1180) Mans20 válasza gryphus (#1179) üzenetére


Mans20
addikt

A virtu arra van hogy kikapcsold,mert sok haszna nincs.

(#1181) Bluerainbow válasza Mans20 (#1180) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Esetem a Virtuval :
Új rendszert raktam , (uj konfig) mondom kipróbálom mit tud a virtu. Feltettem a 3dmark vantage-ot leteszteltem virtu nélkül 26000 pont. Ok. Feltettem a gyári telepitőlemezről a Virtu-t
32000 pont. Gondoltam frissitem a virtut és leszedtem a weboldalukról a legujabbat.
23000 pont. A játékok akadtak , a programok hibaüzenettel elszálltak stb stb.
Új virtu leszed , telepitőlemezes virtu visszarak , ujra megy mindeg gond nélkül , 32000 pont.
Hogy a gyakorlatban mennyit használ a virtu , nem tudom. Nincs olyan játékom ami a videokártyámat maximálisan kihajtaná , ergo nincs szükségem a virtu +teljesitményére. A szintetikus teszteknél a pontszámot látványosan megdobta de az önmagában még semmit nem jelent. Amugy azt olvastam , inkább a szerényeg grafikus kártyák tulajdonosai profitálnak jelenleg a virtu-ból.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#1182) Alt4Ir


Alt4Ir
tag

Hello
Kerhetnek egy kis segitseget ahhoz , hogy egy z77 ex. 4-be hogyan tudom az ssd hybridet beuzemelni? Ha egyaltalan letezik ilyesmi.

Udv

Xbox One Gamertag : suxyyy

(#1183) maestro87 válasza Coolmat (#1176) üzenetére


maestro87
őstag

Szia!

Igen, munkához kellene, pontosabban programozáshoz. Win7-en sehogy sem tudom működésre bírni se a párhuzamos portot, se a sorosat, de még a Visual Basic-et sem. És ezek most mind kellenének nekem. (az XP kompatibilitási futtatás mód semmit sem ér)
Amúgy Win7 x64 Ultimate-t tettem fel.
Nem tudom, hogy ez a Virtual XP mód működne-e mert rákerestem és VirtualPC kell hozzá, szóval valószínűleg ez csak a VisualBasic-es problémát oldaná meg, a többit nem. Egyébként le sem tudom tölteni a Virtual PC+ XP mód párost.
Innen próbálom leszedni, de csak ez az oldal jön be, pedig Loader-rel érvényesítve lett.

Köszi a linket, én sehol sem találtam a 32 bitest!

De tényleg jobb lenne, ha csak Win7 lenne a gépen, mert úgy nem kellene feltenni mondjuk kétszer az Office-t meg hasonló szükséges szoftvereket. A fent említett problémákra nem tudsz orvosságot ajánlani Win7-en?

(#1184) Gabás válasza Alt4Ir (#1182) üzenetére


Gabás
addikt

(#1185) Alt4Ir válasza Gabás (#1184) üzenetére


Alt4Ir
tag

Koszi

Erdemes egyebkent hasznalni?

Xbox One Gamertag : suxyyy

(#1186) maestro87 válasza Coolmat (#1176) üzenetére


maestro87
őstag

Na kipróbáltam ezt az nLite-os integrálást, de nem jött össze. :(((
Lehet rosszul választottam ki a hardver típusát? (mindet bejelöltem, mivel nem tudom mi az igazi)
Lehet az lesz, hogy letöltök egy olyan xp verziót amibe eleve már bele van integrálva. (gondolom az ilyen updatelt telepítők már tartalmazzák a szükséges drivert is).

[ Szerkesztve ]

(#1187) mcmike válasza maestro87 (#1186) üzenetére


mcmike
őstag

Ezt találtam segítségnek az integrációhoz (4. ponttól érdekes), hátha... :B

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1188) somasz válasza somasz (#1177) üzenetére


somasz
addikt

Valaki? :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#1189) Coolmat válasza maestro87 (#1183) üzenetére


Coolmat
őstag

Virágbolti Win7-el nem is nagyon fog összejönni a virtuális XP, de ahogy írod is a soros és párhuzamos port életrekeltése még így is kérdéses, bár szerintem illene még a Win7-nek is valami általános driverrel támogatnia. Az nlite-os problémádra pedig az jelenthet megoldást, ha XP-s gépen végzed el ezt az integrálást (régen olvastam valahol hogy XP-n illik ezt megcsinálni).

somasz: Alapórajelen biztosan megbízható lesz, tuningra meg sosincs garancia hogy meddig lesz stabil a gép.

[ Szerkesztve ]

(#1190) Androidus


Androidus
csendes tag

Bár valószínűleg ebben a topikban is érkezni fog egy őstag, aki megmondja, miért írom rossz helyre, de azért próbálkozom, hátha. Szóval az a gondom, hogy a prociba épített videókártyával akartam kibekkelni azt az időt, amíg lesz pénzem videókártyára. Sajnos az Intel VGA driver-e azt mondja, nem felel meg a rendszerem a minimum feltételeknek, pedig az Asrock Z77 Pro3 és a Corei5 3570K pont az a kombináció, ami ehhez kell. Van 8 giga RAM, meg üres vinyó, ötletem viszont nincs, hogy mi a kevés neki. Valaki légyszi segítsen, és kérlek benneteket, ne csak elküldjetek innen.

