Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) peteris válasza vlevi (#1799) üzenetére


peteris
csendes tag

A legutóbbi javaslatok hatására csúszik a véleményem visszafelé az Asrock-hoz, a javasolt B75 Pro3 M-hez. Most már a beszerzési reláció és az ár optimizálása folyik.

(#1802) Manitou


Manitou
addikt

Valaki találkozott már az alábbi problémával?

Indításnál ez fogad. Mindegy mit csinálok, újrainstalálom a progit, egyszerüen mindig ezt csinálja.
Próbáltam feltenni a legújabbat, azzal is ugyanez van.

(#1803) Kernel válasza vlevi (#1797) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én is épp csodálkoztam a napokban, hogy valami szerencsés véletlen folytán épp a mélyponton vettem meg egy ilyen alaplapot. Pedig inkább ráfizetni szoktam, vagyis a vétel után esnek az árak, néha rohamosan.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1804) polgi803 válasza Manitou (#1802) üzenetére


polgi803
őstag

Próbáltad újrarakni a win7-et?Én a dvd-ről mindent felraktam (mármint az alaplap),nehogy hisztizzen nekem és utána egy-két dolgot töröltem...nekem is Ext 4 van,de ilyet nem tapasztaltam... :U

[ Szerkesztve ]

(#1805) Manitou válasza polgi803 (#1804) üzenetére


Manitou
addikt

Nem próbáltam újratenni, elég friss a win. 1 hete tettem fel kb.

Uninstaláltam a picsába. Egyre inkább kezd elegem lenni ebből az asrock lapból amúgy :U Eddig nagyon nagy csalódás.

(#1806) polgi803 válasza Manitou (#1805) üzenetére


polgi803
őstag

Nekem meg meglepetés volt,mert semmi bajom vele...még tuningban is ott volt a toppon nálam...nekem is azt javasolták,hogy a dvd-jéről mindent rakjak fel...BIOS frissítés megvolt?nem olvastam feljebb...én azzal kezdtem...2.1-es BIOS van nálam jelenleg,de lehet majd frissítek még...

[ Szerkesztve ]

(#1807) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!

Jövőhéten érkezik egy asrock z77 extreme 4-es lap. Teljesen új platform lesz, így teljesen tudatlan vagyok.
Ami a lényeg, hogy az alaplapi hang nekem nem kell, mert egy audigy2-es lesz benne.
A kérdésem, hogy hol milyen menüpont alatt lehet letiltani az alaplapi hangkártyát? Ebből adódóan gondolom az alaplapi hangkártya drivert se tegyem fel.
A másik gondom, hogy a prociba /i5 3570K/ vagy alaplapba /ez se tiszta/ lévő vga-t nem akarom használni. Mit kell a biosban letiltani és melyik drivert nem szükséges ennek okán felrakni?
És egy nagyon láma kérdés itt is a del-t kell nyomni, hogy a biosba bejussak és pl. a bootolást beállítsam?

:R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1808) Pubszon válasza LamaCube (#1807) üzenetére


Pubszon
veterán

-Az UEFI-ben tudod letiltani a hangkártyát, ez lényegében egy grafikus BIOS felület.

-Az integrált VGA a CPU-ban van, de ha nem akarod használni, akkor sem célszerű kikapcsolni, így a drivert is rakd fel hozzá. Semmilyen hátrányod nem lesz belőle ha aktív. Nekem is aktív és üzemel, GTX670 mellett és jó ha van.

-Igen, a DEL gombbal jutsz be az UEFI-be, de van Quick Boot is ha jól tudom az F8-al.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1809) sihingbalazs


sihingbalazs
csendes tag

Üdv!!

Asrock z77 extreme4 CPU típusa QuadCore Intel Core i5-3570, ivy bridge (jelenlegi 4100 MHz (42 x 98) Szal nem K jelölésű.
A prockó eredeti órajele 3400 Turbó 3800 UEFI be bekapcsoltam a No-K OC és felnyomja a szorzót eddig a legtöbb amit mértem 4200 ra tolta a magonkénti órajelet :) Nekem is kékhalálozik néha de valami MEMORY DUMPING ra hivatkozik de csak akkor csinálja ha felteszem az alaplapnak a cuccait ha nem teszek fel semmit stabil a rendszer WIN 8 Pro van fent de lemértem mindent usb 3.0 driver nélkül is maxon megy SATA3 szintén akkor nem tudom minek a driver faston a boot K.B 4-5 sec :DD

(#1810) sihingbalazs


sihingbalazs
csendes tag

Hali!!!

