Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) haddent válasza MiklosSaS (#548) üzenetére


haddent
addikt

Most ezt hiába rakod be ide 20x, mindig csak ugyanazt fogjuk tudni mondani: HIBÁS. Ez nem a gyártó vagy a lap hibája, kifogtál egy ilyent. Én gyorsan kivennék belőle minden procit, vga -t stb... amíg más hiba nem jön elő :DDD

(#552) MiklosSaS válasza haddent (#551) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo, rendbe van. Tobbe nem rakom be. De mit mondjak a gariban ? Ha peldaul nem fog naluk elojonni ?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#553) haddent válasza MiklosSaS (#552) üzenetére


haddent
addikt

Hát az már egy érdekesebb kérdés... Jó lenne megnézni másik procival is azért a biztonság kedvéért, de hát elő kell jöjjön...

(#554) MiklosSaS válasza haddent (#553) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez a masodik processzor benne, volt egy 3570K es most van egy 2600K, lenne ertelme egy harmadiknak is ?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#555) haddent válasza MiklosSaS (#554) üzenetére


haddent
addikt

Nem. Akkor nem tudom elképzelni, hogy ott ne jöjjön elő a hiba :)

(#556) csucsbicep válasza MiklosSaS (#554) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Vidd vissza, mert csak ido pazarolsz es hozz el egy Asus-t, ha az nalad bevalt.

(#557) MiklosSaS válasza csucsbicep (#556) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igy is teszek. Holnap visszakuldom, szerencsere van meg egy gep amirol lehet dolgozni kozben.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#558) fanti válasza Coolmat (#550) üzenetére


fanti
addikt

Kedves Coolmat!

Köszönöm szépen a részletes válaszodat!

Rendelem is a procit és a lapot azonnal!

Üdv!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#559) charly52


charly52
csendes tag

Hali mindenki. Aki asrock h77 pro 4 /mvp lap vásárlásán gondolkidik az nagyon nézze meg a proci foglalatot mert megjárhatja. nálam gyárlilag két láb hajlott (Gari ugrott) sajnos nem vettem észre beszerelésnél.A lap müködik igy is De a három PCI foglalat az nem. tökéletes. üdv

[ Szerkesztve ]

(#560) charly52 válasza fanti (#549) üzenetére


charly52
csendes tag

szia Fanti. ez nagyon jo kis lap.én ugyan megjártam vele. a Bootolás változhato ,de a tx3 at 1000 alá nem lehet vinni sajonos 1.30 Bios- al sem a virtual is müködik .Ha van még kérdésed kérdezz bátran. üdv

(#561) Kiki18 válasza charly52 (#559) üzenetére


Kiki18
őstag

Üdv. Keresd fel bundata-t ,ő szokott ilyen lábakkal foglalatoskodni. :K

(#562) orange26 válasza charly52 (#559) üzenetére


orange26
csendes tag

Szia!

Ezt sajnos én is alá tudom támasztani.:-(
Én még teszek egy kört a gariért, mert nem hiszem el, hogy ilyen van, hogy kapok egy gyári hibás eszközt, és nem cserélik ki. Ráadásul nem is működött, egy másikat kellett vennem.

Üdv!

(#563) Trebron09


Trebron09
őstag

Csak kíváncsiságból: a Francia úti boltból vettétek?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#564) Mans20 válasza charly52 (#559) üzenetére


Mans20
addikt

Máskor a bolba nézzétek meg hogy rendbe van e,ha meg a zsiponból van akkor főleg gáz.

[ Szerkesztve ]

(#565) charly52 válasza Mans20 (#564) üzenetére


charly52
csendes tag

sajnos webáruházból .PCX 200km .Miskolcon még nem beszerezhető.....üdv

(#566) orange26 válasza Trebron09 (#563) üzenetére


orange26
csendes tag

Szia!
Én se, én a pc-webshopból.:-(

(#567) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Üdv. Mindenkinek!

Szerintetek van olyan gyártó, melynek alaplapjai megbízhatóak és nincs velük semmi gond, vagy ilyen nem létezik?