(#1191) Coolmat válasza Androidus (#1190) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Milyen driverrel próbálkozol? Javaslom az Intel oldalán elérhető legfrissebb driver kipróbálását (feltételezem Win7 64bitet használsz, ha nem más oprendszerre is elérhető driver az oldalon). Ha ez sem segít akkor ellenőrizd a BIOS beállításokat (elsődlegesnek van-e beállítva az IGP, multi igp monitort is kikapcsolhatod ha nincs még dedikált VGA kártyád).

(#1192) maestro87 válasza Coolmat (#1189) üzenetére


maestro87
őstag

Azt hogy érted, hogy "virágbolti"?

Közben a párhuzamos portba sikerült életet lehelnem, csak az a baj, hogy nem éppen azzal a szoftverrel amit használni szeretnék. Valószínűleg a soros port is működni fog, csak nem éppen a megszokott XP-n használt szoftverrel amit eddig használtam, mert azt most próbáltam de el sem indul.

Ok, köszi megpróbálom XP-n elvégezni az integrálást, de csak VirtualBox-on fogom ezt tudni megtenni.

(#1187) mcmike:
Köszi majd átolvasom, bár a képek alapján én is így csináltam csak én az egészet kijelöltem mint ahogy a csatolt képen is látszik.

Amúgy lenne még egy olyan kérdésem, hogy miért csak 3,69GB memóriát lát a gépem a 4GB-ból? Pedig a rendszer információknál még ki is írja, hogy 64 bites a rendszer, és én úgy tudom, hogy 64 bitnél mind a 4-et látnia kellene.

[ Szerkesztve ]

(#1193) Coolmat válasza maestro87 (#1192) üzenetére


Coolmat
őstag

Virágbolti = nem eredeti.

(#1194) maestro87 válasza Coolmat (#1193) üzenetére


maestro87
őstag

De más mégis tud a microsoft honlapjáról tölteni nem eredeti windowsal is, én akkor miért nem tudok? Talán XP-ről tudtam letölteni egyszer egy WMP-t, de az már régen volt.
Te sem tudsz onnan tölteni?

(#1195) Coolmat válasza maestro87 (#1194) üzenetére


Coolmat
őstag

Nekem eredeti van, warez meg amúgy is tilos a fórumon.

(#1196) maestro87 válasza Coolmat (#1195) üzenetére


maestro87
őstag

PM-ben gondoltam volna.:)
Na elkészült az új telepítőm, mindjárt kipróbálom, remélem ez már jó lesz.

(#1197) Androidus válasza Coolmat (#1191) üzenetére


Androidus
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, bár nem segített. Az alaplap oldaláról leszedett drivert próbáltam magamtól, és nem volt átállítva az elsődleges videó az IGP-re. Átállítottam, a multi opciót is kikapcsoltam, és leszedtem az Inteltől az általad linkelt drivert. A hibaüzenet ugyanaz: a rendszer nem éri el a minimum követelményeket.

Elnézést, hogy hiányos volt a leírás, akkor most végigmegyek pontról pontra.
- Asrock Z77 Pro3
- Corei5 3570K
- Kingston DDR3 1600MHz 8GB
- Barracuda 500GB 7200rpm SATA3
- Samsung 64GB SATA3 SSD
- Samsung író
- Win 7 Home Premium 64bit SP1
- Intel Smart Response beizzítva, működik.
- Eszközkezelőben minden egészséges.

Lehet, hogy teljesen triviális a dolog, fogalmam sincs, mivel eddig XP-t használtam egy fatengelyes gépen. Addig eljutottam, hogy elvileg minden szép és jó, már csak az hiányzik, hogy játszhassak is.
Azért sem igazán értem a dolgot, mert például a flash lazán kihasználja az IGP erejét, és 1920-on villog. Akkor ezek szerint nem csak valami alapértelmezett videó módon érzékel a rendszer, hanem az IGP full kapacitását, vagy nem?

(#1198) Coolmat válasza Androidus (#1197) üzenetére


Coolmat
őstag

Nézd meg az eszközkezelőben videókártyánál általános grafikus megjelenítő vagy már az Intel HD4000 szerepel-e, csak utóbbi esetben működhet bármilyen grafikus gyorsítás (flash is, de azzal magában a proci is elboldogul mert kellően erős). A driver telepítésnél a nem éri el a minimum követelményt hibaüzenet akkor szokott előfordulni, ha nem az adott hardverhez (vagy oprendszerhez) tartozó driverrel próbálkozol, de esetedben nem ez állhat fenn, szóval több mint fura.

(#1199) Androidus válasza Coolmat (#1198) üzenetére


Androidus
csendes tag

Ahh, köszönöm. Fel sem merült bennem, hogy nem annak a drivernek a dolga beizzítani az eszközt. Most hogy így mondtad, ráfuttattam az alaplap lemezének a driver könyvtárára, és onnan bányászott magának valamit. Hurrá van, a játékok működnek, a Passmark tesztje pedig 920 és 540 értékeket dobott ki, ami megfelel a HD 4000 listás teljesítményének. Köszönöm a segítséget.

(#1200) maestro87


maestro87
őstag

Na jó feladom, nem tudom, hogy lehet erre felpakolni a xp-t, már mindent megpróbáltam ami csak eszembe jutott. Beszereztem egy mindenféle SATA driverrel integrált XP telepítőt, de azzal is ugyanazt csinálja. Aztán olvastam, hogy ha mégsem ismeri fel, akkor ki kell kapcsolni az ACHI vezérlőt, ezért a bios-ban az AsMedia Sata mode-nál (vagy mi fenénél) az ACHI-t Disable-re állítottam (IDE-re lehetett volna még), de így is ugyanaz a probléma.
Esetleg valakinek valami más ötlete nincs?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.