Feltettem a virtut minden ok de változást nem tapasztaltam sehol multimonitor enabled az UEFIben d módban szerettem volna kipróbálni de nem látok teljesítmény növekedést vagy talán ivy bridge procival nem működik a virtu??? A honlapján Sandy Bridge proci van csak írva :O

(#1811) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok.

Bp. XVI-XVII ker. környékén lenne valaki Z77 Extrem 4 alaplappal?
Szükségem lenne holnap egy telepítő lemez másolatra. Szeretném tudni, hogy a lemezemmel vagy a géppel van a baj :F
Rögtön az elején leáll hibával a telepítő... :W

Köszi :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#1812) LamaCube válasza leonel (#1811) üzenetére


LamaCube
addikt

Szerintem innen le tudsz tölteni mindent hozzá, ami kell.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1813) leonel válasza LamaCube (#1812) üzenetére


leonel
aktív tag

Tudom, de azért szeretném tudni, hogy hol a hiba oka...

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#1814) Kernel


Kernel
nagyúr

Múltkor bosszankodtam, hogy az újabb fajta Intel Graphics multimonitor, illetve GfxUI.exe már nem vezérelhető parancssorból, parancsikonnal. Még a rögzített profilok sem, amit így csak az Asztalon lehet jobklikk-menü útján, több ágon kibogozgatni, amit külön utálok.

De úgy néz ki, a Win 7 pont kisegített, miután megjelent a Startmenüben egy kis program, ami ezeknek a követelményeknek megfelel:

http://www.sevenforums.com/tutorials/37625-display-switch-shortcut-create.html

Legfeljebb annyi, hogy a felbontásokat ezzel nem lehet befolyásolni, hanem registryből kiolvassa a korábban használt konfigurációt (klónozás felbontása stb.), és mindig azt utánozza le. De ez egyrészt jó így, másrészt felbontást a SetRes és hasonló parancssori programokkal is lehet állítani, ha arra lenne szükség. Én mondjuk főleg azért görcsölök ilyeneken, hogy távszabályzóval is könnyen lehessen kezelni pár dolgot, a DisplaySwitch.exe pedig még azzal is kompatibilis (nyílgombok / Enter).

További tapasztalat az integrált videóval, ami persze proc. függő is lehet, hogy TV-nézésnél ne járassunk egyszerre két kimenetet (TV + monitor), még klónozva sem, mert azt már nehezebben bírja. Gyorsabb mozgásoknál, görgetésnél néha beszaggathat, egy éles, vízszintes törés formájában. Vagy talán több Shared RAM kellene neki, amit én az alap 256 MB-ról már 512-re növeltem. Többet még nem próbáltam, mert 1 db 1920x1200-as kijelző akadásmentes kezeléséhez már ez is elég.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1815) Kernel válasza leonel (#1811) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, miben próbáltad, mert Win8-cal nem kompatibilis a mellékelt lemez, bár azt ki is írja üzenetben, ha jól emlékszem.

Amúgy nyilván én is szeretem tudni a dolgok okát, de az is tény, hogy a honlapon már újabb programverziók vannak, illetve megjelentek a Win8 driverek is. Bár ezek között olyan is akad, amit csak átneveztek Win8-hoz is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1816) leonel válasza Kernel (#1815) üzenetére


leonel
aktív tag

Sima win7 64bit.
Berakom a lemezt - elindítom - majd azonnal hibaüzenettel kiakad.
Csak azt szeretném megtudni, hogy a lemez a xar vagy a frissen összerakott gépben nem klappol valami... :U

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#1817) polgi803 válasza leonel (#1816) üzenetére


polgi803
őstag

És mit ír ki?

(#1818) Kernel válasza leonel (#1816) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amikor én először elkezdtem átmásolni a mellékelt DVD tartalmát a HDD-re, még az is alig akart elindulni, bár akkoriban kísérleteztem a meghajtóval is, IDE/USB átalakítót kellett beiktatni. Később már jobban működött.