Üdv. Mahrenburg

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#568) Kiki18 válasza Mahrenburg (#567) üzenetére


Kiki18
őstag

Olyan szerintem nincs. Mindehol előfordulhatnak hibás darabok,viszont előfordulásuk csekély. :)

(#569) boeing válasza Mahrenburg (#567) üzenetére


boeing
senior tag

Azért van a garancia. :K

(#570) haddent válasza boeing (#569) üzenetére


haddent
addikt

Egyébként ez hülyeség.. hajlott lábbal nem jön ki a gyárból... vagy a user ba***a el és nem vallja be, vagy a kiskereskedő :)

(#571) MiklosSaS válasza haddent (#570) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

2007-ben vettem egy 775-os gigabyte lapot, es 4 tu meg volt hajlitva, a lap zsir uj volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#572) charly52 válasza haddent (#570) üzenetére


charly52
csendes tag

szrinted haddent (birka vagyok) csavarhuzoval szerelem a processort.....sima beszereléssel ezt nemtudod igy létrehozni....üdv

(#573) haddent válasza charly52 (#572) üzenetére


haddent
addikt

Dehogynem :) Én konkrétan még nem vágtam haza foglalatot, de havert láttam már ráejteni a procit, pedig nem egyszer csinálta már, nem hülyegyerek... De nekem ne meséld már be, hogy valószínűbb, hogy a gyári ellenőrzésen átmegy valami hibás szar, minthogy a szállítók, kereskedők, és végfelhasználók ügyetlenek / nemtörődömök :)

(#574) orange26 válasza haddent (#573) üzenetére


orange26
csendes tag

Szia!

Én azt nem állítom, hogy gyári hibás, de az is furcsa, hogy a 2. lapot már szervízzel tetettem be, de az is hibás volt valahol, a szervízről mégsem hinném, hogy elrontották volna, bár ki tudja.
Sajnos csak azt tudom, hogy amikor belekerült a poci, nem érhette sérülés, mert láttam.
Nem tudom a sérülés idejét (ebben hibáztunk, hogy nem néztük meg a foglalatot kicsomagoláskor), és pont ez a problémám, lehet hiába javítja meg bundata, akkor is hibás marad a lap.
Üdv!

(#575) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Szerintetek egy GTX 670-hez, i7-2600k-hoz, 8gb Corsair Ram-hoz, 1Tb HDD (saegate Barracuda Sata3) + SSD-hez melyik alapot vegyem:
z77 Pro 4-et vagy Z68 Extreme3 Gen3 vagy esetleg elég egy z77 Pro3 is?
Kösz a segítséget.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#576) Mans20 válasza NandorHUN (#575) üzenetére


Mans20
addikt

Ha nem lesz nagy cpu tuning akkor a Z77 pro3 is jó.

[ Szerkesztve ]

(#577) boeing válasza NandorHUN (#575) üzenetére


boeing
senior tag

Z68 Extreme3 Gen3 inkább Z77 PRO3 nagyon meleg,gyenge a hűtése neki. :K

(#578) Mans20 válasza boeing (#577) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam a Z75 nél nem meleg,a 77 is ugyan az a lap.

(#579) boeing válasza Mans20 (#578) üzenetére


boeing
senior tag

Nekem volt Z77 pro3,és 3 másodpercig sem tudtam rajta hagyni az ujjam,és át is pasztáztam.Most B75 és hideg,és semmivel sem rosszabb. :K

(#580) NandorHUN válasza boeing (#577) üzenetére


NandorHUN
addikt

És az extreme3 gen3 többihez képest tuningbarát?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#581) boeing válasza NandorHUN (#580) üzenetére


boeing
senior tag

Igen jó alaplap hírében áll. :K

(#582) Ádyka válasza boeing (#579) üzenetére


Ádyka
őstag

Sejtettem, hogy újra pasztáztad, mert a nyák túloldala kicsit karistos lett, ahogy összenyomtad a fehér pöcköket....... :B

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#583) fanti válasza Coolmat (#550) üzenetére


fanti
addikt

Szia!

UEFI-s lapom nem volt még.

Ennél van valami Win7 64bit telepítési trükk? Már hogy nem akarnék GPT-s lemezt, hanem MBR-est.

Köszi!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#584) Trebron09 válasza Ádyka (#582) üzenetére


Trebron09
őstag

És javult v.mit a pasztázás után? :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#585) Coolmat válasza fanti (#583) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Nem kell semmit trükközni, egyszerűen állítsd AHCI-ra a SATA módót a BIOS-ban (elvileg eleve arra van állítva gyárilag, de jobb leellenőrizni). Windows telepítés idején ajánlott hogy csak az a meghajtó legyen csatlakoztatva amire telepítessz (meg persze az optikai meghajtó amiről telepíted). GPT-re is csak akkor van szükség ha 2TB-nál nagyobb merevlemezt használsz, ezt a Win7 elintézi magának szükség esetén.