Arra próbálok kilyukadni, hogy ha a lemez komplett tartalmát bemásolod egy mappába, onnan is indítható az ASRSetup (értelemszerűen még gyorsabb is), vagyis ellenőrizni tudnád, hogy így mit csinál.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1819) Jack@l válasza leonel (#1816) üzenetére


Jack@l
veterán

Rakd fel azt a 3-4 szükségs progit webről ami tényleg kell, a többivel ne folgalkozz, csak teleszemeteli a windows-t.
(én Virtuval se bajlódnék ha nem létkérdés)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1820) leonel válasza Kernel (#1818) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszi!! :R

Na most vagyok kész mint a mateklecke. :W

2 napja mindent megpróbáltam. Azt is amit javasoltál -sőt - ISO-t készítettem a lemezről és V Daemont küldtem rá.
Semmi nem segített.
Most bekapcsoltam a gépet - beraktam a lemezt, hogy print sreen-el meg tudjam nektek mutatni a hibát.

És basszus megy - tökéletesen.
Most ilyenkor mi f@sz van? :F (Azon kívül, hogy öröm és bódottá :DDD )

(#1819) Jack@l : köszi, Neked is! :R

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#1821) Mans20 válasza Manitou (#1805) üzenetére


Mans20
addikt

Gondolom miután összeraktad az új lappal a gépet,akkor volt a win újrarakás,én is már hülyét kaptam a lapomtól,most a harmadik bios van már rajta,meg a drivereket a driver genius programmal raktam fel,ami a legutóbbit szedi le az intel oldaláról,így valahogy már megszűnt a lefagyás,de még nem tölkéletes,elég gáz,Lehet Nálad is az ati kártyát nem szereti teljesen,valakinél a HD6850 nem ment a Z68-as lappba.

[ Szerkesztve ]

(#1822) Jack@l válasza Mans20 (#1821) üzenetére


Jack@l
veterán

A Z77 tuti szereti a 6850-et :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1823) szesz


szesz
tag

Sziasztok!

3570K mellé szeretnék egy lapot. Tuning szóba jön (nem extreme), valamint nem lenne rossz ha a későbbiekben egy plusz VGA-is tud fogani az alaplap. Jelenleg 6950-em van, de tervezem 6970re húzni.

Kell nekem a Z77 Extreme4? Kicsit sokallok 34k-t egy alaplapért, nincs valami olcsóbb megoldás?:)
Esetleg Z75 pro3?

Köszi

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#1824) Jack@l válasza szesz (#1823) üzenetére


Jack@l
veterán

Van 8 fázisú lap Z75-ből? akkor vedd azt.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1825) szesz válasza szesz (#1823) üzenetére


szesz
tag

Ja igen, ha a tuning szóba jön. milyen hűtés kellene? Emiatt érdemes már most low profil-os memóriát venni?

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#1826) szesz válasza Jack@l (#1824) üzenetére


szesz
tag

nem tudom, ezért is érdeklődöm.
honnan lehet ezt megtudni?

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#1827) Jack@l válasza szesz (#1826) üzenetére


Jack@l
veterán

Asrock honlap?
Igen, LP-s ramot vegyél.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1828) Kernel válasza szesz (#1826) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt amelyiket kijelölöd összehasonlításra, annál mutatja a fázist is:

http://www.asrock.com/mb/compare.asp?

De a lap alján lévő Compare gombra kell kattintani, nem pedig a baloldali menüben, mert ezzel én is szívattam magam elsőre.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1829) szesz válasza Kernel (#1828) üzenetére


szesz
tag

Ok, megvan. köszi.

Miért fontos ez egyébként? Miben mutatkozik meg, hogy a z75 pro3 csak 4+1 fázis a z77 ext4 pedig 8+1?

Most látom, hogy a pro3-nál a PCIE nem is egyforma, az egyik 2.0 a másik 3.0. Lehet ez majd bezavarna, ha crossfire-ban akarnék két 6970et használni.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#1830) polgi803 válasza szesz (#1829) üzenetére


polgi803
őstag

Extreme 4...nekem 3570K 5.2-őt vitt.szerintem nem drága a lap...megéri az tuti! Eddig nem bíztam az Asrock-ban,de le a kalappal előtte... :K

(#1831) Kernel válasza szesz (#1829) üzenetére


Kernel
nagyúr

A processzor tápellátását szolgáló DC/DC átalakítás stabilitását növeli, ha több ilyen DC/DC átalakítót alkalmaznak párhuzamosan, azokat időben eltolt fázisban vezérelve.

Az átalakítás ugyebár úgy történik, hogy DC-AC-DC, tehát itt nyilván az AC impulzusok időbeni fázisáról van szó. Ez a hálózati egyenirányításnál is úgy működik, hogy amikor 3 fázist egyenirányítunk, sokkal simább lesz a kimeneti DC feszültség, mintha csak 1 fázis állna rendelkezésre.

Pár hete épp írtam erről egy hozzászólást.

Vagyis, aki áramigényes processzort használ, illetve tuningol, annak nem árt a több fázis, de a technikák fejlődésével, most már állítólag kevesebb fázissal is tudnak olyan stabilitást produkálni, mint korábban több fázissal.

Plusz újabban bejön még a képbe a kimeneti feszültség digitális úton történő stabilizálása, ami állítólag jobb, gyorsabban reagál, mint a hagyományos analóg szabályzás, vagyis negatív visszacsatolás.

De én csak az elektronikai részét vágom (szakmai okból), míg a 4+1, 8+1 konkrét jelentését már nem annyira.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1832) Kernel válasza Kernel (#1831) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tegnap nem írtam, de azért annyi sejtésem van, hogy ilyenkor valószínűleg 8 fázis CPU + 1 fázis chipset stb. Ennek bizonyára utána is lehetne nézni, de én annyira nem foglalkoztam vele.

Minden fázishoz tartozik egy fojtótekercs is, ami a mai alaplapokon többnyire egy szürke kocka. A szürke anyag a vasmag, speciális ferrit, belül van a tekercs. Utóbbi időkben fejlesztettek ki állítólag (ugyanis ezzel is szoktak dicsekedni az alaplapgyártók) ezt a szürke ferritet, ami a korábbinál kisebb veszteséggel dolgozik, vagyis bizonyára kevesebb örvényáram indukálódik a vasban. (A ferrit lényegében olyan ferromágneses,anyag, ami elektromosan nem vezet, mert porkohászati úton úgy állítják elő, hogy a vasszemcsék egymástól elszigeteltek, tehát gondolom, ezt fejlesztették később nagyobb tökélyre. Például minél apróbb szemcsézettel, korszerűbb anyagokkal.)

Természetesen, egy adott alaplapon például nem csak 4+2 tekercs látszik, mert vannak amellett további tápátalakítók is, vagy csak sima tápszűrő fojtótekercsek is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1833) fanti válasza szesz (#1829) üzenetére


fanti
addikt

Elég a 4+1 is ha nem valami extrém nagy tuningot akarsz.

Amúgy pedig gondold át azt, hogy a tuning nem igen hoz a konyhára, kivéve ha extrém mértékű.
Ugyanis ezek a procik a terhelés függvényében tuningolják önmagukat is, pl az én 3.3GHz-es i5-3550 procim az úgy működik, hogy ha egy vagy két mag terhelődik, akkor 3.7GHz-en járatja azokat, ha három mag terhelődik, akkor 3.5GHz-en megy, illetve négy mag terhelése esetén működik 3.3GHz-en.

Egy normális tuning esetében mondjuk 4GHz-et célzol meg, és azon hajtod a processzort, ami ilyenkor mind a négy magja terhelésekor is 4GHz-en fog járni, ez a 3570K esetében az alap 3.4GHz-hez képest 600MHz előnyt jelent négy mag teljes terhelésekor, de ha százalékosítjuk, akkor olyan 15% teljesítménytöbbletet kapsz, ami azért nem annyira jelentős szerintem.

Ha mondjuk 4.4GHz, vagy fölötte sikerül belőnöd egy stabil beállítást, akkor már lényeges gyorsulást tapasztalsz az alapbeállításhoz képest, de ugyebár ennek már feszültségemelés és brutális léghűtés kell, ami léghűtés nem filléres árban van. És ehhez bizony elkél a 8+1 fázis, mert a 4+1 lehet hogy már limitálna ezen a szinten.

Neked kell eldöntened, hogy mi szeretnél, és nyilvánvaló, hogy ha rengeteget dolgozol a gépen, olyan programokkal amik többszálú működésre vannak felkészítve és jól profitálnak az extrém tuningból is, akkor olyan képességű alaplap és hűtő is kelleni fog hozzá.
Ha viszont csak játékra és normál felhasználásra kell a rendszer, akkor véleményem szerint egy szerényebb alaplap is megteszi, egy normális, mondjuk 4GHz-es tuning mellé, és arra még komolyabb hűtést sem kell vegyél, elég pl. egy CoolerMaster Hypert TX-3 is akár, amit már öt ezresért hazavihesz.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1834) Jack@l válasza Kernel (#1832) üzenetére


Jack@l
veterán

Az a + 1 meg +2 a fázisok végén én úgy tudom az integrált videokarié.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1835) fanti válasza Jack@l (#1834) üzenetére


fanti
addikt

Én meg úgy hittem, hogy az a memóriának van fenntartva.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1836) szesz válasza polgi803 (#1830) üzenetére


szesz
tag

az szép, milyen hűtéssel?