(#586) fanti válasza Coolmat (#585) üzenetére


fanti
addikt

Köszi!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#587) haddent válasza Trebron09 (#584) üzenetére


haddent
addikt

Nem fog javulni, mivel iszonyatos forró a kis chipset hűtő... itt kivételesen a hűtőborda mérete a baj, nem pedig a hőátadás.

(#588) MiklosSaS válasza haddent (#587) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Rakjal ra egy ventit, valamit javithat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#589) Jack@l


Jack@l
veterán

1.80 -as bios
[http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=Z77%20Extreme4&o=BIOS]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#590) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Köszönöm Mindenkinek a "létezik-e tökéletesen megbízható alaplap-gyártó" című "okos" kérdésemre adott válaszokat! Üdv.: Mahrenburg

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#591) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Az miért van, hogy van ez az alaplapom: B75 Pro3-M

Ilyen memóriával: 2 x 4GB Kingmax 1600Mhz FLGF

A bios default beállítások eseténl 1333Mhz-re állítja őket. Miért? :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#592) Kiki18 válasza Inv1sus (#591) üzenetére


Kiki18
őstag

elképzelhető,hogy a proci miatt. Milyen procit vettél bele?

(#593) Inv1sus válasza Kiki18 (#592) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ja, bocsánat, az is fontos infó lett volna: i5 3450-es került bele.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#594) Kiki18 válasza Inv1sus (#593) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem kérdés,hogy támogatja.
Akkor a probléma érdekes. :F
A ramoknál nem lehetséges,hogy csak OC-vel támogatja az 1600mhz-t? Szóval ha manuálisan próbálod beállítani uefiben ,akkor megy rendesen,vagy nem is engedi az 1600mhz-t?

(#595) arty


arty
veterán

asrock z75 pro3, 2500k, 6950, 2x4g kingmax 1333

most raktam össze, 4 sípszó, kikapcsol. pár mp után bekapcsol magától, ugyanaz elölről.

guglizva hosszu 4 sipszo: cpu venti nemoké. átdugtam a 3 pinesre a tx evo-t, ugyanaz.
átraktam a chassisra, cpu pinekre dugtam egy gyors ventit. ugyanaz.

ötlet? :) idén még nem indult gépem elsőre... MINDENNEL szopok :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#596) Inv1sus válasza Kiki18 (#594) üzenetére


Inv1sus
addikt

Eddig átraktam mindig manuálisan 1600-ra, mert auto esetében 1333-at állít be. Viszont ezidáig folyamatosan kifagyott a gépem, főleg akkor ha torrent is ment (egér se volt mozgatható, semmi, csak reset működött). Most hagytam, hadd maradjon 1333-on és eddig nem fagyott le. Ennek ellenére úgy érzem, hogy még mindig nem stabil. Pár óra és kifutok a 8 napos elállás jogától, kezdem azon filózni, hogy visszaküldöm az egészet, mert gőzöm sincs mi van.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#597) boeing válasza Inv1sus (#596) üzenetére


boeing
senior tag

Alaplapodnak nincsen semmi baja,csak nincsen a support listan a KingMax 1600Mhz. :((
Nekem is 1333Mhz megy. :K
[link]

[ Szerkesztve ]

(#598) arty válasza arty (#595) üzenetére


arty
veterán

ventilapátokat megfogva beindult a lap, frissitettem biost 1.30-ra, kikapcs, visszakapcs, 4 sipszo, mostmár sehogy nem tudom rávenni, hogy elinduljon

:(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#599) Kiki18 válasza arty (#595) üzenetére


Kiki18
őstag

Szia.
A deszka manualja-ban elvileg le van írva,milyen sípszó mit jelent. Google lehet,hogy más deszka tulajdonságait dobta ki neked,és nem a procihűtővel van a probléma.

Inv1sus: Elképzelhető,hogy tényleg nem szeretik egymást a lap és a ramok.Próbáltad más slotba?Vagy csak 1-1 rammal külön-külön? Elképzlhető az is,hogy a ramokkal van a gond.

Ha ezekkel se jutsz előrrébb,akkor add vissza a boltnak. :K

[ Szerkesztve ]

(#600) Inv1sus válasza boeing (#597) üzenetére


Inv1sus
addikt

Oh látom, hogy szinte egyforma az alapozásunk. Te nem tapasztalsz semmi furát?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.