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#1837) szesz válasza szesz (#1836) üzenetére


szesz
tag

Kernel: köszi a kimerítő válaszokat :)

Fanti: köszi a választ. Az eddigiek alapján azt gondolom, hogy a 3570k simán kell vigye a 4.7 - 4.8Ghz-et, ami azért jelentős tuningnak számít. Úgy látom az alaplap kérdése megoldódott (beletörődtem :))
Már csak a hűtésen kell gondolkodnom

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#1838) Jack@l válasza szesz (#1837) üzenetére


Jack@l
veterán

4,4-et mennek átlagban, mert elcseszték intelék a kupak alatt a hővezető pasztázást. (rohadtul melegednek, mert nem adja át rendesen a hőt a hűtőnek)
Kell az a 8 fázis ha nem akarsz szívni az instabilitással. (meg nemtom 50e-es procinál meg 50-es dupla videokarit mért egy 20e-es lapba akarsz rakni...)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1839) Jack@l válasza fanti (#1835) üzenetére


Jack@l
veterán

Lehet hülyeséget olvastam régebben, valahol azt írják a Northbridge -nek van 16+2-nél a +2.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1840) fanti válasza szesz (#1837) üzenetére


fanti
addikt

Vigyázz azzal a 4.8GHz-el, ahhoz már nagyon komoly léghűtő kell (15 ezer vagy drágább).
És nem is mindegyik példány viszi ezt a frekit, bárhogyan is feszeled!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1841) fanti válasza Jack@l (#1839) üzenetére


fanti
addikt

Lehet hogy igazad van, majd kicsit utánaolvasok.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1842) polgi803 válasza szesz (#1836) üzenetére


polgi803
őstag

Alpenföhn Brocken + 2x Thermalright TY-141

(#1843) szesz válasza Jack@l (#1838) üzenetére


szesz
tag

beletörődtem = Asrock Z77 ext4

Nem szart akarok venni, vágom, hogy a többi cuccra sokat költök, akkor a lap se legyen gagyi. Ettől függetlenül körüljárom a lap kérdést, mert nem akarok feleslegesen 10k-t kidobni. Azt gondoltam, hogy egy relatíve olcsóbb lap is tudja azt ami nekem kell, de már látom nem.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#1844) szesz válasza Jack@l (#1838) üzenetére


szesz
tag

prohardver tesztben simán ment 4.7-et és még extreme hűtés sem volt (Prolimatech Megahalems Rev.C). de persze lehet válogatott proci volt , hogy a mézesmadzag el legyen húzva:) (értsd jó értelemben)

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#1845) szesz válasza polgi803 (#1842) üzenetére


szesz
tag

ezzel az a gond, hogy nem fog elférni alatta a memória (corsair vengeance). vagy igen?
Prolimatech Megahalems Rev.C ezzel a hűtővel és 14es ventivel labdába lehet rúgni?

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#1846) fanti válasza szesz (#1844) üzenetére


fanti
addikt

Hát, ha rendes hűtőt veszel rá, akkor árban lassan odaérsz, ahol már i7-et is tudnál venni majdnem.....

Márpedig a 4.8 GHz-hez már jócskán kell áldozni a hűtőre is.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1847) szesz válasza fanti (#1846) üzenetére


szesz
tag

hát ez az:)) elgodolkodtam az i7en is

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#1848) szesz válasza szesz (#1847) üzenetére


szesz
tag

egyenlőre a tuning nem szükséges számomra, csak azért akarok olyan alkatrészeket venni, hogy később opció lehessen a tuning.
itt a hűtő és memóriamodul problémára gondolok.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#1849) Jack@l válasza szesz (#1844) üzenetére


Jack@l
veterán

4,4-4.8 között kb 1% átlag fps különbséged lesz játékokban fullHD-ben, értelme nincs akkora tuningnak, főleg ha teljesen stabil gépet akarsz.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1850) polgi803 válasza szesz (#1845) üzenetére


polgi803
őstag

Cseréltem ramokat low prifle-ra...amúgy úgy fért el a venti,ha kicsit feljebb csúsztattam és úgy fogattam fel...nem volt baj,de én adok az esztétikára is ... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.